alaya1
04.01.19,22:32
Dáša_
05.01.19,05:52
luji trafila si a ja celá šťastná - pijem instantnú - že si robím aspoň niečo dobre pre svoje zdravie, nuž ale zrnkovú mi "neodporúča" môj žlčník:mee:
však nemusíš pomiešať a lupnúť aj lógr

najjednoduchšie a asi aj najlacnejšie je kúpiť tzv. french press - káva sa v ňom zaleje, puntičkári presne merajú teplotu aj čas. Po pár minútach sa piest stlačí dole a do šálky sa naleje čistá káva. Druhá možnosť je koťogo. Tretia možnosť je tzv. vietnamský kávovar - tam filtrovaná káva prekvapka do šálky.
https://delikatesy.sk/kava-napoje/maly-plechovy-vietnamsky-prekvapkavac-12267
Všetko sú to relatívne lacné záležitosti a zrniečka nehrozia.
alaya1
05.01.19,06:42
https://www.alza.sk/img/blank.gifMy mame doma uz dlho tento- chuti im z neho kava. Pouzivaju len tuto znacku arabicu.
Dáša_
05.01.19,06:59
každý máme to svoje.
My sme odmietli ďalší prístroj do domácnosti. Na fakt dobré presso si zájdeme do kaviarne pár krát do mesiaca. A zvyšok riešime najčastejšie french pressom. Malé, skladné, v podstate bezúdržbové.
alaya1
05.01.19,07:04
Ja nepijem kavu, takze rozdiel neviem posudit. Ale kavickarov doma mam, ti si daju aj za mna :)
Kvaka
05.01.19,09:14
My máme ten vietnamský, len nemá šrobenie, iba ručne sa pritlačí vrchný diel. Super nápad a jednoduchý.
Dáša_
05.01.19,09:22
My máme ten vietnamský, len nemá šrobenie, iba ručne sa pritlačí vrchný diel. Super nápad a jednoduchý.
ja som pevne rozhodnutá, že keď to niekde stretnem, tak kúpim na vyskúšanie. Zdá sa mi to ako celkom dobré riešenie do práce napríklad.
buchač
05.01.19,09:34
My máme ten vietnamský, len nemá šrobenie, iba ručne sa pritlačí vrchný diel. Super nápad a jednoduchý.
ja som pevne rozhodnutá, že keď to niekde stretnem, tak kúpim na vyskúšanie. Zdá sa mi to ako celkom dobré riešenie do práce napríklad.

http://www.kefija.cz/kefija/eshop/6-1-POUR-OVER-PREKAPAVACE/-4-/5/64-Viet-prekapavac-Phin-Ca-Phe-200-ml

naše cena s DPH (21 %):
115,00 Kč (4,65 EUR)

No nekúp to...;)

P.S.:
Poštovné je drahšie ako tovar.
Nandrolon
05.01.19,09:39
3 kopcovite lyzicky nesky zalejem necelym deci vody do starosvetskej miniaturnej sialky s uchom /ma asi necele deci, je tenkostenna, tak sa aj hned vychladi/, nasledne vypijem ten asfalt na lacno, zapijem 2 decami caju a som zobudeny.
Edit - som pozeral ten french press ze co to je :-)))) to pouzivam uz roky ale nie na kavu ale sypane caje, vynikajuca vec. Na nete je to velmi predrazene. Tento rok sme zhanali 3 ks. Nikde to nepredavali. Nakoniec sme to nasli myslim v KIKu alebo v PEPCO. Nejakych 6 eur 6 decovy a asi o 2 eura drahsi 9 decovy. Ten sme pouzili asi 2-3x. Je uz privelky. Potom su este malicke asi 2,5 decove, tie som nekupoval... Do 6 decoveho si rano urobim koktail bylin a doobeda popijam.
Oprava:asi to bolo PEPCO.
Dáša_
05.01.19,10:01
My máme ten vietnamský, len nemá šrobenie, iba ručne sa pritlačí vrchný diel. Super nápad a jednoduchý.
ja som pevne rozhodnutá, že keď to niekde stretnem, tak kúpim na vyskúšanie. Zdá sa mi to ako celkom dobré riešenie do práce napríklad.

http://www.kefija.cz/kefija/eshop/6-1-POUR-OVER-PREKAPAVACE/-4-/5/64-Viet-prekapavac-Phin-Ca-Phe-200-ml

naše cena s DPH (21 %):
115,00 Kč (4,65 EUR)

No nekúp to...;)

P.S.:
Poštovné je drahšie ako tovar.
ved hovorím, ze to musim stretnúť, nebudem platiť poštovné. Zase to nie je záležitosť, čo musím mať za každú cenu. bude, nebude :)
Dáša_
05.01.19,10:02
3 kopcovite lyzicky nesky zalejem necelym deci vody do starosvetskej miniaturnej sialky s uchom /ma asi necele deci, je tenkostenna, tak sa aj hned vychladi/, nasledne vypijem ten asfalt na lacno, zapijem 2 decami caju a som zobudeny.
Edit - som pozeral ten french press ze co to je :-)))) to pouzivam uz roky ale nie na kavu ale sypane caje, vynikajuca vec. Na nete je to velmi predrazene. Tento rok sme zhanali 3 ks. Nikde to nepredavali. Nakoniec sme to nasli myslim v KIKu. Nejakych 6 eur 6 decovy a asi o 2 eura drahsi 9 decovy. Ten sme pouzili asi 2-3x. Je uz privelky. Potom su este malicke asi 2,5 decove, tie som nekupoval... Do 6 decoveho si rano urobim koktail bylin a doobeda popijam.

Ano, aj na čaje to môže byť super. A podla mna toto je dostupne všade, teda moja skúsenosť. Máme malý aj veľký - to keď máme návštevy.
Nandrolon
05.01.19,10:46
3 kopcovite lyzicky nesky zalejem necelym deci vody do starosvetskej miniaturnej sialky s uchom /ma asi necele deci, je tenkostenna, tak sa aj hned vychladi/, nasledne vypijem ten asfalt na lacno, zapijem 2 decami caju a som zobudeny.
Edit - som pozeral ten french press ze co to je :-)))) to pouzivam uz roky ale nie na kavu ale sypane caje, vynikajuca vec. Na nete je to velmi predrazene. Tento rok sme zhanali 3 ks. Nikde to nepredavali. Nakoniec sme to nasli myslim v KIKu. Nejakych 6 eur 6 decovy a asi o 2 eura drahsi 9 decovy. Ten sme pouzili asi 2-3x. Je uz privelky. Potom su este malicke asi 2,5 decove, tie som nekupoval... Do 6 decoveho si rano urobim koktail bylin a doobeda popijam.

Ano, aj na čaje to môže byť super. A podla mna toto je dostupne všade, teda moja skúsenosť. Máme malý aj veľký - to keď máme návštevy.
Dasa - pochodili sme vsetko mozne, niekde nevedeli co to je, inde to mali vypredane. Heureka ti vypise obchody s cenami nasobnymi. Ale nasli sme to. Nikdy som v tom nemal kavu, ale na bylinkove zmesi nepoznam nic lepsie. Nasypem bylinky, zalejem doplna, nasadim "sito" /nejedna sa o uzivatela s nickom Sito/, sito ponorim asi do 1/3. Tym padom su byliny pod vodou nutene, a neplavaju na hladine. Po cca 10-tich minutach pomaly prepumpujem sito hore-dole-hore-dole zo 5 krat /nech sa to premiesa/, stiahnem dole, necham usadit a nalievam cisty caj bez smeti...
Kvaka
05.01.19,15:40
ten môj vietnamský
bettylou
05.01.19,17:40
Možná príčina zápachu z úst a jej odstránenie.
Tzv. mandľové kamene. Kalcifikované zbytky hlienov a potravy.
Tak toto by som asi sama nedala.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=66&v=KFdcsdSrP8g
Nandrolon
16.01.19,07:50
Síce starší, ale dobrý článok o výbere horčíka. Minule som si objednal centrum Pfizer, nakoniec som zistil, že je to oxid horečnatý, ešte že bol zlacnený, ináč by ma to fakt štvalo. Okrem toho som to poistil ešte 200 tabletami horčíkového laktátu od galvexu, čo je celkom lacná kvalita.
http://www.tvojlekarnik.sk/liecba/telo/vitaminy-a-mineraly/ako-si-spravne-vybrat-horcik/#nu
Doporučujem prečítať aj diskusiu. Dobre tam jedna píše o horčíku s kalciom. Čistý farma odrb, aby sa to nevstrebávalo a tým pádom sa zvyšovali dávky, to mi bolo jasné odjakživa...
Terezia13
24.01.19,17:30
afrikánka
24.01.19,18:43
Aj toto je celkom dobrý nápad, ako sa stať "kočkou"...niečo dzobnúť, niečo pohryzkať, niečo oblízať, pohár vody a spať;):---
https://www.youtube.com/watch?v=jYr3EkVIm1o&t=0s&list=LLlbGRuBNXH5SRgvBdYcB28Q&index=52
Nandrolon
25.01.19,03:44
Ten clanok o nocnom chudnuti je taka hlupost, ze to az boli. Rad by som poznal autorove myslienkove pochody a cely mechanizmus, ako by to podla autora malo fungovat. Az vtedy by zacala poriadna sranda. A nech napise aj sprievodne javy chudnutia, napr. zvysena tepova frekvencia, zvysena potreba 02, zvysena cinnost organov... Aha, zabudol som. Vypijem zazracny napoj a v spanku chudnem a zaroven spim, teda odpocivam. Chcel som to napisat uz vcera, ale dozrel som na to az cez noc :-))))))))))
Slint hodny modreho konika a BIO matiek.
pavol54
25.01.19,05:44
Ten clanok o nocnom chudnuti je taka hlupost, ze to az boli. Rad by som poznal autorove myslienkove pochody a cely mechanizmus, ako by to podla autora malo fungovat. Az vtedy by zacala poriadna sranda. A nech napise aj sprievodne javy chudnutia, napr. zvysena tepova frekvencia, zvysena potreba 02, zvysena cinnost organov... Aha, zabudol som. Vypijem zazracny napoj a v spanku chudnem a zaroven spim, teda odpocivam. Chcel som to napisat uz vcera, ale dozrel som na to az cez noc :-))))))))))
Slint hodny modreho konika a BIO matiek.
Najlepší návod ako zlikvidovať vitamín C v petržlenovej vňati
vicktor
25.01.19,06:35
Aj v noci sa spotrebuva energia a po vypiti toho elixiru sa MOZE spotreba o nieco zvysit, ale ze by to stacila na schudnutie, to pochybujem.
Ale preco neverit na zazracny napoj? Nepoznate Asterixa a Obelixa?
afrikánka
25.01.19,06:40
Na nočné chudnutie som kdesi, kedysi poznala aj lepší návod :rolleyes:;)
pavol54
25.01.19,07:13
Na nočné chudnutie som kdesi, kedysi poznala aj lepší návod :rolleyes:;)
Myslíš podľa Šlitrovho bud fit? "Chceš li býti štíhla v pase, spávej denne na ...."
Nandrolon
25.01.19,07:28
Aj v noci sa spotrebuva energia a po vypiti toho elixiru sa MOZE spotreba o nieco zvysit, ale ze by to stacila na schudnutie, to pochybujem.
Ale preco neverit na zazracny napoj? Nepoznate Asterixa a Obelixa?
Ak sa bude "niekto" /večerní konzumenti/ striktne držať toho článku, tak verím, že schudnú.
Nebude to ale kvôli žiadnému elixíru, ale preto, že v článku je zakázané 2 h pred spaním jesť.
Takže namiesto celého elaborátu stačilo napísať jedno staré známe slovo - nežrať! Na tomto slove sú založené všetky zázračné tabletky na chudnutie. Užívate placebo, ale podľa návodu, kde máte upraviť stravu, upraviť pohybové aktivity, ináč "zázračná tabletka na chudnutie" nebude fungovať...
Prirovnal by som tú potravu k plne nabitej nabíjacej batérii. Človek by neveril, ako je niekedy zložité vybiť plne nabitú batériu. Tá batéria nemá nejaký zázračný kohútik, cez ktorý sa uložený elektrický náboj proste vypustí von z nej. Tá elektrika sa musí na niečo premeniť, teda buď na teplo, svetlo, mechanickú prácu, alebo kombináciu všetkých troch. Podobne je to aj s jedlom.
vicktor
25.01.19,08:56
Na nočné chudnutie som kdesi, kedysi poznala aj lepší návod :rolleyes:;)
Kedysi poznala ... :D ... uz zabudla. :D
lujza.j
25.01.19,09:58
Januar je v mediach plny zazrakov na chudnutie....:D
Nandrolon
25.01.19,10:31
Januar je v mediach plny zazrakov na chudnutie....:D
A v Lidli zase ako každý rok akcie s činkami, so športovým náradím, oblečením. Náhoda to nie je, je to obchodný marketing, akurát mne to už pripadá trápne, stále sa opakujúce rovnaké praktiky.
afrikánka
25.01.19,11:07
Januar je v mediach plny zazrakov na chudnutie....:D
A v Lidli zase ako každý rok akcie s činkami, so športovým náradím, oblečením. Náhoda to nie je, je to obchodný marketing, akurát mne to už pripadá trápne, stále sa opakujúce rovnaké praktiky.
Prečo trápne? Každou sezónou pribúdajú noví zákazníci, dospievajú mladí a to je iba jeden aspekt trhu. Pribúda stredný vek, čo nabral kilečká a kadečo iné...Odbyt sa vždy nájde, už len, že demografický vývoj ráta s každým narodeným, ako s pracovnou silou, tak sa aj ráta s novými zákazníkmi, nie? Potraviny, oblečenie, elektronika, automobily, byty...
Nandrolon
25.01.19,11:14
Nemyslím že trápne je predávať činky, ale trápne je to "násilné nútenie" tým zákazníkom v presne určených intervaloch, napr. po "prežieracích sviatkoch" činky... nechce sa mi loviť v pamäti ďalšie príklady...
afrikánka
25.01.19,11:20
Ale nooo...ide predsa o to, že ponúknuť v správnom čase;)
Nandrolon
25.01.19,11:35
Ale nooo...ide predsa o to, že ponúknuť v správnom čase;)
no, nebol by zo mňa dobrý dealer ani finančný agent, lebo by som nikomu nič nenúkal, nakoľko by som sa pri tom cítil trápne...
Dáša_
25.01.19,11:54
Nemyslím že trápne je predávať činky, ale trápne je to "násilné nútenie" tým zákazníkom v presne určených intervaloch, napr. po "prežieracích sviatkoch" činky... nechce sa mi loviť v pamäti ďalšie príklady...
lidl ponukal cvičiace náradie aj pred vianocami. kupovala som :)
vicktor
25.01.19,12:00
Lidl uz nie je co byval. Kedysi taky "tematicky" tovar ponukal zasa az po x mesiacoch. Teraz "funkcne tricka", pyzama a naradie vnucuju kazdy druhy tyzden. Cvicebne pomocky kazdy treti.
afrikánka
25.01.19,12:27
Pokiaľ som si všimla na letákoch, tak ceny tričiek, pyžám, posteľnej bielizne, spodnej atď, majú slušnú cenu v porovnaní s eshopmi, kamenné, ani nespomeniem. A kvalita je celkom slušná, teda prihliadnuc na cenu, nie?
Nandrolon
25.01.19,12:44
Pokiaľ som si všimla na letákoch, tak ceny tričiek, pyžám, posteľnej bielizne, spodnej atď, majú slušnú cenu v porovnaní s eshopmi, kamenné, ani nespomeniem. A kvalita je celkom slušná, teda prihliadnuc na cenu, nie?
Mám zopár kúskov a kvalita je taký štandard, lacnejšie ako inde. Ak chceš niečo lepšie, tak treba špec. obchody ale to je tak so všetkým.
afrikánka
25.01.19,12:50
lujza.j
25.01.19,13:13
Ja som si vcera protismykomu podlozku...lebo som s karimatkou cestovala:Dv penny som zas dumala..ci zavazia na ruky,nohy...
Ja si rada v lidli...spotrebny matros...aj oblecko na cvicko....v at....az tak casto nie....alebo to nesledujem....napr.plachty na postel vyborne-hrube....
lujza.j
25.01.19,13:15
A toto sa tiež objavuje všade...
https://www.cas.sk/clanok/795167/damy-do-plaviek-treba-zacat-chudnut-uz-dnes-najhorsich-6-jedal-ktorym-by-ste-sa-mali-vecer-vyhnut/
Niekdy mam...pocit...ze toto predsa uz musi kazdy vediet:D
Dáša_
25.01.19,15:14
Ja som si vcera protismykomu podlozku...lebo som s karimatkou cestovala:Dv penny som zas dumala..ci zavazia na ruky,nohy...
Ja si rada v lidli...spotrebny matros...aj oblecko na cvicko....v at....az tak casto nie....alebo to nesledujem....napr.plachty na postel vyborne-hrube....

súhlas, niektoré veci sú minimálne tak kvalitné, ako v drahších obchodoch. Ale nie všetky, treba vyberať, pozerať, hodnotiť. A pamätať si :)
Dáša_
25.01.19,15:24
ešte k tomu lidlu, napríklad na buduci týžden je francuzsky týžden. Tam kupujem jediné - mrazené fazuľkové lusky. To sú dlhé lusky, nekrájané, také tenké. Mne teda chutia. To len tak na okraj. Lebo to bola nejaká diskusia, kde niekto na ne upozorňoval.
Valcake
25.01.19,17:05
Ja to tiež mám rada. Pestujem aj na záhrade. Sú aj pekné a zaujímavé s tou dĺžkou.
bettylou
25.01.19,19:10
Januar je v mediach plny zazrakov na chudnutie....:D
A v Lidli zase ako každý rok akcie s činkami, so športovým náradím, oblečením. Náhoda to nie je, je to obchodný marketing, akurát mne to už pripadá trápne, stále sa opakujúce rovnaké praktiky.
Tohto roku bol prvý s fit pomôckami Letajuci tiger z dans
Terezia13
29.01.19,17:04
Terezia13
01.02.19,17:57
Terezia13
10.02.19,16:16
vicktor
11.02.19,07:24
Vlozky do topanok za levnych 46 eur ... :eek: alebo :D
pavol54
11.02.19,07:34
Vlozky do topanok za levnych 46 eur ... :eek: alebo :D
vložkou v topánke sa dá zvýšiť krvný tlak (tá cena)
lujza.j
11.02.19,09:47
Pre mna cisty marketig....treba zarobit na tom co ludi naj trapi....a tieto vlozky na skoro vsetko...este pridat "rakovinu,cholesterol,potenciu,vysoky tlak"
Ja teda neviem...ale kazdy jedinec ma inu deformitu nohy a kazdy si kupuje topanky v inej kvalite....speci vlozky ak ...sa "odlievaju"vyrabaju na kontretneho jedinca...
inak sa daku kupit ortopedicke vlozky viem,ze predajna lubica mala....mala som.. riesili aj klenby a patu...kupovala som si do roboty....kde som si toho veru hodne odstala a odslapala..
Ja mam ploche nohy..popadane vsetky klenby a aj otrohu na patach:Ddumam co nemam:---
Ak mam obdobie,ze ma bolia chodidla dam na doma šlapajky od protetiky....a skoro cele leto tiez v ortopedickych od birkenstock-jedny nikdy nestacia:D
buchač
11.02.19,09:47
Vlozky do topanok za levnych 46 eur ... :eek: alebo :D
Hm...ale teba ešte asi neboleli tak festovnejšie nohy....či ?
Ono v podstate vždy lepšie dať 46€, ako absolvovať ožarovanie kostičiek...prípadne ľahnúť pod skalpel...či ?

Na druhej strane nie je problém použiť Google a vyhľadať si adekvátny produkt...či ?
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1366&bih=626&tbm=isch&sa=1&ei=V1BhXJHIMMj1kwWQooDQCQ&q=+ko%C5%BEen%C3%A9+vlozky+do+top%C3%A1nok&oq=+ko%C5%BEen%C3%A9+vlozky+do+top%C3%A1nok&gs_l=img.3...263989.275168..275933...1.0..0.234.26 98.0j15j3......1....1..gws-wiz-img.3LFT-HiVtgI

Zvyšok je už len na zákazníkovi....či ?

P.S.:
Pozrel som si náhodne jeden link...ceny začínajú na 5,90€.
afrikánka
11.02.19,09:58
Od 5,90? Drahé...ja poznám, že zadarmo a poštovné 2€
A kopec druhov
lujza.j
11.02.19,10:44
Ja dam radsej viac keš za boty....nohy mam len jedny a to u mna plati ai pri podprsenke:)
pavol54
11.02.19,12:49
Ja dam radsej viac keš za boty....nohy mam len jedny a to u mna plati ai pri podprsenke:)
Musí to byť taká konštrukcia aby sa dali dať rýchlo dole:) (oba výrobky:) )
lujza.j
11.02.19,13:05
Palino...hned ako pridem dom..hned zhadzujem:---:Dteraz v zime som smelaá....idem iba v topankach....holky nechavam na volno:D-natúr...pod bundou....uz som citala,ze rak prsíčok aj z prsiénky....co pre zdravie neurobit:)
pavol54
11.02.19,13:13
Palino...hned ako pridem dom..hned zhadzujem:---:Dteraz v zime som smelaá....idem iba v topankach....holky nechavam na volno:D-natúr...pod bundou....uz som citala,ze rak prsíčok aj z prsiénky....co pre zdravie neurobit:)
No vidíš ako sme sa správne pochopili, chcem sa vyzuť najlepšie sa nezohýnať, a čo ak si spomeniem že budú vianoce tak aj dievčencom treba spraviť voľno, len najväčší prieser je keď hľadáš gombíky vzadu a oni sú potvory vpredu:)
lujza.j
11.02.19,13:25
Teraz som si...ze na dov.som casto smela...aj bez bundy:D
V restike uz samo..ze afektuju:---na svojom mieste....
Terezia13
16.02.19,17:55
vicktor
18.02.19,07:25
"Keď zistíte zloženie týchto potravín, viac ich do úst nevložíte" - mna prave naopak zlakala vlaknina a fruktoza. :)
pavol54
18.02.19,07:39
opatrnosti nikdy nie je dosť
https://domacaliecba.sk/ked-zistite-zlozenie-tychto-9-potravin-viac-ich-do-ust-nevlozite/?fbclid=IwAR3mt3Eg76AT3NaryX-XLXDN3k_ZEtTEIJAFiEf-cQxK_XEerTFR-YSbAtY
Nič také nekonzumujem, takže sa ma to netýka, z umelých sladidiel len cukralózu a tá je v nebezpečnosti na chvoste, len by ma zaujímalo, ak sa v minulosti vychvaľovali plasty ako výborné a neškodné výrobky, ako sa bude posudzovať o 50 rokov vplyv dnes neškodných GMO potravín. Vozí sa sem americká GMO sója, a kde ju skrmujú ak nie je napísané pri mäse že zvieratá ju konzumovali. To ma trápi viac, ako sem tam porazené choré zviera(to sa dá riešiť núteným výsekom)
Terezia13
20.02.19,18:13
Terezia13
21.02.19,18:46
misoft
21.02.19,18:51
šálku čaju? nie ďakujem
https://www.pluska.sk/izdravie/zdrave-jedlo/date-si-salku-jedov-caje-su-plne-pesticidov-aj-detske-bio.html
Toto skúmali v ČT1 - Černé ovce - pekné svinstvo dávajú do tých čajov pre deti.....
vicktor
22.02.19,07:34
Caj Malej Carodejnice alebo Krtkov cajik by ma kupit ani nenapadlo, zato od Babicky Ruzenky som uz parkrat kupil, ale skoncil ked som zistil ze je to Polka.
lujza.j
22.02.19,10:06
Su caje co by som ani do mydla nedala...nie este pila:D
kukučka
22.02.19,12:20
Ja tomu hovorím "pozametané sklady" a nehovoriac o tom, že cena vyššia, ako kvalitný čaj, málokto sa pozrie na gramáž. Chémia zabalená v chémii, ľudia sú už leniví variť sypaný čaj.
pavol54
22.02.19,12:55
Ja tomu hovorím "pozametané sklady" a nehovoriac o tom, že cena vyššia, ako kvalitný čaj, málokto sa pozrie na gramáž. Chémia zabalená v chémii, ľudia sú už leniví variť sypaný čaj.
ani by som netvrdil, niekedy bol dostupný voľne sypaný čaj dnes len vrecúškovaný, aj pre toho kto nechce.
misoft
22.02.19,13:22
ani by som netvrdil, niekedy bol dostupný voľne sypaný čaj dnes len vrecúškovaný, aj pre toho kto nechce.
Pravda, pravda.... veď ja ešte mám to "čajové vajíčko" :D, ktoré sa naplnilo čajom a do vody (horúcej) dalo. Len sypaný čaj akosi (asi som slepý) nikde nevidím..... všade len tie porciované.
Nandrolon
22.02.19,13:36
V lekarnach ich mas plno.
Tweety
22.02.19,13:40
ani by som netvrdil, niekedy bol dostupný voľne sypaný čaj dnes len vrecúškovaný, aj pre toho kto nechce.
Pravda, pravda.... veď ja ešte mám to "čajové vajíčko" :D, ktoré sa naplnilo čajom a do vody (horúcej) dalo. Len sypaný čaj akosi (asi som slepý) nikde nevidím..... všade len tie porciované.
V špeci predajniach čajov od výmyslu sveta, v lekárni, dokonca aj v potravinách.
misoft
22.02.19,14:00
V špeci predajniach čajov od výmyslu sveta, v lekárni, dokonca aj v potravinách.
To je fakt.... v špeci predajniach.... :D ... za špeci ceny.....
Nandrolon
22.02.19,18:13
V špeci predajniach čajov od výmyslu sveta, v lekárni, dokonca aj v potravinách.
To je fakt.... v špeci predajniach.... :D ... za špeci ceny.....
Ked to prepocitas, tak je to za polovicu. Pijem ten lymfaticky caj NAGARA. Sice mam furt napuchnute krky, hovno to pomaha, ale aspon dobry pocit :-)))))))))))))))))))))
Terezia13
22.02.19,18:49
V špeci predajniach čajov od výmyslu sveta, v lekárni, dokonca aj v potravinách.
To je fakt.... v špeci predajniach.... :D ... za špeci ceny.....
teraz už máš sypané čaje aj supermarketoch a často práve v supermarketoxh v galérii pri tých malých "pultíkoch" minipredajničkách máš aj sypané čaje
afrikánka
24.02.19,18:15
Žeby takto?:eek::---
pavol54
24.02.19,18:40
V špeci predajniach čajov od výmyslu sveta, v lekárni, dokonca aj v potravinách.
To je fakt.... v špeci predajniach.... :D ... za špeci ceny.....
teraz už máš sypané čaje aj supermarketoch a často práve v supermarketoxh v galérii pri tých malých "pultíkoch" minipredajničkách máš aj sypané čaje
Na Vianoce mi doniesli také vrecúško zvonku a bez okuliarov to vyzeralo ako mix drvených orechov, tak som si z nich nabral že budem chrúmať a ajhľa po ochutnaní som zistil že to bola zmes čajovín škoda jej.
kukučka
24.02.19,19:51
A to zďaleka nie sú všetky, ešte mám svoje aj zbierané bylinkové.
Terezia13
25.02.19,18:18
Kontrolujte označení na plastových láhvích a obalech Určitě i vy stále narážíte na ulici na pobíhající lidi, držící v ruce plastové láhve s vodou. Tyto lahve však nejednou obsahují velké množství škodlivých chemikálií. Ty mohou snadno převážit přínosy správné hydratace. Měli byste proto věnovat náležitou pozornost trojúhelníkům na spodku plastových lahví, které používáte. Zvláště se zaměřte na číslo uprostřed trojúhelníků. Každé takové číslo totiž představuje jiný druh chemické látky, ze které je daná láhev vyrobena. Určitě jste ho už nejednou i zaregistrovali, ale nekladli mu žádný speciální význam. Nicméně měli byste!
1) PET (Polyethylentereftalát)Tyto láhve jsou určeny pouze na jedno použití. Je to kvůli tomu, že mohou propouštět antimon těžkých kovů. Tyto chemické substance, označované i značkou EPA, narušují činnost vaší hormonální soustavy.
2) HDPE (Polyethylen vysoké hustoty)Jde o takzvaný „dobrý“ plast. Má totiž nejnižší pravděpodobnost průsaku škodlivých látek do tekutiny, která se v něm uskladňuje.
3) PVC (Polyvinylchlorid)Nedoporučuje se používat lahve vyrobené z tohoto materiálu. PVC může do vody uvolňovat látky narušující činnost hormonů.
4) LDPE (Polyethylen nízké hustoty)Tento druh plastu je relativně bezpečný. Při správném používání a mechanickém nenamáhaní by z něj do vody neměli prosakovat škodlivé látky. Uvedený materiál se často používá i při výrobě plastových tašek.
5) PP (Polypropylen)Jde opět o relativně bezpečný plast. Za předpokladu, že ho nevystavujeme vyšším teplotám a mechanickému namáhání, by do nápojů a jídel neměl uvolňovat žádné nežádoucí substance. V praxi se z něj obvykle vyrábějí jogurtové kelímky a některé druhy lahví na vodu.
6) PS (Polystyren)Pozor, jde o karcinogenní uvolňující chemickou látku. Polystyren byste v žádném případě neměli používat pro uschování nápojů ani jídel. V případě přenosných chladniček je třeba mít jídlo v nich spolehlivě oddělené od stěn.
7) PC (polykarbonát)Pro uskladnění potravin a vody je to úplně nejhorší materiál. Důvodem je uvolňování BPA (Bisfenolu A). Lahvím nebo jiným nádobám vyrobeným z polykarbonátu se proto za všech okolností vyhýbejte!
afrikánka
25.02.19,19:37
Mám takú skúsenosť...pravidelne chodíme na Turzovku-pútnické miesto na Kysuciach. Vždy tam naberieme vodu z prameňa, no ako ináč, do plastovej fľaše. Pri upratovaní špajze som objavila jednu "zabudnutú", možno dva, tri roky, predsa nevylejem takú vychýrenú uzdravujúcu, tak som ju preliala do sklenej. Aké prekvapenie, údiv...voda krásna, priezračná, ale pri pohybe fľaše v nej plávali strieborné trblietavé šupinky, pohľad priam nádherný. Prvá myšlienka...zázrak!
Po premýšľaní, čo s tým, som skonštatovala, že to bude zrejme onou plastovou fľašou, ale aj tak by som najradšej dala vodu odborne vyšetriť, čím to je...:eek::)

Poznámka...byť poctená zázrakom sa akosi necítim
bettylou
25.02.19,20:02
A toto sa tiež objavuje všade...
https://www.cas.sk/clanok/795167/damy-do-plaviek-treba-zacat-chudnut-uz-dnes-najhorsich-6-jedal-ktorym-by-ste-sa-mali-vecer-vyhnut/
Niekdy mam...pocit...ze toto predsa uz musi kazdy vediet:D

vychádza mi to na ... nič?
bettylou
25.02.19,20:45
zeleninové šaláty - vraj kilá pôjdu dole
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/vymente-ryzu-a-zemiaky-za-tieto-salaty-a-kila-pojdu-dolu/?fbclid=IwAR0ZPHBi9r_HnsU4JlTJzQg3Q1CukJpFwHsqN96J P7aGIlQ6djX-qTig3Ok

Ja tomu nerozumiem. Môžem sa natrieskať zeleninou až do het. Ale aj tak sa potom potrebujem normálne najesť. Sacharidy, bielkoviny. Ak nie podpisuje sa to na mojej obranyschopnosti (moderne imunite). A néé ani oleje, semiačka a orechy to nezachránia.
bettylou
25.02.19,21:03
Od 5,90? Drahé...ja poznám, že zadarmo a poštovné 2€
A kopec druhov

Ta to jaký podnikateľ zadarmo vyrobí, to potom tí zamestnanci ani plat nedostávajú? Predpokladám, že materiál a nástroje na výrobu sú tiež zadarmo? to na jakom tripe som?
Nandrolon
26.02.19,04:41
Mám takú skúsenosť...pravidelne chodíme na Turzovku-pútnické miesto na Kysuciach. Vždy tam naberieme vodu z prameňa, no ako ináč, do plastovej fľaše. Pri upratovaní špajze som objavila jednu "zabudnutú", možno dva, tri roky, predsa nevylejem takú vychýrenú uzdravujúcu, tak som ju preliala do sklenej. Aké prekvapenie, údiv...voda krásna, priezračná, ale pri pohybe fľaše v nej plávali strieborné trblietavé šupinky, pohľad priam nádherný. Prvá myšlienka...zázrak!
Po premýšľaní, čo s tým, som skonštatovala, že to bude zrejme onou plastovou fľašou, ale aj tak by som najradšej dala vodu odborne vyšetriť, čím to je...:eek::)

Poznámka...byť poctená zázrakom sa akosi necítim

Na vodu chodíme tiež na viacero miest. To, čo opisuješ sa mi vôbec nezdá, že by boli chemikálie z fľaše. Skôr by som to tipoval na vyzrážané prírodné minerály z tej vody.

Vždy berieme vodu do niekoľko kusov 5 litrových PET fliaš z dojčenskej vody, nikdy žiaden problém, hoci voda po 3 rokoch už vypadá trošku ináč ako čerstvo nabratá, ale chuťovo vôbec nie je ani zatuchnutá, ani hnilobná, ani kyslá. Medzi moje najobľúbenejšie vody patrí voda z Luhačovíc, konkrétne OTTOVKA, ktorá je silno železitá a slaná. Prameň bol s prestávkami niekoľko rokov uzatvorený, nakoľko vplyvom veľkého sucha a malého preplachu tam našli hygienici fekálne baktérie. Ona nie je z hĺbkového vrtu, ale asi iba 6 m povrchovka. Potom samozrejme Vincentka, ktorá je už z hĺbkového vrtu vrtu. Tie vody sú po 2 rokoch hnedé z usadeného železa, samozrejme tam aj plávajú rôzne vyzrážané čiastočky.

Na Živčákovej hore boli jedného času pramene kvôli stavbe kostola a inžinierskych stavieb tak vyschnuté, že hore do nich dovážali v cisternách vodu /nakoľko si nemohli dovoliť nechať tie masy pútnikov aby išli odtiaľ preč/, to len na margo tej "zázračnej vody"....

Po Luhačoviciach je fest kvalitná voda a bez pútnického miesta, teda málokedy tam niekto naberá, voda v ČR v Horní Lomné. Je to jeden maličký naberací prameň, druhý vedľa buď vôbec netečie, alebo iba kvapká, takže by neobslúžil masy ľudí.

https://www.gorolweb.cz/voda-v-lomne-sbira-ze-zeme-stribro-a-pozitivni-energii/

Tá voda podľa môjho názoru má predpoklad byť skutočne liečivou, narozdiel od ostatných obyčajných studničných vôd...
Dáša_
26.02.19,05:15
Mám takú skúsenosť...pravidelne chodíme na Turzovku-pútnické miesto na Kysuciach. Vždy tam naberieme vodu z prameňa, no ako ináč, do plastovej fľaše. Pri upratovaní špajze som objavila jednu "zabudnutú", možno dva, tri roky, predsa nevylejem takú vychýrenú uzdravujúcu, tak som ju preliala do sklenej. Aké prekvapenie, údiv...voda krásna, priezračná, ale pri pohybe fľaše v nej plávali strieborné trblietavé šupinky, pohľad priam nádherný. Prvá myšlienka...zázrak!
Po premýšľaní, čo s tým, som skonštatovala, že to bude zrejme onou plastovou fľašou, ale aj tak by som najradšej dala vodu odborne vyšetriť, čím to je...:eek::)

Poznámka...byť poctená zázrakom sa akosi necítim

Na vodu chodíme tiež na viacero miest. To, čo opisuješ sa mi vôbec nezdá, že by boli chemikálie z fľaše. Skôr by som to tipoval na vyzrážané prírodné minerály z tej vody.

Vždy berieme vodu do niekoľko kusov 5 litrových PET fliaš z dojčenskej vody, nikdy žiaden problém, hoci voda po 3 rokoch už vypadá trošku ináč ako čerstvo nabratá, ale chuťovo vôbec nie je ani zatuchnutá, ani hnilobná, ani kyslá. Medzi moje najobľúbenejšie vody patrí voda z Luhačovíc, konkrétne OTTOVKA, ktorá je silno železitá a slaná. Prameň bol s prestávkami niekoľko rokov uzatvorený, nakoľko vplyvom veľkého sucha a malého preplachu tam našli hygienici fekálne baktérie. Ona nie je z hĺbkového vrtu, ale asi iba 6 m povrchovka. Potom samozrejme Vincentka, ktorá je už z hĺbkového vrtu vrtu. Tie vody sú po 2 rokoch hnedé z usadeného železa, samozrejme tam aj plávajú rôzne vyzrážané čiastočky.

Na Živčákovej hore boli jedného času pramene kvôli stavbe kostola a inžinierskych stavieb tak vyschnuté, že hore do nich dovážali v cisternách vodu /nakoľko si nemohli dovoliť nechať tie masy pútnikov aby išli odtiaľ preč/, to len na margo tej "zázračnej vody"....

Po Luhačoviciach je fest kvalitná voda a bez pútnického miesta, teda málokedy tam niekto naberá, voda v ČR v Horní Lomné. Je to jeden maličký naberací prameň, druhý vedľa buď vôbec netečie, alebo iba kvapká, takže by neobslúžil masy ľudí.

https://www.gorolweb.cz/voda-v-lomne-sbira-ze-zeme-stribro-a-pozitivni-energii/

Tá voda podľa môjho názoru má predpoklad byť skutočne liečivou, narozdiel od ostatných obyčajných studničných vôd...


súhlasím s tým, že to budú skor vyzrážané minerály ako "rozpustená" fľaša. Lebo keby to bola fľaša, tak by potom nepol problém z rozkladom, keby sa to takto uvoľnovalo do vody. Keď si spomeniete na minerálky vo fľašiach v dobách, ked ju nedemineralizovali, vždy tam boli sedimenty
Nandrolon
26.02.19,05:26
A hlavne pochybujem, že by ftaláty bolo vo vode vôbec vidno.
afrikánka
26.02.19,05:56
Prikladam foto...voda bude mat cca 8 rokov, v takomto stave som ju nasla asi po troch rokoch, odlozila som ju.
Stále je číra, chuťove nezmenená, čiastočky sú vyslovene strieborné
afrikánka
26.02.19,06:12
Od 5,90? Drahé...ja poznám, že zadarmo a poštovné 2€
A kopec druhov

Ta to jaký podnikateľ zadarmo vyrobí, to potom tí zamestnanci ani plat nedostávajú? Predpokladám, že materiál a nástroje na výrobu sú tiež zadarmo? to na jakom tripe som?
Mam odlozene v "kosiku"...takéto ceny sú na stovkách tovaru, ako bižutéria, okuliare, oblečenie a doplnky pre psov, mačky a mnoho iného. Stačí?
Prečo ti to musím dokladovať?!
Nandrolon
26.02.19,06:22
Afrikánka, podľa mňa vyzrážané látky z vody, minerály. Hodil by som to pod mikroskop.

Pavol, veď to je klasický predaj na spôsob zahraničných webov, nakoľko "webu" sa platí % z predajnej ceny ale z poštovného nie, takže dajú tovar za 1 cent a poštovné za 99 dolárov.
Klasický, legálny odrb na "sprostredkovateľa"...
Stačí si dať zobraziť "aukcie" na ebay...
buchač
26.02.19,06:38
Pavol, veď to je klasický predaj na spôsob zahraničných webov, nakoľko "webu" sa platí % z predajnej ceny ale z poštovného nie, takže dajú tovar za 1 cent a poštovné za 99 dolárov.
Klasický, legálny odrb na "sprostredkovateľa"...
Stačí si dať zobraziť "aukcie" na ebay...

Nie vždy, nie stále....záleží od okolností. Rozviniem ?

Na eBay máš položky aj Ďalekého východu...tam málokedy platíš poštovné.
Pritom položky z EU idú do solídnych pálok.
Tovar za "One cent" je zvyčajne výkričná cifra...zvyšok je o "bide"...cifra sa tiež pekne vyšplhá.

Poštovné je niekedy aj poriadku...to jeden zmákne.
Svojho času som si objednal bundu z eBay...poštovné bolo vyššie ako bunda samotná.
Ale čo je dôležitejšie...? To je to, že podobnú bundu dostať aj na Slovensku, síce inej farby, no cena je ešte vyššia ako tá cifra z eBay - bunda a poštovné dokopy.

Takže sumár mojich skúseností je asi ten, že najhorší "sprostredkovateľ" je slovenský predajca - sprostý a lakomý. Dôvody nech si doplní každý sám.
afrikánka
26.02.19,06:41
Afrikánka, podľa mňa vyzrážané látky z vody, minerály. Hodil by som to pod mikroskop.

Pavol, veď to je klasický predaj na spôsob zahraničných webov, nakoľko "webu" sa platí % z predajnej ceny ale z poštovného nie, takže dajú tovar za 1 cent a poštovné za 99 dolárov.
Klasický, legálny odrb na "sprostredkovateľa"...
Stačí si dať zobraziť "aukcie" na ebay...
Môj mng je veľký obdivovateľ celej histórie zázraku na Živčákovej, má zozbierané veľa literatúry, faktov a to nielen zo Slovenska, ale aj z CZ, Nemecka. Osobne sme sa poznali s pánom Lašutom a niekoľkokrát sme ho navštívili v jeho príbytku. Bol to milý, skromný, zbožný muž, porozprával nám o jeho živote, zjavení, prenasledovaní a mnoho iného.
Nandrolon
26.02.19,06:47
Afrikánka, podľa mňa vyzrážané látky z vody, minerály. Hodil by som to pod mikroskop.

Pavol, veď to je klasický predaj na spôsob zahraničných webov, nakoľko "webu" sa platí % z predajnej ceny ale z poštovného nie, takže dajú tovar za 1 cent a poštovné za 99 dolárov.
Klasický, legálny odrb na "sprostredkovateľa"...
Stačí si dať zobraziť "aukcie" na ebay...
Môj mng je veľký obdivovateľ celej histórie zázraku na Živčákovej, má zozbierané veľa literatúry, faktov a to nielen zo Slovenska, ale aj z CZ, Nemecka. Osobne sme sa poznali s pánom Lašutom a niekoľkokrát sme ho navštívili v jeho príbytku. Bol to milý, skromný, zbožný muž, porozprával nám o jeho živote, zjavení, prenasledovaní a mnoho iného.
Ja moc tú Žiivčákovú nesledujem, ale viem, že okolo toho zjavenia bolo veľa sporných situácií.
Nie som si istý, ale mám dojem, že mali problém aj s vysvätením, lebo cirkev to akosi nechcela uznať. Boli sme tam viackrát, je to tam celkom pekné, hlavne tá cesta do vrchu a potom aj dole je celkom zaujímavá autom, ako húsenková dráha.
Nandrolon
26.02.19,06:51
Pavol, veď to je klasický predaj na spôsob zahraničných webov, nakoľko "webu" sa platí % z predajnej ceny ale z poštovného nie, takže dajú tovar za 1 cent a poštovné za 99 dolárov.
Klasický, legálny odrb na "sprostredkovateľa"...
Stačí si dať zobraziť "aukcie" na ebay...

Nie vždy, nie stále....záleží od okolností. Rozviniem ?

Na eBay máš položky aj Ďalekého východu...tam málokedy platíš poštovné.
Pritom položky z EU idú do solídnych pálok.
Tovar za "One cent" je zvyčajne výkričná cifra...zvyšok je o "bide"...cifra sa tiež pekne vyšplhá.

Poštovné je niekedy aj poriadku...to jeden zmákne.
Svojho času som si objednal bundu z eBay...poštovné bolo vyššie ako bunda samotná.
Ale čo je dôležitejšie...? To je to, že podobnú bundu dostať aj na Slovensku, síce inej farby, no cena je ešte vyššia ako tá cifra z eBay - bunda a poštovné dokopy.

Takže sumár mojich skúseností je asi ten, že najhorší "sprostredkovateľ" je slovenský predajca - sprostý a lakomý. Dôvody nech si doplní každý sám.
Ja som na ebay ešte nikdy nedražil /ak nepočítam hneď omyl po zaregistrovaní/.
Vždy si dávam zoradiť podľa "najnižšej ceny + poštovného" dokopy a podľa toho už hľadám konkrétny produkt čo chcem kúpiť, naotváram jednotlivé ponuky, kuknem % hodnotenia a objednám. Oblečenie ale neobjednávam a taktiež ani nič nepredávam.
afrikánka
26.02.19,07:05
Afrikánka, podľa mňa vyzrážané látky z vody, minerály. Hodil by som to pod mikroskop.

Pavol, veď to je klasický predaj na spôsob zahraničných webov, nakoľko "webu" sa platí % z predajnej ceny ale z poštovného nie, takže dajú tovar za 1 cent a poštovné za 99 dolárov.
Klasický, legálny odrb na "sprostredkovateľa"...
Stačí si dať zobraziť "aukcie" na ebay...
Môj mng je veľký obdivovateľ celej histórie zázraku na Živčákovej, má zozbierané veľa literatúry, faktov a to nielen zo Slovenska, ale aj z CZ, Nemecka. Osobne sme sa poznali s pánom Lašutom a niekoľkokrát sme ho navštívili v jeho príbytku. Bol to milý, skromný, zbožný muž, porozprával nám o jeho živote, zjavení, prenasledovaní a mnoho iného.
Ja moc tú Žiivčákovú nesledujem, ale viem, že okolo toho zjavenia bolo veľa sporných situácií.
Nie som si istý, ale mám dojem, že mali problém aj s vysvätením, lebo cirkev to akosi nechcela uznať. Boli sme tam viackrát, je to tam celkom pekné, hlavne tá cesta do vrchu a potom aj dole je celkom zaujímavá autom, ako húsenková dráha.
Zjavenie Panny Márie na Živčákovej nie je dodnes uznané Vatikánom, ako je to napr. pri Lurdoch, Fatime, hoci otec Pio predpovedal, že Živčáková takýto status dosiahne. Ale kedy to bude...kto vie.
Nandrolon
26.02.19,07:11
Afrikánka, podľa mňa vyzrážané látky z vody, minerály. Hodil by som to pod mikroskop.

Pavol, veď to je klasický predaj na spôsob zahraničných webov, nakoľko "webu" sa platí % z predajnej ceny ale z poštovného nie, takže dajú tovar za 1 cent a poštovné za 99 dolárov.
Klasický, legálny odrb na "sprostredkovateľa"...
Stačí si dať zobraziť "aukcie" na ebay...
Môj mng je veľký obdivovateľ celej histórie zázraku na Živčákovej, má zozbierané veľa literatúry, faktov a to nielen zo Slovenska, ale aj z CZ, Nemecka. Osobne sme sa poznali s pánom Lašutom a niekoľkokrát sme ho navštívili v jeho príbytku. Bol to milý, skromný, zbožný muž, porozprával nám o jeho živote, zjavení, prenasledovaní a mnoho iného.
Ja moc tú Žiivčákovú nesledujem, ale viem, že okolo toho zjavenia bolo veľa sporných situácií.
Nie som si istý, ale mám dojem, že mali problém aj s vysvätením, lebo cirkev to akosi nechcela uznať. Boli sme tam viackrát, je to tam celkom pekné, hlavne tá cesta do vrchu a potom aj dole je celkom zaujímavá autom, ako húsenková dráha.
Zjavenie Panny Márie na Živčákovej nie je dodnes uznané Vatikánom, ako je to napr. pri Lurdoch, Fatime, hoci otec Pio predpovedal, že Živčáková takýto status dosiahne. Ale kedy to bude...kto vie.
To je asi to, čo myslím, lebo história nie je môj domov :-)
afrikánka
26.02.19,07:27
Pavol, veď to je klasický predaj na spôsob zahraničných webov, nakoľko "webu" sa platí % z predajnej ceny ale z poštovného nie, takže dajú tovar za 1 cent a poštovné za 99 dolárov.
Klasický, legálny odrb na "sprostredkovateľa"...
Stačí si dať zobraziť "aukcie" na ebay...

Nie vždy, nie stále....záleží od okolností. Rozviniem ?



Takže sumár mojich skúseností je asi ten, že najhorší "sprostredkovateľ" je slovenský predajca - sprostý a lakomý. Dôvody nech si doplní každý sám.
Pesne tak...ten najhorší "sprostredkovateľ".
Ak niečo potrebujem, tak si vyhľadám CZ a podľa toho sa zariadim. Alebo vyhľadávam na SK podobnú cenu, alebo objednám z CZ, hoci poštovné býva vyššie, vždy sa to oplatí. Cenové rozdiely bývajú od pár €, až po 100% navýšenie, niekedy aj viac. Iba nechápem, prečo ľudia nie sú obozretnejší a nevyhľadajú si výhodnejšiu kúpu, predsa sami môžeme "ignorovaním" predraženého tovaru prevychovať slovenských predajcov.
Nandrolon
26.02.19,07:30
Niečo je v ČR podstatne drahšie. To, čo kupujem doma /nie z číny, japonska a pod./ to taktiež porovnávam ČR a SR, lebo si to nechávam poslať na českú poštu ako POSTE RESTANTE.
2 týždne späť som objednával 3 konkrétne predmety, všetko v ČR drahšie. /tablet, pekárnička na chlieb, flauta - konkrétny typ/.
vicktor
26.02.19,07:42
Afrikanka: "Ale kedy to bude...kto vie..."

Musi prejst 100 - 200 rokov, aby uz nezili pamatnici, ktori by to mohli spochybnit.
Potom po vyhlaseni o "dokladnom prestudovani" to oficialne uznaju.
afrikánka
26.02.19,07:56
Afrikanka: "Ale kedy to bude...kto vie..."

Musi prejst 100 - 200 rokov, aby uz nezili pamatnici, ktori by to mohli spochybnit.
Potom po vyhlaseni o "dokladnom prestudovani" to oficialne uznaju.
Nemyslím, že to je ten pravý dôvod, aby sa to nedalo spochybniť...predsa zjavenie vo Fatime bolo v 1917, v Lurdoch 1858. Skôr to bude "politika" Vatikánu, ubudli by pútnici v Portugalsku a vo Francúzku, či?
Terezia13
02.03.19,18:30
afrikánka
09.03.19,20:02
:)
afrikánka
10.03.19,17:16
afrikánka
10.03.19,17:26
Ešte niečo o bravčovej masti od cz moderátorky pani Bubílkovej, keď mala jazvu po operácii štítnej žľazy

„Něco vám poradím. Teď vám budou nabízet drahé krémy, ale stejnou službu udělá vepřové sádlo," prozradil paní Zuzaně profesor, který ji operoval. „Na jeho radu jsem tedy začala jizvu mazat sádlem. Po měsíci se začala vyrovnávat a teď už to skoro vypadá, jako by tam nikdy nic nebylo," jásá politická glosátorka, přičemž ale současně i varuje: „Akorát když se člověk natře, nesmí na to zapomenout a vyjít ven, jednou se mi to stalo a do pěti minut za mnou běželo asi dvacet psů z celé ulice..."
pavol54
10.03.19,18:40
Ešte niečo o bravčovej masti od cz moderátorky pani Bubílkovej, keď mala jazvu po operácii štítnej žľazy

„Něco vám poradím. Teď vám budou nabízet drahé krémy, ale stejnou službu udělá vepřové sádlo," prozradil paní Zuzaně profesor, který ji operoval. „Na jeho radu jsem tedy začala jizvu mazat sádlem. Po měsíci se začala vyrovnávat a teď už to skoro vypadá, jako by tam nikdy nic nebylo," jásá politická glosátorka, přičemž ale současně i varuje: „Akorát když se člověk natře, nesmí na to zapomenout a vyjít ven, jednou se mi to stalo a do pěti minut za mnou běželo asi dvacet psů z celé ulice..."
ja si pamätám ako nám ako deťom stará mama dala hlbokú ranu pod obväz tenký plátok slaniny, alebo list skorocelu,
buchač
24.03.19,11:01
Tweety
24.03.19,11:06
buchač
24.03.19,11:14
Ani ruku poriadne neviem pri podaní stlačiť, niekedy ani vystrieť, tak ma bolia tenisové lakte a predlaktia..kua.
Ortopéd predpísal Fletor v prášku a ešte spray (nespomeniem si na názov)...vybral som aj rehabku...magnet, eletro, biopron lampu...a trt makový.
Občas sa na bolesti v noci zobudím...tak skúšam všetko možné.
Obstreky sú zatiaľ mimo, to musím prekonzultovať s diabetkou, lebo hentá kúra solídne rozhádže hladinu cukru.
Posledná možnosť je v najhorších prípadoch operácia...a tam sa mi teda rozhodne nechce...dorezaný-zjazvený som už dosť.
evaj63
24.03.19,12:08
Čaga - kupujeme ju. Dá sa kúpiť aj ako Befungin, oboje ako extrakt. Doma sa to zarobí a pije polievková lyžica pred jedlom. Čistí lymfu,vhodná aj pri lliečbe malígneho melanomu,
Terezia13
11.04.19,17:50
misoft
11.04.19,18:03
https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/slaninu-zabudnite-200-gramov-denne-sposobi-tieto-vazne-nasledky?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravy&utm_campaign=hp990&utm_content=4
Hmmmm.... "vysoká" výpovedná hodnota. Čo už tí vedci v minulosti natárali, potom to museli odvolávať.
Jedno je isté - aby zdôvodnili to, že míňajú prachy na totálne hlúposti, tak napíšu hocičo.
To nie je o tom, kto koľko toho do seba napchá a čo napchá. Každý jedinec je iný a záleží na genetike, čo to s nim urobí.
Terezia13
11.04.19,18:08
a ja som už sa išla so slaninkou rozlúčiť:mee::o;):D
misoft
11.04.19,18:11
Nelúč sa. Naši predkovia na nej prežili a nič im nebolo.
buchač
11.04.19,18:35
a ja som už sa išla so slaninkou rozlúčiť:mee::o;):D

" V praxi to znamená, že stačí, aby ste denne skonzumovali šesť a pol kúska slaniny (jeden váži približne 31 gramov), štyri párky (jeden váži okolo 50 gramov), 200 gramov steaku či desať plátkov šunky a ste na najlepšej ceste k skorej smrti. "

Ja síce mäso rád...šak ho v podstate aj musím...ale toľko a každodenne (!!!) je aj na mňa priveľa.
afrikánka
12.04.19,05:58
.
BXLmiami
12.04.19,09:18
Nelúč sa. Naši predkovia na nej prežili a nič im nebolo.
Svätá pravda.
Ráno slivovica,slanina-do poľa na 4 hodiny,fyzická práca,potom prívarok a do poľa fyzická práca,večer klobása slivovica spať,dalej rovnako,v nedeľu voľno varená sliepka,alebo zajac.
Ciže nič im nebolo.Je tu len malý rozdiel-8 hodín fyzickej práce denne okrem nedele,že ano.
Darina1234
12.04.19,09:34
BXL, suhlasim so vsetkym, len to hlavne si zabudla, nejedli nic chemicke, je velky rozdiel slanina vtedy a dnes, zemiaky vtedy a dnes, maso len v nedelu a varene, udene tiez ale nie take ako dnes, velke lo je teraz chemicka uprava potravin a vsetko okolo tej chemie, ludia aj dnes pracuju a hybu sa, len nejeme nic zdrave
misoft
12.04.19,09:34
No v tej práci je fakt rozdiel. Vtedy makali i 12 hodín, nemali čas ani na choroby, ani na neresti.
Dnes - 8 hodín oficiálne, v skutočnosti 1-2 hodiny, zvyšok času akože robota.... a ešte sa sťažujú, že dostávajú len 700€. Moja robí už cez 20 rokov a stále je na minimálnom, zriaďovateľ navyšuje síce podľa zákona, ale druhou rukou zoberie inde (žiaľ - už nemajú čo zobrať, sú len na mzde), odpracovaná prax? NERÁTA SA! I keď má 20 rokov odrobených, stále je v 1/1. A tak dostane 430€.
Darina1234
12.04.19,09:36
Misoft, nesuhlasim, ze v skutocnosti 1 alebo 2 hod, dnes su ludia vo fabrikach otroci
misoft
12.04.19,09:39
No - tak upresním - práca v úradoch.... fabriky - to je iný level, tam robia ako otroci za skoro minimálku.
korela
12.04.19,13:46
Carmen Dell'Orefice narodená 3. júna 1931, amer. modelka, podnes činná a krásna.
Otec Talian, matka Maďarka. Na obálke Vogue už vo svojich 15. r.
Po vzore matky prevzala starostlivosť o pokožku celého tela bravčovou masťou.
Samozrejme pripustila na sebe aj zákroky.


https://www.youtube.com/watch?v=RpF4e4uDf94
https://sk.pinterest.com/search/pins/?q=carmen%20dell%27orefice&rs=typed&term_meta[]=carmen%7Ctyped&term_meta[]=dell%27orefice%7Ctyped
buchač
12.04.19,14:39
Samozrejme pripustila na sebe aj zákroky.

Ešteže tak...;)
bettylou
12.04.19,15:19
BXL, suhlasim so vsetkym, len to hlavne si zabudla, nejedli nic chemicke, je velky rozdiel slanina vtedy a dnes, zemiaky vtedy a dnes, maso len v nedelu a varene, udene tiez ale nie take ako dnes, velke lo je teraz chemicka uprava potravin a vsetko okolo tej chemie, ludia aj dnes pracuju a hybu sa, len nejeme nic zdrave

komu neni zhora dáno, v apoteke nekúpi, radšej pred obrazovkou ičuje, ked už veľa dá kávu na gombík, sadne do auta a ide sa (už každý po svojom) uvoľniť, niekto..
Adka4
15.04.19,18:30
Ja pijem tento čaj https://onlinelekaren.sk/p/juvamed-afroditin-caj-zdravia-20x15-g-30-g/ . Za mňa super lebo nepchám do seba chemikálie
bettylou
15.04.19,19:30
Tak to jo, ja pokrivu z doliny si zvarím
kukučka
16.04.19,21:15
Vybrať dobrého doktora
https://www.facebook.com/groups/mluvimplynulesarkasticky/permalink/878153522536196/
Říká mladý lékař staršímu kolegovi: "Těch chorob je tolik, jak je mám poznat?“ Zkušenější lékař se usměje a říká: "Přijde kuřák, řekneš mu, že to má z kouření. Ožralovi, že z chlastu. Přijde tlusťoch, hodíš to na obezitu. U chcípáka na podvýživu. Když v práci dře nebo je sportovec, tak to prohlásíš za přetížení nebo přetrénování. Usedlému řekneš, že je to z nedostatku pohybu.
Mladému, že jde o růstové problémy. Starému, že je to ve stáří normální. A co máš říci masožravým, vegetariánům, opáleným a neopáleným, to už snad chápeš sám, vždyť na co bys jinak měl ten čerstvý diplom. Vyúčtuješ si měření krevního tlaku a poplatky a hlavně mu nakonec předepíšeš hrst prášků od nejlépe platícího dealera. Když přitom bude remcat, že mu minule po těch prášcích bylo hůř a že mu nepomáhají, tak mu řekneš, že lékař jsi ty a ne on, že musí něco vydržet, že začnou zabírat až po delším čase, že je určitě bral nepravidelně nebo že je asi zapíjel alkoholem a ať je určitě bere dál. Když bude hodně otravný, vyměníš mu je za prášky od druhého nejlépe platícího dealera, poznamenáš, že tyto už jsou ty vůbec nejlepší, že jsou ze Švýcarska a budeš se u toho tvářit, jako bys mu je platil ze svého."
Mladý: "No ale co když přijde zcela průměrný nekuřák?" Zkušený: "No potom ho, podle své nálady, buď prohlásíš za hypochondra a vyhodíš ho hned nebo řekneš, že je to psychosomatické a přihraješ ho kamarádovi psychiatrovi." Mladý: "Ale co když se ho ani potom nezbavím?" Zkušený: "V takovém případě ho pošleš na kolečko odborných vyšetření. A v máš od něj pokoj nejmíň na rok. A kdyby i to náhodou přežil a ještě se k tobě vrátil, už bude dávno mít jiné starosti, nevzpomene si ani, jak se jmenuje, natož aby tě otravoval, že chce nějakou diagnózu a léčbu."
Mladý: "Díky za rady, nepochybně ze mne bude také výborný lékař."
Terezia13
28.04.19,17:50
Tento pohľad na cukor je brilantný (a mocný). Je to niečo, čo každý človek na planéte potrebuje vidieť.
....a ja tej coly teda vypijem litre, takže moje kilá...........môžem sa ja snažiť dietovať
buchač
28.04.19,18:45
Tento pohľad na cukor je brilantný (a mocný). Je to niečo, čo každý človek na planéte potrebuje vidieť.
....a ja tej coly teda vypijem litre, takže moje kilá...........môžem sa ja snažiť dietovať

Tá fotka je hlúposť...tu máš reálne údaje.

https://www.vyzivovo.sk/nealko-napoje-obsah-cukru/
Terezia13
28.04.19,18:53
jojjoj ale cola aj tak je samý cukor
buchač
28.04.19,19:39
jojjoj ale cola aj tak je samý cukor
Netvrdím opak...ALE na druhej strane je pre diabetika (ktorý dostane hypoglykémiu) najrýchlejšia záchrana.
Skús dať takému kocku cukru alebo niečo podobné v tuhom stave, či to bude vedieť skonzumovať....dosť problematické.
Takže v takomto prípade sa skôr hodí ten cukor v tekutom stave, ktorý sa dá naliať do úst...nejako len prejde do tráviacej sústavy ;)...zvyšok je o čase reakcie...ale do pár minút je dotyčný v tom normále.
Nandrolon
29.04.19,04:01
jojjoj ale cola aj tak je samý cukor
Pepsi Cola a Coca Cola sú aj tak 2 najzdravšie "sódovky" spomedzi ostatných.
Jedine v nich sa nachádza kyselina fosforečná, ktorá je potrebná pre našu DNA. Všetky ostatné počnúc kofolou končiac neznačkovými používajú kyselinu citrónovú, ktorá organizmu neprospieva.
A to nehovorím pozitívnym účinkom na žalúdok, kde každá ochotná lekárnička pre 2 ročné dieťa so žalúdočnými problémami poradí ako najlepšie riešenie trochu pepsi, nakoľko na voľný predaj pre 2 ročné deti v podstate v lekárni nič nie je. Všetko čo existuje je nad 3 a viac rokov.
Terezia13
29.04.19,16:28
buchi, úplná pravda, ja ešte Bohu vďaka cukrovku nemám manžel áno, ale bola som v dávnej minulosti v Lefantovciach, na izbe so mnou bývala aj pani so silnou cukrovkou, rozprávali sme sa o príznakoch prichádzajúceho stavu hypoglykémie, vtedy mi hovorila, že si rýchle dá kocku cukru alebo lyžicu medu, na druhý deň nastal skúška mojej pozornosti - pani chytila triašku a ostatné príznaky, rýchle som jej dala najesť medu, lekár potom povedal, že to ju zachránilo od upadnutia do kómy, cukor mala minimálny, môj muž mal zase úplne iné príznaky - triašku, slabosť a doslova hlad na jablko a niečo sladké, ale dobre vedieť - cola by ma nenapadla
Terezia13
29.04.19,16:30
Nandi, proti cole nič nemám teda coca cole, ale pepsi cola vraj (a ešte niekoľko výrobkov - väčšinou čokoládové tyčinky napr. Kit - kat) výťažok s ľudských embrií, od vtedy sa mi to zhnusilo
Nandrolon
29.04.19,17:10
Nandi, proti cole nič nemám teda coca cole, ale pepsi cola vraj (a ešte niekoľko výrobkov - väčšinou čokoládové tyčinky napr. Kit - kat) výťažok s ľudských embrií, od vtedy sa mi to zhnusilo
To musel napisat riadny idiot. Pepsi a Coca su max. pribuzne vody, priama konkurencia.
To uz mohol rovno pisat, ze do pepsi melu ludske mozgy z mrtvol.
Terezia13
29.04.19,17:17
jednoducho sa mi to zhnusilo a pepsi už nevypijem
Nandrolon
30.04.19,03:59
jednoducho sa mi to zhnusilo a pepsi už nevypijem
V PepsiCole v Prahe som chvíľu pracoval a ja osobne ju uprednostňujem, má výrazne menej cukru a je pre mňa chutnejšia. Ten cukor som na etikete neporovnával, ale však stačí ochutnať. V podstate Coca Cola a Pepsi Cola sú konkurenti, majú takmer totožný sortiment.
Pepsi Cola - Coca Cola
Mirinda - Fanta
7Up - Sprite
Dr. Pepper - Višňová Coca Cola
toniky majú mám doje tiež obidve firmy
bettylou
30.04.19,04:24
Nandi, proti cole nič nemám teda coca cole, ale pepsi cola vraj (a ešte niekoľko výrobkov - väčšinou čokoládové tyčinky napr. Kit - kat) výťažok s ľudských embrií, od vtedy sa mi to zhnusilo

kde z onej by zohnali toľko ľudských embrií, šak toho sa vyrába desiatky milionov kusov ak nie viac
vicktor
30.04.19,05:35
Kamarat pracujuci v Coca Cole mi povedal, ze aj nejeden odbornik si pomyli Pepsi s Cocou.

...ze pomlete ludske embrya... :D
Terezia13
01.05.19,19:12
nie pomleté ľudské embriá ale výťažky z nich, zrejme nejako chemicky upravené
.......a tých ľudských embrií - zabitých plodov - sú nepredstaviteľné množstvá, asi by sme tomu množstvu ani neuverili
Terezia13
01.05.19,19:13
má niekto skúsenosti s týmto výrobkom?
https://1ashop.sk/collections/vsetky-vyrobky/products/prenosny-relaxacny-vankus-na-krk-neck-relax%E2%84%A2?fbclid=IwAR3EHrQiV6XEdOT01Sglr6wP8N wnWx3y-46Z7mSSyYQIzBXtmxYWwWPSelw
bettylou
02.05.19,04:45
nie pomleté ľudské embriá ale výťažky z nich, zrejme nejako chemicky upravené
.......a tých ľudských embrií - zabitých plodov - sú nepredstaviteľné množstvá, asi by sme tomu množstvu ani neuverili

Veď to by potom bolo kua drahé, dopraviť embriá, chemicky upraviť rozviezť do fabrík, kde sa to vyrába... neviem, mne sa to nezdá, načo by si to tak komplikovali
bettylou
02.05.19,04:48
má niekto skúsenosti s týmto výrobkom?
https://1ashop.sk/collections/vsetky-vyrobky/products/prenosny-relaxacny-vankus-na-krk-neck-relax%E2%84%A2?fbclid=IwAR3EHrQiV6XEdOT01Sglr6wP8N wnWx3y-46Z7mSSyYQIzBXtmxYWwWPSelw

nie, ale hádam pomôže aj častejšie kývať hlavou zboka na bok a do strán atď, netreba to robiť ako dáke cvičenie, len stále pohnúť hlavou, keď dávam enter (napr.) Jak Marko Igonda v tretej sérii Prázdnin . Tiež mu každú chvíľu mykalo hlavou. Ale dlhodobo to má veľmi priaznivý efekt na uvoľnenie svalstva pozdĺž chrbtice. :)
lujza.j
02.05.19,08:15
má niekto skúsenosti s týmto výrobkom?
https://1ashop.sk/collections/vsetky-vyrobky/products/prenosny-relaxacny-vankus-na-krk-neck-relax%E2%84%A2?fbclid=IwAR3EHrQiV6XEdOT01Sglr6wP8N wnWx3y-46Z7mSSyYQIzBXtmxYWwWPSelw
"Pomáha zlepšiť všeobecné bytie"....no konec japonec:eek::D
Ak mas problem s krnou a hrudnou chrbticou...na jutube..alebo aj inde najdes uvolnovacie cvicenia....viem,ze je tu aj zvlast taka tema do ktorej som davala obrazky cvicenia na dane partie..co som nafasovala na rehabke
Ja by som si to teda nekupila....a to mam problemy aj s krnou aj hrudnou....fajne je aj "valčekovanie"je vela druhov....
http://m.masaznelehatka.sk/masazne-valce/?gclid=CjwKCAjwqqrmBRAAEiwAdpDXtGQDEcmFGcfwgujR6dS 4CaOX-l8U0gmy53cLBNKSXygpzzDacciAjxoCUCYQAvD_BwE
bettylou
02.05.19,09:08
Som mala veľku chuť na drožďovú pomazánku, reku, chýba vit. B. Len som medzitým robila taký druh syrca (mlieko, kefír, vajíčka, bylinky, cesnak) a ostala mi srvátka. Tak som si k chlebu miesto mlieka. Chuť na drožďovú pomazánku zmizla. Tá srvátka je natankovaná B vitamínom. Hodí sa :)
lujza.j
02.05.19,09:33
Valce su fajn....mam ten siroky....da sa cele telo vymasirovat-precvicit...vlastnym tlakom...citis..kde viac krat prejst...ja hlavne chrbat....viem,ze aj kniha vydana
https://www.martinus.sk/?uItem=266608
Dáša_
02.05.19,11:10
Kedysi a dnes: Ako je na tom dnešné ovocie a zelenina? (https://juditatkacova.sk/myty-vo-vyzive/1167/ )
alaya1
02.05.19,12:33
Som mala veľku chuť na drožďovú pomazánku, reku, chýba vit. B. Len som medzitým robila taký druh syrca (mlieko, kefír, vajíčka, bylinky, cesnak) a ostala mi srvátka. Tak som si k chlebu miesto mlieka. Chuť na drožďovú pomazánku zmizla. Tá srvátka je natankovaná B vitamínom. Hodí sa :)

Tu som naposledy jedla v skolke :) ..Ale ine robievam,
babka - ježibabka
30.05.19,16:14
bettylou
30.05.19,16:32
Na čo je dobré ihličie: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/caj-z-borovicoveho-ihlicia/

Ja len nerozumiem, ako je to stým vitamínom c: Podľa oficiálnych zdrojov sa ničí už pri teplote ca 40stC, ale čaj popísaný v h.u.linku sa varí 15-20 min vo vriacej vode. To čo sa potom to céčko respawnuje alebo čo? Píšem, pretože už som čítala x takých c vitamínových linkov. Inak samozrejme blahodárne účinky borovice sú. Trebárs ten najkrajší je keď sa človek prechodí v borovicovom lese, to je tak nádherný vzduch... :)

Poďme spraviť niečo pre svoje zdravie.. Poďme sadiť borovice v miestach kde majú svoje prirodzené prostredie. Až vyrastú otrháme trochu ihličia a uvaríme čaj alebo olejček..
vicktor
31.05.19,06:37
Ja zas nerozumiem tomuto: "Kedze je sezona chorob prave teraz na jesen..." - clanok je z februara a text sa neda kopirovat.
U nas je borovic dost, ihlicie skusim len vyluhovat v horucej vode.
Alebo povarim a po vychladnuti prihodim sumivy celaskon. :D
bettylou
31.05.19,07:00
Ja zas nerozumiem tomuto: "Kedze je sezona chorob prave teraz na jesen..." - clanok je z februara a text sa neda kopirovat.
U nas je borovic dost, ihlicie skusim len vyluhovat v horucej vode.
Alebo povarim a po vychladnuti prihodim sumivy celaskon. :D

I tak še da..., jak rusnak s drabinu
Nandrolon
31.05.19,07:39
Ja zas nerozumiem tomuto: "Kedze je sezona chorob prave teraz na jesen..." - clanok je z februara a text sa neda kopirovat.
U nas je borovic dost, ihlicie skusim len vyluhovat v horucej vode.
Alebo povarim a po vychladnuti prihodim sumivy celaskon. :D
Ak vypneš javascript, môžeš kopírovať...
babka - ježibabka
01.07.19,18:02
Práve čítam. Dostala som dnes mailom: https://lepsiden.sk/medovka-lekarska-liecive-kvapky/
Tweety
02.10.19,08:03
lujza.j
11.01.20,10:03
Idem si fuknut "kuru" s jablcnym octom...rano a pred spanim 1PL do 2dc vody....aspon 1/2 roka....nie je uplne bez ciela.....asi 3/4 roka ma boli rameno...nie pohyb v klbe....ale iba pri urcitom pohybe - polohe...nezatazujem....aj ked cvicim...trener vie co a ako....nie u dochtora som este nebola- moj problem.....vcera som zapocula ...pani bolave rameno..nevie sa obliect...ruku dvihnut....to som ja....ze ona ma kalcifikat v ramene....tak som si urobila diagnostiku:D
misoft
11.01.20,10:48
....tak som si urobila diagnostiku:D
Ako na aute? Pripojiť do servisného konektoru a odčítať chybové kódy? :D:D:D
lujza.j
11.01.20,11:41
....tak som si urobila diagnostiku:D
Ako na aute? Pripojiť do servisného konektoru a odčítať chybové kódy? :D:D:D
Jaj...ale autem by som uz davno bola na dg....ja som sa dlho analyzovala....lebo fakt sa mi nesce po dochtoroch....staci,ze musim tam de musim...
misoft
11.01.20,11:49
Tak sa neanalyzuj... keď nie si zanalyzovaná, nevieš, aké sú problémy.. a teda nič neriešiš... :D
marjankaj
11.01.20,12:07
....lebo fakt sa mi nesce po dochtoroch....staci,ze musim tam de musim...
šak kto by ťa potom prebaľoval.:---
bettylou
11.01.20,14:30
https://www.youtube.com/watch?v=BiE2_H1TMY0 :)

ja zas ráno na stuhnuté bedrá takto nejako :D
Mária27
15.01.20,15:01
buchač
28.01.20,17:46
Zlepšuje život diabetikov jedlom
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/540514-svetove-vysledky-slovenskej-lekarky-zlepsuje-zivot-diabetikov-jedlom/

Zajtra kupujem tlačovú formu Pravdy - kvôli prílohe...som zvedavý na tú metódu.
Dáša_
28.01.20,20:04
buchač
28.01.20,20:30
Zlepšuje život diabetikov jedlom
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/540514-svetove-vysledky-slovenskej-lekarky-zlepsuje-zivot-diabetikov-jedlom/

Zajtra kupujem tlačovú formu Pravdy - kvôli prílohe...som zvedavý na tú metódu.
čo nevieš používať google :D :D ????

https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/537903-vylieci-diabetes-nfi-protokol/
https://www.nfidiet.sk/
https://www.dnes24.sk/svet-o-slovensku-vdaka-veganskej-strave-sa-zbavili-liekov-339525
Nehľadal som iné linky v súvislosti s danou lekárkou.
Ale včul som si ich prešiel...zajtra si len zo zaujímavosti pozriem, na aký krátky článok sa zmrštila hentá problematika.

Ak je na obálke prílohy foto doktorečky, tak je to aj jasné. Na tú moju nejak nemá...;)
Diéta, plán na stratu hmotnosti ? Pfúúú...

Cena každého dvojtýždňového NFI plánu pre stratu hmotnosti je 29,- €
https://www.nfidiet.sk/pricesk.php
...ďalej už radšej nejdem, nepokračujem.

Len by ma zaujímali, že ako stíha ordinovať v 2-3 ordináciách...lebo tá moja má diár zaplnený na 2-3 mesiace dopredu.
lujza.j
28.01.20,21:11
Verim,ze spravna strava vie robit divy....
buchač
28.01.20,21:16
Verim,ze spravna strava vie robit divy....
Záleží od okolností a aj od jedinca...a aj od stavu choroby.
lujza.j
28.01.20,21:34
Urcite ano...
...ale za pokus by to stalo....len su dochtori...ktori radsej "po starom" farmaka su naj....
buchač
29.01.20,07:12
Kúpil, prečítal...neriešim, pre mňa v podstate nič nové...ale hlavne nevhodné.
Dáša_
29.01.20,07:59
Kúpil, prečítal...neriešim, pre mňa v podstate nič nové...ale hlavne nevhodné.
a tak som sa nadejala, že v rámci osvety poreferuješ viac :)
buchač
29.01.20,09:02
Kúpil, prečítal...neriešim, pre mňa v podstate nič nové...ale hlavne nevhodné.
a tak som sa nadejala, že v rámci osvety poreferuješ viac :)
Nič nové v podstate...v rozhovore je taký súhrn infošiek z linkov, čo si dala...viď foto.

Čo sa mňa týka - že nevhodné ... nuž, ak by som si dával hentú strovu, tak by mi bolo veľmi rýchlo zle.
Dáša_
29.01.20,09:33
takže pekný PR článok na vegan stravu, teda konkretne na kupovanie dietnych predpisov, prípadne kníh :)
buchač
29.01.20,09:57
takže pekný PR článok na vegan stravu, teda konkretne na kupovanie dietnych predpisov, prípadne kníh :)
Si ma odhalila...že jak som doktorečku odhalil...;)

Zaujímavé je, že nedáva povolanie tých pacientov...teda okrem toho šoféra, čo sa zázračne dostal za pár týždňov do pohody..


Jej pacient Peter žil 30 rokov s diabetom 2. typu. V posledných rokoch už mal vážne komplikácie, pre upchávanie ciev v končatinách a bolesti nôh už nevládal prejsť ani do obchodu v dedine. Prekonal srdcový infarkt. Ako šofér z povolania už nemohol pracovať, pretože si necítil nohy. Neustále priberal. Hodnoty glykovaného hemoglobínu (vyjadruje priemer hodnôt hladín cukru v krvi za posledné tri mesiace) sa mu zhoršovali, prognóza bola nepriaznivá.

V júni 2018 urobil Peter zásadné rozhodnutie. Z prvej ruky sa dozvedel o novej metóde určenej na pomoc pri liečbe diabetu 2. typu. Začal sa stravovať podľa NFI protokolu. „Už po dvoch týždňoch sme mohli znížiť dávku lieku na cukrovku, po mesiaci sme ho úplne vysadili,“ píše jeho diabetologička. Po 19 týždňoch dodržiavania NFI protokolu mohli vysadiť aj inzulín!
Peter bol na NFI protokole celkovo 23 týždňov. Za ten čas schudol 29 kg.


..to ale môže vravieť tomu, čo seno žerie....tomu ja teda neuverím ani Bohovi.

Kde sú iní pacienti, ich povolanie ?
Mali sedavé zamestnanie alebo manuálne ?
Ako často si pichali inzulín ?
Brali aj tabletky ?
Pohybovali sa ?
Ako sa stravovali ?
...atď, etc...a podobne.
lujza.j
29.01.20,10:07
A z coho by ti bolo zle...od hladu ?. pisu..ze nie malo kaloris....
lujza.j
29.01.20,10:15
Nechapem co ti na nej vadi,ze je ina....?ze ide to aj inak ako liekmi...no a asi ide..
Ano kazdy pacoš..je indivindi..ale aj tak....
Myslim,ze kazdy..co ma vystreleny visceral....by sa mal nad svojim stravovanim zamysliet a nemyslim iba dia.....
buchač
29.01.20,10:39
A z coho by ti bolo zle...od hladu ?. pisu..ze nie malo kaloris....
Od hladu...od námahy...od nízkej hladiny cukru...konečný dôsledok je hypoglykémia.
Zelenina je kalorické jedlo ???

Preto som dal aj tie otázky.
Je rozdiel, či je niekto na zelenine a sedí za PC a "pracuje"...a ten druhý drie jak kôň. Proste by ho rovno vystrelo.
Ja keď idem makať, tak si ráno šľahnem len tretinu dávky a pritom na raňajky rozhodne nie nejaké múúúúsli, ale povedzme vianočku (a tá je zakázaná). No na obed mám cukor jak malé decko...paradzina. Proste ten cukor spálim...podobne je to aj na výjazdoch do lesa.

...a áno...každý pacient má inakšie nastavenie.
lujza.j
29.01.20,10:58
Mas svoju pravdu ok....tu stravu.. pisu..ze niekto kontroloval...je usita..pre kazdeho indivindi-ze je vyvazena/bielkoviny,sacharidy,tuku,vit.,/ pitny rezim...asi kazdy nahlasil svoj pribeh-ako zije..co robi....podla toho jedalnicek....
Dáša_
29.01.20,11:35
A z coho by ti bolo zle...od hladu ?. pisu..ze nie malo kaloris....
Od hladu...od námahy...od nízkej hladiny cukru...konečný dôsledok je hypoglykémia.
Zelenina je kalorické jedlo ???

Preto som dal aj tie otázky.
Je rozdiel, či je niekto na zelenine a sedí za PC a "pracuje"...a ten druhý drie jak kôň. Proste by ho rovno vystrelo.
Ja keď idem makať, tak si ráno šľahnem len tretinu dávky a pritom na raňajky rozhodne nie nejaké múúúúsli, ale povedzme vianočku (a tá je zakázaná). No na obed mám cukor jak malé decko...paradzina. Proste ten cukor spálim...podobne je to aj na výjazdoch do lesa.

...a áno...každý pacient má inakšie nastavenie.


zas musím googliť za teba :D :D myslím, že by si sa mal nad sebou hlboko zamyslieť :D

https://www.youtube.com/channel/UCwMsIUmvD_CMrzP3slhTCuw
buchač
29.01.20,11:56
zas musím googliť za teba :D :D myslím, že by si sa mal nad sebou hlboko zamyslieť :D

Už sa radšej nad tým nezamýšľam...


Váš na mieru ušitý NFI Protokol si môžete zakúpiť na n......sk.

Linky nedávam...šak aj ty si ich zmazala. ;)

Ale urobím jednu vec. Keď pôjdem najbližšie na kontrolu, tak vezmem so sebou prílohu Pravdy, že čo na to povie moja diabetka.

Aby bolo ale jasné. Osobne nemám nič proti tejto "kúre"...no myslím si, že sa to nedá aplikovať na všetkých.


Mám a som proti takejto masívnej reklame v periodiku, ktorá je vydávaná za relevantný a overený výzkum.
Dáša_
29.01.20,12:34
otvorene, aj mne na tom vadí tá skrytá reklama. Lebo povedala síce kopec vecí, ale nič konkrétne. Iba podprahovo nabádajú na kupovanie.

Ak som správne pochopila, je to zahraničný projekt. A tam šípim nejaký MLM. Možno by bolo fajn prečítať tie knižky, čo sú spomínané na stránke. Ako už aj za väčšie blbosti som dala peniaze :D.
lujza.j
29.01.20,13:12
kopretinka
29.01.20,14:02
35 eur je smiešna suma ........iné diéty sú drahšie.
buchač
29.01.20,14:13
35 eur je smiešna suma ........iné diéty sú drahšie.
Len za nejaký (2 týždňový "plán) vydrbať 35 evri...?
Dotyčná doktorka doporučuje držať diétu cca 20 týždňov, teda už len za plány jeden vysolí 350€.
Včul by som podotkol, že každá diéta pozostáva zvyčajne z kvalitných surovín...a tie rozhodne nie sú nejak lacné.

Ale dobre, vždy lepšie investovať do neistej kúry ako do niečoho niečoho istého (trebárs do alkoholu).
lujza.j
29.01.20,14:40
Urcite 20 tyzdnov....nie je kazdy jeden den iny...na 100% sa opakuje
Ja som par rokov nazad dala...250e za dva tydny...nestazujem sa ani nemachrujem...dnes si vyskladam stravu sama....lebo to funguje na nejakom principe....tak isto funguje a hento stravovanie....JA...keby.. len zo zvedavosti..by som dva tydny kupila...ale to som ja..
Aj lieky stoja peniaze....gundžujeme,ale zaplatime.....
Dáša_
29.01.20,15:14
Urcite 20 tyzdnov....nie je kazdy jeden den iny...na 100% sa opakuje
Ja som par rokov nazad dala...250e za dva tydny...nestazujem sa ani nemachrujem...dnes si vyskladam stravu sama....lebo to funguje na nejakom principe....tak isto funguje a hento stravovanie....JA...keby.. len zo zvedavosti..by som dva tydny kupila...ale to som ja..
Aj lieky stoja peniaze....gundžujeme,ale zaplatime.....

no, na tomto to funguje :) Ja som zo zvedavosti kupila lektronicku knizku, čo je v jednom z odkazov :D Teda, tých 400 strán som už aj stihla prelistovat, ale na prvý pohlad ma tam v podstate nič nezaujalo. No čo už :D
lujza.j
29.01.20,15:19
Takze vodrb?:(
Dáša_
29.01.20,15:24
Takze vodrb?:(

podla mna kopec slov sice podložených vedeckými štúdiami, ale nič podstatne som s nedozvedela. Odkazov je tam fakt požehnanie, snad aj 40 strán odkazov a vysvetliviek.

ak chceš napíš :)
buchač
29.01.20,15:30
Takze vodrb?:(
Povedzme, že nie.
Prirovnal by som ku Bukimu...vééééééééľa kydov, grafov, zozbieraných info, atď...no skutek utek.
Jeden sa nemôže správať podľa toho, hentoho, onoho...to by sa venoval len sám sebe = čo jesť alebo nie, čo si pripraviť na jedlo, kedy cvičiť a ako cvičiť, čo si obliesť a čo nechať v skrini.....to ani žiadne koníčky, dokonca ani do práce by nemohol chodiť.


Slovami mojej doktorečky, keď som jej referoval o mojej činnosti..." To nemôžete, to sa nedá...zanedlho by ste sa zbláznili".
misoft
29.01.20,15:43
Viete... ja to napíšem tak, ako to vidím ja.
Ako Bukovský, tak i táto lekárka spadá do kategórie "lekárov - odporúčateľov".
Tak ako Bukovský, tak i ona len ODPORÚČA to, čo niekde niekto niečo napísal!
Veď bol aj u Bukovského prípade, keď verejne cez telku tvrdil, že tuky sú zlé, že cholesterol ... a hento a toto. A o pol roka odrazu konštatoval, že tuky sú dobré a podobné veci.
Ja nepovažujem Bukovského za lekára-špecialistu na výživu, ale za šarlatána, ktorý si svojimi kecami (a farebnými čarbanicami) robí vlastné PR.
A možno nebudem ďaleko od pravdy, že ten jeho titul je KÚPENÝ.
korela
29.01.20,16:11
korela
29.01.20,16:14
Takze vodrb?:(
Povedzme, že nie.
Prirovnal by som ku Bukimu...vééééééééľa kydov, grafov, zozbieraných info, atď...no skutek utek.
Jeden sa nemôže správať podľa toho, hentoho, onoho...to by sa venoval len sám sebe = čo jesť alebo nie, čo si pripraviť na jedlo, kedy cvičiť a ako cvičiť, čo si obliesť a čo nechať v skrini.....to ani žiadne koníčky, dokonca ani do práce by nemohol chodiť.


Slovami mojej doktorečky, keď som jej referoval o mojej činnosti..." To nemôžete, to sa nedá...zanedlho by ste sa zbláznili".
Nezbláznila som sa.
To je čo za lekárku? Mala by pacienta v prvom rade podporiť. Kto, ak nie ona? Asi sa riadi podľa seba.
korela
29.01.20,16:26
Viete... ja to napíšem tak, ako to vidím ja.
Ako Bukovský, tak i táto lekárka spadá do kategórie "lekárov - odporúčateľov".
Tak ako Bukovský, tak i ona len ODPORÚČA to, čo niekde niekto niečo napísal!
Veď bol aj u Bukovského prípade, keď verejne cez telku tvrdil, že tuky sú zlé, že cholesterol ... a hento a toto. A o pol roka odrazu konštatoval, že tuky sú dobré a podobné veci.
Ja nepovažujem Bukovského za lekára-špecialistu na výživu, ale za šarlatána, ktorý si svojimi kecami (a farebnými čarbanicami) robí vlastné PR.
A možno nebudem ďaleko od pravdy, že ten jeho titul je KÚPENÝ.
Reprezentoval republiku v plávaní.
Z jedného rozhovoru, kde prezradil sám o sebe, že sa ešte na konci štúdia nevedel rozhodnúť pre špecializáciu, tak nakoniec si vybral výživu. Čo nie je zlý odbor a nevedieť sa rozhodnúť, viem tiež pochopiť.
Keď som bola za ním s dieťaťom kvôli celiakii, odporúčal nás, že on sa špeciálnej výžive nevenuje. Dnes ju potrebuje takmer každý, keď podľa jeho slov cca 70% ľudí má problémy s trávením.
Šokovalo ma, že na nejakom cz fóre ho pasujú medzi slov. osobnosti ako Páleš, toho pokladal ten človek za génia, to by som aj uznala, lebo jeho výskum a práca bola prvá na svete, ale vo svete uznali až prácu Američana, ktorý publikoval ako druhý a práca identická. Dnes spolupracujú.
Potom Štefánik, možno Dubček a Bukovský, To bolo aj na mňa priveľa.
Tie jeho videá si občas pozriem, iba sa zatiaľ držím, aby som mu tam nezačala oponovať. Nič na sebe nemá odskúšané ...a tvrdí, že nie, nedá sa a pod.
korela
29.01.20,16:37
35 eur je smiešna suma ........iné diéty sú drahšie.
Len za nejaký (2 týždňový "plán) vydrbať 35 evri...?
Dotyčná doktorka doporučuje držať diétu cca 20 týždňov, teda už len za plány jeden vysolí 350€.
Včul by som podotkol, že každá diéta pozostáva zvyčajne z kvalitných surovín...a tie rozhodne nie sú nejak lacné.

Ale dobre, vždy lepšie investovať do neistej kúry ako do niečoho niečoho istého (trebárs do alkoholu).
Kvalitné suroviny .. keďže som začínala v novembri, tak väčšina zeleniny iba z Tesca, a malo to účinok.
Bio ten rok iba vajíčka, a kozie jogurty, tie vtedy ani iné nebolo dostať kúpiť.
Aká neistá diéta, aj tak by si musel niečo jesť. 35 eur sa zdá niekomu veľa na 2 týždne?
Za kratší čas by to určite nešlo. Viem podľa seba, nie síce s diabetom, ale bolo to vážne.
Dáša_
29.01.20,16:43
Ako lekárka nie je nejaká šarlatánka. Tí pacienti boli sledovaní v Ľubochni, dokonca myslím, že tam boli chvíľu aj hospitalizovaní, aby ich na začiatku nastavili na prísnu vegánsku stravu. A to je tuším u nás to najvyššie pracovisko, čo sa cukrovky týka. Tam ich odsledovali a teda verím, že naozaj im potreba liekov klesla.
Inak, v Lubochni som ležala pred asi 35 rokmi a spomínam si, že oni tam už vtedy hodne experimentovali s výživou. Robili pokusy aj s hladovkou v začiatkoch cukrovky aj iné.
Takže z tohto pohladu to asi odrb nebude.

Len teda, také tie tanečky okolo toho, že musíš v presné dni jesť iba presne určenu papriku - t.j. žltú, inokedy iba tmavú listovú zeleninu s tofu a hnedou ryžou a podobné reči. Že len s tým individuálnym plánom dosiahneš to pravé orechové. Nevylučujem to, len teda asi by k tomu bolo treba aj nejaké vyšetrenia. A neviem, či sa k vyšetreniam len tak lahko dostaneš....

Nuž ale keby sa niekto podujal vyskušať to, mohol by potom poreferovať
korela
29.01.20,17:13
Polnišová sa so ŠŽ liečila v HU ajurvédou na lôžkovej časti, mala tú obrovskú výhodu, že jej v presný čas prinášali predpísané jedlo. Pretože to je na tom to najťažšie. Presnosť a druh jedla, čajov a pod.
Nato sa jej narodili deti.
lujza.j
29.01.20,17:35
Odrb som myslela,ze kupis knizku a aj tak sa nic nedozvies....
Dáša_
29.01.20,17:43
Odrb som myslela,ze kupis knizku a aj tak sa nic nedozvies....

chceš pozrieť? pošlem ti ju :)
buchač
29.01.20,17:48
Nezbláznila som sa.
To je čo za lekárku? Mala by pacienta v prvom rade podporiť. Kto, ak nie ona? Asi sa riadi podľa seba.
Nerieš, čomu nerozumieš, respektíve keď nevieš, o čo išlo...na moju doktorku ja veru nedám dopustiť...a pôjdem aj ďalej.
Trúfam si dokonca tvrdiť, že moja doktorka je oveľa lepšia odborníčka ako je vyššie uvedená...
Alebo čomu nerozumieš...?

Ak by som ťa chcel uraziť, tak poviem, že ty si tak trochu iná už dávno...teda podľa tých príspevkov a čo všetko vystrájaš, ako si do toho svojho zdravia doslova a do písmena zahľadená, podriadila si tomu všetko.
Ale ja ťa nechcem absolútne uraziť. To, čo robíš, to nie je moja vec...akurát mi vadí, že svoje názory pretláčaš vopred...a niekedy aj dosť účelovo.

P.S.:
...a že dávaš do pozornosti všeliaké celevriti, tak to ma občas serondí.
kopretinka
29.01.20,19:12
Myslím, že tu nejde o nič nové pod slnkom.
http://liek.beautywoman.sk/clanok/1711
https://www.centrumctm.sk/n/pred-troma-mesiacmi-diabetik-dnes-zdravy-clovek

".....chlieb,strukovín, pšeno, proso, zemiaky, grahamové kolienka. To všetko bolo odporúčané pre mňa........."
Xsamé sacharidy,ozaj veľmi vhodné pre diabetika.A kde sú bielkoviny a tuky? To akože mám veriť tomu,že s takou stravou funguje v poriadku a dokonca si vyliečil dia??"
.....Okrem toho som užíval preparáty ."..........nooooooo,a užíva ich dodnes asi.
Dáša_
29.01.20,19:14
Myslím, že tu nejde o nič nové pod slnkom.
http://liek.beautywoman.sk/clanok/1711
https://www.centrumctm.sk/n/pred-troma-mesiacmi-diabetik-dnes-zdravy-clovek

".....chlieb,strukovín, pšeno, proso, zemiaky, grahamové kolienka. To všetko bolo odporúčané pre mňa........."
Xsamé sacharidy,ozaj veľmi vhodné pre diabetika.A kde sú bielkoviny a tuky? To akože mám veriť tomu,že s takou stravou funguje v poriadku a dokonca si vyliečil dia??"
.....Okrem toho som užíval preparáty ."..........nooooooo,a užíva ich dodnes asi.

este stále ideš v keto? Máš výsledky?
buchač
29.01.20,19:21
Myslím, že tu nejde o nič nové pod slnkom.




...akurát mi vadí, že svoje názory pretláčaš vopred...a niekedy aj dosť účelovo.


Veru tak...nič nové pod slnkom...proste reklama na Subotiča.
lujza.j
29.01.20,19:32
S keto musia byt vysledky:) len bukovsky hlasi,ze nefunguje:D staci vyskusat....ja sice okrem jednoduchych cukrov ratam aj kalorie:--- ale nevidim v tom ziadny problem...
kopretinka
29.01.20,19:39
Myslím, že tu nejde o nič nové pod slnkom.
http://liek.beautywoman.sk/clanok/1711
https://www.centrumctm.sk/n/pred-troma-mesiacmi-diabetik-dnes-zdravy-clovek
Ten Subotič má nejaký titul z medicíny??
".... prekyslenosť organizmu....."
Chujovina! Neexistuje prekyslenosť organizmu.pH organizmu sa nedá zmerať,dá sa zmerať pH slín,moču,krvi.....

"....vždy trvám na pH krvi 7,40...."
Ako môže trvať na niečom,čo je normálny prirodzený stav? Krv má 7,35-7,45.
Ak má viac alebo menej tak si na JIS a nemusíš sa dožiť rána.
Doteraz mi bol ukradnutý,ale odteraz je to u mňa debil a šarlatán.
Čo on chce liečiť,keď tvrdí hentaké sprostosti!
kopretinka
29.01.20,19:53
Myslím, že tu nejde o nič nové pod slnkom.
http://liek.beautywoman.sk/clanok/1711
https://www.centrumctm.sk/n/pred-troma-mesiacmi-diabetik-dnes-zdravy-clovek

".....chlieb,strukovín, pšeno, proso, zemiaky, grahamové kolienka. To všetko bolo odporúčané pre mňa........."
Xsamé sacharidy,ozaj veľmi vhodné pre diabetika.A kde sú bielkoviny a tuky? To akože mám veriť tomu,že s takou stravou funguje v poriadku a dokonca si vyliečil dia??"
.....Okrem toho som užíval preparáty ."..........nooooooo,a užíva ich dodnes asi.

este stále ideš v keto? Máš výsledky?
Ja som LC,vedome som do ketózy nešla,zo začiatku som sacharidy počítala,a bolo ich málo,aj som sa do ketózy dostala,ani som sa neusilovala,ale išla som striktne a podstivo to Lc.Po pár týždňoch som začala mať hnusnú chuť v ústach,to vraj mala byť ketóza.
Po pár dňoch to prešlo.Tak neviem,či som si zvykla,alebo uz nie som v ketôze.
Občas si dám niečo,čo by sa nemalo,a potom mi je blbo.Koláč,chleba,bageta.....
Na jeseň som sa rozožrala a vyvrcholilo to vianocami.Neviem sa dostať do normálu.
Asi to prehaňam so sacharidmi,lebo oriešky,ovocie,zemiak,ryža.....
Chudnutie mi išlo pomaly,10kilo mi trvalo rok,potom dlho nič a potom asi zo stresu 2kiladolu,ale po novom roku sa mi vratili tie 2kilá.
Ono je problém,že zle spím,málo,budím sa.....to brzdí chudnutie.Aj stres.

A ketoza nie je podmienka chudnutia.Tvrdia to aj odborníci.
korela
29.01.20,19:56
Nezbláznila som sa.
To je čo za lekárku? Mala by pacienta v prvom rade podporiť. Kto, ak nie ona? Asi sa riadi podľa seba.
Nerieš, čomu nerozumieš, respektíve keď nevieš, o čo išlo...na moju doktorku ja veru nedám dopustiť...a pôjdem aj ďalej.
Trúfam si dokonca tvrdiť, že moja doktorka je oveľa lepšia odborníčka ako je vyššie uvedená...
Alebo čomu nerozumieš...?

Ak by som ťa chcel uraziť, tak poviem, že ty si tak trochu iná už dávno...teda podľa tých príspevkov a čo všetko vystrájaš, ako si do toho svojho zdravia doslova a do písmena zahľadená, podriadila si tomu všetko.
Ale ja ťa nechcem absolútne uraziť. To, čo robíš, to nie je moja vec...akurát mi vadí, že svoje názory pretláčaš vopred...a niekedy aj dosť účelovo.

P.S.:
...a že dávaš do pozornosti všeliaké celevriti, tak to ma občas serondí.
Nie som zahľadená, bola som chorá. Tak som riešila po svojom. To je všetko. Už dávno sa tak nestravujem, čo aj ľutujem.
korela
29.01.20,20:02
Myslím, že tu nejde o nič nové pod slnkom.
http://liek.beautywoman.sk/clanok/1711
https://www.centrumctm.sk/n/pred-troma-mesiacmi-diabetik-dnes-zdravy-clovek
Ten Subotič má nejaký titul z medicíny??
".... prekyslenosť organizmu....."
Chujovina! Neexistuje prekyslenosť organizmu.pH organizmu sa nedá zmerať,dá sa zmerať pH slín,moču,krvi.....

"....vždy trvám na pH krvi 7,40...."
Ako môže trvať na niečom,čo je normálny prirodzený stav? Krv má 7,35-7,45.
Ak má viac alebo menej tak si na JIS a nemusíš sa dožiť rána.
Doteraz mi bol ukradnutý,ale odteraz je to u mňa debil a šarlatán.
Čo on chce liečiť,keď tvrdí hentaké sprostosti!
Pozri sa https://www.google.com/search?q=kyselinotvorn%C3%A9+a+z%C3%A1sadotvorn%C3 %A9+potraviny&rlz=1C1JZAP_skCZ836CZ836&oq=kyselinotvorn%C3%A9&aqs=chrome.2.69i57j0l7.12633j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
dostal ma z mojich veľkých zdrav. problémov týmto spôsobom, a čo spomínaš
" ... chlieb,strukovín, pšeno, proso, zemiaky, grahamové kolienka. To všetko bolo odporúčané pre mňa........." ... potraviny, tak sú všetky (neviem ako zemiaky) z kategórie práve skôr zo zásadotvorných.
korela
29.01.20,20:06
Myslím, že tu nejde o nič nové pod slnkom.




...akurát mi vadí, že svoje názory pretláčaš vopred...a niekedy aj dosť účelovo.


Veru tak...nič nové pod slnkom...proste reklama na Subotiča.
Nemám ani najmenší dôvod, čo som u neho skončila, odvtedy som ho nevidela. Stále mi to vnucuješ, nechápem prečo.
korela
29.01.20,20:09
Mal potraviny rozdelené do troch skupín.
Každá je vyčíslená.
Pomer zásadotvorných ku kyselotvorným by sa mal udržiavať v pomere 3:1.
Je potrebné zrátať za deň ich súčty a postrážiť si ich pomer.
kopretinka
30.01.20,05:30
Mal potraviny rozdelené do troch skupín.
Každá je vyčíslená.
Pomer zásadotvorných ku kyselotvorným by sa mal udržiavať v pomere 3:1.
Je potrebné zrátať za deň ich súčty a postrážiť si ich pomer.
Mne je jedno,ako má rozdelené potraviny,ja tu píšem o jeho tvrdeniach ohľadom ph ľudského tela.
pavol54
30.01.20,06:05
Mal potraviny rozdelené do troch skupín.
Každá je vyčíslená.
Pomer zásadotvorných ku kyselotvorným by sa mal udržiavať v pomere 3:1.
Je potrebné zrátať za deň ich súčty a postrážiť si ich pomer.
Keby moja stará mama vedela ako nezdravo sa živí a upravila by si stravu podľa vedeckých metód, nezomrela by ako 93 ročná a ešte by tu možno dnes pobiehala:)
Nandrolon
30.01.20,06:07
... alebo by už ako 93 ročná bola 35 rokov po smrti :-)))
pavol54
30.01.20,07:36
... alebo by už ako 93 ročná bola 35 rokov po smrti :-)))
Moja 19
buchač
30.01.20,07:44
Ako lekárka nie je nejaká šarlatánka. Tí pacienti boli sledovaní v Ľubochni, dokonca myslím, že tam boli chvíľu aj hospitalizovaní, aby ich na začiatku nastavili na prísnu vegánsku stravu. A to je tuším u nás to najvyššie pracovisko, čo sa cukrovky týka. Tam ich odsledovali a teda verím, že naozaj im potreba liekov klesla.
Inak, v Lubochni som ležala pred asi 35 rokmi a spomínam si, že oni tam už vtedy hodne experimentovali s výživou. Robili pokusy aj s hladovkou v začiatkoch cukrovky aj iné.
Takže z tohto pohladu to asi odrb nebude.

Len teda, také tie tanečky okolo toho, že musíš v presné dni jesť iba presne určenu papriku - t.j. žltú, inokedy iba tmavú listovú zeleninu s tofu a hnedou ryžou a podobné reči. Že len s tým individuálnym plánom dosiahneš to pravé orechové. Nevylučujem to, len teda asi by k tomu bolo treba aj nejaké vyšetrenia. A neviem, či sa k vyšetreniam len tak lahko dostaneš....

Nuž ale keby sa niekto podujal vyskušať to, mohol by potom poreferovať

Pokračovanie v dnešnej Pravde...

" Dávky lieku na cukrovku sme mu mohli znížiť už po dvoch týždňoch na protokole, po mesiaci sme ho úplne vysadili a po 19 týždňoch dodržiavania stravovacieho protokolu sme mohli vysadiť aj inzulín. Pacient momentálne neberie žiadne lieky na cukrovku ani na zníženie krvného tlaku, schudol 29 kg a má opakovane výborné výsledky hladín cukru v krvi aj cholesterolu. "
https://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyziva/clanok/540697-da-sa-cukrovka-zdolat-jedlom/

Takže uvažujem.
Jedno a to isté (v podstate) opakovať dva dni za sebou ? Možno nebudem ďaleko od pravdy, že sa o hentom protokole bude písať aj zajtra.
Takže o čo tu vlastne ide ? ... o zdravie jedinca alebo o vtieravú reklamu ? Podľa mňa ide o to druhé.

...a tomu zvýraznenému sa mi teda nechce veriť...

Dáši...šak vyskúšaj a poreferuj...;) :D :D :D
Dáša_
30.01.20,11:30
nuž k tomu skúšaniu, takto ti poviem. Podla mna sme ludia rôzni, rozne stavaní, máme rôzne telesné konštrukcie, rôzne podedené veci. A preto sa nedá iba podla jedného predpisu stravovať. Jednému vyhovuje to, inému ono. Nehovorím, že chutí, ale vyhovuje. Preto všeobecné riešenia podla mna nemôžu fungovať. Ale pre niekoho vegan, pre ineho vegetarian, alevo paleo... Respektíve uplne najviac zo všetkého primerané množstvá. A pr všetkom myslím na potraviny v povodnej forme.

ako, pozrela by som si pre zaujímavosť ten jedálniček, ale ak mam byt doma a sama to pripravovať, neverím, že by som to dokázala dodržať na 100%. Lebo hlava je mnohých momentoch silnejšia
buchač
30.01.20,12:36
nuž k tomu skúšaniu, ...
-------------------------
ako, pozrela by som si pre zaujímavosť ten jedálniček, ale ak mam byt doma a sama to pripravovať, neverím, že by som to dokázala dodržať na 100%. Lebo hlava je mnohých momentoch silnejšia
Ta fasa...ty nechceš vyskúšať, ale iný by mal poreferovať...? Zlatááá...;) :D
Ale inak súhlasím...každý sme rôzni.
--------------------------
Správne...sama si pripravovať = zblázniš sa....a to je to, čo korela nepochopila.
lujza.j
30.01.20,13:56
Ved kazda jedna "ina"strava je o chystani.....tiez sa mi nechcelo ...si iba pre seba....ked chces...musis:D
bettylou
02.02.20,19:39
veronikasad
03.02.20,07:27
Urobte všetko preto, aby v meste bolo viac zelene ako betónu. :)

https://www.facebook.com/100009681785320/videos/1096954280637288/UzpfSTE2NTk5Mzc3MzM6NzQxMzM3NDIzMDU2Mjcw/jooj betty, ja keď vidím prievidzské námestie vybudované z eurofondov, je mi vždy smutno... Aka krasna kvetinova výsadba tam byvala predtym .
Terezia13
04.02.20,18:51
pavol54
04.02.20,19:18
Terezia13
04.02.20,19:32
aj také máme, vlani sa urodilo po dlhých rokoch aj sliviek na "pretlačenie"
Dáša_
18.02.20,13:58
buchač
18.02.20,14:45
Pokračovanie k tej diete, čo sme tu pred pár dnami rozoberali

https://documentcloud.adobe.com/link/review?uri=urn%3Aaaid%3Ascds%3AUS%3A6536e7d5-2d4a-4f54-89f5-e6678fb2eaab&fbclid=IwAR3khNPCD8jt-bdmiGP5biyooo2TmyECEJ-dXD30v0IRCU9ItGosiAxdRJE
Hm...

Počet sledovaných pacientov 19 mužov a 19 žien.
Použitá literatúra 57 zdrojov.
buchač
18.02.20,16:10
mimotemy


[QUOTE="Dáša_"]Pokračovanie k tej diete, ...

Otázka pre " hodnotiteľa " - bodliaka.

Máš nejaké skúsenosti z danou problematikou = si diabetik ?

Myslím si, že skôr nie, ako áno...
Teda platí to, čo o tebe vravím v iných príspevkoch...a za tým si aj stojím.
...a že prečo ?
Lebo v takýchto témach o zdraví sa vymieňajú skúsenosti alebo postrehy, no nehodnotí sa.
Keby si mal takéto problémy, tak by si vedel, o čo ide.

Ja som občas vulgárny...ale to sa dá vždy poopraviť zmenou slovníka.
Lenže ty si teda fakt neskutočné HOVADO a HAJZEL...takí sa už rodia a nezmenia sa.
Dáša_
18.02.20,16:46
buchač
18.02.20,17:29
ešte pokračujem v odkazoch :)

" V textu studie je jen velmi stručný popis stravy s odkazem na webovou stránku pracovní skupiny NFI-diet, která vypracovala NFI protokol ve spolupráci s Imperial College London. Stránky fungují na komerční bázi a nabízí zpoplatněné individualizované sestavení jídelníčku. "

Hm...takže, ak som dobre čítal aj ďalej...nuž z textu v podstate vyplýva to, čo som/sme konštatovali ohľadom danej lekáročky.
...a to sa mi tak trochu nepáči.
misoft
18.02.20,20:19
Pokračovanie k tej diete, čo sme tu pred pár dnami rozoberali

https://documentcloud.adobe.com/link/review?uri=urn%3Aaaid%3Ascds%3AUS%3A6536e7d5-2d4a-4f54-89f5-e6678fb2eaab&fbclid=IwAR3khNPCD8jt-bdmiGP5biyooo2TmyECEJ-dXD30v0IRCU9ItGosiAxdRJE
Hm...

Počet sledovaných pacientov 19 mužov a 19 žien.
Použitá literatúra 57 zdrojov.
A to si zabudol dopísať - dĺžka pozorovania 6 (slovom ŠESŤ) mesiacov.... teda "dlhé" pozorovanie na pomerne "veľkej" vzorke subjektov 19 + 19 = výpovedná hodnota = 0 slovom NULA....
buchač
21.02.20,06:40
misoft
21.02.20,09:52
Hmmm....
https://lekar.pluska.sk/mudr-janka-lejavova/hodnotenia
https://poskytovatelia.dovera.sk/lekar/35240-mudr-janka-lejavova
https://www.topdoktor.sk/doktor/diabetolog/ruzomberok/14768-mudr-janka-lejavova
Nechce sa mi veriť, že existuje toľko lekárok s ROVNAKÝM menom, s ROVNAKÝM zameraní. Alebo má klony? Prípadne sa vždy teleportuje z Mikuláša do Ružomberku v mikrosekunde?
bettylou
21.02.20,10:23
Dávam si obedňajšiu pauzu:

https://www.youtube.com/watch?v=M-8FvC3GD8c

i potom obedík
buchač
21.02.20,10:33
Hmmm....
https://lekar.pluska.sk/mudr-janka-lejavova/hodnotenia
https://poskytovatelia.dovera.sk/lekar/35240-mudr-janka-lejavova
https://www.topdoktor.sk/doktor/diabetolog/ruzomberok/14768-mudr-janka-lejavova
Nechce sa mi veriť, že existuje toľko lekárok s ROVNAKÝM menom, s ROVNAKÝM zameraní. Alebo má klony? Prípadne sa vždy teleportuje z Mikuláša do Ružomberku v mikrosekunde?
Polož si ešte jednu otázku..." pozeral som dobre na tie súvislosti ? "
A ja ti odpoviem..." Nie, nepozeral si dobre...neexistuje !"

...a áno...je to tá istá lekárka, ktorá ordinuje v dvoch ordináciách.
kukučka
21.02.20,10:40
‎Zuzana Straková‎ pre Nízkosacharidové (LOWCARB) stravování pro zdraví a hubnutí!
2 h ·
milí LC přátelé, jsem zpět z mé každoroční cesty po asii a hodně jsem zvažovala, jestli sem svoje úvahy dát, ale pořád se mi tema vrací, tak posdílím,,,,začala jsem s LC 2.10.2018,,,,,zhubla jen 7 kg, ale nabrala při mých jogo-koňo-pilates aktivitách 6 kg svalů, takže je jasné, že tukový úbytek byl vlastně velký, ačkoliv jsem nehubla na kila tak výrazně,,,tahle přeměna ze zrzavé na počínající přírodní šedou je stará necelé dva týdny a proběhla v posledních dnech mého pobytu na bali,,,,,je mi 57 let, rozměry aktuální 170/68 kg,,,,,jsem se svou proměnou do zářící šedivé žen opravdu nadšená,,,,ale to všechno není důvod, proč příspěvek píšu,,,,,jsem velký cestovatel, tak mohu lecjaké lokality porovnat,,,a příspěvek bude o tematu MLSÁNÍ.....

....to slovo mě vlastně strašně vadí,,,,mnoho zemí je tak chudých, že dát si pomeranč či jablko je vlastně luxus,,,mnoho zemí je tak chudých, že nic jako cukrárny, kavárny se zákusky a obchody narvané sladkostmi tam ještě není,,,ale bohužel už se mezinárodní řetězce snaží to tam nacpat, protože tržby nadevše, viďte,,,,,,,a někde jsem slyšela, že jak bohatnou číňané, a žerou ve fastfoofech, mají velkou obezitu,,,,no jasan taky proč,,,,,,,,,,,už jsem to tu párkrát psala, jsem výtvarnice na volné noze s titulem MUDr v občance,,,takže malinko rozumím i metabolismu těla,,,,,za mě je LC totální pecka,,,a mně, ženě po přechodu, velmi svědčí,,,,,ale prostě jsem mouku a cukr opustila,,,nenahrazuji sladkou chuť cukru jinou sladkou chutí, je to nesmysl, protože závislost na sladkém je heroinová závislost,,,a když mnoho milionu lidí na zeměkouli žádné mlsání nemá,,,a nezápasí s obezitou, není ke zvážení si dát kousek jablka a v kavárně kávu bez zákusku? prostě pomalounku zvykat tělo zpět na to, co tu po staletí bylo, čili život bez přidaného cukru atd,,,mnoho národů nemá v jídelníčku pečivo, nikdy je neviděli,,,a jsou spokojeně naživu:-)),,,,,prostě stravovat se jinak, než vás naučili v rodině, možné je,,,,a já jsem toho chodícím příkladem,,,spokojená, svalnatá šedívá ženská.....protože blahobyt, jež tu máme,,,,blahobyt západního konzumu sponzorovaný firmami jako je coca cola, ať už s cukrem, nebo umělými sladidly, je blahobyt smrti,,,,,,a když tu občas někdo napíše, že už mu obyčejná voda leze krkem, úplně mě bolí srdce,,,protože mnoho milionů lidí nemá ani tu,,,a možná není daleko doba, kdy tomu bude tak i tady,,,,,,střídmost je taky cesta k uzdravení,,,a celá planeta ji moc potřebuje,,,,,střídmost a prostota, jež se s blahobytem kdesi cestou vytratila.................zuzu
Dáša_
21.02.20,11:52
len jedna poznámka - ja som mala pocit, že chlieb, respektíve jeho rôzne formy sú vlastné snáď všetkým civilizáciam. Ale podrobne som to neštudovala. Myslím ten základ, v podstate múda a voda. A potom bud pečené v peci, alebo nad plameňom. Kysnutie aj je, aj nie je.

Inak veľká pravda napísaná. Už len to dodržiavať
kukučka
13.03.20,18:18
Prišlo mi mailom 17 rád Petra Planietu, výživového poradcu. Najprv som to skopírovala, potom vymazala, tie rady obsahujú aj odkazy na konkrétne produkty. Poniektorým z vás som to poslala na mail, dúfam, že neobťažujem. Má stránku Elementy zdravia.
veronikasad
13.03.20,18:27
Hmmm....
https://lekar.pluska.sk/mudr-janka-lejavova/hodnotenia
https://poskytovatelia.dovera.sk/lekar/35240-mudr-janka-lejavova
https://www.topdoktor.sk/doktor/diabetolog/ruzomberok/14768-mudr-janka-lejavova
Nechce sa mi veriť, že existuje toľko lekárok s ROVNAKÝM menom, s ROVNAKÝM zameraní. Alebo má klony? Prípadne sa vždy teleportuje z Mikuláša do Ružomberku v mikrosekunde?
čo je na tom divné, prečo by jeden lekár nemohol mať ambulancie v dvoch mestách ? Môj endokrinolog tiež ordinuje v Bánovciach aj v PD. Možno su u nej len zle uvedené ordinačné hodiny ...
pavol54
23.03.20,04:42
ALICÍN JE dôležitá a protibakteriálna látka predstavte si obsahuje ju surový CESNAK. Znižuje podľa odborníkov až o 60% možnosť vniku VÍRUSOV a baktérií do tela Takže cesnak ako bonbón. S domácimi sa nemusíme (Okrem novomanželov) trikrát denne cmúľať Radšej budem smrdieť od cesnaku, ako dostávať filtrovaný vzduch na IS - ke.
babka - ježibabka
23.03.20,11:58
korela
23.03.20,16:43
bettylou
25.03.20,18:47
Kto má stuhnuté kríže: :)

https://www.youtube.com/watch?v=CdCClhtKH2Q
kukučka
18.04.20,21:50
buchač
19.04.20,05:36
https://veksvetla.cz/ne-neni-to-konspirace-i-doktor-z-newyorske-jip-vidi-ze-lecime-covid-19-spatne/
V linku je vidieť názov..."vek svetla"...takže len so zaujímavosti som ho otvoril, že čo sa nedozviem. No nesklamal ma...

Fakt to nie je konšpirácia...toto je neskutočná znôška kydov...ešte aj Buki píše lepšie ako henten ebnutý ujo.
marjankaj
19.04.20,10:08
https://veksvetla.cz/ne-neni-to-konspirace-i-doktor-z-newyorske-jip-vidi-ze-lecime-covid-19-spatne/
V linku je vidieť názov..."vek svetla"...takže len so zaujímavosti som ho otvoril, že čo sa nedozviem. No nesklamal ma...

Fakt to nie je konšpirácia...toto je neskutočná znôška kydov...ešte aj Buki píše lepšie ako henten ebnutý ujo.
Radšej ulej:D
Egészsegedre.:---
buchač
20.04.20,13:22
Terezia13
22.04.20,17:52
simuska007
24.04.20,09:58
ja mam osveceny wobenzym po kure beriem aj preventivne , hlavne ked su virozy a chripky, o korone nehovoriac...
buchač
24.04.20,10:13
ja mam osveceny wobenzym po kure beriem aj preventivne , hlavne ked su virozy a chripky, o korone nehovoriac...
:D :D :D :D :D :D :D
Ty kokos...zázrak je ten Wobenzym, prisámfakt zázrak.

Napíš Krčmérymu, možno o tom ani len nevie...aj Bukimu môžeš.
lujza.j
24.04.20,10:59
Som sa smiala ked naposledy reklamna masažka...uz upravili reklamu na aktualnu....ze aj na zapal dychacich ciest:D
misoft
24.04.20,11:20
Nááááá.... šak Káčer Trubka vynašiel liečbu - dezinfenciu priamo do tela a vnútra všetko osvetľovať žiarovčičkami.... :D:D:D
vicktor
24.04.20,11:25
Len neviem preco to Donald navrhuje pichat, ved Okena sa da rovno vypit.
misoft
24.04.20,11:27
No prečo, prečo... z Okeny sa ožerú a dezinfikujú len svoje veľké panděrá. Ale keď sa to pichne do žily, účinok sa dostaví - do hodiny je vírus kaput (ale pacient do pol hodiny KO).
kukučka
25.04.20,15:04
pavol54
25.04.20,15:19
Len neviem preco to Donald navrhuje pichat, ved Okena sa da rovno vypit.
ak nechce piť nech ju jeho manželka vyskúša tampónom namočeným do okeny účinok rovnaký
buchač
25.04.20,15:28
https://veksvetla.cz/proc-je-slunecni-svetlo-ta-nejlepsi-prirozena-vakcina/
Ešte mi povedz, že si tým všetkým výrazom aj rozumela...a ti rovno uverím.

Ale inak ?
Strašná stránka...neskutočná znôška blbostí.
kukučka
25.04.20,16:36
Som rada, že ty si porozumel. Mrníkuj-te ďalej.
buchač
25.04.20,17:20
Som rada, že ty si porozumel. Mrníkuj-te ďalej.
Práve, že som neporozumel všetkým odborným výrazom...kuwa, šak latinčinu na strojníckej priemyslovke sme nemali.
...a práve o to ide...takýmto štýlom sa predkladajú články, ktoré sú ešte k tomu aj preložené prekladačom...a šup pod nos laikovi, ktorý nemá ani páru o základoch.
ALE poďme za svetlom...fujtajbl, chce se mi zvracet z takýchto stránok.
Mária27
25.04.20,17:27
Pozerám sa na seba v zrkadle, aká som pekná príťažlivá, akoby som 20 rokov mala.... V každom prípade si takéto víno ešte kúpim
buchač
11.05.20,05:37