jozefor
20.04.10,22:16
Dobri den.Chem sa opytat ci mam narok na podporu v nezamestnanosti ak pracujem v UK 5 rokov,ale neodvadzal som danove priznanie na slovensku.Zarobok mam okolo 1000 libier mesacne aka je vyska podpori a je nejaky strop davky?
chrobatka
21.04.10,14:34
dobry den chcela by som sa opytat taku vec pracovala som v zahranici necele tri roky a dnes mi oznamili ze mi chyba jeden jediny den na to aby som mala narod na narok v nezamestnanosti na otazku ci sa tento jeden den neda doplatit alebo nieco podobne tak ma odbili ze nie chcela som sa spytat ci mi niekto nevie poradit ci by sa to nedalo nejak obizd pripadne ak sa zamestnam na jeden den ci sa mi bude tento den vztahovat do tych dni kde mi chyba len jeden den nakolko som si narokovala na davky v nezamestnanosti....
chrobatka
21.04.10,19:29
ak mas odrobene za posledne 4 roky odrobene 3 roky v kuse tak narok na peniaze mas tie sa vsak pocitaju na zaklade pozicie ktoru si v UK vykonaval..... cize treba si dobre rozmysliet aku poziciu tam napises kazdopadne potrebujes k tomu aj tlaciva z UK ako S401 myslim ze to je co je zapocet rokov po prichode na SR sa musis evidovat na urade prace a pak na socialke dokladovat ako P45 TAK P60 spolu s tou S .... tam ti vypocitaju zaklad ktory ti budu platit pol roka....
jozefor
21.04.10,20:06
a nepocitaju do toho kolko som zarabal v uk?
veronikasad
21.04.10,20:30
Dobri den.Chem sa opytat ci mam narok na podporu v nezamestnanosti ak pracujem v UK 5 rokov,ale neodvadzal som danove priznanie na slovensku.Zarobok mam okolo 1000 libier mesacne aka je vyska podpori a je nejaky strop davky?

http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti-a-europska-unia/29274s
Katy a R
21.04.10,21:08
dobry den chcela by som sa opytat taku vec pracovala som v zahranici necele tri roky a dnes mi oznamili ze mi chyba jeden jediny den na to aby som mala narod na narok v nezamestnanosti na otazku ci sa tento jeden den neda doplatit alebo nieco podobne tak ma odbili ze nie chcela som sa spytat ci mi niekto nevie poradit ci by sa to nedalo nejak obizd pripadne ak sa zamestnam na jeden den ci sa mi bude tento den vztahovat do tych dni kde mi chyba len jeden den nakolko som si narokovala na davky v nezamestnanosti....
... no predpokladám, že už si zaregistrovaná na UPSVaR.
Mohol by ti pomôcť krátkodobý pracovný pomer (ale jednodňový by som veru nerobila;)). Veď možno niekto potrebuje zastupovanie - napr. na mesiac.... :confused:
Tým pádom ťa z evidencie vyradia a po skončení PP sa znova môžeš zaregistrovať. A potom už dávka výjde.
Mohla by si aj sama požiadať o vyradenie z evidencie - a platiť poistné dobrovolne ... ale to by ťa znova zaregistrovali až po troch mesiacoch.
kathrin_b
26.04.10,11:27
dobry den,
chcem sa Vas spytat, som zamestnana ale nastupila som do prace pocas rodicovskeho prispevku. Kedze som nastupila v starom zakone tak mi rodicovsky prispevok nekratili ani nezobrali. Momentalna situacia je taka ze musim dat vypoved v praci. Ked sa zaregistrujem na urade prace tak mam narok aj na davku v nezamestnanosti aj na rodicovsky prispevok??? Dieta ma 2 roky a 3 mesiace. Dakujem velmi za radu.