pupavqa
19.04.10,11:58
Prosím Vás, firma vydavajúca časopis kúpila licenciu na uverejnenie článku od firmy z Veľkej Británie. Podlieha táto odmena zrážkovej dani?
IvoM
19.04.10,10:30
Podľa mňa áno /§43.2/, ale som toho názoru že sa nejedná v tomto prípade o licenciu ale autorské právo.

§ 16 Zdroj príjmov daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou

(1) Príjmom zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou je príjem
....
e) z úhrad od daňovníkov s neobmedzenou daňovou povinnosťou a od stálych prevádzkarní daňovníkov s obmedzenou daňovou povinnosťou, ktorými sú

1. odplaty za poskytnutie práva na použitie alebo za použitie predmetu priemyselného vlastníctva, počítačových programov (softvér), návrhov alebo modelov, plánov, výrobno-technických a iných hospodársky využiteľných poznatkov (know-how),
2. odplaty za poskytnutie práva na použitie alebo za použitie autorského práva alebo práva príbuzného autorskému právu,
...
pupavqa
19.04.10,10:59
Ďakujem. Faktúra je v mene GBP. Prosím, akým kurzom mám vypočítať daň? Kurzom vystavenia faktúry alebo kurzom dňa, kedy ju budem uhrádzať? Môže byť aj komerčný kurz banky, keďže nemám BÚ v mene GBP, iba v eurách? Zrážková daň je splatná 15. deň mesiaca nasledujúceho po mesiaci, kedy bola faktúra uhradená?
martinez
19.04.10,11:17
Ďakujem. Faktúra je v mene GBP. Prosím, akým kurzom mám vypočítať daň? Kurzom vystavenia faktúry alebo kurzom dňa, kedy ju budem uhrádzať? Môže byť aj komerčný kurz banky, keďže nemám BÚ v mene GBP, iba v eurách? Zrážková daň je splatná 15. deň mesiaca nasledujúceho po mesiaci, kedy bola faktúra uhradená?

1/ Zrazku urobite v zmysle zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia s GB vo vyske 10 % (clanok 12 zmluvy)... predtym by som vam este odporucil, aby dodavatel z GB vam zaslal potvrdenie o danovom domicile... lebo len vtedy mozete aplikovat ustanovenia zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia.
2/ Odvediete ju do 15 dni nasledovneho mesiaca po tom, ako ste pri vyplate vykonali zrazku a zaroven to oznamite na prislusnom tlacivena DU. Potom poziadate o vystavenie dokladu o zrazenej dane, ktoru zaslete do GB.
3/ Fakturu budete uctovat kurzom z predchadzajuceho dna ako je den dodania/poskytnutia licencie... cize nie dnom vystavenia faktury alebo dnom uhrady...
grammatika
19.04.10,11:34
pupavqa
19.04.10,17:07
Ďakujem :-)
Takže napr. ak mi je dnes poskytnutá licencia, tak faktúru zaúčtujem včerajším kurzom a tým istým kurzom spravím aj zrážku dane bez ohľadu na to, že faktúra má mesačnú splatnosť?
pupavqa
19.04.10,17:20
poslali by ste mi ešte prosím zmluvu o zamedzení s VB?
Marína
19.04.10,18:49
zuzkadzugi
20.04.10,07:47
Podľa mňa ide o tvz. Kultúrne licenčné poplatky a tie podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s GB nie sú zdaniteľné v štáte zdroja.


1/ Zrazku urobite v zmysle zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia s GB vo vyske 10 % (clanok 12 zmluvy)... predtym by som vam este odporucil, aby dodavatel z GB vam zaslal potvrdenie o danovom domicile... lebo len vtedy mozete aplikovat ustanovenia zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia.
2/ Odvediete ju do 15 dni nasledovneho mesiaca po tom, ako ste pri vyplate vykonali zrazku a zaroven to oznamite na prislusnom tlacivena DU. Potom poziadate o vystavenie dokladu o zrazenej dane, ktoru zaslete do GB.
3/ Fakturu budete uctovat kurzom z predchadzajuceho dna ako je den dodania/poskytnutia licencie... cize nie dnom vystavenia faktury alebo dnom uhrady...
pupavqa
21.04.10,05:11
Tak ako to teda je?