berny69
20.04.10,14:21
Prosím Vás o radu !
Som SZČO a používam súkromné vozidlo (vedené na moje meno) na služobné účely ! Mám uhradenú daň z MV !
Účtujem si do nákladov náhradu za spotrebované PHM a základnú náhradu vo výške 0,183 € / km !
Podávam prvé daňové priznanie za 1.Q.2010 a potrebujem poradiť, či si môžem nárokovať DPH z nákupených PHM (spotrebovaných) !
Názory sú rôzne, dokonca pani na DÚ mi povedala , že áno a v Krose (účt.program ALFA) mi povedali že nie !
Ďakujem za každé info !
Berny
ondrejvla
20.04.10,13:19
Prosím Vás o radu !
Som SZČO a používam súkromné vozidlo (vedené na moje meno) na služobné účely ! Mám uhradenú daň z MV !
Účtujem si do nákladov náhradu za spotrebované PHM a základnú náhradu vo výške 0,183 € / km !
Podávam prvé daňové priznanie za 1.Q.2010 a potrebujem poradiť, či si môžem nárokovať DPH z nákupených PHM (spotrebovaných) !
Názory sú rôzne, dokonca pani na DÚ mi povedala , že áno a v Krose (účt.program ALFA) mi povedali že nie !
Ďakujem za každé info !
Berny

Určite nie, nemôžeš ani PHM zaúčtovať do nákladov, pretože používaš vlastné MV na služobné účely a účtuješ si náhradu. V prípade, že by si vložil MV do majetku, vtedy môžeš účtovať o PHM, o opravách MV, o zákonnom poistnom. Ale vôbec neviem pochopiť, ako by si chcel účtovať o nakúpených PHM:rolleyes:
veronikasad
20.04.10,13:28
Prosím Vás o radu !
Som SZČO a používam súkromné vozidlo (vedené na moje meno) na služobné účely ! Mám uhradenú daň z MV !
Účtujem si do nákladov náhradu za spotrebované PHM a základnú náhradu vo výške 0,183 € / km !
Podávam prvé daňové priznanie za 1.Q.2010 a potrebujem poradiť, či si môžem nárokovať DPH z nákupených PHM (spotrebovaných) !
Názory sú rôzne, dokonca pani na DÚ mi povedala , že áno a v Krose (účt.program ALFA) mi povedali že nie !
Ďakujem za každé info !
Berny
Tomuto stanovisku DR SR (poslednej vete ) fakt nerozumiem .

http://www.porada.sk/1305356-post33.html