Kudlac
20.04.10,10:39
Dobry den mamicky,

rada by som kupila svojej malej dcerke novy detsky monitor ale neviem aku znacku mam uprednostnit. Kedze mam uz jednu zlu skusenost so znackou Whiteberry tak preto by som sa chcela s niekym poradit.

dakujem
Chobot
20.04.10,10:46
Dobry den mamicky,

rada by som kupila svojej malej dcerke novy detsky monitor ale neviem aku znacku mam uprednostnit. Kedze mam uz jednu zlu skusenost so znackou Whiteberry tak preto by som sa chcela s niekym poradit.

dakujem

Myslíš monitor dychu, či monitor plaču?
Kudlac
20.04.10,11:24
monitor placu
bobino38
21.04.10,04:16
...načo je dobrá taká kravina???..že monitor plaču:-)
Kudlac
21.04.10,06:47
na to aby ste poculi ci vase dieta place ked byvate v rodinnom dome.na to je dobra taka kravina.
Chobot
21.04.10,06:52
...načo je dobrá taká kravina???..že monitor plaču:-)

... zdá sa, že nemáš deti....:rolleyes:
Stanislav 1975
21.04.10,06:54
monitor placu

to už aj také existuje? Ja som také nemal keď som bol bábo- mohol som revať kolko som chcel, moj problém...:D
bupi
21.04.10,06:57
Chod pozri na nejake mamickovske forum,modry konik, mimibazar, babetko,emimino.cz, babycafe.cz,... Je ich kopa
Skus pozriet aj take, ktore snimaju okrem zvuku aj obraz, da sa to napojit aj na televizor, alebo pocitac, taka mala kamera, ale tie su o nieco drahsie.
azla
21.04.10,07:02
to už aj také existuje? Ja som také nemal keď som bol bábo- mohol som revať kolko som chcel, moj problém...:D

Stanko, ja som pri prvom synovi niečo podobné využívala.(a bolo to rádio, ktoré už používala moja mama pri me):)

V spálni (na poschodí) bolo rádio napojené na reproduktor do kuchyne(na prízemí).
Cez rádio bol snímaný zvuk zo spálne....a keď bolo ticho mohla som pokojne variť, pliesť, vyšívať a nemusela som behať hore dole.
Chobot
21.04.10,07:03
monitor placu

Čítal som tvoj problém v inej téme o chrčajúcom monitore. Ono skutočne ten monitor nemusí byť zlý, ale to chrčanie môže ovplyvňovať (vyvolávať) množstvo iných ruchov v dome - napr. blízko umiestnený mobilný telefón, rôzne elektrické prístroje v blízkosti monitora a pod. My sme to tiež kúpili a zvuk nie je čistý. Ak malá zaplakala, tak to najprv zachrčalo a potom bolo počuť plač. Ale v byte nám to je zbytočné, používali sme ho málo. Teraz neviem, akej je značky, ale bolo to relatívne lacné.

Ak chceš vyskúšať, či je naozaj vadný ten monitor, treba ísť na pole, mimo dosahu elektrického vedenia a tam na vzdialenosť nejakých 50 m odskúšať, či to bude chrčať.

Problém je, že tie lacnejšie ti vždy budú šumieť, môžu byť rušené inými signálmi či zdrojmi, lebo sú to analógové. AK chceš naozaj kvalitu, treba si kúpiť digitálny na princípe DECT (tak, ako bezšnúrové bytové telefóny). Treba ale načrieť hlbšie do peňaženky. Ak to ale skutočne potrebuješ, tak to má zmysel, napr. tieto:

http://www.avent.sk/products/digitalny-elektronicky-strazca-deti-s-dosahom-330m/

http://www.avent.sk/products/baby-monitor-scd-520/

My, ako som písal, ten náš nepoužívame, hoci je spoľahlivý a funkčný (stálo to do 1000 SKK), lebo v byte malú počujeme aj bez tohto monitora - keď spí, tak jej dvere nezatvárame. Ale na druhej strane sme kvôli zdravotným problémom kúpili monitor dychu NANNY:

http://www.docsimon.sk/tovar/baby-monitor-bm02-nanny-monitor-dychu-dojcata
arizona
21.04.10,07:05
...načo je dobrá taká kravina???..že monitor plaču:-)
Je to jednosmerná vysielačka, ktorá umožňuje rodičom dohliadať na dieťa v ich neprítomnosti. Vysielač býva umiestnený pri dieťatku a prijímač má pri sebe dospelá osoba. Znamená to, že kľudne môžete pripravovať obed v kuchyni a zatiaľ vaše dieťatko spí v spálni. Keď sa zobudí a začne plakať, vy ho budete počuť. Nemusíte tak byť pri vašom spiacom bábätku, alebo načúvať za dverami, vysielačka vám ohlási, keď sa dieťatko zobudí. Veľká výhoda takejto vysielačky je hlavne v rodinných domoch, ak máte spálňu na poschodí a vy potrebujete niečo robiť v spodnej časti domu, alebo na dvore. Môže to byť aj naopak, keď chcete dieťatko nechať spať na dvore v kočíku a vy potrebujete pracovať v dome. Dosah vysielačiek je až do 250m.
celý článok (http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://www.alinka.sk/wp-content/uploads/babysiter.jpg&imgrefurl=http://www.alinka.sk/r/materstvo-rodicovstvo/starostlivost-o-dieta/page/3&usg=__rUka21Esajn_aCAX7ob-uOQzsjk=&h=230&w=240&sz=12&hl=sk&start=29&sig2=J_wlne3WD57XzBi0DhrlJg&um=1&itbs=1&tbnid=7tZ9Wz32cFTfLM:&tbnh=105&tbnw=110&prev=/images%3Fq%3Dbaby%2Bsiter%26start%3D18%26um%3D1%26 hl%3Dsk%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D7p%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:sk:offici al%26ndsp%3D18%26tbs%3Disch:1&ei=SLHOS9O7CI2W_Qa9-M1e)...
Stanislav 1975
21.04.10,07:06
Stanko, ja som pri prvom synovi niečo podobné využívala.(a bolo to rádio, ktoré už používala moja mama pri me):)

V spálni (na poschodí) bolo rádio napojené na reproduktor do kuchyne(na prízemí).
Cez rádio bol snímaný zvuk zo spálne....a keď bolo ticho mohla som pokojne variť, pliesť, vyšívať a nemusela som behať hore dole.

a čo si si to nedala patentovať? Si mohla byť teraz poriadne bohatá...:):D:rolleyes:
jacekova
21.04.10,07:10
my sme nekúpili monitor plaču, ale len "vysielačky", aby sme malého počuli. Využívame ich iba keď máme návštevu a malý má na izbe zavreté dvere. V ostatný čas, keď sme doma len s manželom, ich nepoužívame, lebo je doma ticho a plač by sme počuli aj voľným uchom.

ja osobne si myslím, že monitor plaču je zbytočný, pretože jediné čo budeš robiť, je že si sadneš pred ten monitor a budeš pozerať či bábo spí, či sa nehýbe a podobne (má ho moja kamoška a presne toto robí). to už zrovna môžeš sedieť pri bábätkovej postieľke...

ale určite som zástanca monitora dychu, ktorý sa dáva pod matrac pre prípad, že by sa v noci zastavil dieťatku dych (vo veku približne 4-6 mesiacov mnohé bábätká zomreli na syndróm náhleho úmrtia, lebo prestali dýchať). Stojí to síce nejakých 100-150€ ale to sa dáobetovať, ak sa rodičia kľudne vyspia, pretože monitor by ich hlasným pípaním zobudil, keby niečo...
bobino38
21.04.10,09:06
...ja by som si k tomu ešte kupil monitor rmonitora plaču:-))) čo ak sa pokazí alebo dojdu baterky?:-)) ludia su v dnešnej dobe už takí leniví, to je hrozné...deti zaplačú a hned sú pri nich. Keď viem, kolko má spať a spí, tak neriešim jeho plač.A spoliehať sa na nejaký monitor, ktorý ani vy nemusíte počuť mi pripadá choré.
azla
21.04.10,09:18
Keď som bola mladá a menej skúsená, tiež som si myslela, že:

- nebrať dieťa stále na ruky, aby si nezvyklo
- papať presne každé tri hodiny
- atď

Postupne Ti srdce hovorí čo máš robiť a všetky tie poučky ustupujú do úzadia a nie je Ti jedno ako sa Tvoje dieťa cíti .........verím, že časom aj Ty prídeš k takému poznaniu.:rolleyes:
Nestačí ak dieťa má čo jesť a piť, čo obliesť, ale je dôležité, že sa cíti príjemne a bezpečne pri svojich najbližších.:)
bupi
21.04.10,09:27
[QUOTE=bobino38;1379467]... ludia su v dnešnej dobe už takí leniví, to je hrozné...deti zaplačú a hned sú pri nich/QUOTE]

Neviem, ci prave toto svedci o leinvosti:eek:
Stanislav 1975
21.04.10,09:37
Bobino, má inak trošku pravdy...
lenkak
21.04.10,09:57
My sme žiadny monitor nemali, a neraz ešte stále keď nepočujem v noci malého dýchať, tak mu priložím ruku k nosu, aby som cítila ako dýcha. Takže monitor dychu to áno. Ale nie som pri ňom hneď ako zaplače.
účtovník 007
21.04.10,10:05
Myslím si, že takýto vynález je dobrá vec. Aj keď ja som takú vymoženosť pri svojich deťoch nemala. Zato som ju využila pri starom človeku. Minulú jeseň som doopatrovala moju domácu. Ona bývala na dolnom, ja na hornom poschodí. Nebolo možné neustále behať tam a späť po schodoch, tak som kúpila detské vysielačky. Dala som jej ich pod posteľ, nakoľko snímali aj pohyb. Parkrát sa stalo, že spadla z postele a ten zázrak hulákal na celý dom. Za pár sekúnd sme boli pri nej. To isté ak mala v noci silný kašeľ, prípadne sme ju museli preniesť na WC. Ja si takéhoto pomocníka pochvaľujem.
Kudlac
21.04.10,13:36
ten ktory sme kupili ako prvy stal 4000,-skk.takze lacny urcite nebol. nepodarilo sa nam za ne ziskat spat peniaze ale urcite s tym pojdem za veducim a poviem mu nech si to sam vyskusa. a poviem ti tolko ze ked mi ten monitor vypne wifi tak to uz je ina sila vobedz sa neda pouzivat.ono to nerapci len pri tom ked mala zaplace ale aj ked je ticho to by si musel proste pocut. proste vsetko ho rusi aj v takej miestnosti kde nieje ziadna elektronika.

Kedze byvam v rodinnom dome tak to potrebujem.je to dobra vec.
Pouzivala som to aj pri detoch v zahranici a vsetky tieto monitori boli uplne tichucke dokonca som pocula aj to ked mucha preletela.
takze preto som chcela radu, ci nahodou niekto nema s nejakou dobrou znackou skusenosti.

My mame monitor dychu a ten pouzivame stale.a som s nim spokojna.nemenila by som mame znacku angelcare.
msa
22.04.10,10:14
my používame iba obyčajné vysielačky Philips, a myslím, že to stačí, keď malá spí, môžem kľudne variť, alebo sa babrať v záhrade, sadiť zemiaky, bez toho aby som sa bála, čo robí ona medzitým hore, niekedy sa totiž zobudí za 3 hodiny a inokedy za hodinu. V lete ich používame aj večer, keď sedíme dlho vonku.
val007
22.04.10,19:58
No aj my máme angel care. Sme spokojní, malá má dva roky, ale stále ho používame, lebo cez obed môžem byť kľudne vonku a ona spinká a viem kedy sa zobudí. Tiež večer, keď sme ešte na záhrade vonku môžem ju nechať vnútri spinkať a viem, čo sa deje. No máme už druhý. Prvý sa nám z ničoho nič po mesiaci pokazil. Proste vysielačka sa dala zapnúť, svietila, pípala, ale my sme to v prijímači nepočuli. Tak sme reklamovali a dali nám nový. Ten máme až doteraz. Keď sme to reklamovali, tak nám povedali, že niekedy sa to stane, že to z nejakého (nevedeli ani oni z akého) dôvodu nefunguje. Predtým sme ale bývali v činžáku a o tri poschodia nad nami mali tiež bábätko a my sme ich počuli. Vtedy ten zvuk bol taký veľmi šušťavý. Nepočujete niekoho iného? No na Angelcare sa dajú nastaviť rôzne frekvencie (možno aj na iných), tak sme ju radšej prestavili a potom už bol pokoj (od susedov).