Lubkka
21.04.10,08:05
Dobry den,
mam takyto problem. Nasa spolocnosti dodala sluzby do ceskej republiky, takze sme podali suhrnny vykaz v ktorom sme uviedli iba tuto jednu dodavku nakolko nic ine sme do EU nedodavali.
Dnes mi prisiel email od nich, ze sa ospravedlnuju ale maju aj Slovenske IC DPH nech im tu fakturu opravime a vystavime so slovenskou DPH...
Moja otazka znie, aka je za to pokuta ked sme ten suhrnny vykaz teda nemali podavat vobec ????
m.hladka
21.04.10,06:30
Nemala by byť pokuta.
hena22
21.04.10,06:33
Dobry den,
mam takyto problem. Nasa spolocnosti dodala sluzby do ceskej republiky, takze sme podali suhrnny vykaz v ktorom sme uviedli iba tuto jednu dodavku nakolko nic ine sme do EU nedodavali.
Dnes mi prisiel email od nich, ze sa ospravedlnuju ale maju aj Slovenske IC DPH nech im tu fakturu opravime a vystavime so slovenskou DPH...
Moja otazka znie, aka je za to pokuta ked sme ten suhrnny vykaz teda nemali podavat vobec ????

treba podať dodatočný SV s 0.
Tiež som zatiaľ nepočula, že by pokutovali za podanie.
azla
21.04.10,06:36
Podľa mňa žiadna.

Mali by Ste podať dodatočný výkaz.
Povedzme, vyplni sa riadny výkaz chybne, tak dodatočný výkaz to opraví.

Len teraz uvažujem, ako sa podá dodatočný výkaz, keď nulový sa nepodáva a vraj ani nulový elektronický nejde podať.
Bola tu taká diskusia.
http://www.porada.sk/1370450-post15.html

....možno, že také obmedzenie je iba na riadnom a na opravnom alebo dodatočnom už nie je také obmedzenie.
Lebo myslím si, že je legitímne podať opraný alebo dodatočný aj nulový, ak sme sa pri riadnom pomýlili.:)
azla
21.04.10,06:39
a ešte k pokutám za SV (v terajšom chaotickom stave):D

V prílohe stanovisko drsr k sankciám :
http://www.porada.sk/1308888-post44.html
Lubkka
21.04.10,07:00
Tiez si myslim ze by sa mal dat elektronicky podat nulovy vykaz a plus by napisala na DU list ked budem posielat prvu stranu kvoli podpisu konatela... A tiez som v Z o sprave dani nenasla pri pokutach nic ohladom podaneho SV ktory sa podat nemal... Dakujem vam
abel
21.04.10,08:37
Pokiaľ som dobre počúvala videoškolenie, tam som sa dopočula nasledovné:
Ak je objednávateľ "usadený" v Českej republike, musí objednávať služby pod svojim IČ DPH v mieste usadenie, teda českým a vy ste povinní fakturovať bez DPH a podať súhrnný výkaz.

Príklad bol uvedený: Belgická firma usadená v Belgicku má pridelené IČ DPH belgické, nemecké poľské, rumunské atď. Ak si u vás objedná služby s miestom dodania v Rumunsku, má si ich objednať pod svojim belgickým IČ DPH, pretože tam má miesto usadenia. Priznám sa, že to školenie si púšťam po častiach, nechcem nikoho pomýliť, možno aj mňa vyvediete z omylu, ale zatiaľ som to takto pochopila.
heluška
21.04.10,11:49
Dnes ráno, keď som už včera podala elektronicky súhrnný výkaz, som zistila, že konateľ urobil nejakým spôsobom faktúru do Poľska za služby ešte s dňom dodania 31.3.2010, musím podať dodatočný SV a opraviť sumu v súhrnnom výkaze pre jedného odberateľa v Poľsku, neviete aj toto sankcionujú?
lenkam68
21.04.10,12:57
Pokiaľ som dobre počúvala videoškolenie, tam som sa dopočula nasledovné:
Ak je objednávateľ "usadený" v Českej republike, musí objednávať služby pod svojim IČ DPH v mieste usadenie, teda českým a vy ste povinní fakturovať bez DPH a podať súhrnný výkaz.

Príklad bol uvedený: Belgická firma usadená v Belgicku má pridelené IČ DPH belgické, nemecké poľské, rumunské atď. Ak si u vás objedná služby s miestom dodania v Rumunsku, má si ich objednať pod svojim belgickým IČ DPH, pretože tam má miesto usadenia. Priznám sa, že to školenie si púšťam po častiach, nechcem nikoho pomýliť, možno aj mňa vyvediete z omylu, ale zatiaľ som to takto pochopila.
Tiež som toho názoru, že aj keď je odberateľ z CZ registrovaný pre daň aj na SR, ale služba nebola dodaná priamo tejto prevádzke (na SR), nie je dôvod faktúru opravovať.
m.hladka
21.04.10,15:12
Dnes ráno, keď som už včera podala elektronicky súhrnný výkaz, som zistila, že konateľ urobil nejakým spôsobom faktúru do Poľska za služby ešte s dňom dodania 31.3.2010, musím podať dodatočný SV a opraviť sumu v súhrnnom výkaze pre jedného odberateľa v Poľsku, neviete aj toto sankcionujú?

Nie.
Lubkka
22.04.10,09:47
Praveze sluzba bola dodana prevadzke v SR ale my sme o tom nevedeli ze su na SR registrovani a na objednavke "omylom" uviedli ceske IC DPH a tak sme fakturovali bez DPH... nakolko sme ani len netusili ze by mohli mat slovenske IC DPH
heluška
26.04.10,09:26
Prepáčte až teraz som sa sem dostala, ďakujem pekne za stručnú odpoveď, som kľudnejšia.
HankaH
17.01.11,14:12
Prosím Vás - potrebovala by som si overiť informáciu, že podanie dodatočného súhrnného výkazu nie je sankcionované. Budem podávať dodatočný súhrnný výkaz za 3.Q 2010, lebo som zabudla uviesť do výkazu jeden vývoz tovaru v hodnote 280,-€. Skutočne sa nemusím obávať nepríjemného pozdravu z DÚ?
A aké sú sankcie, pokiaľ by som na to neprišla vôbec, a prišlo by sa na to až pri prípadnej daňovej kontrole? Ďakujem