mpca
20.04.10,17:46
Dúfam že aspoň čiastočne som v správnej kategórii :)
Neviete náhodou niekto ako by som mal postupovať ak by som chcel určité video z archívu STV (správy) na webstránku (je to webstr. obce)?
Alebo máte niekto konkrétne skúsenosti zo zverejňovaním rôznych audio-vizuálnych materiáloch na svojich webstránkach bez porušenia copyrightu?
(žiadosti o poskytnutie materiálu alebo "len" oznámenie o použití materiálu atď..)
Vďaka za všetky rozumné rady ;)
mpca
22.04.10,16:25
Prosím vás vážne sa s tým nik nestretol?
arizona
22.04.10,17:31
mpca
22.04.10,18:30
arizona dakujem, na forum stvcky som uz skoro cele precital,, asi tam aj napisem ale ide mi o to ako je to vseobecne... alebo teda ci to nekto uz nerealizoval...
arizona
22.04.10,18:45
...len ma tak napadlo, že za opýtanie v ich rubrike nič nedáš ...:)
luigi72
22.04.10,20:01
Podla etiky/etikety internetu by stacilo, keby si uviedol zdroj, ale vzhladom na to, ze je to ich majetok, vlastnictvo, myslim si, ze treba mat ich suhlas.
Za preberanie sprav od spravodajskych agentur sa dokonca aj plati, a ani nie malo...
mpca
23.04.10,09:47
Vyriešil som to tak že video som nesťahoval ani nijako neupravoval zo stránky archívu STV. Jednoducho je priamo prehrávané cez iframe na mojej stránke ale dáta idú z archívu STV. Takže žiadne porušovanie autorských práv... Teda aspoň technicky by to malo byť ok:)