dada1212
19.04.10,16:20
Dobrý deň. Prišiel mi list zo zdravotnej poisťovne, že nevedia, kto bol platiteľom zdravotného poistenia. Počas tej doby som študovala, momentálne som na úrade práce.
Ale 4 mesiace sa mňa však neplatil nik, takže to budem musieť zaplatiť ja, lenže momentálne nemám z čoho naraz dlžné poistné vyrovnať.
Chcem sa opýtať, mám spolu s dokladmi za to obdobie, kedy bol poistencom za mňa štát poslať poisťovni aj nejaký list, že mám záujem o vyrovnanie nedoplatku?
Takisto sa chcem opýtať, či je možné aj dohodnúť si splátkový kalendár, nakoľko som momentálne nezamestnaná?
Proste chcem vedieť, aký postup mám zvoliť, aby som neplatila žiadne pokuty, sankcie.
Xanti
19.04.10,14:22
Najrýchlejší spôsob je ísť priamo do poisťovne a dohodnúť sa. Ak máš nejaké doklady tak zobrať fotokopie a možno bude stačiť len doplniť čo im chýba a zistia, že vlastne nič nedlhuješ.

Či tie 4 mesiace si bola dobrovolne nezamestnaná?
Blankake
19.04.10,14:26
Určite je najlepšie ísť tam osobne a prípadne si dohodnúť splátkový kalendár.
Zober aj doklady o ukončení štúdia... si bola študentkou strednej školy alebo vysokej?

Ešte Ti odporúčam pozrieť si stránku VšZP, čo sa týka poistenia študentov - možno si si nesplnila nejakú oznamovaciu povinnosť...

http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=464
dada1212
19.04.10,14:48
Ukončila som strednú, bolo to obdobie od septembra do decembra, počas neho som neštudovala.
Xanti
19.04.10,14:49
Ukončila som strednú, bolo to obdobie od septembra do decembra, počas neho som neštudovala.
Ani si nebola v evidencii UP?

Tak to treba zaplatiť. Ale určite sa s nimi dohodneš.
Blankake
19.04.10,14:54
Ukončila som strednú, bolo to obdobie od septembra do decembra, počas neho som neštudovala.
A nahlásila si to v poisťovni?
dada1212
19.04.10,15:18
A nahlásila si to v poisťovni?
Nie.
Blankake
19.04.10,15:49
Nie.
Tak to bude asi kvôli tomu, určite choď osobne do poisťovne a zober aj doklad o ukončení štúdia.