Jaroke28
21.04.10,14:31
Chcel by som sa opytat ci existuje nejake tlacivo alebo vzor ziadosti na urcenie vysky vyzivneho na malolete dieta...Som otec malej Karin a nebola mi umoznena starostlivost o dieta aj ked som sa o dieta riadne staral.Pritom sa o dieta zaujimam a chcem mu platit vyzivne. Existuje nejaka moznost poziadat na sude o urcenie vysky vyzivneho na maloletu? Ak ano, ako..Dakujem..
uct2007
21.04.10,13:05
Moja dcéra pred polrokom mala súd o určenie výživného. Predtým napísala "Návrh na určenie výživného" adresovanú Okresnému súdu a na základe tohto návrhu (žiadosti) potom súd rozhodol o platení výživného otcovi dieťaťa. Žiadne špeciálne tlačivo k tomu nevypisovala- normálne žiadosť-návrh napísaná vo Worde. Súd potom povolá oboch rodičov dieťaťa a rozhodne o výške výživného a prípadne aj o stretávaní sa dieťaťa s otcom. V prípade dcéry je to o vzájomnej dohode ako sa malá stretáva s otcom, žiadne problémy mu nerobí.
Iné je to už z jeho strany - výživné neplatí už 4 mesiace.
Mgr.Shrek
21.04.10,13:24
Z podania musí zjavné, ktorému súdu je určené, kto ho robí, ktorej veci sa týka a čo sleduje, a musí byť podpísané a datované. Podanie treba predložiť s potrebným počtom rovnopisov a s prílohami tak, aby jeden rovnopis zostal na súde a aby každý účastník dostal jeden rovnopis, ak je to potrebné.

Nie je predpísaná špeciálna forma. Súd nebude posudzovať návrh podľa formy, ale podľa obsahu.
Ako napísal uct2007, obyčajný text.