Leninkaa
20.04.10,19:40
Dobrý deň chcela by som sa opýtať či by mi niekto nevedel poradiť nejaký dobrý účtovnícky kurz na jednoduché aj podvojné účtovníctvo..základy mám obchodnú akadémiu ale založila som si živnoť a potrebovala by som sa dostať do toho prakticky...najlepšie by bolo v žiline alebo v liptovskom mikuláši nakoľko som z dolného kubína...a ešte by som sa chcela opýtať milý účtovníci, ktorý pracujete ako živnotníci v oblasti účtovníctva aký najlepší počítač mi odporúčate na vedenie účtovníctva, respektíve akí používate vy?Rozmýšlala som nad sony vaio..veľmi pekne ďakujem
durisovad
20.04.10,19:00
Najlepsie sa naucis uctovnictvo v uctarni velkej firmy alebo v uctovnickej firme. Je tak viacero uctovnicok, ktore ti iste poradia a vysvetlia, co bude treba. Ja som zacinala v uctarni velkeho podniku este za socializmu, presla som viacerymi uctarnami a vela som sa vdaka milym starsim kolegyniam naucila.
Deganova
21.04.10,04:58
Akadémia vzdelávania v Dolnom Kubíne robí kurzy - aj ja som ho absolvovala,ale v Námestove, z Kubína nebol záujem - výborná lektorka.Ak chceš vedieť viac obráť sa na nich.
Leninkaa
21.04.10,09:17
Ďakujem za radu tiež si myslím, že by to bolo najlepšie riešenie no bohužžial firmy nie sú v dnešnej dobe moc ochotné a nechcú zametnávať ľudí ktorí nemajú žiadnu prax,...ja som to skúsila aj s tým že by ma zamestnali na živnosť čo by bolo pre nich výhodnejšie, nemuseli by platiť žiadne odvody ale žiadny ohlas...
Leninkaa
21.04.10,09:18
Dobrý deň pani Deganova ďakujem za radu, no keď som sa pýtala tu v kubíne na akadémiu vzdelávania tak robia kurzy pre úplnych začiatočníkov čo je to účtovníctvo a podobne a výuka vôbec neprebieha na počítači to je podľa mňa dosť veľké mínus...
nedielka
21.04.10,09:33
No ja som bola na kurze tu v ZA..organizovala to agentura Jaspis, lektorka bola fajn ,ale vela veci z praxe nevedela..skor taku teoriu nam vysvetlovala..aj ked na zaciatku nam bolo povedane,ze je to na PC..tak na PC sme to mali len jeden tyzden.
Leninkaa
21.04.10,14:00
Ahoj nedielka presne som aj ja rozmyslala nad tou Jaspis, no ked som tu na porade čítala veľa ľudí to kritizovalo, že im aj vela krát odpadli hodiny a že je to málo vyučované na pc...
Deganova
22.04.10,03:11
Nemyslím si,že to bol kurz pre úplných začiatočníkov. Chodili tam so mnou aj účtovníčky, ktoré už v odbore robia. A čo sa týka toho PC, veď každý program je iný, a mne plne kurz vyhovoval takou formou akou bol vedený.
*lara*
26.07.10,11:21
Jednoznačne odporúčam kurz účtovníctva v Inštitúte Jazykov a Vzdelávania www . ijav . sk
Pobočka je aj v Žiline. Kurz je celý vyučovaný na PC (každá hodina) a lektorka je aj skutočnou účtovníčkou z praxe (už niekoľko rokov).

Na konci kurzu dostaneš aj certifikát, že vieš robiť v Alfe, Omege alebo Olympe a sú aj cenovo prijateľné.

Kamarátka ho navštevovala a nikdy sa im nestalo, že by niečo odpadlo alebo, že by niečo tá lektorka nevedela.

Jednoznačne IJaV!
KEJKA
26.07.10,16:05
agentúru JASPIS neodporúčam. Poslala som tam zamestnanca - účtovníctvo pre začiatočníkov, že získa základy účtovníctva, mala som predstavu o základných účtovných prípadoch a samozrejme na PC, ako bolo propagované.
Lektorka 4 týždne prednášala o obchodných spoločnostiach, vysvetľovala rozdiely, teoreticky prebrala komplet postupy účtovania včítane prípadov, ktoré sa v bežnej praxi sro ani nevyskytujú. Keď sa pomýlila pri valutovej pokladni - nevychádzali jej kurzové rozdiely - tak strávila hodinu hľadaním a prepočítavaním.
Odhadla som to tak, že chcela za 5 týždňov vtesnať do hláv začiatočníkov objem informácií študentov obchodnej akadémie.
Podľa môjho názoru, mala povedať základné hlavné prípady z každej účtovnej triedy, resp. skupiny, dôraz dať na vysvetlenie postupu v PC, urobiť jednoduchú uzávierku a výkazy. Účastnici kurzu by z toho mali viac.
isto, boli tam aj účtovníčky s praxou, tie stíhali viac vnímať, ale začiatočníci to po 2-3 týždňoch vzdali.
Nikdy JASPIS pre začiatočníkov.
KEJKA
26.07.10,16:06
Jednoznačne odporúčam kurz účtovníctva v Inštitúte Jazykov a Vzdelávania www . ijav . sk
Pobočka je aj v Žiline. Kurz je celý vyučovaný na PC (každá hodina) a lektorka je aj skutočnou účtovníčkou z praxe (už niekoľko rokov).

Na konci kurzu dostaneš aj certifikát, že vieš robiť v Alfe, Omege alebo Olympe a sú aj cenovo prijateľné.

Kamarátka ho navštevovala a nikdy sa im nestalo, že by niečo odpadlo alebo, že by niečo tá lektorka nevedela.

Jednoznačne IJaV!
toto vyzerá sľubne, žiaľ v BA sa pobočka iba pripravuje.
Eleonora Pyšná
28.07.10,17:07
Súhlasím s Tebou , tiež som absolvovala kurz podvojného učtovníctva u Jaspisu a bola som velmi sklamaná m, lektorka nám čítala skriptá , nedostatočne vysvetlovala , stále kreslila len tečka na tabulu , motla to celé sa ma sa mýlila katastrofa , nikdy viac Jaspis . Ale ja som sa ozvala telefonovala som do Jaspisu a sťažovala som sa a potom mi dovolili chodiť zadarno novej lektorke , ktorú na mna upozornili a potom to bolo fajn úplne inak sa chovala vysvetlovala , komentovala prípady učtovné z praxe a pod. Chybou je , že ludia sa neohlasujú za pravdu , mlčia a agentúra Jaspis si myslí , že je nenahraditelná to je omyl....
zk24
28.07.10,17:18
Ja som bola na kurze JASPIS - pre zaciatocnikov PU. Nebola som ale zaciatocnik. Musim povedat, ze byt zaciatocnik, asi si z toho nic neodnesiem, skor som to brala tak, ze si chcem pripomenut cosi, lebo mam aj OA aj EU, tak som si zopakovala co to, a co sa pomenilo za ten cas co som sa tomu nevenovala...

Ale bola som spokojna. Ja. lektorka bola velmi fundovana a na vsetko mi vedela odpovedat. Je vsak pravda ze zaciatocnicky nemali sancu stihat. na kazdej hodine nova tema, bolo toho vela.

Ja som spokojna s tymto kurzom bola. Bola som tam aj nasledne na seminari o DPH a s tym som nebola spokojna. boli mi dane zavadzajuce odpovede, isla som tam kvoli jednoznacnym temam - ktore pasuju na mna, a bolo mi odpovedane uplne zle. Nie ze nedostatocne, ale zle, a presne opacne. Az tu na porade ste ma vyviedli z omylu.
Takze seminar o DPH neodporucam. ale s tym prvym som bola velmi spokojna.
Agentura-JASPIS
22.03.11,12:47
Dobrý deň, pani Pyšná,
ďakujeme za spätnú väzbu, ktorú ste nám poskytli ešte počas kurzu. Aj na základe Vášho podnetu sme spoluprácu s lektorkou v Trnave ukončili. Tiež sme prijali opatrenia aby sa podobná situácia na našich kurzoch neopakovala.

Mrzí ma, že ste mali negatívnu skúsenosť s Agentúrou Jaspis, je to pre nás dôležitým poučením. Dodatočne sa Vám ospravedlňujem. Ondrej Ševčík, riaditeľ
KEJKA
22.03.11,13:20
ono je to o tom, že ak je kurz pre začiatočníkov a prísľub praxe na PC, tak očakávam, že účastník bude sedieť za PC a dostane základy účtovníctva. Niečo na spôsob rekvalifikačného kurzu.
teda zaúčtovať nákup a zaradenie auta, odpisy, zaúčtovať pokladničné doklady, bankové doklady, faktúry, uzávierku účtov, výkazy. Najčastejšie okruhy účtovných prípadov včítane ich spracovania na PC. Mohol by to byť tematicky okruh I.
Potom by mohol nasledovať tematický okruh II - nadstavba na tieto základy. a prípadne okruh III, IV.......

Poslala som tam začiatočníka, žiaľ, bolo to tak, ako sa píše vyššie. nechcem tvrdiť, že lektorka nebola fundovaná.
Chcem len povedať, že to určite nebol kurz pre začiatočníkov.
Tí pokročilí, alebo ľudia z praxe, ktorí si chceli rozšíriť vedomosti, alebo ľudia s OA, ktorí sa po rokoch vracajú k účtovníctvu - pre takých to mohol byť výborný kurz. Opakujem, nie je určený pre začiatočníkov, aj ked je tak nazvaný.
začiatočník bol zahltený informáciami z Obchodného zákonníka, typmi spoločností..... zákon o účtovníctve a Postupy boli odprednášané včítane obchodných podielov, cenných papierov, derivátov, zlúčenie, rozdelenie spoločností.......... nezvládnuteľné počas cca 60-80 hodín.
A samozrejme PC bol len prísľub resp. malá ukážka ku koncu kurzu. Nikdy JASPIS.
monyga
07.10.19,07:35
Dobrý deň chystám sa robiť kurz účtovníctva, na internete je toho veľa MIDARO, IJAV a stránka sa vzdelavaj v Žiline viete mi poradiť kam sa prihlásiť, účtovníctvo sme preberali v škole tak určite by som išla ako začiatočník keďže už je to niekoľko rokou dozadu, ďakujem za každú radu
veronikasad
15.12.21,17:29
pozri na dátum príspevku (pred 11 rokmi)