mszv
20.04.10,09:08
Prosím o radu pri kúpe kamery pre zachytenie vystúpenia detí, dovoleniek... Doteraz sme používali Panasonic analógovú na malé kazety, z ktorej sme to nahrávali na VHS kazetu. Keďže technológia napreduje, nechceme urobiť chybu a kúpiť na nejakú dopredajovú akciu. Ale čo je to napr. HDD a je dôležité aj rozlíšenie? Pozerala som napr. SONY DCR-SX30E: záznam 4GB pamäť, Memory Stick Duo 4GB, rozlíšenie SD 0,8 Mpx, formát záznamu MPEG2. To znamená, že sa to natáča priamo na SD kartu, ako majú foťáky a potom sa to dá dať len na počítač (už nie na VHS kazetu)? Myslím, že je to v dnešnej dobe najlepšia možnosť - používať len karty a nevkladať rôzne kazety. A napr. pri Sony DCR-SX31E je výdrž batérie až 11 hodín - oplatí sa kvôli tomu priplatiť viac? Ešte sme pozerali aj JVC GZ-MS120, Panasonic SDR-S26 a SDR-S15. Ktorá z týchto je najlepšia, prípadne aj iná značka do 200€?
Ďakujem vopred za rady.
jojom
20.04.10,15:04
Pozeral som všetky vyššie uvedené. Ale keby som sa mal rozhodnúť pre konkrétnu, neviem. Možno by zavážila výdrž baterky aj ked to je len údaj od výrobcu, skutočnosť môže byť iná. Potom by som rozmýšlal nad tou čo má integrované pamäť. Elektronický stabilizátor obrazu to ešte treba zvážiť, aj ked pri väčšom zoome asi nepomôže. JA by som šiel do obchodu postavil si ich vedla seba a skúšal by som po jednej. Ako sa drží v ruke, ako rýchlo sa zapne, ako sa trasie obraz pri zoome, výmena baterky, výmena karty, záručný servis, atd, atd. Pri dnešnej ponuke niet sa čo diviť vybrať ideálny výrobok.
tutiola
20.04.10,17:29
Celkom iste mám práve ja tu ideálnu kameru. Prečo? Lebo je moja:):).
A teraz vážne. V piatok som kúpila našu prvú kameru. Na moju otázku, čo by mala kamera mať aby bola dobrá, veľa ľudí mi odpovedalo, že je to podľa toho načo ju potrebujem. Či je to len na príležitostné filmovanie, alebo na nakrúcanie pre účely predaja filmu. Zašla som do predajne Elsatex a požiadala som o kameru predovšetkým s veľkou pamäťou a nízkou cenou:). Výsledok:Panasonic SDR-H80EP záznam na 60 GB pevný disk. Cena bola prijatelná. Veľmi jednoducha obsluha. Žiaľ je o niečo drahšia ako potrebujete. Videla som tam aj lacnejšie, ale tie boli na kartu ako do foťaku.
mszv
22.04.10,06:35
Na jednom blogu som čítala, že tie kamery, ktoré sú tzv. HDD (s vlastnou pamäťou) sú ťažšie, ale hlavne, že sú citlivé na otrasy. V prípade pádu sa môže zničiť celý obsah už nahratého záznamu - to ma odradilo. Ale aj keď sa kazetové už pomaly prestávajú aj vyrábať a do popredia sa dostávajú len pamäťové, mám obavy zo spracovania záznamu, keďže sa tam nedá klasicky "strihať". Je možné, že tým nahrávaním stratím dvakrát toľko času, kým dôjdem k želanému výsledku. S týmto nemáte skúsenosť?
mszv
22.04.10,06:47
Nakoniec asi kúpime SONY DCR-SX33E alebo Panasonic SDR-S15EP. Hodím si mincou :-)
jojom
22.04.10,08:58
mám obavy zo spracovania záznamu, keďže sa tam nedá klasicky "strihať". Je možné, že tým nahrávaním stratím dvakrát toľko času, kým dôjdem k želanému výsledku. S týmto nemáte skúsenosť?

Možno zo začiatku budeš pomalšie spracúvať videá ( pri pvom druhom strihaní záznamov), ale ked si osvojíš softvare v ktorom to budeš videá, pôjde Ti to tak isto rýchlo ako na "starých páskach", ale výsledok bude určite lepší. Už len kvôli prechodom zo záznamu do záznamu.
Vždy ked som si takto robil niečo, tak som ale pôvodný celý záznam ešte niekam odložil ( nahral na externý disk), a ked som bol spokojný z výsledkom tak som ten odložený záznam zmazal.
Chce to len trpezlivosť na začiatok a trochu experimetovať.
mszv
26.05.10,08:32
Vážení, chcem sa podeliť so skúsenosťou, ktorá mnou otriasla. Minimálne na dvoch stránkach sa spomína pri popise kamery Sony DCR-SX31E výdrž batérie, ktorá je až 11 (13) hodín. Samotný výrobca len uvádza "dlhá výdrž batérie". V skutočnosti batéria NP-FH30, ktorá je súčasťou kamery, vydrží len 100 minút!!! Odkiaľ vzali taký obrovský rozdiel že 11 hodín. A hoci je Sony dobrá značka, uvádzanie dlhej výdrži batérie pri 100 minútach považujem za obyčajnú klamlivú reklamu. Dajte si na to pozor.
Ak niekto viete poradiť kameru, ktorej batéria naozaj vydrží nepretržite viac ako 2 hodiny, budem rada.
EricDaze
01.06.10,17:51
NP-FH30 je len zakladna bateria dodavana ku kamere, aj v navode sa docitas, ze vydrzi cca 50 minut nahravania.

Ak chces bateriu, ktora vydrzi dlhsie, kup si silnejsiu NP-FH70, pripadne NP-FH100. U tej poslednej vyrobca udava vydrz 390 minut.