Jarkka
22.04.10,00:37
Pekny den,
chcela by som poprosit o radu (asi ako vsetci) :) Od novembra 2009 som na materskej dovolenke, skonci mi zaciatkom juna 2010 (potom prechadzam na rodicovsku dovolenku). Moj zamestnavatel, u ktoreho som robila pred materskou, mi chce poslat odmenu na odrobeny pocet rokov (co pripada na tento mesiac). Moze tato odmena od zamestnavatela ovplyvnit vyplacanie mojho materskeho prispevku?

Ide mi o to,ci mi vyplatenie tejto odmeny mi moze skratit matersky prispevok od Socialnej poistovne. Ked som sa este pred materskou pytala v Soc.poistovni, ci popri materskej mozem pracovat, odpisali mi okrem ineho aj: "Na ucely splnenia podmienok naroku na materske, zamestnankyna nemoze mat prijem z toho nemocenskeho poistenia, z ktoreho si narok na materske uplatnila." Ja beriem materske z nemocenskeho poistenia, ktore som si platila u tohto zamestnavatela, ktory mi chcel poslat odmenu. A teraz neviem, ci ta odpoved od poistovne nejako suvisi aj s tymto mojim pripadom, alebo nie. Nejako mi to nie je jasne :confused:
Dakujem za odpoved(e) :rolleyes:
Janaex
22.04.10,00:12
ak ide skutocne o matersku zo SP (a nie rodicak z UP) potom pocas materskej zamestnavatel z takto vyplatenej odmeny odvedie len urazove poistenie, pretoze ide o vylucenie § 140 , ak ide o odmenu vyplatenu pocas rodicaku , tak zamestanvatel neodvedie nic, lebo mate prerusene poistenia podla § 26
Janaex
22.04.10,00:15
vyplatenie odmeny pocas materskej vam poberanie materskej neovplyvni ani neohrozi
Jarkka
22.04.10,06:39
Aka dobra sprava :)
Dakujem velmi pekne za pomoc...