majamiro
17.10.05,15:30
Načo slúži rezervný fond solidarity? Ďakujem
bea
17.10.05,13:43
V zákone č. 461/2003 o sociálnom poistení v § 167 je takéto určenie:


(1) Rezervný fond solidarity je určený na dávky, na

ktorých úhradu nie je dostatok finančných prostriedkov

v príslušnom základnom fonde, a na úhradu škody

podľa osobitného predpisu.91a) Rezervný fond solidarity

nesmie byť použitý na iný účel, než na ktorý je určený

podľa predchádzajúcej vety.

Stačí?
Naile
17.10.05,13:56
Okrem toho podľa zákona o stárobnom dôchodkovom sporení = II. kapitalizačný pilier, tušim je to z. č. 43/2004 Z. z. rezervný fond solidarity verejnej SP garanatuje dôchôdky z II. kap. pilieru, ktoré ohospodarujú súkromné spravcovské spoločnosti!!!
fizzy
14.01.08,11:50
Prosim vas,
a nema sa posielat nejake to hlasenie alebo prehlad kazdeho stvrtroka do SP?
Tweety
14.01.08,11:53
Prosim vas,
a nema sa posielat nejake to hlasenie alebo prehlad kazdeho stvrtroka do SP?
Nie, nemá.
nextone
15.01.08,14:22
Nie, nemá.

Je povinosťou každej s.r.o.mať rezervný fond, resp. si ho musí zriadiť a platiť do neho?
Paula
15.01.08,14:24
Je povinosťou každej s.r.o.mať rezervný fond, resp. si ho musí zriadiť a platiť do neho?


mimotemy .
nextone
15.01.08,14:26
mimotemy .

Tak dík:confused:
Zoltán Kovács
15.01.08,14:34
Je povinosťou každej s.r.o.mať rezervný fond, resp. si ho musí zriadiť a platiť do neho?
Rezervný fond solidarity je problematika mzdového účtovníctva a sociálneho zabezpečenia.

A rezervný fond pri sro je niečo iné. Prečítaj si § 124 Obchodného zákonníka:

http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik.html#105
Gabi03
15.01.08,14:35
Je povinosťou každej s.r.o.mať rezervný fond, resp. si ho musí zriadiť a platiť do neho?


Tak dík:confused:

Tu sa hovorí o rezervnom fonde solidarity, ktorý "udržuje" sociálna poisťovňa, do ktorej prostredníctvom prispievajú zamestnávatelia. A takisto z nej SP určuje dávky.
Ak máš na mysli tento fond, nie je jasné, čo chceš.
Ak máš na mysli iný fond, najprv skús hľadať, potom ak nič nenájdeš, môžeš sa spýtať, ale v téme na to určenej, resp. novo vytvorenej.
nextone
15.01.08,17:01
Tu sa hovorí o rezervnom fonde solidarity, ktorý "udržuje" sociálna poisťovňa, do ktorej prostredníctvom prispievajú zamestnávatelia. A takisto z nej SP určuje dávky.
Ak máš na mysli tento fond, nie je jasné, čo chceš.
Ak máš na mysli iný fond, najprv skús hľadať, potom ak nič nenájdeš, môžeš sa spýtať, ale v téme na to určenej, resp. novo vytvorenej.

Tak už sa nerozčuľujte, nie všetci sú znalí...niektorí len začínajú...tak trocha zhovievavosti :o)
Tak budem ,tak dobrá, ako vy, tak sa pýtať nebudem :D:D:D
nextone
16.01.08,08:11
mimotemy Čo z môjho príspevku ti vnuklo myšlienku, že som sa rozčúlila? :confused::eek:
Pýtať sa môžeš, na to je tu tá stránka, len si treba preštudovať manuál a držať sa ho, pretože v tomto prípade nesprávnym zaradením témy vzniká len zbytočný chaos. Nikto nie sme neomylný a mojím príspevkom som ťa slušne chcela naviesť na správnu cestu. Ak sa to nepodarilo, ospravedlňujem sa.

V poriadku, len asi som už preťažená :(
Hľadám všetky dostupné informácie o založení s.r.o. o mojich povinnostiach z toho vyplývajúcich aby som nemala v budúcnosti žiadne problémy a všetko išlo tak, ako má.
Asi som bola dosť ostrá....prepáč:rolleyes:
Laco2
23.02.08,10:54
Nie je mi jasné prečo mi zamestnávateľ stahuje z výplaty fond solidarity ???
Paula
23.02.08,10:59
Nie je mi jasné prečo mi zamestnávateľ stahuje z výplaty fond solidarity ???



Ani mne to nie je jasné. Prekonzultuj s firemným mzdovým účtovníkom.
Zoltán Kovács
23.02.08,11:00
Nie je mi jasné prečo mi zamestnávateľ stahuje z výplaty fond solidarity ???

Rezervný fond solidarity by mal platiť zamestnávateľ z vlastných prostriedkov, a nie z tvojej mzdy. Ale neviem presne odkedy sa na výplatných páskach uvádzajú aj odvody platené zamestnávateľom. Tak nemohlo sa stať, že si si to zle skontroloval?
Laco2
24.02.08,19:48
Sory - jasné platí to zamestnávateľ, ja som to nepozrel držal som sa toho ako ma informoval kolega.