Theo
19.04.10,16:57
Zdravím,
malo by sa dať prehrať video z mobilu /napr.Nokia/ Media playerom?Mne to nejde v XP.
Vlado40
19.04.10,14:59
buchač
19.04.10,15:42
Zdravím,
malo by sa dať prehrať video z mobilu /napr.Nokia/ Media playerom?Mne to nejde v XP.

Ako Vlado40 naznačil , v mobile sa zvykne väčšinou vyskytovať formáty 3gp..tieto je potrebné prekonvertovať do formátu , ktorý podporuje dané PC.
Najlepšie je asi hodiť do to dvix-u ....

Funguje to aj naopak ...dvix prekonvertovať do 3gp
Vždy mám pre prípad núdze nejaký film v zálohe v mobile N XP 5800 stiahnutý ..;)

Veľmi dobrý a jednoduchý programík ...

ABC 3GP Converter supports the following formats:

DIVX, XVID, MOV, RM, RMVB, MKV, MPEG, VOB, DVD, WMV, AVI, AVS, ASF, H264, etc.

http://abc-3gp-converter.en.softonic.com/
misoft
19.04.10,16:38
*.3gp rovno prehrá QuickTime Player
Stevo5
19.04.10,16:40
Mobily používajú formát 3gp alebo mp4.
V XP sa ti to v pohode prehrá ak si nainštaluješ KM Player. Ja v ňom 3gp (ale on vie prehrať takmer všetko okrem úplných exotov) prehrávam bežne. Program je zdarma, nie je závislý na kodekoch zo systému, pretože používa svoje. Je aj v češtine (slovenčina neviem), do podrobného menu sa dostaneš - klik pravým "myšidlom" na voľnú plochu prehrávača.
Stiahneš napríklad tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/multimedialni_prehravace/kmplayer/?g[hledano]=kmplayer&g[oz]=2.9.4.1436&g[up]=Beta

Okrem iného je výhoda v tom, že nemusíš nič konvertovať. Konvertovať 3gp do avi nemá význam, pretože tie filmy v 3gp sú robené na maličkú obrazovku mobilu, ak ich aj skonvertuješ do avi alebo hocičoho iného, nebude sa to pravdepodobne dať pozerať na celej obrazovke, len v malom okne. Záleží v akej kvalite to 3gp bolo.
bobino38
20.04.10,03:56
Nokia PC suite má v sebe aj prehrávač videa z mobilu...môžeš to prehrať aj tam...program by mal byť v balení mobilu na CD/DVD/.
salvosko
20.04.10,07:28
Zase komplikovane ...
... univerzalna vec ked je problem s prehranim cohokolvek je vyskusat Media Player Classic Home Cinema (http://mpc-hc.sourceforge.net/).
Vyriesi 99% problemov.
Hlavne ja osobne nenavidim cokolvek prekodovat, je to jednak strata casu a kvality. Jedine ked to potrebujem dostat na DVD a prehrat na starom stolnom prehravaci.
bobino38
20.04.10,07:56
Zase komplikovane ...
... univerzalna vec ked je problem s prehranim cohokolvek je vyskusat Media Player Classic Home Cinema (http://mpc-hc.sourceforge.net/).
Vyriesi 99% problemov.
Hlavne ja osobne nenavidim cokolvek prekodovat, je to jednak strata casu a kvality. Jedine ked to potrebujem dostat na DVD a prehrat na starom stolnom prehravaci.
Čo je na mojej odpovedi komplikovné?:-) veď ak chce súbor preniesť z mobilu do PC môže použiť Nokia PC suite, pokial píše o Nokii...a súčasťou toho programu je aj prehrávač, ktorý dané video prehrá.
salvosko
20.04.10,10:18
;) ani nie tvoje riesenie ale tie ostatne vsetky mozne. Hlavne to konvertovat.
Ako som pisal, osobne preferujem jednoduche a univerzalne riesenia, co som podobne veci riesil tak na 99% mi pomohol MPC HC, dokonca vie vyuzivat aj HW dekodovanie cez graficku kartu co je pri FullHD filmoch hodne dobre ak mas slaby komp.
Theo
20.04.10,15:10
Nokia PC suite má v sebe aj prehrávač videa z mobilu...môžeš to prehrať aj tam...program by mal byť v balení mobilu na CD/DVD/.

V Nokia PC suite mi to nejde...V KM zas len 4x4 cm.
Ináč,ďakujem každému.
Stevo5
20.04.10,17:16
V Nokia PC suite mi to nejde...V KM zas len 4x4 cm.
Ináč,ďakujem každému.
KM playeri "chyť" myšou niekde v hornom rohu prehrávača (zmení sa kurzor) a roztiahni si obraz na veľkosť akú potrebuješ... Ako každé okno Windows.
bobino38
21.04.10,04:06
V Nokia PC suite mi to nejde...V KM zas len 4x4 cm.
Ináč,ďakujem každému.
A čo máš vlastne za mobil???.ak máš Nokiu tak niečo robíš v programe zle...a v KMplayeri 2x klikni do plochy prehrávania, obrazz sa roztiahne na celú obrazovku...
Theo
21.04.10,15:32
A čo máš vlastne za mobil???.ak máš Nokiu tak niečo robíš v programe zle...a v KMplayeri 2x klikni do plochy prehrávania, obraz sa roztiahne na celú obrazovku...


Tieto veci samozrejme viem.Ale ak zväčším obraz-nabehnú len farebné čiarky a je to nepozerateľné.Nokia 6230
pepsikova
11.05.13,21:05
..oprášim túto tému trochu...na prehrávanie súkromných videí používam KM Player, prehral vždy všetko krásne...ale z Nokie video je štvorčekované, nejasné...čo s tým?..