Kejt
20.04.10,21:07
Dobrý večer chcela by som sa opýtať či je spoločnosť povinná podať súhrnný výkaz pokiaľ dosiahla predaj do zahraničia vo výške 2.040,-Eur za 3 mesiace?Bol to predaj tovaru a spoločnosť je kvartálny platca DPH. Ďakujem za odpoveď.:eek:
JarkaL
20.04.10,19:10
To zahraničie je EU ?
Rozalka
20.04.10,19:11
Predaj kam do zahraničia?
Ak ide o predaj tovaru do iného členského štátu platiteľovi dane, bolo treba podať, elektronickou cestou, najneskôr dnes.
jacekova
20.04.10,19:14
alebo ešte stále JE TREBA dnes odoslať. zostáva ti 1,5 hodiny! ;)
Kejt
20.04.10,19:19
No super to dodanie je do ČR, hmmm a odoslanie sa mi nepodarí, pretože tá spoločnosť nie je ešte registrovaná s elektronickým podpisom.....
Rozalka
20.04.10,19:27
A minulý rok ste nepredávali tovar do ČR podľa § 43?
JarkaL
20.04.10,19:37
Pošli to aspoň mailom a zajtra poštou Vyhlásenie o podaní...
http://drsr.sk/

Tým, že sami narobili zmätky a funguje tento núdzový portál, tak by Ti to mohlo padnúť vhod. A samozrejme chytro si vybaviť tú registráciu.
betka
20.04.10,19:40
Možno odveci!!!!

Predstav si, že www.drsr.sk nefunguje, maju len dočasnú stránku. Nie si zaregistrovaná.
pokuta???

Zákon mi hovorí, že sa posielajú súhrnné výkazy elektronicky, nezaregistrovali ste sa:
Prečítajte si detailne túto stránku, a pokúste sa im poslať ten súhrnný výkaz cez mail. Oni to musia prijať.

Prosím Vás, dajte nám vedieť. Toto ma zaujíma, fakt. Njedem ďalej strašiť.

Šupnite im to cez ten mail, skúste, teraz.... Za pokus to stojí....
Poslali ste im?? Poslali....
Kejt
20.04.10,19:43
A nebude ten dotyčný platiť pokutu, že nie je zaregistrovaný i keď to pošlem teraz emailom?
betka
20.04.10,19:49
A nebude ten dotyčný platiť pokutu, že nie je zaregistrovaný i keď to pošlem teraz emailom?

Ano, bude. Mali ste určitú povinnosť voči DU. Tam dávajú minim. pokuty. Za nepodanie súhrného výkazu je pokuta omnoho, mnoho vyššia a je jednorazová, ak sa nepodá súhrnný výkaz na výzvu, je opať vysoká....

Z tohto pri nefunkčnosti stránky, aspoň dúfam, a myslím si, že ste si nesplnili povinnosť nepeňažnej povahy, za to je sankcia 66,... neviem, presne....
ale nepodanie je cca cez 300 €.

Skúste to!!!!! Podali ste, a využite nefunkčnosť systému, veď je stroskotaný úplne, môžete cez mail. Neplašte sa, hlavne si prečítajte na drsr bod po bode.

Eštee raz, dajte vedieť ako ste pochodili, navedieme Vás na slovíčka a par. MYslím si, že to prejde, ženská....:D,

Hore hlavu!!!! Niečo hore stroskotalo, treba vyuť´žiť.