sisulasisa
22.04.10,08:58
Dobrý deň.Môžem poprosiť o radu.Došla nám odpoved zo súdu,že odmitol vykonať zmenu zápisu v OR kvôli chybe:Navrhovateľ nepredložil vyhlásenie v zmysle §105a ods.1 OZ.Našla som to vyhlásenie,ale neviem ako ho formulovať,nakoľko zmena sa týkala zmazania spoločníka z sro a ostal tam iba jeden konateľ v jednej osobe.Ako príloha celej zmeny bolo nové ztnenie spoločenskej zmluvy.Dakujem
durisovad
22.04.10,07:03
Moj sef robil takuto istu zmenu, zasiel na registrovy sud, tam mu pan uradnik povedal, co a ako ma napisat, co prilozit a vsetko preslo bez problemov.
ivica sisolak
23.04.10,05:57
hm, aj nabudúce treba dať na radu mi_ke - špičku obchodného práva....
vo vyhlásení treba uviesť: meno, priezvisko, rč, bydlisko ako jediný spoločník obchodnej spoločnosti: obchodné meno, sídlo
vyhlasujem, že nie som jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným. Podpis a dátum ... ja pre istotu podpis dávam overovať

nič iné netreba do toho vyhlásenia dávať
mi_ke
23.04.10,15:58
hm, aj nabudúce treba dať na radu mi_ke - špičku obchodného práva....
vo vyhlásení treba uviesť: meno, priezvisko, rč, bydlisko ako jediný spoločník obchodnej spoločnosti: obchodné meno, sídlo
vyhlasujem, že nie som jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným. Podpis a dátum ... ja pre istotu podpis dávam overovať

nič iné netreba do toho vyhlásenia dávať


heh, povedz mi z ktoreho ustanovenia (a necituj OBZ) vyplyva povinnost predkladat tuto listinu pri zmene?
Economic
23.04.10,16:19
Nie je potrebné špiritizovať prečo a za čo a podľa čoho, treba konkrétne poradiť.

Treba to urobiť nasledovne : hlavičky Vyhlásenie podľa §....
ja, meno, priezvisko, r.č. a bydlisko spoločníka vyhlasujem, že nie som jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným. Nech overí podpis.
Samozrejme k tomu odmietnutiu treba urobiť Námietku a spolu s vyhlásením podať do 15 dní od doručenia resp. prebratia rozhodnutia o odmietnutí.
sisulasisa
26.04.10,08:08
Dakujem Vám všetkým za rady.Poučili sme sa,že najlepšie je obrátiť sa na človeka,ktorý veciam rozumie/právnik/,aj tak sme teraz všetko dali jemu na vznesenie námietky a doplnenie chýbajúcich dokumentov.ešte raz DAKUJEM.