kríček
21.04.10,07:45
Ahojte všetci,
nevie mi niekto poradiť, potrebujem do záhrady 30 ks tují smaragd na živý plot, pekné stálozelené a kuželovitý tvar, rada by som ich kúpila niekde v okolí Malaciek alebo na záhorí a za dobrú cenu.:)
výška stačí 60-70 cm ale môžu byť aj vyššie ak bude výhodná cena.
ďakujem
ela77
21.04.10,06:48
Skús sa ozvať na č.t.:0911775241, je to č. z inzerátu, ktorý som videla v našich reg.novinách Senecko-Z dôvodu sťahovania pozemku predám väčšie množstvo okrasných drevín a pod.- to je znenie inzerátu, možno to je iba reklama, aby skôr predali, alebo sa ozaj rušia to neviem. Ja som sa im ozvala a chcela by som ísť ku nim niečo zobrať. Podarilo sa mi iba zistiť, že sú zo Stupavy, tak to je na stranu Záhoria. Bližšiu polohu neviem, mám sa vraj ozvať telefónom keď tam pôjdem. Zatiaľ neviem ani ceny.
kríček
21.04.10,09:25
ďakujem zavolám tam, ešte by som potrebovala poradiť aký je rozdiel medzi smaragdom a brabantom....vraj brabant rýchlejšie rastie. mám kontakt na jednu pani ktorá predáva práve ten typ Brabant , je tiež stálozelená ale nerastie do kuželovitého tvaru a velmi mi ju núkala na výsadbu plota, vraj sa pekne prerastie do seba po rokoch. nemám stým skúsenosti, prosím ak niekto vie poradiť.
dik
aviator
21.04.10,17:57
Brabant je širší a strapatejší, rýchlejšie rastie. Po pár rockoch je široký aj viac než 1,5m. Mne sa viac páči plot so smaragdov, ale najviac sa mi páči nepravidelná výsadba.
Odporúčam http://images.google.sk/images?um=1&hl=sk&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ask%3Aofficial&tbs=isch%3A1&sa=1&q=thuja+brabant&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&start=0
kríček
23.04.10,07:54
Ďakujem krásne:)
dragoboarder
25.04.10,11:27
Odporucam Vam pana Suleka z Trencina, posiela aj postou, bral som od neho asi 100 tuji vsetky su uz pekne rastuce uz druhy rok, teraz idem dokupovat dalsie, stale mame malo :-D. Ma super ceny a aj rozne velkosti, ma aj smaragdy aj barabandy.

Martin Šulek
0907290020
sulekovci@azet.sk

ma inzeraty aj na Bazosi s nazvom Tuje Smaragd a Brabant
nedam odkaz aby to nebola reklama.

Snad som pomohol