dorah34
20.04.10,10:48
Ahojte,
prosim viete mi niekto poradit blizsie vyhody a nevyhody ked mam eshop naprogramovany v jazyku ASPX 2.0?
Ide o to, ze moj eshop nie je dokonceny a ako som zistila, je len velmi malo koderov, ktori v tomto jazyku robia, zato kazdy mi to chce programovat nanovo v php, co ale pre mna znamena nove vydavky.

Potrebujem preto pomoct od odbornikov s rozhodnutim, ci ma zmysel hladat serioznu firmu, ktora mi ten eshop doprogramuje a bude do buducna spravovat, servisovat, updatovat atd - pripadne ci o nejakej takej firme viete, alebo mam hodit rozrobeny eshop za hlavu, zmierit sa so stratou a zacat od nuly v php :mee:

Dakujem vsetkym ITckarom za prispevky a rady
dorah34
21.04.10,20:06
haloooo nikto nic? pls. mate niekto skusenosti, vedomosti?
salvosko
21.04.10,20:33
ASP 2.0 je pomerne dobrá technológia ale ako si písala málo kto v tom vie programovať a skôr sa to používa na väčšie riešenia kde sa oplatí zaplatiť ľudí ktorí sú dosť drahí.
Okrem toho si to vyžaduje aj pomerne komplikovaný web hosting a nie každý to ponúka a keď hej tak drahšie.
Podľa mna PHP riešenie by nakoniec vyšlo lacnejšie. Viac ľudí v tom vie programovať a aj web hosting je jednoduchší.
Otázka je ale koľko si už do toho dala a koľky by ťas tál nový v PHP, skú dakoho osloviť že za koľko by ti urobil nový v PHP. Snáď ti nejakú cenovú ponuku urobia.
Ja som programoval v ASP 2.0 ale už to bolo dávno a netrúfol by som si na profi riešenie, som si v tom iba urobil databázu vtipov (http://slavko.sk/vtipy).
Ak by si ale chcela možno by som ti vedel robit IT poradcu pri výbere ktorý je v tvoj prospech a nie v prospech dodávateľa :)
robin78
22.04.10,09:12
v aspx mam niekolkorocne skusenosti a pravdu povediac som dost prekvapeny ze si eshop dal vyvijat pod touto technologiou, ako uz aj salvosko spomenul ze sa jedna o komplikovany web hosting, skor by som povedal, ze prevadzka toho webhostingu vyjde o nieco drahsie, resp. treba o nieco vykonnejsi hosting oproti php pri rovnakom pocte uzivatelov ... vsetko zalezi kolko potrebujes na dokoncenie toho shopu, resp. co by stal novy php shop... takisto si skus spocitat prevadzkove naklady na php hosting a na aspx hosting...
dorah34
22.04.10,16:07
v aspx mam niekolkorocne skusenosti a pravdu povediac som dost prekvapeny ze si eshop dal vyvijat pod touto technologiou, ako uz aj salvosko spomenul ze sa jedna o komplikovany web hosting, skor by som povedal, ze prevadzka toho webhostingu vyjde o nieco drahsie, resp. treba o nieco vykonnejsi hosting oproti php pri rovnakom pocte uzivatelov ... vsetko zalezi kolko potrebujes na dokoncenie toho shopu, resp. co by stal novy php shop... takisto si skus spocitat prevadzkove naklady na php hosting a na aspx hosting...

no ono to nebolo celkom moje rozhodnutie. ja nie som programator a nepoznam jazyky. zistila som, ze je problem s ASPX, ked som ukoncila spolupracu s programatorom, ktory mi eshop nedokoncil ani za 5 mesiacov. az ked som zacala oslovovat ine firmy o dokoncenie, tak mi to vysvetlili, ze php by nebol problem.

Viete mi poradit niekoho spolahliveho a skuseneho, kto mi to moze dokoncit a spravovat aj potom? je to eshop z mojho profilu. kedze sme nikoho nenasli, tak nemam predstavu, co to moze stat, hosting je drahy - tiez nam ho odporucil pan mudry, co berie peniaze a potom nepracuje...ale je to raz za rok, to by sme uz prezili:-(( Nechcem hlavne dorabat nieco, co nebude mat nikoho na spravu a updaty potom...
TomasHC
23.04.10,05:39
Hotovy webshop (modularny) sa da kupit aj s hostingom uz od cca 700 EUR, jednoduchsie aj menej...
robin78
23.04.10,07:23
no ono to nebolo celkom moje rozhodnutie. ja nie som programator a nepoznam jazyky. zistila som, ze je problem s ASPX, ked som ukoncila spolupracu s programatorom, ktory mi eshop nedokoncil ani za 5 mesiacov. az ked som zacala oslovovat ine firmy o dokoncenie, tak mi to vysvetlili, ze php by nebol problem.

Viete mi poradit niekoho spolahliveho a skuseneho, kto mi to moze dokoncit a spravovat aj potom? je to eshop z mojho profilu. kedze sme nikoho nenasli, tak nemam predstavu, co to moze stat, hosting je drahy - tiez nam ho odporucil pan mudry, co berie peniaze a potom nepracuje...ale je to raz za rok, to by sme uz prezili:-(( Nechcem hlavne dorabat nieco, co nebude mat nikoho na spravu a updaty potom...

poslal som sukromnu spravu...