buchač
07.10.21,13:56
Toto zaradila do svojej relácie na základe svojich skúseností ako pracujúcej matky,
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
duves
08.10.21,05:02
A Ostrihoňová ti nič nedoporučí, môže akurát niečo odporučiť. :)
Vidíš, to ta moja česká polovička vo mne zaúradovala
http://archiv.podbrezovan.sk/regionnoviny/podbrezovan.nsf/page/2008_20_Doporucit_alebo_odporucit_

Tak teda čo odporúča?
korela
08.10.21,05:37
A Ostrihoňová ti nič nedoporučí, môže akurát niečo odporučiť. :)
Vidíš, to ta moja česká polovička vo mne zaúradovala
http://archiv.podbrezovan.sk/regionnoviny/podbrezovan.nsf/page/2008_20_Doporucit_alebo_odporucit_

Tak teda čo odporúča?
Sme v téme Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie, myslím, že to aktuálne je.
romana147
08.10.21,06:26
A Ostrihoňová ti nič nedoporučí, môže akurát niečo odporučiť. :)
Vidíš, to ta moja česká polovička vo mne zaúradovala
http://archiv.podbrezovan.sk/regionnoviny/podbrezovan.nsf/page/2008_20_Doporucit_alebo_odporucit_

Tak teda čo odporúča?

nepočúvať doktora Bukvicu
majkii
08.10.21,06:28
A Ostrihoňová ti nič nedoporučí, môže akurát niečo odporučiť. :)
Vidíš, to ta moja česká polovička vo mne zaúradovala
http://archiv.podbrezovan.sk/regionnoviny/podbrezovan.nsf/page/2008_20_Doporucit_alebo_odporucit_

Tak teda čo odporúča?
Sme v téme Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie, myslím, že to aktuálne je.
Táto téma je dávno mimo témy, a stačí len tak málo použiť kritické myslenie, nepostovať hoaxy a polopravdy nejakých pseudoodborníkov
duves
09.10.21,11:02
duves
10.10.21,07:59
Na jednom MTB fore mame fajn debatu. O5 sa objavuju prípady, ked popierač, teraz s obojstranným zapalom pluc prisaha, že ak to prežije, tak sa určite nechá zaočkovať. Len škoda, že mnohí už nebudú svedčiť. A tí, čo prežijú, otočia.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1775577.html#p1775577
pavol54
10.10.21,09:28
Na jednom MTB fore mame fajn debatu. O5 sa objavuju prípady, ked popierač, teraz s obojstranným zapalom pluc prisaha, že ak to prežije, tak sa určite nechá zaočkovať. Len škoda, že mnohí už nebudú svedčiť. A tí, čo prežijú, otočia.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1775577.html#p1775577
dnes krajčí potvrdil že očkovaní môžu byť rovnako infekční ako neočkovaní, čo tiež tvrdím stále, ale majú iný priebeh nemoci. Takže očkovanie nelieči, a ten čo mu ukončia kyslíkovú dotáciu už vakcínu nepotrebuje:
-a, vytvoria sa mu protilátky,
-b, v drevenom futrále je mu zbytočná
osobne ak by nebola možnosť Sputnikom tak sa neočkujem (jediný je účinný pri delta), a mnohých sklamali bojovníci proti nemu, tak sa odmietli očkovať celkom
duves
10.10.21,10:45
dnes krajčí potvrdil že očkovaní...
kto? ten motak byvaly minister?
pavol54
10.10.21,11:07
dnes krajčí potvrdil že očkovaní...
kto? ten motak byvaly minister?
či je moták neviem, ja som nebol jeho šéf, ani nie som lekár, ale určite viacerí "vládni odborníci" tvrdili že po zaočkovaní budeme zdraví,(Dokonca je to aj v očkovacej lotérii) ak by to bola pravda, tak do nemocníc by boli s diagnózou covid prijímaní len nezaočkovaní ak to sleduješ nie je to pravda.
majkii
10.10.21,11:23
Na jednom MTB fore mame fajn debatu. O5 sa objavuju prípady, ked popierač, teraz s obojstranným zapalom pluc prisaha, že ak to prežije, tak sa určite nechá zaočkovať. Len škoda, že mnohí už nebudú svedčiť. A tí, čo prežijú, otočia.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1775577.html#p1775577
dnes krajčí potvrdil že očkovaní môžu byť rovnako infekční ako neočkovaní, čo tiež tvrdím stále, ale majú iný priebeh nemoci. Takže očkovanie nelieči, a ten čo mu ukončia kyslíkovú dotáciu už vakcínu nepotrebuje:
-a, vytvoria sa mu protilátky,
-b, v drevenom futrále je mu zbytočná
osobne ak by nebola možnosť Sputnikom tak sa neočkujem (jediný je účinný pri delta), a mnohých sklamali bojovníci proti nemu, tak sa odmietli očkovať celkom
Zaujímavé, zvláštne, celý čas diskusie mlel o nedostatočnom očkovaní obyvateľstva a na konci to zneguje takouto polopravdu. Pre mňa je táto postavička nedôveryhodná už aj pre to, že zase blúzni o plošnom testovaní, neviem či to je nejaká obsesia, alebo čo si o tom myslieť, v každom prípade vakcinácia je jedným z najúčinnejších nástrojov v boji ochoreniu covid19, na to existujú lekárske dôkazy, takže polopravdy pána Krajčíhu sú irelevantné
duves
10.10.21,11:30
viacerí "vládni odborníci" tvrdili že po zaočkovaní budeme zdraví,(Dokonca je to aj v očkovacej lotérii) ak by to bola pravda, tak do nemocníc by boli s diagnózou covid prijímaní len nezaočkovaní ak to sleduješ nie je to pravda.
A v akom pomere? na 100 hospitalizovanych je 50 zaočkovaných a 50 nezaočkovaných?
pavol54
10.10.21,11:46
viacerí "vládni odborníci" tvrdili že po zaočkovaní budeme zdraví,(Dokonca je to aj v očkovacej lotérii) ak by to bola pravda, tak do nemocníc by boli s diagnózou covid prijímaní len nezaočkovaní ak to sleduješ nie je to pravda.
A v akom pomere? na 100 hospitalizovanych je 50 zaočkovaných a 50 nezaočkovaných?
nájdi si napr. HN10.10.2021 treba brať do úvahy že očkovaní sa netestujú, do nemocnice sa vozia ťažšie prípady, z nich je 16% očkovaných, koľko očkovaných má ľahší priebeh nevieme
pavol54
10.10.21,11:48
Na jednom MTB fore mame fajn debatu. O5 sa objavuju prípady, ked popierač, teraz s obojstranným zapalom pluc prisaha, že ak to prežije, tak sa určite nechá zaočkovať. Len škoda, že mnohí už nebudú svedčiť. A tí, čo prežijú, otočia.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1775577.html#p1775577
dnes krajčí potvrdil že očkovaní môžu byť rovnako infekční ako neočkovaní, čo tiež tvrdím stále, ale majú iný priebeh nemoci. Takže očkovanie nelieči, a ten čo mu ukončia kyslíkovú dotáciu už vakcínu nepotrebuje:
-a, vytvoria sa mu protilátky,
-b, v drevenom futrále je mu zbytočná
osobne ak by nebola možnosť Sputnikom tak sa neočkujem (jediný je účinný pri delta), a mnohých sklamali bojovníci proti nemu, tak sa odmietli očkovať celkom
Zaujímavé, zvláštne, celý čas diskusie mlel o nedostatočnom očkovaní obyvateľstva a na konci to zneguje takouto polopravdu. Pre mňa je táto postavička nedôveryhodná už aj pre to, že zase blúzni o plošnom testovaní, neviem či to je nejaká obsesia, alebo čo si o tom myslieť, v každom prípade vakcinácia je jedným z najúčinnejších nástrojov v boji ochoreniu covid19, na to existujú lekárske dôkazy, takže polopravdy pána Krajčíhu sú irelevantné
ano?
majkii
10.10.21,11:53
Na jednom MTB fore mame fajn debatu. O5 sa objavuju prípady, ked popierač, teraz s obojstranným zapalom pluc prisaha, že ak to prežije, tak sa určite nechá zaočkovať. Len škoda, že mnohí už nebudú svedčiť. A tí, čo prežijú, otočia.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1775577.html#p1775577
dnes krajčí potvrdil že očkovaní môžu byť rovnako infekční ako neočkovaní, čo tiež tvrdím stále, ale majú iný priebeh nemoci. Takže očkovanie nelieči, a ten čo mu ukončia kyslíkovú dotáciu už vakcínu nepotrebuje:
-a, vytvoria sa mu protilátky,
-b, v drevenom futrále je mu zbytočná
osobne ak by nebola možnosť Sputnikom tak sa neočkujem (jediný je účinný pri delta), a mnohých sklamali bojovníci proti nemu, tak sa odmietli očkovať celkom
Zaujímavé, zvláštne, celý čas diskusie mlel o nedostatočnom očkovaní obyvateľstva a na konci to zneguje takouto polopravdu. Pre mňa je táto postavička nedôveryhodná už aj pre to, že zase blúzni o plošnom testovaní, neviem či to je nejaká obsesia, alebo čo si o tom myslieť, v každom prípade vakcinácia je jedným z najúčinnejších nástrojov v boji ochoreniu covid19, na to existujú lekárske dôkazy, takže polopravdy pána Krajčíhu sú irelevantné
ano?
Áno, nepochybne existujú!
Doplňujem
Tými dôkazmi sú randomizované klincké štúdie, z ich záverov jednoznačne vyplýva, že vakcíny (tie ktoré boli hodnotené) sú účinné proti ťažkému priebehu, znižujú riziko úmrtia, znižujú riziko nákazy a tiež preukázali, že očkovaní významne zižujú riziko šírenia. Čiže tvrdenie, že očkovaní a neočkovaný rovnako šíria nákazu je blud. https://dennikn.sk/2537020/vyvijaju-vakcinu-snov-ktora-by-fungovala-rovnako-dobre-proti-vsetkym-variantom-koronavirusu-pat-rychlych-sprav-o-koronaviruse/?ref=list
pavol54
10.10.21,17:05
Na jednom MTB fore mame fajn debatu. O5 sa objavuju prípady, ked popierač, teraz s obojstranným zapalom pluc prisaha, že ak to prežije, tak sa určite nechá zaočkovať. Len škoda, že mnohí už nebudú svedčiť. A tí, čo prežijú, otočia.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1775577.html#p1775577
dnes krajčí potvrdil že očkovaní môžu byť rovnako infekční ako neočkovaní, čo tiež tvrdím stále, ale majú iný priebeh nemoci. Takže očkovanie nelieči, a ten čo mu ukončia kyslíkovú dotáciu už vakcínu nepotrebuje:
-a, vytvoria sa mu protilátky,
-b, v drevenom futrále je mu zbytočná
osobne ak by nebola možnosť Sputnikom tak sa neočkujem (jediný je účinný pri delta), a mnohých sklamali bojovníci proti nemu, tak sa odmietli očkovať celkom
Zaujímavé, zvláštne, celý čas diskusie mlel o nedostatočnom očkovaní obyvateľstva a na konci to zneguje takouto polopravdu. Pre mňa je táto postavička nedôveryhodná už aj pre to, že zase blúzni o plošnom testovaní, neviem či to je nejaká obsesia, alebo čo si o tom myslieť, v každom prípade vakcinácia je jedným z najúčinnejších nástrojov v boji ochoreniu covid19, na to existujú lekárske dôkazy, takže polopravdy pána Krajčíhu sú irelevantné
ano?
Áno, nepochybne existujú!
Doplňujem
Tými dôkazmi sú randomizované klincké štúdie, z ich záverov jednoznačne vyplýva, že vakcíny (tie ktoré boli hodnotené) sú účinné proti ťažkému priebehu, znižujú riziko úmrtia, znižujú riziko nákazy a tiež preukázali, že očkovaní významne zižujú riziko šírenia. Čiže tvrdenie, že očkovaní a neočkovaný rovnako šíria nákazu je blud. https://dennikn.sk/2537020/vyvijaju-vakcinu-snov-ktora-by-fungovala-rovnako-dobre-proti-vsetkym-variantom-koronavirusu-pat-rychlych-sprav-o-koronaviruse/?ref=list
ešte vysvetli ako vakcína bojuje v tele s vírusom
Dáša_
10.10.21,17:23
ešte vysvetli ako vakcína bojuje v tele s vírusom
Prečo by mala vakcína bojovať s vírusom? S vírusom predsa bojuje telo. Ktoré na tej boj pripravila práve vakcína.
majkii
10.10.21,17:56
ešte vysvetli ako vakcína bojuje v tele s vírusom
A ako súvisí táto otázka s Krajčího tvrdeniami v Ta3? čítal si článok čo som pripojil v časti "2. Naozaj vakcína neznižuje prenos vírusu?" ?
pavol54
10.10.21,18:51
ešte vysvetli ako vakcína bojuje v tele s vírusom
Prečo by mala vakcína bojovať s vírusom? S vírusom predsa bojuje telo. Ktoré na tej boj pripravila práve vakcína.
presne tak. takže telo po vakcinácii je rezistentné(alebo získa imunitu ) na účinky vírusu a kľudne môže byť jeho hostiteľom. Ak dostane poriadnu dávku vírusu tak onemocnie ale s menej vážnym priebehom, teda sa zdá že nie je nemocný, alebo len ľahko a pri rovnakej dávke vírusu neočkovaný môže ísť na kyslík. tým pádom ho môže očkovaný kade tade distribuovať do okolia teda je infikovaný. Preto je zarážajúce tvrdenie že vakcína vylieči.
majkii
10.10.21,19:09
ešte vysvetli ako vakcína bojuje v tele s vírusom
Prečo by mala vakcína bojovať s vírusom? S vírusom predsa bojuje telo. Ktoré na tej boj pripravila práve vakcína.
presne tak. takže telo po vakcinácii je rezistentné(alebo získa imunitu ) na účinky vírusu a kľudne môže byť jeho hostiteľom. Ak dostane poriadnu dávku vírusu tak onemocnie ale s menej vážnym priebehom, teda sa zdá že nie je nemocný, alebo len ľahko a pri rovnakej dávke vírusu neočkovaný môže ísť na kyslík. tým pádom ho môže očkovaný kade tade distribuovať do okolia teda je infikovaný. Preto je zarážajúce tvrdenie že vakcína vylieči.

Keby si si prečítal link, kde sa autor venuje štúdii z Holandska , počas ktorej skúmali sliznicu 25 tisíc zaočkovaných zdravotníckych pracovníkov. Z výsledkov štúdie
"Potvrdilo sa, že aj zaočkovaní jedinci môžu byť pomocou RT-PCR pozitívne testovaní na koronavírus, teda že u nich došlo k takzvanej prelomovej (z angl. breakthrough) infekcii, ale množstvo životaschopných, a teda infekčných vírusov bolo u nich v porovnaní s neočkovanými jedincami výrazne nižšie a rýchlejšie sa aj zmenšovalo.
Mohlo to byť spôsobené napríklad tým, že detegovaná RNA u zaočkovaných pochádza z už zneškodnených vírusových častíc. To znamená, že vakcína nechráni iba proti ochoreniu, ale znižuje aj prenos." ešte raz zdroj https://dennikn.sk/2537020/vyvijaju-vakcinu-snov-ktora-by-fungovala-rovnako-dobre-proti-vsetkym-variantom-koronavirusu-pat-rychlych-sprav-o-koronaviruse/?ref=list
pavol54
11.10.21,09:17
ešte vysvetli ako vakcína bojuje v tele s vírusom
Prečo by mala vakcína bojovať s vírusom? S vírusom predsa bojuje telo. Ktoré na tej boj pripravila práve vakcína.
presne tak. takže telo po vakcinácii je rezistentné(alebo získa imunitu ) na účinky vírusu a kľudne môže byť jeho hostiteľom. Ak dostane poriadnu dávku vírusu tak onemocnie ale s menej vážnym priebehom, teda sa zdá že nie je nemocný, alebo len ľahko a pri rovnakej dávke vírusu neočkovaný môže ísť na kyslík. tým pádom ho môže očkovaný kade tade distribuovať do okolia teda je infikovaný. Preto je zarážajúce tvrdenie že vakcína vylieči.

Keby si si prečítal link, kde sa autor venuje štúdii z Holandska , počas ktorej skúmali sliznicu 25 tisíc zaočkovaných zdravotníckych pracovníkov. Z výsledkov štúdie
"Potvrdilo sa, že aj zaočkovaní jedinci môžu byť pomocou RT-PCR pozitívne testovaní na koronavírus, teda že u nich došlo k takzvanej prelomovej (z angl. breakthrough) infekcii, ale množstvo životaschopných, a teda infekčných vírusov bolo u nich v porovnaní s neočkovanými jedincami výrazne nižšie a rýchlejšie sa aj zmenšovalo.
Mohlo to byť spôsobené napríklad tým, že detegovaná RNA u zaočkovaných pochádza z už zneškodnených vírusových častíc. To znamená, že vakcína nechráni iba proti ochoreniu, ale znižuje aj prenos." ešte raz zdroj https://dennikn.sk/2537020/vyvijaju-vakcinu-snov-ktora-by-fungovala-rovnako-dobre-proti-vsetkym-variantom-koronavirusu-pat-rychlych-sprav-o-koronaviruse/?ref=list
Veď účinnosť vakcíny je 95% a viac, ako mi vysvetlíš 16% hospitalizovaných zaočkovaných? a to opakujem, tí čo majú ľahký priebeh sa nerátajú do štatistky nemocných.
majkii
11.10.21,14:29
.....
Veď účinnosť vakcíny je 95% a viac, ako mi vysvetlíš 16% hospitalizovaných zaočkovaných? a to opakujem, tí čo majú ľahký priebeh sa nerátajú do štatistky nemocných.
Pali, však si robíš srandu? Chápem, že odporcovia očkovania sú imúnny voči faktom, pre oponu svojho "názoru" vyplodia kadečo aby ukázali na neúčinnosť vakcín, ale túto "otázku" naozaj nemožno myslieť vážne.
pavol54
11.10.21,15:10
.....
Veď účinnosť vakcíny je 95% a viac, ako mi vysvetlíš 16% hospitalizovaných zaočkovaných? a to opakujem, tí čo majú ľahký priebeh sa nerátajú do štatistky nemocných.
Pali, však si robíš srandu? Chápem, že odporcovia očkovania sú imúnny voči faktom, pre oponu svojho "názoru" vyplodia kadečo aby ukázali na neúčinnosť vakcín, ale túto "otázku" naozaj nemožno myslieť vážne.
Len tak na okraj ja som očkovaný, takže ma neraď medzi odporcov, len neznášam ak niekto tára len preto aby obhajoval teoriu lotérie "byt zdravy je výhra" ak absolútne veríš denníku n tak je to na poľutovanie. zatiaľ si žiadny fakt alebo vysvetlenie prečo bolo 10.10. prijaté také množstvo očkovaných. Máš podklady z nejakej štúdie kde bolo zistené že očkovaní nie sú víronosiči? Lebo ja len hovorím všeobecne známe fakty o chovaní vírusov.
duves
11.10.21,15:10
Slovenská lekárka opísala, ako to vyzerá na covidovom oddelení: Mladí ľudia sa dusia zaživa, neočkovaní ľutujú
https://www.babskeveci.sk/slovenska-lekarka-opisala-ako-to-vyzera-na-covidovom-oddeleni-mladi-ludia-sa-dusia-zaziva-neockovani-lutuju/
pavol54
11.10.21,16:07
.....
Veď účinnosť vakcíny je 95% a viac, ako mi vysvetlíš 16% hospitalizovaných zaočkovaných? a to opakujem, tí čo majú ľahký priebeh sa nerátajú do štatistky nemocných.
Pali, však si robíš srandu? Chápem, že odporcovia očkovania sú imúnny voči faktom, pre oponu svojho "názoru" vyplodia kadečo aby ukázali na neúčinnosť vakcín, ale túto "otázku" naozaj nemožno myslieť vážne.
Len tak na okraj ja som očkovaný, takže ma neraď medzi odporcov, len neznášam ak niekto tára len preto aby obhajoval teoriu lotérie "byt zdravy je výhra" ak absolútne veríš denníku n tak je to na poľutovanie. zatiaľ si žiadny fakt alebo vysvetlenie prečo bolo 10.10. prijaté také množstvo očkovaných. Máš podklady z nejakej štúdie kde bolo zistené že očkovaní nie sú víronosiči? Lebo ja len hovorím všeobecne známe fakty o chovaní vírusov.



.....
Veď účinnosť vakcíny je 95% a viac, ako mi vysvetlíš 16% hospitalizovaných zaočkovaných? a to opakujem, tí čo majú ľahký priebeh sa nerátajú do štatistky nemocných.
Pali, však si robíš srandu? Chápem, že odporcovia očkovania sú imúnny voči faktom, pre oponu svojho "názoru" vyplodia kadečo aby ukázali na neúčinnosť vakcín, ale túto "otázku" naozaj nemožno myslieť vážne.
Len tak na okraj ja som očkovaný, takže ma neraď medzi odporcov, len neznášam ak niekto tára len preto aby obhajoval teoriu lotérie "byt zdravy je výhra" ak absolútne veríš denníku n tak je to na poľutovanie. zatiaľ si žiadny fakt alebo vysvetlenie prečo bolo 10.10. prijaté také množstvo očkovaných. Máš podklady z nejakej štúdie kde bolo zistené že očkovaní nie sú víronosiči? Lebo ja len hovorím všeobecne známe fakty o chovaní vírusov.
Pripadám si ako v roku 1977 keď predsedovia strán chceli aby sme v uznesení hlasovali proti "charte 77" že s ňou nesúhlasíme a ja som sa spýtal prečo s ňou nemám súhlasiť keď nepoznám jej obsah. Mal som pravdu alebo nemal? na nasekajte mi neužitočné
majkii
11.10.21,16:43
.....
Veď účinnosť vakcíny je 95% a viac, ako mi vysvetlíš 16% hospitalizovaných zaočkovaných? a to opakujem, tí čo majú ľahký priebeh sa nerátajú do štatistky nemocných.
Pali, však si robíš srandu? Chápem, že odporcovia očkovania sú imúnny voči faktom, pre oponu svojho "názoru" vyplodia kadečo aby ukázali na neúčinnosť vakcín, ale túto "otázku" naozaj nemožno myslieť vážne.
Len tak na okraj ja som očkovaný, takže ma neraď medzi odporcov, len neznášam ak niekto tára len preto aby obhajoval teoriu lotérie "byt zdravy je výhra" ak absolútne veríš denníku n tak je to na poľutovanie. zatiaľ si žiadny fakt alebo vysvetlenie prečo bolo 10.10. prijaté také množstvo očkovaných. Máš podklady z nejakej štúdie kde bolo zistené že očkovaní nie sú víronosiči? Lebo ja len hovorím všeobecne známe fakty o chovaní vírusov.

Averzia voči N-ku u názorovo opačne orientovaných chápem, ale článok nepísal redaktor, ale písal ho špičkový vedec, imunológ, vedúci výskumu vo Viedni a na SAV zakladal imunologické labáky, ocenený pre svoju rigo imunologickou spoločnosťou v Rakúsku, jeden z mála vedcov, ktorí sa vrátili do svojej vlasti, keď budeš mať za sebou aspoň zlomok vedeckých prác a publikácii v renomovaných časopisoch ako autor toho článku, potom možno rozprávať o čomsi poľutovaniahodnom.
Viem, že si zaočkovaný sputnikom, OK to je tvoja vec, chválim to, ale na fóre spochybňuješ účinnosť očkovania nepravdami, že očkovaní šíria covid rovnako ak neočkovaní, sú to tvoje dojmy, nie fakty, ktoré sugestívne podsúvaš v poslednej otázke. Vôbec ma nezaujíma že neznášaš lotériu alebo reklamné šoty či čo to vlastne hovoríš, ja nemám ako vedieť, že tvoj informačný zdroj sú reklamné šoty na lotériu, to je tvoja vec. Tak trochu každá reklama svojim spôsobom zavádza, ale podsúvať tu že očkovaní šíria nákazu rovnako ako neočkovaní, hoci fakty - výsledky štúdie hovoria presný opak.
Tiež tvrdíš, že sputnik je najúčinejší proti delte, to tvrdia iba predstavitelia Gamalejovho vedecko-výskumného inštitútu v Moskve ktorí sa nechali počuť o 90% účinnosti proti delte. No situácia v rusku je katastrofálna, už niekoľko týždňov tam denne zomiera čosi okolo 1000 ludí denne, jednak preto, že rusi neveria ruským vakcínam, establišment neumožnil distribuovať západné vakcíny, ktoré by zvýšili zaočkovanoať a otázna je aj účinnosť ruských vakcín, či je až taká ako tvrdia rusi.
V otázke tvrdíš že účinnosť vakcín je 95% je totálna sprostosť, pretože každá vakcína má iné výsledky z klinického testovania, tak ako spomínaný sputnik, Už hádam každý počul, že proti delte je účinnosť vakcín nižšia než proti pôvodnému Wu-chan variantu, proti ktorému boli vyvinuté. Ja neviem už aký dôkaz o účinnosti vakcín potrebuješ ako to, že z hospitalizovaných je len 16% zaočkovaných!!!.
majkii
11.10.21,16:56
...
Pripadám si ako v roku 1977 keď predsedovia strán chceli aby sme v uznesení hlasovali proti "charte 77" že s ňou nesúhlasíme a ja som sa spýtal prečo s ňou nemám súhlasiť keď nepoznám jej obsah. Mal som pravdu alebo nemal? na nasekajte mi neužitočné
A? Zahlasoval si? keď nie mínuska:D
duves
11.10.21,19:12
Musel hlasovat. Žiadny člen KSČ nechcel vyčnievať.
pavol54
11.10.21,20:06
.....
Veď účinnosť vakcíny je 95% a viac, ako mi vysvetlíš 16% hospitalizovaných zaočkovaných? a to opakujem, tí čo majú ľahký priebeh sa nerátajú do štatistky nemocných.
Pali, však si robíš srandu? Chápem, že odporcovia očkovania sú imúnny voči faktom, pre oponu svojho "názoru" vyplodia kadečo aby ukázali na neúčinnosť vakcín, ale túto "otázku" naozaj nemožno myslieť vážne.
Len tak na okraj ja som očkovaný, takže ma neraď medzi odporcov, len neznášam ak niekto tára len preto aby obhajoval teoriu lotérie "byt zdravy je výhra" ak absolútne veríš denníku n tak je to na poľutovanie. zatiaľ si žiadny fakt alebo vysvetlenie prečo bolo 10.10. prijaté také množstvo očkovaných. Máš podklady z nejakej štúdie kde bolo zistené že očkovaní nie sú víronosiči? Lebo ja len hovorím všeobecne známe fakty o chovaní vírusov.

Averzia voči N-ku u názorovo opačne orientovaných chápem, ale článok nepísal redaktor, ale písal ho špičkový vedec, imunológ, vedúci výskumu vo Viedni a na SAV zakladal imunologické labáky, ocenený pre svoju rigo imunologickou spoločnosťou v Rakúsku, jeden z mála vedcov, ktorí sa vrátili do svojej vlasti, keď budeš mať za sebou aspoň zlomok vedeckých prác a publikácii v renomovaných časopisoch ako autor toho článku, potom možno rozprávať o čomsi poľutovaniahodnom.
Viem, že si zaočkovaný sputnikom, OK to je tvoja vec, chválim to, ale na fóre spochybňuješ účinnosť očkovania nepravdami, že očkovaní šíria covid rovnako ak neočkovaní, sú to tvoje dojmy, nie fakty, ktoré sugestívne podsúvaš v poslednej otázke. Vôbec ma nezaujíma že neznášaš lotériu alebo reklamné šoty či čo to vlastne hovoríš, ja nemám ako vedieť, že tvoj informačný zdroj sú reklamné šoty na lotériu, to je tvoja vec. Tak trochu každá reklama svojim spôsobom zavádza, ale podsúvať tu že očkovaní šíria nákazu rovnako ako neočkovaní, hoci fakty - výsledky štúdie hovoria presný opak.
Tiež tvrdíš, že sputnik je najúčinejší proti delte, to tvrdia iba predstavitelia Gamalejovho vedecko-výskumného inštitútu v Moskve ktorí sa nechali počuť o 90% účinnosti proti delte. No situácia v rusku je katastrofálna, už niekoľko týždňov tam denne zomiera čosi okolo 1000 ludí denne, jednak preto, že rusi neveria ruským vakcínam, establišment neumožnil distribuovať západné vakcíny, ktoré by zvýšili zaočkovanoať a otázna je aj účinnosť ruských vakcín, či je až taká ako tvrdia rusi.
V otázke tvrdíš že účinnosť vakcín je 95% je totálna sprostosť, pretože každá vakcína má iné výsledky z klinického testovania, tak ako spomínaný sputnik, Už hádam každý počul, že proti delte je účinnosť vakcín nižšia než proti pôvodnému Wu-chan variantu, proti ktorému boli vyvinuté. Ja neviem už aký dôkaz o účinnosti vakcín potrebuješ ako to, že z hospitalizovaných je len 16% zaočkovaných!!!.
europan juornal of epidemiology
BXLmiami
12.10.21,04:15
S vírusom predsa bojuje telo. Ktoré na tej boj pripravila práve vakcína.[/QUOTE]
presne tak. takže telo po vakcinácii je rezistentné(alebo získa imunitu ) na účinky vírusu a kľudne môže byť jeho hostiteľom. Ak dostane poriadnu dávku vírusu tak onemocnie ale s menej vážnym priebehom, teda sa zdá že nie je nemocný, alebo len ľahko a pri rovnakej dávke vírusu neočkovaný môže ísť na kyslík. tým pádom ho môže očkovaný kade tade distribuovať do okolia teda je infikovaný. Preto je zarážajúce tvrdenie že vakcína vylieči.[/QUOTE]
*
Pavol vyznáš sa vo vírusoch tak ich prestaň dráždiť.Tvrdenie že vakcína vylieči je reklamný slogan a la Matovič.Podstata je tá,že vakcína zariadi aby telo rozoznalo nepriateľa a bolo predpripravené,u niekoho dobre,u iného príliš dobre,u dalšieho málo a u imunodeficientných takmer nie.Každý z nás je priginál a originálne reaguje.
Zdravý sedliacky rozum u všetkých poprosím.
BXLmiami
12.10.21,04:25
.....
Veď účinnosť vakcíny je 95% a viac, ako mi vysvetlíš 16% hospitalizovaných zaočkovaných? a to opakujem, tí čo majú ľahký priebeh sa nerátajú do štatistky nemocných.
Pali, však si robíš srandu? Chápem, že odporcovia očkovania sú imúnny voči faktom, pre oponu svojho "názoru" vyplodia kadečo aby ukázali na neúčinnosť vakcín, ale túto "otázku" naozaj nemožno myslieť vážne.
Len tak na okraj ja som očkovaný, takže ma neraď medzi odporcov, len neznášam ak niekto tára len preto aby obhajoval teoriu lotérie "byt zdravy je výhra" ak absolútne veríš denníku n tak je to na poľutovanie. zatiaľ si žiadny fakt alebo vysvetlenie prečo bolo 10.10. prijaté také množstvo očkovaných. Máš podklady z nejakej štúdie kde bolo zistené že očkovaní nie sú víronosiči? Lebo ja len hovorím všeobecne známe fakty o chovaní vírusov.

Averzia voči N-ku u názorovo opačne orientovaných chápem, ale článok nepísal redaktor, ale písal ho špičkový vedec, imunológ, vedúci výskumu vo Viedni a na SAV zakladal imunologické labáky, ocenený pre svoju rigo imunologickou spoločnosťou v Rakúsku, jeden z mála vedcov, ktorí sa vrátili do svojej vlasti, keď budeš mať za sebou aspoň zlomok vedeckých prác a publikácii v renomovaných časopisoch ako autor toho článku, potom možno rozprávať o čomsi poľutovaniahodnom.
Viem, že si zaočkovaný sputnikom, OK to je tvoja vec, chválim to, ale na fóre spochybňuješ účinnosť očkovania nepravdami, že očkovaní šíria covid rovnako ak neočkovaní, sú to tvoje dojmy, nie fakty, ktoré sugestívne podsúvaš v poslednej otázke. Vôbec ma nezaujíma že neznášaš lotériu alebo reklamné šoty či čo to vlastne hovoríš, ja nemám ako vedieť, že tvoj informačný zdroj sú reklamné šoty na lotériu, to je tvoja vec. Tak trochu každá reklama svojim spôsobom zavádza, ale podsúvať tu že očkovaní šíria nákazu rovnako ako neočkovaní, hoci fakty - výsledky štúdie hovoria presný opak.
Tiež tvrdíš, že sputnik je najúčinejší proti delte, to tvrdia iba predstavitelia Gamalejovho vedecko-výskumného inštitútu v Moskve ktorí sa nechali počuť o 90% účinnosti proti delte. No situácia v rusku je katastrofálna, už niekoľko týždňov tam denne zomiera čosi okolo 1000 ludí denne, jednak preto, že rusi neveria ruským vakcínam, establišment neumožnil distribuovať západné vakcíny, ktoré by zvýšili zaočkovanoať a otázna je aj účinnosť ruských vakcín, či je až taká ako tvrdia rusi.
V otázke tvrdíš že účinnosť vakcín je 95% je totálna sprostosť, pretože každá vakcína má iné výsledky z klinického testovania, tak ako spomínaný sputnik, Už hádam každý počul, že proti delte je účinnosť vakcín nižšia než proti pôvodnému Wu-chan variantu, proti ktorému boli vyvinuté. Ja neviem už aký dôkaz o účinnosti vakcín potrebuješ ako to, že z hospitalizovaných je len 16% zaočkovaných!!!.
Ruská vakcína je klasická vakcína a nie je dôvos aby bola neučinná,každá vakcína lepšia ako nič.1000 ľudí denne na asi 120 milionov...aké je to percento?
duves
12.10.21,04:49
anet
12.10.21,08:11
Niektoré vakcíny chrania celý život. Tu je dôvod, prečo vakciny covid-19 nie. :D
https://www.wsj.com/articles/some-vaccines-last-a-lifetime-heres-why-covid-19-shots-dont-11631266201?mod=e2fb&fbclid=IwAR0oQekSgqP9Eb2MrZ-ORSwQNGIJ7SsJr9bJTF47IMDfqu9JQZ59zq5_U2c
To maju svedkovia covidovi akurat vcielku na jar aj na jesen.
BXLmiami
12.10.21,09:13
Niektoré ano,ale väčšina nie.
anet
12.10.21,09:17
Niektoré ano,ale väčšina nie.
Je v clanku graficke znazornenie, ktore ako dlho.
BXLmiami
12.10.21,09:28
Tak vírusy sú mrchy.Zvlášť ked majú okolo seba dosť materiálu na nové mutácie.:-))
anet
12.10.21,09:45
Tak vírusy sú mrchy.Zvlášť ked majú okolo seba dosť materiálu na nové mutácie.:-))
Ty si chcela zastaviť evolúciu :rolleyes: ja som napr. zvedava co take bakterie a virusy prinessu do buducnosti ;):)
BXLmiami
12.10.21,10:38
čo som chcela?To by ma teda zaujímalo odkiaľ si to vzala.
anet
12.10.21,10:58
čo som chcela?To by ma teda zaujímalo odkiaľ si to vzala.
Bolo to davnejsie, v jednom prispevku si podotkla ... sme zastavili evoluciu. Nechce sa mi spatne hladat. ;)
BXLmiami
12.10.21,11:02
No ale my ľudia sme zastavili evoluciu.Prežijú aj najslabší,aj pol kilové deti a ľudia s ťažkými chorobami predtým smrteľnými žijú a majú potomkov.Virusy bakterie a plesne toto nespravili.Nejako takto vznikajú mylné usudky.
anet
12.10.21,13:38
Ved evolucia nie je o predlzeni zivota pomocou medikacie. ale o mutaciach a vzniku noveho poddruhu ci druhu, ktory je prisposobeny prostrediu v ktorom zije.
buchač
12.10.21,13:52
pavol54
12.10.21,14:16
Podvod s ivermektínom: https://www.ta3.com/clanok/214334/zazracny-liek-proti-covidu-vedci-odhalili-podvody-v-studiach-o-ivermektine
Inak názov "nezávislá skupina lekárov a vedcov je výstižný" väčšina vedeckých pracovísk je napojená na farma firmy ostatné na štát Aj naši nezávislí vedeckí pracovníci sa nakoniec objavili na výplatných listinách farma firiem.
duves
12.10.21,15:42
misoft
12.10.21,16:42
Nuž čo. Ak by sa "pracovalo" ako sa má - už má na krku obvinenie zo šírenia nepravdivej a poplašnej správy. A v tom prípade - buď po vyzdravení dostane pálku, alebo sa trestné stíhanie zastaví pre jeho úmrtie.
Už by sa konečne OČTK mali rozhýbať a začať "nadeľovať odmeny" pre týchto zmrdov.
Dáša_
12.10.21,16:49
Nuž čo. Ak by sa "pracovalo" ako sa má - už má na krku obvinenie zo šírenia nepravdivej a poplašnej správy. A v tom prípade - buď po vyzdravení dostane pálku, alebo sa trestné stíhanie zastaví pre jeho úmrtie.
Už by sa konečne OČTK mali rozhýbať a začať "nadeľovať odmeny" pre týchto zmrdov.

https://zive.aktuality.sk/clanok/rc6lt1r/policia-vypatrala-zenu-z-hoaxovej-audio-nahravky-zacala-trestne-stihanie/?_ga=2.85554001.915656551.1634059325-104294192.1415170664
majkii
13.10.21,07:39
[.........
Ruská vakcína je klasická vakcína a nie je dôvos aby bola neučinná,každá vakcína lepšia ako nič.1000 ľudí denne na asi 120 milionov...aké je to percento?

A kde som písal že je neúčinná?

Ale veď ani nemože byť neúčinná, keď ju pajcli od britošvédov alebo švédobritov :D (keby niekto nepochopil žartujem)
https://www.facebook.com/zomriofficial/photos/a.1831445523801369/3082186305393945/
misoft
13.10.21,08:41
Nuž čo. Ak by sa "pracovalo" ako sa má - už má na krku obvinenie zo šírenia nepravdivej a poplašnej správy. A v tom prípade - buď po vyzdravení dostane pálku, alebo sa trestné stíhanie zastaví pre jeho úmrtie.
Už by sa konečne OČTK mali rozhýbať a začať "nadeľovať odmeny" pre týchto zmrdov.

https://zive.aktuality.sk/clanok/rc6lt1r/policia-vypatrala-zenu-z-hoaxovej-audio-nahravky-zacala-trestne-stihanie/?_ga=2.85554001.915656551.1634059325-104294192.1415170664
No vidíš - toto som akosi prehliadol - tak jej treba, dúfam že rovnako dopadne i ten s verziu "obojstranným zápalom pľúc" (pravdepodobne už má pľúcnu verziu covidu). So zápalom pľúc (pneumonia) by na kyslíku a na JISke ťažko bol, pretože je to zápalové ochorenie spôsobené infekciou.
duves
13.10.21,09:22
Na valaloch to dali!
Inak to je lokalita, kde ma kotleta tradične vela sympatizantov.
https://www.facebook.com/databezpatosu/posts/353127479935052


ČADCA ZHORELA
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.pngVÝROK Z OKTÓBRA 2020 OPAKUJEME. NERADI. NECHCELI SME. ALE MUSÍME. O ROK A O 5.

Ako cez kopirák. Pre niektorých tie grafy robíme zbytočne. Publikujeme graf z roku 2020 - je rok starý. Presne vystihuje situáciu. Je symptomatické, že respiračný vírus zas zasiahol sever Slovenska, zas okresy s multigeneračnými domami, s veľkou mobilitou za prácou aj do zahraničia, s vyšším počtom detí v rodinách.

Len starčekov ubudlo, lebo za kovidovú II. vlnu bolo na Kysuciach veľa pohrebov hlavne starých a zdravotne znevýhodnených ľudí.

Človek by si myslel: utrpeli, veľa hospitalizovali, popochovávali, zažili si, prišla vakcína, poučili sa, ochránia sa, prežijú a bude po DELTE. Ale namiesto za vakcínou chodia do regionálnej nemocnice s kašlíkom a bez kyslíka.
Tweety
15.10.21,09:51
bjuty smis
15.10.21,16:12
dôjde ten, čo 15 rokov skúma vírusy na kukurici a vysvetlí vám to
a zas bude mať pravdu :)
misoft
15.10.21,17:12
majkii
15.10.21,18:58
:)
majkii
16.10.21,09:40
........

Ruská vakcína je klasická vakcína a nie je dôvos aby bola neučinná,každá vakcína lepšia ako nič.1000 ľudí denne na asi 120 milionov...aké je to percento?

z dnešnej pravdy "V Rusku zaznamenali za piatok dovedna 1002 obetí covidu a 33 208 nových prípadov nákazy – v oboch prípadoch ide už tretí deň za sebou o najvyššie čísla." https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/604066-online-dani-ponuknu-tretiu-davku-vakciny-kazdemu/
Ake perento? aktuálne traja z o sto novonakazených umiera, zdá sa to málo?



.....
*
Pavol vyznáš sa vo vírusoch tak ich prestaň dráždiť.Tvrdenie že vakcína vylieči je reklamný slogan a la Matovič.Podstata je tá,že vakcína zariadi aby telo rozoznalo nepriateľa a bolo predpripravené,u niekoho dobre,u iného príliš dobre,u dalšieho málo a u imunodeficientných takmer nie.Každý z nás je priginál a originálne reaguje.
Zdravý sedliacky rozum u všetkých poprosím.

Nechápem logiku vášho Fans, ak niekto niekde robil s fytovírusmi automaticky sa vyzná koronavírusoch a ochoreniach, ktoré spôsobujú? V mene tej logiky aj odborník na zdravú stolicu musí byť automaticky odborníkom na ochorenie chvid-19, lebo vyštudoval medicínu?

Čo je vakcína netreba hľadať v reklamách na lotériu, a sugestívne plácať, že vakcína vylieči. Pochybujem, že v reklame na očko lotéru je to persne tak, ako uvádza Pavol. Keď už má niekto reálny záujem vedieť ako to je, stačí pozrieť príbalový leták k vakcíne. Podľa informácie pre užívateľa napr. pre Modernu sa "vakcína používa na ochranu pred ochorením COVID-19 spôsobeným vírusom SARS-CoV-2", kde " Liečivom v COVID-19 vakcíne Moderna je mRNA kódujúca „spike“ proteín vírusu SARS-CoV-2. mRNA je zapuzdrená do SM-102 lipidových nanočastíc"

https://www.sukl.sk/buxus/docs/Bezpecnost_liekov/COVID_19_vakcina_Moderna_PIL_Pacienti.pdf

Ono niekedy zdravý sedliacky rozum nestačí
buchač
17.10.21,07:14
Hrozí mix korony a chrípky, nevieme ich rozoznať. Protichrípková imunita sa vytratila
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/604134-hrozi-mix-korony-a-chripky-nevieme-ich-rozotnat-protichripkova-imunita-sa-vytratila/

No čo dezoláti...očkovanie nič ? ;) :D :D :D :D :D
bjuty smis
17.10.21,07:29
........

Ruská vakcína je klasická vakcína a nie je dôvos aby bola neučinná,každá vakcína lepšia ako nič.1000 ľudí denne na asi 120 milionov...aké je to percento?

z dnešnej pravdy "V Rusku zaznamenali za piatok dovedna 1002 obetí covidu a 33 208 nových prípadov nákazy – v oboch prípadoch ide už tretí deň za sebou o najvyššie čísla." https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/604066-online-dani-ponuknu-tretiu-davku-vakciny-kazdemu/
Ake perento? aktuálne traja z o sto novonakazených umiera, zdá sa to málo?



.....
*
Pavol vyznáš sa vo vírusoch tak ich prestaň dráždiť.Tvrdenie že vakcína vylieči je reklamný slogan a la Matovič.Podstata je tá,že vakcína zariadi aby telo rozoznalo nepriateľa a bolo predpripravené,u niekoho dobre,u iného príliš dobre,u dalšieho málo a u imunodeficientných takmer nie.Každý z nás je priginál a originálne reaguje.
Zdravý sedliacky rozum u všetkých poprosím.

Nechápem logiku vášho Fans, ak niekto niekde robil s fytovírusmi automaticky sa vyzná koronavírusoch a ochoreniach, ktoré spôsobujú? V mene tej logiky aj odborník na zdravú stolicu musí byť automaticky odborníkom na ochorenie chvid-19, lebo vyštudoval medicínu?

Čo je vakcína netreba hľadať v reklamách na lotériu, a sugestívne plácať, že vakcína vylieči. Pochybujem, že v reklame na očko lotéru je to persne tak, ako uvádza Pavol. Keď už má niekto reálny záujem vedieť ako to je, stačí pozrieť príbalový leták k vakcíne. Podľa informácie pre užívateľa napr. pre Modernu sa "vakcína používa na ochranu pred ochorením COVID-19 spôsobeným vírusom SARS-CoV-2", kde " Liečivom v COVID-19 vakcíne Moderna je mRNA kódujúca „spike“ proteín vírusu SARS-CoV-2. mRNA je zapuzdrená do SM-102 lipidových nanočastíc"

https://www.sukl.sk/buxus/docs/Bezpecnost_liekov/COVID_19_vakcina_Moderna_PIL_Pacienti.pdf

Ono niekedy zdravý sedliacky rozum nestačí
on výslovne klame
vymyslí si nejakú blbosť a potom tu na ňu argumentuje
duves
17.10.21,10:36
Hrozí mix korony a chrípky, nevieme ich rozoznať. Protichrípková imunita sa vytratila
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/604134-hrozi-mix-korony-a-chripky-nevieme-ich-rozotnat-protichripkova-imunita-sa-vytratila/

No čo dezoláti...očkovanie nič ? ;) :D :D :D :D :D
Neviem či to dezolati tento rok dostanu, tú chrípku. Pred rokom od jesene do jari nebola.
Potom nam hlás, až to dostaneš, nech vieme.
buchač
17.10.21,11:44
Neviem či to dezolati tento rok dostanu, tú chrípku. Pred rokom od jesene do jari nebola.
Potom nam hlás, až to dostaneš, nech vieme.
Mne je totálne jedno, kto sa dá a či nedá očkovať.
Kto nepochopil a aj nechápe, tak ohľadom oslovenia "dezolát" si robím prdel. Lenže ja na rozdiel od iných nedávam všetkých do jedného vreca. Lebo ak niekto zastáva určitý názor, tak ho akceptujem. Ale ak ten niekto vnucuje svoj názor iným, tak to veru teda neberiem...a to sa týka nie iba očkovania.

Čo mám dostať ? Coronu a či chrípku ?
Očkovaný som proti obidvom, tak snáď hádam nie...
marjankaj
17.10.21,12:23
Čo mám dostať ? Coronu a či chrípku ?
Očkovaný som proti obidvom, tak snáď hádam nie...
On sa pýtal, či TO dostaneš. Asi tým myslel krámy.:---
anet
17.10.21,12:27
[ohľadom oslovenia "dezolát" ...
Myslim, ze som konecne prisla na podstatu tohto slova. Dezolati su pokrytci, ktori sice tvrdia ze su vaxeri, ale len proti covidu :D Inak len "stekaju" okolo seba a ukazuju prstom na druhych.:---
buchač
17.10.21,12:28
Krámy dostal asi Bláznovič, jemu sexuje na hlavu už roky (od narodenia)...kuwa, to je ale neskutočný chuj...a dezolát extra triedy.


Expremiér a aktuálne minister financií Igor Matovič (OĽaNO) predpovedá, že ľudia budú okolo Vianoc zbytočne zomierať. Môže za to podľa neho Fico a Pellegrini.
Ale vraj sa nemožno ani čudovať, keďže „celá opozícia si postavila úspech svojej politiky na tom, že svojich voličov posielajú na smrť“. Matovič naráža na to, že voliči opozičných strán Smer a Hlas sú starší. „Keď Fico a Pellegrini spochybňujú očkovanie, tak svojich vlastných voličov posielajú na smrť, aby mali pár percent navyše, lebo majú obrovský strach, že sa dostanú do basy,“ tak to vidí Matovič.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/604154-matovic-pandemia-je-to-v-rukach-bozich/
buchač
17.10.21,13:04
[ohľadom oslovenia "dezolát" ...
Myslim, ze som konecne prisla na podstatu tohto slova. Dezolati su pokrytci,...
Síce neskoršie, ale predsa...ospravedlňuje ťa tvoja mladosť, neskúsenosť...
:D :D :D :D :D
lujza.j
17.10.21,13:44
Ideme v tom istom móde neliecenia ako min.rok....uz teraz ľudia zomierajú aj očko aj neočko:(
pavol54
17.10.21,14:16
Ideme v tom istom móde neliecenia ako min.rok....uz teraz ľudia zomierajú aj očko aj neočko:(
nič si z toho nerob, ja tu údajne kecám hlúposti ak tvrdím že zaočkovaný môže byť infikovaný, len má miernejší priebeh ochorenia. ale matovičov mediálny poradca (očkovaný) je nakazený a voľne chodí po Slovensku ako je to možné, veď zaočkovaní sú vyliečení
buchač
17.10.21,15:24
" Predstavitelia koalície kritizujú opozičný Smer v súvislosti s nedeľným protestom v Rimavskej sobote. Vicepremiérka a líderka Za ľudí Veronika Remišová pritom poukázala na pandemickú situáciu a riziko nákazy. "

Hm...ale keď tu bol pápa, tak héééérečka držala pysky. Vtedy nebolo riziko nákazy ?
lujza.j
17.10.21,15:29
Palino,ale keď to povie lekvár a čivava,že očko nemôže byť infikátor ani infikovaný...tak to tak je....aj keď celý svete povie,že áno....tak čivava to preverí...:Duz aj česi hlásia,že 1/3 plne očko na JISke..
duves
17.10.21,15:57
Virologička Betáková o covide: Nezabíja nás len vírus, ale aj arogancia, pýcha a hlúposť (a má pravdu)
https://dennikn.sk/2575039/virologicka-betakova-o-covide-nezabija-nas-len-virus-ale-aj-arogancia-pycha-a-hlupost/?cst=f49231665c7707edcc415c24b79643459f43a9fd
duves
17.10.21,16:00
Čo mám dostať ? Coronu a či chrípku ?
Očkovaný som proti obidvom, tak snáď hádam nie...
Nebudšeš veriť, su príznaky, na ktoré žiadne očkovanie nie je. Dostal si to!
bjuty smis
17.10.21,17:15
Virologička Betáková o covide: Nezabíja nás len vírus, ale aj arogancia, pýcha a hlúposť (a má pravdu)
https://dennikn.sk/2575039/virologicka-betakova-o-covide-nezabija-nas-len-virus-ale-aj-arogancia-pycha-a-hlupost/?cst=f49231665c7707edcc415c24b79643459f43a9fd
snád si nemyslíš, že si miestna dezolátska úderka platí denníkn:)))
majkii
18.10.21,05:45
" Predstavitelia koalície kritizujú opozičný Smer v súvislosti s nedeľným protestom v Rimavskej sobote. Vicepremiérka a líderka Za ľudí Veronika Remišová pritom poukázala na pandemickú situáciu a riziko nákazy. "

Hm...ale keď tu bol pápa, tak héééérečka držala pysky. Vtedy nebolo riziko nákazy ?
Neviem či sa dá úplne porovnávať, bola iná epidemiologická situácia, platili prísne opatrenia, ktoré ľudia dodržiavali a aj správanie účastníkov bolo iné. Na pápeža sa dostali len zaočkovaní, resp. v sektoroch boli len zaočkovaní a OTP mali vyhradený samostatný sektor, ja osobne aj s mojou rodinou sme mali celý čas respík, okres Senica bol v zelenej alebo oražovej (nepamätám presne) farbe covidautomatu, ľudia pokorne plnili výzvy usporiadateľov.

Včerajšia ficodružina smerákov, snsákov a kotlieb bola v červenom okrese, pribúdajú tisíce nakazených a desiatky mŕtvych denne, pre porovnanie 15.9. v posledný deň návštevy pápeža pribúdalo okolo 370 pozitívnych a nezomrel žiaden človek na / s covidom, včera pribúdlo 1735 a zomrelo 13 ľudí na / s covidom, a len taká drobnosť na výzvu usporiadateľa, aby si účastníci prekryli dýchacie cesty, len bučali a pískali
anet
18.10.21,07:13
misoft
18.10.21,08:01
...................len taká drobnosť na výzvu usporiadateľa, aby si účastníci prekryli dýchacie cesty, len bučali a pískali
Len drobnosť - tam skoro žiadni usporiadatelia NEBOLI, len "organizátori".
ivka70
18.10.21,08:46
...................len taká drobnosť na výzvu usporiadateľa, aby si účastníci prekryli dýchacie cesty, len bučali a pískali
Len drobnosť - tam skoro žiadni usporiadatelia NEBOLI, len "organizátori".

Podla slovnika su tieto dve slova synonyma :)

usporiadateľ, -a, mn. č. -lia muž. r. kto niečo usporaduje, organizátor:
https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=usporiadate%C4%BE
marjankaj
18.10.21,08:57
...................len taká drobnosť na výzvu usporiadateľa, aby si účastníci prekryli dýchacie cesty, len bučali a pískali
Len drobnosť - tam skoro žiadni usporiadatelia NEBOLI, len "organizátori".

Podla slovnika su tieto dve slova synonyma :)

usporiadateľ, -a, mn. č. -lia muž. r. kto niečo usporaduje, organizátor:

Takže to ich Fico vyzýval, aby si prekryli dýchacie cesty? Kto by to povedal?:eek:
korela
18.10.21,09:19
https://kosicednes.sk/spravy/problemy-s-chrbticou-maju-stale-mladsi-ludia-pandemia-situaciu-este-zhorsila/?fbclid=IwAR2o2cQnzptAuouhbaLtEM7GVmWb9ioc54sejVzH boc8cF5AzKpHXf0-pPU
"..... neskôr v škôlkarskom veku sú to dva roky a päť rokov."
.
Dieťa začalo cvičiť skôr ako v 2 r.: cvičenie s inými deťmi. Rodičia boli iba prítomní. .
Pauza a Covid, ale aktivity v prírode s rodičmi.
Po uvoľnení Covidu ktovie dokedy (aj tomuto sa venoval Buki, koľko škody napácha bez pohybu a izolácii ľudí).
Začiatkom tohto šk. roka 5 r. dieťa po škôlke denne po jednej aktivite počas jedného týždňa:
Atletika, gymnastika, prírodovedný krúžok, Nár. múzeum prvýkrát, Spiaca krásavica 2,5 hod.!, poobedie s dravcami. A ešte tam bolo jedno interaktívne predstavenie pre deti o zvieratkách na motívy Camille Saint-Saënse Sumár za 7 dní. Neskôr splav s rodičmi, "jazda na koni". V blízkosti ZOO, permanentka priebežne po celý čas od 2 r. min. raz do týždňa. Bicykel. Hory. Ale krytý bazén ďaleko :(.
Tablet mimoriadne, časovo obmedzený. Výtvarku má doma. Knihy sa čítajú denne. Tatko by sa uživil aj ako pianista, k tomu však neinklinuje vôbec.
Nič sa nerobí nasilu, večer má viac energie ako predtým.:) Po tomto týždni znovu začala chodiť krásne vzpriamene, lebo je šťastná. Ale bolo to kombináciou pohybu aj psychiky.
korela
18.10.21,09:26
https://kosicednes.sk/spravy/problemy-s-chrbticou-maju-stale-mladsi-ludia-pandemia-situaciu-este-zhorsila/?fbclid=IwAR2o2cQnzptAuouhbaLtEM7GVmWb9ioc54sejVzH boc8cF5AzKpHXf0-pPU
"Za bolesťou chrbtice sa môže skrývať aj nesprávne dýchanie."
Raz ma viezol taxikár, masér aj pre FTVŠ, pri vystupovaní sa ma spýtal, či nemám bloknutý stavec medzi lopatkami, že to počuje na dýchaní. Mala som.
korela
18.10.21,09:30
https://fitastyl.sk/clanky/zdravie/viete-ako-spravne-uzivat-lieky
Vybrala som iba neznámejšie a hodiace sa pre vys. tlak.

1. Odležané syry (brie, parmezán, čedar), zelené fazuľky, červené víno či niektoré druhy piva obsahujú látku tyramín. Tá reaguje s niektorými liekmi proti depresii. Dôsledkom môže byť extrémny vzostup krvného tlaku s vážnymi následkami – až krvácanie do mozgu.
2. Grilované mäso môže spôsobiť problémy astmatikom či ľuďom s chronickým zápalom priedušiek, ktorí berú lieky obsahujúce teofilíny (sú to pomerne často predpisované lieky). Látky vznikajúce počas grilovania znižujú ich účinky a môžu dokonca spôsobiť astmatický záchvat.
3. Ak užívate látky s obsahom teofylínu, zásadne tiež obmedzte pitie nápojov s kofeínom. To sa týka hlavne kávy, čierneho čaja či koly. Tieto nápoje môžu nepriaznivým spôsobom zvyšovať pôsobenie predpísaných liekov. Prejaví sa to nervozitou, nespavosťou, bolesťami hlavy, búšením srdca či nevoľnosťou.
4. Ovsené vločky a ďalšie cereálie, ktoré obsahujú väčšie množstvo nestráviteľnej vlákniny, by sa nemali jesť spoločne s liekom posilňujúcim srdcový sval – digoxínom. Môžu totiž zabrániť jeho vstrebanie.
5. Grapefruitový džús negatívne zvyšuje účinky liekov proti vysokému krvnému tlaku, takzvaných blokátorov vápnikových kanálov.
marleau
18.10.21,09:40
Byť zdravý je výhra!
Preto sa nedám očkovať.
korela
18.10.21,10:06
Virologička Betáková o covide: Nezabíja nás len vírus, ale aj arogancia, pýcha a hlúposť (a má pravdu)
https://dennikn.sk/2575039/virologicka-betakova-o-covide-nezabija-nas-len-virus-ale-aj-arogancia-pycha-a-hlupost/?cst=f49231665c7707edcc415c24b79643459f43a9fd
Chceš povedať, že aj v tomto má pravdu?
"Prenikajú nové poxvírusy. Možno sa vrátia aj pravé kiahne a vírus sa zo zvierat nanovo adaptuje na ľudskú populáciu.“

Vedkyňa vraví, že téma očkovania sa na Slovensku zneužila na politický boj. „Ako môže politik využiť zdravie a životy ľudí na to, aby sa dostal k moci?“"

Prvým odsekom iba vnáša do čitateľov ďalšiu možnú udalosť, na čo je to dobré? Iba sa spolupodieľa na vytváraní strachu.
A v druhom obviňuje nemenovaného politika, akoby ľudia nehľadali pre seba informácie kde sa len dá vrátane zahraničných zdrojov.
Ak sa domnieva, že sa v polovici národa nachádza iba jeden neočkovaný politik, to nemôže myslieť vážne. Nevraviac o iných známych ľuďoch aj osobností z kultúry, medicíny a pod.
majkii
18.10.21,10:31
...................len taká drobnosť na výzvu usporiadateľa, aby si účastníci prekryli dýchacie cesty, len bučali a pískali
Len drobnosť - tam skoro žiadni usporiadatelia NEBOLI, len "organizátori".

Podla slovnika su tieto dve slova synonyma :)

usporiadateľ, -a, mn. č. -lia muž. r. kto niečo usporaduje, organizátor:

Takže to ich Fico vyzýval, aby si prekryli dýchacie cesty? Kto by to povedal?:eek:
Fico? žartuješ? Neviem kto to bol, nejaký znalec na smerákov by nám to mohol ozrejmiť,
Prosba pre účastníkov zaznela z pódia, aby si prekryli dýchacie cesty 17:35 - 17:44 Televízne noviny Markíza
https://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/epizoda/56103-17-10-2021?_ga=2.229901212.1627622378.1634555961-1471703517.1634555961&_gl=1%2A1j4ms1y%2A_ga%2AMTQ3MTcwMzUxNy4xNjM0NTU1OT Yx%2A_ga_XH9BKEDM3H%2AMTYzNDU1NTk5OS40LjEuMTYzNDU1 NjIzMC4w
duves
18.10.21,13:33
buchač
18.10.21,13:50
Prešiel som si dotyčnej profil...jej fest dobre zadrbáva.
...a ani pekná nie je...skôr naopak....viď foto.
https://www.facebook.com/tina.martina987
duves
19.10.21,14:59
romana147
23.10.21,02:28
Prešiel som si dotyčnej profil...jej fest dobre zadrbáva.
...a ani pekná nie je...skôr naopak....viď foto.[/url]
.
dievčatko , čo vyrástlo na ovsených vločkách a CHEMITRAILSE !
.
Tina Martina 21. októbra o 21:51 ·
..
Kto zostreli lietadla co na nas sypu tazke kovy a vírusy
anet
23.10.21,13:40
"Vaxeri" pome ... mate tu dalsiu vyzvu - Ochran seba a svoju rodinu pred rizikom HPV :rolleyes:
Ideálne je očkovať vaše dcéry, synov, sestry či bratov vtedy, keď dovŕšia vek 12 rokov.
https://casprezeny.pluska.sk/zdrava-a-stihla/doktorka-varuje-pred-hpv-virusom-sposobuje-rakovinu-krcka-maternice-pomoze-ockovanie?fbclid=IwAR0_klHizHZ-E3EGqmFkY4YGFCVwql-cwWfstTshJE36DlGLVzQAPEelNcs
Isto nepohrdnu aj starsimi :---
pavol54
23.10.21,13:52
"Vaxeri" pome ... mate tu dalsiu vyzvu - Ochran seba a svoju rodinu pred rizikom HPV :rolleyes:
Ideálne je očkovať vaše dcéry, synov, sestry či bratov vtedy, keď dovŕšia vek 12 rokov.
https://casprezeny.pluska.sk/zdrava-a-stihla/doktorka-varuje-pred-hpv-virusom-sposobuje-rakovinu-krcka-maternice-pomoze-ockovanie?fbclid=IwAR0_klHizHZ-E3EGqmFkY4YGFCVwql-cwWfstTshJE36DlGLVzQAPEelNcs
Isto nepohrdnu aj starsimi :---
styk vo veku 16 - 18(spomínam si na zamilované dopisy a bozky po diskotéke) :)
duves
23.10.21,13:55
anet
23.10.21,14:10
duves
23.10.21,15:46
Ten vostok, či sputnik nefunguje?
Chválili sa prvou vakcínou na svete, teraz Rusko láme rekordy v počte mŕtvych a na týždeň zavádza lockdown
https://dennikn.sk/2584238/chvalili-sa-prvou-vakcinou-na-svete-teraz-rusko-lame-rekordy-v-pocte-mrtvych-a-na-tyzden-zavadza-lockdown/
pavol54
23.10.21,15:54
Ten vostok, či sputnik nefunguje?
Chválili sa prvou vakcínou na svete, teraz Rusko láme rekordy v počte mŕtvych a na týždeň zavádza lockdown
https://dennikn.sk/2584238/chvalili-sa-prvou-vakcinou-na-svete-teraz-rusko-lame-rekordy-v-pocte-mrtvych-a-na-tyzden-zavadza-lockdown/
zomierajú očkovaní? Ak by to bola pravda tak naše médiá to hneď uverejnia. "Napriek očkovaniu sputnikom zomreli"
anet
23.10.21,16:30
Ten vostok, či sputnik nefunguje?
Ani ten "tvoj" Pfizer nie je ziadne terno.
Jaaaj, ved nik netvrdil ze ta ochrani na 100%.
Kuk 10mil. Cesko - Srovnání očkovaných a neočkovaných za posledních 7 dní https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky?fbclid=IwAR0wYZUAwOxiN0D3VwJHdDFJCC8ZL_ tN1vXYCGbT4v9SMkj0WP2yH9JgwtQ
SK take nema, aj keby malo, nik by im uz asi i tak neveril.
kukučka
23.10.21,20:22
.
duves
24.10.21,06:21
kukučka, ak nikto nebude nič dodržiavať, tak vysledok na Slovensku vyzera presne tak, ako to je. Tých zamestnancov kontroluje hádaj kto? Teda má kontrolovat.
lujza.j
24.10.21,07:07
.
pavol54
24.10.21,07:10
kukučka, ak nikto nebude nič dodržiavať, tak vysledok na Slovensku vyzera presne tak, ako to je. Tých zamestnancov kontroluje hádaj kto? Teda má kontrolovat.
že by zdravotný preukaz oprávňujúci manipuláciu s potravinami včetne povinností držiteľa? kontroluje na dennej báze zamestnávateľ. až potom iní. mohla to dať do humorných príspevkov
anet
24.10.21,07:40
kukučka, ak nikto nebude nič dodržiavať, tak vysledok na Slovensku vyzera presne tak, ako to je.
Na Slovensku bolo vzdy na jar a na jesen jedna kopa kaslajucich a smrkajucich ludi s beznymi virozami. Dnes aby sa clovek bal si co i len odkaslat.
Priemerne zomrie 50tis. ludi rocne a tolko sa aj narodi ... hovori sa tomu kolobeh zivota.
Kazde 4 hodiny zomrie jeden pacient RTVS 42 minuta https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/292474#2525
lujza.j
24.10.21,07:51
Dnes radšej prdnúť ako kychnut...
duves
24.10.21,08:15
lujza.j: ja sa do zatvorených reštaurácii nepozeram. Jednak naše mesto nie je čierne a ak by aj naozaj bolo čierne, jedavam doma. Tak tu nevypisujte bludy. A čo sa tyka pomoci podnikatelom, teraz sme videli ako to dopadlo. Takže na*rať každemu. Ked som prišiel v roku 1993 o zamestnanie, zaplatil som si z vlastneho rekvalifikačny kurz, asi 11.000,- korun. Čo by dnes zodpovedalo sume po započítaní inflacie asi 1100€. Ešte som nikdy žiadnu dotaciu zo spoločneho neu*ebal. Každy nech si žije z čoho chce. Je take pekne česke porekadlo: https://www.kampocesku.cz/clanek/22507/co-naucila-nouze-dalibora
duves
24.10.21,08:20
Na Slovensku bolo vzdy na jar a na jesen jedna kopa kaslajucich a smrkajucich ludi s beznymi virozami. Dnes aby sa clovek bal si co i len odkaslat. Máš v tom hokej, zapal pluc nie je viroza. Nie každeho covid dorazí, ale ak teba ano a bude neskoro, tak už ti nepomože ani svetena voda.
anet
24.10.21,08:43
Máš v tom hokej, zapal pluc nie je viroza.
Hokej mas v tom ty, nikde som nenapisala ze zapal pluc je viroza.
A ak ta fotka je z tvojej spravy, tak ziadna tragedia.
buchač
24.10.21,09:05
zapal pluc nie je viroza.
Nejdem sa vám miešať do debaty, ale sa teda solídne mýliš.

Argument No. 1 - https://sk.wikipedia.org/wiki/Pneum%C3%B3nia
Argument No. 2 - mal som, takže viem, o čom hovorím. Som bol dlhšie na maródke ako ty s covidom.
lujza.j
24.10.21,09:35
Ty ďalej spinkaj s covidom v mozgu....
pavol54
24.10.21,10:47
lujza.j: ja sa do zatvorených reštaurácii nepozeram. Jednak naše mesto nie je čierne a ak by aj naozaj bolo čierne, jedavam doma. Tak tu nevypisujte bludy. A čo sa tyka pomoci podnikatelom, teraz sme videli ako to dopadlo. Takže na*rať každemu. Ked som prišiel v roku 1993 o zamestnanie, zaplatil som si z vlastneho rekvalifikačny kurz, asi 11.000,- korun. Čo by dnes zodpovedalo sume po započítaní inflacie asi 1100€. Ešte som nikdy žiadnu dotaciu zo spoločneho neu*ebal. Každy nech si žije z čoho chce. Je take pekne česke porekadlo: https://www.kampocesku.cz/clanek/22507/co-naucila-nouze-dalibora
keby som mal šancu takých 24 melónov, tak do toho idem, no neurob to. brhel išiel za 10 000 pobručkať,
Katy a R
24.10.21,11:23
.
dovolím si dať do pozornosti - len pre poriadok a usmernenie (že ozaj do srandičiek si ten príspevok mohla ... ;))
https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-preukaz-sucast-zadravotnej
korela
24.10.21,12:30
.
dovolím si dať do pozornosti - len pre poriadok a usmernenie (že ozaj do srandičiek si ten príspevok mohla ... ;))
https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-preukaz-sucast-zadravotnej
Týka sa režim základ/OTP/zaočkovaní aj
zamestnancov prevádzok?
Nie, týka sa iba zákazníkov prevádzok.
Zamestnanci musia dodržiavať protiepidemické
opatrenia stanovené vo vyhláške - prekrytie
horných dýchacích ciest, dezinfekcia plôch a
podobne.
duves
24.10.21,12:50
Michalovce:

Na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Michalovciach budú od pondelka pomáhať vojaci. Úrad eviduje „roztrúsený výskyt covidu po celom okrese“.

Hygienici zaznamenávajú rodinné prípady aj šírenie nového koronavírusu u školopovinných detí. Odporučili aj zákaz prezenčnej formy vyučovania na michalovskej základnej umeleckej škole – hudobný odbor.

Počet infikovaných podľa hygieničky Janky Staškovej naďalej prudko rastie. „Pracujeme nonstop vrátane soboty a nedele, od pondelka nám prídu na výpomoc príslušníci ozbrojených síl a taktiež budeme naďalej pokračovať v prísnych kontrolách v prevádzkach a najmä v tých, ktoré sú v čiernej fáze COVID automatu zakázané,“ povedala.

Podľa Staškovej sú pracovníci RÚVZ nielen maximálne vyťažení, ale často sa stretávajú aj s „hnevlivými a arogantnými útokmi pri epidemiologickom vyhľadávaní kontaktov a osobnej kontrole dodržiavania nariadených opatrení.“

Okres Michalovce prejde od pondelka na základe COVID automatu z bordovej do čiernej fázy, ktorá zodpovedá tretiemu stupňu ohrozenia. (tasr)

Denník N
duves
24.10.21,13:01
A ak ta fotka je z tvojej spravy, tak ziadna tragedia.
Ved prave, včas zachytene. Čo sa mnohým nepodarilo a už tu aspoň nevypisujú antivaxerské bludy.
anet
24.10.21,13:19
Ved prave, včas zachytene.
Ale prosim ta, prestan sa lutovat! :D
anet
24.10.21,13:24
„Ošípané nie sú náhradné diely a nikdy by sa nemali tak používať len preto, že ľudia sú príliš sebeckí na to, aby darovali svoje telá pacientom zúfalým po transplantácii orgánov,“
https://www.startitup.sk/prelomovy-objav-k-telu-mrtvej-zeny-napojili-organ-z-prasata-vysledok-lekarov-absolutne-sokoval/?fbclid=IwAR1be4r8w4yd4Sh9a4w5Xej1-4CtJYGWHLWIROAIMTCmlQ-UBhkrBFEzpNo
duves
24.10.21,13:30
Ale prosim ta, prestan sa lutovat! :D
Mne je luto toho preťaženeho personalu.
https://www.facebook.com/watch/?v=3046844468922471&ref=sharing

Nie je mi luto dezolatov.
anet
24.10.21,13:33
Katy a R
24.10.21,13:42
.
dovolím si dať do pozornosti - len pre poriadok a usmernenie (že ozaj do srandičiek si ten príspevok mohla ... ;))
https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-preukaz-sucast-zadravotnej
Týka sa režim základ/OTP/zaočkovaní aj
zamestnancov prevádzok?
Nie, týka sa iba zákazníkov prevádzok. Zamestnanci musia dodržiavať protiepidemické
opatrenia stanovené vo vyhláške - prekrytie horných dýchacích ciest, dezinfekcia plôch a
podobne.
nuž neviem že čo k tomuto dodať - len som pripla link, že covid pas nie je zdravotná dokumentácia - nič via a nič menej.
lebo ja v OTP nemám účet, nie som ich klientom;). No a variť ešte akotak viem, nepotrebujeme chodiť do reštiky - nechodila som ani v mimokovidovej dobe - len výnimočne ... Ak chceme - do reštiky ideme dobrovoľne - nikto nikoho nenúti tam ísť. Ak musí reštika dodržiavať nejaké nariadenia (napr aj zákaz fajčenia) ... tak čo ? - s tými srandičkami (čo kukučka pripla) by sme asi ťažko pochodili .... Ale na pobavenie - to by mohlo byť:)
lujza.j
24.10.21,14:02
Ale prosim ta, prestan sa lutovat! :D
Mne je luto toho preťaženeho personalu.
https://www.facebook.com/watch/?v=3046844468922471&ref=sharing

Nie je mi luto dezolatov.
Tiež si tam skončil min.rok.....to už je v poriadku?!
buchač
24.10.21,14:10
„Pracujeme nonstop vrátane soboty a nedele, od pondelka nám prídu na výpomoc príslušníci ozbrojených síl a taktiež budeme naďalej pokračovať v prísnych kontrolách v prevádzkach
Normálne sú strhaní od tej "namáhavej" práce...
Blbci vojaci idú na výpomoc...dostanú nejaké príplatky, odmeny (na názve nezáleží) ? Trt makový...a chuj plešatý tlstý sa bude hrdiť a mudrovať.
Ja by som sa šmaril na maródku.
korela
24.10.21,14:14
.
dovolím si dať do pozornosti - len pre poriadok a usmernenie (že ozaj do srandičiek si ten príspevok mohla ... ;))
https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-preukaz-sucast-zadravotnej
Týka sa režim základ/OTP/zaočkovaní aj
zamestnancov prevádzok?
Nie, týka sa iba zákazníkov prevádzok. Zamestnanci musia dodržiavať protiepidemické
opatrenia stanovené vo vyhláške - prekrytie horných dýchacích ciest, dezinfekcia plôch a
podobne.
nuž neviem že čo k tomuto dodať - len som pripla link, že covid pas nie je zdravotná dokumentácia - nič via a nič menej.
lebo ja v OTP nemám účet, nie som ich klientom;). No a variť ešte akotak viem, nepotrebujeme chodiť do reštiky - nechodila som ani v mimokovidovej dobe - len výnimočne ... Ak chceme - do reštiky ideme dobrovoľne - nikto nikoho nenúti tam ísť. Ak musí reštika dodržiavať nejaké nariadenia (napr aj zákaz fajčenia) ... tak čo ? - s tými srandičkami (čo si pripla) by sme asi ťažko pochodili .... Ale na pobavenie - to by mohlo byť:)
Ja som do srandičiek nič nepripínala, a ak áno, tak poriadne dávno.

.
Ja som iba prečítala a vybrala časť textu z tvojho https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-preukaz-sucast-zadravotnej
Veľa logiky mi to totiž nedáva.
Tu vôbec nejde o to, ako sa stravuješ so svojou rodinou, rovnako ako aj iní ľudia.
Ale ak sa vyžadujú potrebné potvrdenia od zákazníkov, prečo nie aj od zamestnancov prevádzok.
Predsa tieto opatrenia majú podporovať nerozširovanie vírusu.
Príde mi to ako čierny humor.
Alebo vám to príde normálne?
"Zamestnanci musia dodržiavať protiepidemické
opatrenia stanovené vo vyhláške - prekrytie horných dýchacích ciest, dezinfekcia plôch a
podobne" Podľa tohto to nestačí aj pre zákazníkov?
To mi vysvetli, prosím ťa,
Chcela by som vidieť to prekrytie horných dýchacích ciest v kuchyni, a dokonalé odsávanie má koľko prevádzok v kuchyni?
buchač
24.10.21,14:17
:eek: :eek: :eek: :--- :--- :--- :D :D :D
pavol54
24.10.21,14:53
lujza.j: ja sa do zatvorených reštaurácii nepozeram. Jednak naše mesto nie je čierne a ak by aj naozaj bolo čierne, jedavam doma. Tak tu nevypisujte bludy. A čo sa tyka pomoci podnikatelom, teraz sme videli ako to dopadlo. Takže na*rať každemu. Ked som prišiel v roku 1993 o zamestnanie, zaplatil som si z vlastneho rekvalifikačny kurz, asi 11.000,- korun. Čo by dnes zodpovedalo sume po započítaní inflacie asi 1100€. Ešte som nikdy žiadnu dotaciu zo spoločneho neu*ebal. Každy nech si žije z čoho chce. Je take pekne česke porekadlo: https://www.kampocesku.cz/clanek/22507/co-naucila-nouze-dalibora
keby som mal šancu takých 24 melónov, tak do toho idem, no neurob to. brhel išiel za 10 000 pobručkať,
NEJAKý Brhel vraj podla názoru 363 šiel domov
a tí čo majú tie melóny už majú iný domov a na nich ani 363 neplatí
marleau
24.10.21,14:56
pijem šalviový čaj a nenosím nikde rúško
buchač
24.10.21,15:31
Hrdinov sú plné cintoríny....
duves
24.10.21,15:32
Tiež si tam skončil min.rok.....to už je v poriadku?!
Pred rokom som nebol zaočkovaný, ty áno? Nepochválila si sa.
anet
24.10.21,16:14
pijem šalviový čaj a nenosím nikde rúško
S tym babskym uchom to tiez neprehanaj :D poznam zienku co sa castym pitim bylinkovych cajov priotravila a skoncila v nemocnici.
anet
24.10.21,16:15
Pred rokom som nebol zaočkovaný, ty áno? Nepochválila si sa.
A este ti to nevyprsalo? Cas na 3 davku :D
korela
24.10.21,17:17
Tiež si tam skončil min.rok.....to už je v poriadku?!
Pred rokom som nebol zaočkovaný, ty áno? Nepochválila si sa.
Skôr si sa mohol spýtať, či ak niekto prekonal Covid ešte pre očkovaním, prečo sa nezisťuje výška protilátok.
V názoroch sa rozchádzajú aj lekári na celom svete, pričom apelujú na to, aby sa títo ľudia neočkovali. Jedni sú proti, druhí ich do očkovania nútia.
lujza.j
24.10.21,18:46
Tiež si tam skončil min.rok.....to už je v poriadku?!
Pred rokom som nebol zaočkovaný, ty áno? Nepochválila si sa.
A čo keď teraz si....čo si nesmrteľný na covid....
Ja tiež pred rokom neočkovana a aj po roku....a bez covidu....iba,že bý to bol on január 2020..
anet
24.10.21,19:28
kukučka
24.10.21,20:18
kukučka, ak nikto nebude nič dodržiavať, tak vysledok na Slovensku vyzera presne tak, ako to je. Tých zamestnancov kontroluje hádaj kto? Teda má kontrolovat.
že by zdravotný preukaz oprávňujúci manipuláciu s potravinami včetne povinností držiteľa? kontroluje na dennej báze zamestnávateľ. až potom iní. mohla to dať do humorných príspevkov
Pali, to naozaj je vtipné? Na starosť o svoje zdravie majú právo len vyvolení zaočkovaní?
duves
25.10.21,07:04
Skôr si sa mohol spýtať, či ak niekto prekonal Covid ešte pre očkovaním, prečo sa nezisťuje výška protilátok.
V názoroch sa rozchádzajú aj lekári na celom svete, pričom apelujú na to, aby sa títo ľudia neočkovali. Jedni sú proti, druhí ich do očkovania nútia.
Čo si slubuješ od protilatok?


„Všeobecne vieme, že pri infekciách ako je táto, budete mať aspoň na primeranú dobu protilátky, ktoré vás budú chrániť,“ povedal Fauci.
To, či to bude dlhodobé, však stále nie je známe.

ZDROJ: https://science.hnonline.sk/biologia-a-chemia/2146316-kolko-vyliecenych-pacientov-ma-protilatky-proti-koronavirusu-novy-vyskum-prinasa-odpoved
duves
25.10.21,07:07
A čo keď teraz si....čo si nesmrteľný na covid....
Ja tiež pred rokom neočkovana a aj po roku....a bez covidu.....
Gratulujem, nech ti to vydrží.
marjankaj
25.10.21,07:19
A čo keď teraz si....čo si nesmrteľný na covid....
Ja tiež pred rokom neočkovana a aj po roku....a bez covidu.....
Gratulujem, nech ti to vydrží.
Tak teraz si ju ukľudnil. Veď iba na na toto čakala.:D
anet
25.10.21,07:28
....iba,že bý to bol on január 2020..
A uz vieme kto je pacient 0, ktoreho tak hladali ;):D
duves
25.10.21,15:56
lujza.j
25.10.21,16:24
....iba,že bý to bol on január 2020..
A uz vieme kto je pacient 0, ktoreho tak hladali ;):D
Možno len náhoda a keby nie covid...tak iba spomienka,že tri týždne žiadny tréner žiadne domáce cvičko....čo pre mňa po rokoch čo trénerovi nepredstaviteľné.... klasika šialené sople,kašle... teplotu si nemeram načo nemám-hipotermia.... prelezala som to lebo som nevladala po byte chodiť... ešte,že tenis AO..:D
A ťahalo sa to tri týždne.....keď jeden deň lepšie ďalší horšie ak dva dni nazad...
lujza.j
25.10.21,16:45
Čo sa má stať sa stane.... neriešim to,ale ani ho nevyhladavam .....ale má ho kto priniesť.....
Spolieham sa na svoju imunitu a hlavne sa neposrať-neopuštat....lebo psychika robí svoje...
duves
25.10.21,19:01
duves
26.10.21,04:51
kukučka
26.10.21,23:07
duves
27.10.21,05:17
Znepokojivý film vysiela do dnešnej doby silné posolstvo toho, prečo je dôležité, aby mali ženy prístup k legálnym interrupciám a netvorili sa nové bariéry, ktoré sa im hodia pod nohy.

A treba si ho pozrieť.
https://www.interez.sk/ked-su-potraty-zakazane-urobil-ho-v-hotelovej-izbe-dievca-mohlo-vykrvacat-za-interrupciu-zaplatili-znasilnenim/?fbclid=IwAR1_UD2NjsR1keYtZdvs1Cyir3HqUNUVPIvPysFM YhGmcZDaMIiOevcPPUo
duves
27.10.21,05:19
Navrhujem prijať zákon, aby každý muž, čo splodí neplánované dieťa prišiel o svoj nástroj. Ak stredovek, tak plnoprávny pre obe pohlavia.
Tweety
27.10.21,06:12
Snaha o zrozumiteľný argument

Ak antivaxeri nedokážu porozumieť ani len štatistikám o tom, že zaočkovaní síce v tretej vlne tvoria asi tretinu nakazených, ale už len cca 15% hospitalizovaných a prakticky nula percent mŕtvych a stále si melú dookola to svoje, tak potom ich treba naozaj nechať už len napospas ich vlastnej hlúposti.

https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEhvs2g-2A9vpDYf2b9XSTCsvnc0__SowTwTZDObq_Ii9xUazKJaFFQICB yRzi30G60219HjYc1N_Qf9bGmv1cy-rjSmeojIiZIgFCSnuYEpahSZIrslvivOZryX2DUhf59OaMx6_U NJRFXw1emvPbD2J7umPJXdM9z5iTLK60PpZ3CndJbW6XUAnKqs eg=w640-h296 (https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEhvs2g-2A9vpDYf2b9XSTCsvnc0__SowTwTZDObq_Ii9xUazKJaFFQICB yRzi30G60219HjYc1N_Qf9bGmv1cy-rjSmeojIiZIgFCSnuYEpahSZIrslvivOZryX2DUhf59OaMx6_U NJRFXw1emvPbD2J7umPJXdM9z5iTLK60PpZ3CndJbW6XUAnKqs eg=s763)
majkii
27.10.21,15:47
Brutus, aj ty, syn môj!
Odporca opatrení a pochybovač a covid? To je jak rana do chrbta
https://www.postoj.sk/91223/fica-pocas-dovolenky-vykradli-v-grecku-prekonal-covid-a-prisiel-o-50-tisic-eur
marleau
27.10.21,18:01
Je odhalený prototyp slovenského antivaxera: Vidiečan s nízkym vzdelaním.
https://www.startitup.sk/prieskum-vidiecan-s-nizkym-vzdelanim-ktoremu-chybaju-peniaze-je-odhaleny-prototyp-slovenskeho-antivaxera/
čo je nízke vzdelanie? štátnica z nemčiny, maturita z priemyslovky je málo?
marleau
27.10.21,18:03
Ako vyzerá test na protilátky? Ako sa výsledok zaznamenáva? Je nejaká stupnica alebo len slovné hodnotenie?
marleau
27.10.21,18:03
Snaha o zrozumiteľný argument

Ak antivaxeri nedokážu porozumieť ani len štatistikám o tom, že zaočkovaní síce v tretej vlne tvoria asi tretinu nakazených, ale už len cca 15% hospitalizovaných a prakticky nula percent mŕtvych a stále si melú dookola to svoje, tak potom ich treba naozaj nechať už len napospas ich vlastnej hlúposti.

https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEhvs2g-2A9vpDYf2b9XSTCsvnc0__SowTwTZDObq_Ii9xUazKJaFFQICB yRzi30G60219HjYc1N_Qf9bGmv1cy-rjSmeojIiZIgFCSnuYEpahSZIrslvivOZryX2DUhf59OaMx6_U NJRFXw1emvPbD2J7umPJXdM9z5iTLK60PpZ3CndJbW6XUAnKqs eg=w640-h296 (https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEhvs2g-2A9vpDYf2b9XSTCsvnc0__SowTwTZDObq_Ii9xUazKJaFFQICB yRzi30G60219HjYc1N_Qf9bGmv1cy-rjSmeojIiZIgFCSnuYEpahSZIrslvivOZryX2DUhf59OaMx6_U NJRFXw1emvPbD2J7umPJXdM9z5iTLK60PpZ3CndJbW6XUAnKqs eg=s763)

riziko vedľajších účinov vakcíny je privysoké na to, aby som si ju dal pichnúť, plus to, že neviem, čo to urobí za 5 rokov, sám dosratý a došťatý krčméry to priznal, že skutočné vedľajšie účinky vakcín budeme poznať až o 5 rokov....chceš dôkaz alebo antivaxerom sa z princípu neverí? sajrajti
marleau
27.10.21,18:09
tiež neviem, prečo je pás povinný, ale tak v kapitalizme....
korela
27.10.21,21:41
Matky nakažené covidem reagují na nemoc odlišně podle pohlaví dítěte, které čekají
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3388858-matky-nakazene-covidem-reaguji-na-nemoc-odlisne-cekaji-li-chlapce-nebo-holcicku
duves
28.10.21,05:29
čo je nízke vzdelanie? štátnica z nemčiny, maturita z priemyslovky je málo?
Možno tam patrí aj VŠ s prepitym mozgom, čo trieska do stola v krčme pri TV spravach a potom si podava ruku s precedom na mítingu.
duves
28.10.21,05:33
....riziko vedľajších účinov vakcíny je privysoké na to, aby som si ju dal pichnúť, .....
Takže ty by si mal byť teda v klídku. Ale príspevky o tom nesvedčia. Čoho sa bojíš?
buchač
28.10.21,11:03
Skúste si prečítať celé....


" Michlík: U nás sa už veľmi s pacientmi komunikovať nedá, oni sú okamžite po prijatí uspatí a napojení na dýchací prístroj. Zato komunikujeme s príbuznými a to sú celé rodiny nezaočkovaných antivaxerov.

Máme tu aj ľudí, ktorým sa vlastné deti nedovolili zaočkovať. A to je najhoršie. Pretože oni ich nakazia, následne z toho majú asi blbý pocit a práve títo potom bývajú aj dosť agresívni.

Novotný: Pocit viny si vybíjajú na nás, ale pritom vedia, že na vine sú oni.

Aj sa im snažíte argumentovať?

Michlík: Pýtam sa ich, vysvetlite mi, ako môžete veriť ľuďom, ktorí vám odporúčajú neočkovať sa a ktorí v živote covidového pacienta nevideli. Pýtam sa ich, či už v médiách niekedy videli vystupovať lekára z ARO, z pľúcneho, z infekčného oddelenia, ktorý lieči covidových pacientov, že by povedal, neočkujte sa. Ja takýto prípad nepoznám.

Neveria tým, ktorí s pacientmi robia, a veria takým, čo s nimi nerobia. Toto môj rozum neberie. "
https://www.aktuality.sk/clanok/r7cy16c/na-ventilacii-mame-len-nezaockovanych-sme-uz-unaveni-rozhovor-s-lekarmi/
lujza.j
28.10.21,11:43
Nech liečia ľudí od prvých príznakov...... prečo nepovedia,že ľudia prichádzajú do špirálu po ziadnej alebo nedostacujucej liečbe... "vyšetrený" telefonicky..... vykrikovať vedia iba,že sú neočko...
Vždy sú zdvorazňovane iba čísla neočko...aj očko umierajú aj sú pozitív na covid...
Dáša_
28.10.21,12:33
Nech liečia ľudí od prvých príznakov...... prečo nepovedia,že ľudia prichádzajú do špirálu po ziadnej alebo nedostacujucej liečbe... "vyšetrený" telefonicky..... vykrikovať vedia iba,že sú neočko...
Vždy sú zdvorazňovane iba čísla neočko...aj očko umierajú aj sú pozitív na covid...

no len veľký problém je v tom, ako rozoznať, u koho tie prvé príznaky iba odznejú, lebo ľahký priebeh. Tam je liečba fakt na dve veci. Iba by ešte viac zaťažovala organizmus. A u koho sa to z hodiny na hodinu zvrhne. To osobná návšteva lekára fakt nevylieči. Dodnes nie je jasné, kto bude mať šťastie a kto bude na tom o dosť horšie.
A že sa zdôrazňujú čísla neočkovaných? Na to stačí matematika základnej školy, aby človek dopočítal druhú stranu, nie?
korela
28.10.21,13:01
Nech liečia ľudí od prvých príznakov...... prečo nepovedia,že ľudia prichádzajú do špirálu po ziadnej alebo nedostacujucej liečbe... "vyšetrený" telefonicky..... vykrikovať vedia iba,že sú neočko...
Vždy sú zdvorazňovane iba čísla neočko...aj očko umierajú aj sú pozitív na covid...

no len veľký problém je v tom, ako rozoznať, u koho tie prvé príznaky iba odznejú, lebo ľahký priebeh. Tam je liečba fakt na dve veci. Iba by ešte viac zaťažovala organizmus. A u koho sa to z hodiny na hodinu zvrhne. To osobná návšteva lekára fakt nevylieči. Dodnes nie je jasné, kto bude mať šťastie a kto bude na tom o dosť horšie.
A že sa zdôrazňujú čísla neočkovaných? Na to stačí matematika základnej školy, aby človek dopočítal druhú stranu, nie?
Už sa o tejto liečbe nasadenej hneď na začiatku popísalo lekármi dostatočne veľa, ktorí mali veľkú úspešnosť pri liečbe.
Mysll si niekto, že Ivermektin až tak veľmi zaťaží organizmus? Asi si ho radšej dať, ako nedať.
pavol54
28.10.21,13:04
Nech liečia ľudí od prvých príznakov...... prečo nepovedia,že ľudia prichádzajú do špirálu po ziadnej alebo nedostacujucej liečbe... "vyšetrený" telefonicky..... vykrikovať vedia iba,že sú neočko...
Vždy sú zdvorazňovane iba čísla neočko...aj očko umierajú aj sú pozitív na covid...

no len veľký problém je v tom, ako rozoznať, u koho tie prvé príznaky iba odznejú, lebo ľahký priebeh. Tam je liečba fakt na dve veci. Iba by ešte viac zaťažovala organizmus. A u koho sa to z hodiny na hodinu zvrhne. To osobná návšteva lekára fakt nevylieči. Dodnes nie je jasné, kto bude mať šťastie a kto bude na tom o dosť horšie.
A že sa zdôrazňujú čísla neočkovaných? Na to stačí matematika základnej školy, aby človek dopočítal druhú stranu, nie?
Už sa o tejto liečbe nasadenej hneď na začiatku popísalo lekármi dostatočne veľa, ktorí mali veľkú úspešnosť pri liečbe.
Mysll si niekto, že Ivermektin až tak veľmi zaťaží organizmus? Asi si ho radšej dať, ako nedať.
keby každého liečili takým protokolom ako igiho tak nemusíme počúvať toľko katastrofálnych ľudských tragédií.
korela
28.10.21,13:22
Má Matovič svojho lekára ? Má. Prečo lekár nezverejnil lekársky protokol ako bol liečený? Nič by neporušil, veď sám Matovič svoj zdravotný stav, že bol covidový, prezradil
Napr.
lujza.j
28.10.21,13:30
Korela pre každého doma mám od obvoďaka...keby náhodou 10tabl. IVM.....moja voľba je dať...a môjho obv.tiež predpísal bez problémov...na otázku čo ešte na covid ? nič iba toto máme....a kaloba kapky....
lujza.j
28.10.21,13:33
Teraz som čítala...že MZ SR zase nezorganizovalo žiadne školenie pre lekárov, aby vedeli správne používať ventilátor...
Mila123
28.10.21,14:04
Teraz som čítala...že MZ SR zase nezorganizovalo žiadne školenie pre lekárov, aby vedeli správne používať ventilátor...
a myslíš, že to stačí???

a to čo uvádzaš je také........slabé.......vieš ako sa zavádza i nová technika do prevádzky na oddeleniach???? netušíš....

mám dieťa na covidovom oddelení, viem, podľa jej slov, ako to je aj s ventiláciou, s tracheostómiou, oxygenáciou, s terapiou, s liekmi, so smrťou..........
mladé dievča sa muselo rýchlo vysporiadať so smrťou pacientov pri COVID 19, jeden príklad - pacientka na rannej vizite o. i. uvádzala, že celkom dobre spala, okolo obeda sa jej zhoršil stav, o 14,00 preložená na stroj a cca 19,oo hod. skonštatovala exitus po 45 minútovej resuscitácii....... toto by som dopriala celým priehrštím každému jednému popieračovi pandémie, antivaxerovi aby to videl na vlastné oči, čo sa deje za dverami COVID 19 lôžkového oddelenia nemocnice ......(pozn. neprajem nikomu smrť, ochorenie, nič zlé)

mňa zaráža jeden fakt, strach z očkovania je väčší ako strach z prípadnej smrti po nakazení????
Dáša_
28.10.21,14:08
Teraz som čítala...že MZ SR zase nezorganizovalo žiadne školenie pre lekárov, aby vedeli správne používať ventilátor...

Fakt myslíš, že v prípade iných lekárskych zariadení to učí lekárov ministerstvo? Respektíve školenie organizované ministerstvom? To je riadne pritiahnuté za uši.
Dáša_
28.10.21,14:09
Korela pre každého doma mám od obvoďaka...keby náhodou 10tabl. IVM.....moja voľba je dať...a môjho obv.tiež predpísal bez problémov...na otázku čo ešte na covid ? nič iba toto máme....a kaloba kapky....
a ako zistíš, že máš covid? Ideš na test? Alebo si to len myslíš. A bez testu to mohlo byť bežné nachladenie. Alebo chrípka.
Dáša_
28.10.21,14:11
A že sa zdôrazňujú čísla neočkovaných? Na to stačí matematika základnej školy, aby človek dopočítal druhú stranu, nie?
Dáša a dočítala si sa niekde, keď bolo napr. 15000 testov, koľkí boli očkovaní a koľkí neočkovaní? Veď očkovaní sa testovať nemusia. Prečo ich je potom toľko hospitalizovaných?

PCR testy idú vo veľkej miere prípady z okolia nakazeného. Je jedno, či boli očkovaní alebo neočkovaní. Práve sme to mali vo firme, kde robíme účtovníctvo. Išla celá firma.

Nie je dôležité, koľko ich je pozitívne testovaných. Tých očkovaných. Ale koľko ich skončí v nemocnici na prístrojoch. A v konečnom dôsledku na patológii
Mila123
28.10.21,14:17
a cca 19,oo hod. skonštatovala exitus po 45 minútovej resuscitácii....... toto by som dopriala celým priehrštím každému jednému popieračovi pandémie, antivaxerovi aby to videl na vlastné oči,
Toto je dobré prianie. Že by narodeninové alebo k Novému roku?
odporúčam čítať s porozumením, nevytrhávať nič z kontextu........(pozn. neprajem nikomu smrť, ochorenie, nič zlé)
Dáša_
28.10.21,14:17
tabulka je síce z Čiech, ale u nás je to dosť podobné https://www.facebook.com/databezpatosu/posts/362344945679972

podiel očkovaných a neočkovaných v nemocniciach

a že sa očkovaní netestujú v tomto prípade nehrá úlohu. Ked už je zle, je to jedno
Mila123
28.10.21,14:52
Nech liečia ľudí od prvých príznakov...... prečo nepovedia,že ľudia prichádzajú do špirálu po ziadnej alebo nedostacujucej liečbe... "vyšetrený" telefonicky..... vykrikovať vedia iba,že sú neočko...
Vždy sú zdvorazňovane iba čísla neočko...aj očko umierajú aj sú pozitív na covid...

no len veľký problém je v tom, ako rozoznať, u koho tie prvé príznaky iba odznejú, lebo ľahký priebeh. Tam je liečba fakt na dve veci. Iba by ešte viac zaťažovala organizmus. A u koho sa to z hodiny na hodinu zvrhne. To osobná návšteva lekára fakt nevylieči. Dodnes nie je jasné, kto bude mať šťastie a kto bude na tom o dosť horšie.
A že sa zdôrazňujú čísla neočkovaných? Na to stačí matematika základnej školy, aby človek dopočítal druhú stranu, nie?
Už sa o tejto liečbe nasadenej hneď na začiatku popísalo lekármi dostatočne veľa, ktorí mali veľkú úspešnosť pri liečbe.
Mysll si niekto, že Ivermektin až tak veľmi zaťaží organizmus? Asi si ho radšej dať, ako nedať.
keby každého liečili takým protokolom ako igiho tak nemusíme počúvať toľko katastrofálnych ľudských tragédií.
nechápem, prečo a kto by to robil, z akého dôvodu by neliečil ostatných ako Igiho??? kto by za tým stál......odkiaľ také informácie máš? unikli ???? a toto celé sa deje iba u nás na SK? či aj ta riekou Morava? Dunaj? Dunajec? Tisa?
On sa s tým chválil že ho liečili nejakým insoprosínom alebo čím, a ešte niečo dostával a bol zavretý v izbe, jedlo mu dávali ku dverám. Snáď netrpím nejakou fantazmagóriou. niekto je liečený a niekto čaká na kyslík
isoprinosine 500mg, 100 ks (iné som nepozháňala) som aj ja dostala po telefóne, dal sa aj u nás pozháňať , síce to trvalo 2 dni .....pozri si príbalový leták na čo slúži Isoprimosine......
mala som pár ľudí, kt. sa tiež liečili, tiež dostali Isoprinosine a nedali to......škoda.....
ak by bolo ochorenie COvid 19 také priamočiare, neumierali by ľudia a to nielen u nás ale i vo vyspelých krajinách.....
všetko čo Janko, ale obávam sa aj ty Pali píšeš sú konšpi.....varíte z vody , daj jeden fakt......
Dáša_
28.10.21,15:02
On sa s tým chválil že ho liečili nejakým insoprosínom alebo čím, a ešte niečo dostával a bol zavretý v izbe, jedlo mu dávali ku dverám. Snáď netrpím nejakou fantazmagóriou. niekto je liečený a niekto čaká na kyslík
Isoprinosin mal cez telefon od obvodného predpísaný aj švagor a synovec. Plus niečo naviac, teraz si presne nepamatam. Mali niekoľko dní veľmi vysoké teploty. Sestra to dala bez liečby. A mama, čo žije s nimi bola v tom čase už po prvej dávke vakníny, neochorela.
Dáša_
28.10.21,15:12
tabulka je síce z Čiech, ale u nás je to dosť podobné
Dáška tú tabuľku už sem dal Pavol54. Naši iba konštatujú že z hospitalizovaných je cca 80% neočkovaných.
Toto dosiahnem aj tak že z 15000 testov je napr 12000 neočkovaných a 3000 očkovaných. Pri 10% pozitivite je 1200 neočkovaných s kovidom a 300 očkovaných s kovidom.
a 300 z 1500 je 20%. Čistá matematika, ale takéto vstupy som nikde nenašiel. Že by to niekomu nepasovalo, alebo titul získal podvodom - plagiátori?

no ale na čo sú ti pri testovaných počty očkovaných a neočkovaných?
Dôležité je iné číslo - pacienti v nemocnici. A ešte dôležitejšie - pacienti na JIS a ventilovaní. A nakoniec tí na patologii. Tam sa to rozhoduje.
lujza.j
28.10.21,15:14
Tabuľka z ČR...... včera v téme "čo sa mi dnes...."
marjankaj
28.10.21,15:15
toto je tvoje konštatovanie "Veď očkovaní sa testovať nemusia."
To nie je moje konštatovanie.
Očkovanie je sloboda. To hovorila aj prezidentka okrem iných.
Do reštiky ťa pustia aj bez testu ak si zaočkovaná. Aj do zahraničia.
lujza.j
28.10.21,15:27
Korela pre každého doma mám od obvoďaka...keby náhodou 10tabl. IVM.....moja voľba je dať...a môjho obv.tiež predpísal bez problémov...na otázku čo ešte na covid ? nič iba toto máme....a kaloba kapky....
a ako zistíš, že máš covid? Ideš na test? Alebo si to len myslíš. A bez testu to mohlo byť bežné nachladenie. Alebo chrípka.
Kde píšem,že iba tak budem hltať IVM.....a potom akú výpovednú hodnotu má test aj AG aj prc....či iba ja jediná na svete skúsenosti,že veľa krát žiadnu....aj tak aj onak falošnú...
lujza.j
28.10.21,15:32
Dr. török -videla som s ním rozhovor..macher na ventilator... používanie chodí školiť aj do sveta.....tu nebol záujem....
Dáša_
28.10.21,15:33
no ale na čo sú ti pri testovaných počty očkovaných a neočkovaných?
Dôležité je iné číslo - pacienti v nemocnici. A ešte dôležitejšie - pacienti na JIS a ventilovaní. A nakoniec tí na patologii. Tam sa to rozhoduje.
No ak sa vypočítajú percentá z irelevantných údajov, tak tu ide iba o strašenie.
Ku kovidu sa nevyjadrujem. Som neočkovaný a žijem prakticky v lockdowne. S nikým sa nestretám, nikam nechodím, max do potravín.
A nikoho nenapádam kvôli očkovaniu.

Pozitívne prípady nie sú momentálne to najdôležitejšie. Je tam veľa detí, lebo testovanie v školách. Plus testovanie okolia pozitívneho dieťaťa.

Podstatné sú ťažké prípady v nemocnicach.

Lebo ani nové prípady v nemocniciach nie sú úplne tak dôležité. Veľa ľudí ide na nejaký zákrok, otestujú. Je pozitívny, tak šup na covid oddelenie. Lebo samozrejme na normálne oddelenie je blbosť dávať. nakazil by aj okolie. Ale to sú prípady, ktoré zase rýchlo aj pustia. Podstané sú ťažké prípady, ventilácie. Tam sa treba pozerať.
A čo a týjka novín a televízie, tam je jediná možnosť. Ignorovať
duves
28.10.21,19:40
Na ventilácii máme len nezaočkovaných. Sme už unavení (rozhovor s lekármi)
https://www.aktuality.sk/clanok/r7cy16c/na-ventilacii-mame-len-nezaockovanych-sme-uz-unaveni-rozhovor-s-lekarmi/
duves
29.10.21,05:07
duves
29.10.21,05:32
No ále čo? Fakt? Si delá kozy?
Fico o covide na nahrávke: To je strašná choroba, strašná


https://www.youtube.com/watch?v=BJh_yMpLaeY&t=96s
buchač
29.10.21,16:54
...
Tweety
29.10.21,17:32
https://www.cas.sk/clanok/2603423/so...vali-predajnu/
Dá sa na toto niečo slušné povedať? Niektorým už totálne prepína. Toto so zdravým rozumom nemá nič spoločné.
Tweety
29.10.21,19:18
Ale pochopili ale inak ako ty. Tak to je teda aká konšpirácia! To ju asi museli vymyslieť takí, ako v tom videjku, čo porušujú pravidlá a možno aj tie ich veľké vzory. ( napr. j a s o m v y h r a l v o ľ b y, tí z čapicového protestu, ....)
No terazky je môj príspevok osamotený lebo asi kukučka zmazala ten svoj asi v tom znení, že bol niečí zámer aby sa ľudia žrali a prali. Škoda, že som neskopírovala ten jej, tak by aspoň niečo z neho zostalo. No aj tak sa dá.
majkii
29.10.21,19:31
...
Buchač, vďaka za tento príspevok - obrázok, veľmi príjemne, ľudsky vyjadrené
kukučka
29.10.21,20:37
Ále nič...
Tweety
30.10.21,07:22
Natrafila som na ten výrok náhodou. Zaujal ma. Na tom, kto to povedal až tak veľmi nezáleží, to môže byť výrok hocihoko iného.

Vypnite sociálne siete a zapnite si mozog. Musíme sa zaočkovať, burcuje Zelenskyj
To je už môj dodatok:
veď mrtví pribúdajú, pozitívni tiež, to si život(svoj, príbuzných, známych i neznámych) už vôbec nevážime? Pomôžem si úryvkom z pesničky Čo sme to za ľudia....
korela
30.10.21,08:34
https://www.cas.sk/clanok/2603423/so...vali-predajnu/
Dá sa na toto niečo slušné povedať? Niektorým už totálne prepína. Toto so zdravým rozumom nemá nič spoločné.
Niekde sa stala chyba.
Krátke video z iného obchodu.
https://www.facebook.com/groups/486222872827214/posts/533649418084559/, kde bola zákazníkom neprítomnosť rúška policajtovi opodstatnene dokázaná.
Zákony sa majú dodržiavať v každom prípade.
Vraj neznalosť zákona neospravedlňuje ...
korela
30.10.21,08:39
Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje
22 min.

Podstatnú časť pracovala v lekárnictve a aj na Min. zdrav.
https://www.youtube.com/watch?v=PhJ0Uv23tYM&ab_channel=regionalnitelevizecz asi tak po 4:50 min.
Dáša_
30.10.21,08:41
https://www.cas.sk/clanok/2603423/so...vali-predajnu/
Dá sa na toto niečo slušné povedať? Niektorým už totálne prepína. Toto so zdravým rozumom nemá nič spoločné.
Niekde sa stala chyba.
Krátke video z iného obchodu.
https://www.facebook.com/groups/486222872827214/posts/533649418084559/, kde bola zákazníkom neprítomnosť rúška policajtovi opodstatnene dokázaná.
Zákony sa majú dodržiavať v každom prípade.
Vraj neznalosť zákona neospravedlňuje ...

Jasne, každému sa môže stať, že sa pozabudne, Nedá si. Aj mne sa stalo, bola som upozornená. A fakt som sa cítila hlúpo, že som zabudla.
ALe je rozdiel zabudnpť si nasadiť a zablokovať predajňu. Organizovane.
korela
30.10.21,08:44
Vakcinolog Beran: Jedině lidé, kteří to onemocnění prodělali, mají velmi dobrou imunitu ...
https://www.youtube.com/watch?v=1mbWg1oaDUs&ab_channel=regionalnitelevizecz
korela
30.10.21,08:52
https://www.cas.sk/clanok/2603423/so...vali-predajnu/
Dá sa na toto niečo slušné povedať? Niektorým už totálne prepína. Toto so zdravým rozumom nemá nič spoločné.
Niekde sa stala chyba.
Krátke video z iného obchodu.
https://www.facebook.com/groups/486222872827214/posts/533649418084559/, kde bola zákazníkom neprítomnosť rúška policajtovi opodstatnene dokázaná.
Zákony sa majú dodržiavať v každom prípade.
Vraj neznalosť zákona neospravedlňuje ...

Jasne, každému sa môže stať, že sa pozabudne, Nedá si. Aj mne sa stalo, bola som upozornená. A fakt som sa cítila hlúpo, že som zabudla.
ALe je rozdiel zabudnpť si nasadiť a zablokovať predajňu. Organizovane.
Neviem, ako mám pochopiť tvoju reakciu. Buď si si to kratučké video nepozrela celé, alebo si ho nepochopila.
V princípe je jedno, či ide o 1 zákazníka, alebo haldu v zmysle zákona. Pusti si to ešte raz.
Príspevok som uviedla s tým, že niekde sa stala chyba. Preto ho policajt aj prepustil, aby pokračoval v nakupovaní. Nie preto, že bol sám. A on si rúško nezabudol. Vedome ho nemal.
Ja vonku rúško nosím vždy, lebo ...
lujza.j
30.10.21,08:55
Na tvojej vlastnej imunite nik nezarobí... takže tak....
korela
30.10.21,09:13
mimotemy Treba si uvedomiť, že nedodržiavaním jedného jediného zákona sa môže v celej spoločnosti spustiť lavína všetkých ostatných.
Nakoniec sa to už dnes pomaly stáva normou, viď čierne stavby, s ktorými si nevedia mestá a obce vôbec poradiť, pretože aj Stavebný zákon umožňuje čiernu stavbu dodatočne legalizovať.
Teraz reagovali na pripravovaný Stav. zákon mestá aj obce, aby sa tieto stavby jednoducho zrovnali so zemou. To by bola asi jediná právna úprava, ktorá by tento stav v republika zastavila.
Toto dokáže pochopiť najmä ten, kto sa s tým sám stretol a zostal bezmocný s konaním na úradoch.
Nech mi povie každý stavebník s čiernou stavbou, čo ho vôbec k tomu viedlo, aby nielen začal stavať bez všetkých povolení, ale aj dostaval stavbu a potom žiadal o jej legalizáciu. Nájdu sa prípady, že dokonca požiadajú bez staveb. povolenia rovno o kolaudáciu stavby.
A úrad ho nakoniec vydá po dohode so stavebníkom pro forma s dvojtýždňovým rozdielom od podania žiadosti o stavebné povolenie.

Budete zrejme považovať tento príspevok v tejto téme od veci, ale lepšie vysvetlenie pre pochopenie situácie som si nevedela nájsť.
.
Rozdiel medzi slov. a nemeckým právom je. že na Slovensku si môžete dovoliť všetko, čo v zákone nie je. V Nemecku iba čo v zákone j e.
Dúfam, že je to každému jasné.
korela
30.10.21,09:46
Toto je jedno asi z najzmysluplnejších rozhovorov ohľadom Covidu 19.
To sa Čechom vskutku podarilo, sú jediní na svete s tak veľkou štúdiou, ktorí začali vyšetrovať protilátky a ide o 30 tis. ľudí. Po dohode s nimi stále pokračujú ďalej.
Profesor Thon o studii protilátek na COVID-19
https://www.youtube.com/watch?v=ip6TG8Vp2K4&ab_channel=AeskuLab_Unilabs
.
Pri mojom odbere krvi pri "intern. prehliadke" sestrička sama od seba povedala, že v tom čase sa zo vzoriek zároveň u každého občana, ktorý odovzdal svoju krv, vyšetrovali aj protilátky.
Keď som sa na to lekára pýtala, aké mám, tak povedal, že to nebola pravda.
Tak si to sestra vymyslela, alebo sa tohto výskumu Slovensko vzdalo kvôli financiám? Odber bol v čase pre začiatkom českej štúdie.

.
Tak si ho zaplatím sama. Spolu s D vitamínom to bude 42 eur.
Déčko mi roky internista predpisoval aj vyšetroval. Teraz prakt. lekár nebol ochotný. Nečakám na neho, kupujem si ho sama ako aj iné doplnky. Ale ide o princíp. Viem, že mám na neho nárok.
(Chápem situáciu rodín s veľmi ťažkými dg.)
Poisťovňu stojím mesačne s liekmi roky pod 5 eur, plus povinné mesačné platby na ambulanciu praktika, gyn., zubára. Za 24 mes. som stála poisťovňu o dosť menej ako 400 eur.
Nebol ochotný mi vyšetriť ani Fe, to stojí 0,80 eura. Predtým to nebol nikdy problém. Čo sa deje?
Katy a R
30.10.21,10:37
pre Korela - že ak by si chcela ušetriť - v internetovej ponuke lekární si kúpiš test na protilátky asi za 7 eur - sice píšu, že to má robiť zdravotník - ale je to krv z prsta, tak by si mohla zvládnuť. Inak aj pri slinovom teste to píšu. Tiež vitamín D (1000 IU a 360 tabletiek) môžeš dostať zadarmo - (kampaň naturamedu) - teda za 1,75 poštovné.
Ja som za test na protilátky zaplatila vlani 30 eur ...
Tiež sem pripnem - že som bola veľmi "milo" prekvapkaná - žej lekár môže pri jednej návšteve pacienta riešiť len jeden problém (skoro som spadla zo stoličky.) Takže keď máš problém so žalúdkom a nebodaj ti tečie aj z uší ... tak asik treba prísť na aj druhý deň ?
buchač
30.10.21,11:05
To sa Čechom vskutku podarilo, sú jediní na svete s tak veľkou štúdiou, ktorí začali vyšetrovať protilátky a ide o 30 tis. ľudí.
Určite ? Si si istá, že práve čehúni ?
duves
31.10.21,05:16
pavol54
31.10.21,06:14
https://www.startitup.sk/pacienti-na-nas-vrieskaju-a-urazaju-nas-je-to-katastrofa-musime-sa-psychicky-vyzbrojit-tvrdi-slovenska-lekarka/
"....či mohli alebo nemohli tomu predísť...."
vláda urobila dve veci -AG testovanie výrazne predchádza možnosti onemocnenia
-očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou dávkou budeme
vyliečení
- skutočnému predchádzanie a eliminovaniu v počiatkoch nič(je tu
jeseň za 26 melónov lotériových by sa dalo nakúpiť prevencie do
aleluja(D,ZINOK, A INÉ)
- Liečba bola z princípu vyššej moci zavrhnutá a jej propagátori boli
označení za bludárov
A teraz ma vymažte ako vždy
majkii
31.10.21,08:24
vláda urobila dve veci -AG testovanie výrazne predchádza možnosti onemocnenia
-očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou dávkou budeme
vyliečení
Opakovane uvádzané nepravdivé informácie, vláda nikde a nikdy netvrdila, že vakcína vylieči, je to len opakovaná nepodložená konštrukcia pána Pavla, už minule som ho požiadal, aby dal nejaký link, kde to údajne vláda tvrdí, potom to obrátil, že nemá rád reklamu na očko lotériu, ale ani tam sa to neuvádza


- skutočnému predchádzanie a eliminovaniu v počiatkoch nič(je tu
jeseň za 26 melónov lotériových by sa dalo nakúpiť prevencie do
aleluja(D,ZINOK, A INÉ)
Väčšina obyvateľov si môže tieto vitamíny za pár eur kúpiť. Vitamín C a D užívam rok a pol, v balení D3 je 250 tabliet, odporúčané dávkovanie je 1 tbl denne (2000 IU) balenie stojí 9,30 €, denne ma teda D stojí menej ako 0,04 €, nemyslím si, že ľudia sú také socky, aby museli čakať na balenie D od štátu.
Navyše užívanie týchto vitamínov neochráni pred ochorením covid-19, ktoré je nevyspytateľné. Ochranu pred ochorením vo zvýšenej miere robí očkovanie.
Príkladom je bývalý odporca opatrení a popierač ochorenia pán Banáš, robil všetko pre posilnenie imunity, cvičil, zabehol polmaratón, otužoval, jedol za hrsť jarabiny denne a napriek tomu ťažko ochorel.



- Liečba bola z princípu vyššej moci zavrhnutá a jej propagátori boli
označení za bludárov
A teraz ma vymažte ako vždy

Toto je typická lož, odporcov očkovania, liečba covid-19 nebola ani z titulu vyššej moci ani neviem akej moci zavrhnutá,
Dôkazom, že liečba nebola zavrhnutá sú napr. náklady zdravotných poisťovní na liečbu. To, že zlomok lekárov liečilo antiparazitikom, ktoré sa vo viacerých štúdiách ukázalo ako neúčinné, a preto väčšina lekárov v nemocniciach odmieta podávať neúčinné antiparazitikom a min. zdravotníctva nepredĺžilo jeho ďalšie používanie, neznamená, že sa z vyššej moci zvrhla liečba ochorenia covid-19

Pre zaujímavosť zo štatistík poisťovne Dôvera
"Počas druhej vlny bola priemerná cena hospitalizácie pacienta s ochorením covid-19 2155 eur. Vyplýva to z údajov zdravotnej poisťovne Dôvera.
Pričom, ak šlo o hospitalizáciu takéhoto pacienta bez umelej pľúcnej ventilácie (UPV), bolo to 1472 eur a ak to bolo s umelou pľúcnou ventiláciou, bolo to až 11 245 eur.

To však nie sú jediné náklady na zdravotnú starostlivosť pacientov s týmto chorením - ide len o cenu hospitalizácie. Pribudnú ďalšie náklady na liečbu (rehabilitácia, kúpeľňa liečba, lieky a ďalšie) nezriedka v sume 1000 eur alebo aj viac."

https://www.dovera.sk/poistenec/potrebujem-poradit/o-dovere/statistiky/covid-19-v-cislach

Stačí trochu rozmýšľať, koľko stojí očkovanie a koľko stojí liečba a to nehovorím o nevyčísliteľnej hodnote straty 13 000 ľudských životov.
duves
31.10.21,08:44
Lepšie by som to nenapísal. Kokso, vraj existuje liečba, toto je Slovensko a jeho občania.
majkii
31.10.21,10:18
-očkovať prvou druhou treťou možno aj x
Palo ale ved ich nechaj. Teraz dostanu booster, stvrta bude davat super schopnosti, siesta bude hiperion a osma z nich spravi elementarov :D :---
Adorovať nezmyslom a nepravdám je vaša vec, čomu ale nerozumiem, čo vás antivaxerov trápi či si niekto dá booster alebo nie, mne je úplne jedno, či si dáte bromexin a vodečku, alebo odčervovač alebo si dáte sputnik, mne je to úplne jedno
anet
31.10.21,10:29
... čo vás antivaxerov trápi či si niekto dá booster alebo nie, ...
Vobec ma to netrapi, naopak, dotoho. Dufam ze z vas vznikne cista energia ... aby teda ludia nemuseli doma vysrubovat ziarovku ;)
anet
31.10.21,12:12
očakával by som vecnú reakciu
Co chcete este vecne rozoberat? 2 roky omielate o plandemii, rok o ockovani ... predpokladam, ze uz vsetci o tom vieme.
Mne to pride uz viac trapne ako vecne :D
majkii
31.10.21,12:39
očakával by som vecnú reakciu
Co chcete este vecne rozoberat? 2 roky omielate o plandemii, rok o ockovani ... predpokladam, ze uz vsetci o tom vieme.
Mne to pride uz viac trapne ako vecne :D
Adoruješ Pavlove konštrukcie, že vláda údajne tvrdí "očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou dávkou budeme vyliečení" , vecnou reakciou by bolo : áno, vláda to tvrdí v tomto a tom to vyhlásení - stanovisku a pripájam link. Namiesto toho mi praješ, aby so mňa vznikla čistá energia (nechápem - to mi praješ smrť? )
Trápne sú samozrejme ironizujúce, bezobsažné komentáre bez vecnej argumentácie
anet
31.10.21,13:00
Adoruješ Pavlove konštrukcie, že vláda údajne tvrdí "očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou ...
Ved to je medialne zname ;)
Ale mam serioznu otazku, ked sa pozrieme na statistiky ... vzdy je tam ze pribudlo XY ockovanych. Od spustenia ockovania, ale aj mnozstvo ockovanych napr. seniorov z DSS je zosnulych (statisticky urad uvadza ze rocne zomrie cca 50tis. ludi). Preco tam nikde nie je uvedene, ze ubudlo?
anet
31.10.21,14:23
Ak je to mediálne známe, nemal by byť problém pripnúť link, prosím sem sním, mne to ani google neberie
https://www.health.gov.sk/Clanok?ockovanie-tretia-davka-55plus
Od 26.10.2021 je spustená registrácia na očkovanie tretej dávky
https://korona.gov.sk/informacie-k-prihlasovaniu-sa-na-ockovanie/
https://tech.sme.sk/c/22738127/slovensko-proti-who-spustame-ockovanie-tretou-davkou-otazky-a-odpovede.html
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/izrael-se-pripravuje-na-ctvrtou-davku-40371232
Dalej si hladaj sam :D


tá poznámka kde dúfaš že z nás vznikne čistá energia ma čo znamenať ? niečo podobné o čistej energii som naposledy počul od známeho, keď lysohlávky pochrúmal

Aky problem by si s tym mal? Ved ide o restart, ekologiu ... opakovane vyuzitelne zdroje. Taka energia by bola uzitocna ;) To co bolo pre 20timi rokmi scifi je dnes realitou. Co ty vies co bude do roku 2050.
majkii
31.10.21,14:34
https://www.health.gov.sk/Clanok?ockovanie-tretia-davka-55plus
Od 26.10.2021 je spustená registrácia na očkovanie tretej dávky
https://korona.gov.sk/informacie-k-prihlasovaniu-sa-na-ockovanie/
https://tech.sme.sk/c/22738127/slovensko-proti-who-spustame-ockovanie-tretou-davkou-otazky-a-odpovede.html
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/izrael-se-pripravuje-na-ctvrtou-davku-40371232
Dalej si hladaj sam :D

Aky problem by si s tym mal? Ved ide o restart, ekologiu ... opakovane vyuzitelne zdroje. Taka energia by bola uzitocna ;) To co bolo pre 20timi rokmi scifi je dnes realitou. Co ty vies co bude do roku 2050.

Teraz neviem, či sa mám smiať alebo poľutovať, kde v tých priložených linkoch je to vyhlásenie alebo stanovisko vlády, že očkovanie vylieči?

K tej druhej veci, nemáš nejaké halucinácie? nič v zlom, neudrela si sa na hlavu?
anet
31.10.21,14:42
Teraz neviem, či sa mám smiať alebo poľutovať, kde v tých priložených linkoch je to vyhlásenie alebo stanovisko vlády, že očkovanie vylieči?

K tej druhej veci, nemáš nejaké halucinácie? neudrela si sa na hlavu?

Otazka znela ".., že vláda údajne tvrdí "očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou ..."
Odpoved si dostal.

Ten dalsi koment, co na to povedat :D ... ak nevies mysliet nadcasovo, tak potom ako chces viest krajinu do modernej, vyspelej, ekologickej buducnosti?
majkii
31.10.21,14:49
Teraz neviem, či sa mám smiať alebo poľutovať, kde v tých priložených linkoch je to vyhlásenie alebo stanovisko vlády, že očkovanie vylieči?

K tej druhej veci, nemáš nejaké halucinácie? neudrela si sa na hlavu?

Otazka znela ".., že vláda údajne tvrdí "očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou ..."
Odpoved si dostal.

Ten dalsi koment, co na to povedat :D ... ak nevies mysliet nadcasovo, tak potom ako chces viest krajinu do modernej, vyspelej, ekologickej buducnosti?
Zabudla si dopovedať vetu : "očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou dávkou budeme vyliečení!" takto presne fungujete, polopravdy, úmyselne vynechané časti vety, ktoré vám nevyhovujú
k tomu blúzneniu ľuďom želať aby z ních vznikla čistá energia to je úlet, fakt!
anet
31.10.21,15:23
Ved prvu a druhu uz maju za sebou, teraz ide tretia ... ake polopravdy? Ved to je medialne znamy fakt.
Na otazku, ktoru si polozil mne, som odpovedala linkami ako si chcel.
Ze ty si mal na mysli aj zvysok Palovej otazky, to uz nie je moja vec. Ste svojpravny, opytaj sa jeho.
Kde som napisala, ze ja ludom nieco zelam?
Napisala som dufam ... co je na tom zle, dufat v nieco nadprirodzene, nadpozemske, vyuzitelne? Ci uz ani to sa nesmie? Spievat bolo zakazane, dufat bude zakazane ... a potom ze kto sa udrel do hlavy.
pavol54
31.10.21,15:39
Ved prvu a druhu uz maju za sebou, teraz ide tretia ... ake polopravdy? Ved to je medialne znamy fakt.
Na otazku, ktoru si polozil mne, som odpovedala linkami ako si chcel.
Ze ty si mal na mysli aj zvysok Palovej otazky, to uz nie je moja vec. Ste svojpravny, opytaj sa jeho.
Kde som napisala, ze ja ludom nieco zelam?
Napisala som dufam ... co je na tom zle, dufat v nieco nadprirodzene, nadpozemske, vyuzitelne? Ci uz ani to sa nesmie? Spievat bolo zakazane, dufat bude zakazane ... a potom ze kto sa udrel do hlavy.
vždy že polopravdy a konšpi citujem vládnych predstaviteľov :motto očkovacej lotérie "byt zdravý je výhra" teda zaočkovaný = zdravý, máš pravdu pre tú svoju prevrátia aj ponožky
Mila123
31.10.21,16:13
dezoláti bežte blokovať lidl do prievidze a nezasmradujte to tu už....retardi klamárski...
opravím ťa.........nespokojný občan nech ide protestovať, barbar robí "nájazdy " do predajní....
majkii
31.10.21,16:17
Ved prvu a druhu uz maju za sebou, teraz ide tretia ... ake polopravdy? Ved to je medialne znamy fakt.
Na otazku, ktoru si polozil mne, som odpovedala linkami ako si chcel.
Ze ty si mal na mysli aj zvysok Palovej otazky, to uz nie je moja vec. Ste svojpravny, opytaj sa jeho.
Kde som napisala, ze ja ludom nieco zelam?
Napisala som dufam ... co je na tom zle, dufat v nieco nadprirodzene, nadpozemske, vyuzitelne? Ci uz ani to sa nesmie? Spievat bolo zakazane, dufat bude zakazane ... a potom ze kto sa udrel do hlavy.
Reagovala si na môj príspevok adorovanín na nepravdy, (ktorú opakovane dal pavol) úmyselným vynechaným časti jeho tvrdenia,
Ako už predtým a aj teraz nižšie pavol priznal, že konštruktom z motta očkovacej lotérije "byt zdravý je výhra" sa dopracoval k zavádzajúcemu a zjavne nepravdivému tvrdeniu " vláda urobila dve veci ....- očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou dávkou budeme vyliečení!"
toto je vykonštruovaná nepravda
Mila123
31.10.21,16:25
Ved prvu a druhu uz maju za sebou, teraz ide tretia ... ake polopravdy? Ved to je medialne znamy fakt.
Na otazku, ktoru si polozil mne, som odpovedala linkami ako si chcel.
Ze ty si mal na mysli aj zvysok Palovej otazky, to uz nie je moja vec. Ste svojpravny, opytaj sa jeho.
Kde som napisala, ze ja ludom nieco zelam?
Napisala som dufam ... co je na tom zle, dufat v nieco nadprirodzene, nadpozemske, vyuzitelne? Ci uz ani to sa nesmie? Spievat bolo zakazane, dufat bude zakazane ... a potom ze kto sa udrel do hlavy.
Reagovala si na môj príspevok adorovanín na nepravdy, (ktorú opakovane dal pavol) úmyselným vynechaným časti jeho tvrdenia,
Ako už predtým a aj teraz nižšie pavol priznal, že konštruktom z motta očkovacej lotérije "byt zdravý je výhra" sa dopracoval k zavádzajúcemu a zjavne nepravdivému tvrdeniu " vláda urobila dve veci ....- očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou dávkou budeme vyliečení!"
toto je vykonštruovaná nepravda
správne, Pavol zabudol na prevenciu, očkovanie je predsa prevenciou proti ochoreniu......
majkii
31.10.21,16:29
správne, Pavol zabudol na prevenciu, očkovanie je predsa prevenciou proti ochoreniu......
domnievam sa, že nezabudol, dobre to vie, už sme to riešili, dával som link na príbalový leták Moderny
Dopl: Riešili sme medzi 9.10-15.10 stránky okolo 184-186+-
tam je aj ten citát o vakcíne z príbalového letáku moj príspevok 16.10.21 12:40
buchač
31.10.21,16:51
".
A ked ockovanie a napr. aj hltanie liekov je podla vas prevencia ... tak amen-tma.

Anet...požiadam ťa vzhľadom na citáciu...porozmýšľaj vopred, čo napíšeš...
anet
31.10.21,17:02
".
A ked ockovanie a napr. aj hltanie liekov je podla vas prevencia ... tak amen-tma.

Anet...požiadam ťa vzhľadom na citáciu...porozmýšľaj vopred, čo napíšeš...
Pravda. Opravim sa, ak sa bavime o primarnej prevencii v zmysle posilnovania obranyschopnosti - zdravej vyzive a pod.
I ked ja medikaciu nepovazujem za prevenciu. Medikamenty uzijem lebo som chora.
majkii
31.10.21,17:08
Ty si sa zameral na toho Pala a tahas ho za slovicka... s cielom z neho spravit "bludara".
A ked ockovanie a napr. aj hltanie liekov je podla vas prevencia ... tak amen-tma.
A bjuty ked nevie kam z konopy, tu peni ... akoby mu Sulo zabudol kona pridelit, ked uz teda priiznal ten ranc. (pochybujem zeby niekto z tu slusne diskutujucich chodil nieco blokovat, alebo niekam vyblakovat)
Nehnevaj sa, nikto z nikoho nič nerobí, ale už sme tento jeho nezmysel riešili medzi 9.10 a 16.10, vedel som o jeho konštrukte s tou reklamou. Nejde o slovíčka ale o to, nikto okrem pavla netvrdil, že očkovaním sa vyliečiš! To je bohapustá fabulácia, ku ktorej sa aj priznal.
Ty si do tejto debaty vstúpila (ja som reagoval priamo na pavla), len preto že si vzájomne pritakávate, ale uznávam, že jeho o fabulácii si nemusela vedieť
pavol54
31.10.21,18:35
Ved prvu a druhu uz maju za sebou, teraz ide tretia ... ake polopravdy? Ved to je medialne znamy fakt.
Na otazku, ktoru si polozil mne, som odpovedala linkami ako si chcel.
Ze ty si mal na mysli aj zvysok Palovej otazky, to uz nie je moja vec. Ste svojpravny, opytaj sa jeho.
Kde som napisala, ze ja ludom nieco zelam?
Napisala som dufam ... co je na tom zle, dufat v nieco nadprirodzene, nadpozemske, vyuzitelne? Ci uz ani to sa nesmie? Spievat bolo zakazane, dufat bude zakazane ... a potom ze kto sa udrel do hlavy.
Reagovala si na môj príspevok adorovanín na nepravdy, (ktorú opakovane dal pavol) úmyselným vynechaným časti jeho tvrdenia,
Ako už predtým a aj teraz nižšie pavol priznal, že konštruktom z motta očkovacej lotérije "byt zdravý je výhra" sa dopracoval k zavádzajúcemu a zjavne nepravdivému tvrdeniu " vláda urobila dve veci ....- očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou dávkou budeme vyliečení!"
toto je vykonštruovaná nepravda
správne, Pavol zabudol na prevenciu, očkovanie je predsa prevenciou proti ochoreniu......
preto je 68% testovaných neočkovaných pozitívnych, ten zbytok do 100% je čo? predsa očkovaných
pavol54
31.10.21,18:36
Ved prvu a druhu uz maju za sebou, teraz ide tretia ... ake polopravdy? Ved to je medialne znamy fakt.
Na otazku, ktoru si polozil mne, som odpovedala linkami ako si chcel.
Ze ty si mal na mysli aj zvysok Palovej otazky, to uz nie je moja vec. Ste svojpravny, opytaj sa jeho.
Kde som napisala, ze ja ludom nieco zelam?
Napisala som dufam ... co je na tom zle, dufat v nieco nadprirodzene, nadpozemske, vyuzitelne? Ci uz ani to sa nesmie? Spievat bolo zakazane, dufat bude zakazane ... a potom ze kto sa udrel do hlavy.
Reagovala si na môj príspevok adorovanín na nepravdy, (ktorú opakovane dal pavol) úmyselným vynechaným časti jeho tvrdenia,
Ako už predtým a aj teraz nižšie pavol priznal, že konštruktom z motta očkovacej lotérije "byt zdravý je výhra" sa dopracoval k zavádzajúcemu a zjavne nepravdivému tvrdeniu " vláda urobila dve veci ....- očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou dávkou budeme vyliečení!"
toto je vykonštruovaná nepravda
Takže Heger dnes večer v správach JOJ klamal?
majkii
31.10.21,18:55
Takže Heger dnes večer v správach JOJ klamal?
to neviem, nevidel som
pavol54
31.10.21,19:17
Takže Heger dnes večer v správach JOJ klamal?
to neviem, nevidel som
Tak pozeraj a neblábol že konšpirujem, nie som inštitúcia vykonávajúca presný záznam výrokov politikov a iných zodpovedných osobností vo hromadne oznamovacích zariadeniach.
majkii
31.10.21,19:53
Takže Heger dnes večer v správach JOJ klamal?
to neviem, nevidel som
Tak pozeraj a neblábol že konšpirujem, nie som inštitúcia vykonávajúca presný záznam výrokov politikov a iných zodpovedných osobností vo hromadne oznamovacích zariadeniach.
Pomýliť sa môže každý, ale ty si dobre vedel, že fabuluješ bláboly, už sme to predtým riešili. už mi je jasné prečo sleduješ reklamy, zrejme ich považuješ za hromadné oznamovacie prostriedky
Mila123
31.10.21,20:12
Ved prvu a druhu uz maju za sebou, teraz ide tretia ... ake polopravdy? Ved to je medialne znamy fakt.
Na otazku, ktoru si polozil mne, som odpovedala linkami ako si chcel.
Ze ty si mal na mysli aj zvysok Palovej otazky, to uz nie je moja vec. Ste svojpravny, opytaj sa jeho.
Kde som napisala, ze ja ludom nieco zelam?
Napisala som dufam ... co je na tom zle, dufat v nieco nadprirodzene, nadpozemske, vyuzitelne? Ci uz ani to sa nesmie? Spievat bolo zakazane, dufat bude zakazane ... a potom ze kto sa udrel do hlavy.
Reagovala si na môj príspevok adorovanín na nepravdy, (ktorú opakovane dal pavol) úmyselným vynechaným časti jeho tvrdenia,
Ako už predtým a aj teraz nižšie pavol priznal, že konštruktom z motta očkovacej lotérije "byt zdravý je výhra" sa dopracoval k zavádzajúcemu a zjavne nepravdivému tvrdeniu " vláda urobila dve veci ....- očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou dávkou budeme vyliečení!"
toto je vykonštruovaná nepravda
správne, Pavol zabudol na prevenciu, očkovanie je predsa prevenciou proti ochoreniu......
preto je 68% testovaných neočkovaných pozitívnych, ten zbytok do 100% je čo? predsa očkovaných
Pali, musíš predsa vedieť čo je na 100% isté ......(dane a smrť), očkovania sú prevenciou proti ochoreniu, nikto nikdy netvrdil, že sú 100%....tak napríklad chrípky (nie covid 19) majú 50 % účinnosť......
kukučka
31.10.21,20:16
Zabudla? si napísať, že medzi očkovaniami, na ktoré sme zvyknutí a tými na covid je obrovský rozdiel.
Mila123
31.10.21,20:22
Zabudla? si napísať, že medzi očkovaniami, na ktoré sme zvyknutí a tými na covid je obrovský rozdiel.
dám sa poučiť, aký?
kukučka
31.10.21,20:28
Ale no tak...ty si tu za zdravotníka, tak sa nerob hlúpa, dočasnosť ti nič nehovorí?
Mila123
31.10.21,20:33
Ale no tak...ty si tu za zdravotníka, tak sa nerob hlúpa, dočasnosť ti nič nehovorí?
Kuky, nevedela som, že ak človek niečo nevie, že je hlúpy.......ale o akej dočasnosti píšeš???
kukučka
31.10.21,20:37
Prepáč, nemyslela som to ako urážku, ale každý vie, že sú neodskúšané a schválené len dočasne. A čo sa píše o zložení... sa nečudujem, že toľko ľudí sa nechce dať očkovať.
Mila123
31.10.21,20:46
Prepáč, nemyslela som to ako urážku, ale každý vie, že sú neodskúšané a schválené len dočasne. A čo sa píše o zložení... sa nečudujem, že toľko ľudí sa nechce dať očkovať.
Kuky myslíš na tých, napr. v EÚ Buharov, Rumonov a Slovákov????
napríklad mňa pobavil o nové tvrdenie o Ivermektíne, že ho už schválili na používanie......to áno, lieči.......
Mila123
01.11.21,10:21
pavol54
01.11.21,10:47
Ved prvu a druhu uz maju za sebou, teraz ide tretia ... ake polopravdy? Ved to je medialne znamy fakt.
Na otazku, ktoru si polozil mne, som odpovedala linkami ako si chcel.
Ze ty si mal na mysli aj zvysok Palovej otazky, to uz nie je moja vec. Ste svojpravny, opytaj sa jeho.
Kde som napisala, ze ja ludom nieco zelam?
Napisala som dufam ... co je na tom zle, dufat v nieco nadprirodzene, nadpozemske, vyuzitelne? Ci uz ani to sa nesmie? Spievat bolo zakazane, dufat bude zakazane ... a potom ze kto sa udrel do hlavy.
Reagovala si na môj príspevok adorovanín na nepravdy, (ktorú opakovane dal pavol) úmyselným vynechaným časti jeho tvrdenia,
Ako už predtým a aj teraz nižšie pavol priznal, že konštruktom z motta očkovacej lotérije "byt zdravý je výhra" sa dopracoval k zavádzajúcemu a zjavne nepravdivému tvrdeniu " vláda urobila dve veci ....- očkovať prvou druhou treťou možno aj x - tou dávkou budeme vyliečení!"
toto je vykonštruovaná nepravda
správne, Pavol zabudol na prevenciu, očkovanie je predsa prevenciou proti ochoreniu......
preto je 68% testovaných neočkovaných pozitívnych, ten zbytok do 100% je čo? predsa očkovaných
Pali, musíš predsa vedieť čo je na 100% isté ......(dane a smrť), očkovania sú prevenciou proti ochoreniu, nikto nikdy netvrdil, že sú 100%....tak napríklad chrípky (nie covid 19) majú 50 % účinnosť......
Aby bolo každému jasné ani raz som tu nespomenul ani nikoho nemotivoval proti očkovaniu takže žiadne konšpi a polopravdy nešírim ale tí čo spoločnosť tak vehementne a, nahovárajú na očkovanie strácajú na dôveryhodnosti ak nepovedia aj b, teda aj zápory, myslím si že by viac získali nerozhodných. samotní výrobcovia na začiatku tvrdili že účinnosť ich vakcín je na 95%, ale odkiaľ sa berie vyše 20% nakazených zaočkovaných v nemocniciach, v tichosti zmĺkli.
nemám čas ani chuť sledovať konšpiračné informácie ovšem ak rtvs, joj, markíza a ta3 nie sú konšpiračné. Ak niečo povie politik ktorý sa podieľa na riadení štátu tak by to mal byť fakt čerpaný z dostatku informácií ktoré mne nechodia na stôl a mal byť pre mňa ako občana záväzný (opoziční ma nezaujímajú neriadia štát ).
korela
01.11.21,10:56
pre Korela - že ak by si chcela ušetriť - v internetovej ponuke lekární si kúpiš test na protilátky asi za 7 eur - sice píšu, že to má robiť zdravotník - ale je to krv z prsta, tak by si mohla zvládnuť. Inak aj pri slinovom teste to píšu. Tiež vitamín D (1000 IU a 360 tabletiek) môžeš dostať zadarmo - (kampaň naturamedu) - teda za 1,75 poštovné.
Ja som za test na protilátky zaplatila vlani 30 eur ...
Tiež sem pripnem - že som bola veľmi "milo" prekvapkaná - žej lekár môže pri jednej návšteve pacienta riešiť len jeden problém (skoro som spadla zo stoličky.) Takže keď máš problém so žalúdkom a nebodaj ti tečie aj z uší ... tak asik treba prísť na aj druhý deň ?
Ak vyšlo nejaké nariadenie pre ambulancie a práve v tejto dobe, tak je to ozaj prezieravý ťah. :))) Preto mi lekár zrejme povedal, že mi predpíše IVM tento týždeň.
Namiesto toho, aby sa ľudia vyhýbali miestam s možným väčším výskytom vírusu, tak tam budú naháňaní.
Čo sa týka liekov a doplnkov, ide o princíp, že sa začínajú lieky pomaly ale isto presúvať na vrecká pacientov. Až si ich budú platiť nakoniec sami. Toto je nám každému jasné, kam zdravotníctvo speje roky.
Ja si zatiaľ všetko kupujem aj bez lekára okrem základu, viem si poradiť. Ale je fakt, že zdrav. starostlivosť sa veľmi zmenila. Požadované vyšetrenia aj nárok na lieky.
anet
01.11.21,11:27
... ale odkiaľ sa berie vyše 20% nakazených zaočkovaných v nemocniciach, v tichosti zmĺkli.

Odpoviem ti aktualnou studiou https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099%2821%2900648-4/fulltext
Alebo inak laicky, ockovanci si to siria medzi sebou :D
Mila123
01.11.21,16:09
teda takto???
majkii
02.11.21,08:02
Včerajčia reportáž z covid oddelenia ARO v Banskej Bystrici, kde sú najťažšie prípady, ešte nemali očkovaného pacienta www.tvnoviny.sk/koronavirus/2043134_koncia-tu-najtazsie-covid-pripady-ukazeme-vam-den-na-banskobystrickom-are (http://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2043134_koncia-tu-najtazsie-covid-pripady-ukazeme-vam-den-na-banskobystrickom-are)

V košiciach je to podobne - Rozhovor s lekármi z košickej nemocnice

https://www.aktuality.sk/clanok/r7cy16c/na-ventilacii-mame-len-nezaockovanych-sme-uz-unaveni-rozhovor-s-lekarmi/

Pre zaočkovaných sú to zatiaľ dobré správy
duves
02.11.21,08:31
Alebo inak laicky, ockovanci si to siria medzi sebou :D
Máš k tomu samozrejme vedecké a overitelne výsledky/štúdia? Alebo si si niečo nasypala a blúzniš?
duves
02.11.21,10:45
Pred rokom si 3,6 milióna ľudí nechalo počas jedného víkendu šparchať v nose tyčinkou pri teste na covid. Keby si to isté množstvo ľudí nechalo tento rok pichnúť vakcínu, nemusel by som si dnes klásť nepríjemné otázky.
Ako príslušník zaočkovanej skupiny som totiž zistil, že tých, čo odmietajú vakcínu, vnímam ako väčšiu hrozbu pre spoločnosť než samotný vírus, lebo preťažujú unavených zdravotníkov a zaberajú miesto v nemocniciach tým, ktorí potrebujú ísť napríklad na operáciu. Sú teda osobne zodpovední za skazu, ktorú šíri neosobný vírus.

https://dennikn.sk/2595172/preco-radsej-zomru-nez-aby-sa-dali-ockovat/?cst=bd4503bcfc66bdf548e447281222ac0dab964bfb
korela
02.11.21,11:08
Marian Kotleba: Za návrh na rušenie nemocníc môžu zahlasovať len bezcharakterné svine!

https://www.youtube.com/watch?v=ccxZbkK6nsA&ab_channel=%C4%BDudov%C3%A1stranaNa%C5%A1eSlovensk o
duves
02.11.21,11:16
Tento smrad sympatizuje s nenavisťou a nacizmom. Tí sa nesrali vobec. Nackovia neposkytovali v taboroch smrti žiadne ošetrovanie. Sanitka v Osvienčime rozvažala Cyklon B na usmrcovanie. Máš teda pekný vzor.
buchač
02.11.21,11:51
Duv...a vypočul si si aspoň video ?

Kotlebu teraz absolútne neberme v úvahu...predstavme si miesto neho niekoho iného.
Keby ten niekto vravel to isté, čo Kotleba, súhlasil by si s rušením nemocníc a či nie ?
korela
02.11.21,11:54
Tento smrad sympatizuje s nenavisťou a nacizmom. Tí sa nesrali vobec. Nackovia neposkytovali v taboroch smrti žiadne ošetrovanie. Sanitka v Osvienčime rozvažala Cyklon B na usmrcovanie. Máš teda pekný vzor.
Ako si dovoľuješ mi povedať, že je Kotleba mojím vzorom? Kde si k tomu prišiel?
.
Video pokladám za správu, ktorá oznamuje, ako mu zavolal predseda parlamentu Boris Kolár s tým, aby sa do jedného zúčastnili hlasovania o nemocniciach.
Kotleba tam zverejnil celý zoznam, ktorých sa to týka.
Asi to vieš, ale ti to iba pripomeniem, že v silných emóciách sa nereaguje na príspevky. Rada by som verila, že teraz tomu tak bolo. Ak nie, tak si spytuj svoje svedomie.
duves
02.11.21,11:54
Duv...a vypočul si si aspoň video ?

Kotlebu teraz absolútne neberme v úvahu...predstavme si miesto neho niekoho iného.
Keby ten niekto vravel to isté, čo Kotleba, súhlasil by si s rušením nemocníc a či nie ?
A kolko treba nemocnic a kolko treba poliklinik? Máš urobene analyzy?
korela
02.11.21,12:06
Neviem si predstaviť ľudí v tých mestách, ktorých sa to týka v dnešnej dobe krízy a finančnej neistoty obyvateľstva.
Mne samotnej roky prekáža, že nám zrušili nemocnicu a "našu" máme ďaleko. Ešte ťa asi neviezla 155 počas kolón a ešte by s tebou prechádzala cez železničné priecestie. Tam ti nikto prednosť nedá.
korela
02.11.21,12:08
Duv...a vypočul si si aspoň video ?

Kotlebu teraz absolútne neberme v úvahu...predstavme si miesto neho niekoho iného.
Keby ten niekto vravel to isté, čo Kotleba, súhlasil by si s rušením nemocníc a či nie ?
A kolko treba nemocnic a kolko treba poliklinik? Máš urobene analyzy?
A ty si ich videl?
korela
02.11.21,12:09
Robili sa nejaké analýzy pred celoplošným testovaním?
buchač
02.11.21,12:11
Duv...a vypočul si si aspoň video ?

Kotlebu teraz absolútne neberme v úvahu...predstavme si miesto neho niekoho iného.
Keby ten niekto vravel to isté, čo Kotleba, súhlasil by si s rušením nemocníc a či nie ?
A kolko treba nemocnic a kolko treba poliklinik? Máš urobene analyzy?
Si teraz prehodil výhybku ?

Ešte raz sa opýtam..vypočul si si video (pozerať si nemusel) pred tým ako si reagoval ?

Ale tu nejde o mňa alebo o teba. My, z väčších miest sa obávať nemusíme, že sa nemocnice budú rušiť. Aj keď musím dodať, že vo Vojenskej nemocnici KE zrušili lôžkovú časť...miesto nich sú tam urobené oddelenia pre dlhodobo chorých. Tiež musím dodať, že v BA sa nemocnica ide stavať (šak ako inak).

Áno, ja beriem, že nejaké odstupňovanie podľa určitých kritérií by malo byť, že nie každý okresný špitáľ má mať vybavenie na špičkové operácie...ale kuwa, zrušiť nemocnicu tu a tam, zlúčiť pár okresov do jednej je trochu sila.
Myslím si, že ak aj personál by sa mal zlučovať, tak to veľmi rýchlo kľakne. Ono nie každý je ochotný cestovať 80-120km (možno aj viac) každý deň tam a nazad. Málokto sa bude trmácať MHD, radšej pôjde autom.
...a už sme doma, lebo také auto má ďalšie súvislosti. Ak obaja pracujú, tak jedno auto je málo, takže hybaj kúpiť aspoň jazdenku. Aj kŕmiť to treba, aj poistka, aj STK, aj pneu....a v neposlednej miere sme pri tej (moderné to slovo) uhlíkovej stope.

Pacientov nemá význam spomínať. Pokiaľ ide niekto raz za čas na nejaké vyšetrenie, nič sa nedeje. Horšie je, ak tam chodí pravidelne. Starší už zvyčajne nesadnú za volant, nuž ich niekto musí odviezť..čiže ten si musí vziať voľno. Ak ide busom/vlakom, nuž si musí solídne privstať.

Myslíš si, že štát urobil aj takéto analýzy, ktoré sa dotýkajú toho, čo som spomenul ?
Ak nájdeš, tak si frajer.
...apropó...analýzy Lekvára mám v prdely.
duves
02.11.21,12:37
Nie som frajer, iba som sa pytal.
pavol54
02.11.21,14:15
800 000 ľudí na Slovensku je na pokraji chudoby, ak sa majú liečiť potrebujú k lekárovi, ten nie je zadarmo, dostanú lieky ani tie nie sú zadarmo. Keď na to nemajú tak tieto možnosti nevyužijú. Takže ja si myslím že pre tých čo na to majú, je zdravotné zabezpečenie veľmi predimenzované, treba zredukovať na optimálnu mieru. dúfam že ma všetci pochopili že som to myslel ironicky
bjuty smis
02.11.21,14:43
aj povieš, ktoré nemocnice sa idú teda rušiť ?

alebo ktorá nemocnica...

stačí jednu jedinú....
pavol54
02.11.21,15:22
aj povieš, ktoré nemocnice sa idú teda rušiť ?

alebo ktorá nemocnica...

stačí jednu jedinú....
Nesmú zrušiť tú v Pezinku. Kam by si chodil na procedúry? Kde som ja kedy písal že sa majú nemocnice rušiť?
majkii
02.11.21,15:25
Ešte raz sa opýtam..vypočul si si video (pozerať si nemusel) pred tým ako si reagoval ?

Ale tu nejde o mňa alebo o teba. My, z väčších miest sa obávať nemusíme, že sa nemocnice budú rušiť. Aj keď musím dodať, že vo Vojenskej nemocnici KE zrušili lôžkovú časť...miesto nich sú tam urobené oddelenia pre dlhodobo chorých. Tiež musím dodať, že v BA sa nemocnica ide stavať (šak ako inak).

Áno, ja beriem, že nejaké odstupňovanie podľa určitých kritérií by malo byť, že nie každý okresný špitáľ má mať vybavenie na špičkové operácie...ale kuwa, zrušiť nemocnicu tu a tam, zlúčiť pár okresov do jednej je trochu sila.
Myslím si, že ak aj personál by sa mal zlučovať, tak to veľmi rýchlo kľakne. Ono nie každý je ochotný cestovať 80-120km (možno aj viac) každý deň tam a nazad. Málokto sa bude trmácať MHD, radšej pôjde autom.
...a už sme doma, lebo také auto má ďalšie súvislosti. Ak obaja pracujú, tak jedno auto je málo, takže hybaj kúpiť aspoň jazdenku. Aj kŕmiť to treba, aj poistka, aj STK, aj pneu....a v neposlednej miere sme pri tej (moderné to slovo) uhlíkovej stope.

Pacientov nemá význam spomínať. Pokiaľ ide niekto raz za čas na nejaké vyšetrenie, nič sa nedeje. Horšie je, ak tam chodí pravidelne. Starší už zvyčajne nesadnú za volant, nuž ich niekto musí odviezť..čiže ten si musí vziať voľno. Ak ide busom/vlakom, nuž si musí solídne privstať.

Myslíš si, že štát urobil aj takéto analýzy, ktoré sa dotýkajú toho, čo som spomenul ?
Ak nájdeš, tak si frajer.
...apropó...analýzy Lekvára mám v prdely.
Ak môžem zareagovať,
Podľa mňa otázka znie, chceme kvalitnú zdravotnú starostlivosť, kde väčšina pacientov odíde akotak spokojných a kde im bola poskytnutá adekvátna liečba? Alebo chceme mať nemocnice na každom rohu, ale pacient odíde z nemocnice nedoliečený alebo s nesprávne poskytnutou liečbou, v priestoroch skôr pripomínajúcich povojnové obdobie? Konkrétny príklad môjho svokra, po výmene bedrového kĺbu má jednu nohu kratšiu, do konca života sa bude kývať jak NewYorký mrakodrap a zašili ho jak vrece.
Na stránkach MZ k reforme nemocníc uvádza „Zdôrazňujem, že žiadna nemocnica sa rušiť nebude. Lôžka, ktoré pred pandémiou zostávali nevyužité, sa budú transformovať v horizonte niekoľkých rokov na základe veľmi presných analýz a dát na iný typ starostlivosti, ktorá dnes mnohým pacientom chýba, a preto sa ťažko vracajú do svojho normálneho života,“ povedal minister zdravotníctva SR V. Lengvarský. https://www.health.gov.sk/Clanok?reforma-siete-nemocnic-vlada
Odkiaľ tedá má ten "klenot" našej politiky a etalón pravdovravnosti vo vyššie uvedenom videu informáciu, ktoré nemocnice sa idú rušiť, keď minister, ktorý to pripravuje to vylučuje.

O nejakej spokojnosti súčasnej zdravotnej starostlivosti nemožno byť ani reči, najmä preto, že 12 rokov zdravotníctvo krvácalo pod taktovkov smerckeho kachličkára. Ako reformu vidia občania, môže naznačiť aj prieskum verejnej mienky, ktorý si dal vypracovať štát a tu sú výsledky:
- zdravotníctvo považujú ľudia na Slovensku za absolútnu top prioritu a jeho rozvoj považujú za najdôležitejší pre lepšiu budúcnosť Slovenska,
- tri štvrtiny respondentov sa aktuálne bojí, či im v nemocnici bude poskytnutá potrebná zdravotná starostlivosť,
- väčšina opýtaných nie je spokojná s úrovňou starostlivosti, ktorú im poskytuje nemocnica v mieste ich bydliska alebo blízkom okolí,
- vo veci optimalizácie siete nemocníc zatiaľ prevažujú nerozhodnutí. Takmer 44 % opýtaných sa však vyjadrilo, že úplne alebo skôr súhlasí s tým, aby bolo na Slovensku menej, ale kvalitnejších nemocníc.
duves
02.11.21,15:38
https://dennikn.sk/2595341/popieranie/?ref=list
Čas od času sa ako niekdajší lekár na…rozčúlim, keď čítam, ako táto spoločnosť pohŕda zdravotníkmi. Nijako ináč na nedá označiť vajatanie zodpovedných a ich neschopnosť poriadne zvýšiť platy lekárom a sestrám, ktorí si pred rokom a pol kupovali za svoje maliarske overaly a improvizovali ochranné pomôcky, len aby nám pomohli prekonať prvú vlnu covidu. Teraz už majú dokonalé sci-fi odevy a respirátory, materiálne sú na novú vlnu pripravenejší než predtým, len to začína vyzerať ako v tom vtipe o Snehulienke a piatich trpaslíkoch. Kde sú ostatní? „Nejsou lidi“.

A nebudú, keď ich takto budeme ponižovať ďalej. Že ľuďom je…hlúpnu, je, žiaľ, pravda. Rodí sa nová, srdnatá generácia popieračov smrti a radostní, rozosmiati idioti blokujú bez rúšok predajne potravín. Môžu byť iní, keď majú z celej opozície a aj z časti vládnej partie na svoju hlúposť posvätenie? Predsa Zvárač si len v poľovníckej chate medzi najbližšími posťažuje, aký strašný bol covid, čo prekonal, no v parlamente bude naďalej prskať do pléna iba s plexisklovým krytom a na mítingoch popieračov sa stane Robertom Holoústym.

Fašisti majú popieranie rozumu rovno vo svojom programe, to sa nedivím, okrem toho, že vôbec sedia v parlamente, čo nehovorí ani tak o nich ako o národe, čo ich volil.

Vlastne neprekvapuje ani koaličný Boris Mnohodetný, ktorý je zásadne proti všetkému a proti všetkým.

Opozícia sa nikdy väčšmi nevyžívala v marazme dezorientovaných s takou chuťou, ako to robí s popieračmi. Ani za nič nepresvedčí svoju časť národa, ktorá klusá za nimi, že by bolo dobré dať sa zaočkovať.Áno, očkovanie nie je bez nebezpečia, hoci je oveľa menšie než ochorenie. Je to ako s demokraciou, tiež je to najlepší zo všetkých zlých spôsobov vlády, myslené pre občanov, pravdaže kým nezbl…nezhlúpnu a nezačnú volať po silnej ruke.

Preto, drahí popierači, aj ďalej v sanitkách s úsmevom popierajte, že máte covid a že je to len ľahučký zápalík pľúc, veď vy to isto dáte a nebudete zúfalo v posledných hodinách žiadať o vakcínu, vy ste hrdí, z vás to urobia len nemnohí, ktorí popierajú smrť, aj keď neskoro. Veď čo vás po ostatných? Čo vás po tých, ktorí sa s infarktom, rakovinou, so zlyhaním pľúc nedostanú načas na ošetrenie, lebo vy ste za…popierali celé oddelenia takými ako vy. A na liečbu ostatných potom ostane uštvaným zdravotníkom oveľa menej času.

Drahí popierači, prajem vám, aby tá, čo onedlho zazvoní pri dverách, nebola pani S.
duves
02.11.21,15:42
Duv...a vypočul si si aspoň video ? Kotlebu teraz absolútne neberme v úvahu...predstavme si miesto neho niekoho iného. Keby ten niekto vravel to isté, čo Kotleba, súhlasil by si s rušením nemocníc a či nie ?
Nie, ani kotlety nepozeram. Ten chňup ludom tara, že vyženie kapitalistov. OK, takže oni to zbalia, tí kapitalisti. Vytvorime úniu so severnou koreou a kubou? Budeme vyrabať moskviče a traktory, ktore nam vymenia za kubanske pomaranče a bravčové mäso, ktoré nemajú?
bjuty smis
02.11.21,15:44
aj povieš, ktoré nemocnice sa idú teda rušiť ?

alebo ktorá nemocnica...

stačí jednu jedinú....
Nesmú zrušiť tú v Pezinku. Kam by si chodil na procedúry? Kde som ja kedy písal že sa majú nemocnice rušiť?
a s tebou sa kto baví ?
ty nevidíš, čo kto píše?
ti tie tvoje procedúry tuším chýbajú
marleau
02.11.21,15:46
Covid je len politický nástroj.
buchač
02.11.21,15:48
Ak môžem zareagovať,
Podľa mňa otázka znie, chceme kvalitnú zdravotnú starostlivosť, kde väčšina pacientov odíde akotak spokojných a kde im bola poskytnutá adekvátna liečba? Alebo chceme mať nemocnice na každom rohu, ale pacient odíde z nemocnice nedoliečený alebo s nesprávne poskytnutou liečbou, v priestoroch skôr pripomínajúcich povojnové obdobie? Konkrétny príklad môjho svokra, po výmene bedrového kĺbu má jednu nohu kratšiu, do konca života sa bude kývať jak NewYorký mrakodrap a zašili ho jak vrece len preto, že išiel do bízkej nemocnice.
Na stránkach MZ k reforme nemocníc uvádza „Zdôrazňujem, že žiadna nemocnica sa rušiť nebude. Lôžka, ktoré pred pandémiou zostávali nevyužité, sa budú transformovať v horizonte niekoľkých rokov na základe veľmi presných analýz a dát na iný typ starostlivosti, ktorá dnes mnohým pacientom chýba, a preto sa ťažko vracajú do svojho normálneho života,“ povedal minister zdravotníctva SR V. Lengvarský. https://www.health.gov.sk/Clanok?reforma-siete-nemocnic-vlada
Odkiaľ tedá má ten "klenot" našej politiky vo vyššie uvedenom videu informáciu, ktoré nemocnice sa idú rušiť, keď minister, ktorý to pripravuje to vylučuje.

O nejakej spokojnosti súčasnej zdravotnej starostlivosti nemožno byť ani reči, ako to vidia občania, môže naznačiť aj prieskum verejnej mienky, ktorý si dal vypracovať štát a tu sú výsledky:
- zdravotníctvo považujú ľudia na Slovensku za absolútnu top prioritu a jeho rozvoj považujú za najdôležitejší pre lepšiu budúcnosť Slovenska,
- tri štvrtiny respondentov sa aktuálne bojí, či im v nemocnici bude poskytnutá potrebná zdravotná starostlivosť,
- väčšina opýtaných nie je spokojná s úrovňou starostlivosti, ktorú im poskytuje nemocnica v mieste ich bydliska alebo blízkom okolí,
- vo veci optimalizácie siete nemocníc zatiaľ prevažujú nerozhodnutí. Takmer 44 % opýtaných sa však vyjadrilo, že úplne alebo skôr súhlasí s tým, aby bolo na Slovensku menej, ale kvalitnejších nemocníc.
Ale šak kľudne reaguj...veď sa normálne bavíme............a aj tak trt zmeníme. ;)

Kotleba spomína nejaký dokument, viď video, čas od 1:40...on (ale nie iba on...to robí každý politik) si síce prispôsobuje podľa svojho, ale ak je na tom pravdy len 50%, aj tak sa dosť zmení.

Transformácia na iné účelové zariadenia ? Ako som spomenul, Vojenská nemocnica je už takto pekných pár rokov...z vysoko odborného špitáľa urobili defacto starobinec.

Vieš, takéto prieskumy sú na prd. Opýtajú sa nejakej vzorky obyvateľov a na základe toho sa urobí analýza. Otázka znie, že kde sa robil prieskum...lebo je rozdiel, či sa robil v BA/KE/ZA/BB...alebo či sa robil niekde v zastrčených okresoch.

Ďalšia stránka je počet zdravotníckeho personálu.
Na Slovensku chýba plno lekárov a ešte viac sestier (údaje sa mi nechce hľadať).
Pritom každý rok je absolventov medecíny vcelku dosť. Lenže čo z toho, keď ich plno odíde za hranice ? Sestry detto...radšej idú utierať prdel starkým v Nemecku alebo Rakúsku.
Poznámka - ako som už nie raz spomenul...za VŠ (všetky) by sa malo platiť plnú taxu. Lebo ono to nie je celkom kóšer, ak absolvent vojenskej školy zacvaká za štúdium (ešte aj ten posledný vystrelený náboj si zaplatí) v prípade, ak nepodpíše záväzok na 10 rokov.

P.S.:
Najlepšie by bolo pre zdravie občanov Slovenska, ak by sa zrušila táto vláda...
...a že vraj má byť znova ministrom baptistický oný. To zas bude plaču na plačovkách.
...a slováci zaplačú ešte viac.
buchač
02.11.21,15:50
Covid je len politický nástroj.
Človeče, keby si aspoň nedrístal...