nattali
21.04.10,08:28
Viem, viem, viem nestresovať je základ, treba byť v psychickej pohode a 6 neúspešných mesiacov nie je "taká tragédia", na bábo sa čaká aj dlhšie. Viem. Rozum to vie. Ale túžba sa mu nechce podriadiť. Mám naštudované odborné články, rôzne diskusie (aj na Porade je ich iste viac, preto sa ospravedlňujem, ak sa opakujem). Čo sa musí stať, aby som už prestala tak veľmi chcieť a potom by sa to malo vraj podariť. Sú takí a blahoželám im. Len ja by som chcela nejako to obdobie preskočiť a netrápiť sa tým už teraz, aby moje bábo mohlo konečne prísť.
Nejako ma to dnes zlomilo. Prepáčte za ten pesimizmus, dnes mám blbý deň...

PS: Potrebovala som sa len vyrozprávať. Nemôžem to hovoriť nikomu, lebo tí čo ma majú radi, sa budú trápiť dvojnásobne. A tí čo ma nemusia, si o mňa budú zbytočne otierať jazyk. Ďakujem za Váš čas ;)
Stanislav 1975
21.04.10,06:31
Viem, viem, viem nestresovať je základ, treba byť v psychickej pohode a 6 neúspešných mesiacov nie je "taká tragédia", na bábo sa čaká aj dlhšie. Viem. Rozum to vie. Ale túžba sa mu nechce podriadiť. Mám naštudované odborné články, rôzne diskusie (aj na Porade je ich iste viac, preto sa ospravedlňujem, ak sa opakujem). Čo sa musí stať, aby som už prestala tak veľmi chcieť a potom by sa to malo vraj podariť. Sú takí a blahoželám im. Len ja by som chcela nejako to obdobie preskočiť a netrápiť sa tým už teraz, aby moje bábo mohlo konečne prísť.
Nejako ma to dnes zlomilo. Prepáčte za ten pesimizmus, dnes mám blbý deň...

PS: Potrebovala som sa len vyrozprávať. Nemôžem to hovoriť nikomu, lebo tí čo ma majú radi, sa budú trápiť dvojnásobne. A tí čo ma nemusia, si o mňa budú zbytočne otierať jazyk. Ďakujem za Váš čas ;)

Treba sa fakt nestresovať, ísť niekam na dovolenku k moru- to fakt pomáha..., najma chorvátsko "na to" pomáha...
lenkak
21.04.10,06:33
Nič neboj, dočkáš sa, chce to správny čas. Ja som sa dočkala tiež.
A čakala som omnoho dlhšie ako pol roka. Popozeraj aj:
http://www.porada.sk/t121196-prvotne-priznaky-tehotenstva-zmizli.html
http://www.porada.sk/t60656-prve-priznaky-tehotenstva.html
http://www.porada.sk/t97557-dieta-po-styridsiatke.html
nájdeš aj viac, veľa životných príbehov.
lenkak
21.04.10,06:36
Mojej švagrinej nepomohla ani dovolenka v Egypte, až keď prišli domov, asi tak o dva mesiace sa im pošťastilo. Takže je to aj o pohodke.
Stanislav 1975
21.04.10,06:37
Mojej švagrinej nepomohla ani dovolenka v Egypte, až keď prišli domov, asi tak o dva mesiace sa im pošťastilo. Takže je to o pohodke.

Egypt nieje moc vhodný- moc teplo a dusno je tam- ako vravím chorvátsko je ideálne...;)
lenkak
21.04.10,06:41
Keď má žena, resp. muž zdrav. problém tak nepomôže ani Chorvátsko :(
Len liečba a správny čas. ;)
Každý máme ten svoj príbeh, Tebe to vyšlo hneď, mne nie. A ani zadávateľke téme.
Beriem, že dovolenka môže pomôcť, ale nie v každom prípade.
Timka1
21.04.10,06:43
Nattali, len nestrácaj nádej a dôležité je byť vnútorne presvedčená, že sa to podarí, ak nie dnes, zajtra, v najbližšej dobe určite.

Moji známi nemohli mať bábo niekoľko rôčkov (tým ťa nechcem vystresovať, ale čítaj ďalej), ich snaženie prekračovalo už únosnú mieru, snažili sa zo všetkých strán, navštevovali množstvo lekárov, ľudových liečiteľov, platili nenormálne peniaze, len aby im niekto pomohol, po tých niekoľkých rôčkoch, keď nič nepomáhalo a nič sa neosvedčilo, boli finančne vyčerpaní, si povedali, ak to má prísť tak to príde a čuduj sa svete ...... o niekoľko mesiacov maminka otehotnela, samozrejme šla ihneď na PN, opatrovala sa ako najlepšie mohla, lekári sa vyjadrili, že sa stal asi zázrak.

Tým som ti chcela len povedať, nateraz to asi tak má byť, až príde ten správny čas, dočkáš sa a povieš si oplatilo sa čakať a buď trpezlivá, hlavu hore, držím prstíky.
jacekova
21.04.10,06:47
Nattali, viem že každý ťa určite utešuje s tým, že neboj, bábo príde. Všetci majú pravdu, len keby sa tak dalo na toho drobca toľko nemyslieť....
Mám kamošku, ktorá sa snažila o bábätko 1,5 roka a stále nič. Bola z toho veľmi nešťastná,ale proste nedarilo sa. Úplnou náhodou zistili, že má nefunkčnú obličku. Vybrali jej ju a ona zázrakom otehotnela. Možno to s tým vôbec nesúviselo, možno zapracovala psychika, že sa musela upriamiť na obličku a chvíľu nie na bábo... A čuduj sa svete, v lete sa jej narodí bábätko...

Takže úprimne sa priznám, nepoznám ten pocit, keď sa "nedarí", ale mooooc ti prajem, nech to vyjde... Skús svoje myšlienky upriamiť trošku inam (ak to vôbec pôjde). Držím päste.
Stanislav 1975
21.04.10,06:57
Nattali, viem že každý ťa určite utešuje s tým, že neboj, bábo príde. Všetci majú pravdu, len keby sa tak dalo na toho drobca toľko nemyslieť....
Mám kamošku, ktorá sa snažila o bábätko 1,5 roka a stále nič. Bola z toho veľmi nešťastná,ale proste nedarilo sa. Úplnou náhodou zistili, že má nefunkčnú obličku. Vybrali jej ju a ona zázrakom otehotnela. Možno to s tým vôbec nesúviselo, možno zapracovala psychika, že sa musela upriamiť na obličku a chvíľu nie na bábo... A čuduj sa svete, v lete sa jej narodí bábätko...

Takže úprimne sa priznám, nepoznám ten pocit, keď sa "nedarí", ale mooooc ti prajem, nech to vyjde... Skús svoje myšlienky upriamiť trošku inam (ak to vôbec pôjde). Držím päste.

ja to tiež naštastie nepoznám to slovo, že sa nedarí- obaja chalani na prvýkrát, prvý mesiac...;)
Ale aspoň vidíme, že nie vždy je všetko pre každého samozrejmé- držím natalli palce...
JAJA11
21.04.10,07:02
Viem, viem, viem nestresovať je základ, treba byť v psychickej pohode a 6 neúspešných mesiacov nie je "taká tragédia", na bábo sa čaká aj dlhšie. Viem. Rozum to vie. Ale túžba sa mu nechce podriadiť. Mám naštudované odborné články, rôzne diskusie (aj na Porade je ich iste viac, preto sa ospravedlňujem, ak sa opakujem). Čo sa musí stať, aby som už prestala tak veľmi chcieť a potom by sa to malo vraj podariť. Sú takí a blahoželám im. Len ja by som chcela nejako to obdobie preskočiť a netrápiť sa tým už teraz, aby moje bábo mohlo konečne prísť.
Nejako ma to dnes zlomilo. Prepáčte za ten pesimizmus, dnes mám blbý deň...

PS: Potrebovala som sa len vyrozprávať. Nemôžem to hovoriť nikomu, lebo tí čo ma majú radi, sa budú trápiť dvojnásobne. A tí čo ma nemusia, si o mňa budú zbytočne otierať jazyk. Ďakujem za Váš čas ;)

Ja som otehotnela vždy skôr, ako som skutočne chcela :rolleyes:, takže som takýto problém nemala :rolleyes: Ale podobne na tom bola sestra. Po pol roku sa vybrala k lekárovi, lebo ešte stále nebola tehotná ;) Lekár sa iba usmial a povedal, že pokiaľ to netrvá viac ako 2 roky, nie je prečo sa stresovať. Pravdaže urobil vyšetrenie a ubezpečil sestru, že nie je dôvod, aby neotehotnela. A to jej pomohlo, ukľudnila sa a za 2 mesiace už bola tehotná :)
Takže stačí sa uvolniť, milovať sa preto, že toho druhého mám veľmi rada a nie preto, že chcem byť tehotná. A na to je naozaj dobrá zmena prostredia. A ani nemusí byť more, dôležité je, aby ste boli obidvaja šťastní a uvoľnení. Tak držím palce, nech to vyjde :)
Stanislav 1975
21.04.10,07:04
Ja som otehotnela vždy skôr, ako som skutočne chcela :rolleyes:, takže som takýto problém nemala :rolleyes: Ale podobne na tom bola sestra. Po pol roku sa vybrala k lekárovi, lebo ešte stále nebola tehotná ;) Lekár sa iba usmial a povedal, že pokiaľ to netrvá viac ako 2 roky, nie je prečo sa stresovať. Pravdaže urobil vyšetrenie a ubezpečil sestru, že nie je dôvod, aby neotehotnela. A to jej pomohlo, ukľudnila sa a za 2 mesiace už bola tehotná :)
Takže stačí sa uvolniť, milovať sa preto, že toho druhého mám veľmi rada a nie preto, že chcem byť tehotná. A na to je naozaj dobrá zmena prostredia. A ani nemusí byť more, dôležité je, aby ste boli obidvaja šťastní a uvoľnení. Tak držím palce, nech to vyjde :)

No neviem, bohužial nie pre každého je to také jednoduché ako opisuješ...
lenkak
21.04.10,07:08
Mne vyšetrenia robil doktor po pol roku nedarenia, ináč na špeciálne vyšetrovanie sa chodí po roku snaženia.
http://www.iscare.sk/
JAJA11
21.04.10,07:13
A ešte skúsenosti mojich známych.
Mali už jedno dieťa a rozhodli sa mať druhé. Ale nedarilo sa a tak vyhľadali lekára. Lieky, injekcie a čo ja viem čo ešte. Boli vo výhode, už mali jedno dieťa a doteraz si pamätám, ako mi kamarátka hovorila: "No čo už, jedno už máme, tak bude musieť stačiť jedno, už nepôjdem k lekárovi!" Ani nie po troch mesiacoch už volali, že budú mať bábo :) A tretie sa pritrafilo už v čase, keď s tým vôbec nepočítali :D
A poznám pani, ktorá sa snažila o dieťa veľmi dlho a nič. Nakoniec sa rozhodli pre adopciu, nakoľko im už ani lekári nesľubovali, že by dieťa mohlo prísť. :o A po čase otehotnela a tak vychovali adoptované aj svoje :)
Takže akonáhle sa človek uvoľní je omnoho väčšia nádej, že sa to podarí :D
JAJA11
21.04.10,07:18
No neviem, bohužial nie pre každého je to také jednoduché ako opisuješ...

Áno, súhlasím, ale životné príbehy dokazujú, že mnohé ženy, ktoré sa príliš snažia otehotnieť, tak majú problém (Nie vždy a nie každá.) Jednoducho u niektorých žien, napriek tomu, že nie je dôvod, aby neotehotnela - to strašné chcenie spôsobí, že nemôže otehotnieť. :o Pravdepodobne aj psychika u niekoho ovplyvňuje schopnosť otehotnieť. :o
Stanislav 1975
21.04.10,07:20
Áno, súhlasím, ale životné príbehy dokazujú, že mnohé ženy, ktoré sa príliš snažia otehotnieť, tak majú problém (Nie vždy a nie každá.) Jednoducho u niektorých žien, napriek tomu, že nie je dôvod, aby neotehotnela - to strašné chcenie spôsobí, že nemôže otehotnieť. :o Pravdepodobne aj psychika u niekoho ovplyvňuje schopnosť otehotnieť. :o

Nehovorím, že v niečom nemáš pravdu aj ty JAJA,ale zasa také jednoduché to nieje ako píšeš,že uvolním sa a bude zaručený výsledok...-ale skúsiť to treba...
Stanislav 1975
21.04.10,07:24
Mne vyšetrenia robil doktor po pol roku nedarenia, ináč na špeciálne vyšetrovanie sa chodí po roku snaženia.
http://www.iscare.sk/

lenka, čo sa týka umelého oplodnenia- tak ja zasa niesom moc zástancom tejto metódy- mám na to určité výhrady, ale ok-aj to je riešenie, aj keď to nepodporujem...
MikiHalasko
21.04.10,07:25
asi ti to moc nepomoze, ale vcera som sa dozvedel, ze kamarat so svojou zienkou, po dvojrocnom neplodnom nazelstve cakaju trojcata :), a poznam dalsich ktori sa vela modlili a babo prislo. ;)
lenkak
21.04.10,07:27
Z každého trošku je pravdy.
Moja švagriná veľmi chcela, nemali zdrav. problém a nedarilo sa im hneď, ani dovča nepomohla. Chodila ku mne so slzami, že nie je tehotná, ale podarilo sa im dosť rýchlo po cca pol roku.
Ja som sa musela liečiť, najprv srdce, potom štítnu žľazu, správne nastaviť liečbu, až potom som ku gynekológovi chodila a to dosť často. Mne nepomohla ani pohoda, ani stres, iba lieky a presne určitý čas ...
Tie ktoré sa liečia, vedia o čom píšem.
Stanislav 1975
21.04.10,07:28
asi ti to moc nepomoze, ale vcera som sa dozvedel, ze kamarat so svojou zienkou, po dvojrocnom neplodnom nazelstve cakaju trojcata :), a poznam dalsich ktori sa vela modlili a babo prislo. ;)

fúúúha trojičky...., to treba predýchať aspoň hodinku...;)- ale kamošovi gratulka...:rolleyes:
lenkak
21.04.10,07:29
lenka, čo sa týka umelého oplodnenia- tak ja zasa niesom moc zástancom tejto metódy- mám na to určité výhrady, ale ok-aj to je riešenie, aj keď to nepodporujem...

Pre niekeho je aj táto možnosť riešením. Mne našťastie pomohli lieky.
JAJA11
21.04.10,07:29
Nehovorím, že v niečom nemáš pravdu aj ty JAJA,ale zasa také jednoduché to nieje ako píšeš,že uvolním sa a bude zaručený výsledok...-ale skúsiť to treba...

On ten stres môže spôsobovať problémy nielen žene, ale aj mužovi, ktorý vidí tu svoju, že je nešťastná :o A už je tam dvojnásobný problém. :o Tak ako píše autorka témy. Že to nemôže spomenúť blízkym. Nechce, aby sa oni tým trápili. Ale ten jej ju má určite rád a vidí na nej, že je nešťastná :o.
Viem, že sa mi ľahšie hovorí, keď som to nezažila a verím, že je ťažké sa cez to dostať. :o
Ja osobne by som si už tiež asi dala urobiť vyšetrenia, aby som si bola istá, že nie je problém niekde inde :rolleyes:
erla
21.04.10,07:33
Ahoj...som cvičitelka aerobiku...z vlastných skôseností keď Ti môžem poradiť,začni sa niečomu venovať(v prípade,že sa ešte nevenuješ)...toľko žien mi ostalo tehotných...neuveriteľné,dokonca jedna pani dr.porodila dvojičky...keď ich nebolo 10 a viac tak ani jedna..:-)za pokus to stojí,uvidíš
Stanislav 1975
21.04.10,07:35
Pre niekeho je aj táto možnosť riešením. Mne našťastie pomohli lieky.

je veru je, ale za dosť vysokú cenu, kde sa odoprú práva inému vačšinou...
nattali
21.04.10,07:52
On ten stres môže spôsobovať problémy nielen žene, ale aj mužovi, ktorý vidí tu svoju, že je nešťastná :o A už je tam dvojnásobný problém. :o Tak ako píše autorka témy. Že to nemôže spomenúť blízkym. Nechce, aby sa oni tým trápili. Ale ten jej ju má určite rád a vidí na nej, že je nešťastná :o.
Viem, že sa mi ľahšie hovorí, keď som to nezažila a verím, že je ťažké sa cez to dostať. :o
Ja osobne by som si už tiež asi dala urobiť vyšetrenia, aby som si bola istá, že nie je problém niekde inde :rolleyes:
JAJA11 hovoríš mi z duše... dnes som sa v niektorom príspevku dozvedela, že šarapatu môže robiť aj štítna zľaza, na ktorú som sa v rannej puberte liečila - výsledky sa upravili a dlhodobo ma sledovali, všetko bolo ok a lekár mi povedal, že už to netreba sledovať... tak som sa dnes rozhodla, že preventívna kontrola po 3 alebo 4 rokoch bude nanajvýš vhodná... objednali ma...o 4 mesiace (a to som vraj mala šťastie, lebo niekto zrušil objednávku, že už teraz objednáva na október) a náhradný termín je samozrejme citujem "luxus", takže buď to vyjde alebo si počkám ďalší pol rok.... tak len dúfam, že bude v poriadku
nattali
21.04.10,07:55
ĎAKUJEM Vám všetkým za Vaše slová podpory, ani neviete, ako mi pomohli... ešte si ich veľa krát budem čítať od prvého príspevku po posledný...:)
lenkak
21.04.10,08:03
Určite si daj okontrolovať činnosť štítnej žľazy, ona totiž ovplyvňuje metabolizmus celého organizmu.
blondy
21.04.10,08:15
Je to individuálne. Mám vlastný zážitok - "rýchla doba" v ktorej žijeme. Prvé bábo bolo v pohode na prvý šup. Keď sme chceli po troch rokoch druhé, nedarilo sa. V tom období sme boli obaja zamestnaní, rozlietaný medzi prácou, škôlkou a inými povinnosťami. Vyše roka som nemohla otehotnieť, a trápilo ma to. Pomohla mi k tomu - nehoda - po ktorej som bola na dva mesiace pracovne odpísaná - kľud na lôžku s nohou v sádre. Stalo sa to v októbri, a ako vianočný darček sme mali pozitívny tehotenský test. :)
Lenka1979
21.04.10,08:27
Všetky príbehy veľmi pekné a poučné.
Moja kamarátka si "nastavila" psychiku tak, že druhé dieťa ani panovi...a čakajú už piate... :D:---... možno i v tom je kúsok všetkej tej záhady..
Veľa šťastia..
SERVIS
21.04.10,10:07
ja som čakala sedem rokov a úplne v pohode. samozrejme prvé mesiace boli nervy, každý mesiac som čakala s napätím... a nič.
Asi sa zasmejete, ale dala som si vyveštiť známej veštici a možno časom aj dvom a každá mi povedala že budem mať dieťa a veľa si pre to aj vytrpím. Zo mňa opadlo napätie, ja som s úsmevom chodila po lekároch, lebo bez nich by to nešlo. Vedela som že to príde vtedy a vtedy... a prišlo! Fakt som si ušetrila nervy a slzy.
Už teraz po rokoch napr. veštiaciam neverím, ale vtedy to bolo iné, asi preto že sa mala uskutočniť dobrá vec a ja som sa s tým stotožinila.
RBS
21.04.10,11:27
Ak nemáte zdravotné problémy, tak to môže byť spôsob života, vplyv na to má stres. Ani si možno neuvedomujete, čo vás psychicky zaťažuje a blokuje aj v tomto smere. Známa nemohla roky otehotnieť, každý mesiac plač, potom z nejakého dôvodu vymenila prácu, noví kolegovia, minimálny stres, pohoda a ihneď otehotnela. Ona si ale dovtedy stres v práci neuvedomovala. Je to už 20 rokov, a toto nie je jediný prípad z okolia. Asi by som sa zamyslela týmto smerom a dala tomu prednosť pred kariérou.
lejka
21.04.10,11:54
My sme po svadbe 2 roky nemohli mať bábo, išla som na prefuk vaječníkov, povedali, že nikdy nebudem mať deti, lebo mám 1 vaječník prirastený k črevám a druhý je nepriechodný od zápalov a že mám vysoko maternicu. Tak som asi mesiac plakala, pila som 3x denne čaj z hluchavky bielej a po 2 mesiacoch som otehotnela. Tehotenstvo vynikajúce, v práci som bola takmer do konca, behala som po schodoch, narodil sa mi syn ako buk. Keď mal 10 mesiacov volali ma do práce, tak sme sa s manželom striedali pri ňom na smeny, chceli sme druhé a nič. Zase som išla na prefuk. Vaječníky už boli priechodné-asi pôrodom.Dali mi lieky a otehotnela som, ale mimomaternične, skoro som zomrela. Krvácanie do brucha a ledva ma zachránili, jednu stranu mi vyoperovali.Poslali ma na liečenie, z liečenia som hneď otehotnela, narodil sa nám druhý syn v januári 1991 a keď mi skončilo šestonedelie, otehotnela som hneď na prvý raz a v 11/1991 sa nám narodil tretí syn.
Ten najstarší má 24 rokov, stredný 19 a najmladší bude mať 19.
Všetko je o psychike.
Hľadaj si čo najviac aktivít, ten aerobik, alebo nejaké vzdelávanie, kurz. Držím Ti palce.
bodliak
21.04.10,12:00
Kamarati (on a ona) sa snazili, snazili, snazili a NIC.
Skoncilo to tak, ze si po cca 8 rokoch dieta adoptovali.
Ked dovybavovali papiere, stres opadol. A hned potom otehotnela.

Takze teraz maju dve deti, s rozdielom 8 mesiacov.
Ivka161172
21.04.10,13:05
Ahojte!
Ja mám tiež v rodine manželov, ktorí veľmi túžili mať vlastné dieťa. 15 rokov sa im nedarilo. Chodili na dovolenky, aj na umelom oplodnení boli niekoľko krát, no nič nepomohlo. Tak sa s tým "zmierili" a dali si žiadosť na adopciu. Aspoň to im vyšlo. Rovno z pôrodnice si vzali chlapčeka a už 2,5 roka im robí radosť.

Ja zasa som nechcela 10 rokov počuť o tom že by som mohla otehotnieť a mať druhé dieťa, keďže mám doma 10 ročné dievčatko, ktoré len leží. Má detské mozgovú obrnu. Večné dieťa. No keď som sa už odhodlala,a po vysadení antikoncecie som hned druhý mesiac otehotnela, bola som šťastná, tešili sme sa s manželom, no dopadlo to zle. V 9 týždni som potratila. To bol pre mňa šok. Bolo to ťažké obdobie, ale sama sa tomu čudujem, že som to dosť rýchlo prekonala. Ale je to asi tým, že som sa začala zaoberať inými vecami. Momentálne predajom domu,lebo sa chceme vrátiť do rodného kraja. Zmeníme prostredie, ovzdušie a potom sa nám to podarí a do nového domu príde aj bábätko.Verím tomu a kto verí tak sa aj splní. "Trpezlivosť ruže prináša." to je moje heslo.
lujza.j
21.04.10,18:39
je tažké ti napísat nemysli nato, pretože sa ti to aj tak nepodarí, človek nato aj tak v podvedomí myslí:(. moja mama bola tehotná 6x ale sme s bratom iba dvaja, číže 4x potrat:mee: medzi nami je rozdiel 9rokov. otehotniet sa síce podarilo ale nepodarilo s mame donosit:( nakoniec s naši rozhodli, že zostanem sama. a potom sa to stalo z mamy všetko opadlo a otehotnela.:) ale do vtedy si toho zažila toľko, že mi je ešte aj teraz z toho:mee::mee: každý potrat hotová katastrofa:eek: držím palce, veľa štastia:)
JaDo
21.04.10,20:29
Švagriná nemohla 8 rokov otehotnieť a pretože už 1 dcérku doma mala, zmierila sa s tým.
Musela však ísť na operáciu žlčníka a po nej išla do kúpeľov. Tam jej lekár povedal, že napriek tomu, že nemá žiadne fyzické ťažkosti, mala by si dať vyoperovať slepák, pretože ho má chronicky zapálený. Ona tak po príchode z kúpeľov urobila. A naraz mesiac po operácii zistila, že je tehotná!

Veľa šťastia
JaDo
nattali
23.04.10,10:55
Ďakujem Vám za Vaše pozitívne slová .... :-) .... tak som to celé nejako spracovala - a výsledok? ide sa do fitka, aj s trénerom....teším sa ... hneď budúci týždeň na krv a uvidíme, čo sa bude diať. Z toho mam trošku strach (veľký), lebo minulé leto som sa liečila na boréliu...výsledky boli v septembri '09 dobré ... v septembri '10 má byť kontrola... čo je teraz? apríl, nevadí... pre pokoj duše ideme...krásny deň všetkým :-)
lujza.j
23.04.10,12:06
Ďakujem Vám za Vaše pozitívne slová .... :-) .... tak som to celé nejako spracovala - a výsledok? ide sa do fitka, aj s trénerom....teším sa ... hneď budúci týždeň na krv a uvidíme, čo sa bude diať. Z toho mam trošku strach (veľký), lebo minulé leto som sa liečila na boréliu...výsledky boli v septembri '09 dobré ... v septembri '10 má byť kontrola... čo je teraz? apríl, nevadí... pre pokoj duše ideme...krásny deň všetkým :-)
to fitko je fajn voľba:) možno je tomimotemy , ale ja chodím na keramický krúžok, je to super relax, človek ako sa "patle" s tou hlinou fakt zabudne na všetko, je ručné modelovanie keramiky, čiže nie je na hrnčiarskom kruhu. a super je to, že čo si "vypatleš" to si môžeš zobrať domov.:);)
nattali
17.06.10,10:49
tak a je to tam :-)))))))))))))) dve paličky alebo čiaročky alebo čo to je, ale sú DVE ... VĎAKA BOHU ... a vďaka všetkým Vám ... prajem Vám, aby ste boli všetci vo svojom živote šťastní ... stále tomu neverím :-))))
Miichaela
17.06.10,10:52
GRATULUJEME :-) a Tešíme sa s Vami. Veľa zdravia . .
JAJA11
17.06.10,11:01
tak a je to tam :-)))))))))))))) dve paličky alebo čiaročky alebo čo to je, ale sú DVE ... VĎAKA BOHU ... a vďaka všetkým Vám ... prajem Vám, aby ste boli všetci vo svojom živote šťastní ... stále tomu neverím :-))))

Tak hlavne zdravie a spokojnosť. To budete teraz potrebovať :)
lujza.j
17.06.10,15:02
tak a je to tam :-)))))))))))))) dve paličky alebo čiaročky alebo čo to je, ale sú DVE ... VĎAKA BOHU ... a vďaka všetkým Vám ... prajem Vám, aby ste boli všetci vo svojom živote šťastní ... stále tomu neverím :-))))
....z celého srdca ti želám krásne a bezproblémové tehotenstvo:);)
yukaya
11.11.10,11:44
viete mi poradit co mame robit?? uz rok sa snazim otehotniet. Lekarka mi urobila hormonalny a ovulacny test a ze je vsetko v poriadku (na moju ziadost este test na toxo - v poriadku). manzel po 4 mesiacoch uzivania profertilu ma spermie na 90 % tiez v poriadku. v com je problem? Mam ziadat o nejake dalsie vysetrenia? mam zmenit lekara?
alabut
11.11.10,14:25
Tu pomozu dobre kupele, manzel nemusi vsetko vediet. :-)
alabut
11.11.10,14:36