janapill
20.04.10,21:31
Dobrý deň,
Prosím Vás mám takýto problém:
Dlhovali sme jednej firme sumu cca 3000€ (časť-nedoplatok záväzku)
a oni nás dali na súd. Lenže my sme voči tejto firme evidovali aj pohľadávku a to výške cca 14000€ tak sme sa odvolali na súd tiež. Tento súd sa skončil a to dohodou kde sa píše,
1) že účastníci dohody sa dohodli, že si vzájomne započítajú pohľad....vo výške 3000€ (to mi je celkom jasné).
2) že účastníci dohody vzájomne započítajú pohľadávku našu z neuhrad.časti ceny diela zo zmluvy o dielo voči firme A vo výške 11000€ proti nároku firmy A, na zľavu z ceny diela z titulu jeho vád, voči našej firme, poskytnú vo výške 11000€. - A tu to teraz neviem čo s tým!! O tých 11000€ sme "prišli" ale ako to teraz zaúčtovať? Mám vystaviť nejaký dobropis na túto zľavu? A ako to bude s DPH? To sa nám teraz vráti?
a keď som v roku 2008 k tejto pohľadávke vytvorila OP? Predpokladám, že teraz ju musím zahrnúť naspäť do výnosov(rozpustím tú OP) len neviem čo s tou dohodou a bude to daňový náklad keď sa jedná o pohľadávku z roku 2006?
Ďakujem Vám vopred za Vaše rady a dúfam, že mi niekto odpovie.
;)
janapill
25.04.10,07:20
Prosím, nikto mi nevie poradiť ako to teraz spraviť s tou pohľadávkou, kde im poskytneme zľavu z ceny diela z titulu jeho vád? Môžem teraz vystaviť nejaký dobropis k tej pohľadávke hoci je to pohľad. z roku 2006?