derek19
22.04.10,09:26
Dobrý deň, mám sídlo firmy v rodinnom dome, nechodia mi sem klienti ani zákazníci ani nič podobné, ale teraz si budem brať luďí na absolventskú prax a chcem sa spýtať, či je potrebné zmeniť sídlo firmy na prevádzku, kedže tu budú robiť tí absolventi.
Dakujem Vam.
profesional
22.04.10,13:20
Ano, musis to ohlasit riadne ako prevadzku na zivnostenskom, na danovom a prip. na obchodnom registri ak mas pravnicku osobu.
A musis prevadzku z vonku riadne oznacit. A tiez musi splnat prislusne normy v oblasti BOZP, poziarnej ochrany a pod..
jacekova
22.04.10,13:28
alebo by to stačilo na ŽÚ nahlásiť ako súvisiaci priestor a potom s tým nie je toľko problémov ako s prevádzkou
jacekova
22.04.10,13:32
treba bližšie špecifikovať, čo sa v tom dome robí. tu je rozdiel medzi prevádzkarňou a súvisiacim priestorom:

Pri pojme prevádzkáreň dochádza k dvojakej právnej regulácií. Problematiku upravuje § 17 zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní v znení neskorších predpisov (ďalej len „ živnostenský zákon “ ), ako aj § 7 ods. 3 zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov ( ďalej len „ obchodný zákonník “ ).

Podľa živnostenského zákona : „Prevádzkarňou sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť. nie je ním priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariadenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.

(3) Za priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti sa považujú najmä: a) priestor určený na uskladnenie surovín a tovaru podnikateľa, b) stanovištia, odstavné plochy pre motorové vozidlá, garáže a priestory určené na zabezpečenie údržby a technickú kontrolu vozidiel,
c) miesto podnikania fyzickej osoby, sídlo právnickej osoby, d) výstavné priestory a vzorkové predajne, e) priestor na prijímanie zákaziek
alebo tovaru a na jeho vydávanie.
derek19
22.04.10,14:05
A kde musím nahlásiť ten súvisiaci priestor (mám živnosť)? Môže byť súvisiaci priestor zároven aj sídlo? A čo musí spĺnat ten súvisiaci priestor? Ako tí absolventi sem prídu a iba budú na PC robit nejaku korešpondenciu a podobne, nič iné... Dakujem
jacekova
22.04.10,14:06
A kde musím nahlásiť ten súvisiaci priestor (mám živnosť)? Môže byť súvisiaci priestor zároven aj sídlo? A čo musí spĺnat ten súvisiaci priestor? Ako tí absolventi sem prídu a iba budú na PC robit nejaku korešpondenciu a podobne, nič iné... Dakujem


ja som si súvisiaci priestor nahlasovala len na živnostenskom úrade
derek19
22.04.10,16:00
Dakujem Vam velmi pekne, asi si to necham ako sidlo a ked mi pridu na kontrolu tak zaplatim nejaku tu pokutu a potom to odstranim, ked mi povedia, čo mi treba.
Ale ešte by som sa chcel spýtať, ja ako živnostník (firma sa zaobera učtovnictvom) ktorý má absolventov na prax musím mať nejaku smernicu alebo niečo vypravoane asi nie? A títo absolventi sa berú ako zamestnanci či mám v tej smernici (ak ju potrebujem) zvlášť klasifikovať absolventou?
Vobec neviem ako s tymito absolventmi zaobchadzat :)
duves
08.01.12,11:38
Dobrý deň, mám sídlo firmy v rodinnom dome, nechodia mi sem klienti ani zákazníci ani nič podobné, ale teraz si budem brať luďí na absolventskú prax a chcem sa spýtať, či je potrebné zmeniť sídlo firmy na prevádzku, kedže tu budú robiť tí absolventi.
Dakujem Vam.
Akurat o tomto týpkovi - derek19, je vysielanie na Markíze v lamparni. Jedna sa o system prepracovaneho tunelovania zdrojov socialnej poistovni.