noel.g
19.04.10,15:39
ahojte poradaci, rad by som sa informoval na par veci, kedze sa chystam autom domov uprostred leta:
ake mate skusenosti: nasiel som tri moznosti - cez polsko, cez rakusko a cez cesko, ktora je podla Vas najvyhodnejsia?
Dalsia Vec, ak nie je v UK v povinnej vybave napriklad lekarnicka, reflexna vesta, mozu ma doma pokutovat, pokial je auto evidovane i poistene v UK?
viem ze neznalost zakona neospravedlnuje, no roky uz nezijem na SVK a tak nemam prehlad..
a ako je to s dialnicnymi znamkami..v ktorych krajinach potrebujem? viem, ze vo francuzsku nie, taktiez v nemecku...rakusko a slovensko urcite, no nie som si isty..

taktiez ma zaujimaju vase osobne skusenosti - teda dialnice, stav komunikacii, kade sa Vam islo najlepsie, alebo ak mate ine alternativy, sem s nimi...

1 - francuzsko, holandsko, luxembursko, nemecko, ceska republika, slovensko
2 - francuzsko, holandsko, luxeburrsko, nemecko, rakusko, svk
3 - holandsko, nemecko, polsko, svk
bodliak
19.04.10,13:54
Ja som chodil kedysi:

Folkstone (Dover) - Calais - Oostende - Brussel - Aachen - Koeln - Frankfurt - Wuerzburg - -Nuernberg - Passau - Wien.

Jasne ze nie cez mesta, ale po dialnici... :)

Polsko nie(!), v tom case bolo aj vychodne Nemecko dost katastrofa, co sa ciest/dialnic tyka.
Vo Francuzsku sme myto (Peage) obchadzali, nebolo to vela km a cesta dobra. Belgicko fajn, v noci osvetlene dialnice. Nemecko OK, akurat sialenci co sa rutia 250 su nebezpecni.

Na Slovensku Ta mozu pokutovat za cokolvek, aj za vymysleny priestupok. Skusaju co sa da, musis sa branit sam. Plan vyberu pokut je neuprosny.
Auto ma splnat predpisy podla krajiny, kde je registrovane. Ale ak su napriklad na ceskej dialnici povinne zimne pneu, bez nich na nu nesmies. Ak je vo Svajciarsku zakazana navigacia s databazou radarov, zabavia Ti ju, ak ju co i len najdu v kufri (vypnutu).
noel.g
19.04.10,18:26
s tymi zimnymi pneu mi je to jasne..ok, dik za info..
armor1
19.04.10,18:58
Tiez sa pripajam ku postrehu od "bodliak". My sme stale vychadzli v Dunkuerque a potom smer Vieden. Sli sme niekolko krat aj cez Cechy, ale cez Rakusko to je najrychlejsie a ta cesta najprijemnejsia. Cesta z Prahy do BA je v strasnom stave, panelovka. Dialnicnu v Nemecku vobec netreba, len v Rakusku, pripadne Madarsku ak budete cestovat na vychod, pripadne Slovensku. V Rakusku pozor na policajtov. Vsetci pekne dodrziavaju rychlosti. A ano mozu od teba vyzadovat v kazdej krajine to co je pre danu krajinu predpisane, takze si pekne priprav autolekarnicku, pripadne aj samolepky na svetla ak pojdete anglickym autom. Na niektorych benzinkach sa Vam moze stat ze nebudu chciet akceptovat Vasu platobnu kartu, ani anglicku, ale stale je po ruke automat "su sem tam trosicku pozadu" :---. Inac cesta super. Enjoy
noel.g
21.04.10,13:09
ok, vdaka za postrehy a rady,
mam nove volvo, tam sa daju svetlomety nastavit podla toho po ktorej strane sa jazdi, takze tam je o problem menej:-)
Zdenusko
30.04.10,00:17
Tiez sa pridam,
Trasa ako pisal 'bodliak' cize cez rakusko..A jednoznacne prechadzajte Nemecko v noci!!! My sme akosi na to pozabudli,a pred 3 tyzdnami nam trvala cesta domov 25 hodin../uzasne zapchi v nemecku!!/..a cesta spat /to uz sme prefrcali cele nemecko v noci/ bola za 16 hodin..
Vybavu v aute sme mali dokupenu/cize aj lekarnicku,reflexne vesty....atd/ Takisto informuj svoju poistovnu ze ides z autom mimo UK..
Stastnu cestu!!