anna81
21.04.10,13:46
Dobrý deň, prednedávnom sme sa presťahovali do panelákového bytu. V detskej izbe je hrozne suchý vzduch, dieťa to dráždi a potom aj niekoľko hodín nad ránom kašle. Ak otvorím dvere do izby, kašel prejde, ale predsa, v zimnom období nebudem vykurovať miestnosť a zároveň otvárať dvere.
V izbe bolo v zime cca 19-20 stupňov, čo sa mi zdá aj tak málo, a dosť často vetrám.
Snažila som sa to riešiť mokrým uterákom, ale to by ich muselo byť aspom 10, aby to zabralo :mee:.
A tie elektrické zvlhčovače? k tomu by som sa uchýlila len v najkrajnejšom prípade.
Poradte prosím, ako zvlčiť vzduch v izbe bez el. zvlhčovačov?
Darina1234
21.04.10,11:49
Ja som to riešila vlhkými dvoma lanovými plachtami a vodou v širokom hrnci na radiator, ine som nevymyslela nič, ale trochu to pomohlo. sama som zvedava na dalšie rady.
evuš
21.04.10,11:53
... mne sa osvedčilo dať pod radiátor veľký pekáč naplnený vodou do ktorej som prisypala za hrsť morskej soli...
anna81
21.04.10,11:56
Na ten hrniec na radiator som myslela aj ja, ale žial, v paneláku je len taký uzučký radiátor, to by sa tam neudržalo.
Teraz ma napadla jedna vec, ako sa to riešilo za mojho detstva, ale to sme mali klasický široký rebrový radiátor. Matka naplnila mliekové sáčky vodou a dala to medzi rebrá.
Možno to niekomu pomôže.
anna81
21.04.10,11:58
... mne sa osvedčilo dať pod radiátor veľký pekáč naplnený vodou do ktorej som prisypala za hrsť morskej soli...

skúšala som podobné, len som to nechala blízko postele...
ale nič nepomáha, je tam naozaj strašne suchý vzduch, asi budem musieť nechávať tie dvere otvorené. :mee::mee::mee:
anna81
21.04.10,12:00
A má niekto skúsenosti s tými elektrickými zvlhčovačmi? nehučia moc? a koľko "žerú" energie, predsa len, bude to zapnuté celú noc..
Jana Motyčková
21.04.10,12:14
A čo tak pekáč s vodou pod radiátor, na radiátor handru, ktorá bude končiť až v pekáči - voda by sa mala vzlínať po tej handre nahor a tam od radiátora sušiť (neskúšala som, len si teoreticky myslím).
A existujú také závesné nádobky na radiátor, kde je myslím podobný princíp.
bobino38
21.04.10,12:20
...kúp si sušičku na prádlo, stojí do 15€ a v izbe kde potrebuješ zvlhčiť vzduch suš prádlo alebo porozvešaj na sušiak uteráky, plienky, atď...
Blankake
21.04.10,12:30
Keď boli naše deti malé, používali sme elektrický zvlhčovač - ale nie na celú noc, len večer, kým sme nešli spať aj my. Dávali sme do neho aj éterické oleje (borovicový, eukalyptový...). Nehučalo to skoro vôbec, len som počula názory, že sa takto mohli do ovzdušia dostať aj baktérie z toho zvlhčovača (podobne ako z klimatizácie, keď sa riadne neudržiava).
Neskôr som dávala na radiátor mokré uteráky (ale pod ne som dala starý uterák, aby nezhrdzaveli).
A ak máte plastové okná so "škárovým" vetraním, tak by som ho použila, aby do izby prúdil aspoň trošku čerstvý vzduch.;)
Ináč dvere do detskej izby sme nechávali pootvorené (ale to bolo skôr zo zvyku, lebo keď boli deti úplne malé, tak sa večer báli a museli sme nechávať dvere otvorené).:D
anna81
21.04.10,12:39
Na tie závesné nádobky som myslela aj ja, len to neúčinkuje - to by museli byť zavesené po celom radiátori (asi?). Sušiť prádlo som tam už skúšala, ale zdalo sa mi, že je tam moc silná vôňa z aviváže.
Ešte skúsim pozrieť tie škárové vetračky, to sa mi zdá dobrý nápad. Ja aj tak v noci vetrám pár minút, lebo spím so synom v izbe a keď počujem ako kašle..
Blankake
21.04.10,12:45
Na tie závesné nádobky som myslela aj ja, len to neúčinkuje - to by museli byť zavesené po celom radiátori (asi?). Sušiť prádlo som tam už skúšala, ale zdalo sa mi, že je tam moc silná vôňa z aviváže.
Ešte skúsim pozrieť tie škárové vetračky, to sa mi zdá dobrý nápad. Ja aj tak v noci vetrám pár minút, lebo spím so synom v izbe a keď počujem ako kašle..
Nemusíš na radiátor dávať opraté prádlo, namoč len nejaké staršie uteráky. :)
Závesnú nábodu na radiátor som tiež mala, ale nejako som necítila žiadny efekt.
misoft
21.04.10,15:04
Ľudia, ľudia, veď jednoduché riešenie je tu: http://www.lacne-domacepotreby.sk/keramicky-odparovac-na-radiator-85-x18-5x3-5cm-hacik-na-zav-p-2453.html

Len kontrolovať stav vody a nič viac. "Pracuje" to samo :D.

A pokiaľ by to nefungovalo - domáca fontánka to tiež vyrieši. Voda čerpaná malým čerpadielkom zvlhčuje vzduch a zároveň zvuk zurčiacej vody upokojuje.

Pozri tu:http://begra.sk/quick/index.php?izbov%E9-font%E1nky,22&PHPSESSID=6c28217bcc79c670487b5d47108e1cb7 (http://begra.sk/quick/index.php?izbov%E9-font%E1nky,22&PHPSESSID=6c28217bcc79c670487b5d47108e1cb7)
val007
22.04.10,20:03
Mne napríklad detská lekárka radila, pokiaľ je dieťatko choré a má problém s dýchaním aj kvôli suchému vzduchu - a je ešte v detskej postieľke. Prehodiť nad hlavičkou opatrne mokrý uterák alebo nejakú plachtu. No to je len dočasné. Veď za celú zimu by sa tá postieľka aj rozmočila nie?
mikella
25.01.12,06:41
aj my celú zimu pokašlievame alebo sme dokonca chorí už mi to lezie na nervy neviem sa dočkať jari ked sa už nemusí kuriť na noc zvyknem zavriet radiator ale niekedy je potom zima ale ked je zase teplo nemozem vobec spat lebo nemozem dýchat mame aj zvlhčovač teraz som ho znuvu vytiahla lebo 2 roky sme ho nepoužívali koli tomu ze zacal hučať bol aj 2krát v oprave a potom nas to prestalo bavit vobec je to nepodarený výrobok toho kto ho vymyslel by som nakopala do zadku a donutila ho používať nepupte si nikdy tučniaka solac z ničoho nič začal strašne hučat vobec sa pri tom nedalo spat ale to bol najmenší problém máme drevené podlahy a ten systém je tak zle spravený že voda z neho hocikedy vytiekla davala som aj podnos ale ked sme ho nepoužili 2 dni tak vytiekol celý a žiadny podnos nepomohol no nezabili by ste vynálezcu zistujem dalej na nete aký by som kúpila teraz su aj nejake diskove čistice a zvlhčovače v jednom ale su drahšie ak má niekto skusenosti napiste