kuratenko795
20.04.10,19:31
Ahojte potrbovala by som poradit suseda ma vazny problem.V roku 2005 jej dosiel exekucny prikaz na vymozenie istiny 55 000sk a prislusenstva 117 000sk a DPH 5000sk.Nakolko vyplatila istinu veritelovi aj s urokmi 77 000 po dohode s exekutorkov a veritelom.Ale exekutorka jej v tom case uz do prace zriadila prikaz na plat.Od decembra 2005 do dnesneho dna jej exekutorka strhava 1600sk teda dnes uz v eurach.Do dnesneho dna islo ex. na ucet cca 86 000.ked jej volala ze kolko ma este zaplatit tak jej povedala ze este 5000eur.prosim poradte co ma robit ved to nieje normalne za dlh 55 000sk,ktory ma vlastne veritel uz 4 roky zaplatene exekutorka chce 230 000 dakujem
kuratenko795
20.04.10,18:17
haloooooooooooo
hanelie
21.04.10,08:13
po vyrovnaní pohľadávky / dohoda o splatení priamo oprávnenému sa mala urobiť písomne / mal oprávnený túto skutočnosť nahlásiť exekútorovi
naviac zaplatené je treba si vymáhať
Zastavenie exekúcie
§ 57

(1) Exekúciu súd zastaví, ak

a) sa začala a rozhodnutie sa dosiaľ nestalo vykonateľným,
b) rozhodnutie, ktoré je podkladom na vykonanie exekúcie, bolo po začatí exekúcie zrušené alebo sa stalo neúčinným,
c) zastavenie exekúcie navrhol ten, kto navrhol jej vykonanie,
d) exekúcia postihuje veci alebo práva, ktoré sú vylúčené z exekúcie alebo nepodliehajú exekúcii podľa tohto zákona alebo podľa osobitného zákona, 6b)
e) bolo právoplatne rozhodnuté, že exekúcia postihuje vec, na ktorú má niekto právo nepripúšťajúce exekúciu (§ 55),
f) po vydaní rozhodnutia zaniklo právo ním priznané,
g) exekúciu súd vyhlásil za neprípustnú, pretože je tu iný dôvod, pre ktorý exekúciu nemožno vykonať,
h) majetok povinného nestačí ani na úhradu trov exekúcie,
i) oprávnený nezaplatí súdny poplatok za vydanie poverenia na vykonanie exekúcie.

(2) Exekúciu môže súd zastaviť aj vtedy, ak to vyplýva z ustanovení tohto alebo osobitného zákona.

(3) Ak sa exekúcie týka niektorý z dôvodov zastavenia len sčasti alebo ak sa exekúcia vykonala v širšom rozsahu, než stačí na uspokojenie oprávneného, exekúcia sa zastaví len čiastočne.
kuratenko795
21.04.10,16:46
Potvrdenie o zaplateni ma,totiz exekutorka volala pred nou s veritelom a takze ona o tom vie ze to veritel vyplatene mal
hanelie
22.04.10,05:42
pokiaľ to exe nerešpektuje, treba sa odvolať a žiadať peniaze naspäť ak to inak nepôjde aj prostredníctvom súdu