Avdika
19.04.10,12:58
Potrebujem poradiť. Viem že mi niektorí znova budete nadávať, no neviem si s tým vážne poradiť. Naša firma dodáva služby do zahraničia. Jedná sa aj o krajiny EU aj mimo EU. Minule som bola na daňovom úrade, a povedali mi, že Súhrnný výkaz nepodávame, volala tam kolegyňa a tej povedali, že áno. Tak som zmätená. Lebo súhrnný výkaz by mal podať každý, kto dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň. To znamená, že mám podať súhrnný výkaz, kde uvediem krajiny EU, do ktorých dodávame službu a uvediem tam celkovú sumu oslobodenú od dane? Alebo ako sa to podáva? Mám to vôbec podať? Ďakujem a ak mi chce niekto nadávať, tak si tie reči prosím nechajte.
IvoM
19.04.10,12:17
Advika, neviem či som celkom pochopil otázku, ale súhrnný výkaz v každom prípade podáva ten kto dodáva službu do EÚ s miestom dodania podľa §15.1 v IČS /viď §80.1d/. Ak dodávaš len službu, bez ohľadu na obrat podávaš štvrťročný súhrnný výkaz kde uvedieš všetky subjekty ktorým si dodala službu s uvedením ich IČ DPH, sumy a kódu /pri službe je kód 2/
Avdika
19.04.10,12:32
My dodávame službu aj do iných krajín ako do EU. Len súhrnný výkaz sa týka iba štátov EU, či nie? To znamená, že do výkazu napíšem iba štáty EU, do ktorých som dodala službu alebo aj tie štáty mimo EU? Tam uvádzam potom sumy, napr. 200 eur.
babi2
19.04.10,12:42
My dodávame službu aj do iných krajín ako do EU. Len súhrnný výkaz sa týka iba štátov EU, či nie? To znamená, že do výkazu napíšem iba štáty EU, do ktorých som dodala službu alebo aj tie štáty mimo EU? Tam uvádzam potom sumy, napr. 200 eur.
Pomôcka z DRSR
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/sv_1_1_10.pdf
Ester plus
19.04.10,13:09
Ak máte uzatvorenú dohodu o podávaní súhrnného výkazu, čo ste zaniesli na daňový úrad a čo vám potvrdili pečiatkou. Ten malý lístočet, ktorý sme si niekedy dávali potvrdzovať pri odovzdaní súhrnného výkazu je ešte potrebný?
liba2
19.04.10,13:30
Ak máte uzatvorenú dohodu o podávaní súhrnného výkazu, čo ste zaniesli na daňový úrad a čo vám potvrdili pečiatkou. Ten malý lístočet, ktorý sme si niekedy dávali potvrdzovať pri odovzdaní súhrnného výkazu je ešte potrebný?
Ani tak nejde o ten "malý lístoček" ako o to, že možno budeš v situácii preukázať, že si si splnila úlohu do 5 dní... viď čl. 4 dohody; a ako to preukážeš, keď si nedáš potvrdiť odovzdanie dokladov ? ;)
Ester plus
19.04.10,16:14
Dobre, takže vám čo potvrdili na DÚ? Mám na mysli, kde udreli pečiatku.
tuta
19.04.10,16:18
Dobre, takže vám čo potvrdili na DÚ? Mám na mysli, kde udreli pečiatku.

na správu o akceptácií ...
Timka1
19.04.10,16:20
Dobre, takže vám čo potvrdili na DÚ? Mám na mysli, kde udreli pečiatku.

dnes som zaniesla prvú stranu Výkazu aj Vyhlásenie o podaní písomností elektr. formou 2x, jedno pre nich a jedno mi potvrdila pracovníčka pre mňa
Blankake
19.04.10,16:40
Dobre, takže vám čo potvrdili na DÚ? Mám na mysli, kde udreli pečiatku.
Mne dali pečiatku na 1. stranu SV (ktorá sa má odovzdať aj v písomnej forme) - je tam miesto na pečiatku DÚ. Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou si mám k tomu pripnúť - na to sa pečiatka nedáva.
gutan52
19.04.10,20:43
[QUOTE=Avdika;1377117]Potrebujem poradiť.

Minule som bola na daňovom úrade, a povedali mi, že Súhrnný výkaz nepodávame, volala tam kolegyňa a tej povedali, že áno.

Tak som zmätená. Lebo súhrnný výkaz by mal podať každý, kto dodal .....

---------------------------------------------------------------------------------

Aj lekárne na Slovensku majú podávať SV ?

Odkedy a prečo sa SV podáva?
gutan52
20.04.10,07:34
[QUOTE=Avdika;1377117]Potrebujem poradiť.

Minule som bola na daňovom úrade, a povedali mi, že Súhrnný výkaz nepodávame, volala tam kolegyňa a tej povedali, že áno.

Tak som zmätená. Lebo súhrnný výkaz by mal podať každý, kto dodal .....

---------------------------------------------------------------------------------

Aj lekárne na Slovensku majú podávať SV ?

Odkedy a prečo sa SV podáva?
--------------------------------------------------------------

posúvam ...
liba2
20.04.10,07:40
[QUOTE=Avdika;1377117]Potrebujem poradiť.

Minule som bola na daňovom úrade, a povedali mi, že Súhrnný výkaz nepodávame, volala tam kolegyňa a tej povedali, že áno.

Tak som zmätená. Lebo súhrnný výkaz by mal podať každý, kto dodal .....

---------------------------------------------------------------------------------

Aj lekárne na Slovensku majú podávať SV ?

Odkedy a prečo sa SV podáva?
Za posledný týždeň sa veci okolo SV menili každý deň, treba sledovať stránku drsr.sk
SV podávajú firmy, ktoré dodávajú tovar alebo služby do štátov EU za určitých podmienok - viď zákon o DPH, rôzne metodické pokyny DRSR ( to je len v skratke) - všetko je tu na porade, treba trochu pohľadať.
gutan52
20.04.10,08:22
[QUOTE=gutan52;1377661]
Za posledný týždeň sa veci okolo SV menili každý deň, treba sledovať stránku drsr.sk
SV podávajú firmy, ktoré dodávajú tovar alebo služby do štátov EU za určitých podmienok - viď zákon o DPH, rôzne metodické pokyny DRSR ( to je len v skratke) - všetko je tu na porade, treba trochu pohľadať.
-------------
čudujem sa , že na DU v BB nás včera uviedli do omylu.
A my - malá lekáreň v BB - sme už večer vyplňali a meilovali na DÚ "Suhrnný výkaz".

Podľa mňa zbytočne, lebo lieky ani služby nedodávame do štátov EU!!! Ale paničky nás presviedčali a urýchľovali to. !"Vraj je posledný deň!"

My sme si išli splniť krok na Dú ohľadne využívania AES. A presviedčali nás len o "Súhrnnom výkaze... " Vysvetľovanie nepomáhalo a tak
v AES sme nepokročili!

Krok -uskutočniť autorizáciu osobnou návštevou na miestne prístupnom Dú v BB sme nedosiahli.
Prečo máme takýchto "Poradcov na Dú?

Darmo, budeme musieť byť rozhodnejší a nedať sa uviesť do omylu...
HankaH
20.04.10,08:32
Mne dali pečiatku na 1. stranu SV (ktorá sa má odovzdať aj v písomnej forme) - je tam miesto na pečiatku DÚ. Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou si mám k tomu pripnúť - na to sa pečiatka nedáva.

Takže v tomto prípade zase platí: iný kraj, iný mrav. Mne potvrdili vyhlásenie o podaní písomnosi elektronickou formou, lebo vraj prvý papier nemôžu potvrdiť.
Blankake
20.04.10,08:54
Takže v tomto prípade zase platí: iný kraj, iný mrav. Mne potvrdili vyhlásenie o podaní písomnosi elektronickou formou, lebo vraj prvý papier nemôžu potvrdiť.
:D:D:D
Super.... veď na tej 1. strane je miesto pre pečiatku DÚ... ale asi hlavne, že niekde vôbec tú pečiatku dali.;):)
tuta
20.04.10,09:38
na správu o akceptácií ...

Aktualizujem svoje včerajšie vyjadrenie, dnes mi na DÚ potvrdili prvú stranu SV čo pred mesiacom odmietli a vtedy mi potvrdili práve správu o akceptácií. :)
Ester plus
21.04.10,05:14
Ja som prišla na DÚ s dohodou a citovala som im článok 4 bod 4.6 a 4.7. Potom mi pani na podateľni potvrdila prvú stranu. Ale ináč nevedia čo majú robiť.
Lianka
23.04.10,12:40
Podla toho, co tu citam: Je potrebne si nechat potvrdit Suhrnny vykaz aj osobne na DU (peciatka), ak som ho podala prostrednictvom elektronickeho systemu?
Blankake
23.04.10,12:46
Podla toho, co tu citam: Je potrebne si nechat potvrdit Suhrnny vykaz aj osobne na DU (peciatka), ak som ho podala prostrednictvom elektronickeho systemu?
Ak nemáš ZEP, tak si mala do 5 pracovných dní od odoslania elektronicky poslať poštou alebo zaniesť osobne na DÚ 1. stranu SV a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou.
Lianka
23.04.10,12:47
Aha, dakujem Blanka, ZEP nemam, mam len tu dohodu o elektronickom zasielani.
liba2
23.04.10,12:48
Podla toho, co tu citam: Je potrebne si nechat potvrdit Suhrnny vykaz aj osobne na DU (peciatka), ak som ho podala prostrednictvom elektronickeho systemu?Tak uvažuj: máš podpísanú dohodu;
v čl.4 su povinnosti, okrem iného aj "doručiť do 5 prac.dní.... ";
ak nebudeš mať nejakým spôsobom potvrdené že si doručila, a u nich sa to stratí... ako preukážeš splnenie tejto povinnosti ? Mne z toho vyplýva, že treba dať potvrdiť doručenie...
Blankake
23.04.10,12:49
Aha, dakujem Blanka, ZEP nemam, mam len tu dohodu o elektronickom zasielani.
No tak to musíš doručiť na DÚ aj tie tzv. krycie listy (1. stranu SV + Vyhlásenie o podaní).
Lianka
23.04.10,12:54
Dakujem, Blanka, prave hladam to Vyhlasenie o podani. SV sme podavali 17.4., 5 dni uz preslo, hadam to nie je velky pruser.
Blankake
23.04.10,13:00
Dakujem, Blanka, prave hladam to Vyhlasenie o podani. SV sme podavali 17.4., 5 dni uz preslo, hadam to nie je velky pruser.
Napr. tu:

http://www.porada.sk/1376948-post76.html

Keby si to poslala ešte dnes, tak by poštová pečiatka ešte "sedela" na 5 pracovných dní od podania elektronicky. :)