Katie5
21.04.10,18:55
Dobry den,
chcela by som sa spytat, ako je mozne nastavit pocitac, aby zakazdym ked si stiahnem novy program neulozil na plochu aj instalacku k nemu? Pretoze ked instalacku premiestnim, program nefunguje. Kam sa maju ulozit, aby bolo vsetko v poriadku? Dakujem!
Vlado40
21.04.10,17:00
Ak si nejaký program nainštaluješ , tak na plochu sa Ti uloží iba odkaz na spustenie programu.Inštalačku potom môžeš premiestniť kam chceš , alebo aj odstrániť.Problém môže byť vtedy , ak zmeniš miesto na inštaláciu programu obyčajne C:Program Files a program nainštaluješ na plochu.Samozrejme potom , ak tento súbor odstrániš , tak Ti program nepôjde.
zk24
21.04.10,17:10
Ak myslis odkaz (shortcut) na aplikaciu, tak vacsinou to sama odkliknes pri instalacii. Vacsina aplikacii sa pyta ci ma vytvorit Odkaz na plochu, quicklaunch, a ci ma priamo aplikaciu po dokonceni instalacie aj otvorit... Ale zas premiestnenie shortcutu nema vplyv na funkcnost aplikacie /programu/, odkaz mozes aj vymazat... Samotna instalacka moze byt po instalacii tiez vymazana a nema vplyv na otvaranie programu.... Mozno davas nainstalovat cely program na plochu a potom premiestnenie suborov toto sposobuje... Treba vybrat spravny folder
Katie5
21.04.10,17:16
Ak si nejaký program nainštaluješ , tak na plochu sa Ti uloží iba odkaz na spustenie programu.Inštalačku potom môžeš premiestniť kam chceš , alebo aj odstrániť.Problém môže byť vtedy , ak zmeniš miesto na inštaláciu programu obyčajne C:Program Files a program nainštaluješ na plochu.Samozrejme potom , ak tento súbor odstrániš , tak Ti program nepôjde.
takze co sa stane, ked teraz tu instalacku premiestnim do Program Files? pojde mi to , alebo nie? ;o)
Katie5
21.04.10,17:19
Ak myslis odkaz (shortcut) na aplikaciu, tak vacsinou to sama odkliknes pri instalacii. Vacsina aplikacii sa pyta ci ma vytvorit Odkaz na plochu, quicklaunch, a ci ma priamo aplikaciu po dokonceni instalacie aj otvorit... Ale zas premiestnenie shortcutu nema vplyv na funkcnost aplikacie /programu/, odkaz mozes aj vymazat... Samotna instalacka moze byt po instalacii tiez vymazana a nema vplyv na otvaranie programu.... Mozno davas nainstalovat cely program na plochu a potom premiestnenie suborov toto sposobuje... Treba vybrat spravny folder
No a ktory je ten spravny? Program files? Je teda teraz nieco, co s tym viem urobit - nemat na ploche "po dva" z kazdeho programu?
Vlado40
21.04.10,17:22
takze co sa stane, ked teraz tu instalacku premiestnim do Program Files? pojde mi to , alebo nie? ;o)

Inštalačka nepatrí do program files.Daj si ju napr.na disk D .Vytvor si tam zložku napr.INSTAL a tam si ukladaj inštalačky programov.
zk24
21.04.10,17:29
Ahoj, vidiet tak co tam mas :-)

Mozno by som to odinstalovala cele, ked ti to uz nefunguje (mozno si nieco pomazala) a nainstalovala nanovo. Odinstalujes cez Start - Control Panels - Add or remove programs (Programs and features), zalezi aky operacny software mas... a tam by som odinstalovala vsetky "verzie" ktore mas. Kde mas instalacku pred instalaciou je uplne jedno. kludne ju maj na ploche, ale ked instalujes, oni sa ta VZDY opyta kam to chces instalovat, tak to daj na C-Program Files instalovat. Mozes si dat vytvorit pocas instalacie aj ten odkaz, ktory mozes mat na ploche, a mozes ho nasledne aj vymazat ked ho tam nechces (otvoris potom cez Start - Program files... ), nic ti to neovplyvni. A kludne po instalacii mozes instalacku vymazat a nic sa ti nemoze pokazit. ja si instalacky neukladam, hlavne ked su to nejake zadarmo softwary, ktore si viem nasledne znova stiahnut z netu alebo nieco.. nech mi to zbytocne nezabera miesto.
Katie5
21.04.10,17:42
Vytvorila som si na disku D zlozku INSTAL, a hodila som tam vsetky instalacky (pre kazdy pripad). Dakujem za radu! No ale teraz som uz uplne domotana, a ani neviem, aky je rozdiel medzi diskom C a D. Aky prosim vas?
Vyzera to tak, ze programy funguju aj tak, comu sa velmi tesim ;o). DAKUJEM!

A este by som mala jednu otazku: Ako si poradit s poznamkou "Virtual Memory Minimum Too Low"?
zk24
21.04.10,17:52
A este by som mala jednu otazku: Ako si poradit s poznamkou "Virtual Memory Minimum Too Low"?

Virtual Memory:
My Computer - Properties - Advanced System Settings - zalozka Advanced - tlacidlo Settings - zalozka Advanced - v sekcii Virtual Memory tlacidlo Chagne - odchecknut Automatically manage paging files a pridelit pamat na potrebny disk...

snad pomoze...
zamestnankyna
21.04.10,18:37
Inštalačky si ukladať na plochu nemusíš. Ak používaš Internet Explorer alebo Operu, tak počas sťahovania programu pri otázke Spustiť alebo Uložiť klikni na Spustiť, nainštaluj program defaultne do Program files a na ploche budeš mať z programu iba spúšťaciu ikonu.
Inštalačky nepotrebuješ, lebo aj tak každú chvíľu vychádzajú nové verzie programov.
V Mozille priama možnosť Spustiť nie je.
zk24
21.04.10,18:58
Inštalačky si ukladať na plochu nemusíš. Ak používaš Internet Explorer alebo Operu, tak počas sťahovania programu pri otázke Spustiť alebo Uložiť klikni na Spustiť, nainštaluj program defaultne do Program files a na ploche budeš mať z programu iba spúšťaciu ikonu.
Inštalačky nepotrebuješ, lebo aj tak každú chvíľu vychádzajú nové verzie programov.
V Mozille priama možnosť Spustiť nie je.

Ja osobne nemam dobru skusenost so spustanim instalacie priamo z netu, bez stahovania... vzdy si to radsej stiahnem na disk, prezeniem parkrat antivirovym programom a az potom instalujem. Castokrat mi neprejde instalacia priamo... na niecom crashne alebo aplikacia nefunguje akoby mala. Niektore aplikacie aj vyzaduju stiahnutie na disk a az naslednu instalaciu... Instalacky neuchovavam, ale vzdy stahujem.

Ale nevravim ze sa to tak nesmie alebo nerobi... len s tym nemam dobre skusenosti...
zamestnankyna
21.04.10,19:27
Ja osobne inštalujem iba z netu a hlavne zo stránok, ktoré poznám a mám s tým len dobré skúsenosti. Na disk ukladám len tie, ktoré musíš rozzipovať. A potom idú aj tak do koša.
Katie5
21.04.10,19:27
Virtual Memory:
My Computer - Properties - Advanced System Settings - zalozka Advanced - tlacidlo Settings - zalozka Advanced - v sekcii Virtual Memory tlacidlo Chagne - odchecknut Automatically manage paging files a pridelit pamat na potrebny disk...

snad pomoze...
automatically manage paging files a pridelit pamat na potrebny disk...
moze ta prva cast vety znamenat aj System managed side? a ako bolo myslene na pridelenie pamati na potrebny disk?

inak - dakujem za velmi dobru radu!
zamestnankyna
21.04.10,19:54
automatically manage paging files a pridelit pamat na potrebny disk...
moze ta prva cast vety znamenat aj System managed side? a ako bolo myslene na pridelenie pamati na potrebny disk?

inak - dakujem za velmi dobru radu!


Môže
zk24
21.04.10,20:01
Ahoj,

vies sa dostat sem? Cez tu cestu co som napisala v prispevku vyssie.

54205

No a teraz:
Ak mas hore zaskrtnute ze "Automatically manage paging files...", tak to odskrtni a nastavis jednotlivym diskom Custom size:

Disk C napriklad Min.250MB a 250MB
Disk D 1,5 - 2nasobok RAM-ky. (hodnotu tusim najdes cez Moj Pocitac - Properties).

Pripadne posli printscreen toho co tam mas a nieco nasetupujeme.
salvosko
21.04.10,20:35
Page file treba kompletne presunut z C: na D: disk.
zamestnankyna
21.04.10,21:14
Page file treba kompletne presunut z C: na D: disk.

Prečo na D:? Prečo nie na E: alebo F:?
V prvom rade si treba uvedomiť, že presúvanie Page file má význam iba v prípade, ak máme v PC dva rôzne HDD(nie oddiely jedného disku). Potom je lepšie P-file presunúť na HDD, na ktorom nie je nainštalovaný operačný systém, kvôli rýchlejšiemu prístupu k dátam.
dalid
22.04.10,04:39
Vacsina programov, ak nie kazdy jeden, sa uz pri instalacii pyta, ci sa ma spustat z Program file, alebo si umiestnenie mozes dat podla seba..
Katie5 - a nie su to nahodou programy co sa spustaju priamo z adresara, t.j. bez instalacie na :C ? (a tento adresar nazyvas instalacka??) Potom samozrejme ak presunies ten adresar, program nespustis...
Stevo5
22.04.10,06:44
Prečo na D:? Prečo nie na E: alebo F:?
V prvom rade si treba uvedomiť, že presúvanie Page file má význam iba v prípade, ak máme v PC dva rôzne HDD(nie oddiely jedného disku). Potom je lepšie P-file presunúť na HDD, na ktorom nie je nainštalovaný operačný systém, kvôli rýchlejšiemu prístupu k dátam.
Sme už trochu mimo témy ...
Môj názor: v niečom máš pravdu, v niečom má pravdu salvosko.
Čo sa týka presunutia Page file na iný disk, tak máš pravdu že to má význam ak sa nám jedná o zvýšenie rýchlosti systému - ak ide o iný fyzický disk.
Ale presunutie Page file na iný disk - aj ak je to iná partícia jedného disku má niekoľko ďalších výhod. Napríklad ak nie je dostatok miesta na disku C, je výhodné Page file presunúť na inú partíciu.
Alebo čo sa týka fragmentácie disku C, ak nie je Page file nastavený na Min aj Max = rovnaká veľkosť, tak častá zmena jeho veľkosti pri práci systému len zvyšuje fragmentáciu disku. Vtedy je tiež výhodnejšie mať nastavený Page file na iný disk / partíciu D/E/F... - kde fragmentácia súborov nie je tak na závadu čo sa týka rýchlosti systému.
Samozrejme nie je nutné to mať tak nastavené, rozhoduje tu kto si to ako vie nastaviť, alebo ak má dostatok miesta tiež nie je problém, tiež ak mu nevadí mierne spomalenie systému pri fragmentácii disku, ponechá si PF na C.

Celkovo si myslím že najlepšia varianta je mať dostatok pamäte RAM, vtedy sa stránkovací súbor používa menej, menej pracuje harddisk, práca systému je o niečo rýchlejšia - a je možné mať PF nastavený na minimálnu veľkosť. Je výhodné ak tá veľkosť je nastavená (napríklad) na Min=2048 a Max = 2048 MB.
Matthew DeWrong
22.04.10,07:09
v kazdom programe ktory ma instalaciu je moznost vybrat si zobrazenie funkcneho odkazu na subor .exe, teda spustaci subor. moznosti su nasledovne, Quick task, panel rychleho spustenia (ikonky za polickom štart smerov do prava), zobrazenie v programevoje ponuke pola štart/všetky programy/daný program, alebo uz spominany desktop. ak mozem poradit, menej pouzivane programy odporucam do štartu, viac pouzivane na plochu. K stahovaniu: odporucam vsetko co tahas presmerovat priamo v nastaveni browsera do jedneho priecinku a budes mat v tom poriadok. program nainstalujes a instalacku vymazes. Vzdy budes vedeit co si stahovala, co sa tyka filmova hudby ktoru si chces ponechat, jednoducho ju premiestnis alebo prekopirujes do priecinku s hudbou alebo filmami. :)
salvosko
22.04.10,08:52
Prečo na D:? Prečo nie na E: alebo F:?
V prvom rade si treba uvedomiť, že presúvanie Page file má význam iba v prípade, ak máme v PC dva rôzne HDD(nie oddiely jedného disku). Potom je lepšie P-file presunúť na HDD, na ktorom nie je nainštalovaný operačný systém, kvôli rýchlejšiemu prístupu k dátam.
Myslel som to obrazne.
Katie5
22.04.10,10:47
Virtual Memory:
My Computer - Properties - Advanced System Settings - zalozka Advanced - tlacidlo Settings - zalozka Advanced - v sekcii Virtual Memory tlacidlo Chagne - odchecknut Automatically manage paging files a pridelit pamat na potrebny disk...

snad pomoze...
Super, dakujem! urobila som to. a aky by to malo mat efekt? zrychlenie pc?
Katie5
22.04.10,10:48
DAKUJEM VSETKYM!!! Velmi ste pomohli - a urcite nie iba mne....
zk24
22.04.10,10:54
Super, dakujem! urobila som to. a aky by to malo mat efekt? zrychlenie pc?

Rado sa stalo :)