IvetaH
21.04.10,12:32
Ahoj všetkým,
prosím vás údaje na cesťáku podliehajú zákonu o ochrane osobných údajov?
Ide mi o to, že keď fakturujem nejakú službu vykonanú mimo firmy, fakturujem aj náklady na cestovné a prikladajú cesťáky zamestnanca k faktúre.
Mne osobne by to vadilo.
Chobot
21.04.10,11:53
Ahoj všetkým,
prosím vás údaje na cesťáku podliehajú zákonu o ochrane osobných údajov?
Ide mi o to, že keď fakturujem nejakú službu vykonanú mimo firmy, fakturujem aj náklady na cestovné a prikladajú cesťáky zamestnanca k faktúre.
Mne osobne by to vadilo.

A aké osobné údaje sú uvedené na tom vyúčtovaní pracovnej cesty?
IvetaH
21.04.10,13:20
Napr. je tam moje moje, moja adresa trvalého bydliska, moje osobné číslo v zamestnaní, môj podpis.
Chobot
21.04.10,13:36
Napr. je tam moje moje, moja adresa trvalého bydliska, moje osobné číslo v zamestnaní, môj podpis.

Adresu vo vyúčtovaní netreba uvádzať. Nechajte tam len meno pracovníka a prípadne jeho osobné číslo. Alebo prikladajte k faktúre kópiu cesťokov, kde sa adresa vybieli. Meno a osobné číslo ti už hádam nebude vadiť, že je tam....
Bodnarovaa
22.04.10,18:31
Ake mate skusenosti ked firma, ktora vykonava audit si fakturuje aj cestovne naklady a nepodlozi rozpisom nakladov?len jednou sumou
Chobot
23.04.10,07:48
Ake mate skusenosti ked firma, ktora vykonava audit si fakturuje aj cestovne naklady a nepodlozi rozpisom nakladov?len jednou sumou

Keď som robil v jednej banke, tak kvôli úveru jedna právnická firma robila due dilligence. To, že si vyúčtovali taxíky, ktorými sa vozili z Michalskej ulice na Štúrovu ulicu (je to cez pešiu zónu asi 500 m), sme "akože" pochopili, ale že si vyúčtovali ešte aj bagety, ktoré si ráno kúpili, tak to už bola dosť silná káva...

Síce to podrobne rozpísali, ale vyúčtovali úplne všetko, banku pekne ošklbali.

Takže buď budete žiadať, aby to podrobne rozpísali, alebo sa s tým zmierite.