skatarinas
20.04.10,07:09
na vianoce som dostala od rodiny domácu pekáreň Moulinex, od tej doby s ňou však mám len samé problémy, ešte neupiekla ani jeden dobrý chlebík. Piekla som podľa receptov z priloženého CD, z receptov na nete, zo zmesi kúpenej v obchode, vždy to ale dopadlo rovnako, chlebík pekne nakysol, úplna nádhera, ku koncu pečenia sa však zgrcne, prevalí sa do vnútra, je nejedlý (nechceli ho dokonca ani babkine sliepky). tak sme ju reklamovali u predajcu, vrátili nám ju zo servisu, že je v poriadku a že máme používať zmes (z Lidla) a priložený obal, presne tú istú zmes som pritom ale použila aj ja a sledovať hustotu cesta (na čo má potom funkciu odloženého štartu neviem, nechápem, to mám v noci vstať a kontrolovať?:(). Skúsili sme teda ešte raz, výsledok rovnaký, nafotili sme to ešte pred reklamáciou. Boli sme aj na obchodnej inšpekcii, úchvat oni s tým nič nemajú, vraj sa máme zamyslieť či sa chceme súdiť s Moulinexom za 150€.
Takže za sedačkou mám momentálne krabicu, na ktorú mi padá prach, naďalej kupujem v obchode prifarbený chlieb, ktorý sa tvári zdravo :mee: Má niekto prosím pre mňa radu, pre mňa nie je 150€ málo obaja s manželom sme ID?
Xanti
20.04.10,05:12
Škoda takej drahej pekárničky.
Ja stále tvrdím, treba na začiatok obyčajnú lacnú za 40 eur. Známy čo si také kúpili pečú veselo chlebíky a nesťažujú sa. Sú celý nadšený z pekárničiek, obyčajných neznačkových.

Ono skús nepoužiť odložený štart a skús upiecť chlebík normálne. Že si dáš na neho pozor. Sem tam mi chlebík padol ak bola horšia múka. Treba skúsiť kúpiť múky v rozličných obchodoch. Osobne nepoužívam sušené droždie ale len čerstvé a naozaj chlebík mi padne málokedy.
misomiso
20.04.10,05:39
Ja mam Moulinex, ide uplne perfektne, iba sa netreba drzat navodu, ale zdraveho rozumu.

1. nemusis pouzivat ziadnu zmes, funguju vsetky recepty, ja si napr. meliem celozrnnu muku sam. Musis vsak presne dodrzat pomer muky a vody z prilozeneho receptu, ked davas inu hmotnost muky, prepocitat aj vodu. Cesto musi mys skor huste, nikdy nei riedke.

2. Kvasnice zasadne ibe cerstve, nie susene. Mne stati 1/3 kvasnic na 720 g muky. Treba ich iba roztlacit prstami na take jemne listky - vlocky, aby sa premiesali.

3. nikdy nepouzivat odlozeny start.
58vlasta
20.04.10,07:08
Škoda takej drahej pekárničky.
Ja stále tvrdím, treba na začiatok obyčajnú lacnú za 40 eur. Známy čo si také kúpili pečú veselo chlebíky a nesťažujú sa. Sú celý nadšený z pekárničiek, obyčajných neznačkových.

Ono skús nepoužiť odložený štart a skús upiecť chlebík normálne. Že si dáš na neho pozor. Sem tam mi chlebík padol ak bola horšia múka. Treba skúsiť kúpiť múky v rozličných obchodoch. Osobne nepoužívam sušené droždie ale len čerstvé a naozaj chlebík mi padne málokedy.

Aj ja som kúpila neveste len takú lacnú na začiatok. Pečie v nej všetko možné. Tiež sa jej pár krát upiekol ,,ušiak", taký, čo jej stred padol dole, zostali po krajoch ,,uši". Aj džem už v nej robila. Teraz sa jej celkom darí a najväčšiu radosť majú ráno z čerstvého chlebíka...:--- Alebo si len dá vymiešať cesto na knedle a pod...V LIDLi už majú múky rovno namiešané na chlieb.
skatarinas
20.04.10,07:26
práve že som odložený štart ešte ani nepoužila a receptov a múky som vyskúšala viac, ale každý jeden chlebík vyšiel rovnako a to nemám problém bežne s pečením, nedeľa u nás sa neobíde bez koláča
misomiso
20.04.10,07:31
Jednoznacne budes mat moc riedke cesto - a potom moze byt este jeden problem - ak pouzivas teplu vodu a hlavne - ak mas pekaren pri zdroji tepla, kysne to prilis rychlo, pekaren ma pevne stanoveny cas kysnutia (dost dlhy), takze kvasnice potom vykysnu, no stratia dych prave pred pecenim.
skatarinas
20.04.10,07:49
skúsila som všetko, redšie hustejšie, pekáreň mám voľne položenú na linke, výsledok vždy rovnaký :mee:
Blankake
20.04.10,08:00
skúsila som všetko, redšie hustejšie, pekáreň mám voľne položenú na linke, výsledok vždy rovnaký :mee:
Svokrovcom sme tiež kupovali na sviatok Moulinex pekárčniku a sú spokojní. Raz im chlebík nevyšiel, keď použili odložený štart. Ale ináč robia rôzne druhy - z kupovanej aj vlastnej namiešanej múky.
alla66
20.04.10,09:17
na vianoce som dostala od rodiny domácu pekáreň Moulinex, od tej doby s ňou však mám len samé problémy, ešte neupiekla ani jeden dobrý chlebík. Piekla som podľa receptov z priloženého CD, z receptov na nete, zo zmesi kúpenej v obchode, vždy to ale dopadlo rovnako, chlebík pekne nakysol, úplna nádhera, ku koncu pečenia sa však zgrcne, prevalí sa do vnútra, je nejedlý (nechceli ho dokonca ani babkine sliepky). tak sme ju reklamovali u predajcu, vrátili nám ju zo servisu, že je v poriadku a že máme používať zmes (z Lidla) a priložený obal, presne tú istú zmes som pritom ale použila aj ja a sledovať hustotu cesta (na čo má potom funkciu odloženého štartu neviem, nechápem, to mám v noci vstať a kontrolovať?:(). Skúsili sme teda ešte raz, výsledok rovnaký, nafotili sme to ešte pred reklamáciou. Boli sme aj na obchodnej inšpekcii, úchvat oni s tým nič nemajú, vraj sa máme zamyslieť či sa chceme súdiť s Moulinexom za 150€.
Takže za sedačkou mám momentálne krabicu, na ktorú mi padá prach, naďalej kupujem v obchode prifarbený chlieb, ktorý sa tvári zdravo :mee: Má niekto prosím pre mňa radu, pre mňa nie je 150€ málo obaja s manželom sme ID?
budemmimotemy
niekde robíš chybu, ani o tom nemusíš vedieť:)....daj pekárničke poslednú šancu, vyskúšaj tento overený recept z porady... alebo si zavolaj priateľku a spolu upečte chlebík;)
Milé pekárky a pekári v domácej pekárničke. Zakladám túto tému, aby sme v nej spoločne zhromaždili recepty, ktoré bežne pečieme a ktoré sa aj vydaria v našich pekárničkách. Preto vás prosím, dávajte sem len recepty vami overené, poprípade aj priložte fotografiu. Ide o to, aby sme v téme,kde o pekárničkách debatujeme zbytočne nemuseli náš obľúbený recept hľadať a aby aj tí, čo si len pekárničky kúpia ,mali recepty po ruke. Takže prikladám môj najobľúbenejší recept na chlebík, ktorý ma nikdy nesklamal.

Chlebík od Dáši.

V menšom množstve : na 750 g

270 ml vody alebo acidofilného mlieka
1 1/2 PL oleja
1/2 PL octu
1 a pol ČL soli
1 ČL cukru
1 čl droždia
rasca, semiačka tekvicové , slnečnicové, ľanové, sezamové
1 – 2 väčší uvarený nastrúhaný zemiak
420 g múky - 300 g hladkej T 650 + 120 g ražnej, špaldovej, žitnej, celozrnnej


V prípade použitia acidofilného mlieka sa ocot už nedáva.
A rozhodne je s mliekom chutnejší ako s vodou.
Inak tento recept dávam na najvyšší stupeň prepečenia a pečiem ho v Moulinex na programe č. 1 . Pozor - pri dávkovaní acidofilného mlieka...ono sa napení , takže ja dávam vždy takmer plnú odmerku. Javí sa to potom, že je mlieka viac. Ale keď lepšie pozriete, tak je to pena.tekuté ingrediencie naspodok,múku, nakoniec rozmrvené droždie s trochou cukru, ktoré nesmie prísť do styku so soľou a tekut. prísadami...používam billácke acidko, žiadnu vodu, alebo mlieko.
Zatiaľ ma tento recept nesklamal.http://mojazabava.wbl.sk/Smajlik_r__zne/nice_day.gif


edit: http://www.mojapekaren.sk/tipy-a-triky-pre-domace-pekarne
skatarinas
21.04.10,09:06
už nedávam šancu, škody už narobila neúrekom aj šancí mala neúrekom, aj tento recept som skúšala z netu, výsledok vždy rovnaký - grc. Podobný problém mal jeden sused s pekárňou, len tá stála len 1 000,-Sk, reklamoval a bez problémov mu ju vymenili a pečie o dušu.
Neviem kde môžem urobiť chybu ak postupujem napr. pri zmesi, presne podľa návodu. Som gazdinou už skoro 23 rokov, pečiem bežne kysnuté koláče, parené buchty, zákusky, nemám pocit, že by som bola neskúsená žubrienka :D, ale toto je už nad moje sily. Podľa môjho názoru je niekde chyba v prudkom poklese teploty počas pečenia, správa sa to ako keď pečiete v rúre a počas pečenia otvoríte na dlho dvierka na rúre :confused: