berry
20.04.10,11:11
Dobrý deň
Dňa 25. Marca sme podpísali zmluvu s jednou firmou , ktorá nám mala urobiť letáky.
Dali sme si letáky potlačiť obojstranne (príplatok 30,- euro) a mali byť umiestnené v jednom nákupnom centre.
Od začiatku tam boli letáky potlačené jednostranne. Na naše upozornenie nám povedali ,že ich vymenia. Keď sme ich po týždni zas upozornili , že letáky sú stále tie isté, tak nám povedali, že už sú v tlači a že do konca týždňa (teda do 11. apríla) budú vymenené. Ale ani tak nedošlo k náprave. Ešte som im dala jednu šancu s výhražkou, že ak nedôjde k náprave, tak odstupujem od zmluvy a že peniaze mi vrátia. A dnes som išla okolo a už sú tam iba dva dokrčené letáky. :mad:
Prosím ako mám postupovať ďalej pri výpovedí zmluvy? Alebo poraďte čo mám vlastne robiť
ĎAkujem.
profesional
20.04.10,09:37
Nemyl si prosim pojem vypoved a odstupenie.
V tomto pripade musis odstupit od zmluvy. Musis tak urobit pisomne. Odstupenie od zmluvy je platne a ucinne dorucenim druhej strane. Preto to treba poslat doporucene.
V odstupeni od zmluvy musis jednoznacne uviest dovod odstupenia od zmluvy. V tomto pripade ide o vadne plnenie pricom ani v nahradnej lehote nebola vykonana naprava.
S tym ze neodkladne po tom ako bude odstupenie od zmluvy dorucene, su povinne si strany vydat co si navzajom ponili. Oni za vadne plnenie nemaju narok na nic. Ty mas narok aby ti vratili vsetko co maju zaplatene. Ak nevratia peniaze, treba im poslat este 1 vyzvu a potom treba pripadne podat na sud navrh na vydanie platobneho rozkazu.