nunu31
21.04.10,12:40
Pekný deň prajem,

chcem vás poprosiť o radu ako vystaviť Oznámenie zamestnávateľa /VšZP/, nakoľko mi v 4/2010 zamestnanec šiel na PN. Zamestnanec bude na PN dlhšiu dobu a zamestnávateľ chcel predpokladanú sumu výplaty , tak som do neprítomnosti nahodila dátum v kolónke Choroba dátum DO /teda ukončenie PN/koniec mesiaca a tak mzdu vypočítala. Avšak teraz chcem vystaviť Oznámenie na ZP a nechce ma pustiť zmazať to predpokladané ukončenie, nakoľko mi stále píše, že za tohto zamestnanca už bola vystavená mzda, nech ju zmažem,čo som však spravila. Napriek tomu neviem koniec PN zmazať. Ak aj zmažem, hneď mi do údaja DO hodí dátum začatia PN /potom to vyzerá ako jednoďňová PN a do Oznámenia mi rovno hádže začiatok aj koniec PN/.

A ešte jedna otázka. Do kedy treba toto Oznámenie na ZP odovzdať?

Ďakujem veľmi pekne
katka50
21.04.10,10:50
Pekný deň prajem,

chcem vás poprosiť o radu ako vystaviť Oznámenie zamestnávateľa /VšZP/, nakoľko mi v 4/2010 zamestnanec šiel na PN. Zamestnanec bude na PN dlhšiu dobu a zamestnávateľ chcel predpokladanú sumu výplaty , tak som do neprítomnosti nahodila dátum v kolónke Choroba dátum DO /teda ukončenie PN/koniec mesiaca a tak mzdu vypočítala. Avšak teraz chcem vystaviť Oznámenie na ZP a nechce ma pustiť zmazať to predpokladané ukončenie, nakoľko mi stále píše, že za tohto zamestnanca už bola vystavená mzda, nech ju zmažem,čo som však spravila. Napriek tomu neviem koniec PN zmazať. Ak aj zmažem, hneď mi do údaja DO hodí dátum začatia PN /potom to vyzerá ako jednoďňová PN a do Oznámenia mi rovno hádže začiatok aj koniec PN/.

A ešte jedna otázka. Do kedy treba toto Oznámenie na ZP odovzdať?
Do konca nasled. mesiaca po mesiaci, v ktorom vznikla PN.
Ďakujem veľmi pekne

Odpoveď v texte.
Kája.
05.05.10,20:01
PN si nahoď do 1.5.2010 (PN ti hodí do dvoch riadkov), vytlači si oznámenie na VŠZP za mesiac apríl a potom keď budeš mať ukončenú PN, vymažeš riadok PN 1.5. a koniec PN v mesiaci apríl upravíš na správny dátum.
Vivi
27.05.10,12:42
chcela by som poprosit o radu ohladne PN-ky.
Prevzala som presonalistiku firmy od inej spolocnosti,cize uctovat v pohode zacinam za mesiac maj 2010, samozrejme zamestnanci su vo firme zamestnani uz dlhsie.
Jedna zamestnankyna na PN v maji,ale potrebovala by som niekde dohodit jej vymeriavaci zaklad za obdobie 2009 - neviete mi poradit,ci s ato da niekde dohodit,alebo musim nahradu pocitat rucne?
Betina2
10.06.10,06:39
chcela by som poprosit o radu ohladne PN-ky.
Prevzala som presonalistiku firmy od inej spolocnosti,cize uctovat v pohode zacinam za mesiac maj 2010, samozrejme zamestnanci su vo firme zamestnani uz dlhsie.

Jedna zamestnankyna na PN v maji,ale potrebovala by som niekde dohodit jej vymeriavaci zaklad za obdobie 2009 - neviete mi poradit,ci s ato da niekde dohodit,alebo musim nahradu pocitat rucne?
Obávam sa, že program Ti v tomto prípade nevypočíta náhradu. On totiž v tomto prípade nemá k dispozícii udaje, z ktorých by to vypočítal. Takže dopočítať ručne a priamo do mzdy zadať. Druhá možnosť je, že znovu nahodíš všetky mzdy rozhodného obdobia danej zamestnankyne do softu, ale už o nich nebudeš účtovať, len ich zaeviduješ do systému a potom by to soft mal vypočítať. Ale neviem, za aké dlhé obdobie to bude, či aj rok 2009 alebo len časť roku 2010. Ak rozhodné obdobie bude len v roku 2010, tak by som volila druhú možnosť. :( Neviem, skús zavolať na hotline stormware. Ja som sa stýmto nestretla. Potom sem pricapni výsledok prosím, nech aj my vieme, že čo a ako.