Puyol35
20.04.10,14:58
Dobrý den

obraciam sa na vas s prosbou o pomoc, lebo si už fakt neviem dať rady.

V poslednej dobe sa mi strašne často stáva že sa v noci zobudím a nemôžem sa nadýchnuť, mám pocit akoby ma niečo tlačilo ku posteli, a zvieralo mi to hrudník, nemôžem vydať ani hláska, ruky a nohy mam v strašnom kŕči a nemôžem pohnúť ani jednou časťou tela. po cca 30 - 45 sekundách to prechádza a vraciam sa do normálu, no som extrémne vyčerpaný, a už celú noc nedokážem zaspať. niekedy mám pocit ako by nadomnou stál človek alebo vidím nejakú tvár.

chcel by som vedieť či nemate nejaký podobný zážitok, či nepoznate osobu ktorej sa stalo niečo podobné a ako to riešila
Andy Kralik
20.04.10,13:30
Najprv by som vylúčil zdravotný problém. K lekárovi a dať sa kompletne vyšetriť, vrátane kardiologického a neurologického vyšetrenia. Ak sa to opakuje pravidelne - možno zájisť do spánkového laboratória, kde je stav človeka počas spánku sledovaný a dá sa prísť na prípadný zdravotný problém.
lorelei
20.04.10,13:34
Tiez by som najprv dala dokopy seba - teba, zdravotny problem, aj spolu s psychikou - obavy, stresy, stavy uzkosti, to vsetko sposobuje zvieranie hrudnika a tieto mozne stavy, vycerpanost atd... Mozno pomoze aj dobry psycholog, alebo jednoducho aj clovek, ktoremu mozes povedat vsetko, co si este nepovedal nikomu.....doveryhodnemu cloveku myslim, priatelia...
Drzim palce, aby to bolo nieco len momentalne a nic vazne.
ondrejvla
20.04.10,13:35
Dobrý den

obraciam sa na vas s prosbou o pomoc, lebo si už fakt neviem dať rady.

V poslednej dobe sa mi strašne často stáva že sa v noci zobudím a nemôžem sa nadýchnuť, mám pocit akoby ma niečo tlačilo ku posteli, a zvieralo mi to hrudník, nemôžem vydať ani hláska, ruky a nohy mam v strašnom kŕči a nemôžem pohnúť ani jednou časťou tela. po cca 30 - 45 sekundách to prechádza a vraciam sa do normálu, no som extrémne vyčerpaný, a už celú noc nedokážem zaspať. niekedy mám pocit ako by nadomnou stál človek alebo vidím nejakú tvár.

chcel by som vedieť či nemate nejaký podobný zážitok, či nepoznate osobu ktorej sa stalo niečo podobné a ako to riešila

Neverím na duchov, ale je niečo medzi nebom a zemou, čo ti signalizuje nejaké ochorenie, nemusí to byť duch, ale závažný zdravotný problém. Viem, niektorí lekári ťa možno vysmejú z tvojich pocitov, tie nemusíš prezrádzať, ale ako sa cítiš, kde máš bolesti a tlaky na hrudi áno. Žiadaj od lekára dôkladné vyšetrenie. Alebo, zmeň miesto postele, možno sú to zlé zóny.
pepsikova
20.04.10,14:17
..zmenila by som posteľ, ale komplet-miesto, matrac,drevo a pod posteľ kus alobalu,tento tak 2x mesačne vymeniť..lebo takéto stavy môže spôsobovať energia spodnej vody pod domom, mojej kamarátke sa to tiež stalo...
Puyol35
20.04.10,15:21
..zmenila by som posteľ, ale komplet-miesto, matrac,drevo a pod posteľ kus alobalu,tento tak 2x mesačne vymeniť..lebo takéto stavy môže spôsobovať energia spodnej vody pod domom, mojej kamarátke sa to tiež stalo...

bývam v paneláku úplne na hornom (7) poschodí čiže toto by som si dovolil vylúčiť
JarkaL
20.04.10,15:30
bývam v paneláku úplne na hornom (7) poschodí čiže toto by som si dovolil vylúčiť
Prečo? Aj pod panelákom môže byť spodná voda alebo geologické zlomy. A čím bývaš vyššie, tým väčší účinok to má, vysvetľoval mi to jeden prútikár, ja som si dovtedy myslela, že s pribúdaním poschodia vplyv spodnej vody slabne a je to vraj presne naopak.
Puyol35
20.04.10,15:37
presne to isté som myslel aj ja že čím som vyššie tak tým je účinok spodnej vody nižší, no rád sa necháp poučiť.
Valcake
20.04.10,20:18
Zdravím, s Jarkou plne súhlasím. Geopat.zóny presne takto fungujú.
ubka
20.04.10,21:50
Urcite súhlasim s moznosťou GPZ, ale mna by skôr zaujímalo, či sa zobúdzaš v rovnakom čase, napriklad o piatej, alebo o pol druhej a pod., predpokladám, že byvaš v paneláku dlhší čas, od kedy to trvá a pod. Nielen GPZ, ale aj namontovanie satelitu, alebo nejaká vec od suseda a pod.
Ak tieto stavy nesprevádza zvýšený tlak, bušenie, potenie mohli by sme polemizovať o vedľajších vplyvoch, no určite bude vhodné to vyšetrenie u lekára, môže to byť predzvesť ochorenia.
-sny o ťažkom tele signalizujú ochorenie sleziny
-sny o tlaku v dave, pocit tlaku signalizujú ťažkosti so srdcom
-sny o strachu, keď sa budí spotený signalizujú ťažkosti s obličkami
no a podstatné je tiež čas, kedy sa dajú ťažkosti určiť podľa biohodín.
Nespoliehala by som sa na to, kto ti co poradí a či niekto také stavy mal, každý človek je jedinečný, preto nemožno stotožňovať pocity jedného s pocitmi iných.
neviem.ako
21.04.10,13:23
Pozri v googli - spankova paralyza.
viktorviktor
21.04.10,17:22
niečo podobné sa stávalo matke keď bola dieťa, dokonca počula aj šuchtavé kroky a sadnutie, stávalo sa jej to aj keď nespala a dokonca sa jej to po rokoch keď sa presťahovali, veľmi ďaleko znovu ale potom po prevedení čarodejných úkonov to zmizlo.
Zaujímalo ma to a tak som sa dočítal , že v prípade tzv mágania ide o zdravotný problém, teraz presne neviem či to bolo spôsobené tlakom v okamihu paralýzy alebo niečo iné, v každom prípade by to nemalo pokračovať do vyššieho veku, tak do 30 rokov, vhodný je pravidelný a dostatočný spánok, nespávať na chrbte.
ubka
21.04.10,19:52
Verím, že existuje niečo medzi nebom a zemou, ale je podstatné a dôležité vylúčiť zdravotné príčiny.
Ak lekárske vyšetrenie vylúči priamy súvis problému s vážnym ochorením, potom môže nastúpiť riešenie iným smerom...poznám konkrétne soôsoby.
babočka
14.12.12,14:08
tak na to musim reagovat aj ja mala som to iste ja som sa bala potom uz aj zaspat trvalo to asi 3roky potom ked som zacala uzivat antidepresiva pominulo to je to ozaj len v hlave toho cloveka daj si predpisat antidepresiva a uvidis ze to prejde nezavidim ti to ved to ma pocit clovek ze zosalie ,nemozes kricat ,volat,pohnut sa a vsetko to vnimas,,,
bettylou
14.12.12,14:27
to je dáky fenomén, či?
bettylou
14.12.12,14:29
Zdravím, s Jarkou plne súhlasím. Geopat.zóny presne takto fungujú.

A prosím vás, viete mi niekto povedať, na akom princípe takto fungujú?
bettylou
14.12.12,14:35
bettylou
14.12.12,18:41
tie gpz sú dáky divný fenomén
bettylou
14.12.12,18:42
já vím, preto tá otázka do "pléna"
bettylou
14.12.12,18:43
aj keby bol, aj tak by sa to žiarenie nezosiľovalo len tak samo od seba
bettylou
14.12.12,18:44
ups tak to mi je ľúto, ale aj tak to nie je dôvod na zavádzanie ostatných, čo to čítajú a hľadajú radu
bettylou
14.12.12,18:46
buď taká dobrá a nenavážaj sa, má pravdu
Dav
14.12.12,19:22
Príspevky, ktoré sa odklonili od pôvodnej témy, som vymazala. Hlavne z úcty k JarkeL, ktorá podľahla svojej chorobe.
danushka
14.12.12,19:25
Príspevky, ktoré sa odklonili od pôvodnej témy, som vymazala. Hlavne z úcty k JarkeL, ktorá podľahla svojej chorobe.
Dobre si spravila Olinka a v takom prípade ak sa dá, prosím zrušiť môj prst za zatvorenie témy. Ak sa nedá, tak sa nedá. Dôvod bol presne ten, pre ktorý si to tu vyčistila.
bettylou
14.12.12,19:33
Dani, mne je to tiež veľmi ľúto, čo sa Jarke stalo.
Len tam šlo o princíp. Dúfam, že s tým vysvetlením o spánkovej paralýze som aspoň trochu pomohla.
Jarka RIP, bola si statočná bojovnica
Abbas
14.12.12,19:35
Puyol, Venujem sa duchovnu pár rokov. neuvádzaš, kedy sa to deje. aj čas má svoj význam. ak sa to deje v čase od 2hej do 3tej hodiny, môže sa jednať o "útoky z druhého sveta". Možno je to energia, ktorej niečo chýba, čo máš ty a preto sa chce na teba napojiť, aby získala energiu na to, aby sa mohla dlhšie zdržiavať na zemi. Viem, znie to ako sci-fi alebo ako bludy, ale takto to tu funguje. Niečo podobné sa stalo asi pred rokom, mojim trom známym. Paradox, bolo to v jednu noc, tú istú hodinu ten istý priebeh. Traja ľudia, nezáväzne od seba mi to na druhý deň písali a pýtali sa, čo ďalej. Neviem, aký je tvoj vzťah k otázkam Bohu a pod., ale napríklad, ak to nie je problém zdravotný, ale práve duchovný, tak maj na sebe nejaký ochranný symbol. Či kríž, ruženec, pentagram a pod. Soľ, ktorá funguje ako špongia pri negatívnych energiách, tieto energie do seba veľmi rýchlo absorvuje a slúži ako ochranný a očistný prostriedok. Skús očistiť byt od negatívnych energií, zapálením bielej sviečky (najlepšia je dlhá) s prosbou, aby očistila byt od akýchkoľvek negatívnych nánosov. Neudialo sa niečo s tvojou babkou? nejaký konflikt a pod? Prípadne skús pred spaním poprosiť anjela strážneho o ochranu pred útokmi.
danushka
14.12.12,19:47
Prednedávnom som dočítala knihu Putovanie duší od regresného terapeuta Michaela Newtona.
Vždy som verila vo vedomie, podvedomie a vyššie vedomie a práve v spánku sa môžu diať veci, ktorým človek nerozumie a môže sa ich natoľko zľaknúť, až sa začne báť, že sa zbláznil.
Odporúčam prečítať si túto knihu. Aj totálny ateista v tej knihe nájde dôvod na zamyslenie sa nad vlastným žvotom, vlastnou pýchou a svojim egom a nakopne ho k pracovaniu na sebe samom a pochopeniu svojich blízkych, priateľov, dokonca aj nepriateľov.
gymka
14.12.12,20:02
sa v noci zobudím a nemôžem sa nadýchnuť, mám pocit akoby ma niečo tlačilo ku posteli, a zvieralo mi to hrudník, nemôžem vydať ani hláska, ruky a nohy mam v strašnom kŕči a nemôžem pohnúť ani jednou časťou tela. po cca 30 - 45 sekundách to prechádza a vraciam sa do normálu, no som extrémne vyčerpaný, a už celú noc nedokážem zaspať


takto sa prejavuje panická porucha, chod za neurológom, prípadne psychiatrom, alebo si prečítaj tu o panickej poruche, možno sa tam nájdeš http://www.porada.sk/t15978-panicka-porucha.html
danushka
14.12.12,20:19
Sakra, zas ma tu niekto obviní z prílišného mudrovania, ale musím podotknúť, že zadávateľ založil tému pred 2 a pol rokom a mal problémy aj takéto :
http://www.porada.sk/t124196-gynekolog.html
http://www.porada.sk/t179949-problem-s-osobnym-uctom.html

Takže podľa mňa tie nočné ťažoby boli práve preto, že namiesto spania zisťoval, kedy a s kým jeho partnerka mala naposledy sex, kam sa strácali jeho peniaze z účtu a pri štúdiu dvoch VŠ http://www.porada.sk/t141555-student-na-2-vs.html toho naň bolo asi veľa. ;)

Ale stojím si za tým, že aj veci ktoré sa vlastnou hlavou a súčasnou vedou nedajú vysvetliť, majú vysvetlenie.
Darina1234
14.12.12,20:26
ale je to tema a myslim, ze potrebna, zle noci su naozaj zle
danushka
14.12.12,20:44
Darinka, netvrdím, že nemôže existovať niečo, čo nám nedá pokoj. V prvom rade však treba vylúčiť zdravotný problém.
Aj gymka tu písala o možnosti panickej poruchy. Väčšina ani len netuší, ako taký panický záchvat vyzerá a ako sa prejavuje.
Začína to zvieraním a búšením srdca a vyzerá to na problém pre internistu alebo kardiológa. Potom sa pridruží dýchavica a v záchvate o ktorom človek ani netuší, že je záchvat, postihnutý PP tak plytko a rýchlo dýcha, až sa mu nestačí okysličovať celý organizmus a tak sa kyslík ,,stiahne" do najdôležitejších životných orgánov a ,,nezavzdušní" údy. Tak dochádza k tŕpnutiu prstov, resp. celých končatín, tŕpnutiu pier a končeka jazyka. Vtedy sa treba snažiť upokojiť a dýchať pomaly ,,do brucha", alebo vziať obyčajný sáčok a dýchať do neho. Je to veľmi zjednodušene napísané, ale pre človeka, ktorý niečo takéto zažil a opakuje sa to a možno práve o tom tu čítal, to môže byť cenná rada.

K temným silám a exorcistom sa vyjadriť neviem, ani k geopatogénnym zónam, ale verím, že aj tieto veci existujú.
Napriek tomu po skúsenostiach na Porade sem-tam odbehnem do histórie zadávateľa a porozmýšľam, či nebudem plytvať energiou. :)
alaya1
14.12.12,21:06
Prejavy, ktore su popisane v zadani temy su priznacnymi prejavmi panickych poruch a uzkosti.

Usmievam sa, ako niektori tu z rukava sypu diagnozy a priciny. Suhlasim, ze najskor treba vylucit pri takychto prejavoch zdravotne problemy, potom sa zamerat na dusevne priciny a az na poslednom mieste sa venovat nadprirodzenym javom- co vsak s dusevnym stavom uzko suvisi.
bogibaba
14.12.12,21:51
PANICKA CHOROBA S UZKOSTOU. POMAHAJU ANTIDEPRESIVA. TREBA IST CIM SKOR ZA PSYCHIATROM,A HLAVNE SA NEBAT KED MAS PANICKY ZACHVAT,ONO PREJDE, NIC SA TI NESTANE. AJ JA SOM SI VELA VYTRPELA KYM SA ZISTILA PRICINA. SKORE UZDRAVENIE!
bettylou
14.12.12,21:58
aj psychológ a podpora rodiny, veľa spravia, keď človek vie, že niekto za ním stojí a podrží ho v ťažkej chvíli
bogibaba
14.12.12,22:01
Presna odpoved!