Monika Hruška
19.04.10,12:13
Ahojte, chcem sa opytat, ci je v poriadku, ak agentura odmieta dat pracovnicke original pracovnej zmluvy s tym, ze zamestnancovi staci kopia. Je aj kopia povazovana za platne pisomne vyhotovenie zmluvy?

Dakujem.
Zoltán Kovács
19.04.10,10:16
Podľa mňa aj zamestnanec by mal dostať prac.zmluvu na ktorom sú originál podpisy, a nie prefotenú kópiu. Ja preto vždy vyhotovujem 2x originál. Jeden pre zamestnanca, a jeden do spisu.
Erika-ežka
19.04.10,10:18
Pracovná zmluva
§ 42
(1) Pracovný pomer sa zakladá písomnou pracovnou zmluvou medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Jedno písomné vyhotovenie pracovnej zmluvy je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

Ja mám skôr skúsenosť, že PZ sa vyhotovuje v 2 exemplároch - 1x pre zamestnávateľa , 1x pre zamestnanca.
Timka1
19.04.10,10:21
Ahojte, chcem sa opytat, ci je v poriadku, ak agentura odmieta dat pracovnicke original pracovnej zmluvy s tym, ze zamestnancovi staci kopia. Je aj kopia povazovana za platne pisomne vyhotovenie zmluvy?

Dakujem.

agentúra mala vyhotoviť dve originál zmluvy, kde jedno obdrží zamestnanec a druhé ostáva im, preto stále uvádzam na Pracovnej zmluve:

"Táto pracovná zmluva je zapísaná v dvoch originál vyhotoveniach, z nich jedno obdrží zamestnanec a jedno zamestnávateľ."


kópia je vieryhodný doklad len v tom prípade ak je overená podľa originálu na notárskom úrade
Monika Hruška
19.04.10,10:35
Mne tiez pride normalne vyhotovit zmluvu dvakrat, aby mala kazda strana original. Ale v tomto pripade pracovnicka (opatrovatelka) zmluvu podpisala, agentura jej nasla rodinu a bolo jej povedane, ze po uhrade sprostredkovatelskeho poplatku jej zmluvu poslu. Ona uz pracuje, poplatok uhradila a zmluvy nikde... smrdi mi to spekulantstvom... Ked si zmluvu vypytala, povedali jej, ze jej poslu len kopiu, co sa tej opatrovatelke nie velmi pacilo... Na to jej odpovedali, ze ked sa jej to nepaci, tak u nich skoncila...
Timka1
19.04.10,10:43
Mne tiez pride normalne vyhotovit zmluvu dvakrat, aby mala kazda strana original. Ale v tomto pripade pracovnicka (opatrovatelka) zmluvu podpisala, agentura jej nasla rodinu a bolo jej povedane, ze po uhrade sprostredkovatelskeho poplatku jej zmluvu poslu. Ona uz pracuje, poplatok uhradila a zmluvy nikde... smrdi mi to spekulantstvom... Ked si zmluvu vypytala, povedali jej, ze jej poslu len kopiu, co sa tej opatrovatelke nie velmi pacilo... Na to jej odpovedali, ze ked sa jej to nepaci, tak u nich skoncila...

fíííha a to je čo za odpoveď, keď tak namúdro s ňou rozprávajú, asi by som sa tiež namúdro zariadila a kontaktovala inšpektorát práce :mee:
Monika Hruška
19.04.10,10:46
presne to iste som jej poradila aj ja :)