aemyna1
21.04.10,08:20
Dobrý. Momentálne som na riadnej RD, ktorá mi končí v juny.Vtedy dám aj výpoveď z práce nakoľko vzdialenosť od bydliska a aj prac. doba mi pri 2 deťoch nevyhovuje. Chcela by som si predlžiť RD cez leto nakoľko mám dve deťi a nemám ich kde umiestniť a ideme aj na dovolenku a bojím sa že by mi na úrade práce robili problém ak by som sa vtedy mala hlásiť.V septembry by som sa chcela evidovať na úrade práce a poberať podporu v nzamestnanosťi, ale ak sa mi nepodarí nájsť pracu môžem sa vrátiť na tú predlženú RD? Ide o to , že mladší syn potrebuje kolektýv nakoľko až teraz začína rozprávať a ak by som ostala na pred.RD nesmel by navštevovať MŠ.Ale ak by som aj po pol roku si nenašla prácu , čo je aj v tejto dobe pravdepodobné riešila by som to návštevami syna v materskom centre nakoľko na predlženej RD mi štát platí aj do dôchodkového fondu a pri evidencii na UP len do zdravotnej poisťovni. Môžem sa z evidencii na úrade práce potom odhlásiť a vrátiť na predlženú RD??? Z evidencii sa podľa mňa dá riadne odhlásiť len pri nástupe do novej práce.