matjak
21.04.10,19:45
Ahojte poradte mi prosim..chcem si objednat mobil z UK pan s ktorym pisem ma meno david maxwell a je z UK..je exporterom .chcem aby som mu peniaze cca 350€ poslal cez wastern union via a ze on obratom posiela mobil aj cislo balika od UPS aby som si ho mohol sledovat..len ja sa bojim dat niekomu len tak 350€...amte niekto skusenosti s tymto? alebo nieco podobne?
matjak
21.04.10,17:47
Vážený kupujúci,

Vďaka za umiestnenie Vašej objednávky sa nám, vaša Objednať súboru bola spracovaná.

Celkové náklady na svoje zbrusu nové objednávky (/ továreň uzavretá (1) jednotky Sony Ericsson Xperia X10 .}... 350EUR.

Ste ísť do žiadneho Western Union zásuvky k vám najbližšie, a vykonať platbu za vaše objednávky bezodkladne podrobnosti o našom Accounts Manager v Spojenom kráľovstve:

Meno príjemcu: Hassan Miguel
Miesto: London
PSČ: EC4Y 0dB
Krajina: United Kingdom

Ste tiež musia poskytnúť nám tieto informácie po tom, čo boli platby vykonané pre riadne overenie on-line:

1.MTCN:
2.Odosielateľa Meno a adresa odosielateľa:
3.Množstvo Poslané:

Dodanie je stanovené dva days.Your Objednávky už uzavreté a zabalené a je vo väzbe s UPS Courier Service rýchlej prepravy a ste získali UPS monitorovanie # okamžite ich dostane od nás z oddelenia kuriérske služby UPS ..

Prosím, snažiť pokračovať platby čo najskôr prijať a pochopiť túto poštu pre jednoduchšiu a rýchlejšiu delivery.You bude váš balík stále len do 48 hodín po tom, čo obdržíme Vašu platbu.

Tešíme sa na Vás s najbližšie platobné údaje, aby sme mohli pokračovať.

TOTO je mail od neho ! da sa tomu verit?
profesional
21.04.10,17:56
Je to cisty podvod. Hovori sa tomu Nigerijsky SCAM 3. serie.
Nikdy neposielaj peniaze cez Western Union ludom ktorych nepoznas. Inak ich uz nikdy neuvidis.
Tento podvod je pomerne rozsireny..
Kazdy seriozny obchodnik v UK berie karty..
Pri platbe kartu mas istotu ze ak obchodnik tovar neposle, podas reklamaciu a banka ti peniaze od neho vezme a vrati.
bodliak
21.04.10,17:57
Bud Ti nepride vobec nic alebo pride balik a v nom bude kamen. Vsak rozmyslaj, ak sa bavis s Davidom Maxwellom, preco mas peniaze posielat nejakemu Hassanovi ?!? Vies, ako funguje Western Union ? Tie peniaze odidu a uz ich nikdy neuvidis.
matus-x1
21.04.10,19:44
Toto je dosť rozšírený podvodný mail...

Keď už kupovať, za hranicami cez internet, tak v eshopoch alebo na ebay.

Ak nemáš za hranicami (v e-shopoch) ako platiť elektronicky, môžem ti sprostredkovať platbu cez PayPal. Poprípade si založ vlastný PayPal účet.
Chobot
21.04.10,20:50
Vážený kupujúci,

Vďaka za umiestnenie Vašej objednávky sa nám, vaša Objednať súboru bola spracovaná.

Celkové náklady na svoje zbrusu nové objednávky (/ továreň uzavretá (1) jednotky Sony Ericsson Xperia X10 .}... 350EUR.

Ste ísť do žiadneho Western Union zásuvky k vám najbližšie, a vykonať platbu za vaše objednávky bezodkladne podrobnosti o našom Accounts Manager v Spojenom kráľovstve:

Meno príjemcu: Hassan Miguel
Miesto: London
PSČ: EC4Y 0dB
Krajina: United Kingdom

Ste tiež musia poskytnúť nám tieto informácie po tom, čo boli platby vykonané pre riadne overenie on-line:

1.MTCN:
2.Odosielateľa Meno a adresa odosielateľa:
3.Množstvo Poslané:

Dodanie je stanovené dva days.Your Objednávky už uzavreté a zabalené a je vo väzbe s UPS Courier Service rýchlej prepravy a ste získali UPS monitorovanie # okamžite ich dostane od nás z oddelenia kuriérske služby UPS ..

Prosím, snažiť pokračovať platby čo najskôr prijať a pochopiť túto poštu pre jednoduchšiu a rýchlejšiu delivery.You bude váš balík stále len do 48 hodín po tom, čo obdržíme Vašu platbu.

Tešíme sa na Vás s najbližšie platobné údaje, aby sme mohli pokračovať.

TOTO je mail od neho ! da sa tomu verit?


Človeče, never tomu!!!! To je podvod jak Brno. Snáď si nemyslíš, že ti niekto predá 500 eurový telefón za 350 EUR??

Už z textu ti musí byť jasné, že ide o automatický preklad z AJ. Nikdy nekupuj od neoverených dodávateľov. Už tu niekto spomínal ebay, tam pekne vidíš hodnotenia predávajúceho, či je spoľahlivý a či skutočne existuje.
Apache23
22.04.10,09:08
PODVOD!!!!! ukazkovy
MatoB
22.04.10,10:24
Uz z mena prijemcu penazi vidis ze ide o podvod jak mraky!!!!!!!
Mam ale otazku od kial si prisiel na tohoto uzasneho obchodnika??? prisiel ti mail? SPAM? lebo mne David Maxwell a Patrik Chan ci ako sa vola vypisuju kazdy druhy den. A Western ako uz hore bolo uvadzane je faaakt dobra vec na cezhranicne podvody.
misomiso
22.04.10,10:28
Ahojte poradte mi prosim..chcem si objednat mobil z UK pan s ktorym pisem ma meno david maxwell a je z UK..je exporterom .chcem aby som mu peniaze cca 350€ poslal cez wastern union via a ze on obratom posiela mobil aj cislo balika od UPS aby som si ho mohol sledovat..len ja sa bojim dat niekomu len tak 350€...amte niekto skusenosti s tymto? alebo nieco podobne?

A kde si prosim ta natrafil na toho podnikaveho Maxwella? Ja chcem tiez mobil. :)
matjak
22.04.10,18:55
dakujem ludia..bolo mi to pri najmensom velmi podozrive..preto som sem napisal..prisiel som tak ze tento podvodnik ma inzeraty bazos.sk atd..na telefony a NB a ma pisane ze je exporter tychto vyrobkov atd...este raz dakujem.skusim podniknut nejake kroky, aby sa niekto nenachytal..
zubro85
23.04.10,13:42
dakujem ludia..bolo mi to pri najmensom velmi podozrive..preto som sem napisal..prisiel som tak ze tento podvodnik ma inzeraty bazos.sk atd..na telefony a NB a ma pisane ze je exporter tychto vyrobkov atd...este raz dakujem.skusim podniknut nejake kroky, aby sa niekto nenachytal..

nepodniknes nic, ja som skusal pri niecom takomto dat link do neakeho kontaktneho formulara na stranke policie, ale im tam ten kontaktny formular nefunguje, takze ak aj chces byt aktivny obcan tak mas smolu...
padro
23.04.10,13:51
mna to vzdy vytaca ked o tom hovoria v televiznych novinach mal som pocit ze je to uz tak zname ze to kazdy pozna a nemusia to tam davat minimalne raz za tyzden ale zda sa ze asi su taki co nepoculi o tom este.
matjak
23.04.10,17:51
ja som fakt o tom este nepocul..este ze trosku logicky uvazujem a zdalo sa mi to aspon trosku podozrive...
xaver
25.04.10,08:07
lebo mne David Maxwell a Patrik Chan ci ako sa vola vypisuju kazdy druhy den.Ti dvaja stale pisu aj mne a asi 15 mojim kamosom a ja nechapem ako to stihaju ti chlapci. Asi im musi ten biznis ficat, ked sa im tak chce. :D
xaver
25.04.10,08:11
dakujem ludia..bolo mi to pri najmensom velmi podozrive..preto som sem napisal..prisiel som tak ze tento podvodnik ma inzeraty bazos.sk atd..na telefony a NB a ma pisane ze je exporter tychto vyrobkov atd...este raz dakujem.skusim podniknut nejake kroky, aby sa niekto nenachytal..Asi stale existuju vo svete ludia, ktori tie peniaze jednoducho poslu a potom sa cuduju, ze im nic nepride.
Ak chces kupit lacnu elektroniku zo zahranicia, tak skus radsej e-bay. Vsimaj si reputaciu predajcu, (mala by byt 98%-100%) a pocet zrealizovanych transakcii (aspon v stovkach).
fylyp
26.04.10,21:33
Človeče, never tomu!!!! To je podvod jak Brno. Snáď si nemyslíš, že ti niekto predá 500 eurový telefón za 350 EUR??

Už z textu ti musí byť jasné, že ide o automatický preklad z AJ. Nikdy nekupuj od neoverených dodávateľov. Už tu niekto spomínal ebay, tam pekne vidíš hodnotenia predávajúceho, či je spoľahlivý a či skutočne existuje.

súhlasím až na jeden detail. Na Slovensku je úplne bežné, že sa predávajú 350€ telefóny za 500€. Slovenská obchodnícka nátura. Už sa mi pár krát stalo, že som známym kupoval telefóny v ČR aj s väčšími cenovými rozdielmi.
Dantess
27.04.10,06:46
Ak by som to mal spočítať, tak som na národnom lote vyhral minimalne už niekolko biliónov, čo mi chodia spamy. Aj moj strýko z neviem odkial namňa zanechal už pár miliárd a samozrejme business proposal pana chana mi príde denne aspoň raz. Sú to bohapusté podvody, ale ak im zo 7 000 000 000 Ľudí na to naletí čo i len 1 000 tak majú celkom slušne zarobené.
profesional
06.05.10,07:01
Ono, existuje neoficialna statistika vedena na Prezidiu PZ SR. Na 7 generacii nigerijskych Scamu naletelo len na Slovensku viac ako 2000 ludi. Tak si to vezmi. Mame 5 mil. Obyvatelov. Z toho net vyuziva asi 1,5 Mil. takze uspesnost maju okolo 0,13 %. Kadze na nete celosvetovo je asi 1,5 Mld. ludi, tak z dlhodobeho hladiska musi existovat asi 2 miliony ludi. Ak z kazdeho vytiahnu v priemere iba 100 USD, tak sa bavine o skodach za 0,2 MLD. USD. A to uz je riadna palka. Kuuurnik, preco som sa ja nestal profesionalnym scammerom..?