Katie5
21.04.10,19:04
Dobry den,
chcem si zalozit internetovy obchod, a rada by som zistila, co vsetko ku tomu treba. Obchod sa tyka predaja oblecenia, a tyka sa dvoch osob.

Mohli by ste mi poradit, aku zivnost ku tomu treba, kolko to trva vybavit, a ako prebieha proces tvorby stranky na internete?
Co sa stranky tyka, s vyssim cenovym rozpatim pocitam, ale neviem podla coho sa tieto ceny tvorby urcuju. Ak by mi to urobil niekto na odporucanie, nerada by som bola, aby vyuzil moju nevedomost a zauctoval si prilis vela za "ziadnu" robotu.

Mam k dispozicii Zakon o elektronickom obchode. Co este potrebujem k zriadeniu takehoto obchodu co sa pravnych veci tyka? Potrebujem mat aj vlastneho pravnika na vypracovanie zmluvnych podmienok, alebo je to jednorazova zalezitost?


Zabudla som "podotknut", ze ja som v zahranici, a druha osoba na Sr. Co je celkom dolezita informacia koli dalsej otazke - a co s danami v tomto pripade?


Kazda dobra rada mi pomoze sa pohnut dalej. Dakujem
Danielle369
21.04.10,17:36
Katie5
21.04.10,17:47
tu čítaj:
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-48373.html

a tu takisto:
http://blog.topshopping.sk/2009/10/31/skola-internetoveho-obchodu/
Dakujem, ten prvy odkaz mam uz aj vytlaceny aj prestudovany, na ten druhy sa skusim pozriet. ale aj tak tam nie su odpovede na vsetky otazky...... este raz ale dakujem!
profesional
21.04.10,17:55
1. Ak ste 2, tak je ciste sialenstvo mat zivnost.
Odporucam s.r.o.

2. Za kvalitny internetovy obchod das od 3.000 do 5.000 Eur.
Katie5
21.04.10,18:40
1. Ak ste 2, tak je ciste sialenstvo mat zivnost.
Odporucam s.r.o.

2. Za kvalitny internetovy obchod das od 3.000 do 5.000 Eur.
preco je to sialenstvo? je to zlozitejsie si urobit sro?

s takou cenou ratam, ale zase na druhej strane sa daju najst aj na mesacne splatky. len kedze ceny su tak rozdielne, chcem vediet ako predist oklamaniu zo strany tvorcu.
matus-x1
21.04.10,20:21
Aj mňa zaujíma prečo je to šialenstvo?
Jedna moja klientka má živnosť na veľkoobchod (svadobné a spoločenské šaty) a je platca DPH. A jej mama má druhú živnosť ale neplatca DPH a už roky im to pri obchodoch a požičiavaní šiat vyhovuje.

Katie5:
Ak začínaš, tak ti radšej odporúčam prenájom ako ihneď vraziť pár tisíc EUR do e-shopu. A miesto toho využiť tie peniaze na marketing aby sa o tom e-shope v začiatkoch dozvedelo čo najviac ľudí, nech sa ti to rozbehne.

Potom keď sa už oťukáš, si môžeš jednorázovo zaplatiť e-shop riešenie. Z vlastných nadobudnutých skúseností už budeš potom presne vedieť čo chceš.

Tak teraz si...
...Pozeraj referencie firiem, ktoré prenajímajú e-shop. Kontaktuj prenajímateľov a spýtaj sa ich na spokojnosť.

Poprípade ak s tým hľadáš pomoc, môžeš ma kontaktovať. SS
profesional
22.04.10,13:22
Zivnostnik zodpoveda za zavazky z podnikania celym svojim majetkom. Zatial co ak si zalozis s.r.o. tak ze jej zavazky zodpovedas len do vysky nesplateneho upisaneho zakladneho imania.
A statisticky mas behom 5 rokov sancu az 80 % ze skrachujes..

Drviva vacsina firiem u ktorych to funguje na baze mesacnych platieb pinukaju zaroven moznost kupenia licencie.
Jediny problem pri mesacnych platbach je, ze behom 12-15 mesiacov zaplatis v sucte hodnotu licencie a musis platit dalej a nmas nic v majetku.. Tj. vadi mi pomer ceny za predaj licencie a ceny mesacneho najmu.
Katie5
22.04.10,16:27
Aj mňa zaujíma prečo je to šialenstvo?
Jedna moja klientka má živnosť na veľkoobchod (svadobné a spoločenské šaty) a je platca DPH. A jej mama má druhú živnosť ale neplatca DPH a už roky im to pri obchodoch a požičiavaní šiat vyhovuje.

Katie5:
Ak začínaš, tak ti radšej odporúčam prenájom ako ihneď vraziť pár tisíc EUR do e-shopu. A miesto toho využiť tie peniaze na marketing aby sa o tom e-shope v začiatkoch dozvedelo čo najviac ľudí, nech sa ti to rozbehne.

Potom keď sa už oťukáš, si môžeš jednorázovo zaplatiť e-shop riešenie. Z vlastných nadobudnutých skúseností už budeš potom presne vedieť čo chceš.

Tak teraz si...
...Pozeraj referencie firiem, ktoré prenajímajú e-shop. Kontaktuj prenajímateľov a spýtaj sa ich na spokojnosť.

Poprípade ak s tým hľadáš pomoc, môžeš ma kontaktovať. SS
Toto je odpoved, aku som potrebovala pocut. Dakujem.
Len neviem, ako by som mohla skontaktovat prenajimatelov a spytat sa na ich spokojnost. V ramci ochrany osobnych udajov to asi mozne nebude. Alebo?
Katie5
22.04.10,16:35
Zivnostnik zodpoveda za zavazky z podnikania celym svojim majetkom. Zatial co ak si zalozis s.r.o. tak ze jej zavazky zodpovedas len do vysky nesplateneho upisaneho zakladneho imania.
A statisticky mas behom 5 rokov sancu az 80 % ze skrachujes..

Drviva vacsina firiem u ktorych to funguje na baze mesacnych platieb pinukaju zaroven moznost kupenia licencie.
Jediny problem pri mesacnych platbach je, ze behom 12-15 mesiacov zaplatis v sucte hodnotu licencie a musis platit dalej a nmas nic v majetku.. Tj. vadi mi pomer ceny za predaj licencie a ceny mesacneho najmu.
Tak sa mi zda, ze teraz mam chaos v tom, aky je rozdiel medzi zivnostou a s.r.o okrem toho, ze pri prvej moznosti rucis celym svojim majetkom (v pripade ze skrachujem?), a v s.r.o. rucim napriklad 8000 eurami ktore si zapisem ako tusim sa to vola zakladne imanie...? Ak je to jediny rozdiel, tak potom kazdy by si zakladal s.r.o. Vie si teda aj jednotlivec zalozit s.r.o?

No a moznost kupenia licencie znamena, ze podpisem s firmou tvoriacou e-shopy zmluvu na dva roky, ked sa potom rozhodnem napr. po pol roku ze to chcem kupit a nie splacat?
Katie5
22.04.10,16:51
Zabudla som "podotknut", ze ja som v zahranici, a druha osoba na Sr. Co je celkom dolezita informacia koli dalsej otazke - a co s danami v tomto pripade?
Danielle369
22.04.10,16:55
tu máš presne popísaný rozdiel medzi živnosťou a s.r.o

http://ako-podnikat.sk/index.php/s.r.o.-alebo-zivnost
matus-x1
22.04.10,18:10
Tak sa mi zda, ze teraz mam chaos v tom, aky je rozdiel medzi zivnostou a s.r.o okrem toho, ze pri prvej moznosti rucis celym svojim majetkom (v pripade ze skrachujem?), a v s.r.o. rucim napriklad 8000 eurami ktore si zapisem ako tusim sa to vola zakladne imanie...? Ak je to jediny rozdiel, tak potom kazdy by si zakladal s.r.o. Vie si teda aj jednotlivec zalozit s.r.o?

No a moznost kupenia licencie znamena, ze podpisem s firmou tvoriacou e-shopy zmluvu na dva roky, ked sa potom rozhodnem napr. po pol roku ze to chcem kupit a nie splacat?

Pri novej živnosti máš väčšiu šancu dostať na podnikanie od banky pôžičku ako u novej s.r.o.

Každý ihneď v začiatkoch podnikania nezakladá vlastnú s.r.o lebo na to nemá základné imanie. A navyše živnostníci u nás sú prvý rok odbremenení od odvodov štátu. Takže keď im ten rok kšeft ide dobre, tak si potom založia s.r.o (ale toto je jedna z mnohých variánt...)
Ale neviem čo bude pre teba lepšie, to záleží v akom rozsahu plánuješ podnikať.
Predpokladám, že ty budeš v Anglicku nakupovať a posielať tovar známemu na slovensko a ten bude mať sklad a vybavovať objednávky z e-shopu.

Čo sa týka prenájmu.
Niektoré firmy ani neponúkajú odkup ich e-shopu. A nie je to ako u mobilných mesačných paušálov, že si zaviazaná napríklad rok platiť každý mesiac. Proste ak sa ti nebude páčiť daľší mesiac, môžeš prejsť inde.
Hlavné je aby si bola držiteľom domény pre tvoj e-shop TY.

Ohľadom toho kontaktovania. Každá firma, ktorá prenajíma e-shop má podstránku ,,referencie" alebo ,,klienti" tak tam už len klikneš na stránku ich klientov a každý z tých e-shopov má kontak na majiteľa.

Ja to robím trocha ešte zložitejšie. Prehľadávam na internete diskusie, články, komentáre o danej firme s ktorou si chcem niečo začať. Už som sa tak neraz vyhol nesolídnym firmám.
kath
23.04.10,07:27
Dobry den,
Mohli by ste mi poradit, aku zivnost ku tomu treba, kolko to trva vybavit, a ako prebieha proces tvorby stranky na internete?

Webstranku nie je v dnesnej dobe problem vytvorit, kedze existuje vela redakcnych systemov, ktore ti ju vytvoria a ty len doplnis obsah, a pokial nepotrebujes nejake extra upravy, nemusis ovladat kod.

Co sa tyka shopu, ak aby si sa rozhodla pre instalaciu volne dostupnej opensource aplikacie, tak ti s tym mozem pomoct (instalacia, nastavenie, graficka uprava - cena by nebola vysoka)... Pouzivam Prestashop, ktory aj vsade propagujem, lebo je to podla mna jeden z naj redakcnych systemov na shop, ktory nema ani nejake prehnane naroky na server. Vyhodou je ze samotny je zadarmo, stale sa vyvija a nemusis platit za prenajom ani za odkupenie, nevyhodou je ze bezny pouzivatel to nevie nainstalovat, i ked podla mna to nie je tazke.