polis1
21.04.10,07:39
Dobrý den

mam faktúru od firmy ktorej bude platit leasing s tým, že mi poslali faktúru na naves: základ dane: 16900 + dph a môžem si celé do dph uplatnit?a tak isto to mam aj od kamiona faktúru s tým, že dané auta bude leasingovej spoločnost splácať.
Zoltán Kovács
21.04.10,05:41
V prípade leasingu dph sa uplatňuje len zo splatenej akontácie, podľa splátkovehé kalendára musíš postupovať. A mesačne si uplatňovať dph zo splátok.
polis1
21.04.10,05:52
dakujem za info, nemam velké skusenosti s leasingom. a prisla mi prva faktura za leasingovú splátku takže danú fakturu si môžem dať do účtovníctva a odpočítat dph z nej, ta platba je podla splátkového kalendára. dakujem
polis1
22.04.10,06:43
a chcem sa spýtať faktura čo mi prisla za ten naves a kamion takže z toho si dph neuplatnim a len to zaradim tu fakturu do majetku a celkovu sumu si dam do nakladov alebo ako prosím o poradenie.diky moc suma kamiona je 35700 eur s dph
IvoM
22.04.10,06:54
Polis, pozri si prosím Ťa leasing, je tu toho kopec, určite hodnota leasingu nejde do nákladov ale sa odpisuje rovnomerne podľa dĺžky leasingu, ale to nie je otázka ohľadne problematiky DPH.:)