grinka
20.04.10,19:26
dobry den, potrebovala by som poradit.je mi viac ako jasne ze po rozvode matke vo vacsine zveria deti a tym padom aj plno povinnosti ktore musi zvladat sama respp s pomocou inych roninnych prislusnikov.avska vsetko ma svoje hranice.moj manzel je rozvedeny a z prveho mazelstva ma dve deti.obe navstevuju zakladnu skolu.my mame pol, rocneho synceka.sudom mu bolo urcene vyzivne vo vyske 180 eur z platu 500 eur vyplacanych na osobny ucet po vsetkych zrazkach.byvala manzelka nas naustale terorizuje navrhmi na zvysenie vyzivneho co obnasa stretnutia s pravnickou kedze nemame vela pravnych skusenosti a neustale navstevy na sude.vzhladom na to ze sme uz manzelia a mame spolu syna je mozne poziadat uspesne o znizenie vyzivneho, akym sposobom sa do urobit a nejaky sposob ako zamedzit neustalemu teroru zo strany byvalej manzelky s navrhmi a podobnmi zneprijemnovacmi zivota.existuje nejaky dobry pravnik v kosiciach ktory by to vzal zodpovednejsie ako nasa pravnicka.dakujem krasne vopred za radu
Mária27
20.04.10,17:45
Oveľa viacej ako od právnika záleží výsledok od sudcu.
Pri rozhodovaní o výške výživného manžela sa bude posudzovať príjem celej rodiny, teda aj tvoj. Nemusíte podávať o znženie, ke´d podáva ona o zýšenie. Podajte vzájomný návrh priamo na pojednávaní.
grinka
20.04.10,18:26
dakujem pekne za odpoved, obaja s manzelom mame pocit ze jeho pravnicka nim nanajvys opovrhuje, preto je o to tachsie dostat z nej nejake riesenie ktore by bolo dobre aj pre nas.a ak by som sa chcela opytat aky je mozny postup v pripade kedy manzel po rozvode po pravoplatnom rozsudku kde nebola presne urcena vyska vyzivneho podal odovlanie, tahalo sa to asi 8 mesiacov kym mu ju sud urcil na danu ciastku ktora je o 50 eur vyssia ako sme posielali my, sudkyna vsak neodklepla pravolatnost od odvolavacie sudu ale od rozvodu, tym padom si narokuje manzelka na dolatenie, co jej samozrejme neodopierame na to narok, ale nase finance moznosti nam to naumoznuju jej doplatit cca 720 eur naraz ale mimosudna dohoda z jej strany nie je mozna a vyzaduje si to na jeden krat, aky je postup keby jej to neuhradil naraz ale posielal jej to postupne v ramci moznosti.este raz dakujem pekne
Xanti
20.04.10,18:51
Grinka,
čo je v rozhodnutí o výške výživného. Súd zvykne tam zakomponovať ako sa dlžné výživné má vyrovnať. Ak splátkami tak sa to tam uvedie a aj to v akej výške sa bude splácať.
Čo máte vy v rozsudku? Pozri sa na to.
grinka
20.04.10,19:06
dakujem velmi pekne, mne sa uz zda vsetko okolo rozvodu a veci po rozvode vsetko strasne zlozite, a ludi co vedia poradit je cim dalej tym menej.takze v rozsudku stoji: toto rozhodnutie nadobudlo pravpoplatost 8.5.2009 - rozvod a zverenie maloletych deti, stalo sa vykonatelnym. zatial sme list kde by boli uvedene ostatne veci este nedostali , to nas s tym len zatial nasa pravnicka oboznamila a nezabudla dodat ze ak to neuhradime naraz budeme mat na krku exekutora a ta dlzna ciastka sa moze vysplhat namiesto 700 eur na 1700 eur tak nech to uhradime.takze mam pocit ze je to zacarovany kruh, chvilu je klud a motom je strasne dlho burka, teda nevieme uz co je spravne a co urobit aby sme nemali financnu krizu a nemat na plienky alebo sa to da riesit aj inak
Xanti
20.04.10,19:16
ad 1. vymeniť právničku
ad 2. dať návrh na súd s návrhom splátkového kalendára za dlžné výživné
grinka
20.04.10,19:47
najst dobreho pravnika je ako hladat ihlku v kope sena, a kedze nemame znamch kt by mali skusenosti s niecim podobnym nie je mozne sa poradit inou formou ako na internete, skusala som hladat cez zlate stranky ale tam ich je tolko ze riskovat nahodny vyber je v nasom pripade velka hlupost.teda ak mate skusenosti s nikym odosobnenym alebo ako to nazvat v kosiciach budem velmi rada.
pepsikova
20.04.10,20:17
..očividne vám vaša právnička nepomáha, len sa na vás priživuje a berie peniaze za nič..
..keďže ste nedostali zo súdu oznámenie o splácaní dlžného výživného,manžel môže okrem toho, čo má platiť, posielať aj peniaze navyše..medzitým si na súde požiadaj o presnú výšku dlžného výživného, napíš tam, koľko ste doteraz zaplatili a koľko môžete platiť najviac v splátkovom kalendári a požiadaj o splátkový kalendár s tou sumou..dolož tvoj a manželov príjem, aby súd mal doklad o tom, koľko zarábate..súd vám dá splátkový kalendár, ale keďže to určitý čas trvá,tak aby dlh nenarastal, plaťte aj navyše podľa vašich možností...
...ale každopádne sa zbav tej právničky,pekne na rovinu jej povedz,že takú nájdeš hocikde na ulici, čo berie peniaze za nič a ešte sa hrozí exekútorom...držím palce..
grinka
20.04.10,20:20
dakujem pekne za radu, som aj ja toho nazoru ze nasa pravnicka je nazoru ze ked sme prava neznali moze si z nas robit soufle a k tomu za peniaze.urcite kazdu jednu radu vyuzijeme.
buchač
27.04.10,11:45
dakujem pekne za radu, som aj ja toho nazoru ze nasa pravnicka je nazoru ze ked sme prava neznali moze si z nas robit soufle a k tomu za peniaze.urcite kazdu jednu radu vyuzijeme.

Skús mi poslat meno " právničky " do ss....teda . ak chceš ....:rolleyes: