finefrenzy
20.04.10,17:33
Dobry den,

mam 21 rokov a som studentkou vysokej skoly. Chcela som sa spytat, ci sa nieco zmeni na poberani rodinnych pridavkov v pripade, ze sa s priatelom vezmeme este pred ukoncenim studia alebo este pred dovrsenim veku do kedy sa pridavky vyplacaju.

Co je potrebne spravit, aby sme ani ja ani moj priatel o tieto pridavky neprisli, ak sa vezmeme?

Vopred Vam velmi pekne dakujem za pomoc!
buchač
20.04.10,16:28
Dobry den,

mam 21 rokov a som studentkou vysokej skoly. Chcela som sa spytat, ci sa nieco zmeni na poberani rodinnych pridavkov v pripade, ze sa s priatelom vezmeme este pred ukoncenim studia alebo este pred dovrsenim veku do kedy sa pridavky vyplacaju.

Co je potrebne spravit, aby sme ani ja ani moj priatel o tieto pridavky neprisli, ak sa vezmeme?

Vopred Vam velmi pekne dakujem za pomoc!

...ej , zadriem ...

Počkať ... počkaj ...Ty a Tvoj priateľ ste poberateľom...alebo vaši rodičia ...
Kto je teda živiteľom , kto koho živý ???

Ozaj , v texte nevyplynulo presne , či aj Tvoj priateľ je študentom , či aj on / rodičia na neho / poberá prídavky ...spomínaš len seba ako študentku ...
Lebo ak je on zamestnaný a Ty študuješ , tak to je už ale iná káva ...
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-69870.html
finefrenzy
20.04.10,16:34
Pardon :)

aj on studuje na vyske. a rodicia na nas poberaju pridavky, kedze nas stale zivia :)

uz je to lepsie? ja sa sama v tychto veciach este dako nevyznam :P pardon...
Xanti
20.04.10,16:43
Pardon :)

aj on studuje na vyske. a rodicia na nas poberaju pridavky, kedze nas stale zivia :)

uz je to lepsie? ja sa sama v tychto veciach este dako nevyznam :P pardon...
No už je to lepšie, nemali by prísť o rodinné prídavky a dokonca Vás aj nadalej musia živiť aj keby ste sa vzali, lebo ste obaja nezaopatrené deti. Aspoň pred rokmi to tak platilo, a rodičia mali stanovené výživné kt. posielali takto zosobášeným deťom - moji známy boli taký prípad.
andreakk
22.04.10,06:01
..ja mám tiež sestru študentku, ktorá je vydatá.. jej manžel už pracuje..a ona poberá prídavky sama na seba..treba zájsť na úrad práce, tam by Vám mali poradiť ako zmeniť poberateľa, keďže teraz sú nimi Vaši rodičia..
..čo sa výživného týka, súhlasím s Xanti..kým obaja študujete, mali by Vás živiť rodičia..
sarasara
22.04.10,08:19
Ja tiež súhlasím s Xanti, že majú rodičia povinnosť, no že to tak musí byť, s tým nesúhlasím.
zltalienka
22.04.10,08:55
Keď ste obaja študenti a nemáte popritom žiadne iné vlastné príjmy, čo tak skúsiť sociálne štipendium zo školy - pre obidvoch?