marleau
16.11.21,15:37
Viete o tom, že ak sa povie, že v nemocnici leží 80% nezaočkovaných, tak do nich rátajú aj tých, ktorí majú pichnutú jednu vakcínu a tých, ktorí majú od druhej vakcíny určitý čas (neviem aký, nepostrehol som)?
marleau
16.11.21,14:39
Prečo si začkovaní myslia, že sú von z hry a nie sú ani prenášači a podobne a prečo si myslia, že neočkovaní už čakajú len na smrť covidom a na nakazenie sa od nich stačí prejsť okolo nich? To im tak vybagrovali prašiny?
bjuty smis
16.11.21,14:39
https://blog.sme.sk/monikavojcikova/spolocnost/len-vydrzte-dezolati-len-vydrzte?ref=tit
blog odporúčam prečítať ,niektorí sa tam nájdu, škody, že aj z Porady......
takéto pičoviny od feťákov zo SME....
s čím konkrétne nesúhlasíš na tomto ??:

.. neumožnia ziskuchtivým farmaceutickým firmám zarobiť čo i len 1cent, presne tak, ako to demonštrujú na sociálnych sieťach. Nič viac, nič menej netreba. Teraz majú jedinečnú možnosť ukázať ich skutočné hrdinstvo.


však píše presne podľa vaších prianí...
lujza.j
16.11.21,14:39
A kde?vadí,že neočko dostane covid a chce liečbu....
Ale nevadi ....že obezita celý život-lebo pazrava a lenivá a dva krát kolienko operované.....o iných dg.ani nehovorim...
buchač
16.11.21,14:43
Prečo si začkovaní myslia, že sú von z hry a nie sú ani prenášači a podobne a prečo si myslia, že neočkovaní už čakajú len na smrť covidom a na nakazenie sa od nich stačí prejsť okolo nich? To im tak vybagrovali prašiny?
...takéto pičoviny od pijanov z Oravy...
Tweety
16.11.21,14:44
Prečo si začkovaní myslia, že sú von z hry a nie sú ani prenášači a podobne a prečo si myslia, že neočkovaní už čakajú len na smrť covidom a na nakazenie sa od nich stačí prejsť okolo nich? To im tak vybagrovali prašiny?Ak si fakt myslíš, že takto zmýšľajú, si na veľkom omyle.
marleau
16.11.21,15:35
Prečo si začkovaní myslia, že sú von z hry a nie sú ani prenášači a podobne a prečo si myslia, že neočkovaní už čakajú len na smrť covidom a na nakazenie sa od nich stačí prejsť okolo nich? To im tak vybagrovali prašiny?
...takéto pičoviny od pijanov z Oravy...
nepoznám veľa Oravákov, možno desať, pijanov ešte menej
Mila123
16.11.21,15:36
Som rada,že keď očko dostane covida a treba mu liečbu..to je už ok...aj nemocničnu-na jis-ventilator...
tešte sa.....
anet
16.11.21,15:39
tešte sa.....
:D to mate pravdu, karma je zdarma :D
buchač
16.11.21,15:58
nepoznám veľa Oravákov, možno desať, pijanov ešte menej
Si nepochopil ? Parafráza tohoto.


takéto pičoviny od feťákov zo SME....
korela
16.11.21,16:02
Nejako to tu graduje. :)
korela
16.11.21,16:05
https://blog.sme.sk/monikavojcikova/spolocnost/len-vydrzte-dezolati-len-vydrzte?ref=tit
blog odporúčam prečítať ,niektorí sa tam nájdu, škody, že aj z Porady......
Keby mi mohol dať niekto odpoveď na to, prečo si ľudia myslia, že "dezoláti" sú presvedčení o neexistencii covidu. Celé pomýlené.
A môžeš vysvetliť ty, kto je antivaxer? Tiež sa nestotožňujem s pojmom dezolát, je to také primitívne. Ale tí, kvôli ktorým sa obmedzuje biela medicína, tak tých nechápem.
Len jeden čerstvý prípad, antivaxer dostal covida a už rýchlo zariaďuje drahú liečbu lebo sa bojí, že skončí na ventilácii. Ťak toto o čom vypovedá? Zrazu, keď už mu ide o život, tak ma rýchlo ratujte lebo som chorý.
Prečo si má dať lacnú vakcínu, keď môžem mať drahé liečenie? Ako k tomu prídu ostatní, na ktorých sa možno liečba ani nedostane?
Toto nie je celé zle?
Je to celé zlé od začiatku.
Inak som bola doteraz v tom, že dezolát a antivaxer sú jedna a tá istá osoba.
Poučili ste ma, že dezolát má rúško, respirátor pod nosom ev. je bez neho, antivaxer síce používa rúška a respirátory tam kde má, iba sa nedá zatiaľ zaočkovať.
Ak sa nemýlim, tak ľudia prišli o prístup k operáciám ešte pred samotnou možnosťou očkovania, je "sezóna", tak sa situácia opakuje. Mňa sa to dotýka rovnako ako všetkých ostatných.
lujza.j
16.11.21,17:55
Som rada,že keď očko dostane covida a treba mu liečbu..to je už ok...aj nemocničnu-na jis-ventilator...
tešte sa.....
Prečo sa máme tešiť?! To je snáď tragédia....že má aj očko covid a ešte sa dostane do špirálu...keď marketing na očko bol...,že ak ...tak ľahučký priebeh....
...či zabudli,že je to indivindi?
marleau
16.11.21,18:31
Aký je rozdiel medzi očkovaným a neočkovaným?
Jeden aj druhý môže dostať covid.
Jeden aj druhý ho môže šíriť.
Jeden aj druhý môže mať ťažký priebeh ochorenia.
Jeden aj druhý môže mať následky z neho.
Jeden aj druhý môže naň zomrieť.
Tak aký je medzi nimi rozdiel?
Neočkovaný nemôže zomrieť na vakcínu ani mať z nej následky.
Mila123
16.11.21,18:58
Som rada,že keď očko dostane covida a treba mu liečbu..to je už ok...aj nemocničnu-na jis-ventilator...
tešte sa.....
Prečo sa máme tešiť?! To je snáď tragédia....že má aj očko covid a ešte sa dostane do špirálu...keď marketing na očko bol...,že ak ...tak ľahučký priebeh....
...či zabudli,že je to indivindi?
citujem...."Som rada,že keď očko dostane covida....." keď ste rada, tak sa tešte.....
Mila123
16.11.21,18:59
Aký je rozdiel medzi očkovaným a neočkovaným?
Jeden aj druhý môže dostať covid.
Jeden aj druhý ho môže šíriť.
Jeden aj druhý môže mať ťažký priebeh ochorenia.
Jeden aj druhý môže mať následky z neho.
Jeden aj druhý môže naň zomrieť.
Tak aký je medzi nimi rozdiel?
Neočkovaný nemôže zomrieť na vakcínu ani mať z nej následky.
a čo tak percentuálne zastúpenie? v tom je rozdiel......
marleau
16.11.21,19:06
Ako ja neočkovaný zdravý napĺňam nemocnice a ako ohrozujem spoločnosť?
Viete, že za neočkovaných v nemocniciach považujú aj ľudí s jednou vakcínou?
marleau
16.11.21,19:07
Prečo sa naše peniaze vyhadzujú na nezmysly ako lotérie či nákup vojenskej techniky, keď nám treba stavať nemocnice a dať vyššie platy zdravotníkom?
buchač
16.11.21,19:13
mňa môžu bozať, som živnostník
Asi takto...

Donedávna tu jeden písal svoje oné...dokonca sa v podstate smial/vysmieval.
Len ho nejak zo dva dni nevidno...teda, ak nerátam to, že dával otázky ohľadom zdravia.
Mimochodom, pýtal sa na tak elementárne veci, že som doslovne zdúpnel...a to má dve deti.

By som bol zvedavý, či by si v špitáli sipajúcim hlasom povedal personálu.
..." nechcem kyslík, radšej ma v riť bozajte "...ty živnostník.

Lenže v súčasnej situácii u nás - úroveň kvality zdravotníctva, počet ošetrujúceho personálu, percento zaočkovaných, miera obsadenia lôžok covidovými pacientmi, denný počet úmrtí a neviem aký ďalší faktor ešte - nie je z pohľadu všeobecného prospechu možné nechať celú situáciu na dobrovoľnosti a osobnej zodpovednosti.
Mila123
16.11.21,19:29
Ako ja neočkovaný zdravý napĺňam nemocnice a ako ohrozujem spoločnosť?
Viete, že za neočkovaných v nemocniciach považujú aj ľudí s jednou vakcínou?
nikdy neviete či ste zdravý......nemáte výsledky testov, meraní, vyšetrení......vy sa cítite zdravý ....a v tom je rozdiel.....
Mila123
16.11.21,19:35
Prečo sa naše peniaze vyhadzujú na nezmysly ako lotérie či nákup vojenskej techniky, keď nám treba stavať nemocnice a dať vyššie platy zdravotníkom?
neskoro je plakať, dávame svoj hlas pri voľbách o potom sa to pokazí.......
marleau
17.11.21,06:51
Prečo sa naše peniaze vyhadzujú na nezmysly ako lotérie či nákup vojenskej techniky, keď nám treba stavať nemocnice a dať vyššie platy zdravotníkom?
neskoro je plakať, dávame svoj hlas pri voľbách o potom sa to pokazí.......
nikdy som nevolil prozápadne
anet
17.11.21,09:03
majkii
17.11.21,10:29
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/imunolog-drbal-netestovanim-ockovanych-vlada-vedome-siri-infekci-covidu-40378208?fbclid=IwAR13NMaoE-RnYc6ffh-Y5oToFRknDxSQk6Lxj84dlNcvc6boYglYpXClocM#utm_sourc e=facebook&utm_medium=sharebt&utm_campaign=bottom

Takéto fejkové príbehy ako jeden očkovaný údajne rozšíril na nákazu na desiatky nevinných nezaočkovaných kolegov, učiteľov, žiačikov a čo ja viem koho (nemal som žalúdok to dočítať) veľa vypovedajú nielen o autorovi vymysleného "príbehu", príbehom, ktorého účelom je šíriť lži a ľudí odrádzať od očkovania, rovnako to aj vypovedá o zdieľačoch týchto ozaj tupín. Asi pred dvomi týždňami tu bol podobný fejkový príbeh z fejkového profilu, zdieľačka toho fejku si nedala ani trochu práce s overovaním aspoň elementárnych skutočností, inak by okamžite zistila, že je to fejkový príbeh. Žiadne ospravedlnenie za šírenie fejku, len ďalšie hejtovanie.

Niet nad osobnú skúsenosť, aj keď na miestnu antivax úderku sú osobné skúsenosti neprenositeľné, ale aspoň sú pravdivé. Moja dcerá začiatkom novembra ochorela na covid, hoci bola riadne zaočkovaná. Je jedna z mála zaočkovaných v triede, a pravdepodobne sa nakazila od nezaočkovaných spolužiakov v prvom novembrovom týždni. Na internáte býva s dvomi spolužiačkami (obe zaočkované) - ani jedna z nich neochorela. Po návrate domov mala už v piatok príznaky - silnú bolesť hlavy, sople a teplotu okolo 38°C, v nedeľu bola samotestom pozitívna, v nasledujúcu stredu potvrdená PCR. Ja (riadne zaočkovaný), manželka (riadne zaočkovaná) mladšia dcéra (nezaočkovaná) sme boli ag. testom (samoplatcovia) negatívny. Teraz v utorok (včera) sme mali PCR test (kontakt s pozitívnou osobou) manžela aj Ja Negatívny.
Nikto u nás v domácnosti sa nenakazil, ani nezaočkovaná dcéra ani my zaočkovaní, rovnako sa nenakazili ani jej spolubývajúce na internáte.
Ako vravím, niet nad osobnú skúsenosť, pravda je antivaxerov nič, len prázdne slovo.

Pointa je v tom, že dcéra nielenže nikoho, opakujem, nikoho nenakazila, naopak stala sa pravdepodobne obeťou neočkovaných spolužiakov.
veronikasad
17.11.21,10:43
Nie kazdy ma tolko šťastia ako ty. Rodina dcerinej spoluziacky - chalani priniesli kovid zo školy a rodicia, obidvaja očkovaní, to schytali s dost tazkym priebehom ...
anet
17.11.21,11:18
Takéto fejkové príbehy ako jeden očkovaný údajne rozšíril na nákazu na desiatky nevinných nezaočkovaných kolegov, učiteľov, žiačikov a čo ja viem koho (nemal som žalúdok to dočítať) veľa vypovedajú nielen o autorovi vymysleného "príbehu", príbehom, ktorého účelom je šíriť lži a ľudí odrádzať od očkovania, rovnako to aj vypovedá o zdieľačoch týchto ozaj tupín. Asi pred dvomi týždňami tu bol podobný fejkový príbeh z fejkového profilu, zdieľačka toho fejku si nedala ani trochu práce s overovaním aspoň elementárnych skutočností, inak by okamžite zistila, že je to fejkový príbeh. Žiadne ospravedlnenie za šírenie fejku, len ďalšie hejtovanie.

:D mne sa paci ako dokazes nazvat profesora imunologie fejkom :D tomu sa hovori kriticke myslenie.
korela
17.11.21,11:52
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/imunolog-drbal-netestovanim-ockovanych-vlada-vedome-siri-infekci-covidu-40378208?fbclid=IwAR13NMaoE-RnYc6ffh-Y5oToFRknDxSQk6Lxj84dlNcvc6boYglYpXClocM#utm_sourc e=facebook&utm_medium=sharebt&utm_campaign=bottom

Takéto fejkové príbehy ako jeden očkovaný údajne rozšíril na nákazu na desiatky nevinných nezaočkovaných kolegov, učiteľov, žiačikov a čo ja viem koho (nemal som žalúdok to dočítať) veľa vypovedajú nielen o autorovi vymysleného "príbehu", príbehom, ktorého účelom je šíriť lži a ľudí odrádzať od očkovania, rovnako to aj vypovedá o zdieľačoch týchto ozaj tupín. Asi pred dvomi týždňami tu bol podobný fejkový príbeh z fejkového profilu, zdieľačka toho fejku si nedala ani trochu práce s overovaním aspoň elementárnych skutočností, inak by okamžite zistila, že je to fejkový príbeh. Žiadne ospravedlnenie za šírenie fejku, len ďalšie hejtovanie.

Niet nad osobnú skúsenosť, aj keď na miestnu antivax úderku sú osobné skúsenosti neprenositeľné, ale aspoň sú pravdivé. Moja dcerá začiatkom novembra ochorela na covid, hoci bola riadne zaočkovaná. Je jedna z mála zaočkovaných v triede, a pravdepodobne sa nakazila od nezaočkovaných spolužiakov v prvom novembrovom týždni. Na internáte býva s dvomi spolužiačkami (obe zaočkované) - ani jedna z nich neochorela. Po návrate domov mala už v piatok príznaky - silnú bolesť hlavy, sople a teplotu okolo 38°C, v nedeľu bola samotestom pozitívna, v nasledujúcu stredu potvrdená PCR. Ja (riadne zaočkovaný), manželka (riadne zaočkovaná) mladšia dcéra (nezaočkovaná) sme boli ag. testom (samoplatcovia) negatívny. Teraz v utorok (včera) sme mali PCR test (kontakt s pozitívnou osobou) manžela aj Ja Negatívny.
Nikto u nás v domácnosti sa nenakazil, ani nezaočkovaná dcéra ani my zaočkovaní, rovnako sa nenakazili ani jej spolubývajúce na internáte.
Ako vravím, niet nad osobnú skúsenosť, pravda je antivaxerov nič, len prázdne slovo.

Pointa je v tom, že dcéra nielenže nikoho, opakujem, nikoho nenakazila, naopak stala sa pravdepodobne obeťou neočkovaných spolužiakov.
V Česku sa k situácii vyjadruje oveľa viac odborníkov ako u nás. V tom článku je veľa pravdy. Nakoniec:

Lockdown pre neočkovaných stačiť nebude, hovoria experti v Rakúsku. Čoskoro možno obmedzia aj zaočkovaných
https://dennikn.sk/2611756/lockdown-pre-neockovanych-stacit-nebude-hovoria-experti-v-rakusku-coskoro-mozno-obmedzia-aj-zaockovanych/
buchač
17.11.21,11:59
:D mne sa paci ako dokazes nazvat profesora imunologie fejkom :D tomu sa hovori kriticke myslenie.
No ja ti neviem...ALE nie je náhodou rozdiel medzi RNDr. a MUDr. ???
majkii
17.11.21,12:01
Takéto fejkové príbehy ako jeden očkovaný údajne rozšíril na nákazu na desiatky nevinných nezaočkovaných kolegov, učiteľov, žiačikov a čo ja viem koho (nemal som žalúdok to dočítať) veľa vypovedajú nielen o autorovi vymysleného "príbehu", príbehom, ktorého účelom je šíriť lži a ľudí odrádzať od očkovania, rovnako to aj vypovedá o zdieľačoch týchto ozaj tupín. Asi pred dvomi týždňami tu bol podobný fejkový príbeh z fejkového profilu, zdieľačka toho fejku si nedala ani trochu práce s overovaním aspoň elementárnych skutočností, inak by okamžite zistila, že je to fejkový príbeh. Žiadne ospravedlnenie za šírenie fejku, len ďalšie hejtovanie.

:D mne sa paci ako dokazes nazvat profesora imunologie fejkom :D tomu sa hovori kriticke myslenie.

Pán Tomáš Šímo, proferor imunológie:confused: Iba ak v hlavičke ezoterických faniniek antivaxerských fejkov, Tomu hovorím čistá energia :D, v ktorú tak dúfaš, že sa očkovaní premenia
majkii
17.11.21,12:06
Takéto fejkové príbehy ako jeden očkovaný údajne rozšíril na nákazu na desiatky nevinných nezaočkovaných kolegov, učiteľov, žiačikov a čo ja viem koho (nemal som žalúdok to dočítať) veľa vypovedajú nielen o autorovi vymysleného "príbehu", príbehom, ktorého účelom je šíriť lži a ľudí odrádzať od očkovania, rovnako to aj vypovedá o zdieľačoch týchto ozaj tupín. Asi pred dvomi týždňami tu bol podobný fejkový príbeh z fejkového profilu, zdieľačka toho fejku si nedala ani trochu práce s overovaním aspoň elementárnych skutočností, inak by okamžite zistila, že je to fejkový príbeh. Žiadne ospravedlnenie za šírenie fejku, len ďalšie hejtovanie.

:D mne sa paci ako dokazes nazvat profesora imunologie fejkom :D tomu sa hovori kriticke myslenie.

Pán Tomáš Šímo, proferor imunológie:confused: Iba ak v hlavičke ezoterických faniniek antivaxerských fejkov, Tomu hovorím čistá energia :D, v ktorú tak dúfaš, že sa očkovaní premenia
PS: pripojiť tento fejk (obrázok) pod rozhovor imunológa, chce fakt silný žalúdok, takto presne pracujú hoaxeri
korela
17.11.21,12:07
Ako ja neočkovaný zdravý napĺňam nemocnice a ako ohrozujem spoločnosť?
Viete, že za neočkovaných v nemocniciach považujú aj ľudí s jednou vakcínou?
nikdy neviete či ste zdravý......nemáte výsledky testov, meraní, vyšetrení......vy sa cítite zdravý ....a v tom je rozdiel.....
Cítiť sa zdravý je jeden z najlepších pocitov človeka.
Na preventívky chodiť treba.
Ale prečo sa pri preventívkach nevyšetrujú aj onkomarkery?

Pacient na onko .. lekárka privolala vrchného s inou odbornosťou, netaktné vyjadrenia v pozvaní radšej nespomeniem, iba jeden pre ňu podstatný oznam " nebol u lekára 15 r. (aj to boli kvôli dočasnej fyz. bolesti na pohybovom aparáte) ... ešte nedohovorila, keď jej odpovedal .. dobre urobil, aj tak by mu zakaždým niečo našli.
anet
17.11.21,12:10
PS: pripojiť tento fejk (obrázok) pod rozhovor imunológa, chce fakt silný žalúdok
Nie tak silny ako ten tvoj :D V detstve ta neucili, ze loz ma kratke nohy?!
Dáša_
17.11.21,12:15
anet
17.11.21,12:21
Cítiť sa zdravý je jeden z najlepších pocitov človeka.
Na preventívky chodiť treba.
Ale prečo sa pri preventívkach nevyšetrujú aj onkomarkery?

Preventivky statocne zanedbavam, ale ked uz sa raz za 5 rokov dokopem, tak ma riadne prevetraju. Nieco hned zrusim, ze tam nejdem, na mna sahat nebudu :D Robi mi aj TU markery ... dokonca vdaka lekarke som mala aj komplet genetiku, a zadarmo. ;)
majkii
17.11.21,12:22
PS: pripojiť tento fejk (obrázok) pod rozhovor imunológa, chce fakt silný žalúdok
Nie tak silny ako ten tvoj :D V detstve ta neucili, ze loz ma kratke nohy?!
Ale moja, nadprirodzena, nerobí to dobre tvojej povestnej čistej energii. Veď daj ten link na toho profesora imunológie, ktorý napísal ten "pravdivý" príbeh ako Tomáš Šímo. Alebo že by to bol profesor s výučným listom školy života? Tak to potom hej.
Jediným linkom ma tu usvedčíš s klamstva, a ja sa ti okamžite ospravedlním,
anet
17.11.21,12:23
No ja ti neviem...ALE nie je náhodou rozdiel medzi RNDr. a MUDr. ???
Vedecky pracovnici a profesori zvyknu byt RNDr. ;) Aj Klempa zo SAV je RNDr.
lujza.j
17.11.21,12:27
Viedeň chystá 2G-plus....očko a preko s testom...
anet
17.11.21,12:28
Ale moja, nadprirodzena, nerobí to dobre tvojej povestnej čistej energii. Veď daj ten link na toho profesora imunológie, ktorý napísal ten "pravdivý" príbeh ako Tomáš Šímo. Alebo že by to bol profesor s výučným listom školy života? Tak to potom hej.
Jediným linkom ma tu usvedčíš s klamstva, a ja sa ti okamžite ospravedlním,
Nestrapnuj sa :D Ale inak by ma fakt zaujimalo, co mas proti cistej energii? Nie je to TO, co hladate?
lujza.j
17.11.21,12:34
Som rada,že keď očko dostane covida a treba mu liečbu..to je už ok...aj nemocničnu-na jis-ventilator...
tešte sa.....
Prečo sa máme tešiť?! To je snáď tragédia....že má aj očko covid a ešte sa dostane do špirálu...keď marketing na očko bol...,že ak ...tak ľahučký priebeh....
...či zabudli,že je to indivindi?
citujem...."Som rada,že keď očko dostane covida....." keď ste rada, tak sa tešte.....
Zjavne máte svoje chápanie....alebo nechapanie....asi podľa toho kto to píše....alebo treba vytrhnut z kontextu....
korela
17.11.21,12:35
https://domov.sme.sk/c/22785581/znamy-antivaxer-a-lekar-michal-pijak-ochorel-na-covid.html?ref=njct
Informáciu denníku SME potvrdil vysoko postavený zdroj nemocnice, ktorý chce zostať v anonymite. Denník SME však pozná jeho meno.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22785581/znamy-antivaxer-a-lekar-michal-pijak-ochorel-na-covid.html?ref=njct
.
Inak, ako vnímaš osobne ten "zdroj"? Je to v súlade s etikou, svedomím a lekárskym tajomstvom?
V tejto republike ide morálka dolu vodou raketovou rýchlosťou. Samé bahno.
(S Pijakovými textami som sa ešte nestretla. ani ho nepoznám.)
bjuty smis
17.11.21,12:55
korela, úplne stačilo napísať, že idiot je v nemocnici a zaberá miesto vážne chorému..

nie, určite toto zverejnenie nebol nemorálne
to je chovanie doktora idiota, čo zaberá miesto.....má byť vo svojích zásadách pevný a vypadnúť domov....v súlade s tým, čo hlása....
majkii
17.11.21,13:23
No ja ti neviem...ALE nie je náhodou rozdiel medzi RNDr. a MUDr. ???
Vedecky pracovnici a profesori zvyknu byt RNDr. ;) Aj Klempa zo SAV je RNDr.
Pani Anet sa zjavne vyzná v akademických tituloch a pedagogicko-vedeckých hodnostiach, hlavné tých z vysokej školy života, ako ma dnes už poučovala o profesorovi imunológie
anet
17.11.21,13:39
Pani Anet sa zjavne vyzná v akademických tituloch a pedagogicko-vedeckých hodnostiach, hlavné tých z vysokej školy života, ako ma dnes už poučovala o profesorovi imunológie
Uz si Vykame :D pohoda. Paci sa mi ked sa zamotavate do vlastnej nevedomosti.
buchač
17.11.21,14:21
No ja ti neviem...ALE nie je náhodou rozdiel medzi RNDr. a MUDr. ???
Vedecky pracovnici a profesori zvyknu byt RNDr. ;) Aj Klempa zo SAV je RNDr.
Hm...takže to nebude potom ten hlavný rozdiel, že jeden je ten vedec, ktorý vedátoruje a ten druhý má možnosť vedátorovať a aj liečiť...či ?
pavol54
17.11.21,14:29
No ja ti neviem...ALE nie je náhodou rozdiel medzi RNDr. a MUDr. ???
Vedecky pracovnici a profesori zvyknu byt RNDr. ;) Aj Klempa zo SAV je RNDr.
RNDr rerum natural docor - doktor prírodných vied
MUDr medicina universal doctor
JUDr
Ing.
Mgr
sú tituly označujúce druh vzdelania
úroveň vedeckého vzdelania voľakedy CsC, DrsC dnes PhD(za menom)
korela
17.11.21,14:32
korela, úplne stačilo napísať, že idiot je v nemocnici a zaberá miesto vážne chorému..

nie, určite toto zverejnenie nebol nemorálne
to je chovanie doktora idiota, čo zaberá miesto.....má byť vo svojích zásadách pevný a vypadnúť domov....v súlade s tým, čo hlása....
Ja sa zastávam v takýchto prípadoch pacienta vo všeobecnosti, je mi jedno o koho ide.

Každý takýto a jemu podobný zdroj deformuje spoločnosť. To pracovisko je nedôveryhodné. Byť riaditeľom, má dotyčný vyhadzov na minútu.

Byť ním alebo rodinou, tak sa bránim.
Raz tí pisálkovia pochopia a za svoje autorstvo sa budú hanbiť. A keď nie, v akáši je všetko, na záznamy zmizík neexistuje, resp. Boh vidí všetko.
anet
17.11.21,14:41
Hm...takže to nebude potom ten hlavný rozdiel, že jeden je ten vedec, ktorý vedátoruje a ten druhý má možnosť vedátorovať a aj liečiť...či ?
Tak ked stiha popri lieceni na ambulancii aj vedatorovat, tak super. Predpokladam, ze mas na mysli toho co zuroval.
PS: pozri si na UPJS, kto vyucuje klinicku biochemiu :)
bjuty smis
17.11.21,14:57
korela, úplne stačilo napísať, že idiot je v nemocnici a zaberá miesto vážne chorému..

nie, určite toto zverejnenie nebol nemorálne
to je chovanie doktora idiota, čo zaberá miesto.....má byť vo svojích zásadách pevný a vypadnúť domov....v súlade s tým, čo hlása....
Ja sa zastávam v takýchto prípadoch pacienta vo všeobecnosti, je mi jedno o koho ide.

Každý takýto a jemu podobný zdroj deformuje spoločnosť. To pracovisko je nedôveryhodné. Byť riaditeľom, má dotyčný vyhadzov na minútu.

Byť ním alebo rodinou, tak sa bránim.
Raz tí pisálkovia pochopia a za svoje autorstvo sa budú hanbiť. A keď nie, v akáši je všetko, na záznamy zmizík neexistuje, resp. Boh vidí všetko.
ktovie kolko ludí odradil od očkovanie....možno aspoň pár sa otvoria oči....

a ako má riaditeľ zistiť, kto informoval ? má dať celú nemocnicu aj ich rodinných príslušníkov na detektor lži ?
marleau
17.11.21,15:20
jedenkrát zaočkovaní sa v nemocniciach za očkovaných nepočítajú, o dvakrát očkovaných neviem, nerád by som klamal
buchač
17.11.21,16:17
Hm...takže to nebude potom ten hlavný rozdiel, že jeden je ten vedec, ktorý vedátoruje a ten druhý má možnosť vedátorovať a aj liečiť...či ?
Tak ked stiha popri lieceni na ambulancii aj vedatorovat, tak super. Predpokladam, ze mas na mysli toho co zuroval.
PS: pozri si na UPJS, kto vyucuje klinicku biochemiu :)
Furt len svoje hudieš. Už si pomaly ako Misoft...aj ten ani za Boha neprizná svoj omyl, chybu, mýlku, zlý názor...
Nikoho konkrétneho som nemal na mysli...a ani Jarčušku.
Ale ešte som nejak nepočul o ambulantnom lekárovi, ktorý by vedátoroval. Títo skôr publikujú svoje postrehy zo svojej praxe...či ?
Preto nejak nechápem, že sa vedátori miešajú do liečby. Oni akurát môžu na základe svojich výskumov doporučiť liečbu.

P.S.:
Určite nebudem pozerať, kto kde a ako vyučuje.
buchač
17.11.21,16:46
..
majkii
17.11.21,21:17
Ale moja, nadprirodzena, nerobí to dobre tvojej povestnej čistej energii. Veď daj ten link na toho profesora imunológie, ktorý napísal ten "pravdivý" príbeh ako Tomáš Šímo. Alebo že by to bol profesor s výučným listom školy života? Tak to potom hej.
Jediným linkom ma tu usvedčíš s klamstva, a ja sa ti okamžite ospravedlním,
Nestrapnuj sa :D Ale inak by ma fakt zaujimalo, co mas proti cistej energii? Nie je to TO, co hladate?
Takže , antivaxerka a hoaxerka manipulatívne pripojí fejkový príbeh k rozhovoru českého imunológa (jej post 17.11.2021 11:03). Ak naň - obrázok s antivaxerskou rozprávkou pre tupé hlavičky, upozorním (môj príspevok 17.11.2021 12:29), že je to zjavný fejk, lebo každému, kto aspoň trocha vie používať hlavu, mu to okamžite jasné je, ďalej svoju "múdrosť" obhajuje jej vlastným spôsobom. Nehanebne a úmyselne napíše lož, že som nazval akého si profesora imunológie fejkom (jej post 17.11.2021 13:18). Chcem tak veľa, aby mi prezradila akého to profesora som takto nazval? Ide o to, že táto trápna hoaxerka pripojí obrázok s pseudopríbehom k rozhovoru ´českého imunológa, a zastiera, akoby fejkpríbeh napísal samotný imunológ, pritom fejk napísal nejaký dilinko, a tato hoaxerka to bezočivo manipulatívne prilepí k linku pod článok imunológa.

Táto "milá" a premúdrelá šíriteľka hoaxov, s patentom na rozum a titulom z vysokej školy života sa "vie" vyjadriť a aj sa vyjadruje ku každej téme (ako napríklad k akademickým titulom - jej post 17.11.2021 14:23) . Celé dni mudruje na porade, keď na rozdiel od jej úmyselnému šíreniu hoaxov, sem napíšem pravdivo svoju osobnú a reálnu skúsenosť, ktorá ale nezapadá do jej videnia sveta, bez zaváhania ma označí za klamára. Chúďa popletené.

No a tie jej psychózy ohľadom čistej energie na ktorú sa majú premeniť zaočkovaní podľa jej želania, komentovať radšej nebudem.
Ako sa vraví, karma je zdarma a aká poraďáčka taká hoaxerka.
marleau
18.11.21,04:03
Je moja osobná vec či sa dám zaočkovať a ak tu drístate o obsadenosti nemocníc a personálu, tak za ich podvýživu je zodpovedná vláda. Nech nevyhadzuje peniaze na hlúposti a dá do zdravotníctva. Peňazí je dosť, je to úplne jednoduché. Ak si platíme odvody, máme právo na ošetrenie.
Inak, nemali by byť ľudia pred vakcínou vyšetrení? Očkoje sa pred pandémiou alebo počas nej? Vakcína už neptrebuje -60° či koľko a môže sa vôbec pichať kdekoľvek na ulici? Príliš veľa nezodpovedaných otázok majú títo "zodpovední" ľudia.
misoft
18.11.21,05:03
Hm...takže to nebude potom ten hlavný rozdiel, že jeden je ten vedec, ktorý vedátoruje a ten druhý má možnosť vedátorovať a aj liečiť...či ?
Tak ked stiha popri lieceni na ambulancii aj vedatorovat, tak super. Predpokladam, ze mas na mysli toho co zuroval.
PS: pozri si na UPJS, kto vyucuje klinicku biochemiu :)
Furt len svoje hudieš. Už si pomaly ako Misoft...aj ten ani za Boha neprizná svoj omyl, chybu, mýlku, zlý názor...
Nikoho konkrétneho som nemal na mysli...a ani Jarčušku.
Ale ešte som nejak nepočul o ambulantnom lekárovi, ktorý by vedátoroval. Títo skôr publikujú svoje postrehy zo svojej praxe...či ?
Preto nejak nechápem, že sa vedátori miešajú do liečby. Oni akurát môžu na základe svojich výskumov doporučiť liečbu.

P.S.:
Určite nebudem pozerať, kto kde a ako vyučuje.
Mňa si do huby neber!
Ty sa zase chováš podľa troch základných pravidiel:
1) Buchač má pravdu.
2) Buchač má vždy pravdu.
3) Ak má pravdu niekto iný, platí bod 2).
Takto niekedy vystupuješ.
buchač
18.11.21,06:16
Takto niekedy vystupuješ.
K veci samotnej (ku názorom anet) nemáš nič ?

P.S.:
Ale inak máš výnimočne pravdu.
Ide o to, že ja mám pravdu vždy...a to dokonca aj vtedy, keď ju nemám. :D :D :D
...a vieš prečo ? Lebo sa nemontujem do takých vecí, ktorým nerozumiem, napr. účto. Ak aj zareagujem, tak sa len informujem, ale v žiadnom prípade si netrúfnem dávať radu.

Na rozdiel od teba som svoj omyl už nie raz priznal. Pokiaľ som si všimol a dobre si pamätám, tak v tvojom prípade to tak nikdy nebolo...ty si schopný hádať sa ešte aj v témach o účtovníctve...a samozrejme po argumentácii chybu aj tak neberieš.
Dáša_
18.11.21,06:40
misoft
18.11.21,07:16
Takto niekedy vystupuješ.
K veci samotnej (ku názorom anet) nemáš nič ?

P.S.:
Ale inak máš výnimočne pravdu.
Ide o to, že ja mám pravdu vždy...a to dokonca aj vtedy, keď ju nemám. :D :D :D
...a vieš prečo ? Lebo sa nemontujem do takých vecí, ktorým nerozumiem, napr. účto. Ak aj zareagujem, tak sa len informujem, ale v žiadnom prípade si netrúfnem dávať radu.

Na rozdiel od teba som svoj omyl už nie raz priznal. Pokiaľ som si všimol a dobre si pamätám, tak v tvojom prípade to tak nikdy nebolo...ty si schopný hádať sa ešte aj v témach o účtovníctve...a samozrejme po argumentácii chybu aj tak neberieš.
A) Aj ja som si priznal chybu - mnohokrát (len ty si to neregistroval)
B) Do účto sa už nemiešam - dosť dlho.
C) anet nech si píše, čo chce - pokiaľ nevŕta do mňa, možno aj niekedy zareagujem. A často nereagujem ani na tvoje "rozumy", keď sa miešaš tam, kde tomu nerozumieš. Ja sa ti do príspevkov o spracovaní železa, dreva, stavby nemiešam. Tam nie som odborník. Skôr si ich prečítam - niekedy sa rady zídu.
majkii
18.11.21,07:56
Analýza jedného videa odborníkmi https://ocamifarmacie.sk/2021/11/18/imunolog-karel-drbal-analyza-videa/
Dáša ďakujem y tento príspevok, za mňa veľké plus
anet
18.11.21,08:42
Ako sa vraví, karma je zdarma a aká poraďáčka taká hoaxerka.
:D riadne som Vam slapla na otlak :D Dalo Vam zabrat nieco take zo seba vypotit a ani originalne to nie je :D :---
anet
18.11.21,08:45
Ide o to, že ja mám pravdu vždy...a to dokonca aj vtedy, keď ju nemám. :D :D :D
A kedze mna nazyvas "decko moje" logicky musim mat aj ja vzdy pravdu, aj vtedy ked ju nemam :D:---
anet
18.11.21,08:49
C) anet nech si píše, čo chce - pokiaľ nevŕta do mňa,
Do teba sa tazko vrta, ty si binarny 0 a 1tky a o tom zas ja nic neviem :o
buchač
18.11.21,08:54
Ide o to, že ja mám pravdu vždy...a to dokonca aj vtedy, keď ju nemám. :D :D :D
A kedze mna nazyvas "decko moje" logicky musim mat aj ja vzdy pravdu, aj vtedy ked ju nemam :D:---
Starší nemusia byť vždy múdrejší...no rozhodne sú skúsenejší.
V tomto prípade (ty versus ja) tu platí ale oboje.
Že som určite starší, o tom nepochybujem...vnučka má asi cca toľko rokov ako tvoja dcéra.
Že som múdrejší a určite aj skúsenejší..tak o tom nepochybuj.

Decko moje...choď ty len študovať logiku, lebo logicky tu dávaš nelogické závery.
anet
18.11.21,09:10
Decko moje...choď ty len študovať logiku, lebo logicky tu dávaš nelogické závery.
Logicky sme dospeli k logickym zaverom starsich :D :---
pavol54
18.11.21,09:21
Je moja osobná vec či sa dám zaočkovať a ak tu drístate o obsadenosti nemocníc a personálu, tak za ich podvýživu je zodpovedná vláda. Nech nevyhadzuje peniaze na hlúposti a dá do zdravotníctva. Peňazí je dosť, je to úplne jednoduché. Ak si platíme odvody, máme právo na ošetrenie.
Inak, nemali by byť ľudia pred vakcínou vyšetrení? Očkoje sa pred pandémiou alebo počas nej? Vakcína už neptrebuje -60° či koľko a môže sa vôbec pichať kdekoľvek na ulici? Príliš veľa nezodpovedaných otázok majú títo "zodpovední" ľudia.
dnes už stačí miesto vyšetrenia čestné prehlásenie a napodiv ani nemusí byť overené notárom. takže čo je nejaký život
Tweety
18.11.21,09:23
Mila123
18.11.21,09:47
Je moja osobná vec či sa dám zaočkovať a ak tu drístate o obsadenosti nemocníc a personálu, tak za ich podvýživu je zodpovedná vláda. Nech nevyhadzuje peniaze na hlúposti a dá do zdravotníctva. Peňazí je dosť, je to úplne jednoduché. Ak si platíme odvody, máme právo na ošetrenie.
Inak, nemali by byť ľudia pred vakcínou vyšetrení? Očkoje sa pred pandémiou alebo počas nej? Vakcína už neptrebuje -60° či koľko a môže sa vôbec pichať kdekoľvek na ulici? Príliš veľa nezodpovedaných otázok majú títo "zodpovední" ľudia.
dnes už stačí miesto vyšetrenia čestné prehlásenie a napodiv ani nemusí byť overené notárom. takže čo je nejaký život
Pali, aj ty si sarkasticky....... v utorok som bola u nás ako sprevádzajúca osoba na očkovanie, lekárom bol primár z ODCH, ktorý spomínal, že už mal 180 ľudí pred nami, čo viac dodať??? na začiatku prvej vlny pandémie sa tlieskalo na balkónoch všetkým, kt. pomáhajú.......a teraz si frustrovaní vybíjajú zlosť, na zdravotníkoch, silových zložkách štátu........nie je to smutné, je to opovrhnutiahodné
pavol54
18.11.21,09:57
Je moja osobná vec či sa dám zaočkovať a ak tu drístate o obsadenosti nemocníc a personálu, tak za ich podvýživu je zodpovedná vláda. Nech nevyhadzuje peniaze na hlúposti a dá do zdravotníctva. Peňazí je dosť, je to úplne jednoduché. Ak si platíme odvody, máme právo na ošetrenie.
Inak, nemali by byť ľudia pred vakcínou vyšetrení? Očkoje sa pred pandémiou alebo počas nej? Vakcína už neptrebuje -60° či koľko a môže sa vôbec pichať kdekoľvek na ulici? Príliš veľa nezodpovedaných otázok majú títo "zodpovední" ľudia.
dnes už stačí miesto vyšetrenia čestné prehlásenie a napodiv ani nemusí byť overené notárom. takže čo je nejaký život
Pali, aj ty si sarkasticky....... v utorok som bola u nás ako sprevádzajúca osoba na očkovanie, lekárom bol primár z ODCH, ktorý spomínal, že už mal 180 ľudí pred nami, čo viac dodať??? na začiatku prvej vlny pandémie sa tlieskalo na balkónoch všetkým, kt. pomáhajú.......a teraz si frustrovaní vybíjajú zlosť, na zdravotníkoch, silových zložkách štátu........nie je to smutné, je to opovrhnutiahodné
viem je to ťažké, za organizáciu zodpovedá štát a nezabezpečí ju, ale dnes keď vieme že starší ľudia zabúdajú, si nespomenú na diagnózu a podpíšu že sú zdraví a to robiť nemali, od začiatku som hovoril že očkovanie mali organizačne zabezpečovať obvodní lekári ako dlho štátu trvalo kým to zabezpečil? potom tie zmätky padnú na koho? na výkonný zdravotnícky stupeň na ktorom si polodebili vybíjajú zlosť alebo sa chcú ukázať akí sú machri . Poznám to denne
majkii
18.11.21,10:05
:D riadne som Vam slapla na otlak :D Dalo Vam zabrat nieco take zo seba vypotit a ani originalne to nie je :D :---
Stupila na otlak? Ani nie, len sa predvádza hoxerka, ktorej "pracovnou" metódou je manipulácia, šírenie lží a hoaxov na prezentáciu svojho videnia sveta. V tejto dobe, keď v nemocniciach leží na ventilátoroch väčšina nezaočkovaných a časť z nich aj umiera je šírenie šmejdpríbehov a klamstiev chrapúnstvo. To je dôvod prečo som zareagoval, bolo to už za čiarou.
O tom ako úmyselné šírenie lží spojené s obmedzenou schopnosťou používať hlavu si nám predviedla tvojou reakciou:

....
:D mne sa paci ako dokazes nazvat profesora imunologie fejkom :D tomu sa hovori kriticke myslenie.
Tak teda pozrime sa, kto by mal byť ten záhadný profesor imunológie. Zrejme dilinko z obrázka to nebude, a článok je so zamestnancom PriF UK v Prahe, Katedra buněčné biologie, Drbal Karel (RNDr.,Ph.D.).
https://www.natur.cuni.cz/biologie/bunecna-biologie/lide-na-katedre-1/clenove-katedry
Simplementne Anet ako odborníčka na akademické tituly a pedagogicko-vedecké hodnosti bez mihnutia oka vymenuje Drbala za profesora. Vivat Profesores!
Záver, hoaxerka buď neovláda VŠ tituly a hodnosti, alebo úmyselne klamala. C je správne, nevedomá a úmyselne klame!
Ak som ťa nahneval, že som neskoršie zareagoval na tie tvoje "pravdy", hlboko sa ti ospravedlňujem, žiaľ musím robiť aj užitočné činnosti, nei len reagovať na bláboly vševediacej vedmy, ktorá v každej diskusii má odpoveď na všetko. Síce tupú, ale jej vlastnú.

Inak úžasne je vtipná táto hoaxeročka, pomáha si postovanými hoaxami, ale moj text vraj ani originalny nie je - tak toto je už na diagnózu
anet
18.11.21,10:52
Ak som ťa nahneval, že som neskoršie zareagoval na tie tvoje "pravdy", hlboko sa ti ospravedlňujem, žiaľ musím robiť aj užitočné činnosti, nei len reagovať na bláboly vševediacej vedmy, ktorá v každej diskusii má odpoveď na všetko. Síce tupú, ale jej vlastnú.
Uz si zas tykame? pohoda. Mna niekto ako ty nahnevat ani urazit nemoze :D :---
majkii
18.11.21,11:00
Ak som ťa nahneval, že som neskoršie zareagoval na tie tvoje "pravdy", hlboko sa ti ospravedlňujem, žiaľ musím robiť aj užitočné činnosti, nei len reagovať na bláboly vševediacej vedmy, ktorá v každej diskusii má odpoveď na všetko. Síce tupú, ale jej vlastnú.
Uz si zas tykame? pohoda. Mna niekto ako ty nahnevat ani urazit nemoze :D :---
Nemám v úmysle ťa nahnevať, naopak len ťa povzbudiť k zamysleniu, poučuješ že lož ma krátke nohy, ako ma podľa teba mali v detstve naučiť, a tvojou komunikačnou metódou je lož, tak, či sa ti nerozsvieti z tej čistej energie čo okolo seba šíriš
buchač
19.11.21,06:00
Ako môže niekto predĺžiť záručnú dobu na vakcínu, ak za ňu neberie zodpovednosť?

Neber osobne, nakoľko takýchto laikov sú na Slovensku doslovne milióny...ALE bolo by dobré si najprv naštudovať náležité informácie a až potom niečo o zodpovednosti tvrdiť.

Už mi tu chýba len zmienka o informovanom súhlase, že aj za ten nik neberie zodpovednosť, respektíve sa prenáša na pacienta.

No a potom sa čudujme, že laici, čo si nevidia ani na koniec nosa, stoja v prvých šíkoch a mudrujú až do het.
majkii
19.11.21,07:04
Ako môže niekto predĺžiť záručnú dobu na vakcínu, ak za ňu neberie zodpovednosť?
Je záručá doba len čas, kedy je výrobok akože v poriadku aj keď de facto v tomto prípade je slovo záruka úplne zbytočné, lebo nikto nič nezaručuje? A vie to tá vakcína, že má vydržať dlhšie?
ale mať v obchode tovar po dobe minimálnej trvanlivosti je brutálny prieser a vedúca bez prémie
Bežne sa tovar v obchodoch skladuje pri -90°C? Bežne sa vakcíny predávajú v obchodoch? Len sa pýtam.
misoft
19.11.21,07:59
Ako môže niekto predĺžiť záručnú dobu na vakcínu, ak za ňu neberie zodpovednosť?
Je záručá doba len čas, kedy je výrobok akože v poriadku aj keď de facto v tomto prípade je slovo záruka úplne zbytočné, lebo nikto nič nezaručuje? A vie to tá vakcína, že má vydržať dlhšie?
Vakcína nemá záručnú dobu, ale dobu expirácie. Nie je to nejaká cestovina, kde je súce zár. doba, alebo doporučená doba spotreby, ale i po tej dobe je požívateľná, ale je to zmes, kombinácia chemických, biologických látok a tie naozaj majú svoju "životnosť", po ktorej sú už neúčinné, ba môžu byť aj nebezpečné.
Mila123
19.11.21,10:46
Ako môže niekto predĺžiť záručnú dobu na vakcínu, ak za ňu neberie zodpovednosť?
Je záručá doba len čas, kedy je výrobok akože v poriadku aj keď de facto v tomto prípade je slovo záruka úplne zbytočné, lebo nikto nič nezaručuje? A vie to tá vakcína, že má vydržať dlhšie?
Ideme sa "hrať" na odborníkov, teda uvádzam čo je to záručná doba.....

Záruka na predaný výrobok alebo poskytnutú službu je zákonom vymedzená lehota, počas ktorej je predávajúci zodpovedný za vady, ktoré sa vyskytnú na predanom výrobku alebo poskytnutej službe. Začína plynúť okamihom, kedy kupujúci prevezme vec od predávajúceho a v zmysle §620 Občianskeho zákonníka jej dĺžka trvá 24 mesiacov.



Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/zakonne-povinnosti-podnikatela/dlzka-zarucnej-doby © Podnikajte.sk
Kvaka
19.11.21,12:09
Ako môže niekto predĺžiť záručnú dobu na vakcínu, ak za ňu neberie zodpovednosť?
Je záručá doba len čas, kedy je výrobok akože v poriadku aj keď de facto v tomto prípade je slovo záruka úplne zbytočné, lebo nikto nič nezaručuje? A vie to tá vakcína, že má vydržať dlhšie?
Myslel si zrejme expiráciu vakcíny, bola o tom info aj v médiách, nájdeš aj na stránke ŠUKLu, EMA o 3 mesiace predĺžila expiráciu za podmienky skladovania pri -90 až -60°C, viac tu https://www.comirnatyeducation.sk/cas-pouzitelnosti-a-uchovavanie
Záruka sa vzťahuje na tovar, Mila ti dala definíciu záruky, aby si vedel, že si použil nesprávne slovo. :) :) :)
buchač
19.11.21,17:06
Vakcína nemá záručnú dobu, ale dobu expirácie. Nie je to nejaká cestovina, kde je súce zár. doba, alebo doporučená doba spotreby, ale i po tej dobe je požívateľná, ale je to zmes, kombinácia chemických, biologických látok a tie naozaj majú svoju "životnosť", po ktorej sú už neúčinné, ba môžu byť aj nebezpečné.
Účtovníkom nevysvetlíš...miesto rozumu kalkulačka....
Dáša_
20.11.21,06:45
Ak si dobre pamätám, tak Nandrolon je od utorka na atb. Tak snáď mu je už lepšie. Lebo tuším odvtedy sa neozval
misoft
20.11.21,06:52
Nuž - i mňa "navštívila" tá pliaga (aspoň si myslím). Moja 3/4 bola pozitiv - ja som oficiálne negativ. Ale teploty "motora" :D ráno pod 36,5°C večer vybehnú na max. 37,8°C - ako na hojdačke. Ale inak nič nepociťujem, žiadne ťažkosti. Nos funguje, chuťové poháriky tiež. Takže len si krotím teplotu.
veronikasad
20.11.21,07:33
Nuž - i mňa "navštívila" tá pliaga (aspoň si myslím). Moja 3/4 bola pozitiv - ja som oficiálne negativ. Ale teploty "motora" :D ráno pod 36,5°C večer vybehnú na max. 37,8°C - ako na hojdačke. Ale inak nič nepociťujem, žiadne ťažkosti. Nos funguje, chuťové poháriky tiež. Takže len si krotím teplotu.objednaj sa na test, ze si bol pred pár dnami negatív uz nemusí byť pravda. A hlavne sed doma, nech to nesiris dalej
buchač
20.11.21,07:47
​...
Si si pomýlila tému. Čo príspevok, to obrážťok....tie by mali byť inde....či ?
Tweety
20.11.21,08:09
​...
Si si pomýlila tému. Čo príspevok, to obrážťok....tie by mali byť inde....či ?
Ja tému a ty toto fórum. A k tým obrázkom, ty furt dookola pripájaš tie svoje dve tri stupídne, to je v poriadku? Naposledy včera k upozorneniu od Mily. Potom si ho záhadne vymazal alebo niekto, kto sa na to už nemôže pozerať. Ak nemáš doma nikoho, koho by si urážal a komandoval, tak radšej zalez do svojej nory v chalupe.
buchač
20.11.21,09:04
​...
Si si pomýlila tému. Čo príspevok, to obrážťok....tie by mali byť inde....či ?
Ja tému a ty toto fórum. A k tým obrázkom, ty furt dookola pripájaš tie svoje dve tri stupídne, to je v poriadku? Naposledy včera k upozorneniu od Mily. Potom si ho záhadne vymazal alebo niekto, kto sa na to už nemôže pozerať. Ak nemáš doma nikoho, koho by si urážal a komandoval, tak radšej zalez do svojej nory v chalupe.
OT
Ty kokos...na slušné upozornenie takáto reakcia ?

Zvyšok adekvátnej odpovede som vymazal...ale kľudne provokuj ďalej (ako Mila), ale potom sa nečuduj.
Tweety
20.11.21,09:12
Netvár sa zrazu ako neviniatko. To máš za všetky tie urážky aj na moju osobu, či už tu na porade alebo na štuťáku. Vari si už zabudol, čo si tu napáchal? Všetko sa to dá vyniesť na svetlo sveta, tak len pomaly aby si nakoniec nebol prekvapkaný.
misoft
20.11.21,09:23
Nuž - i mňa "navštívila" tá pliaga (aspoň si myslím). Moja 3/4 bola pozitiv - ja som oficiálne negativ. Ale teploty "motora" :D ráno pod 36,5°C večer vybehnú na max. 37,8°C - ako na hojdačke. Ale inak nič nepociťujem, žiadne ťažkosti. Nos funguje, chuťové poháriky tiež. Takže len si krotím teplotu.objednaj sa na test, ze si bol pred pár dnami negatív uz nemusí byť pravda. A hlavne sed doma, nech to nesiris dalej
Veď aj tak nikam nechodím - držím karanténu skr moju 3/4.
Mila123
20.11.21,09:32
Nerob sa, že si v tom nevinne . To máš za všetky tie urážky aj na moju osobu, či už tu na porade alebo na štuťáku. Vari si už zabudol, čo si tu napáchal? Všetko sa to dá vyniesť na svetlo sveta, tak len pomaly aby si nakoniec nebol prekvapkaný.
Majka, nechápem prečo admin zmazal moje upozornenie, reklamovala som to. Počkám čo mi napíše, uvedie dôvod zmazania. Nerozumiem jednému, prečo neznámemu pánovi ležím v žalúdku, aký má to dôvod. Ja ho ignorujem, nekomentujem. Nemá právo ma šikanovať!!! Ak neprestane poženiem to ďalej, oslovím nášho klienta, advokáta a to už bude "iné café". Na Porade ma drží Drak a pár poraďakov. Inak by som už tu nebola, nedovolím aby ma niekto šikanoval.
buchač
20.11.21,09:47
OT

Dajte si obe niečo na ukľudnenie a neonačte tému.
K veci vážené...k veci.

...apropó...vy veľa nechápete, ale to už ja neovplyvním.
Mila123
20.11.21,16:42
Vďaka očkovaniu už nikdy nedostaneme pravé kiahne.
Vďaka očkovaniu sme sa na našom území zbavili detskej obrny.
Vďaka očkovaniu sme nikdy nevideli zomierať dieťa na tetanus.
Vďaka očkovaniu nedostanú naše deti ružienku ani príušnice.
Vďaka očkovaniu sme zabudli na mikroskopických zabijakov z čias minulých.
Vďaka očkovaniu nemusíme mať 10 detí, aby sa aspoň pár z nich dožilo dospelosti.
Vďaka očkovaniu sa pravdepodobne dožijeme veku, kedy budeme vidieť naše vnúčatá.
Očkovanie zachraňuje životy bez ohľadu na pohlavie, vek, rasu, náboženstvo, orientáciu a názory. Je preto paradoxom, že práve očkovanie dokáže tak veľmi polarizovať spoločnosť a rozdeliť ju na dva tábory, ktoré medzi sebou nedokážu a ani nechcú komunikovať.
Máme nástroj, ktorý dokáže spájať, no my sme ho využili na rozdeľovanie.(kopírované z FB - očami farmácie)
Dáša_
20.11.21,16:47
"Scott Alexander je populárny americký bloger.............. Alexander si dal tú prácu a prešiel 29 štúdií zaoberajúcich sa práve účinnosťou ivermektínu proti covidu. Pristupuje k nim síce skepticky, ale s možnosťou, že niečo nájde. Osemnásť z 29 vylúčil z najrôznejších dôvodov. Dve sa ukázali, že sú priamy podvod, niekoľko ďalších malo pochybnú metodológiu či príliš malú vzorku skúmaných. Avšak z jedenástich podľa Alexandra kvalitných štúdií osem ukázalo, že ivermektín proti covidu pomáha. Síce nie natoľko, že by išlo o nejaký zázračný liek, ale má jasný a merateľný účinok.

Krajiny s veľkým výskytom parazitov

Znamená to, že tí, ktorí sa smiali požieračom konskej pasty, sú za hlupákov a nezávislí googleri prekabátili doktorov a farmaceutický priemysel? Nie tak celkom. Alexander upozorňuje, že všetky štúdie, ktoré ukázali dobré výsledky pre ivermektín, sú z krajín s veľkým výskytom parazitov, ako je Bangladéš, India alebo Kolumbia. V rozvojovom svete má štvrtina až polovica ľudí v sebe nejakého parazitického červa. Tieto červy môžu zhoršovať priebeh covidu a zmenšovať účinnosť vakcín, pretože za tisícročia parazitovania na ľuďoch sa naučili oslabovať ľudskú imunitu, čo potom logicky vedie k horšiemu priebehu.

Súvislosť je podľa Alexandra ešte znásobená v prípade jedného druhu parazita škrkavky s latinským názvom Strongyloides stercoralis. Súčasťou bežnej liečby proti covidu sa stalo podávanie kortikosteroidov, ktoré potláčajú určitý druh imunity a bránia telu, aby si v rámci boja proti koronavírusu ešte viac ublížilo. Problém je, že tento druh imunity potláča škrkavky. Tie sa tak môžu premnožiť a dokonca človeka zabiť. WHO preto odporúča v rozvojových krajinách kombinovať podávanie kortikosteroidov v kombinácii s ivermektínom.

Takže sa zdá, že odpoveď na otázku, či ivermektín pomáha proti covidu, je, že tento liek pomáha proti červom, teda presne proti tomu druhu nebezpečenstva, proti ktorému má. V určitých prípadoch tak môže nepriamo pomôcť proti covidu, pretože červy ako komorbidita priebeh covidu zhoršujú.

Alexander priznáva, že na to neprišiel sám. K podobnému záveru dospeli aj ďalší vedci a lekári."

https://dennikstandard.sk/138661/ako-je-to-naozaj-s-ivermektinom/
marleau
20.11.21,18:43
Vďaka očkovaniu už nikdy nedostaneme pravé kiahne.
Vďaka očkovaniu sme sa na našom území zbavili detskej obrny.
Vďaka očkovaniu sme nikdy nevideli zomierať dieťa na tetanus.
Vďaka očkovaniu nedostanú naše deti ružienku ani príušnice.
Vďaka očkovaniu sme zabudli na mikroskopických zabijakov z čias minulých.
Vďaka očkovaniu nemusíme mať 10 detí, aby sa aspoň pár z nich dožilo dospelosti.
Vďaka očkovaniu sa pravdepodobne dožijeme veku, kedy budeme vidieť naše vnúčatá.
Očkovanie zachraňuje životy bez ohľadu na pohlavie, vek, rasu, náboženstvo, orientáciu a názory. Je preto paradoxom, že práve očkovanie dokáže tak veľmi polarizovať spoločnosť a rozdeliť ju na dva tábory, ktoré medzi sebou nedokážu a ani nechcú komunikovať.
Máme nástroj, ktorý dokáže spájať, no my sme ho využili na rozdeľovanie.(kopírované z FB - očami farmácie)
nie je očkovanie ako očkovanie
anet
20.11.21,18:47
Britský polostrov, ktorý je často označovaný ako najviac zaočkované miesto na svete, zaznamenal za posledný mesiac výrazný nárast prípadov ochorenia covid-19
https://www.trend.sk/spravy/ani-najvyssia-zaockovanost-nepomohla-prva-europska-krajina-oficialne-rusi-vianoce-pre-covid-19?fbclid=IwAR0ms0jqeh4nhxh9BkLur_WbL4GCnePSYzQm7w a-cI2j6YbrwSgEmHsvoLg
Cennet
21.11.21,06:57
Vďaka očkovaniu už nikdy nedostaneme pravé kiahne.
Vďaka očkovaniu sme sa na našom území zbavili detskej obrny.
Vďaka očkovaniu sme nikdy nevideli zomierať dieťa na tetanus.
Vďaka očkovaniu nedostanú naše deti ružienku ani príušnice.
Vďaka očkovaniu sme zabudli na mikroskopických zabijakov z čias minulých.
Vďaka očkovaniu nemusíme mať 10 detí, aby sa aspoň pár z nich dožilo dospelosti.
Vďaka očkovaniu sa pravdepodobne dožijeme veku, kedy budeme vidieť naše vnúčatá.
Očkovanie zachraňuje životy bez ohľadu na pohlavie, vek, rasu, náboženstvo, orientáciu a názory. Je preto paradoxom, že práve očkovanie dokáže tak veľmi polarizovať spoločnosť a rozdeliť ju na dva tábory, ktoré medzi sebou nedokážu a ani nechcú komunikovať.
Máme nástroj, ktorý dokáže spájať, no my sme ho využili na rozdeľovanie.(kopírované z FB - očami farmácie)

https://zurnal.pravda.sk/neznama-historia/clanok/579752-niekolko-pliag-slovensko-prekonalo-s-vlastnymi-vakcinami/
Dáša_
21.11.21,07:24
https://zurnal.pravda.sk/neznama-historia/clanok/579752-niekolko-pliag-slovensko-prekonalo-s-vlastnymi-vakcinami/

len taký detail, jedna vec je vakcínu vyrábať a druhá vec je ju vyvinúť. A pri tom vyrábaní dokázať zaplatiť všetky licenčné a patentové poplatky. A vlastne aj pri vývoji
Mila123
21.11.21,09:39
majkii
21.11.21,10:13
marleau
21.11.21,10:19
marleau
21.11.21,10:20
majkii
21.11.21,10:44
https://dennikn.sk/2612696/vakcina-alebo-desiatky-liekov-denne-liecba-zachranuje-pacientov-ale-moze-viest-k-rozvoju-cukrovky-k-zavislostiam-ci-ku-krvacaniu/?ref=tit1
preferujú vakcínu, zrazu je to to naj, niečo ňou potrebujú dosiahnuť
nerozumiem,
článok je najmä o tom, aké lieky sa pri liečbe hospitalizovaných pacientov používajú, niekedy sa podáva aj 19 druhov liekov naraz
Kvaka
21.11.21,11:37
https://dennikn.sk/2612696/vakcina-alebo-desiatky-liekov-denne-liecba-zachranuje-pacientov-ale-moze-viest-k-rozvoju-cukrovky-k-zavislostiam-ci-ku-krvacaniu/?ref=tit1
Môžem sa k tomu vyjadriť? Nie som antivaxer. Pozerala som ten článok, a ja osobne si myslím, že má najmä cieľ prilákať ľudí k očkovaniu. Ale dobre, že si dal linku.
Viem, nemocnice kolabujú. Aj ľudia kolabujú, nielen zdravotníci a nielen z kovidu.

Som v obraze, o tom nepochybuj, takže iba okrajovo: každý užíva aj teraz nejaké lieky, a tie problémy, ktoré sú tam spomenuté, sú presne opísané z príbalových letákov, sú to všetko možné vedľajšie účinky liekov, ale už tam asi nie je, (v tom článku), ako časté sú a kedy môžu vzniknúť. Povedali "a" a nepovedali "b". Preto na mňa článok pôsobí ako strašenie. Dá sa strašením niečo dosiahnuť? Nedočítala som však do konca, nemám predplatné, tak neviem, či sú tam spomínané aj možné interakcie liekov.

Mňa by ešte zaujímalo, či sú niekde publikované aj interakcie vakcíny a iných liekov, nejaké základné pravidlá pre očkovanie.
buchač
21.11.21,11:40
Preto na mňa článok pôsobí ako strašenie.
Presne to isté si myslím aj ja.
Dáša_
21.11.21,11:47
Nedočítala som však do konca, nemám predplatné, tak neviem, či sú tam spomínané aj možné interakcie liekov.

Mňa by ešte zaujímalo, či sú niekde publikované aj interakcie vakcíny a iných liekov, nejaké základné pravidlá pre očkovanie.
"Podávané lieky môžu spôsobovať pocity depresie vrátane samovražedných myšlienok, pocity úzkosti, problémy so spánkom, ťažkosti s premýšľaním alebo zmätenosť a stratu pamäte, poruchu regulácie hormónov, opuchy, nárast telesnej hmotnosti, extrémne zmeny nálad či vracanie.

Ďalšie môžu spôsobovať bolestivé kožné vyrážky či vysokú hladinu tukov v krvi.

Iné lieky používané na liečbu covidu môžu vyvolať alergické reakcie.

Ďalšie môžu viesť k ťažkostiam pri močení, niektoré sú spojené s agresivitou, bludmi, záchvatmi hnevu, srdcovým zlyhaním či dýchacími problémami.

Desiatky liekov vs. jedna vakcína

Zďaleka neplatí, že uvedené vedľajšie účinky sa vyskytnú vždy a u každého, no na druhej strane ide len o nepatrný zlomok z oveľa dlhšieho zoznamu možných vedľajších účinkov liekov, ktoré sa používajú na liečbu covidu.

Argument niektorých ľudí, ktorí sa proti covidu nedali zaočkovať, lebo sa obávajú nežiaducich účinkov a hovoria, že si do tela nedajú pichať „chémiu“, rozhodne neplatí v porovnaní s liečbou covidu v nemocnici.

Ak je pacient hospitalizovaný, môže dostať až desiatky liekov naraz a riskuje oveľa viac závažnejších nežiaducich účinkov ako po očkovaní vakcínou.
0,2 percenta hlásení podozrení po očkovaní

Samozrejme, aj vakcíny – ako ľubovoľný liek – majú nežiaduce účinky. Ale v porovnaní s liečbou v nemocnici ide len o nepatrný zlomok.

K 17. novembru eviduje Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) 9 027 hlásení podozrení na nežiaduce účinky, čo predstavuje 0,2 percenta z viac ako 5 miliónov podaných vakcín.

Dvanásť percent hlásení je na závažné nežiaduce účinky. Patria k nim pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi (zväčša u pacientov liečených na hypertenziu), prekolapsový stav, kolaps, strata vedomia, trombóza, alergické reakcie či anafylaktické reakcie.

Ďalej k nim radíme aj myokarditídu (zápalové ochorenie srdcového svalu), perikarditídu (zápalové ochorenie obalu srdcového svalu, perikardu), poruchu sluchu či epileptický záchvat u pacientov liečených na epilepsiu.

ŠÚKL eviduje sedem úmrtí v kauzálnej súvislosti s očkovaním, z toho pri štyroch prípadoch bol súvis stanovený ako možný a v troch ako pravdepodobný.

Na porovnanie, na Slovensku dosiaľ umrelo na covid 13 725 ľudí. A ďalší, najmä nezaočkovaní, v tejto vlne ešte pribudnú.

Podľa závažnosti sa vedľajšie účinky po očkovaní delia na tri druhy. Mierne nežiaduce účinky sú také, ktoré po čase spontánne odznejú – očkovaná osoba ich dobre toleruje, nevyžadujú liečbu a v bežnom živote človeka neobmedzujú. „Sem patrí väčšina nežiaducich účinkov,“ povedal v minulosti pre Denník N imunológ Miloš Jeseňák.

Druhý stupeň závažnosti spôsobuje prechodné zdravotné ťažkosti. Tie môžu vyžadovať podanie liečby, no človeka neobmedzujú v bežných činnostiach.

Závažné nežiaduce účinky sú také, ktoré môžu viesť k „prechodným alebo trvalým zdravotným následkom, vyžadujú dlhodobú liečbu, prípadne hospitalizáciu“, dodal profesor Jeseňák.

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) uvádza, že medzi bežné lokálne vedľajšie účinky patrí bolestivosť, sčervenanie v mieste vpichu a opuch.

Lokálne nežiaduce účinky sa viažu priamo na miesto podania vakcíny a nešíria sa ďalej. Odlišujú sa od systémových nežiaducich účinkov, ktoré sa objavujú buď v anatomicky nepríbuznom mieste, alebo ide o reakcie, ktoré majú klasické celkové prejavy v zmysle horúčky, svalovej slabosti a únavy.

K obvyklým nežiaducim účinkom tohto druhu sa radí aj bolesť hlavy, zimnica či nevoľnosť.
Tolerancia ľudí na vakcínu je individuálna

Výskyt a intenzita nežiaducich reakcií závisia od celkového zdravotného stavu daného človeka aj od veku (nežiaduce reakcie sú po očkovaní u ľudí vo vyššom veku menej časté a menej intenzívne).

Rolu hrajú aj iné súbežne užívané lieky, to, či ide o prvú alebo druhú dávku, a v niektorých prípadoch aj aktuálne psychické rozpoloženie človeka.

Hoci sú vedľajšie účinky po očkovaní nepríjemné, ide o znak, že imunitný systém reaguje na podanie vakcíny. To je v konečnom dôsledku žiaduce. „Zvýšenú teplotu či bolesť v mieste vpichu treba radiť medzi nežiaduce účinky, keďže sú pre človeka nepríjemné. No ak sa na vec dívame z medicínskeho hľadiska, tak fakt, že mám po očkovaní napríklad zväčšenú lymfatickú uzlinu, znamená, že uzlina pracuje a vyrábam si protilátky,“ vysvetlila v minulosti pre Denník N Zuzana Baťová, riaditeľka ŠÚKL-u.

V podobnom duchu aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) stotožňuje výskyt vedľajších účinkov s tvorbou imunitnej odpovede.

Na druhej strane, absencia nežiaducich účinkov po očkovaní neznamená, že vakcína nefunguje. Tolerancia ľudí na vakcínu je individuálna, a ak človek nemá po očkovaní vedľajšie účinky, s ohľadom na tvorbu imunitnej reakcie z toho nič neplynie.

Na otázku, či si vybrať jednu vakcínu s uvedenými možnými nežiaducimi účinkami alebo desiatky liekov v nemocnici, lekár Peter Sabaka odpovedal. „Vakcínu, to je absolútne bez debaty.“

Vakcína preukázateľne znižuje riziko infekcie, hospitalizácie a smrti, ako dokazujú početné štúdie.

Ak vakcína preventívne zafunguje, lebo zaočkovaného ochráni pred covidom, takému človeku netreba podať desiatky liekov s oveľa väčším počtom závažnejších nežiaducich účinkov.

„Zhruba 20 percent pacientov, ktorých liečime, je zaočkovaných, zvyšok sa zaočkovať nedal,“ povedal Sabaka o skúsenosti z Kramárov. Ani tieto skupiny však nemožno celkom porovnávať, lebo zaočkovaní, ktorí skončia v nemocnici, sú obvykle staršie osoby s ťažkou poruchou imunity, zatiaľ čo medzi nezaočkovanými sú aj mladí a zdraví, objasnil lekár.
Dáša_
21.11.21,11:49
Nedočítala som však do konca, nemám predplatné, tak neviem, či sú tam spomínané aj možné interakcie liekov.
.

POKRAČOVANIE
Dexametazón a Olumiant

Základom nemocničnej liečby pacientov s covidom je dexametazón.

Ide o kortikoid na tlmenie prehnanej zápalovej reakcie tela.

Dexametazón tíši neregulovanú imunitnú odpoveď organizmu, ktorá sa ako reakcia na covid „utrhla z reťaze“ a obrátila sa proti vlastnému telu.

Na prvý pohľad to znie paradoxne, ale ak je pacient s covidom vo vážnom stave, jeho imunitnú reakciu treba tlmiť, inak by mu viac škodila, ako pomáhala.

„Dexametazón zlepšuje prežívanie pacientov o približne 20 percent,“ hovorí Peter Sabaka.

Nevýhodou lieku je však to, že má „celú plejádu nežiaducich účinkov“, dodáva lekár. Za všetky spomenie riziko rozvoja žalúdočného vredu, zvýšenia krvného tlaku alebo rozvoja cukrovky.

„Covid-19 je závažné ochorenie, ktoré rozhádže kompenzáciu cukrovky. Ak podávame dexametazón, existuje riziko, že sa to ešte zhorší,“ povie lekár a dodá, že mnohým pacientom musia 3- až 4-krát denne podávať inzulín. „Niektorým podávame inzulín kontinuálne pumpou do žily.“

Dexametazón nevyvoláva cukrovku, ale ak mal pacient napríklad prediabetes, liek môže jeho stav v tomto ohľade zhoršiť.

Ak je človek vo vážnom stave, dexametazón sa podáva s ďalším protizápalovým liekom, Olumiantom. Kombinácia oboch liekov zvyšuje prežívanie pacientov o ďalších 40 percent.

„Olumiant predstavuje modernú a pomerne drahú biologickú liečbu,“ hovorí Peter Sabaka. Liek tlmí zápal, ktorý by mohol viesť až k zlyhaniu pľúc.
Antibiotiká

Keďže oba spomenuté lieky tlmia aktivitu imunitného systému, pacientov môžu ohroziť baktérie, ktoré sú odolné voči bežným antibiotikám.

Preto sa im podávajú širokospektrálne antibiotiká, napríklad Meropeném alebo Vancomycín.

Ani tie však nemusia stačiť. Niekedy sa vyskytnú prípady, keď treba podať ešte rezervnejšie antibiotiká, aby zvládli niektoré superrezistentné nemocničné baktérie.

Nevýhodou širokospektrálnych antibiotík je, že eliminujú normálnu črevnú flóru, preto existuje riziko hnačky, ak sa pacient nakazí baktériou Clostridium difficile. Riziko predstavuje aj nemocničná (nozokomiálna) nákaza zavlečená pri endoskopických výkonoch či rukami personálu.

„Takýmto komplikáciám sa bránime tým, že sa snažíme používať čo najmenej antibiotík, ak to ide. Zároveň dôsledne dezinfikujeme povrchy látkami, ktoré zabíjajú aj spóry baktérie Clostridium difficile, lebo alkohol ich nezabije,“ hovorí lekár a vedec Peter Sabaka.
Fraxiparine a Remdezivir

Covid zvyšuje riziko artériových zrazenín (trombov), pľúcnej embólie či cievnej mozgovej príhody.

Preto sa pacientom podáva nízkomolekulový heparín, napríklad Fraxiparine, ktorý znižuje riziko vzniku krvných zrazenín.

„Máme pacienta, ktorý má trombózu oboch stehenných tepien,“ hovorí Sabaka.

Fraxiparine zvyšuje pravdepodobnosť prežitia pacienta s covidom, no jeho nevýhodou je, že zvyšuje riziko krvácania. „Pacientom sa často objavuje krv v moči, môžu krvácať z konečníka alebo zo zažívacieho traktu. Vyskytuje sa aj tvorba modrín či krvácanie z ďasien,“ opisuje Sabaka nežiaduce účinky lieku, no dodáva, že napriek tomu zachraňuje životy.
Pacientom, ktorí sú chorí len pár dní a nemajú ešte vytvorené protilátky, sa podáva Remdezivir.

V dvoch retrospektívnych štúdiách o liečbe hospitalizovaných pacientov s covidom dosiahol zníženie rizika smrti o 54 percent a 23 percent.

„Sú dôkazy, že Remdezivir skracuje čas na klinické zlepšenie, čím skracuje dĺžku trvania hospitalizácie,“ vraví lekár Peter Sabaka. „Vďaka tomu môžeme pacientov rýchlejšie točiť. Lôžok je málo a pacientov veľa – starých musíme rýchlo prepustiť, aby sme nových mohli rýchlo prijať.“
Ďalšie lieky

Okrem toho pacienti dostávajú lieky na tlmenie horúčky, ak to potrebujú. Ak sa veľa potia, majú nedostatok draslíka, tak im ho dodávajú, buď v tabletkách, alebo priamo do žily.

Pacientom sa podáva aj celá paleta fyziologických roztokov. Ak majú úzkosť, lebo sa im zle dýcha a boja sa, že sa zadusia, dostanú Lexaurin.

Na vykašliavanie majú Ambrobene a proti suchému dráždivému kašľu Kodeín.

Súčasťou podpornej liečby je aj vitamín C a vitamín D. „Síce nemáme dôkazy, že by zlepšovali prežívanie, ale je to relatívne neškodná liečba.“

Ak pacient zadržiava vodu, čo zhoršuje činnosť pľúc, používajú sa diuretiká na podporu močenia, napríklad Furosemid.

Ak je pacient na umelej pľúcnej ventilácii, dostane Propofol, aby ho uspali. Aby organizmus nebojoval s ventilátorom, treba utlmiť aktivitu dýchacieho centra v mozgu, na to slúži Sufentanil. „Je to opiát, niečo ako morfium,“ vysvetlil Sabaka.
Ak to nestačí, pacient sa budí a jeho telo sa bráni ventilátoru, do mixu sa pridávajú ďalšie lieky, Tiapridal alebo Midazolam.

Ak sa pacient uspí, klesne mu krvný tlak, preto sa mu do žily kontinuálne podáva noradrenalín, aby sa znormalizoval.

Mnoho liekov, ktoré sa používajú na uspávanie, vyvoláva závislosť. Po prebudení pacienta sa treba vyrovnať s abstinenčnými príznakmi.

Ivermektín podávali najmä v druhej vlne, keď okolo lieku vzniklo haló, ale bolo to najmä preto, aby bol pacient spokojný, ak si liek doniesol a dožadoval sa ho. „Teraz si ľudia už ivermektín nepýtajú. Máme mnoho pacientov, ktorí ho brali doma, ale keď vidia, že nefunguje, v nemocnici netrvajú na tom, aby sme ho podali,“ povedal Sabaka.

Monoklonálne protilátky v nemocnici nepoužívajú, lebo ich treba nasadiť zavčas, ešte pred hospitalizáciou. „Zatiaľ sme ich v ambulancii podali viac než 100 pacientom a v nemocnici na Kramároch skončili len dvaja z nich, čo je úžasné. Predišli sme mnohým hospitalizáciám,“ povedal lekár.

Monoklonálne protilátky napádajú koronavírus a bránia mu preniknúť do buniek. Liečba takouto pasívnou imunizáciou funguje ako dočasná výpomoc pre imunitný systém, ktorý nemá protilátky po očkovaní.
Protokoly

Sabaka hovorí, že pri liečbe covidu postupujú podľa protokolov National Institute of Health (NIH), americkej inštitúcie zodpovednej za výskum v oblasti medicíny, a takisto podľa protokolov Americkej spoločnosti pre infekčné choroby (Infectious Diseases Society of America, IDSA).

Niekedy si na Kramároch protokoly upravia, ak vyjde nová štúdia, ktorá posunie znalosti o covide ďalej. „Nedávno vyšla veľká randomizovaná štúdia, že pacientom s vysokým D-dimérom, čo je marker nadmerného zrážania krvi, by sa mala podávať vyššia dávka Fraxiparínu, lebo to dramaticky zlepšuje ich prognózu,“ povedal Sabaka a dodal, že novou štúdiou sa riadia, hoci NIH zatiaľ vyššie dávky lieku neodporúča.

„Rovnako ako my však postupujú aj niektoré nemocnice v Británii, takže nejdeme proti svetovým odporúčaniam.“

Lekár povedal, že o lieky proti covidu je extrémny záujem, preto sa niekedy stretávajú s výpadkom na trhu. V takom prípade musia siahnuť po náhradách, ktoré sú však horším variantom.

Podľa Sabaku liečime na Slovensku rovnakými liekmi a postupmi ako inde vo svete.
Pumpy a liečba kyslíkom

Starostlivosť o pacienta neznamená iba to, že sa mu jednorazovo podajú lieky, pretože vyžaduje oveľa väčší servis.

Pacienta treba každé dve hodiny polohovať, treba ho aj umývať, kŕmiť, treba mu merať hladinu cukru a potrebné sú aj ďalšie odbery.

Pacientovi môže ísť naraz päť aj šesť púmp, ktoré mu podávajú roztoky s liekmi, čo potrebuje.
Infúzna liečba nie je synchronizovaná, pacientovi každú chvíľu dotečie, preto ich sestry neustále vymieňajú,“ opisuje Sabaka. Ak sa pumpa pokazí alebo v nej vznikne vzduchová bublina, personál to musí bezodkladne vyriešiť, aby podávanie lieku nebolo prerušené.

Ak pacient vyžaduje kyslík, najprv dostane tvárovú masku, ktorá pri maximálnom prietoku zabezpečí 12 až 15 litrov kyslíka za minútu. Toto je konvenčná oxygenoterapia.

Ak je pacient aj naďalej dušný a má nízku saturáciu, uplatňuje sa vysokoprietoková oxygenoterapia. Do nosných dierok sa mu v takom prípade vháňa každú minútu 60 litrov zmesi kyslíka. „Človek obyčajne vydýcha menej než 60 litrov, ale tento objem plynu je určený aj na to, že vypláchne dýchacie cesty od ostatných plynov. Takýmto spôsobom sa dosiahne vyššia koncentrácia kyslíka v pľúcnych mechúrikoch a krv sa dostatočne okysličí,“ vysvetlil Sabaka.

Kyslík sa do pľúc vháňa pod vysokým tlakom, aby z pľúcnych mechúrikov vytlačil tekutinu a zlepšil tak nežiaduci opuch pľúc. Vysoký tlak zlepšuje aj prestup kyslíka z pľúcnych mechúrikov do krvi.

Pri tejto liečbe je pacient pri vedomí.

Ak mu ani takáto liečba nestačí, pacient je naďalej vyčerpaný, dušný a dramaticky mu klesá saturácia, pristupuje sa k tomu, že sa uspí, zaintubuje a napojí sa na umelú pľúcnu ventiláciu.
Náklady

Desiatky podávaných liekov, prístroje, personál a chod nemocnice stoja nemalé peniaze. „Za liečbu jedného poistenca zaplatíme v priemere približne 2 000 eur, pričom priemerná cena hospitalizácie poistenca s potvrdeným covidom-19, kde bola použitá aj umelá pľúcna ventilácia, prevyšuje 11-tisíc eur,“ uviedla Beata Havelková, podpredsedníčka predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Uvedená cena za hospitalizáciu zahŕňa komplexnú starostlivosť poskytnutú pacientovi.

Na porovnanie, dve dávky vakcíny doplnené o príplatok pre lekára, ktorý očkuje v ambulancii, vyjdú na zhruba 80 eur. „Cenu za vakcíny zdravotná poisťovňa nehradí, hradí iba výkon, čiže podanie vakcíny,“ odpovedala Denníku N Všeobecná zdravotná poisťovňa.

Rozdiel v nákladoch na liečbu jedného pacienta s covidom a zaočkovanie poistenca je pre Všeobecnú zdravotnú poisťovňu 100- až 500-násobný.

Niektorou z vakcín proti covidu sa do konca septembra dalo zaočkovať takmer 1,5 milióna poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Uhradenie výkonov očkovania týchto osôb stálo zdravotnú poisťovňu doteraz viac ako 22 miliónov eur.

Približne 51 miliónov eur však poisťovňa od tohto januára do septembra 2021 vynaložila na liečbu pacientov s covidom.
Očkovanie chráni

Podľa údajov z piatka je v nemocniciach na Slovensku hospitalizovaných 2 945 pacientov s potvrdeným covidom. Z hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných viac ako 81 percent.

Na JIS je 259 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 256 osôb.

Uvedené údaje sú skreslené v neprospech očkovania tým, že medzi zaočkovanými je viac starších a vážne chorých. Ak by sme porovnali rovnaké vekové skupiny, zistili by sme, že nezaočkovaní štyridsiatnici umierajú až 25-krát častejšie než ich zaočkovaní rovesníci, ako písal Denník N začiatkom tohto mesiaca.

V nemocnici na Kramároch odliečili podľa Sabaku od prvej vlny 1 200 ľudí s covidom, z nich okolo tisíc zachránili. „Nemocničnú mortalitu máme od 10 do 20 percent,“ povedal lekár a dodal, že ak je pacient na umelej pľúcnej ventilácii, smrtnosť dosahuje až okolo 50 percent.

Delta spôsobuje, že nástup ochorenia je rýchlejší a pribúdajú aj mladší pacienti. „Na oddelení máme jedného tridsiatnika, doma si zobral asi 20 tabliet ivermektínu, no nepomohlo mu to.“
Dáša_
21.11.21,11:51
Najmladšia osoba na JIS na Kramároch mala 13 rokov.

Sabaka povedal, že keď je na lôžka veľký tlak, lekári musia rozhodovať, koho dajú na JIS podľa prognózy. „Rozhodujeme tak o živote a smrti,“ povedal lekár a dodal, že kolegovia to nezvládajú vždy dobre, aj preto majú k dispozícii psychoterapiu.

Podľa lekára je na Kramároch vyše 80 percent pacientov s covidom nezaočkovaných. Očkovanie chráni – dokazujú to nielen početné štúdie z celého sveta, ale aj takéto skúsenosti z nemocníc.

„Mladého a relatívne zdravého človeka, ktorý by bol zaočkovaný mRNA vakcínou, sme v nemocnici nemali. Raritne sme mali zaočkované osoby, no trpeli vážnou poruchou imunity, napríklad boli po transplantácii orgánu. Niektorí z nich, žiaľbohu, zomreli,“ vraví Sabaka.

Lekár si spomína na jediný prípad osoby zaočkovanej mRNA vakcínou, ktorá nemala poruchu imunity. „Išlo o osemdesiatnika s cukrovkou, zlyhávaním srdca a demenciou.“

Ak hospitalizujú zaočkovaného šesťdesiatnika alebo sedemdesiatnika, takmer výlučne ide o osobu s niektorou z vektorových vakcín: AstraZeneca, Sputnik alebo Janssen. „Týmto ľuďom jednoznačne odporúčam preočkovať sa treťou dávkou,“ vraví Peter Sabaka.
Obmedzenie bielej medicíny

Pre nárast pacientov s covidom sú viaceré nemocnice na pokraji kolapsu.

Zdravotnícky personál je vyčerpaný, obzvlášť preto, že si uvedomuje, že náporu na nemocnice sa dalo predísť, ak by sa zaočkovalo viac ľudí.

Matematici Richard Kollár a Martin Šuster, ktorí sa téme koronavírusu dlhodobo venujú, pripravili scenáre, ako by zhruba vyzerala pandémia, ak by sa na Slovensku zaočkovalo viac ľudí ako teraz.

Títo odborníci hovoria, že ak by sa zaočkovalo 60 percent ľudí, teda o 14 percentuálnych bodov viac ako dnes, situácia by vyzerala výrazne inak. V nemocniciach by podľa ich výpočtov bolo začiatkom tohto týždňa 552 ľudí, čo bola pätina z reálneho počtu.
Dnes je v nemocniciach hospitalizovaných 2 945 pacientov s potvrdeným covidom.

Pre nárast pacientov s covidom sa obmedzuje biela medicína, teda plánované zákroky.

Nezaočkovaní teda negatívne neovplyvňujú iba svoje životy, ale aj životy druhých.
Najhoršie je, keď od očkovania odhovoril lekár

Niektorí nezaočkovaní pacienti lamentujú a ľutujú, že sa nezaočkovali. Iní trvajú na tom, že nemajú covid, všetko je zinscenované, a ak aj ochorenie majú, je to dobré, lebo si budujú prirodzenú imunitu.

Imunológovia však radia, aby sme sa na imunitu po prekonaní ochorenia nespoliehali, a keď to bude vhodné, dali sa preočkovať.

„Máme aj starších pacientov, ktorým rodinní príslušníci zakázali, aby sa dali zaočkovať, alebo ich od očkovania odhovorili,“ povedal Sabaka a dodal, že vinu za zlé rozhodnutie si niekedy vylievajú na zdravotníkoch. „To je pomerne demotivujúce.“

Lekár vraví, že úplne najhoršie je, ak od očkovania odhovorí pacienta jeho všeobecný lekár. „Takých prípadov je veľa,“ hovorí Sabaka. „Asi sme zlyhali, čo sa týka osvety, alebo tí lekári podľahli dezinfoscéne.“ Podľa Sabaku mali na oddelení pacientov, ktorí zomreli, lebo počúvli svojho všeobecného lekára a nedali sa zaočkovať.
Atrofované svalstvo či dlhý covid

V prípade, že pacienta s covidom v nemocnici zachránia, neznamená to, že z nej odchádza úplne fit. Jednak lôžka musia rýchlo točiť, aby ich uvoľnili novým pacientom, ktorí sú na tom horšie, takže na dôkladné preliečenie nie je čas.

A potom – liečba covidu síce zachraňuje život, ale ako sme videli, má množstvo nežiaducich účinkov.

Zopakujme, že pre kortikoidy sa pacientovi môže rozvinúť diabetes. Lieky síce cukrovku nespôsobili, ale ak bol pacient v počiatočnom štádiu, jeho stav mohli zhoršiť. „Stáva sa nám, že pacientov často prepúšťame na liečbu inzulínom,“ vraví Sabaka.

Ak bol pacient na umelej pľúcnej ventilácii, niekoľko týždňov sa nehýbal, jeho svalstvo atrofovalo a má problémy s chôdzou. Potom musí absolvovať dlhé rehabilitácie, aby sa dokázal vrátiť do normálneho života.

Nebezpečenstvo predstavuje aj postcovid (infekcia prebehne, ťažkosti ustúpia, no potom sa objavia znova) a dlhý covid (ťažkosti kontinuálne a dlhodobo pretrvávajú).

Odhaduje sa, že dlhým covidom trpí do 10 percent chorých. Štúdia z Lancetu z januára 2021 ukázala, že až 76 percent hospitalizovaných pacientov má prinajmenšom jeden príznak ochorenia šesť mesiacov od nástupu symptómov."


Dokončenie článku
buchač
21.11.21,11:59
Ja to zhrniem.

Celé je to také...bububu...
Mila123
21.11.21,12:04
Vedenie neustúpilo. Djokovič sa na Australian Open dostane iba ako zaočkovaný
https://sportnet.sme.sk/spravy/tenis-novak-djokovic-ucast-povinne-ockovanie-australian-open-2022/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0xHu3bc1tCYnIZ9g0zJ9PnlkVsNXhO2fewJyMUm OwtTNwolS9ihgAZDJM#Echobox=1637408115
on ich nepotrebuje, oni potrebujú takých ako on
nepotrebuje bubáky???
nepotreboval Vajdu, padol v rebríčku hodnotenia, neboli prize money ........
majkii
21.11.21,12:31
https://dennikn.sk/2612696/vakcina-alebo-desiatky-liekov-denne-liecba-zachranuje-pacientov-ale-moze-viest-k-rozvoju-cukrovky-k-zavislostiam-ci-ku-krvacaniu/?ref=tit1
Môžem sa k tomu vyjadriť? Nie som antivaxer. Pozerala som ten článok, a ja osobne si myslím, že má najmä cieľ prilákať ľudí k očkovaniu. Ale dobre, že si dal linku.
Viem, nemocnice kolabujú. Aj ľudia kolabujú, nielen zdravotníci a nielen z kovidu.

Som v obraze, o tom nepochybuj, takže iba okrajovo: každý užíva aj teraz nejaké lieky, a tie problémy, ktoré sú tam spomenuté, sú presne opísané z príbalových letákov, sú to všetko možné vedľajšie účinky liekov, ale už tam asi nie je, (v tom článku), ako časté sú a kedy môžu vzniknúť. Povedali "a" a nepovedali "b". Preto na mňa článok pôsobí ako strašenie. Dá sa strašením niečo dosiahnuť? Nedočítala som však do konca, nemám predplatné, tak neviem, či sú tam spomínané aj možné interakcie liekov.

Mňa by ešte zaujímalo, či sú niekde publikované aj interakcie vakcíny a iných liekov, nejaké základné pravidlá pre očkovanie.
Neviem či by som tvrdil o článku, ktorý si neprečítam, že je strašením, alebo či v ňom napísali "a" a nepovedali "b". V článku, keďže nemáš predplatený prístup a z článku vidno len zlomok, sa uvádzajú presne lieky, ktoré používajú na liečbu hospitalizovaných pacientov. Neviem, možno pri troche snahy sa dajú pribalove letáky k tým liekom dohľadať na internete, tak ako sú na internete. Napr. na stránkach ŠUKL sú tie o vakcínach. Snáď sú tam aj informácie, ktoré ťa zaujímajú. Ja som už dávnejšie sem dal link na priblove letáky dvoch vakcín, Moderny a Pfize/Biontech, tak skús si pozrieť tie pribalove letáky, snáď sa dozvieš čo potrebuješ o tej inerakcii vacín s liekmi.
lujza.j
21.11.21,12:31
Polka tenisov na okruhu nie je opichana...rok a pol nazad povedal,že ak účasť bude podmienená očko...zváži hranie.....

Včera hrali dvaja neopichani..... plné hladisko....sa im keš,že prišli kuk na neopichanych nehnusila....
Tento rok AO bol bez divákov..... uvidí sa čo bude...čo povie kia...
majkii
21.11.21,12:50
Ja to zhrniem.

Celé je to také...bububu...
Ja to tak nevnímam. ja tam vidím aj kopu zaujímavých a užitočných informácii
anet
21.11.21,13:42
https://pace.coe.int/en/files/29004/html?fbclid=IwAR0f25Lz2wrWtoKyIzQGRrEG2EWH0FCv2455 5abAetuG_t0OtV8tj_6_qvI
Vakcíny proti ochoreniu COVID-19: etické, právne a praktické aspekty
Rozprava zhromaždenia 27. januára 2021 (5. zasadnutie) (pozri dokument 15212,správa Výboru pre sociálne veci, zdravie a trvalo udržateľný rozvoj, spravodajkyňa: pani Jennifer De Temmerman). Text prijatý zhromaždením 27. januára 2021 (5. zasadnutie).
1. Pandémia ochorenia Covid-19, infekčného ochorenia spôsobeného novým koronavírusom SARS-CoV-2, spôsobila v roku 2020 veľké utrpenie. Do decembra 2020 bolo na celom svete zaznamenaných viac ako 65 miliónov prípadov a viac ako 1,5 milióna životov. Bremeno samotnej pandémie, ako aj opatrenia v oblasti verejného zdravia potrebné na boj proti nej zdevastovali svetové hospodárstvo, odhalili už existujúce zlomové línie a nerovnosti (vrátane prístupu k zdravotnej starostlivosti) a spôsobili nezamestnanosť, hospodársky pokles a chudobu.
2. Rýchle zavádzanie bezpečných a účinných vakcín proti ochoreniu Covid-19 na celom svete bude nevyhnutné na potlačenie pandémie, ochranu systémov zdravotnej starostlivosti, záchranu životov a pomoc pri obnove globálnych hospodárstiev. Hoci nefarmaceutické zásahy, ako je fyzický odstup, používanie tvárových masiek, časté umývanie rúk, ako aj odstávky a uzamknutia, pomohli spomaliť šírenie vírusu, miera infekcie teraz opäť stúpa na väčšine sveta. Mnohé členské štáty Rady Európy zažívajú druhú vlnu, ktorá je horšia ako prvá, zatiaľ čo ich obyvateľstvo čoraz viac zažíva "pandemickú únavu" a cíti sa demotivované dodržiavaním odporúčaného správania na ochranu seba a ostatných pred vírusom.
3. Dokonca ani rýchlo nasadené, bezpečné a účinné vakcíny však nie sú okamžitým všeliekom. Po sviatočnej sezóne na konci roka 2020 a začiatkom roka 2021, s tradičnými vnútornými zhromaždeniami, bude miera infekcie vo väčšine členských štátov pravdepodobne veľmi vysoká. Okrem toho francúzski lekári práve vedecky stanovili koreláciu medzi vonkajšími teplotami a mierou výskytu chorôb pri hospitalizáciách a úmrtiach. Je nepravdepodobné, že vakcíny budú stačiť na výrazné zníženie miery infekcie túto zimu - najmä ak vezmeme do úvahy, že dopyt v tomto bode ďaleko prevyšuje ponuku. Preto nebude možné obnoviť zdanie "normálneho života", a to ani za najlepších okolností, najskôr do polovice až konca roka 2021.
atd.
7.3 pokiaľ ide o zabezpečenie vysokého príjmu očkovacej látky:
7.3.1 zabezpečiť, aby boli občania informovaní o tom, že očkovanie nie je povinné a že nikto nie je pod politickým, sociálnym alebo iným tlakom na očkovanie, ak si to neželá;
7.3.2 zabezpečiť, aby nikto nebol diskriminovaný za to, že nebol očkovaný z dôvodu možných zdravotných rizík alebo nechce byť očkovaný;
atd.
misoft
21.11.21,13:44
Body 7.3.1 a 7.3.2 by si mali prečítať naši "hlavúni" tam hore.....
buchač
21.11.21,14:26
Ja to zhrniem.

Celé je to také...bububu...
Ja to tak nevnímam. ja tam vidím aj kopu zaujímavých a užitočných informácii
Posaď XXX ľudí k jednému stolu.
Polovička bude v danej oblasti laická a tá druhá bude ako tak v obraze.
Tí druhí začnú po prečítaní pochybovať a tí prví sa okamžite poserkajú...

Tak mi povedz, že na kieho frasa takéto články...myslené vo všeobecnosti a nehľadiac na médium, ktoré ich púšťajú do sveta.
BXLmiami
21.11.21,14:58
Ja to zhrniem.

Celé je to také...bububu...
Ani nie.
korela
21.11.21,17:22
Možno ste niekto toto video už videli.
Hosťom MUDr. Jancová a jej manžel MUDr. Janco v TV Slovan.
https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=501827868228701&external_log_id=df72a817-745d-435c-a402-70558b3ae567&q=tv%20slovan
Poskytujeme celé vysielanie z 15. novembra 2021 vo verejnom záujme.
Tweety
22.11.21,07:47
Ako si nedávať chémiu do tela
Keď sa pacient dostane s covidom až na ventiláciu, a viac ako 80% z nich sú nezaočkovaní, čaká ho životzachraňujúci koktejl množstva liekov s ešte väčším množstvom nežiadúcich účinkov. To len aby amatérski farmaceuti v uliciach vedeli.

https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEg0mbYZe8CbHHy6gPSOPi9AsbIWsMDssJArGy8-e_dJ_dYkswSeQNUlhtFrv79L_cdpdDIIH-yIaVgA1oQ8sR016ApzWKqfxUP-MRMbCacTTIVAKzcYTZ5ul10JR3E1kd4prwYtYNfUQ5ZoAb04BY Grsm0AKXCwUWcCIQd35-pEAKIBH1eawv7stC3D2A=w640-h462
lujza.j
22.11.21,08:11
Jarka 1
22.11.21,08:40
lui, je to drahé a máme toho málo. Nijako nespochybňujem liečbu pacientov v nemocniciach a obsah podávaných liečiv.

Prijala by som však v tejto dobe, aby sa rozšíril obsah informácií. Nielen informácie z nemocníc. Chýba mi každodenné masírovanie širokej verejnosti informáciami čo robiť, ak si všimnem prvé príznaky a nemusí to byť nakoniec covid.

Začínať by to malo tým, aby sa pacient v prvom rade hneď nezbláznil od strachu, pokračovať tým, čo robiť, ak sa mu nedarí dovolať k lekárovi a pokračovať čím a v akom množstve by sa mal inak zdravý človek bez vážnych diagnóz začať napchávať.

V neposlednom rade pridať informácie o tom, že aj nehospitalizovaný pacient má šancu dostať sa napr. na RTG. Samozrejme s informáciami za akých podmienok.

Končiť by to malo tým, koľko tisíc pacientov zvládlo ochorenie v domácej liečbe a zdôraznením, že nie každí musí nevyhnutne zomrieť. Na záver by mal byť samozrejmosťou PCR test na náklady štátu.

Takýmto manuálom masírovať ľuďom mozgy počas celého dňa. Museli by sa tak nevyhnutne vyrovnať informácií. Už by neboli jednostranné.
ivka70
22.11.21,08:56
lui, je to drahé a máme toho málo. Nijako nespochybňujem liečbu pacientov v nemocniciach a obsah podávaných liečiv.

Prijala by som však v tejto dobe, aby sa rozšíril obsah informácií. Nielen informácie z nemocníc. Chýba mi každodenné masírovanie širokej verejnosti informáciami čo robiť, ak si všimnem prvé príznaky a nemusí to byť nakoniec covid.

Začínať by to malo tým, aby sa pacient v prvom rade hneď nezbláznil od strachu, pokračovať tým, čo robiť, ak sa mu nedarí dovolať k lekárovi a pokračovať čím a v akom množstve by sa mal inak zdravý človek bez vážnych diagnóz začať napchávať.

V neposlednom rade pridať informácie o tom, že aj nehospitalizovaný pacient má šancu dostať sa napr. na RTG. Samozrejme s informáciami za akých podmienok.

Končiť by to malo tým, koľko tisíc pacientov zvládlo ochorenie v domácej liečbe a zdôraznením, že nie každí musí nevyhnutne zomrieť. Na záver by mal byť samozrejmosťou PCR test na náklady štátu.

Takýmto manuálom masírovať ľuďom mozgy počas celého dňa. Museli by sa tak nevyhnutne vyrovnať informácií. Už by neboli jednostranné.

Ale ved tieto informcie su dostupne, len je vela ludi, ktori ich ani nechcu citat. Alebo teda citaju selektivne to, co chcu.

Napriklad si staci spocitat, ake percento pozitivne testovnych konci v nemocniciach.
Co su oba udaje zverejnovane, ani ich netreba specialne hladat.

Zvysok pozitivne testovanych teda musel zvladnut chorobu doma.
Rozhodne je to ovela vyssie percento ako tych v nemocniciach.

Co sa tyka informovania, tam by mal fungovat jednoznacne tok informacii od prktickeho lekara, co u niektorych funguje, u niektorych nie.
Nemyslim ,ze vseobecne pravidla zverejnovane nejakym uradom, by v tomto pomohli viac.

PCR testy objednane lekarom su hradene poistovnami, ci sa nieco zmenilo?
buchač
22.11.21,08:59
anet
22.11.21,09:42
Začínať by to malo tým, aby sa pacient v prvom rade hneď nezbláznil od strachu, pokračovať tým, čo robiť, ak sa mu nedarí dovolať k lekárovi a pokračovať čím a v akom množstve by sa mal inak zdravý človek bez vážnych diagnóz začať napchávať.
K tomu mozem povedat iba tolko, ze vdaka za moju normalnu lekarku, cely cas ordinuje, cokolvek potrebujem pomoze. Na druhej strane, ked uz k nej idem, tak "nakupim" aj do zasoby ;) lebo taka nadcha je pre mna "smrtelna" choroba. Ked neviem dychat nosom, som fakt riadne nasrana.
Kvaka
22.11.21,09:46
Ja vnímam informovanosť ako Jarka, info sú podľa mňa viac menej jednostranne prezentované, chýbajú tie základné rady, čo robiť, ak ochoriem, tie by mali na nás denne vyskakovať z médií. Stále vnímam iba tie, čo prispievajú k šíreniu paniky a strachu.

Vždy nájdem na prvý pohľad počty pozitívnych, % pozitívnych z počtu testov, počty v nemocniciach a počty zomretých. K tomu by mali byť na prvý pohľad viditeľné aj tie iné údaje, už vypočítané, koľko sa z nich lieči doma, ako postupovať, ak som chorý a očkovaný, ak som chorý a neočkovaný, ak mám zníženú imunitu, atď. Napríklad aj nejaké odporúčania, ako postupovať, ak sa jeden člen domácnosti nemôže dať zaočkovať zo zdravotných dôvodov.

Inak povedané, tie negatíva sú servírované denne ako na tanieri, tie pozitívne si musíme vypočítať či dohľadať. Takto ľudí nedostaneme na očkovanie, prídu tam iba tí, čo najviac spanikárili, keď vidia iba tie zlé čísla a samé odstrašujúce prípady.
Jarka 1
22.11.21,09:46
ivka, ide mi o informácie cez televíziu a rádio. Tam sú jednostranné informácie. Je veľa ľudí, ktorí čerpajú informácie len z týchto médií, lebo sa nekamarátia s internetom. A môžeš mi veriť, že sú z toho riadne vystrašení.

Prečo by sme mali dostať na tanieri prepočítané informácie len z jedného uhla pohľadu a tie ostatné si niekde pohľadať, prečítať a prepočítať.
Jarka 1
22.11.21,09:52
buchy sem pridal link ohľadne informovanosti. Prečítala som a nezabudla som pozrieť aj komentáre. Tie nebudem komentovať. Je to zbytočné.
Tweety
22.11.21,10:28
Tweety
22.11.21,10:44
Ako si nedávať chémiu do tela
Keď sa pacient dostane s covidom až na ventiláciu, a viac ako 80% z nich sú nezaočkovaní, čaká ho životzachraňujúci koktejl množstva liekov s ešte väčším množstvom nežiadúcich účinkov. To len aby amatérski farmaceuti v uliciach vedeli.

https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEg0mbYZe8CbHHy6gPSOPi9AsbIWsMDssJArGy8-e_dJ_dYkswSeQNUlhtFrv79L_cdpdDIIH-yIaVgA1oQ8sR016ApzWKqfxUP-MRMbCacTTIVAKzcYTZ5ul10JR3E1kd4prwYtYNfUQ5ZoAb04BY Grsm0AKXCwUWcCIQd35-pEAKIBH1ewv7stC3D2A=w640-h462
Mínuskárom: myslíte si, že tou mínuskou sa niečo zmení na tejto skutočnosti? Ale ak sa vám tým uľaví, tak nech sa páči.
Mila123
22.11.21,11:00
Možno ste niekto toto video už videli.
Hosťom MUDr. Jancová a jej manžel MUDr. Janco v TV Slovan.
https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=501827868228701&external_log_id=df72a817-745d-435c-a402-70558b3ae567&q=tv%20slovan
Poskytujeme celé vysielanie z 15. novembra 2021 vo verejnom záujme.
https://www.slus.sk/o-nas/
MUDr. Andrej Janco, prezident SLÚŠ, Interná diabetologická metabolická ambulancia
lujza.j
22.11.21,11:05
Jarka...ja len keby niekto...prilepil to lekár na fb....tak som posunula sem...
korela
22.11.21,11:47
Možno ste niekto toto video už videli.
Hosťom MUDr. Jancová a jej manžel MUDr. Janco v TV Slovan.
https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=501827868228701&external_log_id=df72a817-745d-435c-a402-70558b3ae567&q=tv%20slovan
Poskytujeme celé vysielanie z 15. novembra 2021 vo verejnom záujme.
https://www.slus.sk/o-nas/
MUDr. Andrej Janco, prezident SLÚŠ, Interná diabetologická metabolická ambulancia
Môžem sa ťa spýtať, prosím ťa, aký to má súvis s mojím príspevkom? Bola som zvedavá na názor iných ľudí, väčšina z nás tu má v rodine malé deti. To bol jediný dôvod, prečo som to sem priložila, pretože zatiaľ sa k tomuto "fenoménu" vyjadrila iba praktická lekárka z Brna, ale nešla do takých odborných informácií ako MUDR. Jancová, detská gastroeneterologička.
Tie informácie musia byť dosť desivé najmä pre zaočkovaných rodičov.
Lekárka z Brna si všimla iné súvislosti v období po začiatku očkovania u svojich pacientov, ktoré vyhodnotila ako súvis s očkovaním.

(TV SLOVAN: NEOČKOVANÉ DETI SÚ V PRÍTOMNOSTI OČKOVANÝCH OSÔB VO VEĽKOM NEBEZPEČENSTVE! MUDR. JANCOVÁ A MUDR. JANCO PRINÁŠAJÚ MIMORIADNE ZÁVAŽNÉ VEDECKÉ ZISTENIA. ALARM A BUDÍČEK PRE VŠETKÝCH RODIČOV! – TOP INFO!!! VIDEO SK, 30min)

Evidovala som iba existenciu Dr. Janca, nemám ho vo svojom zábere. V tomto videu začína hovoriť o svojich zisteniach z ambulancie prvá, časť s ním som nevidela.
Mila123
22.11.21,12:05
Možno ste niekto toto video už videli.
Hosťom MUDr. Jancová a jej manžel MUDr. Janco v TV Slovan.
https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=501827868228701&external_log_id=df72a817-745d-435c-a402-70558b3ae567&q=tv%20slovan
Poskytujeme celé vysielanie z 15. novembra 2021 vo verejnom záujme.
https://www.slus.sk/o-nas/
MUDr. Andrej Janco, prezident SLÚŠ, Interná diabetologická metabolická ambulancia
Môžem sa ťa spýtať, prosím ťa, aký to má súvis s mojím príspevkom? Bola som zvedavá na názor iných ľudí, väčšina z nás tu má v rodine malé deti. To bol jediný dôvod, prečo som to sem priložila, pretože zatiaľ sa k tomuto "fenoménu" vyjadrila iba praktická lekárka z Brna, ale nešla do takých odborných informácií ako MUDR. Jancová, detská gastroeneterologička.
Tie informácie musia byť dosť desivé najmä pre zaočkovaných rodičov.
Lekárka z Brna si všimla iné súvislosti v období po začiatku očkovania u svojich pacientov, ktoré vyhodnotila ako súvis s očkovaním.

(TV SLOVAN: NEOČKOVANÉ DETI SÚ V PRÍTOMNOSTI OČKOVANÝCH OSÔB VO VEĽKOM NEBEZPEČENSTVE! MUDR. JANCOVÁ A MUDR. JANCO PRINÁŠAJÚ MIMORIADNE ZÁVAŽNÉ VEDECKÉ ZISTENIA. ALARM A BUDÍČEK PRE VŠETKÝCH RODIČOV! – TOP INFO!!! VIDEO SK, 30min)

Evidovala som iba existenciu Dr. Janca, nemám ho vo svojom zábere. V tomto videu začína hovoriť o svojich zisteniach z ambulancie prvá, časť s ním som nevidela.
konšpirátor je........ som presvedčená, že do 3. rokov od jeho súčasného "antikovidového" pôsobenia nebude mať komu robiť prezidenta SLÚŠ, naši 3 lekári, kt. robíme účtovníctvo ukončili členstvo v Únii, je dobrovoľné......
korela
22.11.21,12:06
Ide aj o to, že pri nástupe vakcín som si zisťovala ich princíp, a do googla som zadala iba mRNA bez vakcíny. Na zahraničnej stránke ...používa ich dotyčný štát asi 20 r. u zvierat. Nikdy nezaočkuje celé stádo, ... pretože netreba....
Dcéra dostala náhodou termín v deň mojich narodenín, ale aj tak som nemala odvahu sa jej o tom zmieniť. Asi som mala. Od očkovania mojich detí žijem v neistote. Prišla sem v eufórii, že neostanú od nás odrezaní.
Najväčšie množstvo S-proteínu očkovaní produkujú aj do svojho okolia v prvých dňoch (píše sa o dvoch dňoch).
Osobne pripúšťam súvis s účinkom u zvierat a zisteniami týchto dvoch lekárok.
Ak by to bola pravda, a ja by som ten text ako laička pochopila správne, tak stačí, aby nezaočkovaný sedel, pohyboval sa hoci i v MHD, vlakoch, lietadlách, proste hocikde pri zaočkovaných, tak tam môže dochádzať k reakcii.
A Jancovej zistenia, ak by boli pravdivé, tak sú desivé. Všetko má s kolegami profesionálne zdokumentované. Predpokladám, že sa nepotrebuje pred nikým znemožniť.
korela
22.11.21,12:16
Možno ste niekto toto video už videli.
Hosťom MUDr. Jancová a jej manžel MUDr. Janco v TV Slovan.
https://www.facebook.com/watch/?ref=search&v=501827868228701&external_log_id=df72a817-745d-435c-a402-70558b3ae567&q=tv%20slovan
Poskytujeme celé vysielanie z 15. novembra 2021 vo verejnom záujme.
https://www.slus.sk/o-nas/
MUDr. Andrej Janco, prezident SLÚŠ, Interná diabetologická metabolická ambulancia
Môžem sa ťa spýtať, prosím ťa, aký to má súvis s mojím príspevkom? Bola som zvedavá na názor iných ľudí, väčšina z nás tu má v rodine malé deti. To bol jediný dôvod, prečo som to sem priložila, pretože zatiaľ sa k tomuto "fenoménu" vyjadrila iba praktická lekárka z Brna, ale nešla do takých odborných informácií ako MUDR. Jancová, detská gastroeneterologička.
Tie informácie musia byť dosť desivé najmä pre zaočkovaných rodičov.
Lekárka z Brna si všimla iné súvislosti v období po začiatku očkovania u svojich pacientov, ktoré vyhodnotila ako súvis s očkovaním.

(TV SLOVAN: NEOČKOVANÉ DETI SÚ V PRÍTOMNOSTI OČKOVANÝCH OSÔB VO VEĽKOM NEBEZPEČENSTVE! MUDR. JANCOVÁ A MUDR. JANCO PRINÁŠAJÚ MIMORIADNE ZÁVAŽNÉ VEDECKÉ ZISTENIA. ALARM A BUDÍČEK PRE VŠETKÝCH RODIČOV! – TOP INFO!!! VIDEO SK, 30min)

Evidovala som iba existenciu Dr. Janca, nemám ho vo svojom zábere. V tomto videu začína hovoriť o svojich zisteniach z ambulancie prvá, časť s ním som nevidela.
konšpirátor je........ som presvedčená, že do 3. rokov od jeho súčasného "antikovidového" pôsobenia nebude mať komu robiť prezidenta SLÚŠ, naši 3 lekári, kt. robíme účtovníctvo ukončili členstvo v Únii, je dobrovoľné......

Ak si ešte stále nepochopila, video som priložila iba kvôli nej, neodkláňaj môj príspevok na jej manžela, prosím ťa.

Ten rozhovor si môžeš vypočuť aj pri práci v domácnosti, aby si nestratila svoj čas, a potom tu reaguj. Reaguješ ani nevieš na čo.
Dnes ľuďom stačí, žiaľ, iba červené súkno a nie hlad po pravde. Sama žiješ v strachu, v tvojom prípade zbytočnom, nie je to dobré pre nikoho v spoločnosti. Skôr naopak, lebo to vytvára protitlak.
Tak či tak to video, odporúčam pre všetkých zaočkovaných rodičov, ev. starých rodičov, ak žijú v jednej domácnosti s malými nezaočkovanými deťmi. Lebo keby sa vyskytli nejaké príznaky, a detský lekár by ich nevyhodnotil dobre, tak sa môžu ev. posunúť o dvere ďalej a nenechať svoje dieťa nedovyšetrené.
korela
22.11.21,12:43
ZKUŠENOST PRAKTICKÉ LÉKAŘKY (ukázka) – MUDr. Andrea Málková (19. 5. 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=dzMS19WAXN4&ab_channel=GoschaTV1
buchač
22.11.21,13:06
ZKUŠENOST PRAKTICKÉ LÉKAŘKY (ukázka)[/url]
Len som videl jeden link a hneď bolo všetko jasnejšie.

Spolok drbnutých a na ich čele nositeľ Řádu Bludnej balvan...
--------------------------------------
...a niečo o dotyčnej doktorečke..


Náš web nedávno psal o videu Hnutí CESTA, na kterém vystupují některé lékařky, které vyzývají k opatrnosti při očkování. Jednou z nich je MUDr. Andrea Málková, která tvrdí, že je praktickou lékařkou, ale ve skutečnosti v ordinaci kombinuje čínské byliny s akupunkturou a homeopatií.

Na Google a portálu Známý lékař má velké množství negativní hodnocení. Všechna byla publikována dávno před pandemií:

„Doktorka bez zájmu o pacienta a špetky empatie. Když ji potkáte, vlastně nechápete, proč tuhle práci dělá.“
„Děs, potřebovala jsem předepsat prášky na tlak, moje doktorka má dovolenou, po 6 telefonátech, kdy mi sestra slibovala, jak recept pošle, neuměla ani mluvit, natož něco zařídit mi samozřejmě neposlala nic.“
„Paní doktorka neumí komunikovat s pacienty, což je u praktického lékaře jedna z nejdůležitějších dovedností. Doporučuju vám totéž, co doporučila ona mně: najděte si jiného lékaře.“
„Nejen, že nestíhá, protože si nabrala pacienty kvůli penězům (za sezení chce 1 500,- Kč), ale navíc je opravdu neschopná. Naučil jsem se od ní zajímavý slovní obrat: “na to nemám názor”, což znamená, že o problému neví vůbec nic.“
„Protivná doktorka, jde jí jen o peníze, empatie nula. Sestra neschopná.“
„Nejsem člověk, který by k lékaři chodil s každou rýmečkou. Když už se tam vydám, mám zpravidla horečku, silný kašel a dutiny ucpané silnou rýmou. V tomto stavu čekám v čekárně zpravidla hodinu či déle, ačkoli jsem ve frontě druhá, třetí. Říkám si, že to bude tím, že se paní doktorka chce každému pacientovi řádně a důkladně věnovat, takže nic nenamítám. Jenže očekávám stejný přístup a jsem zklamána. Když paní doktorce líčím, s jakým problémem za ní jdu (stručně – mám teplotu tolik a tolik, bolí mě v krku…), je velice netrpělivá, neustále mi skáče do řeči, často mě ani nenechá domluvit. Zběžně se podívá do krku a už mě pakuje k sestře. Její léčba u mě přitom funguje tak v polovině případů. Taky když chci řešit jakékoli administrativní úkony, je to běh na dlouhou trať. Telefonicky se domluvíme, co si musím s sebou přinést, ale na místě je vždy všechno jinak. A ještě dostanu kartáč, že něco nemám. Posledně mě “pobavilo”, když jsem zjistila, že čas označený jako “objednaní pacienti” není určen pro pacienty, kteří se objednají. Bylo úterý odpoledne, bylo mi zle a paní doktorka ve středu akutní případy neřeší. Volala jsem proto, zda není volný nějaký čas následující den odpoledne. Sestra mi sdělila, že to nejde, protože “zítra jsou jen objednaní pacienti”. Namítla jsem, že právě proto volám – abych se objednala. Sestra mi však jen zopakovala předešlou odpověď, jako zaseknutý gramofon. Nabyla jsem z toho dojmu, že obyčejný smrtelník si u paní doktorky Málkové může dovolit být nemocný pouze čtyři hodiny týdně, jinak nemá nárok na vyšetření a lékařskou pomoc.“
„K paní doktorce chodím už asi 7 let. Nejsem příliš náročný pacient. Cca 2x ročně k ní zajdu s nějakým nachlazením, chřipkou nebo angínou, jinak musím zaklepat není potřeba, abych k lékařce chodila. První špatná zkušenost přišla, když jsem jednou ráno akutně – neobjednaná došla s nateklým krkem, příšernou rýmou a bolestí uzlin. Bylo mi sděleno, že je to chřipka a dostala jsem předepsané dvoje homeopatika, které jsem měla jíst skoro po hrstích několikrát denně a že to odezní. Bohužel jsem ještě ten den v noci musela jet na pohotovost na píchání zánětu středního ucha…“

Čítať celé, rozobrali ju tam na drobné, že ako klame.....
https://manipulatori.cz/mudr-andrea-malkova-aneb-kdo-kaze-o-nebezpecnosti-vakcin/
korela
22.11.21,16:16
ZKUŠENOST PRAKTICKÉ LÉKAŘKY (ukázka)[/url]
Len som videl jeden link a hneď bolo všetko jasnejšie.

Spolok drbnutých a na ich čele nositeľ Řádu Bludnej balvan...
--------------------------------------
...a niečo o dotyčnej doktorečke..


Náš web nedávno psal o videu Hnutí CESTA, na kterém vystupují některé lékařky, které vyzývají k opatrnosti při očkování. Jednou z nich je MUDr. Andrea Málková, která tvrdí, že je praktickou lékařkou, ale ve skutečnosti v ordinaci kombinuje čínské byliny s akupunkturou a homeopatií.

Na Google a portálu Známý lékař má velké množství negativní hodnocení. Všechna byla publikována dávno před pandemií:

„Doktorka bez zájmu o pacienta a špetky empatie. Když ji potkáte, vlastně nechápete, proč tuhle práci dělá.“
„Děs, potřebovala jsem předepsat prášky na tlak, moje doktorka má dovolenou, po 6 telefonátech, kdy mi sestra slibovala, jak recept pošle, neuměla ani mluvit, natož něco zařídit mi samozřejmě neposlala nic.“
„Paní doktorka neumí komunikovat s pacienty, což je u praktického lékaře jedna z nejdůležitějších dovedností. Doporučuju vám totéž, co doporučila ona mně: najděte si jiného lékaře.“
„Nejen, že nestíhá, protože si nabrala pacienty kvůli penězům (za sezení chce 1 500,- Kč), ale navíc je opravdu neschopná. Naučil jsem se od ní zajímavý slovní obrat: “na to nemám názor”, což znamená, že o problému neví vůbec nic.“
„Protivná doktorka, jde jí jen o peníze, empatie nula. Sestra neschopná.“
„Nejsem člověk, který by k lékaři chodil s každou rýmečkou. Když už se tam vydám, mám zpravidla horečku, silný kašel a dutiny ucpané silnou rýmou. V tomto stavu čekám v čekárně zpravidla hodinu či déle, ačkoli jsem ve frontě druhá, třetí. Říkám si, že to bude tím, že se paní doktorka chce každému pacientovi řádně a důkladně věnovat, takže nic nenamítám. Jenže očekávám stejný přístup a jsem zklamána. Když paní doktorce líčím, s jakým problémem za ní jdu (stručně – mám teplotu tolik a tolik, bolí mě v krku…), je velice netrpělivá, neustále mi skáče do řeči, často mě ani nenechá domluvit. Zběžně se podívá do krku a už mě pakuje k sestře. Její léčba u mě přitom funguje tak v polovině případů. Taky když chci řešit jakékoli administrativní úkony, je to běh na dlouhou trať. Telefonicky se domluvíme, co si musím s sebou přinést, ale na místě je vždy všechno jinak. A ještě dostanu kartáč, že něco nemám. Posledně mě “pobavilo”, když jsem zjistila, že čas označený jako “objednaní pacienti” není určen pro pacienty, kteří se objednají. Bylo úterý odpoledne, bylo mi zle a paní doktorka ve středu akutní případy neřeší. Volala jsem proto, zda není volný nějaký čas následující den odpoledne. Sestra mi sdělila, že to nejde, protože “zítra jsou jen objednaní pacienti”. Namítla jsem, že právě proto volám – abych se objednala. Sestra mi však jen zopakovala předešlou odpověď, jako zaseknutý gramofon. Nabyla jsem z toho dojmu, že obyčejný smrtelník si u paní doktorky Málkové může dovolit být nemocný pouze čtyři hodiny týdně, jinak nemá nárok na vyšetření a lékařskou pomoc.“
„K paní doktorce chodím už asi 7 let. Nejsem příliš náročný pacient. Cca 2x ročně k ní zajdu s nějakým nachlazením, chřipkou nebo angínou, jinak musím zaklepat není potřeba, abych k lékařce chodila. První špatná zkušenost přišla, když jsem jednou ráno akutně – neobjednaná došla s nateklým krkem, příšernou rýmou a bolestí uzlin. Bylo mi sděleno, že je to chřipka a dostala jsem předepsané dvoje homeopatika, které jsem měla jíst skoro po hrstích několikrát denně a že to odezní. Bohužel jsem ještě ten den v noci musela jet na pohotovost na píchání zánětu středního ucha…“

Čítať celé, rozobrali ju tam na drobné, že ako klame.....
https://manipulatori.cz/mudr-andrea-malkova-aneb-kdo-kaze-o-nebezpecnosti-vakcin/
Išla som sa pozrieť, ako si pozametal.
Ja si tiež rada pozriem hodnotenia lekárov a ako ich pacient by som to mohla aj posúdiť, či sú ako-tak objektívne. Sama som sa však zatiaľ nevyjadrila k žiadnemu či v dobrom alebo zlom. Z ​hodnotení si urobiť štatistiku je nezmysel.
​Najlepšia je osobná skúsenosť. Okrem toho tam má prevahu spokojných a dokonca odporúčacích hodnotení, nájdu sa aj neutrálne, resp. pol na pol. Celkove má z 5 3,5 pol hviezdičky, tak to asi katastrofa nebude.
kukučka
22.11.21,21:42
korela
22.11.21,22:58
„Odpůrci si uvědomí, že se buď nechají očkovat, nebo zemřou,“ tvrdí premiér Orbán

https://echo24.cz/a/StBBQ/odpurci-si-uvedomi-ze-se-budnechaji-ockovat-nebo-zemrou-tvrdi-premier-orban
korela
22.11.21,23:32
Časový zber od 18.2. po 16.11.

Situace ve střední Evropě

Nová mapa ukazující vývoj v České republice a sousedních zemích: Německu, Polsku, Slovensku, Rakousku a Maďarsku. Oficiální data pocházejí z příslušných ministerstev, aktualizace probíhá vždy k půlnoci předešlého dne a členění je nastaveno podle okresů a obcí s rozšířenou působností.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/unikatni-mapa-vsech-obci-v-cesku-kde-se-prave-ted-siri-koronavirus-124624
misoft
23.11.21,06:16
Hmmmm.... nejako si sa zamerala na Česko.... pritom to, čo sa u nich deje, pre nás neplatí. Čo keby si sa tak zamerala na SLOVENSKO, pretože české štatistiky sú tu pre nás absolútne, ale ABSOLÚTNE irelevantné (inými slovami povedané - sú nám na ****).
Kvaka
23.11.21,07:27
Korela, na tej poslednej mape v tom časovom zbere od februára doteraz je krásne vidno, ako sa to premorovalo. Leto takmer nič a od konca októbra sa to prudko sfarbovalo. Rakúsko a Česko je na tom horšie ako my. Duški, pusti si to, nájdeš aj svoje mesto. :)
buchač
23.11.21,07:37
Duški, pusti si to, nájdeš aj svoje mesto. :)
Zadal som si tri lokality...jednu nevyhodilo vôbec.
Tie dve poskytli nejaké numerá, ktorým sa mi nechce absolútne veriť.

" V některých obcích se mohou objevovat dočasně nesrovnalosti. Přesné informace průběžně zjišťujeme. "

Takže také informácie sú u mňa na dve veci...
Kvaka
23.11.21,08:35
Pustil si si ten graf aj s tou šípkou? Ako interaktívnu mapu? O to mi išlo, zmeny farieb podľa dní od jari doteraz, aj keď nie sú pravidelne aktualizované niektoré údaje, vidno, kde kedy a ako sa premorovalo. Nemôžu tam byť všetky mestá, asi okresné iba, ale ja som Dušanovi písala o jeho meste. :)
citujem: "Oficiální data pocházejí z příslušných ministerstev, aktualizace probíhá vždy k půlnoci předešlého dne a členění je nastaveno podle okresů a obcí s rozšířenou působností.".
Dáša_
23.11.21,09:35
Nandrolon sa tu stále neukázal? Lebo to je už dosť dlho. Tak snáď je (alebo bude) v poriadku
Kvaka
23.11.21,09:48
Písal, včera doobedu u Blažkovej. Dúfam, že sa všetci z toho dostanú bez následkov.
lujza.j
23.11.21,10:22
.
Kvaka
23.11.21,11:44
Včera ma zaujal popis priebehu kovidu: "Covid mi prebehol celým telom a evidentne všetkými chronickými aj staršími ťažkosťami, ktoré v tele na krátku dobu opäť pripomenul.

Moje dietko, ktoré má mimoriadne silné reakcie na očkovanie (nedonosené), takto popísalo pred pár mesiacmi stav po druhej dávke očko, dokonca borelióza sa pripomenula.

Spolužiačka diabetička keď mala na jar kovid, padla do hypo, prebrala sa až v nemocnici.

Moja lekárka v lete povedala, že kovid obvykle napadne tie najslabšie orgány v tele, nemusí hneď pľúca.

Mám 4 informácie, 4 fakty. Možno aj iní majú nejakú skúsenosť v týchto súvislostiach?
buchač
23.11.21,12:14
Možno aj iní majú nejakú skúsenosť v týchto súvislostiach?
Irony on :
Ja ti ráno vstanem a šecko ma bolí...

Moje dietko vidí biely plášť a má dosť.

Ja diabetik občas poruším režim a potom sú to fofry, aby išiel cukor hore

Múdra lekárka...a to ju učili v škole ???
Irony off.

Ale faktov mám v zálohe plno.
Kvaka
23.11.21,12:29
Lekárka múdra, uznávaná, prešlo ňou množstvo kovidových, jej postreh. Irony off.

Čo majú tvoje fakty s mojou otázkou?
korela
23.11.21,12:45
Hmmmm.... nejako si sa zamerala na Česko.... pritom to, čo sa u nich deje, pre nás neplatí. Čo keby si sa tak zamerala na SLOVENSKO, pretože české štatistiky sú tu pre nás absolútne, ale ABSOLÚTNE irelevantné (inými slovami povedané - sú nám na ****).
Máš tam aj S l o v e n s k o. Tie hviezdičky si si mohol odpustiť. Asi zafungovalo aj tu červené súkno.
.
Ďakujem Kvake, že ti tú mapu vysvetlila, áno, ide o poslednú v poradí. S takou mapou celej V4 plus Nemecko som sa ešte nestretla, kde sa tam spomína iba Česko? Reagujete s buchačom na Česko úplne neprimerane. Nie sme tak dlho rozdelení od seba, mali sme spoločné zákony, normy, mnohé ostali rovnaké. Psychicky sme a budeme stále nejako prepojení, preto si rada porovnávam ich stav skoro v čomkoľvek. Koľko našich ľudí tam pracuje a študuje a odchádza natrvalo?

Letavizu nedávno priložil/-la výborný link z Pravdy o výrobe očkovacích látok v minulosti na Slovensku, v tomto zmysle už dávno chcem napísať príspevok, prečo by sme mali ešte aj dnes vnímať Česko, veď skoro všetky generálne riaditeľstvá a finalizácia slov. výrobkov boli v Česku. Ak si niekto uvedomuje, o čo v podstate išlo.
.
Tá mapa je výnimočná v tom, že ukazuje priebeh šírenia v čase nášho a najbližších štátov, leto bolo úplne čisté, dobrá informácia kvôli pobytom v nemocniciach.
buchač
23.11.21,12:55
Reagujete s buchačom na Česko úplne neprimerane. Nie sme tak dlho rozdelení od seba, mali sme spoločné zákony, normy, mnohé ostali rovnaké. Psychicky sme a budeme stále nejako prepojení, preto si rada porovnávam ich stav skoro v čomkoľvek. Koľko našich ľudí tam pracuje a študuje a odchádza natrvalo?
OT

Keby si mala primerané skúsenosti, možno by si iné vravela. Lenže ty tie negatívne nebudeš mať...kontrolné otázky na telo nedávam, nedostal by som na ne odpoveď.

Koľko ľudí tam pracuje, študuje a aj ostane ?
Nuž je to smutné, veľmi smutné, že sa dotyční vyondia na rodnú hrudu...?????
Polož si otázku aj inak...koľko čechov pracuje na Slovensku, koľko ich tu študuje a koľkí z nich tu aj ostane ?

...a nevyhovoríš mi v žiadnom prípade názor, že si na čechy zaťažená a aj nejako previazaná.

P.S.:
Od vzniku Československa nás brali ako nutné zlo, vydrbávali na každom kroku a za každých okolností....
Ono sa to teraz deje ale aj v samostatnom Slovensku.
Blava sú také Čechy...a ten zvyšok Slovenska je to isté, ako to bolo aj predtým.
misoft
23.11.21,12:58
Tak ti to napíšem inak - pozrela si si pri tých mapkách zdroje informácií?
Asi si si to ani nevšimla!
"Situace ve střední Evropě"
mapka
"data jsou aktuální vždy k půlnoci předešlého dne; některé země neprovádějí denní aktualizaci (např. o víkendech)
zdroje: Robert Koch Institute, OGD Österreich, ÚZIS, MC Polska"
Teda informácie od Nemcov, Rakušákov, Poliakov a Čechov. Ale od NCZI tam nie sú zdroje - oni len preberali to, čo bolo zverejnené niekde v tlači....
Nezosmiešňuj sa!
Už som ti písal - nekŕm nás údajmi, čo sa deje v Čechách - to si vieme zistiť aj sami, keď sa presurfujeme na české stránky. Alebo, keď na tom tak trváš - prečo si ešte tu a nie na českých stránkach a v českých krajinách.
Mila123
23.11.21,16:38
anet
23.11.21,16:58
Ale faktov mám v zálohe plno.
Ja to zhrniem podla mna, ked sa po druhej tabletke necitim lepsie je na HO*NO :D
Keby som mala v sebe 2 vakci a dostala virus bolo by to na HO*NO a este k tomu riadne nasrana :D Zasadne do seba opakovane netrepem nieco, co nefunguje :D
Mila123
23.11.21,16:59
Ale faktov mám v zálohe plno.
Ja to zhrniem podla mna, ked sa po druhej tabletke necitim lepsie je na HO*NO :D
Keby som mala v sebe 2 vakci a dostala virus bolo by to na HO*NO a este k tomu riadne nasrana :D Zasadne do seba opakovane netrepem nieco, co nefunguje :D
ATB zaberá už po 2. tbl.? neverím.....
buchač
23.11.21,17:03
Ale faktov mám v zálohe plno.
Ja to zhrniem podla mna, ked sa po druhej tabletke necitim lepsie je na HO*NO :D
Keby som mala v sebe 2 vakci a dostala virus bolo by to na HO*NO a este k tomu riadne nasrana :D Zasadne do seba opakovane netrepem nieco, co nefunguje :D
Ja to zhrniem podľa svojho a otázkou :

Prečo potom toľko trepeš ??? :rolleyes: :cool:
veronikasad
23.11.21,17:18
Ale faktov mám v zálohe plno.
Ja to zhrniem podla mna, ked sa po druhej tabletke necitim lepsie je na HO*NO :D
Keby som mala v sebe 2 vakci a dostala virus bolo by to na HO*NO a este k tomu riadne nasrana :D Zasadne do seba opakovane netrepem nieco, co nefunguje :D
anet, váž slová... Aj Nandy bol donedávna "hrdinom" Porady ...
lujza.j
23.11.21,17:35
https://superradio-minhen.de/bayernu-zbog-cijepljenja-prijeti-raspad-svlacionice/
Djoković...nie je jediný....aj iná sorta sportovcov....asi nie je všetko o prachoch....
anet
23.11.21,18:09
anet, váž slová... Aj Nandy bol donedávna "hrdinom" Porady ...
To chce klud a nohy v teple ;)

ATB zaberá už po 2. tbl.? neverím.....
Ja sa jej nepytam, nema na vyber :D inak je na HO*NO! Mam odkusane svoje znacky.;)
buchač
23.11.21,18:35
Toto sa už nedá brať inak ako humor...


Ja to zhrniem podla mna, ked sa po druhej tabletke necitim lepsie je na HO*NO :D
Keby som mala v sebe 2 vakci a dostala virus bolo by to na HO*NO a este k tomu riadne nasrana :D Zasadne do seba opakovane netrepem nieco, co nefunguje :D
Skús si dať 2deci, možno sa budeš lepšie cítiť...a keď nezaberú, tak zadri ďalšie..;)
Ráno ti bude na hovno určite... :cool:
---------------
Hm...a kedy si naposledy "trepala"...? Nefunguje ? :D :D :D



Mam odkusane svoje znacky.;)
Problém zmeniť značku/y ? :rolleyes:
anet
23.11.21,18:43
Skús si dať 2deci, možno sa budeš lepšie cítiť...a keď nezaberú, tak zadri ďalšie..;)
Ráno ti bude na hovno určite... :cool:
---------------
Hm...a kedy si naposledy "trepala"...? Nefunguje ? :D :D :D



Mam odkusane svoje znacky.;)
Problém zmeniť značku/y ? :rolleyes:
Nahodou raz som mala asi nejaku crevnu virozu, prisaham ze som vyzrala polku endiexu a prd z neho. Niekto mi poradil domovinu s peprom ... normalne zazracny liek :D Akurat to so mnou zamavalo 4cl a rovno do postele.

Jasne ze je problem zmenit znacku, taky Augmentin, ty kokso ucinny ... ale take mykozy mame (aj dcera), vypreta aj prdel az sa supeme :D
Cennet
23.11.21,18:43
korela
23.11.21,19:31
už pred 234 rokmi vedeli čo pomôže......

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2044844_v-rusku-zverejnili-list-carovnej-v-ktorom-vyzyva-na-ockovanie-proti-kiahnam?fbclid=IwAR1lV9gYFdT3txXQPtIJa35jjdtYhIuep 0yU3tw59YVbbLPvPds54fSLOqA
Už si konečne uvedom, že píšeš o štandardnej vakcíne, s ktorými sa očkovalo do min. aj tohto st.
Alebo sa v tom liste spomína génová terapia?
Máš doma dve lekárky.
Nikto tu nemusí nikoho presviedčať o štandardných vakcínach, tie sú rokmi odskúšané aj v praxi, nielen v ich vývoji.
Hádam v tom vidíš rozdiel.

Podávané v súčasnosti sú iba experimentálne, v médiách sa im priraďuje prívlastok núdzové.
korela
23.11.21,19:37
Tak ti to napíšem inak - pozrela si si pri tých mapkách zdroje informácií?
Asi si si to ani nevšimla!
"Situace ve střední Evropě"
mapka
"data jsou aktuální vždy k půlnoci předešlého dne; některé země neprovádějí denní aktualizaci (např. o víkendech)
zdroje: Robert Koch Institute, OGD Österreich, ÚZIS, MC Polska"
Teda informácie od Nemcov, Rakušákov, Poliakov a Čechov. Ale od NCZI tam nie sú zdroje - oni len preberali to, čo bolo zverejnené niekde v tlači....
Nezosmiešňuj sa!
Už som ti písal - nekŕm nás údajmi, čo sa deje v Čechách - to si vieme zistiť aj sami, keď sa presurfujeme na české stránky. Alebo, keď na tom tak trváš - prečo si ešte tu a nie na českých stránkach a v českých krajinách.
Aj s tebou by to bol iba stratený čas, síce popisuješ stav, ale ti niečo stále nedochádza, pritom to máš pred očami. A zrejme si si ani mapku nepreštudoval.
misoft
23.11.21,19:53
Ale študoval, študoval.... a je to tak, ako som písal... Len ty si tak zaujatá tými Čechurmi, že to nevidíš..... A platí pre teba to posledné "keď na tom tak trváš - prečo si ešte tu a nie na českých stránkach a v českých krajinách."
anet
23.11.21,20:16
Na TA3 Krcma hovoril, vraj pred Vianocami (ako darcek) budu nove "cukriky" proti covidu u ambulantnych lekarov. :D
Mila123
23.11.21,20:23
už pred 234 rokmi vedeli čo pomôže......

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2044844_v-rusku-zverejnili-list-carovnej-v-ktorom-vyzyva-na-ockovanie-proti-kiahnam?fbclid=IwAR1lV9gYFdT3txXQPtIJa35jjdtYhIuep 0yU3tw59YVbbLPvPds54fSLOqA
Už si konečne uvedom, že píšeš o štandardnej vakcíne, s ktorými sa očkovalo do min. aj tohto st.
Alebo sa v tom liste spomína génová terapia?
Máš doma dve lekárky.
Nikto tu nemusí nikoho presviedčať o štandardných vakcínach, tie sú rokmi odskúšané aj v praxi, nielen v ich vývoji.
Hádam v tom vidíš rozdiel.

Podávané v súčasnosti sú iba experimentálne, v médiách sa im priraďuje prívlastok núdzové.
Prepáčte, čo majú s mojim príspevkom spoločné obe moje dcéry?????
a tie experimentálne vakcíny? nečítate príspevky, ktoré zvereňuje MZ SR......
iba uvádzam fakty, a jedným faktom je to, že nielen ja ale i moje dve dcéry už sme po 3. dávke......
a ešte jedna maličkosť, v práci sme všetky očkované (je nás 5) , dokonca i pani, ktorá nám chodí kanceláriu 1x upratať i tá je očkovaná.........(jedna moja kolegyňa, pracujeme spolu cca 15 rokov je po transplantácii obličky, je na imunosupresívnej liečbe neviem si predstaviť, keď by som ju ja nakazila.......) mala by som výčitky svedomia............
Mila123
23.11.21,20:24
Na TA3 Krcma hovoril, vraj pred Vianocami (ako darcek) budu nove "cukriky" proti covidu u ambulantnych lekarov. :D
Anet, bola som presvedčená, že máte úctu voči človeku, ktorým je prof. Krčméry, ale ako vidím.........
buchač
23.11.21,20:34
Na TA3 Krcma hovoril, vraj pred Vianocami (ako darcek) budu nove "cukriky" proti covidu u ambulantnych lekarov. :D
Ten toho už narozprával...
korela
23.11.21,20:51
už pred 234 rokmi vedeli čo pomôže......

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2044844_v-rusku-zverejnili-list-carovnej-v-ktorom-vyzyva-na-ockovanie-proti-kiahnam?fbclid=IwAR1lV9gYFdT3txXQPtIJa35jjdtYhIuep 0yU3tw59YVbbLPvPds54fSLOqA
Už si konečne uvedom, že píšeš o štandardnej vakcíne, s ktorými sa očkovalo do min. aj tohto st.
Alebo sa v tom liste spomína génová terapia?
Máš doma dve lekárky.
Nikto tu nemusí nikoho presviedčať o štandardných vakcínach, tie sú rokmi odskúšané aj v praxi, nielen v ich vývoji.
Hádam v tom vidíš rozdiel.

Podávané v súčasnosti sú iba experimentálne, v médiách sa im priraďuje prívlastok núdzové.
Prepáčte, čo majú s mojim príspevkom spoločné obe moje dcéry?????
a tie experimentálne vakcíny? nečítate príspevky, ktoré zvereňuje MZ SR......
iba uvádzam fakty, a jedným faktom je to, že nielen ja ale i moje dve dcéry už sme po 3. dávke......
a ešte jedna maličkosť, v práci sme všetky očkované (je nás 5) , dokonca i pani, ktorá nám chodí kanceláriu 1x upratať i tá je očkovaná.........(jedna moja kolegyňa, pracujeme spolu cca 15 rokov je po transplantácii obličky, je na imunosupresívnej liečbe neviem si predstaviť, keď by som ju ja nakazila.......) mala by som výčitky svedomia............
Prečo som spomenula dcéry? V žiadnom zmysle nie negatívnom alebo ironickom. Vaša rodina, na rozdiel od mnohých iných, má aj medicínske vzdelanie, i keď nie priamo z odboru, máte bližšie k zorientovaniu sa v tejto situácii.
K ostatnému sa vyjadrovať nebudem, zatiaľ má každý svoju voľbu.
.
Údajne je zaočkovaná iba tretina lekárov, o sestrách info nemám. Čo je príčinou toho počtu?
Snažím sa čítať všetko, aby som si vytvorila čo najlepší vlastný úsudok.
Ale možno v tomto čase nie je vakcinácia ani prvoradá. Tok informácií v dnešnej dobe nejde zastaviť.
korela
23.11.21,21:00
V jednej diskusii som čítala celkom vtipný príspevok na riešenie očko a neočko. Rozdeliť ich na párne a nepárne týždne. Nemali by sa ako vzájomne obviňovať zo šírenia nákazy.
korela
23.11.21,21:03
Ale študoval, študoval.... a je to tak, ako som písal... Len ty si tak zaujatá tými Čechurmi, že to nevidíš..... A platí pre teba to posledné "keď na tom tak trváš - prečo si ešte tu a nie na českých stránkach a v českých krajinách."
Uvedomuješ si, čo si napísal?
Mila123
23.11.21,21:36
MÁM OČKOVANIE

a neviem, ozaj neviem, čo vakcína obsahuje. Ani táto, ani tie, ktoré mi pichli ako dieťaťu.

Ale neviem ani, čo obsahujú lieky na rakovinu, AIDS alebo krvný tlak. Čo obsahuje Ibalgin, Paralen alebo Acylpyrín. Iba že, riešia boľačky moje a mojich blízkych.

Neviem, čo obsahuje Big Mac alebo hot dog, čo si čas od času kúpim v stánku.
Neviem, či v reštaurácií, kde si dám moje obľúbené jedlo nepoužili suroviny po dátume spotreby alebo či si kuchár umyl ruky po toalete.

Neviem, aké látky obsahuje tetovanie, čo má pomaly každý druhý človek na tele. Alebo silikóny, či botox v perách.
Aké látky použili do mydla, šampónu a deodorantu, ktorý denne používam.

Neviem, aké dlhodobé účinky môže mať používanie mobilu.

V krátkosti…

Je mnoho vecí, ktoré neviem a ani vedieť nebudem.
Jedno ale viem isto: život je krátky, príliš krátky na to, aby sme chodili len do práce a trčali doma.

Ešte stále by som chcela vedieť bez strachu objať mojich blízkych.
Ešte stále by som chcela bez strachu precestovať svet.
Užiť si koncert, divadlo.
Sadnúť si na kávičku s priateľmi.

Ako dieťa ma očkovali proti kiahňam, mumpsu, rubeole, osýpkam, tuberkulóze, či čiernemu kašľu. Proti chorobám, na ktoré ani nie pred sto rokmi denno-denne zomierali malé deti. Vieme si predstaviť, že by nám naše deti zomreli na chorobu, ktorej sa dnes bránime celoplošným očkovaním?

Vraj tieto boli vyvinuté príliš rýchlo. Rýchlosť je relatívny pojem. Technologický pokrok akceleruje.

Za desaťtisíce rokov existencie ľudstva lietame len posledných niečo vyše sto rokov. Telefonujeme a fotíme. Spájame sa s druhou polkou zemegule v sekunde.

Koľko teda trvalo vyvinúť prvý telefón a koľko kým sa z neho stalo multifunkčné zariadenie, ktoré nepoložíme z rúk?

Doba sa zrýchľuje a s ňou aj vývoj vo vede a medicíne.

Verím odborníkom a preto som zaočkovaná. Nie preto, že to chce odo mňa vláda alebo nejaký politik.

Som zaočkovaná preto:

???? aby som nezomrela na COVID
???? aby som neobsadila lôžko v nemocnici ťažko chorému človeku, ktorého kvôli mne nebudú môcť operovať
???? aby naši zdravotníci mohli mať kľudnejšie Vianoce
???? aby som mohla žiť konečne svoj starý život
???? aby obdobie korony zostalo tou spomienkou, o ktorej budem rozprávať svojim vnúčatám.

O tom, aká to bola pre našu generáciu príučka.

A že nám ukázala, aké dôležité sú tie každodenné maličkosti, ktoré sú nám častokrát samozrejmé ❤️

#spolupracapreslovensko

Zmeniť názor nie je hanba.
Zmeniť názor v takejto veci vie iba zrelý a uvedomelý človek.

P.S.: kto zmeniť svoj názor neplánuje, nech sa komentárov zdržuje.
(kopírované z DN))
kukučka
23.11.21,22:26
Tak si prečítaj/te o samovražde riaditeľa najväčšej východonemeckej nemocnice, alebo vystúpení hlavnej sestry v Slovinsku.
buchač
24.11.21,05:10
Petr Robejšek 1. díl: Buďto se vzepřeme, abychom obhájili svou důstojnost, nebo nám hrozí technodiktatura

Odkazy na linky ...

" Chyba 404
Omlouváme se, ale stránka, kterou hledáte nejspíš neexistuje.
Zkuste to prosím znovu, nebo se vraťte na úvodní stránku. "

....a ja vravím....chváááálabožku. Už aj ten gúúgeľ sa na tie hlúposti nemohol pozerať, tak tie české péčkoviny poslal do péčka.
anet
24.11.21,06:37
Anet, bola som presvedčená, že máte úctu voči človeku, ktorým je prof. Krčméry, ale ako vidím.........
Uctu si treba zasluzit ;) Tak nech ju hlada vo svojom okoli u ludi ktorým vymyl mozgy.
BXLmiami
24.11.21,07:27
https://superradio-minhen.de/bayernu-zbog-cijepljenja-prijeti-raspad-svlacionice/
Djoković...nie je jediný....aj iná sorta sportovcov....asi nie je všetko o prachoch....
Koľko vrcholových športovcov poznáš?Ver mi,väčšinovo to myslitelia nie sú :-)
BXLmiami
24.11.21,07:30
už pred 234 rokmi vedeli čo pomôže......

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2044844_v-rusku-zverejnili-list-carovnej-v-ktorom-vyzyva-na-ockovanie-proti-kiahnam?fbclid=IwAR1lV9gYFdT3txXQPtIJa35jjdtYhIuep 0yU3tw59YVbbLPvPds54fSLOqA
Už si konečne uvedom, že píšeš o štandardnej vakcíne, s ktorými sa očkovalo do min. aj tohto st.
Alebo sa v tom liste spomína génová terapia?
Máš doma dve lekárky.
Nikto tu nemusí nikoho presviedčať o štandardných vakcínach, tie sú rokmi odskúšané aj v praxi, nielen v ich vývoji.
Hádam v tom vidíš rozdiel.

Podávané v súčasnosti sú iba experimentálne, v médiách sa im priraďuje prívlastok núdzové.

https://superradio-minhen.de/bayernu-zbog-cijepljenja-prijeti-raspad-svlacionice/
Djoković...nie je jediný....aj iná sorta sportovcov....asi nie je všetko o prachoch....
Koľko vrcholových športovcov poznáš?Ver mi,väčšinovo to myslitelia nie sú :-)
BXLmiami
24.11.21,07:32
už pred 234 rokmi vedeli čo pomôže......

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2044844_v-rusku-zverejnili-list-carovnej-v-ktorom-vyzyva-na-ockovanie-proti-kiahnam?fbclid=IwAR1lV9gYFdT3txXQPtIJa35jjdtYhIuep 0yU3tw59YVbbLPvPds54fSLOqA
Už si konečne uvedom, že píšeš o štandardnej vakcíne, s ktorými sa očkovalo do min. aj tohto st.
Alebo sa v tom liste spomína génová terapia?
Máš doma dve lekárky.
Nikto tu nemusí nikoho presviedčať o štandardných vakcínach, tie sú rokmi odskúšané aj v praxi, nielen v ich vývoji.
Hádam v tom vidíš rozdiel.

Podávané v súčasnosti sú iba experimentálne, v médiách sa im priraďuje prívlastok núdzové.
Astra a Sputnik sú štandardné vakcíny.
Mila123
24.11.21,08:33
Anet, bola som presvedčená, že máte úctu voči človeku, ktorým je prof. Krčméry, ale ako vidím.........
Uctu si treba zasluzit ;) Tak nech ju hlada vo svojom okoli u ludi ktorým vymyl mozgy.
Bože, tá agresivita (za klávesnicou?)......
anet
24.11.21,08:38
Bože, tá agresivita (za klávesnicou?)......
Vobec nie som agresivna, akurat nezerem kazdu sprostost co niekto vypusti z ust.
Tweety
24.11.21,08:42
Bože, tá agresivita (za klávesnicou?)......
Vobec nie som agresivna, akurat nezerem kazdu sprostost co niekto vypusti z ust.
Ale zato na takých protestoch sa hovorí vysoko intelektuálne, čo?
anet
24.11.21,08:49
Ale zato na takých protestoch sa hovorí vysoko intelektuálne, čo?
A co ja viem? Nesledujem to, ale ked to sem niekto pripne a nahodou pozriem, tak sa aj zasmejem :D No a co, ved aj to je sposob komunikacie. Ci co uz aj rozpravat im chcete zakazat?
Mila123
24.11.21,08:50
Ale zato na takých protestoch sa hovorí vysoko intelektuálne, čo?
A co ja viem? Nesledujem to, ale ked to sem niekto pripne a nahodou pozriem, tak sa aj zasmejem :D No a co, ved aj to je sposob komunikacie. Ci co uz aj rozpravat im chcete zakazat?
Anet, nemám také možnosti, schopnosti takto riadiť.....
anet
24.11.21,08:52
Anet, nemám také možnosti, schopnosti takto riadiť.....
A chceli by ste mat? Vsetkych umlcat a vkladat im do ust iba to, co mozu podla Vas vyslovit?
anet
24.11.21,09:08
V jednej diskusii som čítala celkom vtipný príspevok na riešenie očko a neočko. Rozdeliť ich na párne a nepárne týždne. Nemali by sa ako vzájomne obviňovať zo šírenia nákazy.
Inak paci sa my tato myslienka, ked uz je spolocnost tak polarizovana ... parny tyzden bude vonku strach a neparny sloboda ... by som chcela vidiet ako dlho by to strachu vydrzalo :D
lujza.j
24.11.21,09:09
už pred 234 rokmi vedeli čo pomôže......

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2044844_v-rusku-zverejnili-list-carovnej-v-ktorom-vyzyva-na-ockovanie-proti-kiahnam?fbclid=IwAR1lV9gYFdT3txXQPtIJa35jjdtYhIuep 0yU3tw59YVbbLPvPds54fSLOqA
Už si konečne uvedom, že píšeš o štandardnej vakcíne, s ktorými sa očkovalo do min. aj tohto st.
Alebo sa v tom liste spomína génová terapia?
Máš doma dve lekárky.
Nikto tu nemusí nikoho presviedčať o štandardných vakcínach, tie sú rokmi odskúšané aj v praxi, nielen v ich vývoji.
Hádam v tom vidíš rozdiel.

Podávané v súčasnosti sú iba experimentálne, v médiách sa im priraďuje prívlastok núdzové.

https://superradio-minhen.de/bayernu-zbog-cijepljenja-prijeti-raspad-svlacionice/
Djoković...nie je jediný....aj iná sorta sportovcov....asi nie je všetko o prachoch....
Koľko vrcholových športovcov poznáš?Ver mi,väčšinovo to myslitelia nie sú :-)
Aha tak kto sa dá očko je mysliteľ a kto nie je " debil".......dóbre..
....áno niektorí športovci su zvláštnu...
Tu išlo o podotknutie na prachy....sa tu spomínal novak....v spojitosti s AO...
Katy a R
24.11.21,09:19
V jednej diskusii som čítala celkom vtipný príspevok na riešenie očko a neočko. Rozdeliť ich na párne a nepárne týždne. Nemali by sa ako vzájomne obviňovať zo šírenia nákazy.
Inak paci sa my tato myslienka, ked uz je spolocnost tak polarizovana ... parny tyzden bude vonku strach a neparny sloboda ... by som chcela vidiet ako dlho by to strachu vydrzalo :D
celkom vtipné ... čo takto realizovať to aj tu na Porade??? (ja by som uvítala;))
Mila123
24.11.21,09:24
V jednej diskusii som čítala celkom vtipný príspevok na riešenie očko a neočko. Rozdeliť ich na párne a nepárne týždne. Nemali by sa ako vzájomne obviňovať zo šírenia nákazy.
Inak paci sa my tato myslienka, ked uz je spolocnost tak polarizovana ... parny tyzden bude vonku strach a neparny sloboda ... by som chcela vidiet ako dlho by to strachu vydrzalo :D
celkom vtipné ... čo takto realizovať to aj tu na Porade??? (ja by som uvítala;))
ako očkovaných nás bude málo.....nebudeme sa hádať, dokazovať, prečo áno, prečo nie.....a hlavne zmizne konšpiagenda, bludy, ai.......
anet
24.11.21,09:30
celkom vtipné ... čo takto realizovať to aj tu na Porade??? (ja by som uvítala;))
Ze :) pokus na porade asi uz aj bol, ked Kuki zalozila Staru Blazkovu ... ale ked do nej furt lezu. Bez nas by sa nudili :D Aky je teraz tyzden? :rolleyes::D
Cennet
24.11.21,11:49
.
lujza.j
24.11.21,12:00
buchač
24.11.21,13:26
Tweety
24.11.21,13:31
buchač
24.11.21,13:44
No a teraz čo ? Sa mám, oné, poserondiať z toho, že si ty dala skôr ?
Koľkokrát to bolo v opačnom garde a nik sa neozval ?

...a už som ti nie raz vravel, že ja NČ, Plusku a či Tupky cielene nečítam....
Tweety
24.11.21,13:46
[QUOTE="buchač"]No a teraz čo ? Sa mám, oné, poserondiať z toho, že si ty dala skôr ?

A môžeš sa aj.....
Kvaka
24.11.21,13:49
V jednej diskusii som čítala celkom vtipný príspevok na riešenie očko a neočko. Rozdeliť ich na párne a nepárne týždne. Nemali by sa ako vzájomne obviňovať zo šírenia nákazy.
Inak paci sa my tato myslienka, ked uz je spolocnost tak polarizovana ... parny tyzden bude vonku strach a neparny sloboda ... by som chcela vidiet ako dlho by to strachu vydrzalo :D
celkom vtipné ... čo takto realizovať to aj tu na Porade??? (ja by som uvítala;))
ako očkovaných nás bude málo.....nebudeme sa hádať, dokazovať, prečo áno, prečo nie.....a hlavne zmizne konšpiagenda, bludy, ai.......
Čoby nie, bude sa tam rozoberať, kto a prečo sa dal zaočkovať. Si myslíš, že všetci budú fanatici? Mi to pripomína ako sa dakedy vstupovalo do KSČ. Tam tiež išli ľudia porôzne. Z čistého presvedčenia, z nepriameho donútenia, zo strachu o deti, o stratu pozície v zamestnaní, ale aj kariéristi.
buchač
24.11.21,14:20
A môžeš sa aj.....
...až po tebe, ty škaredá-nepekná a hnusná gadžofka zos Šarišu...
:D :D :D :D :D
pavol54
24.11.21,15:03
V jednej diskusii som čítala celkom vtipný príspevok na riešenie očko a neočko. Rozdeliť ich na párne a nepárne týždne. Nemali by sa ako vzájomne obviňovať zo šírenia nákazy.
Inak paci sa my tato myslienka, ked uz je spolocnost tak polarizovana ... parny tyzden bude vonku strach a neparny sloboda ... by som chcela vidiet ako dlho by to strachu vydrzalo :D
celkom vtipné ... čo takto realizovať to aj tu na Porade??? (ja by som uvítala;))
ako očkovaných nás bude málo.....nebudeme sa hádať, dokazovať, prečo áno, prečo nie.....a hlavne zmizne konšpiagenda, bludy, ai.......
Čoby nie, bude sa tam rozoberať, kto a prečo sa dal zaočkovať. Si myslíš, že všetci budú fanatici? Mi to pripomína ako sa dakedy vstupovalo do KSČ. Tam tiež išli ľudia porôzne. Z čistého presvedčenia, z nepriameho donútenia, zo strachu o deti, o stratu pozície v zamestnaní, ale aj kariéristi.
a tí ručitelia akí boli kovaní tu nebudú?:)
marleau
24.11.21,15:08
dožil som sa doby, keď byť zdravý je na príťaž, rozmýšľam si dať inzerát na nakazenie sa covidom, nech mám aj ja nejakú "slobodu"
veronikasad
24.11.21,15:23
buchač
24.11.21,15:39
dožil som sa doby, keď byť zdravý je na príťaž, rozmýšľam si dať inzerát na nakazenie sa covidom, nech mám aj ja nejakú "slobodu"

https://www.youtube.com/watch?v=VfanoeNpj3w&t=110s
Tweety
25.11.21,07:20
Si na seba fest pyšný !? Zas si predstavil svoj charakter, ty samozvaný, nedocenený hrdina. Bravó .
PS: nikdy sme sa nevideli, nepočuli aby si ma mohol zhodnotiť, ty musíš byť voľajaký mimoň zloduch.
anet
25.11.21,08:16
.
Inak ten obraztek by sme si mohli rozobrat na drobene.
Vakcina 20 eur ... uz ich mate v sebe aj zo 3 takze 60 eur + mnohi ochoreli a potrebovali dalsiu medikaciu + nakazili dalsich, ktorí potrebovali medikaciu aj pobyt v nemocnici...
Monoklonalne 2300 pre dvoch ... ;)
A inak ten obraztek co si zdielal ma v sebe popisok, a vies co je na tej stranke zaujimave? ze je nezaujata https://www.facebook.com/secularcreedsvk/videos/656653561900974
lujza.j
25.11.21,08:34
Ja dnes pre zdravie...25 deň...170 drepov na bosu....min.mesiac som drepovala na zemi-pevna podložka...na bosu určite účinnejšie-ťažšie a to sa mi páči....
Jedno kontrolné meranie po dlhom čase v páse 75-76 cm....už to asi nebude ako kedysi 60-65....:D
Je mi ľúto za mojím cvičkom bez pohybu -plank:( burzitída ramena...aj keď nuda,ale súper komplexný cvik..... skúsim zas na jar,ale najprv si skúsim porylovať záhradu...
Budúci mesiac prehodim bosu dole hlavou nech je väčšia sranda...
V garáži ešte stále čakajú paličky na chôdzu...
anet
25.11.21,08:41
https://www.ta3.com/clanok/219187/slovensko-bude-mat-liek-na-covid-vlada-planuje-nakupit-35-tisic-baleni-latky-molnupiravir
povodne vyvijany pre kone - antivírusový liek zameraný na vírus venezuelskej encefalitídy koní https://en.wikipedia.org/wiki/Molnupiravir
doplnim: na zamyslenie pre tych, ktori sa tu vysmievali ako ludia uzivaju konsku pastu ivermectin. Aky paradox!? Budu lieceny konskym antivirotikom. Pre rypalov, nikdy som osobne ivermectin neuzivala, ale chapem ludi, ktori ho uzivali pre svoju psychicku pohodu, snad si uvedomili aj to, ze mozu mat nasledky na peceni.
buchač
25.11.21,12:28
uzivali pre svoju psychicku pohodu,
Hm...takže užívanie nejakých oných je v poriadku, ak sa jedná o psychickú pohodu.
Teda potom by sa dalo uvažovať, že aj lentilky by mohli mať podobný účinok.

Ono je pravdou, že psychika ja svyna...
Niekto má len termín o týždeň na bežnú návštevu u lekára a už je jeho pohoda v prdely.
Iný má zasa fóbiu z bielych plášťov...
Otázka tiež znie...u koľkých z tých sťažovateľov šlo skôr o to, že po vakcinacii sa nejaký čas cítili hrozne, že to bolo spôsobene skôr ich vlastnou psychikou, nez skutočne objektívnymi príčinami ?
pavol54
25.11.21,12:37
https://www.ta3.com/clanok/219187/slovensko-bude-mat-liek-na-covid-vlada-planuje-nakupit-35-tisic-baleni-latky-molnupiravir
povodne vyvijany pre kone - antivírusový liek zameraný na vírus venezuelskej encefalitídy koní https://en.wikipedia.org/wiki/Molnupiravir
doplnim: na zamyslenie pre tych, ktori sa tu vysmievali ako ludia uzivaju konsku pastu ivermectin. Aky paradox!? Budu lieceny konskym antivirotikom. Pre rypalov, nikdy som osobne ivermectin neuzivala, ale chapem ludi, ktori ho uzivali pre svoju psychicku pohodu, snad si uvedomili aj to, ze mozu mat nasledky na peceni.
Keď už tak ivermectín je antiparazitikum používané vo veterinárnej(pasta) aj humánnej(tablety) medicíne.
anet
25.11.21,13:56
Hm...takže užívanie nejakých oných je v poriadku, ak sa jedná o psychickú pohodu.Teda potom by sa dalo uvažovať, že aj lentilky by mohli mať podobný účinok.
Pozri, ja som sa ich nepytala preco to uzivaju, nie moja vec. Skonstatovala som ze je to antiparizitikum, ze je to celkom svinstvo a ze im to odpali pecen. Oni boli presvedceni, ze to pomaha, ze to ludia uzivaju 40 rokov (na zaciatku uzivali konsku pastu, ci kvapky pre vtaciky, lebo u nas humanny nebol dostupny) ... Ci koli psychickej pohode, ci z presvedcenia ... nestaram sa. Ludia robia rozne blbiny ;)
kukučka
25.11.21,21:53
Tak si prečítaj/te o samovražde riaditeľa najväčšej východonemeckej nemocnice, alebo vystúpení hlavnej sestry v Slovinsku.
Nikto k tomu nemá komentár?
Cennet
26.11.21,06:04
Uz nosi rusko aj vonku
buchač
26.11.21,06:21
Tak si prečítaj/te o samovražde riaditeľa najväčšej východonemeckej nemocnice, alebo vystúpení hlavnej sestry v Slovinsku.
Nikto k tomu nemá komentár?
Čoby nie...ale nebude sa ti páčiť.
Takže...
Dáša_
26.11.21,09:08
K tej samovražde lekára a jehoúdajnemu listu https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/1092178838276649
kukučka
26.11.21,09:35
ako inak...aj tá sestrička v Slovinku je nejaká herečka...
misoft
26.11.21,09:40
75% týchto "správ" sú hoaxy. Pokiaľ správa nie je overená z 3 nezávislých a dôveryhodných zdrojov - tak je to hoax. A medzi takéto zdroje na 100% nepatria statusy na FB, Aeronet a podobné plátky.
pavol54
26.11.21,10:14
75% týchto "správ" sú hoaxy. Pokiaľ správa nie je overená z 3 nezávislých a dôveryhodných zdrojov - tak je to hoax. A medzi takéto zdroje na 100% nepatria statusy na FB, Aeronet a podobné plátky.
ako napr.: prídu policajti domov kontrolovať dodržiavanie karantény.....
Dáša_
26.11.21,13:41
ako inak...aj tá sestrička v Slovinku je nejaká herečka...

K tej sestričke https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/1092409334920266


Možno to bude taká sestrička, jak minule tá z Brna
misoft
26.11.21,15:21
75% týchto "správ" sú hoaxy. Pokiaľ správa nie je overená z 3 nezávislých a dôveryhodných zdrojov - tak je to hoax. A medzi takéto zdroje na 100% nepatria statusy na FB, Aeronet a podobné plátky.
ako napr.: prídu policajti domov kontrolovať dodržiavanie karantény.....
Pali - si fakt DEBIL
https://www.teraz.sk/slovensko/policia-uplynuly-tyzden-zaevidovala/564523-clanok.html
Kontrolujú nielen prevádzky, vonku, ale aj doma.
Tiež som z toho bol PAF, keď zvonil, objavil sa, preukázal sa preukazom a papierom UVZ, poverenie na kontrolu dodržiavanie nariadenej karantény - len ma prekvapilo, že moja 3/4 bola tiež v karanténe a o ňu sa nezaujímal, ale o mňa hej. A to sme na jednej adrese, skoro zhodne karanténa (ja +1 deň).... To nebolo náhodné, ak dve osoby v karanténe a zaujíma sa len o jednu.
pavol54
26.11.21,15:29
75% týchto "správ" sú hoaxy. Pokiaľ správa nie je overená z 3 nezávislých a dôveryhodných zdrojov - tak je to hoax. A medzi takéto zdroje na 100% nepatria statusy na FB, Aeronet a podobné plátky.
ako napr.: prídu policajti domov kontrolovať dodržiavanie karantény.....
Pali - si fakt DEBIL
https://www.teraz.sk/slovensko/policia-uplynuly-tyzden-zaevidovala/564523-clanok.html
Kontrolujú nielen prevádzky, vonku, ale aj doma
a ty si zase nepochopil nič tak sa obrať zvnútra chrbtom ku vchodovým dverám a takto oslovuj svojich rodinných príslušníkov. ty si tu nahodil hoax ako ťa kontroluje polícia a nedoložil si to aspoň z troch zdrojov že je to pravda, lebo ja tvrdím že si napísal blud aby bolo tvoje narcistické ego ukojené.
misoft
26.11.21,15:33
75% týchto "správ" sú hoaxy. Pokiaľ správa nie je overená z 3 nezávislých a dôveryhodných zdrojov - tak je to hoax. A medzi takéto zdroje na 100% nepatria statusy na FB, Aeronet a podobné plátky.
ako napr.: prídu policajti domov kontrolovať dodržiavanie karantény.....

Pali - si fakt DEBIL
https://www.teraz.sk/slovensko/policia-uplynuly-tyzden-zaevidovala/564523-clanok.html
Kontrolujú nielen prevádzky, vonku, ale aj doma
a ty si zase nepochopil nič tak sa obrať zvnútra chrbtom ku vchodovým dverám a takto oslovuj svojich rodinných príslušníkov. ty si tu nahodil hoax ako ťa kontroluje polícia a nedoložil si to aspoň z troch zdrojov že je to pravda, lebo ja tvrdím že si napísal blud aby bolo tvoje narcistické ego ukojené.
Ty si samotný HOAX!
https://www.cvtisr.sk/buxus/docs//COVID_/Co_mam_robit_ak_som_bol_v_uzkom_kontakte_s_COVID_1 9.pdf
Prečítaj si -
"Ak predčasne opustíte karanténu, môžete byť sankcionovaný (polícia robí kontroly dodržiavania
karantény, RÚVZ Vám môžete dať pokutu až 1659 EUR)."
https://bratislavskykraj.sk/co-robit-v-povinnej-karantene/
"Bude štát kontrolovať dodržiavanie povinnej karantény?

V súčasnej situácii je kľúčová zodpovednosť každého občana. Neopúšťajte povinnú domácu karanténu. Je dôležité si uvedomiť, že karanténou nechránite iba seba, ale predovšetkým svoje okolie, najmä ohrozené skupiny ľudí ako sú seniori a ľudí s chronickými ochoreniami. Pri kontrole karantény spolupracuje Úrad verejného zdravotníctva s Políciou SR."
https://www.teraz.sk/regiony/dodrziavanie-karanteny-v-roznave-kon/584643-clanok.html
Tri zdroje, kde sa spomína kontrola karantény políciou...
a potom sem trieskaj tie svoje chobotiny - chválenkár, vraj uspešný poľnohospodár, údajný kamarát vojenských šefov a iné píchoviny, čo si sem hádzal.
Jedného takého sme tu mali - čo sa chválil, ako vykrádal zbroják pod nosom dozorného - ty si rovnaký.
Mila123
26.11.21,15:41
pavol54
26.11.21,18:05
75% týchto "správ" sú hoaxy. Pokiaľ správa nie je overená z 3 nezávislých a dôveryhodných zdrojov - tak je to hoax. A medzi takéto zdroje na 100% nepatria statusy na FB, Aeronet a podobné plátky.
ako napr.: prídu policajti domov kontrolovať dodržiavanie karantény.....

Pali - si fakt DEBIL
https://www.teraz.sk/slovensko/policia-uplynuly-tyzden-zaevidovala/564523-clanok.html
Kontrolujú nielen prevádzky, vonku, ale aj doma
a ty si zase nepochopil nič tak sa obrať zvnútra chrbtom ku vchodovým dverám a takto oslovuj svojich rodinných príslušníkov. ty si tu nahodil hoax ako ťa kontroluje polícia a nedoložil si to aspoň z troch zdrojov že je to pravda, lebo ja tvrdím že si napísal blud aby bolo tvoje narcistické ego ukojené.
Ty si samotný HOAX!
https://www.cvtisr.sk/buxus/docs//COVID_/Co_mam_robit_ak_som_bol_v_uzkom_kontakte_s_COVID_1 9.pdf
Prečítaj si -
"Ak predčasne opustíte karanténu, môžete byť sankcionovaný (polícia robí kontroly dodržiavania
karantény, RÚVZ Vám môžete dať pokutu až 1659 EUR)."
https://bratislavskykraj.sk/co-robit-v-povinnej-karantene/
"Bude štát kontrolovať dodržiavanie povinnej karantény?

V súčasnej situácii je kľúčová zodpovednosť každého občana. Neopúšťajte povinnú domácu karanténu. Je dôležité si uvedomiť, že karanténou nechránite iba seba, ale predovšetkým svoje okolie, najmä ohrozené skupiny ľudí ako sú seniori a ľudí s chronickými ochoreniami. Pri kontrole karantény spolupracuje Úrad verejného zdravotníctva s Políciou SR."
https://www.teraz.sk/regiony/dodrziavanie-karanteny-v-roznave-kon/584643-clanok.html
Tri zdroje, kde sa spomína kontrola karantény políciou...
a potom sem trieskaj tie svoje chobotiny - chválenkár, vraj uspešný poľnohospodár, údajný kamarát vojenských šefov a iné píchoviny, čo si sem hádzal.
Jedného takého sme tu mali - čo sa chválil, ako vykrádal zbroják pod nosom dozorného - ty si rovnaký.
no vidíš a kde sa tam píše že polícia má pri kontrole právo oznámiť oznamovateľa keď ho vie len ruvz, resp vyšetrovateľ a nie pochôdzkar a tie sprosté invektívy si nechaj ja sa nemusím chváliť ani vyťahovať svojou "dôležitosťou" ako ty, za mňa hovoria fakty
korela
26.11.21,18:19
Iba či ozaj prišiel za misoftom?
(Či je čistý vzduch..)
.
Čo tu bude o dva týždne a potom o ďalšie dva a dva a dva ... :)
sito
26.11.21,20:22
Tomu šašovičovi jeho atómová bomba nevybuchla, zlyhala. Jeho ruleta stála za vylíž ... Ale, ruská ruleta? Zabrala na jar, zabiera aj na jeseň. Nikto nevie koho kosa skosí, či niekto vie? Byť, či nebyť? Očkovať sa, či neočkovať sa? Žiť, či nežiť? Byť politikom, či byť k......
marjankaj
26.11.21,20:44
Vakcinace podle národnosti

Lékař: "Chcete vakcínu?"

Angličan: "Ne."
Lékař: "Ale gentlemani se očkují."
Angličan: "No tak jo."

Lékař: "Chcete vakcínu?"
Němec: "Ne."Lékař: "Je to rozkaz!"
Němec: "V tom případě ano."

Lékař: "Chcete vakcínu?"
Skot: "Ne." Lékař: "Je to zadarmo!"
Skot: "V tom případě bych si vzal dvě

Lékař: "Chcete vakcínu?"
Američan: "Ne."
Lékař: "Ale váš soused ji má."
Američan: "Fakt? Tak jo."
===================
Lékař: "Chcete vakcínu?"
Rus: "Ne."
Lékař: "Ale působí to jako vodka...!"
Rus "Davaj vsjo!"
===================
Lékař: "Chcete vakcínu?"
Francouz: "Ne."
Lékař: "Ale gentlemani se očkují..."
Francouz: "No a?"
Lékař: "Je to rozkaz!"
Francouz: "Na to kašlu."
Lékař: "Ale váš soused ji má!"
Francouz: "Co je mi potom?"
Lékař: "Počkejte, vy jste Francouz, že jo? Tak to na ni vlastně nemáte nárok"
Francouz: "Jak, nemám nárok? Koukněte mi ji píchnout!"
===================
Lékař: "Chcete vakcínu?"
Čech: "Ne. A nemusíte se namáhat, i když s tím Anglánem, Němčourem, Amíkem a ostatníma to bylo fakt dobrý, slyšel jsem ty vaše frky."
Lékař (šeptá): "Víte já jim píchnul ruskou vakcínu. Ale mám tu ještě jednu americkou, je jen pro lékaře, vlastně bych vám ji vůbec neměl nabízet, je to dokonce trestný. Ta tedy není zadarmo jako ta ruská, stojí 900 Kč.."
Čech (vytahuje z peněženky 1000 Kč a šeptá): "Tady máte, pane doktore. To je v pořádku."
pavol54
27.11.21,05:54
Tomu šašovičovi jeho atómová bomba nevybuchla, zlyhala. Jeho ruleta stála za vylíž ... Ale, ruská ruleta? Zabrala na jar, zabiera aj na jeseň. Nikto nevie koho kosa skosí, či niekto vie? Byť, či nebyť? Očkovať sa, či neočkovať sa? Žiť, či nežiť? Byť politikom, či byť k......
Otázka prečo toľko snahy zaočkovať? (okrem iných dôvodov) 6mld na plán rozvoja a obnovy bude poskytnutý pri určitom stupni zaočkovania(údajne), byť pri delení, stojí za to pár drobných rozdať dôchodcom.
bjuty smis
27.11.21,06:15
Tomu šašovičovi jeho atómová bomba nevybuchla, zlyhala. Jeho ruleta stála za vylíž ... Ale, ruská ruleta? Zabrala na jar, zabiera aj na jeseň. Nikto nevie koho kosa skosí, či niekto vie? Byť, či nebyť? Očkovať sa, či neočkovať sa? Žiť, či nežiť? Byť politikom, či byť k......
Otázka prečo toľko snahy zaočkovať? (okrem iných dôvodov) 6mld na plán rozvoja a obnovy bude poskytnutý pri určitom stupni zaočkovania(údajne), byť pri delení, stojí za to pár drobných rozdať dôchodcom.

bude aj šereš ??
buchač
27.11.21,06:22
advokát JUDr. Peter Weis
pavol54
27.11.21,07:52
Tomu šašovičovi jeho atómová bomba nevybuchla, zlyhala. Jeho ruleta stála za vylíž ... Ale, ruská ruleta? Zabrala na jar, zabiera aj na jeseň. Nikto nevie koho kosa skosí, či niekto vie? Byť, či nebyť? Očkovať sa, či neočkovať sa? Žiť, či nežiť? Byť politikom, či byť k......
Otázka prečo toľko snahy zaočkovať? (okrem iných dôvodov) 6mld na plán rozvoja a obnovy bude poskytnutý pri určitom stupni zaočkovania(údajne), byť pri delení, stojí za to pár drobných rozdať dôchodcom.

bude aj šereš ??
to sa spýtaj tých čo ho používajú pri argumentácii . použil som ja niekedy túto argumentáciu? tak vytiahni kde.
bjuty smis
27.11.21,08:06
teba sa to pýtam. lebo je to rovnaká úroveň..

ale dal si tam do zátvorky - údajne
tak to je potom určite ok
to si od fiškálov odkukal ??
buchač
27.11.21,09:47
" Na Staroměstském náměstí se dnes pořádal sraz absolventů Vysoké školy života

Prestižní Vysoká škola života dnes uspořádala vůbec největší sraz absolventů ve svojí historii. Na Staroměstské náměstí dnes dorazilo více než 2000 absolventů, kteří společně prodiskutovali aktuální pandemii onemocnění Covid-19

„Rána dlažební kostkou do ksichtu vám vytvoří imunitu. Dým z dýmovnice pak zabije koronavirus, který už máte v krvi"

Zatímco policie chladila, armáda z vrtulníků shazovala desítky mozků, které pomohly navýšit už tak vysokou mozkovou kapacitu a IQ účastníků, což pomohlo vymyslet účinnější metody boje proti koronaviru. "


:D :D :D :D :D
veronikasad
27.11.21,11:18
advokát JUDr. Peter Weis
to je syn toho komunistického (SDĽ) politika ?
kukučka
27.11.21,15:13
Tomu šašovičovi jeho atómová bomba nevybuchla, zlyhala. Jeho ruleta stála za vylíž ... Ale, ruská ruleta? Zabrala na jar, zabiera aj na jeseň. Nikto nevie koho kosa skosí, či niekto vie? Byť, či nebyť? Očkovať sa, či neočkovať sa? Žiť, či nežiť? Byť politikom, či byť k......
Otázka prečo toľko snahy zaočkovať? (okrem iných dôvodov) 6mld na plán rozvoja a obnovy bude poskytnutý pri určitom stupni zaočkovania(údajne), byť pri delení, stojí za to pár drobných rozdať dôchodcom.

bude aj šereš ??
Bol na inšpekcii skok od teba, nebol si mu zamávať? Ale mladý, starý už nevládze.
Podrobnosti na tvojom obľúbenom eeronete. Ako ináč, hoax, len keby tam tie fotky neboli.

https://aeronet.cz/news/alexander-soros-v-predvecer-zavedeni-totalniho-lockdownu-v-rakousku-pro-neockovane-se-setkal-s-rakouskym-kanclerem-ministrem-zahranici-a-byvalym-kanclerem-sebastianem-kurzem-probirali-otazky/
Mila123
27.11.21,16:30
neviem, nemám predstavu čo by sa mohlo ešte viec urobiť, počuť na vlastné uši, vidieť na vlastné oči, na to aby ľudia zmenili prístup, zmenili svoje rozhodnutie, svoj názor ....nestačia preplnené nemocnice? preplnené čakárne?, umierajúci ľudia na riadenej pľúcenej ventiláciácií?, nedostaok zdravotníckeho personálu? .......... nestačí ????

personál - zdravotníci, čo tu ostali pracovať sú unavení, sú často pacientmi, príbuzními napádaní, nielen verbálne ale i fyzicky , sú nenávidení., nenávidia ich pacienti, príbuzní,, pýtam sa prečo? prečo toto robia? pacienti si nevvážia ľudí, kt. sa chcú o nich starať, ľudí, kt. majú záujem pomôcť druhým, často i nezištne, len preto, lebo sú zdravotníci telom i dušou???...., zdravotníci si zaslúžia trochu úcty zo strany ošetrovaných, rodiny .......ale nie u nás dostanú minimálne dvojitú dávku hejtu,.........
i keď vieme, že sme najhorší na svete so stavom covid 19, ľudia umierajú na základe bludov, demagógií- prekrúcania faktov , osočovania ,strašenia a pod. , pýtam sa, lebo nerozumiem, nechápem že sa toto deje v 21. storočí, že taký spôsob správania, konania, komunikácie dokáže dokonalý, rozumný človek ?????

poznámka: je málo pracovníkov v nemocniciach, prihlásila som sa ako dobrovoľníčka, naša okresná nemocnica je neziskovou organizáciou (t. j.je to organizácia tretieho sektora, mimovládna spoločnosť), chcela by som ísť pracovať do očkovacieho, popr. testovacieho tímu, môžem pracovať cez víkendy, ktoré mám teraz zvyčajne voľné, ale ako dobrovoľníčka, bez nároku na odmenu za vykonanú prácu, proste len tak zadarmo.......

zároveň opätovne Ž I A D A M p. J. L., aby nereagoval na moje príspevky spôsobom , ktorý je mu asi blízky (stále útočí, uráža, jeho písomný prejav je často expresívny)..... , prosím nevšímajte si ma, tak ako si ja nevšímam Vás (reagujem iba na Vaše príspevky, kt. sú útočné voči mojej osobe) .......
buchač
27.11.21,16:54
OT



spôsobom , ktorý je mu asi blízky (stále útočí, uráža, jeho písomný prejav je často expresívny).....
Každý má svoj spôsob vyjadrovania. Ten môj je môj a rozhodne ho nemienim meniť....a ja sa zásadne bavím s každým tak, ako si zaslúži...
bjuty smis
27.11.21,18:56
Tomu šašovičovi jeho atómová bomba nevybuchla, zlyhala. Jeho ruleta stála za vylíž ... Ale, ruská ruleta? Zabrala na jar, zabiera aj na jeseň. Nikto nevie koho kosa skosí, či niekto vie? Byť, či nebyť? Očkovať sa, či neočkovať sa? Žiť, či nežiť? Byť politikom, či byť k......
Otázka prečo toľko snahy zaočkovať? (okrem iných dôvodov) 6mld na plán rozvoja a obnovy bude poskytnutý pri určitom stupni zaočkovania(údajne), byť pri delení, stojí za to pár drobných rozdať dôchodcom.

bude aj šereš ??
Bol na inšpekcii skok od teba, nebol si mu zamávať? Ale mladý, starý už nevládze.
Podrobnosti na tvojom obľúbenom eeronete. Ako ináč, hoax, len keby tam tie fotky neboli.

https://aeronet.cz/news/alexander-soros-v-predvecer-zavedeni-totalniho-lockdownu-v-rakousku-pro-neockovane-se-setkal-s-rakouskym-kanclerem-ministrem-zahranici-a-byvalym-kanclerem-sebastianem-kurzem-probirali-otazky/
tak už riadi celé bývalé R-U ?

doteraz ste dávali info, že iba madarsko a fico že aj nás...
dobre vedieť...dík za info...
ktorá krajina je dalšia na rade ??
anet
27.11.21,19:50
korela
27.11.21,21:07
:D S rúškom pod nosom chodia aj lekári.
https://domov.sme.sk/c/22789867/koronavirus-respirator-nemocnice.html?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1637826321

Ide o dve roviny, jednou z nich je, že mnohí lekári zároveň pôsobia aj na iných pracoviskách, operačkách, vizitách, ambulanciách, kde sú v priamom kontakte s ľuďmi, pričom sa pacient môže mylne domnievať, že sa nachádza na komornejšom mieste.
Druhá, pri covide si dokážu lekári sami hneď nasadiť vhodnú liečbu, na rozdiel od obyčajných ľudí.
Ale komu sa v tom dýcha dobre?
korela
27.11.21,21:16
Nohsled dáva elementárne otázky.
marleau
28.11.21,08:57
dúfam, že omikron otovril kompetentným oči a pochopili, že deliť spoločnosť na očkovaných a neočkovaných nemá zmysel
marleau
28.11.21,08:59
neviem, nemám predstavu čo by sa mohlo ešte viec urobiť, počuť na vlastné uši, vidieť na vlastné oči, na to aby ľudia zmenili prístup, zmenili svoje rozhodnutie, svoj názor ....nestačia preplnené nemocnice? preplnené čakárne?, umierajúci ľudia na riadenej pľúcenej ventiláciácií?, nedostaok zdravotníckeho personálu? .......... nestačí ????

personál - zdravotníci, čo tu ostali pracovať sú unavení, sú často pacientmi, príbuzními napádaní, nielen verbálne ale i fyzicky , sú nenávidení., nenávidia ich pacienti, príbuzní,, pýtam sa prečo? prečo toto robia? pacienti si nevvážia ľudí, kt. sa chcú o nich starať, ľudí, kt. majú záujem pomôcť druhým, často i nezištne, len preto, lebo sú zdravotníci telom i dušou???...., zdravotníci si zaslúžia trochu úcty zo strany ošetrovaných, rodiny .......ale nie u nás dostanú minimálne dvojitú dávku hejtu,.........
i keď vieme, že sme najhorší na svete so stavom covid 19, ľudia umierajú na základe bludov, demagógií- prekrúcania faktov , osočovania ,strašenia a pod. , pýtam sa, lebo nerozumiem, nechápem že sa toto deje v 21. storočí, že taký spôsob správania, konania, komunikácie dokáže dokonalý, rozumný človek ?????

poznámka: je málo pracovníkov v nemocniciach, prihlásila som sa ako dobrovoľníčka, naša okresná nemocnica je neziskovou organizáciou (t. j.je to organizácia tretieho sektora, mimovládna spoločnosť), chcela by som ísť pracovať do očkovacieho, popr. testovacieho tímu, môžem pracovať cez víkendy, ktoré mám teraz zvyčajne voľné, ale ako dobrovoľníčka, bez nároku na odmenu za vykonanú prácu, proste len tak zadarmo.......

zároveň opätovne Ž I A D A M p. J. L., aby nereagoval na moje príspevky spôsobom , ktorý je mu asi blízky (stále útočí, uráža, jeho písomný prejav je často expresívny)..... , prosím nevšímajte si ma, tak ako si ja nevšímam Vás (reagujem iba na Vaše príspevky, kt. sú útočné voči mojej osobe) .......
naivné si myslieť, že očkovanie niečo zmení, hlavne že ťa klamú alebo zavádzajú
Kvaka
28.11.21,09:22
neviem, nemám predstavu čo by sa mohlo ešte viec urobiť, .......
........
i keď vieme, že sme najhorší na svete so stavom covid 19, ľudia umierajú na základe bludov, demagógií- prekrúcania faktov , osočovania ,strašenia a pod. , pýtam sa, lebo nerozumiem, nechápem že sa toto deje v 21. storočí, že taký spôsob správania, konania, komunikácie dokáže dokonalý, rozumný človek ?????

....
Viac by sa mohlo, to máš pravdu, len nie strašením.

No a prečo sme asi najhorší? Možno aj preto, lebo odborníci, ktorí toto všetko chaoticky riadia, striktne odmietajú niektoré navrhované riešenia oponentov, aj keď sú z radov odborníkov?

Áno, ľudia umierajú aj zo strachu, takže ho aspoň tu na porade nešírte.

Ako príklad dám jedno také strašenie zo včera: Ak nejaký lekár povie, že na pľúcnej ventilácii zomrie 100% pacientov u nich, to ja ako možné? (bolo včera v médiách)
Viem, že obsluhovať pľúcne ventilátory môže iba špecialista, dokonca to trvá 5 rokov, kým to bude vedieť, že nijaké rýchlokurzy to nenahradia. (Bolo v debate v rozhlase)
Tak ja ako laik si myslím, že akýkoľvek rýchlokurz, ak zachráni čo i len jeden život, sa oplatí.
Však tí lekári študujú 6 rokov, majú rôzne špecializácie, rozsah ich štúdia je enormný, takže aj rýchlokurz obsluhy ventilátora by to zvládol. Musel by ho však dávať niekto, kto nie je z radov oponentov.

Mne sa zdá, že akoby vláda odmietala niektoré riešenia len preto, lebo ich ponúka niekto, kto im stúpa na otlak.
lujza.j
28.11.21,09:52
Dr.török v rozhovore kde aj o školení o ventilatoroch.. manuál má tuším 200stran....aby školenie prebehlo rýchlejšie... manuál dopredu naštudovať....aby už keď príde k samotnému školeniu sa lepšie chapalo čo a ako....
Kvaka
28.11.21,09:58
Dr.török v rozhovore kde aj o školení o ventilatoroch.. manuál má tuším 200stran....aby školenie prebehlo rýchlejšie... manuál dopredu naštudovať....aby už keď príde k samotnému školeniu sa lepšie chapalo čo a ako....
Nemám informácie, či sa niekto vôbec vyškolil cez leto, keď bol chvíľu pokoj. Okolo tých ventilátorov stále nie je niečo v poriadku. Raz ich je dosť, raz nejaké chýbajú, asi to súvisí s tým, že niet kvalifikovanej obsluhy. Viem, že je málo zdravotníkov, ale peniaze z lotérie mohli ísť na odmeny pre takto zaškolených doktorov.
lujza.j
28.11.21,10:15
Neviem ani ja.. ten rozhovor...bol marec-april vtedy hovoril,že min.leto...nic moc....kto chcel sa vyškolil ...ale to bolo pár ľudí v rámci sr:(
Tento lekár im asi moc nepasuje do party.... úspešnosť liečby mal 8 z 10 prežilo...
Minule som zachytila uchom/okom .....vlády majú toľko mŕtvych koľko dokážu akceptovať....?!
pavol54
28.11.21,11:13
Neviem ani ja.. ten rozhovor...bol marec-april vtedy hovoril,že min.leto...nic moc....kto chcel sa vyškolil ...ale to bolo pár ľudí v rámci sr:(
Tento lekár im asi moc nepasuje do party.... úspešnosť liečby mal 8 z 10 prežilo...
Minule som zachytila uchom/okom .....vlády majú toľko mŕtvych koľko dokážu akceptovať....?!
lujzi asi dostal dekret "šaman" tak volajú všetkých čo v orchestri kazia muziku. Mňa by len stále veľmi zaujímal lečebný protokol politikov ktorí covid prekonali bez ventilácie. Politik je predsa verejná osoba ak chce vážne bojovať proti kovidu tak mal dať lekárovi súhlas o jeho zverejnenie. Niekedy začínam mať taký dojem ako za socializmu keď papaláši nám "kázali vodu a pili víno priamo z Francúzska". A kričali aké je to hnusné lebo je kapitalistické
kukučka
28.11.21,12:48
Včera pohreb v neďalekej dedine, hneď po tretej dávke zomrela 65 ročná žena, manžel skolaboval tiež.
buchač
28.11.21,13:44
Včera pohreb v neďalekej dedine, hneď po tretej dávke zomrela 65 ročná žena, manžel skolaboval tiež.

kukuč, neblázni....veď to je ešte horšie podanie informácie, ako na šarlatánskych stránkach.
kukučka
28.11.21,14:13
Aké by bolo lepšie? Daj vzor.
marleau
28.11.21,14:52
pre zdravie môžem urobiť aj to, že sa vyhnem vakcíne
Mila123
28.11.21,15:15
pre "odborníkov" v zdravotníctve na Porade, ktorí pracujú za klávesnicou PC........
marleau
28.11.21,15:19
pre "odborníkov" v zdravotníctve na Porade, ktorí pracujú za klávesnicou PC........
Ktorý lekár vie niečo o mojom zdraví ak ma nevyšetril?
Ak sú dvaja lekári, jeden vakcínu odporúča, druhý nie, ktorý má pravdu? Ten podchytený Pfizerom?
marleau
28.11.21,15:22
pre zdravie som dnes urobil ešte to, že som teraz dojedol v našej reštike pečené rebrá a čašníčka mi načapovala pivečko ako hrom, aj dobrý pocit a také to "pochutnání" je zdraviu prospešné
pavol54
28.11.21,15:40
pre "odborníkov" v zdravotníctve na Porade, ktorí pracujú za klávesnicou PC........
Ktorý lekár vie niečo o mojom zdraví ak ma nevyšetril?
Ak sú dvaja lekári, jeden vakcínu odporúča, druhý nie, ktorý má pravdu? Ten podchytený Pfizerom?
Ak pôjdem robiť vodičák a dám čestné prehlásenie že nemám problém so zrakom, tak mi ho dajú robiť? asi ťažko Na N1 dokonca musím mať pravidelne potvrdenie od psycho a obvodného. Na očkovanie proti vážnemu infekčnému onemocneniu stačí čestné prehlásenie, ja sám neviem čo mi je, napr. zápal srdcového svalu nebolí(vyjadrenie športového lekára na slovensku 1 ) ale v kombinácii s vakcínou to môže byť problém fatálny. A babku 65 to položí ešte v čakárni. Na to je obvodný lekár.