katkap17
20.04.10,18:42
Ahojte, môže sa mi prosím Vás niekto ozvať kto chodí na túto školu? Ďakujem
betka
20.04.10,18:05
Neviem kto chodí, ale chodil.:):)
Poznám ľudí, kt. vychovala táto fakulta, sú na vysokej kvalitatívnej úrovni. Kedysi sa táto fakulta hodnotila na veľmi vysokej úrovni, vychádzali z nej žiaci kvalitne lepší ako zo známych porovnateľno - neporovnateľných a prestížnych škôl, a predsa poviem: v BA a v BB.

Títo žiaci boli podceňovaní, lebo chodili na "hnojarinu". Ale títo hnojari pracujú na vysokých postoch....

Som osobne jej účastníkom: volali sme sa FEM, odbor účtovníctvo a audítorstvo. Osobne odporúčam, ak sa niečo zásadné vo výchove nezmenilo. Chcela som prestúpiť v 2.ročníku do BB, a som rada, že mi to zamietli, pretože sme boli tí hlúpejší a s nimi neporovnateľní (boli hore nos, kdeže hnojari...). Nikdy v živote nebudem ľutovať, čo mi fakulta dala, ak by som sa mala opäť rozhodnúť, určite vyhrá....:)

klobúk dole: "vivat akademia"!!!!!!!!!!!
jacekova
20.04.10,18:18
No tak ja sa pripájam k Janke (betke). Ja som tiež vyštudovala "hnojárinu" v Nitre, odbor účtovníctvo a audítorstvo.
Študovala som externe, popri práci a práve preto nám profáci dávali riadne zabrať.

Ale mali sme skvelého docenta na účtovníctvo, ktoré skúšky boli riadny "zaberák" a nikto neprešiel len tak a on nám vždy vtĺkal do hlavy:
"na tejto škole ste VY-účtovníci auditori tí najlepší, potom dlho dlho dlho dlho nikto a potom tí ostatní" :D

ja som fakt rada, že som túto školu vyštudovala ;)
betka
20.04.10,18:23
Predsa si musím utrúsiť jednu poznámku. :mad:, ale tá je už mimotemy

Poznám školy, ktoré chrlia študentov. A tým študentom ide len o hlúpe tituly, kt. práve na tejto škole dostávajú ( ktorú myslím), študujú.
Poznám ich veľa, majú ísť na skúšku a majú sa naučiť smiešnych 20 strán A4. A povedia vehementne, mám skúšku, mám sa naučiť 20 strán.:mee: Poviem si v duchu "deb.. jeden, ny sme mali 300, 400 strán, ale sme to zvládli.

Nehľaď pri výbere ako rýchlo a jednoducho to dosiahneš, ale ako kvalitná budeš.

Poznám xy ľudí, bez titulu, a ver, že sú omnoho múdrejší a kvalitnejší ako tí debili s titulom, kt. sa len ním oháňajú.
Normálne som sa rozčertila v mojich myšlienkových pochodoch, mám chuť nejednu školu zatvoriť.:):D:D:D:D
betka
20.04.10,18:27
No tak ja sa pripájam k Betke. Ja som tiež vyštudovala "hnojárinu" v Nitre, odbor účtovníctvo a audítorstvo.
Študovala som externe, popri práci a práve preto nám profáci dávali riadne zabrať.

Ale mali sme skvelého docenta na účtovníctvo, ktoré skúšky boli riadny "zaberák" a nikto neprešiel len tak a on nám vždy vtĺkal do hlavy:
"na tejto škole ste VY-účtovníci auditori tí najlepší, potom dlho dlho dlho dlho nikto a potom tí ostatní" :D

ja som fakt rada, že som túto školu vyštudovala ;)

Huráááá, slzy v očoch... Pataky??? :)
Ak on, tak som mala v prváku, alebo druháku veľký problém. Nechodila som nikdy na prednášky. A pred skúškou v predtermíne som si muselo zobrať so sebou kamošku a povedala som jej: "Maji, ktorý to je ten Pataky." (povedala mi, čo má oblečené). A vždy tie hnusné predtermíny som u neho zvládla na prvý raz. Ojjjjj, ale som sa pochválila. a div, že mi účto neprirástlo k srdcu.

A ešte vieš čo hovoril, ak máme na mysli rovnakého: " Kvalitný ekonóm musí byť účtovník!!!"

(dievča, dievča=drobečková, ale sa mi potešila, viež ako vzdychám od radosti, a ako sa škľabím???, Joj....:):):):):):):))
jacekova
20.04.10,18:31
Huráááá, slzy v očoch... Pataky??? :)
Ak on, tak som mala v prváku, alebo druháku veľký problém. Nechodila som nikdy na prednášky. A pred skúškou v predtermíne som si muselo zobrať so sebou kamošku a povedala som jej: "Maji, ktorý to je ten Pataky." (povedala mi, čo má oblečené). A vždy tie hnusné predtermíny som u neho zvládla na prvý raz. Ojjjjj, ale som sa pochválila. a div, že mi účto neprirástlo k srdcu.

A ešte vieš čo hovoril, ak máme na mysli rovnakého: " Kvalitný ekonóm musí byť účtovník!!!"

(dievča, dievča=drobečková, ale sa mi potešila, viež ako vzdychám od radosti, a ako sa škľabím???, Joj....:):):):):):):))


PRESNE TAK...."DNESKA SKÚŠA PATAKY, PRIPRAVTE SI PADÁKY". Ešte teraz mi to znie v ušoch a bola to svätá pravda. Žiadna skúška u neho nebola zadarmo a fakt som sa drela na skúšky k nemu...

a navyše som si ho vybrala ako školiteľa na bakalársku aj na diplomovú prácu.... dal mi ju síce x-krát prerobiť ale mi aj veľmi pomohol a dokážem povedať, že som ju mala v ročníku najlepšiu :rolleyes:
betka
20.04.10,18:35
PRESNE TAK...."DNESKA SKÚŠA PATAKY, PRIPRAVTE SI PADÁKY". Ešte teraz mi to znie v ušoch a bola to svätá pravda. Žiadna skúška u neho nebola zadarmo a fakt som sa drela na skúšky k nemu...

a navyše som si ho vybrala ako školiteľa na bakalársku aj na diplomovú prácu.... dal mi ju síce x-krát prerobiť ale mi aj veľmi pomohol a dokážem povedať, že som ju mala v ročníku najlepšiu :rolleyes:

Aj ja. môj školiteľ. " Rozpočty a prístupy k tvorbe rozpočtov".
Milovala som toho chlapa, fakt nechcel drtenie, ale aby to v hlave fungovalo tak, ako má. Dodnes sa riadim tým jeho kolobehom, kt. má logiku:
- zvýši sa mi ....
- zníži sa mi..

A toto aplikujem i na porade, aby sa dalo jednoducho vysvetliť a pońať problematiku, pretože kolobeh v UJ ma čaro a súvis....

Vieščo, máš u mňa cmuk:):):):):):):):)
jacekova
20.04.10,18:43
Aj ja. môj školiteľ. " Rozpočty a prístupy k tvorbe rozpočtov".
Milovala som toho chlapa, fakt nechcel drtenie, ale aby to v hlave fungovalo tak, ako má. Dodnes sa riadim tým jeho kolobehom, kt. má logiku:
- zvýši sa mi ....
- zníži sa mi..

A toto aplikujem i na porade, aby sa dalo jednoducho vysvetliť a pońať problematiku, pretože kolobeh v UJ ma čaro a súvis....

Vieščo, máš u mňa cmuk:):):):):):):):)


Jéeeeej ďakujem ;). normálne ma to potešilo, zaspomínať si...
Ak Patakymu niekto povedal poučku od slova do slova a videl že to nechápe, nemal úspech.... šup šup na ďalší termín :mee:

ale tak ako nás on naučil účto by hocikto nenaučil.
betka
20.04.10,18:59
Kati, nezaspi, dávam Ti kopanec verejne vpred..., do budúcnosti..., šírme osvetu účtovníkov, vieme sami už len na porade, kto je kvalitou v obore, či sú to už naše 17-ky, ktorím klobúk dole, a sú to baby nad babami, a chlapi nad chlapami, či sú to tí "starší", a snažia sa utužiť, posilniť ego účtovníka, aby nie každý bol účtovníkom.

mimotemy, Účtovníci vpred....:):---:---:---:---:---:---
katkap17
21.04.10,05:45
Ďakujem za povzbudenie, ale najskôr musím zvládnuť prímačky!!!!!!!!!!!!!!!!!!
katkap17
21.04.10,14:22
Ďakujem za povzbudenie, ale najskôr musím zvládnuť prímačky!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nemá niekto knihu na požiadavky na prijímacie skúšky z roku 2009?
Chcela by som sa spýtať či sú v ekonomike aj správne odpovede Ďakujem
dejna
26.04.10,08:18
ahojte, chcem sa spytat tych co chodili na externe studium. bolo to kazdu sobotu? alebo tu funguje aj forma distancneho studia?
zaujimam sa hlavne o uctovnicto- externy.
dakujem:)
katkap17
26.04.10,17:54
ahojte, chcem sa spytat tych co chodili na externe studium. bolo to kazdu sobotu? alebo tu funguje aj forma distancneho studia?
zaujimam sa hlavne o uctovnicto- externy.
dakujem:)


Ja som si dala tiež účtovníctvo, dištančnou metodou,
dejna
28.04.10,12:18
katka ja uz som nestihla prihlasku tento rok, tak asi nabuduce skusim. ja uz jednu vs mam, takze nechcem to kvoli titulu skor kvoli vedomostiam.
vies nieco blizsie o tom studiu? ako casto sa chodi do skoly? lebo ja som z BA. kolko stoji semester a tak?
a z akych predm.budes robit skusku? ja rozmyslam nad jazykom a ekonomikou, matiky sa bojim ako slak, preto ajnerozmyslam na EU v BA.
katkap17
30.04.10,08:10
Ja som si dala dištančnou metodou, čiže formou počítača a mailu A budem robiť z nemčiny a ekonomiky lebo matiku som tiež hneď odsunula neviem nič konkrétne o štúdiu, po skúškach sa dozviem ak ich zvládnem
katkap17
02.05.10,16:34
No tak ja sa pripájam k Janke (betke). Ja som tiež vyštudovala "hnojárinu" v Nitre, odbor účtovníctvo a audítorstvo.
Študovala som externe, popri práci a práve preto nám profáci dávali riadne zabrať.

Ale mali sme skvelého docenta na účtovníctvo, ktoré skúšky boli riadny "zaberák" a nikto neprešiel len tak a on nám vždy vtĺkal do hlavy:
"na tejto škole ste VY-účtovníci auditori tí najlepší, potom dlho dlho dlho dlho nikto a potom tí ostatní" :D

ja som fakt rada, že som túto školu vyštudovala ;)



Čaute baby,ktoré ste chodili na túto školu, môžete mi prosím Vás s týmto pomôcť? Ako sa počíta toto?
Ak je funkcia dopytu po tovare vyjadrená v tvare P=30-0,5Qd, kde P je cena v eur a Qd je dopytované množstvo v ks, potom šoková cena dopytu je:
Prosíííím Vás o pomoc nomôžem to nikde nájsť.
Monikov
05.05.10,15:27
Ahoj katkap17, toto je celé zadanie ktoré máš? Lebo podla mňa by si mala mat zadanu aj funckiu ponuky a potom sa to da vyriesit. Ale takto bez druhej rovnice to nejde..
jacekova
05.05.10,15:30
Katka, napísala som ti to do SS. Ide o trhovú rovnováhu a v prílohe sú príklady. už sa to len naučiť.
jacekova
05.05.10,15:48
prikladám aj pre ostatných ktorých tento problem trapi ;)
katkap17
07.05.10,13:43
Ahoj katkap17, toto je celé zadanie ktoré máš? Lebo podla mňa by si mala mat zadanu aj funckiu ponuky a potom sa to da vyriesit. Ale takto bez druhej rovnice to nejde..



Je to celé zadanie mám takéto príklady aj samotné iba s ponukou ale sú aj spolu aj ponuka aj dopyt, nevieš to náhodou ako sa to počíta?
bambulka5835
08.05.10,11:23
Doteraz boli stále správne odpovede uvedené na konci knihy, ale tento rok to tam nedali. A neskúsila si ísť na ten kurz čo oni organizuju čo sa týka prijímačiek z ekonomiky?