dorah34
21.04.10,22:27
Ahojte,
prosim viete mi niekto poradit blizsie vyhody a nevyhody ked mam eshop naprogramovany v jazyku ASPX 2.0?
Ide o to, ze moj eshop nie je dokonceny a ako som zistila, je len velmi malo koderov, ktori v tomto jazyku robia, zato kazdy mi to chce programovat nanovo v php, co ale pre mna znamena nove vydavky.

Potrebujem preto pomoct od odbornikov s rozhodnutim, ci ma zmysel hladat serioznu firmu, ktora mi ten eshop doprogramuje a bude do buducna spravovat, servisovat, updatovat atd - pripadne ci o nejakej takej firme viete, alebo mam hodit rozrobeny eshop za hlavu, zmierit sa so stratou a zacat od nuly v php

Dakujem vsetkym ITckarom za prispevky a rady
MatoB
22.04.10,10:08
E-shop v ASPX? Obycajnym ludom je jedno v akom e-shope nakupuju ci v mierne bezpecnejsom prepracovanejsom ASPX alebo klasickom PHP. Ale. V tvojom pripade je lepsie ked ho budes mat v PHP dovod je jednoduchy je to lacnejsie, rychlesie, a v pripade uprav, oprav, dorabania, servisu a podobne lacnejsie, rychlesie a jednoduchsie najst programatora a urcite bude PHP lespie aj co sa tyka zataze na servery webhostingu (ASPX potrebuje 2x - 3x vyssi vykon - respektive 2x viac zatazuje) hmmm pri e-shope je to trosku viac. Cize jednoznacne na ASPX zabudni zmier sa zo stratou a dalsia vec neodporucam ti ako skuseny v tomto seckom e-shop dat naprogramovat - dlho to trva je to drahsie kup si racej uz hotovy e-shop napr od webarealu dovod je aj ten ze nikdy nevies kolko ti to vydrzi a radsej dam za eshop 100€ na rok ako dat 500€ na stalo a hosting nejakych 30 € na rok a po pol roku zistit ze to nejde.
Ked ti to pojde nejake 2 alebo 3 roky tak az potom uvazuj nad vacsou inveticiou.
Toť moj nazor a z vacsej casti skusenost.
matus-x1
22.04.10,10:37
To bola chyba si to nechať urobiť v ASPX a ešte od nejakého súkromníka.

Ako ti poradil MatoB, lepší bude v začiatku prenájom ako ďalšie riskovanie straty tisícky EUR.
Keď tak, si prečítaj čo som odpísal jednej slečne:
http://www.porada.sk/t138640-internetovy-obchod.html
profesional
22.04.10,13:24
No, uz ked to mas, skus si to dat upravit indom.. odporucam najst si niekoho na getafreelancer.com ..samoxrejme len ak vies anglicky.. indovia ti to na dialku velmi radi upravia podla poziadaviek za 8 USD / hodina..
ono.. php je oproti aspx jednoznacne lepsie.. ale to neznamena ze ked uz nieco mas, ze to musis zahodit..
dorah34
22.04.10,16:22
No, uz ked to mas, skus si to dat upravit indom.. odporucam najst si niekoho na getafreelancer.com ..samoxrejme len ak vies anglicky.. indovia ti to na dialku velmi radi upravia podla poziadaviek za 8 USD / hodina..
ono.. php je oproti aspx jednoznacne lepsie.. ale to neznamena ze ked uz nieco mas, ze to musis zahodit..

viem, ze je to cele ako sa hovori "pos... navrch" - nuz nemozme byt vsetci odbornici na vsetko a potom pseudoodbornici nas laikov odrbavaju veselo.

ale to fakt sa nenajde na slovensku seriozna firma, ktora by robila v tomto jazyku? nikto o nijakej neviete?
matus-x1
22.04.10,17:39
Skús www.alejtech.eu

a Google mi niešiel ešte túto firmu http://www.semerad.sk/
ondrejsv
07.07.10,15:35
Pre upresnenie: jazyk ASPX neexistuje, presnejšie ide o technológiu ASP.NET. Na rozdiel od netechnických kolegov, ktorí sa k tomu vyjadrili vyššie, si nemyslím, že to bola zlá voľba. ASP.NET je prepracovanejšia a lepšie navrhnutá technológia ako PHP, nehovoriac, že weby napísané v ASP.NET bežia rýchlejšie ako tie v PHP (pretože ASP.NET je komilovaný, kdežto PHP interpretovaný). V ASP.NET sa píšu väčšinou veľké podnikové systémy, v PHP sa píšu zvyčajne malé jednoduché aplikácie typu blog alebo e-commerce. Nevýhoda ASP.NET je, že na Slovensku je oveľa menej programátorov ASP.NET ako tých v PHP, zvlášť na takéto malé veci, pretože všetci aspečkári robia na veľkých informačných systémov a logicky sú preto aj drahí . V PHP vie kódovať aj tínedžer so strednou, preto sú lacní, hoci kvalita takéhoto systému je potom otázna... Systémy v ASP.NET sa väčšinou lepšie a lacnejšie udržiavajú, sú navrhnuté zvyčajne lepšie a sú kvalitnejšie. V prvom rade ale ak nechceš niečo super zvlášte, lepšia voľba by bolo začať s niečím hotovým (open source alebo kúpiť) a to upraviť/doprogramovať.
Dáša_
08.07.10,18:18
....(pretože ASP.NET je komilovaný, kdežto PHP interpretovaný)...


spýtam sa možno hodne od veci, ale zdôraznené slovo malo byť kompilovaný, alebo som so svojimi vedomosťami už úplne niekde inde ?
PetoSk
11.07.10,17:22
Pomer cien ti dobre popisuju vyssie. Z hladiska napriklad prezentacie a SEO, ktore je dolezite v poslednej dobe co sa tyka eshopov to nie je v podstate ziaden rozdiel. Preto suhlasim s prispevkami vyssie.