buchač
28.11.21,17:05
Ktorý lekár vie niečo o mojom zdraví ak ma nevyšetril?
Ak sú dvaja lekári, jeden vakcínu odporúča, druhý nie, ktorý má pravdu? Ten podchytený Pfizerom?
Vakcínu odsuniem na vedľajšiu koľaj...pýtam sa všeobecne.

Ak sú dvaja lekári, jeden odporúča zákrok (postup, vyšetrenie....liek, operáciu) a ten druhý nie, ktorý ma pravdu ?
anet
28.11.21,16:14
marleau
28.11.21,16:16
Ktorý lekár vie niečo o mojom zdraví ak ma nevyšetril?
Ak sú dvaja lekári, jeden vakcínu odporúča, druhý nie, ktorý má pravdu? Ten podchytený Pfizerom?
Vakcínu odsuniem na vedľajšiu koľaj...pýtam sa všeobecne.

Ak sú dvaja lekári, jeden odporúča zákrok (postup, vyšetrenie....liek, operáciu) a ten druhý nie, ktorý ma pravdu ?
ten dobrý, nie ten zapredaný, ten, ktorý vakcínuje v ordinácii po vyšetrení a nie ten, ktorý vakcínuje v Kauflande na chodbe
marleau
28.11.21,16:16
Pozrie niekto obcas live Hovorme spolu? https://www.facebook.com/hovormespolu.eu/videos/425855335773280
ja
buchač
28.11.21,16:20
predaný, ten, ktorý vakcínuje v ordinácii po vyšetrení a nie ten, ktorý vakcínuje v Kauflande na chodbe
Máš problém s čítaním ???

Očkovanie som momentálne opomenul.
Takže odpovedaj k veci.
kukučka
28.11.21,16:43
Hádžeš výhybku za výhybkou, už si celý vykoľajený.
buchač
28.11.21,16:49
Z koho ? Z teba ? Z marlea ?
Hehehe...nesranduj takto na na lačno...ešte som nevečeral.
kukučka
28.11.21,16:52
Mne smrť po očkovaní srandovná nepríde, tebe áno? Sranduj ďalej, aj mínuskári.
buchač
28.11.21,16:57
Včera pohreb v neďalekej dedine, hneď po tretej dávke zomrela 65 ročná žena, manžel skolaboval tiež.

kukuč, neblázni....veď to je ešte horšie podanie informácie, ako na šarlatánskych stránkach.


Mne smrť po očkovaní srandovná nepríde, tebe áno? Sranduj ďalej, aj mínuskári.

Kde som srandoval ??? C I T U J !!!

Akože si myslíš/te, že si vyhrala v debate ? Prepáč, ale z tvojej strany nevidím žiadnu.
Skôr mi to príde ako nasledovné :

" Hádky na internete sú ako Paralympiáda - aj keď akože vyhrávate, stále ste retardovaní. "
BXLmiami
29.11.21,05:22
pre zdravie môžem urobiť aj to, že sa vyhnem vakcíne
Toto je Tvoje rozhodnutie,kľudne ho realizuj.Ale prosím ťa nezabudni niekedy na sedliacky zdravý rozum.Ako nás to učili?Na pravú stranu pozitíva na lavú negatíva.Výber čo je lepšie.Vakcína contra covid.
BXLmiami
29.11.21,05:35
pre "odborníkov" v zdravotníctve na Porade, ktorí pracujú za klávesnicou PC........
Ktorý lekár vie niečo o mojom zdraví ak ma nevyšetril?
Ak sú dvaja lekári, jeden vakcínu odporúča, druhý nie, ktorý má pravdu? Ten podchytený Pfizerom?
Ten ktorý už videl,čo dokáže spraviť Covid s plúcami a často aj za 12 hodín.
Tweety
29.11.21,08:30
buchač
29.11.21,08:50
buchač
29.11.21,09:22
https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/2221467/VIDEO-Ucinna-TECHNIKA--ktora-vas-ZACHRANI-pocas-LOCKDOWNU--Odstrani-STRES-za-par-minut-
Amen a tma.
:D :D :D :D :D
Že dala Tweety negatívne hodnotenie, tak to sa nečudujem...neznesie pravdu, mala by ísť radšej znášať vajcia.
Ivke sa čudujem...ty si nepreveríš informácie ?????

Takže aby ste vedeli, tak tu je moja argumentácia.
- Existuje jedna technika, ktorá nám môže skutočne pomôcť uvoľniť sa a upokojiť symptómy úzkosti, ako sa uvádza na popsugar.co.uk.
Pozreli ste sa na stránku ??? Neverím...neexistuje.

- Tu je...čítajte
https://www.popsugar.co.uk/fitness/butterfly-tapping-for-stress-anxiety-relief-47943103?utm_medium=redirect&utm_campaign=US:SK&utm_source=www.google.com
Preklad
https://www-popsugar-com.translate.goog/fitness/butterfly-tapping-for-stress-anxiety-relief-47941954?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=nui,sc

- viete, čo je EMDR ? Nuž nech sa páči
http://www.emdr.sk/

- a na záver...keď zažijete nejaký fest poriadny stres...aleže kuwa riadny, potom sa môžeme na danú tému porozprávať.

P.S.:
Nejaká americká pizda dá video na Tik-tok...že klepkanie po ramenách jej pomohlo v strese ? ...a čo, nemali hanbáč v Mekáči alebo jej kľaklo pripojenie na net, tak sa dostala do stresu ?
Kuwa...a toto mám vziať ako bernú mincu ???
bettylou
29.11.21,09:24
Aká doba, také pečenie, ale šetríte žlčník svoj aj návšteve.
Tweety
29.11.21,09:25
https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/2221467/VIDEO-Ucinna-TECHNIKA--ktora-vas-ZACHRANI-pocas-LOCKDOWNU--Odstrani-STRES-za-par-minut-
Amen a tma.
:D :D :D :D :D
Že dala Tweety negatívne hodnotenie, tak to sa nečudujem...neznesie pravdu, mala by ísť radšej znášať vajcia.
Ivke sa čudujem...ty si nepreveríš informácie ?????

Takže aby ste vedeli, tak tu je moja argumentácia.
- Existuje jedna technika, ktorá nám môže skutočne pomôcť uvoľniť sa a upokojiť symptómy úzkosti, ako sa uvádza na popsugar.co.uk.
Pozreli ste sa na stránku ??? Neverím...neexistuje.

- Tu je...čítajte
https://www.popsugar.co.uk/fitness/butterfly-tapping-for-stress-anxiety-relief-47943103?utm_medium=redirect&utm_campaign=US:SK&utm_source=www.google.com
Preklad
https://www-popsugar-com.translate.goog/fitness/butterfly-tapping-for-stress-anxiety-relief-47941954?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=nui,sc

- viete, čo je EMDR ? Nuž nech sa páči
http://www.emdr.sk/

- a na záver...keď zažijete nejaký fest poriadny stres...aleže kuwa riadny, potom sa môžeme na danú tému porozprávať.
Si myslíš, že len ty jediný si niečo zažil? Ale od teba sa nič iné ani neočakáva len furt rýpať aby si zahnal ten svoj stres. A môžeš zas mínuskovať, to je u teba asi najúčinnejšie proti stresu a celkovej frustácii.
buchač
29.11.21,09:37
Si myslíš, že len ty jediný si niečo zažil? Ale od teba sa nič iné ani neočakáva len furt rýpať aby si zahnal svoj stres.
TY nie si normálne normálna...proste nemôžeš byť.
Kuwa fix...kde píšem niečo o tom, že len ja som niečo zažil ???
No schválne, daj niečo fest solídne stresujúce z tvojich zážitkov ...dáš (čomu neverím) ?
Potom sa zamysli, či by ti v danej chvíli pomohlo prekríženie a samo klepkanie po ramenách.

P.S.:
Že si priložené linky ani len neotvorila (nieto ešte čítala), tak to ani nevravím...proste neverím. Ale hlavne reaguješ, ideš tu urážať a správaš sa ako ješitná netykavka...miesto toho, aby si uznala, že nemáš pravdu - nemôžeš ju mať.
Tweety
29.11.21,09:41
Si myslíš, že len ty jediný si niečo zažil? Ale od teba sa nič iné ani neočakáva len furt rýpať aby si zahnal svoj stres.
TY nie si normálne normálna...proste nemôžeš byť.
Kuwa fix...kde píšem niečo o tom, že len ja som niečo zažil ???
No schválne, daj niečo fest solídne stresujúce z tvojich zážitkov ...dáš (čomu neverím) ?
Potom sa zamysli, či by ti v danej chvíli pomohlo prekríženie a samo klepkanie po ramenách.
A prečo by som mala na tvoj rozkaz dávať, čo som zažila? Nie si príliš zvedavý? Mne si to vyčítal, keď som sa niekedy pýtala na banálnosti a ty terazky už takto? Uvedom si, že múdrosti sveta sa netočia okolo teba. Ty osamelý(sám si to povedal) jedinec.
pavol54
29.11.21,09:57
Aká doba, také pečenie, ale šetríte žlčník svoj aj návšteve.
tak čo dievča, žiješ? taká dlhá odmlka
buchač
29.11.21,09:59
Ty osamelý(sám si to povedal) jedinec.
Už si si prečítala linky ?

Tiež som povedal aj iné,t.j.....na mňa ty nikdy mať nebudeš...neexistuje.
...a čo si zažila ? Holt, v kuríne toho veľa nepochytíš. :D :D :D :D :D
Tweety
29.11.21,10:04
Ty osamelý(sám si to povedal) jedinec.
Už si si prečítala linky ?

Tiež som povedal aj iné,t.j.....na mňa ty nikdy mať nebudeš...neexistuje.
...a čo si zažila ? Holt, v kuríne toho veľa nepochytíš. :D :D :D :D :D
A čo ty kohútisko? Ty si mimo kurína!? Ty chodíš len tak po dvore a kikiríkaš. To veľa osohu nenarobíš.
Kvaka
29.11.21,12:07
Buchač, Majka tu pripla niečo na pomoc pri strese, panickej poruche. A áno, rozklikla som si ten odkaz, dievčina na ten cvik upozorňuje, jej konkrétne pomohol. Ty už dopredu urážaš každého a všetko, začal si ty, reagoval si na negatívne hodnotenie, dokonca si vytiahol aj ivku.
Je taká doba, ľudia sú zmätení, boja sa, tak čokoľvek je lepšie ako tie mediálne výkriky o covide. Včera som na to upozornila, nech sa aspoň na porade nestraší, Majka sem pripla jeden cvik, no a ty si ju hneď zotrel.

Takže ja to vidím tak.
pavol54
29.11.21,12:38
Buchač, Majka tu pripla niečo na pomoc pri strese, panickej poruche. A áno, rozklikla som si ten odkaz, dievčina na ten cvik upozorňuje, jej konkrétne pomohol. Ty už dopredu urážaš každého a všetko, začal si ty, reagoval si na negatívne hodnotenie, dokonca si vytiahol aj ivku.
Je taká doba, ľudia sú zmätení, boja sa, tak čokoľvek je lepšie ako tie mediálne výkriky o covide. Včera som na to upozornila, nech sa aspoň na porade nestraší, Majka sem pripla jeden cvik, no a ty si ju hneď zotrel.

Takže ja to vidím tak.
v našej kultúre sme si zvykli(aspoň moji predkovia) zložiť ruky a pomodliť aj to bude niekomu smiešne, častokrát by to pomohlo ukľudniť, ako hneď ostro reagovať. Pamätám keď som chodil trhať zlyhanú muníciu tak som musel nastaviť stopky na jednu minútu a čakať, tak som sa vždy za ten čas pomodlil raz sa ma pýtal politruk - platený komunista - čo robím "skúšam či sa stihnem pomodliť za minútu, ak mi to rupne pod rukami už sa nestihnem" Nikto to vtedy nebral vážne, ale mne to dalo pokoj a pokoru.
marleau
29.11.21,13:50
pre zdravie môžem urobiť aj to, že sa vyhnem vakcíne
Toto je Tvoje rozhodnutie,kľudne ho realizuj.Ale prosím ťa nezabudni niekedy na sedliacky zdravý rozum.Ako nás to učili?Na pravú stranu pozitíva na lavú negatíva.Výber čo je lepšie.Vakcína contra covid.
pre každého iné, nejaký priemer daný konkrétnym človekom, ktorý má svoje ciele, je irelevantný
buchač
29.11.21,14:39
Buchač, Majka tu pripla niečo na pomoc pri strese, panickej poruche. A áno, rozklikla som si ten odkaz, dievčina na ten cvik upozorňuje, jej konkrétne pomohol. Ty už dopredu urážaš každého a všetko, začal si ty, reagoval si na negatívne hodnotenie, dokonca si vytiahol aj ivku.
Je taká doba, ľudia sú zmätení, boja sa, tak čokoľvek je lepšie ako tie mediálne výkriky o covide. Včera som na to upozornila, nech sa aspoň na porade nestraší, Majka sem pripla jeden cvik, no a ty si ju hneď zotrel.

Takže ja to vidím tak.
Normálne vám ten váš pohľad závidím......
Že som ju zotrel ? Ešte málo som dal...

Ešte keby ste tak pochopili, o čom som vlastne písal...ale takto to nemá význam.

...a tá vaša mafia (čo si dávate navzájom užitočné) je totálne na smiech.
korela
29.11.21,14:50
Ktorý lekár vie niečo o mojom zdraví ak ma nevyšetril?
Ak sú dvaja lekári, jeden vakcínu odporúča, druhý nie, ktorý má pravdu? Ten podchytený Pfizerom?
Vakcínu odsuniem na vedľajšiu koľaj...pýtam sa všeobecne.

Ak sú dvaja lekári, jeden odporúča zákrok (postup, vyšetrenie....liek, operáciu) a ten druhý nie, ktorý ma pravdu ?
Takéto prípady je vhodné prekonzultovať aj s tromi lekármi, kto má na to, tak aj s viacerými, ak ide o vážnu vec. A potom sa prikloniť k väčšine.
Tiež si vybrať takých, ktorí majú približne rovnakú úroveň. Osobne by som dala aj na svoju intuíciu.
Práve riešime jeden problém, ja neodporúčam zákrok na SK vôbec v dnešnej situácii. Mám s lekármi v CZ ja aj rodina dobré skúsenosti 50 r., (okrem brata, to bolo asi fatálne), ev. sa vybrať aspoň na vyšetrenie do AT. To zasa môj nápad nebol, ale schvaľujem.
Úplne iný prístup, dôslednejší.
Pritom netvrdím, že sa tu nevyskytujú poctiví lekári, nemám obavy ani z Ukrajincov a pod.
Tweety
29.11.21,15:25
A môžeš zas mínuskovať, to je u teba asi najúčinnejšie proti stresu a celkovej frustácii.
Povedala pridrbaná sliepka a išla znášať vajcááá...
Ty si nedáš pokoj až kým nebudeš mať na krku TO za kyberšikanu?
buchač
29.11.21,15:28
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

P.S.:
Uznám, že sa rozumieš do svojich vecí...ALE v tomto prípade ani len nevieš, o čom točíš...lebo inak by si takú hlúposť nenapísala.
Mila123
29.11.21,16:47
Kto sú zaočkovaní a kto nezaočkovaní:
Vakcínu prijali oveľa častejšie liberáli, vzdelanejší a voliči koalície (DN)
Darina1234
29.11.21,17:36
Kto sú zaočkovaní a kto nezaočkovaní:
Vakcínu prijali oveľa častejšie liberáli, vzdelanejší a voliči koalície (DN)
To o čom je príspevok - výpovedná hodnota autora
buchač
29.11.21,18:54
To o čom je príspevok - výpovedná hodnota autora
Veľmi dobrý postreh....ALE čo môžeš očakávať od liberálneho denníka DenníkaN ???

Poďme dávať prieskumy podľa rôznych kritérií...podľa povolania, podľa veku, podľa vierovyznania...a trebárs aj podľa počtu a farby vlasov.

Ale to najhlavnejšie sa nespomenie skoro nikde.
Že najviac sú očkovaní ľudia v mestách a priľahlejších obciach...a čím ďalej od nich, tak je to o trte, nakoľko doprava a nazad je trochu náročnejšia na čas a aj peniaze.
marleau
29.11.21,18:58
To o čom je príspevok - výpovedná hodnota autora
Veľmi dobrý postreh....ALE čo môžeš očakávať od liberálneho denníka DenníkaN ???

Poďme dávať prieskumy podľa rôznych kritérií...podľa povolania, podľa veku, podľa vierovyznania...a trebárs aj podľa počtu a farby vlasov.

Ale to najhlavnejšie sa nespomenie skoro nikde.
Že najviac sú očkovaní ľudia v mestách a priľahlejších obciach...a čím ďalej od nich, tak je to o trte, nakoľko doprava a nazad je trochu náročnejšia na čas a aj peniaze.
a ľudia tam žijú zdravším spôsobom života, "sedláci"
anet
29.11.21,19:57
Dáša_
29.11.21,19:59
Ambulantne lieci covid pacientov
https://www.ta3.com/relacia/22516/nemocnice-su-na-pokraji-zolikom-by-mohlo-byt-posilnenie-ambulantnej-starostlivosti?fbclid=IwAR1DbMUNKE21teOJncULFoc2dL zm-UKc_JSlSNf9hRErIOQ9Zf1EDm79srA

a vypočula si si aj to, že dôrazne odporúča očkovanie? Na začiatku rozhovoru aj na konci? Ako jedinp účinnú prevenciu
pavol54
29.11.21,20:13
Ambulantne lieci covid pacientov
https://www.ta3.com/relacia/22516/nemocnice-su-na-pokraji-zolikom-by-mohlo-byt-posilnenie-ambulantnej-starostlivosti?fbclid=IwAR1DbMUNKE21teOJncULFoc2dL zm-UKc_JSlSNf9hRErIOQ9Zf1EDm79srA

a vypočula si si aj to, že dôrazne odporúča očkovanie? Na začiatku rozhovoru aj na konci? Ako jedinp účinnú prevenciu
zavedieme prohibíciu na ivemectin a " dováža sa individuálne zo zahraničia(alebo sa užije konský) ľudia si ho dávkujú sami bez dohľadu lekára" o dobrých skúsenostiach dnes v správach slovensko 1 o 22.00 prof Torok. MUDr Janeková
pavol54
29.11.21,20:19
Zamestnankyňa bola minulý týždeň na pfizera, dnes strašná bolesť klbov vraj prechladla nikdy ju neboleli, myslíte že jej spravíme diagnózu na nete ? poslal som ju k obvodnému
anet
29.11.21,20:28
a vypočula si si aj to, že dôrazne odporúča očkovanie? Na začiatku rozhovoru aj na konci? Ako jedinp účinnú prevenciu
Ale ano, pre ludi v rizikovom veku a chronicky chorych pacientov. Prosim "neprifarbuj" to po svojom. Nepovedala ze je to jedina ucinna prevencia. Ona proste ludi IBA lieci, tak ako pri inych ARO.
kukučka
29.11.21,21:07
"Tým strašením so smrťou sa vytvoril začarovaný kruh, starí ľudia sa natoľko boja ísť do nemocnice, že prídu neskoro a preto zomrú." Sestrička z kovidového odd.
Mila123
29.11.21,22:25
iba taká obyčajná štatistika, vo svete je cca 80 % idiopatických ochorení , (etiológia je neznáma, liečia sa následky ochorenia) ale teraz ako tak vidím, percentá idiopatie klesajú....... a prečo? lebo Pfizer.........
Mila123
29.11.21,22:38
Dáša_
30.11.21,04:53
a vypočula si si aj to, že dôrazne odporúča očkovanie? Na začiatku rozhovoru aj na konci? Ako jedinp účinnú prevenciu
Ale ano, pre ludi v rizikovom veku a chronicky chorych pacientov. Prosim "neprifarbuj" to po svojom. Nepovedala ze je to jedina ucinna prevencia. Ona proste ludi IBA lieci, tak ako pri inych ARO.

ale ona nepovedala, že iba ľudí rizikových. schválne som si to vypočula znova, aj s minutážou:

1,54" - očkujem a aktívne presviečam ľudí, aby sa očkovali. Hlavne tie rizikové skupiny

17,42" - ja by som chcela požiadať všetkých, tí, čo sú chorí, tí čo sú v rizikovom veku, aby sa zaočkovali. Pretože neexistuje zatiaľ nič lepšie na prevenciu infekčného ochorenia ako očkovanie
anet
30.11.21,06:12
A kde je tam to tvoje slovo JEDINA? Inak mohli by sme polemizovat aj o tom, preco neockuje covid aj vo svojej ambulancii, mala by to lepsie platene ako liecenie pacientov.;)
Jarka 1
30.11.21,08:28
MUDr. Etela Janeková je aj v Hovorme spolu v časti Prevencia a liečba, ktorá začína v 5 hodine a 40 minúte. Odporúčam túto celú časť pozrieť všetkým bez ohľadu na názor k očkovaniu. Konečne sa dozvedia veľmi užitočné informácie čo robiť a ako sa z toho hneď nezblázniť. Je to rozdelené na časť prevencia a časť liečba.
Dáša_
30.11.21,08:51
A kde je tam to tvoje slovo JEDINA? Inak mohli by sme polemizovat aj o tom, preco neockuje covid aj vo svojej ambulancii, mala by to lepsie platene ako liecenie pacientov.;)

no ale veď hovorí, že očkuje "očkujem a aktívne presviečam ľudí, aby sa očkovali."

naviac, pokiaľ si spomínam, tak obvodní lekári sú platení podľa kapitácie, t.j. ľudí, ktorých majú vo svojom obvode.
buchač
30.11.21,09:01
MUDr. Etela Janeková je aj v Hovorme spolu v časti Prevencia a liečba, ktorá začína v 5 hodine a 40 minúte. Odporúčam túto celú časť pozrieť všetkým bez ohľadu na názor k očkovaniu. Konečne sa dozvedia veľmi užitočné informácie čo robiť a ako sa z toho hneď nezblázniť. Je to rozdelené na časť prevencia a časť liečba.
Ja odporúčam pozrieť maximálne prehľad (začiatok) správ na rôznych tv kanáloch a potom veľmi rýchlo prepnúť na nejaký iný (prírodopisný, vzdelávací, športový....dľa gusta).

Kuwa, hneď mi je lepšie, keď vidím krásy sveta a nie tých pridrbaných "krásavcov" z vlády alebo parlamentu, prípadne kadejakých samozvaných odborníkov...
anet
30.11.21,09:11
naviac, pokiaľ si spomínam, tak obvodní lekári sú platení podľa kapitácie, t.j. ľudí, ktorých majú vo svojom obvode.
Ockovania ma uvedene na svojej stranke. https://www.inclinic.sk/index.php/ambulancia-vseobecneho-lekarstva/
Mesacna fixna platba a potom podla ukonu, nie?
Nepodstatne, nepripla som to sem preto, aby som sa nezmyselne natahovala, ale preto, ze tu boli otazky ako a cim sa covid lieci, a ona o tom hovori.
BXLmiami
30.11.21,10:52
MUDr. Etela Janeková je aj v Hovorme spolu v časti Prevencia a liečba, ktorá začína v 5 hodine a 40 minúte. Odporúčam túto celú časť pozrieť všetkým bez ohľadu na názor k očkovaniu. Konečne sa dozvedia veľmi užitočné informácie čo robiť a ako sa z toho hneď nezblázniť. Je to rozdelené na časť prevencia a časť liečba.
Ja odporúčam pozrieť maximálne prehľad (začiatok) správ na rôznych tv kanáloch a potom veľmi rýchlo prepnúť na nejaký iný (prírodopisný, vzdelávací, športový....dľa gusta).

Kuwa, hneď mi je lepšie, keď vidím krásy sveta a nie tých pridrbaných "krásavcov" z vlády alebo parlamentu, prípadne kadejakých samozvaných odborníkov...
Ani začiatok,včera boli spravy opisom hádok koalicie,k čomu toto potrebujem vedieť?Médiám dlhodobe šibe a ničia krajinu viac ako Covid.
Mila123
30.11.21,11:02
prosba
kopretinka
30.11.21,11:31
pre zdravie som dnes urobil ešte to, že som teraz dojedol v našej reštike pečené rebrá a čašníčka mi načapovala pivečko ako hrom, aj dobrý pocit a také to "pochutnání" je zdraviu prospešné
to kde je otvorená TERAZ reštaurácia?
kopretinka
30.11.21,12:09
V jednej diskusii som čítala celkom vtipný príspevok na riešenie očko a neočko. Rozdeliť ich na párne a nepárne týždne. Nemali by sa ako vzájomne obviňovať zo šírenia nákazy.
Inak paci sa my tato myslienka, ked uz je spolocnost tak polarizovana ... parny tyzden bude vonku strach a neparny sloboda ... by som chcela vidiet ako dlho by to strachu vydrzalo :D
celkom vtipné ... čo takto realizovať to aj tu na Porade??? (ja by som uvítala;))
ako očkovaných nás bude málo.....nebudeme sa hádať, dokazovať, prečo áno, prečo nie.....a hlavne zmizne konšpiagenda, bludy, ai.......
akože neočkovaní budú vyhodení z Porady? tak si to predstavuješ?
buchač
30.11.21,12:26
spravy opisom hádok koalicie,k čomu toto potrebujem vedieť?
Pre toho, kto má nízky tlak je to alternatíva miesto liekov. ;)
BXLmiami
01.12.21,08:03
spravy opisom hádok koalicie,k čomu toto potrebujem vedieť?
Pre toho, kto má nízky tlak je to alternatíva miesto liekov. ;)
:-0,pobavilo.
Tweety
01.12.21,08:52
anet
01.12.21,10:00
lujza.j
01.12.21,11:53
Na kašeľ aj covidovy chvojnik cinsky čaj a čaj so sladkého drievka....
kukučka
01.12.21,12:02
BXLmiami
01.12.21,13:36
Ako liečiť COVID-19 doma? Konkrétne rady, čo robiťhttps://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/608583-ako-liecit-covid-19-doma-konkretne-rady-co-robit/
Takže konkretna rada-55+ doma neliečiť.Cím prv k obvodákovi po dohode,pretože ked sú už pľuca v keli tak Vám žiadne monoklonárne protilátky nedajú.
Mila123
01.12.21,17:43
Každý nezaočkovaný senior nad 60 rokov bude musieť od januára každý mesiac zaplatiť sto eur až dovtedy, kým sa nezaočkuje. Vyzbierané peniaze pôjdu do zdravotníctva.



https://dennikn.sk/2630878/nezaockovani-budu-platit-pokutu-kazdy-mesiac-ako-chcu-greci-zaviest-povinne-ockovanie-seniorov/?fbclid=IwAR1X-fAcGk2uoAAyjVI15_S2b_C0DUi-kYKQT9VifMdpSfWQrQDkEzNnCg4
buchač
01.12.21,18:45
Každý nezaočkovaný senior nad 60 rokov bude musieť od januára každý mesiac zaplatiť sto eur až dovtedy, kým sa nezaočkuje. Vyzbierané peniaze pôjdu do zdravotníctva.



https://dennikn.sk/2630878/nezaockovani-budu-platit-pokutu-kazdy-mesiac-ako-chcu-greci-zaviest-povinne-ockovanie-seniorov/?fbclid=IwAR1X-fAcGk2uoAAyjVI15_S2b_C0DUi-kYKQT9VifMdpSfWQrQDkEzNnCg4

ATHENS, Nov 30 (Reuters) - Greece said on Tuesday it would make COVID-19 vaccinations mandatory for people aged 60 and over in a move to quell a resurgent virus that is burdening a frail healthcare system.

Authorities said those who failed to comply from Jan. 16 would face a recurring monthly fine of 100 euros.

Atény 30. novembra (TASR) - Grécko v utorok oznámilo, že zavedie povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre ľudí vo veku 60 a viac rokov, čím by potlačilo znovu sa šíriaci vírus, ktorý zaťažuje krehký systém zdravotnej starostlivosti.

Úrady uviedli, že tým, ktorí to od 16. januára nedodržia, BUDE HROZIŤ opakovaná mesačná pokuta vo výške 100 eur.

Link, na ktorý sa odvolávajú DebiliN
https://www-reuters-com.translate.goog/world/europe/greece-make-vaccinations-persons-over-60-mandatory-pm-2021-11-30/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=op,sc

P.S.:
1. Anglicky neviem, preklad je cez google
2. Ak je preklad správny (čomu aj verím), tak ide len a len o ....(pííííp) z dieľne drbnutého DenníkaN.

P.S.:
Aj vlastný názor a uvedenie pravdy na pravú mieru je kyberšikana ?
Žabinka
01.12.21,19:17
buchač
01.12.21,19:28
No a včul si vyber, že čo a ako....lebo to sú tie média.

Nejdem do minulosti, ale už cca pred týždňom som tvrdil, že očkovanie bude povinné a u nás...nariadia to smernicou buzeranti z EU...a tí naši dilIchujovia sklopia oči a uši a vybavené.
bjuty smis
01.12.21,20:43
Každý nezaočkovaný senior nad 60 rokov bude musieť od januára každý mesiac zaplatiť sto eur až dovtedy, kým sa nezaočkuje. Vyzbierané peniaze pôjdu do zdravotníctva.



https://dennikn.sk/2630878/nezaockovani-budu-platit-pokutu-kazdy-mesiac-ako-chcu-greci-zaviest-povinne-ockovanie-seniorov/?fbclid=IwAR1X-fAcGk2uoAAyjVI15_S2b_C0DUi-kYKQT9VifMdpSfWQrQDkEzNnCg4

ATHENS, Nov 30 (Reuters) - Greece said on Tuesday it would make COVID-19 vaccinations mandatory for people aged 60 and over in a move to quell a resurgent virus that is burdening a frail healthcare system.

Authorities said those who failed to comply from Jan. 16 would face a recurring monthly fine of 100 euros.

Atény 30. novembra (TASR) - Grécko v utorok oznámilo, že zavedie povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre ľudí vo veku 60 a viac rokov, čím by potlačilo znovu sa šíriaci vírus, ktorý zaťažuje krehký systém zdravotnej starostlivosti.

Úrady uviedli, že tým, ktorí to od 16. januára nedodržia, BUDE HROZIŤ opakovaná mesačná pokuta vo výške 100 eur.

Link, na ktorý sa odvolávajú DebiliN
https://www-reuters-com.translate.goog/world/europe/greece-make-vaccinations-persons-over-60-mandatory-pm-2021-11-30/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=op,sc

P.S.:
1. Anglicky neviem, preklad je cez google
2. Ak je preklad správny (čomu aj verím), tak ide len a len o ....(pííííp) z dieľne drbnutého DenníkaN.

P.S.:
Aj vlastný názor a uvedenie pravdy na pravú mieru je kyberšikana ?
a čo si ako uviedol na pravú mieru ??
buchač
01.12.21,21:13
Nejdem do minulosti, ale už cca pred týždňom som tvrdil, že očkovanie bude povinné a u nás...nariadia to smernicou buzeranti z EU...a tí naši dilIchujovia sklopia oči a uši a vybavené.
Takže by sa to dalo brať za hotovú vec...a sklopia všetci aj nosy, lebo smernica EU je nad ústavu.

" Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vyzvala v stredu členské štáty EÚ na diskusiu o povinnom očkovaní, keďže ho príliš mnoho ľudí stále odmieta absolvovať dobrovoľne. Miera zaočkovosti v eurobloku je momentálne na úrovni zhruba 66 percent, zatiaľ čo viaceré členské krajiny aktuálne bojujú s rastúcim počtom nakazených, hospitalizácií a úmrtí a musia opätovne zavádzať protipandemické opatrenia.

„Je pochopiteľné a vhodné viesť túto diskusiu teraz – ako môžeme podporiť a potenciálne uvažovať o povinnom očkovaní v rámci Európskej únie,“ povedala von der Leyenová. "
Dáša_
02.12.21,05:13
Ešte k debate o tom, že iba MUDr. Janeková vie, ako liečiť pacientov: https://www.postoj.sk/93764/pri-covide-sa-nemozeme-hrat-v-ambulanciach-na-samanov-a-predpisovat-hocico

V skratke - ťahať úplne všetkých pozitívnych do ordinácie? a kedy je potom priestor na tých necovidových? Vo veľa prípadoch naozaj stačí ten telefonát a vitamíny. A tiež telefonuje pacientom 3x, aby počuj, jak sa vyvíjajú. A keď treba, tak ich pozýva do ordinácie, berie krv....
- že niektorí lekári sa nechcú s pozitívnymi pacientami stretnúť? No ani sa im človek nečuduje, veľa obvoďákov je vo veku nad 70 rokov. Keď vypadnú, nebude mať kto liečiť ani tých necovidových
- že ordinovanie silných liekov (spomína tuším fraxiparíne, kortikoidy) patrí do nemocnice, kde sú predsa len väčšie možnosti kontroly, minimalne vizita 3x denne. Napriek tomu ich svojim pacientom, ked je treba, predpíše.
- sú aj iní lekári, ktorým v 2. vlne nik nezomrel. A nepotreboval ani ivermectín. Tretia je horšia. Vo videu aj pani doktorka hovorí len o pacientoch v 2. vlne. K 3. sa explicitne nevyjadrila.

Je to dlhý rozhovor, ale je naozaj zaujímavý
lujza.j
02.12.21,07:56
buchač
02.12.21,16:59
:-0,pobavilo.
Správy sú jeden extrém a druhý sú pre zmenu tie seriály z lekárskeho prostredia.
Nemocnica, Sestričky, Klinika Hope, Doktor z hôr, Zberatelia kostí...a čo ja viem, ktoré ešte sú k dispo na rôznych tv staniciach.
buchač
02.12.21,17:13
Nemecko zavádza prísne obmedzenia pre neočkovaných. Vakcína bude zrejme čoskoro povinná

Merkelová sa tiež priklonila k povinnému očkovaniu, ktoré by Nemecko mohlo zaviesť od februára 2022. Kancelárka uviedla, že do konca roka k tejto otázke vypracuje etická rada odporúčanie, aby následne mohli poslanci rozhodnúť.
https://hnonline.sk/svet/15105172-nemecko-zavadza-prisne-obmedzenia-pre-neockovanych-vakcina-bude-zrejme-coskoro-povinna

Ono by sa dalo povedať, že Matovičove poukazy sú len také tanečky, predlženie času a opíjanie rožkom.
lujza.j
02.12.21,17:48
At bez kancelara...
Mila123
02.12.21,17:50
At bez kancelara...
Lui, čo to spoločné s touto rubrikou?
lujza.j
02.12.21,18:05
Že ako to bude s povinnou vakci..čo v pláne od 2/2022 v at...
marleau
02.12.21,19:46
Každý nezaočkovaný senior nad 60 rokov bude musieť od januára každý mesiac zaplatiť sto eur až dovtedy, kým sa nezaočkuje. Vyzbierané peniaze pôjdu do zdravotníctva.



https://dennikn.sk/2630878/nezaockovani-budu-platit-pokutu-kazdy-mesiac-ako-chcu-greci-zaviest-povinne-ockovanie-seniorov/?fbclid=IwAR1X-fAcGk2uoAAyjVI15_S2b_C0DUi-kYKQT9VifMdpSfWQrQDkEzNnCg4
to je trest za zdravie
korela
02.12.21,21:52
Posúvam info

V Německu zemřelo s covidem 52% očkovaných.Kde je efekt vakcín? řekl Hnízdil.Kubek se do něj pustil
https://www.youtube.com/watch?v=cneDm_bdn5o&ab_channel=CNNPrimaNEWS
buchač
03.12.21,06:03
Hnízdil...

Proti tvrzením Jana Hnízdila o psychosomatice se postavil svým prohlášením výbor Společnosti psychosomatické medicíny ČLS JEP. Předseda společnosti, Vladislav Chvála, se pro Medical Tribune dokonce vyjádřil v tom smyslu, že Hnízdilovo pojetí psychosomatiky devalvuje tento obor na úroveň amatérského léčitelství.[2]

V roce 2015 mu byl českým spolkem skeptiků Sisyfos (jehož býval dříve členem) udělen zlatý Bludný balvan za diskreditaci psychosomatické medicíny v očích odborné i laické veřejnosti.[3]

Nyní je znám až nesmyslnou kritikou téměř jakýchkoli proticoronavirových opatření, počínaje rouškami a konče očkováním. naposledy prohlásil, že Dr Kubek, prezident LK. si za případy vyhrožování jemu i jeho rodině může sám, protože LK pod jeho vedením rozděluje společnost a vyvolává tím agresivní jednání některých lidí.

K tým % sa nemá zmysel vyjadrovať.

P.S.:
...a zasa a furt a neustále tu dávaš linky z Čiech. Ako keby sme nemali dosť blbcov podobného razenia aj u nás.
pavol54
03.12.21,06:42
Asi to patrí do inej časti: pri vymýšľaní ako zabezpečiť očkovanie, prehlási jeden člen koalície "Vyhlásme, že ak sa dá zaočkovať 90% obyvateľov, podáme demisiu. Sulík na to. Ja som proti, lebo očkovacie centrá skolabujú pre veľký nápor" No čo by som neurobil pre svoje zdravie.
lujza.j
03.12.21,18:08
Pre koho asi boli tieto pirule?!alebo nejaký hoax....
pavol54
04.12.21,04:00
Inzerát: "vymením 500 eurovú očkovaciu poukážku za tablety humánneho ivermectínu" po zrealizovaní = 2 x trestný čin =sadzba 2x 3-8 rokov(alebo sa započíta do jednej sadzby ako u bašternáka?)
buchač
04.12.21,06:58
Pre koho asi boli tieto pirule?!alebo nejaký hoax....
Mne ti nejak nejde do hlavy koncipovanie textu a aj papier samotný.
Nemajú náhodou štátne inštitúcie svoj úradný papier, kde je hlavička už vytlačená ?
Spodok papiera zvykne mať tiež určité náležitosti.

Ministerstvo povoľuje použitie lieku pre potreby zdravotníckych zariadení, no prečo je oficiálny list adresovaný len jednej ordinácii ?

Ale šak si ho objednaj...;)
https://www-aptekagemini-pl.translate.goog/groprinosin-forte-1000-mg-30-tabletek-0087783?_x_tr_sl=pl&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc
pavol54
04.12.21,15:08
Bolo by dobré aby ministerstvo zdravotníctva zverejnilo nejakú štatistiku koľko ľudí sa liečilo na predávkovanie ivermectínom po jeho predpísaní lekárom.
lujza.j
04.12.21,18:26
Bolo by dobré aby ministerstvo zdravotníctva zverejnilo nejakú štatistiku koľko ľudí sa liečilo na predávkovanie ivermectínom po jeho predpísaní lekárom.
Ktorým liekom sa môžeš predávkovať 1000 násobnou povolenou dávkou?!a prezijes...
Napr.liekom na spanie...asi už len ahoooj.....acylpirinom....tiež by bolo ahoooj....
Keď som si vyberala v lekárni IVM....dávkovanie viete?nie....lebo iné je ako prevencia a iné ako liečba....ok....ak bude čas naň...zavolám si obvoďakovi-predpisal
kopretinka
04.12.21,19:17
Bolo by dobré aby ministerstvo zdravotníctva zverejnilo nejakú štatistiku koľko ľudí sa liečilo na predávkovanie ivermectínom po jeho predpísaní lekárom.
Ktorým liekom sa môžeš predávkovať 1000 násobnou povolenou dávkou?!a prezijes...
Napr.liekom na spanie...asi už len ahoooj.....acylpirinom....tiež by bolo ahoooj....
Keď som si vyberala v lekárni IVM....dávkovanie viete?nie....lebo iné je ako prevencia a iné ako liečba....ok....ak bude čas naň...zavolám si obvoďakovi-predpisal
tebe predpísal obvodný ivermektín len tak?:eek::eek::eek:
Mila123
04.12.21,19:56
Mila123
04.12.21,20:37
.
veronikasad
04.12.21,20:50
Očkovanie bez registrácie už nie je žiadna novinka, bola som tak očkovaná prvou aj druhou dávkou (september-oktober 2021)
kukučka
04.12.21,21:02
Každý nezaočkovaný senior nad 60 rokov bude musieť od januára každý mesiac zaplatiť sto eur až dovtedy, kým sa nezaočkuje. Vyzbierané peniaze pôjdu do zdravotníctva.



https://dennikn.sk/2630878/nezaockovani-budu-platit-pokutu-kazdy-mesiac-ako-chcu-greci-zaviest-povinne-ockovanie-seniorov/?fbclid=IwAR1X-fAcGk2uoAAyjVI15_S2b_C0DUi-kYKQT9VifMdpSfWQrQDkEzNnCg4
Hoax, alebo širenie poplašnej správy?
lujza.j
04.12.21,21:39
Bolo by dobré aby ministerstvo zdravotníctva zverejnilo nejakú štatistiku koľko ľudí sa liečilo na predávkovanie ivermectínom po jeho predpísaní lekárom.
Ktorým liekom sa môžeš predávkovať 1000 násobnou povolenou dávkou?!a prezijes...
Napr.liekom na spanie...asi už len ahoooj.....acylpirinom....tiež by bolo ahoooj....
Keď som si vyberala v lekárni IVM....dávkovanie viete?nie....lebo iné je ako prevencia a iné ako liečba....ok....ak bude čas naň...zavolám si obvoďakovi-predpisal
tebe predpísal obvodný ivermektín len tak?:eek::eek::eek:
Áno...a nie len mne... aj mojim...aj oni sú jeho pacoši....30 ks ...pre každého 10ks..ešte v júni bol vo výnimke...som mu vtedy volala,že keď je covid vypnutý či mi do foroty predpíše.....nie je problém...či mi ešte niečo treba?ja čo ešte na covid...nič iba toto máme....+hneď nasadiť kaloba kvapky
Decko už asi nebude potrebovať...teraz čerstvo prekonaný covid...
veronikasad
04.12.21,21:46
Bolo by dobré aby ministerstvo zdravotníctva zverejnilo nejakú štatistiku koľko ľudí sa liečilo na predávkovanie ivermectínom po jeho predpísaní lekárom.
Ktorým liekom sa môžeš predávkovať 1000 násobnou povolenou dávkou?!a prezijes...
Napr.liekom na spanie...asi už len ahoooj.....acylpirinom....tiež by bolo ahoooj....
Keď som si vyberala v lekárni IVM....dávkovanie viete?nie....lebo iné je ako prevencia a iné ako liečba....ok....ak bude čas naň...zavolám si obvoďakovi-predpisal
tebe predpísal obvodný ivermektín len tak?:eek::eek::eek:
Áno...a nie len mne... aj mojim...aj oni sú jeho pacoši....30 ks ...pre každého 10ks..ešte v júni bol vo výnimke...som mu vtedy volala,že keď je covid vypnutý či mi do foroty predpíše.....nie je problém...či mi ešte niečo treba?ja čo ešte na covid...nič iba toto máme....+hneď nasadiť kaloba kvapky
Decko už asi nebude potrebovať...teraz čerstvo prekonaný covid...Pocas ochorenia ho dcera neužívala?
lujza.j
05.12.21,08:22
Nie..nebolo treba....trochu soplu, kašľu....nemala čuch, chuť.... chuť ona nikdy nestráca...tak preto si aj sama test urobila....ani teplotu nemala...
Môj chlap vždy aj chuť aj čuch... stratí
D3,zinok,selén,c,magnézium, /dávky D3 a zinku mala vyššie hneď ako sa dozvedela,že kamka čo snou bola je pozitiv/kvapky na kašeľ,acylpirin,
misoft
05.12.21,08:31
Mila123
05.12.21,09:31
Každý nezaočkovaný senior nad 60 rokov bude musieť od januára každý mesiac zaplatiť sto eur až dovtedy, kým sa nezaočkuje. Vyzbierané peniaze pôjdu do zdravotníctva.



https://dennikn.sk/2630878/nezaockovani-budu-platit-pokutu-kazdy-mesiac-ako-chcu-greci-zaviest-povinne-ockovanie-seniorov/?fbclid=IwAR1X-fAcGk2uoAAyjVI15_S2b_C0DUi-kYKQT9VifMdpSfWQrQDkEzNnCg4
Hoax, alebo širenie poplašnej správy?
alebo pravda?????
buchač
05.12.21,09:48
Alebo neúplne a zavádzajúco napísaná informácia.

Zdôvodnenie viď o pár príspevkov spätne.
lujza.j
05.12.21,10:23
Asi zas hoax...
misoft
05.12.21,11:49
Každý nezaočkovaný senior nad 60 rokov bude musieť od januára každý mesiac zaplatiť sto eur až dovtedy, kým sa nezaočkuje. Vyzbierané peniaze pôjdu do zdravotníctva.



https://dennikn.sk/2630878/nezaockovani-budu-platit-pokutu-kazdy-mesiac-ako-chcu-greci-zaviest-povinne-ockovanie-seniorov/?fbclid=IwAR1X-fAcGk2uoAAyjVI15_S2b_C0DUi-kYKQT9VifMdpSfWQrQDkEzNnCg4
Hoax, alebo širenie poplašnej správy?
alebo pravda?????
Chceli to, chceli - ale odpor bol väčší...
https://www.tanea.gr/2021/12/02/greece/ypoxreotikos-emvoliasmos-to-prostimo-ton-100-eyro-den-tha-afaireitai-apo-ton-mistho-kai-ti-syntaksi/
kopretinka
05.12.21,12:51
Pre koho asi boli tieto pirule?!alebo nejaký hoax....
normálne som tento list vyguglila,takže nie je to hoax....50 000 balení sa len tak neschová...
Jarka 1
05.12.21,13:16
lui, s ivermektínom u mňa v meste to bolo takto. V tom krátkom období, keď bol povolený, tak ho nikde nemali. Nebol problém, aby dal lekár rp, však aj tak sa dal neskôr kúpiť v Rakúsku už len na rp a za vlastné prachy. Zo začiatku aj bez rp.

Keď mal prísť v lete do lekárne, tak si o tom šuškali len lekári, lekárnici a vyvolený. Dva mesiace ho nedostali. Potom, keď dorazil, tak si ho rozchytali pre svoje rodiny a známych. Bežný smrteľník nemal šancu.

Vraj nepomáha, ale zásobili sa ním snáď všetci lekári.
Mila123
05.12.21,13:23
lui, s ivermektínom u mňa v meste to bolo takto. V tom krátkom období, keď bol povolený, tak ho nikde nemali. Nebol problém, aby dal lekár rp, však aj tak sa dal neskôr kúpiť v Rakúsku už len na rp a za vlastné prachy. Zo začiatku aj bez rp.

Keď mal prísť v lete do lekárne, tak si o tom šuškali len lekári, lekárnici a vyvolený. Dva mesiace ho nedostali. Potom, keď dorazil, tak si ho rozchytali pre svoje rodiny a známych. Bežný smrteľník nemal šancu.

Vraj nepomáha, ale zásobili sa ním snáď všetci lekári.
Poznáte osobne aspoň jedného leára, kt. má spomínané lieky? lieky pre dobytok????
Jarka 1
05.12.21,13:35
Mila, nemusíš mi vykať. Áno poznám osobne lekárov, ktorí majú doma spomínaný liek.
Nie sú to zverolekári, takže ani jeden z nich nemá spomínaný liek pre dobytok, ale ten, ktorý je určený pre ľudí.

Prepáč, ale ani ma len nenapadlo, že by si to mohla takto pochopiť. Zamieňať iverm. pre ľudí s tým, ktorý je určený pre zvieratá. Snáď je jasné, že sa tu bavíme o ľuďoch a nie o zveroch.
Kvaka
05.12.21,13:40
https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/ivermectin-exeltis-3-mg-389462.html

https://www.health.gov.sk/Clanok?covid-19-22-02-2021-lieky

Ivermectin Tablet USP IverJohn-6 tbl. 100x6 mg a Ivert 6 tbl 4x1x6 mg
Ministerstvo zdravotníctva vydalo dňa 8. februára 2021 povolenie na terapeutické použitie neregistrovaného lieku Ivermectin Tablet USP IverJohn-6 tbl. 100x6 mg a Ivert 6 tbl 4x1x6 mg s hlavnou indikáciou prevencia a liečba ochorenia COVID-19.
korela
05.12.21,13:47
lui, s ivermektínom u mňa v meste to bolo takto. V tom krátkom období, keď bol povolený, tak ho nikde nemali. Nebol problém, aby dal lekár rp, však aj tak sa dal neskôr kúpiť v Rakúsku už len na rp a za vlastné prachy. Zo začiatku aj bez rp.

Keď mal prísť v lete do lekárne, tak si o tom šuškali len lekári, lekárnici a vyvolený. Dva mesiace ho nedostali. Potom, keď dorazil, tak si ho rozchytali pre svoje rodiny a známych. Bežný smrteľník nemal šancu.

Vraj nepomáha, ale zásobili sa ním snáď všetci lekári.
Poznáte osobne aspoň jedného leára, kt. má spománané lieky? lieky pre dobytok????
https://zapsk.sk/wp-content/uploads/2021/02/Ivermectin.pdf
Mila123
05.12.21,13:49
stále platí....
pavol54
05.12.21,13:55
lui, s ivermektínom u mňa v meste to bolo takto. V tom krátkom období, keď bol povolený, tak ho nikde nemali. Nebol problém, aby dal lekár rp, však aj tak sa dal neskôr kúpiť v Rakúsku už len na rp a za vlastné prachy. Zo začiatku aj bez rp.

Keď mal prísť v lete do lekárne, tak si o tom šuškali len lekári, lekárnici a vyvolený. Dva mesiace ho nedostali. Potom, keď dorazil, tak si ho rozchytali pre svoje rodiny a známych. Bežný smrteľník nemal šancu.

Vraj nepomáha, ale zásobili sa ním snáď všetci lekári.
Poznáte osobne aspoň jedného leára, kt. má spománané lieky? lieky pre dobytok????
asi lieky pre dobytok má každý zverolekár
Jarka 1
05.12.21,14:14
Mila prepáč, ale aj ty si predsa rovnaký "odborník" v zdravotníctve, ktorý pracuje za klávesnicou PC.

Ja za seba môžem povedať, že chápem tvoj pohľad na veci okolo súčasnej situácie s covidom. Viem, že robíš pre mnoho lekárov a tak máš informácie z prvej ruky od zdroja. Áno sú to informácie, ktoré, keď človek počúva, tak je to hrozné. Po takom rozhovore, alebo telefonáte si niekto nič iné neželá, len nech sa už konečne všetci zaočkujú a je pokoj.

Ak by sa tak aj stalo, tak pokoj bude iba na chvíľu, bude to len na malý nádych, kým sa náš zdravotný systém znovu nepotopí. Aj keby hneď zajtra covid zmizol, budú ďalšie a ďalšie nevyriešené problémy, ktoré budú naše zdravotníctvo potápať.

Ty veľmi dobre vieš, že keby sme sa hoci aj hneď všetci podvolili akémukoľvek príkazu, tak ten vyrieši iba akútny, práve prebiehajúci problém.

Nie všetci lekári sú rovnakí. Niektorí sa snažia maximálne a niektorý dokonca ani neberú telefón. Pacientka sa tri krát dovolala a po zhoršujúcom sa stave chcela naliehavo hovoriť s lekárom. Sestrička ju odpravila s tým, že lekár nemá rád telefóny a s odporúčaním, že až sa jej pohorší, tak si má volať 155.

Toto mi dve nevyriešime. Stačí vzájomne akceptovať, že ten druhý môže mať iný názor ako mám ja.
lujza.j
05.12.21,14:17
Jarka ja som sa vtedy najprv v lekárni opýtala ako to teraz je z IVM...či majú...áno majú a iba na recept a za keš....tak som si zavolala,že za opýtanie nič nedám......
buchač
05.12.21,14:20
Mila prepáč, ale aj ty si predsa rovnaký "odborník" v zdravotníctve, ktorý pracuje za klávesnicou PC.
Tak to som teda fest zvedavý na odpoveď...

P.S.:
Komentára ku jej odbornosti sa radšej zdržím...zasa by plakala, že ju šikanujem. ;) :D
Jarka 1
05.12.21,14:21
Teraz pozerám, čo pripla Mila. ´Plne súhlasím s časťou zdravotné problémy a to čo nasleduje za šípkou. Mnoho ľudí sa takto lieči z covidu, ak sa nedovolajú lekárom. Jednoducho krutá realita. Mala to byť sranda, ale je to bohužiaľ holá pravda.
pavol54
05.12.21,14:30
stále platí....
právnik povie prehrali sme ale odvoláme sa (ak nejde o život ide o ..nájdem iného právnika)
architekt mi spravil projekt, v priebehu stavby som zistil lepšie riešenia tak som ich spravil podľa svojho (zmenu pred dokončením mi spravil iný)
automechanika môžem kedykoľvek vymeniť
zdravie máme len jedno, každý chce najprv vedieť či sa lekár nepomýli tam sa už nič nedá napraviť alebo vymeniť (ešteže v Skalici nie je medicína, za socíku bol falošný zubár a chvíľu trvalo kým to zistili)
lujza.j
05.12.21,14:33
pani Mila 123...asi už zabudla ako sa rehotala takto:D:D:D keď capla na šuťak "zväčšenie pŕs po očkovaní"
Krátko nato sa písalo ako ženy už neviem v akom štáte hlásili tento jav.....
Decko v lete na preventivke-sono prs...prvá otazka či je očkovana..lekarka z klenovej robila..
Ja v septembri.... kontrola na onko prs...či očko,či testovaná-nie...zapisane do dokum.
Mama na onko kontrole prsa...onkologička žiadna očko masáž...
Asi iba tak to....
Kvaka
05.12.21,14:40
Asi je to zbytočné, ale aký je odborník ten, čo si myslí, že IVM je iba pre dobytok????

Akákoľvek propagácia akejkoľvek možnej liečby, samozrejme so súhlasom lekára, tu nie je žiadúca. Mila, ty si myslíš, že by sme také užívali bez súhlasu lekára?
Pripneš svoju obľúbenú "pesničku" v obrázku, či čo to je, ale pýtam sa, uveríš mi, ak ti poviem, že už siedmy deň so súhlasom lekárky užívam humánny IVM? Okrem neho sirup isoprinosin.
kukučka
05.12.21,15:18
Povedala som si, že už tu nebudem prispievať, len ľutujem, že som tu nepricapla článok, kde sa písalo, nepamätám presné čísla, že za 35 rokov sa predpísalo 2,5 miliónov či miliárd viac dávok Ivermektínu hlavne v Afrike a že nemá nejaké strašné vedľajšie účinky.
Prečo nebol za tie roky zakázaný, prečo bol zakázaný na Slovensku? Spomínala som tu liečenie Ivermektínom v Japonsku, aké boli reakcie?
buchač
05.12.21,15:19
.
pavol54
05.12.21,15:29
Povedala som si, že už tu nebudem prispievať, len ľutujem, že som tu nepricapla článok, kde sa písalo, nepamätám presné čísla, že za 35 rokov sa predpísalo 2,5 miliónov či miliárd viac dávok Ivermektínu hlavne v Afrike a že nemá nejaké strašné vedľajšie účinky.
Prečo nebol za tie roky zakázaný, prečo bol zakázaný na Slovensku? Spomínala som tu liečenie Ivermektínom v Japonsku, aké boli reakcie?
lebo miliardy zisku
buchač
05.12.21,15:37
že za 35 rokov sa predpísalo 2,5 miliónov či miliárd viac dávok Ivermektínu hlavne v Afrike a že nemá nejaké strašné vedľajšie účinky.

kuki...vieš, čo mi vadí ?
Že sa na tie určité veci pozeráš čiernobielo...ALE to sa proste nedá.

Prečo v Afrike ? Prečítaj si a budeš v obraze....či ?
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ivermekt%C3%ADn
anet
05.12.21,15:38
lujza.j
05.12.21,15:40
Medzi prvé správy o účinnosti IVM v profylaxii covidu patrila napríklad vedecká práca, ktorá zdokumentovala epidémiu covidu v opatrovateľských domovoch v okolí Paríža na jar 2020. Všade hynuli ľudia, ale v jednom mali šťastie, že tam vypukla epidémia svrabu. Všetkým klientom nasadili IVM – a zistili, že im nikto nezomrel na covid!

https://www.nitranoviny.sk/sme-svedkami-prechodu-demokratickych-spolocnosti-na-autoritarske-az-totalitne-systemy-mudr-juraj-mesik/
pavol54
05.12.21,15:59
Medzi prvé správy o účinnosti IVM v profylaxii covidu patrila napríklad vedecká práca, ktorá zdokumentovala epidémiu covidu v opatrovateľských domovoch v okolí Paríža na jar 2020. Všade hynuli ľudia, ale v jednom mali šťastie, že tam vypukla epidémia svrabu. Všetkým klientom nasadili IVM – a zistili, že im nikto nezomrel na covid!

https://www.nitranoviny.sk/sme-svedkami-prechodu-demokratickych-spolocnosti-na-autoritarske-az-totalitne-systemy-mudr-juraj-mesik/
výborný článok, ale niekto povie že je blud, lebo vakcína je predsa sloboda:)
anet
05.12.21,16:20
ale v jednom mali šťastie, že tam vypukla epidémia svrabu.
výborný článok, ale niekto povie že je blud, lebo vakcína je predsa sloboda:)
Este dobre ze ich nekupali v neostomosane ... aj ten by zmizol z trhu :D
Kvaka
05.12.21,16:29
Podľa slovenských odborníkov, napríklad aj prof. MUDr. Ivana Schrétera, hlavného odborníka Ministerstva zdravotníctva SR pre infektológiu a tropickú medicínu, je vhodné nasadiť ivermektín už pri prvých príznakoch ochorenia Covid-19. V súčasnosti sa však používa nielen u pacientov, ktorí už ochorenie majú, ale aj u tých, ktorí boli s chorým človekom v kontakte, a teda je tu zatiaľ len podozrenie na ochorenie.

https://www.najlekaren.eu/aktuality/invermektin-covid19-ucinny-ano-nie.html
korela
05.12.21,17:06
Ivermektínu už skončila ministerská výnimka, v lekárňach nie je, ale sú k dispozícii dva lieky ako jeho náhrada a to
https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/isoprinosine-500-mg-tablety-764013.html
a ešte jeden na B.
korela
05.12.21,17:10
lujza.j
05.12.21,17:17
buchač
05.12.21,18:17
ale sú k dispozícii dva lieky ako jeho náhrada a to

...dobré ti ide...že vraj náhrada.
To kto povedal ? TY ? To kde na to chodíš ? Do Čiech na otočku ???
anet
05.12.21,18:25
Globálna stratégia pre chrípku na roky 2019 – 2030
https://www.who.int/publications/i/item/9789241515320
buchač
05.12.21,20:06
ale sú k dispozícii dva lieky ako jeho náhrada a to

...dobré ti ide...že vraj náhrada.
To kto povedal ? TY ? To kde na to chodíš ? Do Čiech na otočku ???

Kukučka...ty, čo si mi dala nesúhlasné...teba sa momentálne pýtam.
" S čím nesúhlasíš v mojom príspevku ?"
Poznámka - na ironický podtón sa teraz vyondi. Mne išlo o toto nasledovné.

Isoprinosine
Popis a určenie
Liek obsahuje liečivo inozín acedoben dimepranol, ktoré sa používa na liečbu niektorých vírusových infekcií. Liek sa používa na stimuláciu imunitného systému, aby zdolal vírusové infekcie, ako sú:

vírusové infekcie dýchacích ciest,
opakujúci sa herpes na pohlavných orgánoch,
opakujúci sa opar na perách,
pásový opar,
ovčie kiahne,
osýpky,
žltačka,
bradavice na pohlavných orgánoch a iné infekcie spôsobené ľudským papilomavírusom (HPV infekcie),
iné vírusové infekcie, ako je infekčná mononukleóza (infekcia spôsobená Epstein-Barrovej vírusom), infekcia spôsobená cytomegalovírusom a subakútna sklerotizujúca panencefalitída (zriedkavé ochorenie u detí a mladých ľudí, ktoré môže vzniknúť po prekonaní osýpok).

Ivermectin
Používa sa na liečbu:

infekcie v čreve nazývanú intestinálna strongyloidóza (anguillulóza). Je spôsobená druhom červa (hlístovca), ktorý sa nazýva „Strongyloides stercoralis“ (háďatko črevné).
infekcie krvi nazývanej mikrofilarémia spôsobenou „lymfatickou filariázou“. Je spôsobená nedospelým červom nazývaným „Wuchereria bancrofti“ (vlasovec miazgový). Ivermectin Exeltis nepôsobí na dospelé červy, iba na nedospelé červy.
kožných roztočov (svrabu). To je v prípade, keď sa vám pod kožu zavŕtajú drobné roztoče. Tie môžu spôsobiť závažné svrbenie. Ivermectin Exeltis sa má užiť, iba ak vám váš lekár diagnostikoval svrab alebo si myslí, že máte svrab.


Ja teda neviem...ale ak by mi na infekciu dýchacích ciest predpísal nejaký lekár (môj teda určite nie, ten je normálny) Ivermectin, tak by liek skončil v smetnom koši...

Záver ? Bez nejakých urážok (len je to moje zhodnotenie a môj názor) si dovolím tvrdiť, že ľuďom už na totál drbe.
Môj/moji lekári sú normálni...no o normálnosti poniektorých tu v poslednej dobe silne pochybujem. A čo sa jeden dočíta na iných stránkach...už len to je riadne psycho.
Poznámka - korela nebola nikdy normálna...viď jej mudrovanie okolo náhrady Isoprinosinu.
Mila123
05.12.21,20:29
lui, s ivermektínom u mňa v meste to bolo takto. V tom krátkom období, keď bol povolený, tak ho nikde nemali. Nebol problém, aby dal lekár rp, však aj tak sa dal neskôr kúpiť v Rakúsku už len na rp a za vlastné prachy. Zo začiatku aj bez rp.

Keď mal prísť v lete do lekárne, tak si o tom šuškali len lekári, lekárnici a vyvolený. Dva mesiace ho nedostali. Potom, keď dorazil, tak si ho rozchytali pre svoje rodiny a známych. Bežný smrteľník nemal šancu.

Vraj nepomáha, ale zásobili sa ním snáď všetci lekári.
Poznáte osobne aspoň jedného leára, kt. má spomínané lieky? lieky pre dobytok????
ako vidím, pichla som do "osieho hniezda".......čo také som urobila, keď som sa opýtala, či poznáte lekára, ktorý ma IVM v zásobe????
pavol54
05.12.21,20:44
lui, s ivermektínom u mňa v meste to bolo takto. V tom krátkom období, keď bol povolený, tak ho nikde nemali. Nebol problém, aby dal lekár rp, však aj tak sa dal neskôr kúpiť v Rakúsku už len na rp a za vlastné prachy. Zo začiatku aj bez rp.

Keď mal prísť v lete do lekárne, tak si o tom šuškali len lekári, lekárnici a vyvolený. Dva mesiace ho nedostali. Potom, keď dorazil, tak si ho rozchytali pre svoje rodiny a známych. Bežný smrteľník nemal šancu.

Vraj nepomáha, ale zásobili sa ním snáď všetci lekári.
Poznáte osobne aspoň jedného leára, kt. má spomínané lieky? lieky pre dobytok????
ako vidím, pichla som do "osieho hniezda".......čo také som urobila, keď som sa opýtala, či poznáte lekára, ktorý ma IVM v zásobe????
položila si zlú otázku lebo ivm je humánny ako tablety, veterinárny(pre dobytok) ako pasta
Mila123
05.12.21,20:55
lui, s ivermektínom u mňa v meste to bolo takto. V tom krátkom období, keď bol povolený, tak ho nikde nemali. Nebol problém, aby dal lekár rp, však aj tak sa dal neskôr kúpiť v Rakúsku už len na rp a za vlastné prachy. Zo začiatku aj bez rp.

Keď mal prísť v lete do lekárne, tak si o tom šuškali len lekári, lekárnici a vyvolený. Dva mesiace ho nedostali. Potom, keď dorazil, tak si ho rozchytali pre svoje rodiny a známych. Bežný smrteľník nemal šancu.

Vraj nepomáha, ale zásobili sa ním snáď všetci lekári.
Poznáte osobne aspoň jedného leára, kt. má spomínané lieky? lieky pre dobytok????
ako vidím, pichla som do "osieho hniezda".......čo také som urobila, keď som sa opýtala, či poznáte lekára, ktorý ma IVM v zásobe????
položila si zlú otázku lebo ivm je humánny ako tablety, veterinárny(pre dobytok) ako pasta
aspoň, že to viem, prečo je to tak......inak to bola otázka, nie konštatovanie......ale ok....
za opýtanie nebijú....alebo za opýtanie nič nedáš.......už tu
neplatí......
anet
05.12.21,20:55
Inak pamatam si tu na porade jednu temu o odcervovani ludi, alebo tak nejako sa volala :D
Neviem ci si dobre pamatam, ale tusim sa tam rozoberalo ze len 100% praziquantel je ucinny a ten sa da zohnat iba v Nemecku. Uz vtedy som sa chcela opytat, ze ten je na podlhovaste cervy a ci teda tie oble si bude chovat ... ale radsej som si kusla do jazyka.
kukučka
05.12.21,21:07
Neustále hejtovanie budem mínuskovať stále.
buchač
06.12.21,03:57
Neustále hejtovanie budem mínuskovať stále.

Amen...takže toto je odpoveďou na položenú otázku ?
Prisámfakt...vám už nepomôže, aj keby ste si konský Ivermectin na chleba natierali alebo chemtrailsom zhadzovali.
Alebo si zadrite vodku s Bromhexinom, zapite to savom...a potom dajte rešeršm že ako dopadla liečba.
Vyjadrenia ako od odborníkov vychádzajúcich z pojmov, dojmov a poznatkovej základne premiantov z Vysokej školy života.

Asi odteraz začnem mínuskovať všetko, všade a všetkých...lebo tu len hejtujete.
misoft
06.12.21,06:11
Bóžinku.... bavíte sa tu o liekoch, ako na lekárskom sympóziu... iní medinćinmani zase uvádzajú liek za liekom, ktorý hento a toto, COVID si z toho robí prču - až nakoniec bude účinný aj obyčajný liek na sračku!
Jarka 1
06.12.21,07:39
lui, s ivermektínom u mňa v meste to bolo takto. V tom krátkom období, keď bol povolený, tak ho nikde nemali. Nebol problém, aby dal lekár rp, však aj tak sa dal neskôr kúpiť v Rakúsku už len na rp a za vlastné prachy. Zo začiatku aj bez rp.

Keď mal prísť v lete do lekárne, tak si o tom šuškali len lekári, lekárnici a vyvolený. Dva mesiace ho nedostali. Potom, keď dorazil, tak si ho rozchytali pre svoje rodiny a známych. Bežný smrteľník nemal šancu.

Vraj nepomáha, ale zásobili sa ním snáď všetci lekári.
Poznáte osobne aspoň jedného leára, kt. má spomínané lieky? lieky pre dobytok????
ako vidím, pichla som do "osieho hniezda".......čo také som urobila, keď som sa opýtala, či poznáte lekára, ktorý ma IVM v zásobe????

Mila, čo sa mňa týka vôbec si nepichla do osieho hniezda. Nemyslím si, že som ti odpovedala neslušne.
IVM som neobhajovala, ani nehanila, iba som opísala situáciu, ktorá sa reálne diala v lete. Tvoja otázka znela, či poznám lekára, ktorý má lieky pre dobytok. Stačilo napísať, že si myslela iný IVM ako ja a tak sme si neporozumeli. Všetko by bolo uvedenú na pravú mieru a neprišli by nasledovné komentáre.

Namiesto toho mi začneš vykať. Je to tvoj spôsob, ako dať človeku najavo, že je u teba odpísaný. Ja ti určite vykať nebudem. Vo svojej profesii si u mňa medzi top poraďákmi. To, že sa názorovo rozchádzame na iných veciach, na tom nič nezmení.
korela
06.12.21,07:53
Bóžinku.... bavíte sa tu o liekoch, ako na lekárskom sympóziu... iní medinćinmani zase uvádzajú liek za liekom, ktorý hento a toto, COVID si z toho robí prču - až nakoniec bude účinný aj obyčajný liek na sračku!
Aleže je až taká chytľavá ...
https://www.youtube.com/watch?v=Msul1UQ2rI0&ab_channel=Aktu%C3%A1lnenaSlovensku
anet
06.12.21,08:05
buchač
06.12.21,08:28
Namiesto toho mi začneš vykať. Je to tvoj spôsob, ako dať človeku najavo, že je u teba odpísaný. Ja ti určite vykať nebudem.
Veru, veru....nevykaj. ;)
Predsa sa z nej neposerieme...zažili sme trochu viac ako ona, na nás nemá.
buchač
06.12.21,15:04
anet
06.12.21,16:59
Lengvarský nevidí v odškodňovaní po očkovaní problém
Jasne ze nevidi problem, lebo vie ze je to tazko preukazatelne, najma ak ma dotycny aj ine diagnozy. Clovek si nevymoze odskodne ani pri spackanych lekarskych ukonoch :D
buchač
06.12.21,17:06
Nemáš síce pravdu...ale nechám ťa v tom.
Nemá totiž význam dávať tu svoje informácie, zdroje, atď...
Prichodí mi to, ako keby som (a nie iba ja) perly sviniam hádzal...
anet
06.12.21,17:32
Ved len ten pan co mu operovali ine koleno, sudi sa kolko 2 roky? Postoj lekarov, vraj aj tak by casom potreboval operaciu aj toho druheho :D A to este predpokladam sa odvolaju min. 2x na kraj ... a ked zvazim, ze nemocnice su vynate z exekucii ... tak po rokoch bude mat akurat tak papier, ze sudny spor sice vyhral ale odskodne asi nikdy neuvidi :D
buchač
06.12.21,17:48
Tu sa ale bavíme predsa o odškodnení v prípade následkov očkovania vakcínou ...o tom, že mudrlanti vravia niečo vo význame, že žiadne odškodnenie v tomto prípade neprichádza do úvahy....čo je ale hlboký omyl.
Takže sem nemontuj nejaké operácie ako také...
anet
06.12.21,17:51
Dobre, i tak si myslim, ze odskodne v suvislosti s ockovanim neuvidi ani len 1% ludi.
buchač
06.12.21,17:57
Dobre, i tak si myslim, ze odskodne v suvislosti s ockovanim neuvidi ani len 1% ludi.
Takže ešte raz ?

" Lengvarský nevidí v odškodňovaní po očkovaní problém
Informoval, že rezort zdravotníctva vložil do zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach klauzulu, ktorá hovorí práve o tom, že sa po očkovaní odškodniť postihnutá osoba môže. "

MOŽE, no NEMUSÍ...festovný rozdiel.
anet
06.12.21,18:44
Ty sa hras so slovickami ... a ja som to zhrnula :D
buchač
06.12.21,18:51
Právo ako také je predsa hra so slovíčkami. Aktéri skončia zvyťajne na súde.
Také zhrnutie (alebo vyhrnutie) nočnej košele skončí ako ? Predsa v "čiernej" diere...;)
misoft
07.12.21,05:59
Keď to dá Lekvár do zákona - tak to bude i tak 50/50 - prečo? Lebo paragraf sa označuje § - a to znamená rôzne kľučky, ktoré rozhodnú či dostane, alebo nie.
Takže - vyjadrenie je jedna vec, posúdenie druhá vec a realizácia tretia vec. Papier znesie všetko, ale ak sa niekto (tam hore) rozhodne, že NIE - tak ani svätená voda už nepomôže.
Podľa mňa - čistý populizmus.... mazanie medu okolo huby....
anet
07.12.21,09:52
buchač
07.12.21,10:25
A tebe by som jednu vypálil...takú výchovnú, podľa potreby, čiže pravidelne aspoň raz za hodinu.

Dať do jedného článku pár viet, kde je plno odkazov na odkazy je solídna ujovina.
...a Startitup ? Dať recenziu bez expresívnych slov ? Nemožné !
Tweety
07.12.21,10:25
anet
07.12.21,10:31
A tebe by som jednu vypálil...takú výchovnú, podľa potreby, čiže pravidelne aspoň raz za hodinu.

Dať do jedného článku pár viet, kde je plno odkazov na odkazy je solídna ujovina.
...a Startitup ? Dať recenziu bez expresívnych slov ? Nemožné !
:D
Musia tam byt odkazy, inak by sa kladli otazky, ze teda odkial to maju.
Ale Fauci predsa vie najlepsie :---
anet
07.12.21,10:37
Pohľad lekára.
https://www.cas.sk/clanok/2617467/lekar-pracuje-doma-na-slovensku-aj-vo-svedsku-otvoreny-list-krajanom-preco-severania-nemaju-nemocnice-plne-covid-pacientov/
menej riskujeme vlastné zdravie i život :D
Je ich prd do toho ... ja sa rozhodnem.
To fakt za vas rozhoduje nejaky lekar? Za mna teda nie, ja sa rozhodujem a nemam problem povedat nie ;)
Tweety
07.12.21,10:43
Pohľad lekára.
https://www.cas.sk/clanok/2617467/lekar-pracuje-doma-na-slovensku-aj-vo-svedsku-otvoreny-list-krajanom-preco-severania-nemaju-nemocnice-plne-covid-pacientov/

To fakt za vas rozhoduje nejaky lekar? Za mna teda nie, ja sa rozhodujem a nemam problem povedat nie ;)
NIe, ani za mňa nerozhoduje lekár ale jeho zodpovedný názor je veľmi dôležitý . Každý nech sa rozhodne sám ale treba si uvedomiť, že nežijeme vo vzduchoprázdne a máme nielen slobodu( toľkokrát tu otlkanú, akokeby to bolo mantra) a nad iným zatvárame oči, ale aj zodpovedonosť. Ale aj to už tu bolo 100krát povedané..
anet
07.12.21,10:50
Ja som zodpovedna, nie som chora, nikoho neohrozujem ... nevidim dovod aby ma obmedzovali. Nech sa liecia chory, chory ma sediet doma.
Cely svet je na ruby.
Tweety
07.12.21,11:02
.
Cely svet je na ruby.
Áno, svet je naruby kvôli pandémii, to je pravda. Ale čo je horšie, že aj postoje a názory niektorých sú naruby. Niektorých len preto, že nesúhlasia s politikou. Zdravý rozum zlyháva. Ale vírus nie je politika, či?
anet
07.12.21,11:11
[Ale vírus nie je politika, či?
Ja nie som v politike :D Takze mi kladies nespravnu otazku. Ale vyzera to tak, ze je viac politicky ako skutocny.
lujza.j
07.12.21,11:15
Včera to bolo "nekrmte nás odpadom" dnes v novom čase:D ťažká novinarčina...len či to nie je hoax....už to niekto preveril....:---
anet
07.12.21,11:34
synonymum omicron? moronic :D
BXLmiami
07.12.21,11:45
Pohľad lekára.
https://www.cas.sk/clanok/2617467/lekar-pracuje-doma-na-slovensku-aj-vo-svedsku-otvoreny-list-krajanom-preco-severania-nemaju-nemocnice-plne-covid-pacientov/
menej riskujeme vlastné zdravie i život :D
Je ich prd do toho ... ja sa rozhodnem.
To fakt za vas rozhoduje nejaky lekar? Za mna teda nie, ja sa rozhodujem a nemam problem povedat nie ;)
:-0 Všeho do času..
Jarka 1
07.12.21,11:51
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/608714-pfizer-a-vyvojari-sputnika-zacali-upravovat-svoje-vakciny-na-variant-omikron/

Áno, viem, naše média treba brať s rezervou.

No predsa len, ak sú vyjadrenia pravdivé, tak potom čítam nasledovné -
... by boli účinné ... že by nezabrali ... firma začala testovať ... nemyslím si ... vyjadrili presvedčenie, že bude účinné ...
BXLmiami
07.12.21,12:26
No ved takto sa vyjadruje v medicíne.Ved nikto nevie na 100 % v medicíne nič slubiť.To ako keby si chcela vyrátať kedy v hangáre chytíš mačku.Povieš presne?
korela
07.12.21,12:42
Pohľad lekára.
https://www.cas.sk/clanok/2617467/lekar-pracuje-doma-na-slovensku-aj-vo-svedsku-otvoreny-list-krajanom-preco-severania-nemaju-nemocnice-plne-covid-pacientov/
V celom článku sa píše a aj sám hovorí už iba o koncovke - nemocnici. Nikde nespomína vyšetrenia a liečbu pacienta ešte pred nemocnicou. Po nesprávnom prístupe a postupe liečby pacienta sa potom niet čo čudovať, že sa nemocnice naplnia natoľko, že neostáva priestor pre bielu medicínu.
Z článku tak nadobúdam pocit, že ide o ďalší "návod" smerujúci k presvedčeniu neočko pre očkovanie.
.
Tu je iný návod.
"Trvajte na osobnom vyšetrení lekárom s auskultáciou pľúc, osobným rozhovorom, RTG pľúc, zmeraním saturácie krvi kyslíkom, vyšetrením krvi, zvlášť hladiny CRP, leukocytov, D – dimérov a v určitých prípadoch aj Troponínu a NT – PRO- BNP ( u ľudí s rizikom infarktu, srdcoveho zlyhávania, pľúcnej embolie a veku nad 70 – 75 rokov)"
https://www.nitranoviny.sk/mudr-slavomir-such-prakticke-rady-ak-mate-covid-alebo-pozitivny-vysledok-testu/
.
Moja skúsenosť z 02/2020 z návštevy u praktického lekára.
Kým som sa dostala dnu, sestra mi po 20 min. priniesla do čakárne rúško, nakoľko som v jednom kuse dusivo kašľala, a pol tváre prekrývala niekoľkými papier, vreckovkami.
Nový lekár, kt. ma nepoznal, sedel po celý čas na stoličke ako maharadža, nepozrel sa mi ani do krku, na jazyk, nepopočúval pľúca, nič mi nepredpísal, iba ma počúval.
Mal tiež rúško, a o covide už musel vedieť, keďže o ňom vedeli aj organizátori parlament. volieb.
V lekárni som si pokupovala liečivá sama.
Ako som sa z neho dostala, viem tiež iba sama.
BXLmiami
07.12.21,12:47
No super.Takže trvajte na osobnom vyšetrení-objednávka vyšetrenie v mundure,následne dezinfekcia 20 min,vetranie 20 min-čakáreň bude nadšená a nakazená.Potom rtg vyšetrenie-pôjdeš v tej teplote na rtg,rovnaká procedura,Počkáš 2 dni na výsledky vyšetrení z ktorých polovicu nemôže obvodák vyšetrovať :-0.Super rady.
Jarka 1
07.12.21,12:47
Už by som rada počula, že vakcíny vylepšili, zmiernili niektoré nežiadúce účinky, ktoré boli doteraz hlásené. No možno je ešte skoro. Najprv mala byť tretia dávka už vylepšená a potom, že nemali čas.

Tiež by som rada počula, že ak bude potrebné na omicron upraviť pôvodnú, alebo bude potrebné novú vakcínu, tak si už nebudem musieť dať pichnúť prvé tri pôvodné.
korela
07.12.21,12:50
A to som zabudla spomenúť vyšetrenia pacientov cez telefón. Toto mal pán Dr. po skúsenostiach vo Švédsku porovnať so Slovenskom.
Taktiež ako hneď na začiatku šírenia vírusu média prestali po pár článkoch uverejňovať odporúčania Mesíka, aby sa nezapchali nemocnice.
Preto aj tá Matovičova plamenná reč v parlamente o 500 eur poukážkach bola o čom?
Spoliehajú sa všetci, že majú okolo seba ľudí s IQ 100 a nižšie?
veronikasad
07.12.21,12:55
No super.Takže trvajte na osobnom vyšetrení-objednávka vyšetrenie v mundure,následne dezinfekcia 20 min,vetranie 20 min-čakáreň bude nadšená a nakazená.Potom rtg vyšetrenie-pôjdeš v tej teplote na rtg,rovnaká procedura,Počkáš 2 dni na výsledky vyšetrení z ktorých polovicu nemôže obvodák vyšetrovať :-0.Super rady.aky postup radis ty?
korela
07.12.21,12:59
No super.Takže trvajte na osobnom vyšetrení-objednávka vyšetrenie v mundure,následne dezinfekcia 20 min,vetranie 20 min-čakáreň bude nadšená a nakazená.Potom rtg vyšetrenie-pôjdeš v tej teplote na rtg,rovnaká procedura,Počkáš 2 dni na výsledky vyšetrení z ktorých polovicu nemôže obvodák vyšetrovať :-0.Super rady.
Asi vie, o čom hovorí a vidím v tom zodpovednosť.
V tej dobe u nás zastavili činnosť internistu, v čakárni nikto, v ordinácii nikto, vraj sa presunuli kompetencie na praktikov. Tak si myslím, že o preťaženosti sa vtedy nedalo vôbec ešte hovoriť.
Aj toto všetko prispelo ku stavu, v ktorom sa nachádzame.
Jarka 1
07.12.21,13:00
Pýtala som sa na jednej z ambulancií, či aj osobne vyšetrujú pacientov s covidom. Odpoveď bola v žiadnom prípade. - žiadny odber krvi ani RTG pľúc. Na RTG je už teraz sodoma gomora a keby tam každý všeobecný lekár poslal všetkých pozitívnych, / napr. 20 ľudí denne/ tak je úplný koniec sveta.

Fungujú však tak, že sestrička poznačí každého, kto sa dovolá so zhoršeným stavom. Lekár potom po obede všetkým zavolá a upraví liečbu. Vraj vážne prípade kontrolujú aj 3x za týždeň. Zatiaľ majú veľmi dobré výsledky.
korela
07.12.21,13:07
Pýtala som sa na jednej z ambulancií, či aj osobne vyšetrujú pacientov s covidom. Odpoveď bola v žiadnom prípade. - žiadny odber krvi ani RTG pľúc. Na RTG je už teraz sodoma gomora a keby tam každý všeobecný lekár poslal všetkých pozitívnych, / napr. 20 ľudí denne/ tak je úplný koniec sveta.

Fungujú však tak, že sestrička poznačí každého, kto sa dovolá so zhoršeným stavom. Lekár potom po obede všetkým zavolá a upraví liečbu. Vraj vážne prípade kontrolujú aj 3x za týždeň. Zatiaľ majú veľmi dobré výsledky.
Vždy a všade je to predovšetkým o organizácii práce.
Mohli sa od začiatku vyčleniť extra pracoviská pri podozrení, že ide o covid pacientov.
.
Už Min. zdrav vydalo postup liečby lekárom alebo ešte stále nie?
Jarka 1
07.12.21,13:13
[
.
Už Min. zdrav vydalo postup liečby lekárom alebo ešte stále nie?

To by mohla vedieť BXL.
buchač
07.12.21,13:31
No super.Takže trvajte na osobnom vyšetrení-objednávka vyšetrenie v mundure,následne dezinfekcia 20 min,vetranie 20 min-čakáreň bude nadšená a nakazená.Potom rtg vyšetrenie-pôjdeš v tej teplote na rtg,rovnaká procedura,Počkáš 2 dni na výsledky vyšetrení z ktorých polovicu nemôže obvodák vyšetrovať :-0.Super rady.
Asi vie, o čom hovorí a vidím v tom zodpovednosť.

Práve preto, že vie o čom hovorí, tak je príspevok vedený ironicky...lebo ten Šuch ako keby drbol z inej planéty rovno na hlavu.

Očuj...a Subotič sa ešte nevyjadril, nedal návody, ako sa má liečiť ???
korela
07.12.21,13:47
No ved takto sa vyjadruje v medicíne.Ved nikto nevie na 100 % v medicíne nič slubiť.To ako keby si chcela vyrátať kedy v hangáre chytíš mačku.Povieš presne?
Pošleš na nich svorku psov.
Pacient bez výhľadu na vyliečenie, sa pokúsi ešte vyhľadať alternatívu.
Ten Milin letáčik presne vystihuje postup pacienta, ako vidím ešte pred návštevou lekára, ja až po návšteve lekára, keď ma k tomu prinútili "neschopnosti či nevedomosti" lekárov niekedy ani nie z ich vlastnej viny, pretože dávam za pravdu jednému výroku, že lekári dnes liečia z 20 r. kníh napísaných pred 30 r.
Nástupom internetu si hľadajú pacienti dg sami, sami si kupujú literatúru.
Hudba budúcnosti .. majú lekári zadávať symptómy a umelá inteligencia určí dg.
.
Tiež na mňa hulákal zastupujúci odborný lekár, keď som si po rokoch našla svoju dg na internete, a bola to pravda.
Aj toto leto som si uvedomila na tele človeka niečo, čo malo byť dávno vyliečené, a prešlo sa odborným lekárom, ... hodila do googla obr., ...nikdy by mi nenapadlo, že určitá dg sa môže prejaviť aj týmto spôsobom. Konečná dg určená po 3 mes.
korela
07.12.21,13:53
No super.Takže trvajte na osobnom vyšetrení-objednávka vyšetrenie v mundure,následne dezinfekcia 20 min,vetranie 20 min-čakáreň bude nadšená a nakazená.Potom rtg vyšetrenie-pôjdeš v tej teplote na rtg,rovnaká procedura,Počkáš 2 dni na výsledky vyšetrení z ktorých polovicu nemôže obvodák vyšetrovať :-0.Super rady.
Asi vie, o čom hovorí a vidím v tom zodpovednosť.

Práve preto, že vie o čom hovorí, tak je príspevok vedený ironicky...lebo ten Šuch ako keby drbol z inej planéty rovno na hlavu.

Očuj...a Subotič sa ešte nevyjadril, nedal návody, ako sa má liečiť ???
Choď sa ho opýtať.
anet
07.12.21,14:14
No ved takto sa vyjadruje v medicíne.Ved nikto nevie na 100 % v medicíne nič slubiť.
Presne o tom to je, vedia ze vlastne nevedia ... ale doverujte odbornikom :D ... a ked to nahodou nevide ... HUPS sorry.


... tak si už nebudem musieť dať pichnúť prvé tri pôvodné.
Ale budes, budes ... 2 mali byt sloboda, tretia ti zabezpeci covid pas na neurcito :D
Moderna tvrdi, ze vakcinu na omikron budu robit niekolko mesiacov.
Regionálny riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge novinárom povedal, že zákaz letov nefunguje a je príliš neskoro, "pretože Omicron je už všade". https://www.independent.co.uk/news/health/travel-ban-who-omicron-border-rules-b1971283.html
A WHO tweetuje :D https://twitter.com/WHO_Europe/status/1468164035581550597?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5 Etweetembed%7Ctwterm%5E1468164347352559617%7Ctwgr% 5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.standard.co.uk%2Fnews%2F uk%2Fwho-omicron-delta-travel-europe-b970443.html
misoft
07.12.21,14:23
... tak si už nebudem musieť dať pichnúť prvé tri pôvodné.
Ale budes, budes ... 2 mali byt sloboda, tretia ti zabezpeci covid pas na neurcito :D
Moderna tvrdi, ze vakcinu na omikron budu robit niekolko mesiacov..................
Na NEURČITO? - tůdle - 180 dní od poz. výsledku PCR testu, resp. po podaní včeličky. A potom je to len zdrap papiera. A začneš od začiatku - testy, testy, testy - a Covid pasy, pasy, pasy... a budeš si trhať vlasy....
kopretinka
07.12.21,14:51
Pýtala som sa na jednej z ambulancií, či aj osobne vyšetrujú pacientov s covidom. Odpoveď bola v žiadnom prípade. - žiadny odber krvi ani RTG pľúc. Na RTG je už teraz sodoma gomora a keby tam každý všeobecný lekár poslal všetkých pozitívnych, / napr. 20 ľudí denne/ tak je úplný koniec sveta.

Fungujú však tak, že sestrička poznačí každého, kto sa dovolá so zhoršeným stavom. Lekár potom po obede všetkým zavolá a upraví liečbu. Vraj vážne prípade kontrolujú aj 3x za týždeň. Zatiaľ majú veľmi dobré výsledky.
v minulej vlne v nemocnici TN bol vyčleneny čas na RTG pre covid pacientov do 10hod.potom bol pre ostatných.
kopretinka
07.12.21,14:53
No ved takto sa vyjadruje v medicíne.Ved nikto nevie na 100 % v medicíne nič slubiť.
Presne o tom to je, vedia ze vlastne nevedia ... ale doverujte odbornikom :D ... a ked to nahodou nevide ... HUPS sorry.


... tak si už nebudem musieť dať pichnúť prvé tri pôvodné.
Ale budes, budes ... 2 mali byt sloboda, tretia ti zabezpeci covid pas na neurcito :D
Moderna tvrdi, ze vakcinu na omikron budu robit niekolko mesiacov.
Regionálny riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge novinárom povedal, že zákaz letov nefunguje a je príliš neskoro, "pretože Omicron je už všade". https://www.independent.co.uk/news/health/travel-ban-who-omicron-border-rules-b1971283.html
A WHO tweetuje :D https://twitter.com/WHO_Europe/status/1468164035581550597?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5 Etweetembed%7Ctwterm%5E1468164347352559617%7Ctwgr% 5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.standard.co.uk%2Fnews%2F uk%2Fwho-omicron-delta-travel-europe-b970443.html
trt na neurčito
korela
07.12.21,15:19
Dovolím si to priložiť, nech to niekde je.

https://www.nitranoviny.sk/mudr-slavomir-such-prakticke-rady-ak-mate-covid-alebo-pozitivny-vysledok-testu/

Podobný typ príspevku mi už FB raz zablokoval, obmedzil účet. Tak, ak sa Vám pozdáva týchto pár bodov, čo robiť a ako sa chrániť pred ťažkým priebehom covidu, môj príspevok si radšej stiahnite off line.

MUDr. Slavomír Šuch: Praktické rady, ak máte covid, alebo pozitívny výsledok testu

1. Máte pozitívny test, má pozitívny test alebo je chorý na Covid niekto z okolia, alebo máte niektorý z týchto príznakov ( prejavy infektu dýchacích ciest, škriabanie v krku, nádcha, bolesť hrdla pri prehĺtaní, pocit choroby, dráždenie na kašeľ, hnačku bez predchádzajúcej diétnej chyby, zvýšenú teplotu nad 37,5 st. C, bolesti kĺbov, svalov, hlavy, krížov…)? Máte vysokú pravdepodobnosť infekcie vírusom, mutácia delta.

Zvážte čo najrýchlejšie antigénový rýchlotest test na Covid v najbližšom centre, dovtedy dbajte na bezpečnosť blízkych ľudí.

Čo môžete urobiť pre zabránenie ťažkého priebehu ochorenia ?
1. Zachovajte telesný kľud, hydratujte sa dostatočne, najlepšie bylinkovým čajom s účinkom na dýchacie cesty a tráviaci trakt, ktoré sú najčastejšie postihnuté deltou.2. Nasaďte si ihneď, čo najskôr :

– vitamín C, najlepšie s pomalým uvoľňovaním, dávka nad 3 gramy za deň.

– vitamín D v dávke prvý deň 6000 IU, potom 3 – 4 tisíc dlhodobo.

– Zinok v dávke 3 x 25 mg- Selén 3 x 20 až 25 mg denne

– probiotikum 3 x denne

– Quercetin 3 x 250 mg

– NADH 2 x 1/2 tbl rozpustit v ustach

– B komplex forte 1 tbl denne, alebo Milgamma N 3 x1 cps denne

– Isoprinosin 3 x 1 tbl, pri akútnych stavoch aj 3×2 tbl.

– lieky na potlačenie bolesti, teploty a zápalu – Ibuprofen, Paracetamol, Novalgin, alebo iné, ktoré viete, že u Vás zaberú, aspoň 2 – 3 jednotlivé dávky denne.

– zástancovia Ivermectinu od prvého dňa do 80 kg 8 – 12 mg, nad 80 kg 12 – 16 mg denne, alebo ob deň, podľa intenzity príznakov.

Upozornenie: S Ivermectinom vám obvykle váš lekár neporadí, jeho použitie je u covidu “ off label“, ale podľa môjho názoru, podloženého osobnými skúsenosťami z druhej vlny z liečby niekoľkých desiatok pacientov, benefit používania Ivermectinu vysoko prevažuje nad všetkými jeho rizikami.

Prvé 3 – 4 dni neexistuje iná dostupná ambulantná liečba, ktorú by ste si mohli nasadiť. Chlieb sa láme na 5 – 6 deň trvania príznakov. Ak pretrvávajú zvýšené teploty nad 38 st. C, ak sa zhoršujú príznaky a celkový stav, ak nastúpia dýchacie ťažkosti, zvýrazní sa kašeľ a nemáte pocit zlepšenia, je čas konzultovať lekára – podľa veku, váhy, intenzity príznakov a prítomnosti rizikových ochorení ( vek nad 50 rokov, obezita BMI nad 30, cukrovka, astma, chronická bronchitída, ochorenia srdca, vysoký tlak krvi, choroby štítnej žľazy, obličkové choroby, autoimúnne choroby a onkologické ochorenia).

Lekára môžete konzultovať cez linku 112, čo je najrozumnejšie a pre vás najbezpečnejšie riešenie. Nespoliehajte sa na diaľkové telefonické “ vyšetrenie“ praktickým lekárom a elektronický predpis lieku.

Trvajte na osobnom vyšetrení lekárom s auskultáciou pľúc, osobným rozhovorom, RTG pľúc, zmeraním saturácie krvi kyslíkom, vyšetrením krvi, zvlášť hladiny CRP, leukocytov, D – dimérov a v určitých prípadoch aj Troponínu a NT – PRO- BNP ( u ľudí s rizikom infarktu, srdcoveho zlyhávania, pľúcnej embolie a veku nad 70 – 75 rokov)

Ak máte doma, nasaďte si na štvrtý – piaty deň, pri neustupujúcich príznakoch, k dovtedajšej liečbe antibiotiká ( napr. klaritromycin) , aspirín ( 100mg) a vysoko rizikoví nízkomolemulárny heparín ( napr. Fraxiparín) ( pokiaľ už neužívate antikoagulanciá), kortikoid – dexametazon (Krka) v dávke 6 mg denne, pantoprazol, omeprazol alebo famotidin, antihistaminiká. Túto liečbu je však vhodné, pokiaĺ nemáte skúsenosti, skonzultovať vždy s lekárom. Tu viac – menej ambulantné (domáce) možnosti liečby končia, u väčšiny ľudí sú už aj prekročené…

Nebojte sa kontaktovať linku112! Domáca liečba lekárom nevyšetrených chorých kyslíkom, len na základe hodnôt saturácie krvi O2 necertifikovanými oxymetrami, odkladanie vyšetrenia lekárom a čakanie na “ zlepšenie“ je najčastejšia príčina nezvratného poškodenia oeganizmu Covidom so všetkými následkami (umelá ventilácia, embólia, smrť). Tento text, pokiaľ ho cenzori na FB nezablokujú, bude aktualizovaný a dopĺňaný o nové informácie a postupy, prípadne varovania a odporučenia.

Tretia vlna je tu, na štát ani vyššiu moc sa spoliehať nedá. Pomáhajme si, zdieľajme skúsenosti a starajme sa o seba aj blízkych.

Bohužiaľ, už to znovu začalo.

Text: MUDr. Slavomír Šuch, lekár – internista od 1993, pôsobí v internej ambulancii a na urgentnom príjme v Martine, Trstenej a Čadci a internej jednotke intenzívnej starostlivosti v Čadci a Trstenej.
anet
07.12.21,15:23
trt na neurčito


Na NEURČITO? - tůdle - 180 dní od poz. výsledku PCR testu, resp. po podaní včeličky. A potom je to len zdrap papiera. A začneš od začiatku - testy, testy, testy - a Covid pasy, pasy, pasy... a budeš si trhať vlasy....
Ale no tak :D k neurcitosti pridaju poukazku pre vsetkych.
Katy a R
07.12.21,15:33
.
Už Min. zdrav vydalo postup liečby lekárom alebo ešte stále nie?
a pozrela si stránku ministerstva? ... metodík máš tam plno (dávno tam sú) , môžeš študovať ... aj usmernenia pre pacientov (dokonca aj "romale" verzia).
https://www.health.gov.sk/?covid-19-standardne-postrupy
https://www.health.gov.sk/?covid-19-metodicke-usmernenia
lujza.j
07.12.21,15:35
.
Už Min. zdrav vydalo postup liečby lekárom alebo ešte stále nie?
a pozrela si stránku ministerstva? ... metodík máš tam plno (dávno tam sú) , môžeš študovať ... aj usmernenia pre pacientov (dokonca aj "romale" verzia).
https://www.health.gov.sk/?covid-19-standardne-postrupy
https://www.health.gov.sk/?covid-19-metodicke-usmernenia
Myslim,že od 10/2020 až...
kopretinka
07.12.21,16:20
– Isoprinosin 3 x 1 tbl, pri akútnych stavoch aj 3×2 tbl.

– Novalgin,

– Ivermectin

antibiotiká ( napr. klaritromycin
nízkomolemulárny heparín ( napr. Fraxiparín)
kortikoid – dexametazon
pantoprazol,
famotidin,


jasné,lebo toto všetko mám bežne doma v lekárničke alebo mi to len tak predajú v lekárni bez receptu.
korela
07.12.21,16:39
– Isoprinosin 3 x 1 tbl, pri akútnych stavoch aj 3×2 tbl.

– Novalgin,

– Ivermectin

antibiotiká ( napr. klaritromycin
nízkomolemulárny heparín ( napr. Fraxiparín)
kortikoid – dexametazon
pantoprazol,
famotidin,


jasné,lebo toto všetko mám bežne doma v lekárničke alebo mi to len tak predajú v lekárni bez receptu.
Nie, ale niektoré domácnosti sú pre istotu komplet vybavené.
Keď som odchádzala od praktického, tak ako posledné som ho poprosila o predpísanie Ivermektinu, ale už sa dvíhal na obed, že mi ho predpíše nabudúce.
A nabudúce už nebolo a zároveň Ivermektin zrušilo aj ministerstvo. Lekárnik ..náhrada Isoprinosine. Ešte ho nemám.

Lujza tu dáva dobré príspevky. ;-)
kukučka
07.12.21,17:17
Ja mám rady a postupy posťahované dávno, aj ako po vakcíne, nedávala som to tu, lebo však vadné stránky. Lieky nemám, včera som chcela, ale akurát mali prestávku. Dnes lekárnici dajú lieky aj bez predpisu.
anet
07.12.21,17:19
veronikasad
07.12.21,17:24
trt na neurčito


Na NEURČITO? - tůdle - 180 dní od poz. výsledku PCR testu, resp. po podaní včeličky. A potom je to len zdrap papiera. A začneš od začiatku - testy, testy, testy - a Covid pasy, pasy, pasy... a budeš si trhať vlasy....
Ale no tak :D k neurcitosti pridaju poukazku pre vsetkych.
Už to nebude poukážka, ale 300€ v hoto vosti - posledný návrh financmajstra. Len ako k tomu prídu tí dôchodcovia, ktorí sa dali zaočkovať pred 24.11.2021
lujza.j
07.12.21,17:25
.
lujza.j
07.12.21,17:44
Možno ste si všimli pri obchodných centrách alebo inde takéto bilboardy. Žiaľ - osvetu nerobí obyčajno, slobodo-solidárna a rodinná vláda dealerov Pfizera a spol., ale občianska organizácia- a za vlastné. Stovky miliónov z našich daní zatiaľ idú do vreciek Pfitzera, Gileadu, Mercku, výrobcov a dovozov špajdlí do nosohltanov atď. atď. Na vitamíne D - tak ako na IVM, melatoníne, zinku a ďalších vysoko účinných a lacných látkach - si vyvolení nevedia naryžovať miliardy.

K bilboardu samotnému:
- Vitamín D treba od októbra do začiatku apríla brať aj mladým a zdravým - vrátane detí!

- Dávka 4000 IU pre dospelého je orientačná, platí pre štíhlych ľudí. Pre ľudí s nadváhou alebo obezitou sú potrebné výrazne vyššie, aj dvojnásobné dávky,

- To isté platí aj pre deti, pre ktoré korupčno-plagiátorská vláda pred pár dňami nakúpila 274 000 dávok vírusovej mRNA: Ak 30 kilovému dieťaťu môže stačiť denná dávka 2000 IU, 120 kilový medvedík potrebuje násobne vyššiu dávku,

- Ak ste vy alebo vaši blízki vitamín D nebrali, alebo ste ho brali nízke dávky (napr. 400 či 800 IU denne, ako sme sa učili v škole) a dostali covida, na rýchle zvýšenie ich odolnosti nestačí D3, ale potrebujú jeho deriváty calcifediol či calcitriol. Tie sa na Slovensku vďaka korupčnej vláde nedajú kúpiť: v ČR sa ale dá kúpiť calcitriol (pod názvom Rocaltrol), ak sa nemýlim sú dostupné aj v Poľsku. O ich dostupnosti v Rakúsku a Maďarsku neviem. Sú však na predpis a ich dávkovanie je veľmi odlišné - denné dávky sa počítajú sa v desatinách mikrogramu (napr. rocaltrol sa vyrába 0,25 mcg alebo 0,5 mcg). Rozdiel medzi týmito derivátmi a D3 je v tom, že ich účinok nastupuje behom jedného dňa po podaní - vitamínu D3 trvá 7 až 14 dní, kým sa v pečeni a obličkách premení práce na calcifediol a potom calcitriol.

Veľa z toho čo spomínam sa dočítate na web stránke kampane - www.beriemeD3.info



Od Juraj mesik
buchač
07.12.21,18:33
Len ako k tomu prídu tí dôchodcovia, ktorí sa dali zaočkovať pred 24.11.2021
Môžeš mi dať link, kde si k tejto informácii došla ?
Ono totiž nejde ani tak o dátum, ale skôr o počet dávok vakcín.
anet
07.12.21,19:08
Môžeš mi dať link, kde si k tejto informácii došla ?
Ono totiž nejde ani tak o dátum, ale skôr o počet dávok vakcín.
V case ked to pisala, este nemohla vediet ako to bude.
Na druhej strane, detaily predsa este budu doladovat :D co ty vies, mozno do zajtra to pojde este o stovecku vyssie.
Tweety
07.12.21,19:12
trt na neurčito


Na NEURČITO? - tůdle - 180 dní od poz. výsledku PCR testu, resp. po podaní včeličky. A potom je to len zdrap papiera. A začneš od začiatku - testy, testy, testy - a Covid pasy, pasy, pasy... a budeš si trhať vlasy....
Ale no tak :D k neurcitosti pridaju poukazku pre vsetkych.
Už to nebude poukážka, ale 300€ v hoto vosti - posledný návrh financmajstra. Len ako k tomu prídu tí dôchodcovia, ktorí sa dali zaočkovať pred 24.11.2021

Nie je to tak celkom, ako píšeš. Vyberiem z tlačovej besedy: Ak je niekto zaočkovaný druhou dávkou vakcíny, 300 eur dostane potom, ako sa zaočkuje treťou dávkou. Ak niekto má prvú dávku a absolvuje druhú do Vianoc, získal by 200 eur v hotovosti. Príspevok 200 eur by mali získať aj tí, ktorí sa do 24. decembra minimálne zaregistrujú a absolvujú očkovanie do 15. januára budúceho roka.
anet
07.12.21,19:18
Príspevok 200 eur by mali získať aj tí, ktorí sa do 24. decembra minimálne zaregistrujú a absolvujú očkovanie do 15. januára budúceho roka.
Matelko povedal, ti ktori absolvuju davku do Vianoc (cca 6:20) https://spravy.rtvs.sk/2021/12/skoly-prejdu-na-distancnu-vyucbu-obchody-sa-otvoria-pre-ockovanych-a-prekonanych/
lujza.j
07.12.21,19:30
Komedianti...vakcinačna korupcia....
Tweety
07.12.21,19:54
Príspevok 200 eur by mali získať aj tí, ktorí sa do 24. decembra minimálne zaregistrujú a absolvujú očkovanie do 15. januára budúceho roka.
Matelko povedal, ti ktori absolvuju davku do Vianoc (cca 6:20) https://spravy.rtvs.sk/2021/12/skoly-prejdu-na-distancnu-vyucbu-obchody-sa-otvoria-pre-ockovanych-a-prekonanych/
No, zle si čítala, prečítaj si ešte raz a poriadne. V tom, čo si pripla je tiež to, že tí, ktorí sa do Vianoc prihlásia na očkovanie . To nie je to,čo píšeš ty.
anet
07.12.21,20:00
o.k. sa do Vianoc treba zaockovat, alebo minimalne registrovat.
pavol54
07.12.21,20:07
.
voľakedy ak som sa necítil dobre, som si švacol acylpyrín horúci čaj s citrónom, jedna známa mi povedala že jeden acylpyrín ani neuškodí ani neublíži, ale je univerzálny pomocník na bolesti. Skrátka je voľne dostupný a lekári ho nezakazujú. Ak nepomohol tak som za pár dní išiel k lekárovi. Dnešná situácia IVM nepomáha tvrdia lekári, ale lekári ani neliečia až potom keď sa covid rozvinie do lôžkového stavu, začnú niečo robiť. Neviem prečo sa boja neúčinného lieku keď aj tak nemajú nič iné, čím by mohli covid eliminovať v počiatočnom štádiu. Podstatné je nech dostávajú pod kontrolou lekárov. Lenže to nemôžu dovoliť lebo vraj 1.blud - má očkovanie súvis s úverom plánu obnovy a rozvoje, 2. blud - zisky farma firmy majú stabilizovať ekonomiku usa
pavol54
07.12.21,20:08
Možno ste si všimli pri obchodných centrách alebo inde takéto bilboardy. Žiaľ - osvetu nerobí obyčajno, slobodo-solidárna a rodinná vláda dealerov Pfizera a spol., ale občianska organizácia- a za vlastné. Stovky miliónov z našich daní zatiaľ idú do vreciek Pfitzera, Gileadu, Mercku, výrobcov a dovozov špajdlí do nosohltanov atď. atď. Na vitamíne D - tak ako na IVM, melatoníne, zinku a ďalších vysoko účinných a lacných látkach - si vyvolení nevedia naryžovať miliardy.

K bilboardu samotnému:
- Vitamín D treba od októbra do začiatku apríla brať aj mladým a zdravým - vrátane detí!

- Dávka 4000 IU pre dospelého je orientačná, platí pre štíhlych ľudí. Pre ľudí s nadváhou alebo obezitou sú potrebné výrazne vyššie, aj dvojnásobné dávky,

- To isté platí aj pre deti, pre ktoré korupčno-plagiátorská vláda pred pár dňami nakúpila 274 000 dávok vírusovej mRNA: Ak 30 kilovému dieťaťu môže stačiť denná dávka 2000 IU, 120 kilový medvedík potrebuje násobne vyššiu dávku,

- Ak ste vy alebo vaši blízki vitamín D nebrali, alebo ste ho brali nízke dávky (napr. 400 či 800 IU denne, ako sme sa učili v škole) a dostali covida, na rýchle zvýšenie ich odolnosti nestačí D3, ale potrebujú jeho deriváty calcifediol či calcitriol. Tie sa na Slovensku vďaka korupčnej vláde nedajú kúpiť: v ČR sa ale dá kúpiť calcitriol (pod názvom Rocaltrol), ak sa nemýlim sú dostupné aj v Poľsku. O ich dostupnosti v Rakúsku a Maďarsku neviem. Sú však na predpis a ich dávkovanie je veľmi odlišné - denné dávky sa počítajú sa v desatinách mikrogramu (napr. rocaltrol sa vyrába 0,25 mcg alebo 0,5 mcg). Rozdiel medzi týmito derivátmi a D3 je v tom, že ich účinok nastupuje behom jedného dňa po podaní - vitamínu D3 trvá 7 až 14 dní, kým sa v pečeni a obličkách premení práce na calcifediol a potom calcitriol.

Veľa z toho čo spomínam sa dočítate na web stránke kampane - www.beriemeD3.info



Od Juraj mesik
a cesnak každé ráno
lujza.j
07.12.21,21:27
Každé ráno na lačno 1PL jablčného octu v 2dc vody
Cesnak každý deň... stále zarobeny -pretlaceny v oleji... niekedy na to fakt preženiem a motam sa...ale to možno od ucha... piští mi v ňom... väčšinou má hádže do tej strany...
veronikasad
07.12.21,21:42
Len ako k tomu prídu tí dôchodcovia, ktorí sa dali zaočkovať pred 24.11.2021
Môžeš mi dať link, kde si k tejto informácii došla ?
Ono totiž nejde ani tak o dátum, ale skôr o počet dávok vakcín.

Včera som to počula vo večerných správach na Rádio Slovensko, že príspevok je len pre tých, ktorí sa daju zaočkovať po tomto termíne. Možno dnes to už neplatí ... Včera sa ešte hovorilo o poukazoch, dnes už o hotovosti
veronikasad
07.12.21,21:47
trt na neurčito


Na NEURČITO? - tůdle - 180 dní od poz. výsledku PCR testu, resp. po podaní včeličky. A potom je to len zdrap papiera. A začneš od začiatku - testy, testy, testy - a Covid pasy, pasy, pasy... a budeš si trhať vlasy....
Ale no tak :D k neurcitosti pridaju poukazku pre vsetkych.
Už to nebude poukážka, ale 300€ v hoto vosti - posledný návrh financmajstra. Len ako k tomu prídu tí dôchodcovia, ktorí sa dali zaočkovať pred 24.11.2021

Nie je to tak celkom, ako píšeš. Vyberiem z tlačovej besedy: Ak je niekto zaočkovaný druhou dávkou vakcíny, 300 eur dostane potom, ako sa zaočkuje treťou dávkou. Ak niekto má prvú dávku a absolvuje druhú do Vianoc, získal by 200 eur v hotovosti. Príspevok 200 eur by mali získať aj tí, ktorí sa do 24. decembra minimálne zaregistrujú a absolvujú očkovanie do 15. januára budúceho roka.
Očkovaná druhou dávkou som v oktobri, tretia dávka je možná po 6 mesiacoch, teda ako to bude s týmito dôchodcami ?
V rádiu spomínali dátum 24.11. - a čo dôchodcovia, ktorí dostali aj tretiu dávku pred týmto termínom ?

PS : Matovičove tlačovky nepozerám, ani žiadne správy v TV, info mám len zo správ na rádio Slovensko
BXLmiami
08.12.21,04:49
Idem asi odpvedať postupne.Najprv korela.Musím uznať že vieš čítať a vyhľadávať na googli,problém je že z toho nevieš spraviť sumár a vyvodiť správne závery.Nemôžeš vedieť lebo si zacykjlená vo svojom svete a vyčítaš,vyčítaš,vieš a máš pravdu.Blahoželám rob to aj nadalej,ale pre prax to význam nemá.
BXLmiami
08.12.21,04:52
Už by som rada počula, že vakcíny vylepšili, zmiernili niektoré nežiadúce účinky, ktoré boli doteraz hlásené. No možno je ešte skoro. Najprv mala byť tretia dávka už vylepšená a potom, že nemali čas.

Tiež by som rada počula, že ak bude potrebné na omicron upraviť pôvodnú, alebo bude potrebné novú vakcínu, tak si už nebudem musieť dať pichnúť prvé tri pôvodné.
To sa určite stane ale rozhodne nie v dohľadnom čase,Je to rýchle mutujúci virus s veľkou schopnosťou sa meniť a teda my sme krok za ním.On sa zmení,my reagujeme,jemu sa to nepáči zmení sa a my reagujeme.Ale vdaka Bohu reagujeme a vyvíjame vakcíny a lieky,len to sú veci ktoré nejdú zo dňa na deň.
Jednodávková vakcína je Jansen.
BXLmiami
08.12.21,04:56
No super.Takže trvajte na osobnom vyšetrení-objednávka vyšetrenie v mundure,následne dezinfekcia 20 min,vetranie 20 min-čakáreň bude nadšená a nakazená.Potom rtg vyšetrenie-pôjdeš v tej teplote na rtg,rovnaká procedura,Počkáš 2 dni na výsledky vyšetrení z ktorých polovicu nemôže obvodák vyšetrovať :-0.Super rady.aky postup radis ty?
Pokiaľ dostaneš vysokú teplotu začína hra o čas.Cím skôr PCR-jedno ako neriešila by som obvodáka,prvá momka a test.Ak vyjde pozitívny a máš teplotu kontaktuj obvodáka,pokiaľ si riziková treba protilátky a to v čase ked ešte nemáš pľúca na kašu.
Pokiaľ je mierny priebeh obvodák ťa tiež nanaviguje,nejaké inštrukcie tam majú,ale nedávajú Ivermectin.Doporučujem na nich nevrieskať,nekopať do dverí a nevyhrážať sa,aby ťa napriek prísahe nevyhodili z dverí,deje sa to totiž už príliš často.Na nejaké ojedinelé -ja si ťa podám-je asi každý zvyknutý ale teraz sa ľudia zmenili a hodne.
Nandrolon
08.12.21,04:57
Nie, ale niektoré domácnosti sú pre istotu komplet vybavené.
Keď som odchádzala od praktického, tak ako posledné som ho poprosila o predpísanie Ivermektinu, ale už sa dvíhal na obed, že mi ho predpíše nabudúce.
A nabudúce už nebolo a zároveň Ivermektin zrušilo aj ministerstvo. Lekárnik ..náhrada Isoprinosine. Ešte ho nemám.

Lujza tu dáva dobré príspevky. ;-)

Isoprinosine nie je náhrada ivermectínu.

Ivermectín je preparát na odčervenie /napr. hlísty/ a isoprinosine je iba stimulant imunitného systému voči vírusovým infekciám.

K ivermectínu sa vyjadriť neviem, ale osobne by som ho nebral, neverím mu.
BXLmiami
08.12.21,04:58
Na margo internistu-presne to čo popisoval dostaneš na covidovom urgente čo je druhá alternatíva a oproti obvodákovi má túä výhodu že je tam zázemie-čiže rtg,ct a laboratorium takže sa s nikým nenaťahuješ-ak máš vysokú teplotu tak na ten urgent patríš.
BXLmiami
08.12.21,05:07
Inak celkom nádejný je Omikron.Je to veľmi veľmi rýchlo sa šíriaci variant ale s miernymi príznakmi.Keby vytlačil tieto varianty čo teraz zabíjajú,bolo by to riešenie.Uvidíme.
pavol54
08.12.21,05:35
Dnes ráno relácia o bravčovej masti. donedávna fuj fuj fuj. a zrazu je zdravá. v mojej mladosti spomínam si na liečenie rôznymi bylinkami reakcia zase liečila šarlatánka, či stará bosorka a pod. dnes je veľká renesancia byliniek. nedávno že GMO čo ich odsudzovali boli mešuge a dnes úvahy že to nebude asi tak bezproblémové. Tým som chcel napísať že sa vyvolá veľká vlna v myslení, podporená výrokom "vedci zistili že", kto sa vezie v hlavnom prúde je IN. Ostatní sú zatracovaní. Takže aj lieky ktoré boli pôvodne určené na inú diagnózu , po serióznom výskume použite na inú diagnózu môžu prinášať pozitívne výsledky
Nandrolon
08.12.21,06:02
Ja netvrdím, že Ivermectín je neúčinný, ale sám bez lekárskeho doporučenia by som ho neužíval.
Okrem toho MUDr. pán Such je podľa mňa jeden z najlepších odborníkov z praxe v SR. A ak on povie, že je do istej miery účinný, tak ja o tom vôbec nepochybujem.

Okrem toho bravčová masť, vajcia, maslo neboli NIKDY nezdravé potraviny, narozdiel od rôznych RAMA, VETO a podobných sračiek v kelímkoch.

Rezne ináč ako na bravčovej masti doma nepečieme, klobásy, jelitá polesníky, taktiež.
To len niektorí sa snažili o to, aké je to nezdravé. Samozrejme, keď človek hovno robí a nehýbe sa, tak okrem čistej vody mu je nezdravé všetko, ale takému nepomôže v podstate nič.

Edit:
Včera som čítal perfektný článok o tom, že ak odhliadneme od Covidu, tak JISky sú plné pacientov, ktorí sa v prvom rade nezaujímali a nestarali o svoje zdravie všeobecne, celý život.
Že aj mimo Covidu bola drvivá väčšina pacientov s výnimkou rôznych úrazov na týchto oddeleniach v podstate tiež rovnakého charakteru.
Hľadám ho, ale nemôžem ho už nájsť, hneď by som ho tu pripnul.
Jarka 1
08.12.21,07:18
Každé ráno na lačno 1PL jablčného octu v 2dc vody
Cesnak každý deň... stále zarobeny -pretlaceny v oleji... niekedy na to fakt preženiem a motam sa...ale to možno od ucha... piští mi v ňom... väčšinou má hádže do tej strany...

lui, neviem v akom smere myslíš ... niekedy to fakt preženiem ... žeby s cvičením, alebo prácou

Celé roky sa mi striedavo sťažuje známa na pišťanie v uchu a ťahanie do jednej strany, niekedy pichanie pod lopatkou. Raz lepšie, raz horšie. Vymyslela si na to snáď už všetky diagnózy sveta a lekári jej ich nepotvrdili. Posledné roky som tvrdila, že to je len a len chrbtica. Neverila až kým som jej raz urobila masáž a nahmatala jej problémové miesta. Ráno na mňa pozerala ako na čarodejnicu. Našla si potom dobrú masérku a pekných pár mesiacov sa vôbec nesťažuje. Zdá sa, že problém je konečne po rokoch vyriešený.
Nandrolon
08.12.21,07:31
Každé ráno na lačno 1PL jablčného octu v 2dc vody
Cesnak každý deň... stále zarobeny -pretlaceny v oleji... niekedy na to fakt preženiem a motam sa...ale to možno od ucha... piští mi v ňom... väčšinou má hádže do tej strany...

lui, neviem v akom smere myslíš ... niekedy to fakt preženiem ... žeby s cvičením, alebo prácou

Celé roky sa mi striedavo sťažuje známa na pišťanie v uchu a ťahanie do jednej strany, niekedy pichanie pod lopatkou. Raz lepšie, raz horšie. Vymyslela si na to snáď už všetky diagnózy sveta a lekári jej ich nepotvrdili. Posledné roky som tvrdila, že to je len a len chrbtica. Neverila až kým som jej raz urobila masáž a nahmatala jej problémové miesta. Ráno na mňa pozerala ako na čarodejnicu. Našla si potom dobrú masérku a pekných pár mesiacov sa vôbec nesťažuje. Zdá sa, že problém je konečne po rokoch vyriešený.
Podľa mňa to myslela na cesnak a zníženie tlaku.... ale možno som iba domýšľavý :-))

- pišťanie v uchu, motanie sa - môže to byť od chrbtice, ale môže to byť narušený rovnovážny systém ucha, napr. uvoľnený kryštál z tekutiny, ktorá sa tam nachádza, treba o tom prečítať.
Jarka 1
08.12.21,07:32
nandy do kelu, asi máš pravdu ... lebo cesnak znižuje krvný tlak
lujza.j
08.12.21,09:28
nandy do kelu, asi máš pravdu ... lebo cesnak znižuje krvný tlak
Tak som to myslela:)
Pišťanie,hučanie-lokomotiva v uchu roky.....už som sa nejako s tým naučila žiť....roky nazad objednaná na vestibularne vyšetrenie...potom som sa zľakla a zrušila som to....dnes už mám za sebou vakuovu mamotomiu...už by som išla...
misoft
08.12.21,10:48
Jááááj Lui - mne píska v ušiach desiatky rokov - zvykol som si na to. Lenže to nie je ani od tlaku, alebo niečoho podobného, ale dôsledok môjho predch. povolania.
pavol54
08.12.21,12:02
blog na pravde "Igor matovič rozdáva ako zo svojho..." pokiaľ viem keď podnikal, tak keď dával zo svojho nebol ktovie ako štedrý
pavol54
08.12.21,12:05
Jááááj Lui - mne píska v ušiach desiatky rokov - zvykol som si na to. Lenže to nie je ani od tlaku, alebo niečoho podobného, ale dôsledok môjho predch. povolania.
veliteľ pri streľbe 152KH plná náplň?
misoft
08.12.21,14:56
Jááááj Lui - mne píska v ušiach desiatky rokov - zvykol som si na to. Lenže to nie je ani od tlaku, alebo niečoho podobného, ale dôsledok môjho predch. povolania.
veliteľ pri streľbe 152KH plná náplň?
Našťastie nie - BZK a nik nedodal chrániče sluchu (vraj v boji nie sú potrebné) - baranica to neutlmila dostatočne.
https://www.corvusslovakia.sk/api/file-store/products/5cf0489d498119339ce1ad49
kopretinka
08.12.21,15:02
Dnes ráno relácia o bravčovej masti. donedávna fuj fuj fuj. a zrazu je zdravá. v mojej mladosti spomínam si na liečenie rôznymi bylinkami reakcia zase liečila šarlatánka, či stará bosorka a pod. dnes je veľká renesancia byliniek. nedávno že GMO čo ich odsudzovali boli mešuge a dnes úvahy že to nebude asi tak bezproblémové. Tým som chcel napísať že sa vyvolá veľká vlna v myslení, podporená výrokom "vedci zistili že", kto sa vezie v hlavnom prúde je IN. Ostatní sú zatracovaní. Takže aj lieky ktoré boli pôvodne určené na inú diagnózu , po serióznom výskume použite na inú diagnózu môžu prinášať pozitívne výsledky
o brav.masti sa to už hovorí roky,že je ok.
kopretinka
08.12.21,15:04
Už by som rada počula, že vakcíny vylepšili, zmiernili niektoré nežiadúce účinky, ktoré boli doteraz hlásené. No možno je ešte skoro. Najprv mala byť tretia dávka už vylepšená a potom, že nemali čas.

Tiež by som rada počula, že ak bude potrebné na omicron upraviť pôvodnú, alebo bude potrebné novú vakcínu, tak si už nebudem musieť dať pichnúť prvé tri pôvodné.
To sa určite stane ale rozhodne nie v dohľadnom čase,Je to rýchle mutujúci virus s veľkou schopnosťou sa meniť a teda my sme krok za ním.On sa zmení,my reagujeme,jemu sa to nepáči zmení sa a my reagujeme.Ale vdaka Bohu reagujeme a vyvíjame vakcíny a lieky,len to sú veci ktoré nejdú zo dňa na deň.
Jednodávková vakcína je Jansen.
hej,ale aj tak musíš mať druhú a tretiu...
anet
08.12.21,16:30
kopretinka
08.12.21,17:03
hej,ale aj tak musíš mať druhú a tretiu...
A potom kazdu dalsiu https://hnonline.sk/svet/15217670-nasa-vakcina-bude-chranit-aj-pred-omikronom-dokazeme-ju-upravit-na-mieru-tvrdi-sef-firmy-biontech
hlavne že Lekvár v lete vyvracal hoaxy o povinnom očkovaní.....tak už to nie je hoax.
anet
08.12.21,17:25
hlavne že Lekvár v lete vyvracal hoaxy o povinnom očkovaní.....tak už to nie je hoax.
To chce klud plati to co som pripla uz davnejsie + https://www.ta3.com/clanok/220584/pri-zavedeni-povinneho-ockovania-sa-musi-zabezpecit-dodrziavanie-ludskych-prav-hovori-komisarka-osn
pavol54
08.12.21,17:37
Jááááj Lui - mne píska v ušiach desiatky rokov - zvykol som si na to. Lenže to nie je ani od tlaku, alebo niečoho podobného, ale dôsledok môjho predch. povolania.
veliteľ pri streľbe 152KH plná náplň?
Našťastie nie - BZK a nik nedodal chrániče sluchu (vraj v boji nie sú potrebné) - baranica to neutlmila dostatočne.
https://www.corvusslovakia.sk/api/file-store/products/5cf0489d498119339ce1ad49
vo výbave 82 mm BzK boli pre obsluhu 2 špeciálne čiapky s chráničmi, podobné ako tankistické len bez rebrovania a bez krkafónov. mal som v účtovnej evidencii 4 ks na ot 810 2 ks na OT 62 protitanková batéria u msp na OT64. tp už boli vybavené bat PTRS
kopretinka
08.12.21,18:44
hlavne že Lekvár v lete vyvracal hoaxy o povinnom očkovaní.....tak už to nie je hoax.
To chce klud plati to co som pripla uz davnejsie + https://www.ta3.com/clanok/220584/pri-zavedeni-povinneho-ockovania-sa-musi-zabezpecit-dodrziavanie-ludskych-prav-hovori-komisarka-osn
:D:D:D:D:D
kukučka
08.12.21,21:18
Doktorka Soňa Peková - Informace o odtajněných dokumentech firmy Pfizer, který si vyžádal soud a měly být odtajněny až po roce 2076. Pfizer už po 90 dnech očkování věděl, že mRNA "vakcína" zabíjí a způsobuje poškození a i tak "vakcínu" nestáhl.

https://www.youtube.com/watch?v=pFLd9xC6iZA
buchač
09.12.21,06:06
.
Tweety
09.12.21,07:54
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/4/75/7509894/7509894_820x.jpg?rev=2
korela
09.12.21,08:22
Doktorka Soňa Peková - Informace o odtajněných dokumentech firmy Pfizer, který si vyžádal soud a měly být odtajněny až po roce 2076. Pfizer už po 90 dnech očkování věděl, že mRNA "vakcína" zabíjí a způsobuje poškození a i tak "vakcínu" nestáhl.

https://www.youtube.com/watch?v=pFLd9xC6iZA
Ten istý rok spomínal aj Staněk.
misoft
09.12.21,08:41
Jááááj Lui - mne píska v ušiach desiatky rokov - zvykol som si na to. Lenže to nie je ani od tlaku, alebo niečoho podobného, ale dôsledok môjho predch. povolania.
veliteľ pri streľbe 152KH plná náplň?
Našťastie nie - BZK a nik nedodal chrániče sluchu (vraj v boji nie sú potrebné) - baranica to neutlmila dostatočne.
https://www.corvusslovakia.sk/api/file-store/products/5cf0489d498119339ce1ad49
vo výbave 82 mm BzK boli pre obsluhu 2 špeciálne čiapky s chráničmi, podobné ako tankistické len bez rebrovania a bez krkafónov. mal som v účtovnej evidencii 4 ks na ot 810 2 ks na OT 62 protitanková batéria u msp na OT64. tp už boli vybavené bat PTRS
To je celkom možné... boli vo výbave - ale často len "boli" - skôr neboli. Motoťapťap ich mali, my pri streľbách na Lešti - žiadne.
Našťastie - jediné streľby z toho "zázraku" - uši v pérdeli, ale zato vzadu bolo pekne čisto a sucho :D.
Ja som prešiel k PT - 9K11 Maljutka, 9K111 Fagot, 9P133, 9K113 a tam som už skončil. Odstrieľané: 9K11 - 10ks, 9K111 - 2ks, (9K14M, 9K14P) 9P133 - 20ks (z toho 2 OSTRÉ - žiadne náhradné), 9K113 - 1ks. Okrem toho - odstrieľané BZK (moje uši!), 100mmK 53, 122mmH vz38, 122mmH D30.
Na streleckom konte mám toho dosť.
Miesta: Záhorie, Lešť a kdesi na juhu Čiech pri Č.Krumlove (teraz si nespomeniem na názov). BTW - Č.Krumlov celkom pekné mestečko.
buchač
09.12.21,09:58
Hm....a ja som bol v tom, že táto téma má iný názov a nie " Spomínanie delostrelcov "...
Ale šak nejakú založte, pridám sa aj ja...
pavol54
09.12.21,10:13
Jááááj Lui - mne píska v ušiach desiatky rokov - zvykol som si na to. Lenže to nie je ani od tlaku, alebo niečoho podobného, ale dôsledok môjho predch. povolania.
veliteľ pri streľbe 152KH plná náplň?
Našťastie nie - BZK a nik nedodal chrániče sluchu (vraj v boji nie sú potrebné) - baranica to neutlmila dostatočne.
https://www.corvusslovakia.sk/api/file-store/products/5cf0489d498119339ce1ad49
vo výbave 82 mm BzK boli pre obsluhu 2 špeciálne čiapky s chráničmi, podobné ako tankistické len bez rebrovania a bez krkafónov. mal som v účtovnej evidencii 4 ks na ot 810 2 ks na OT 62 protitanková batéria u msp na OT64. tp už boli vybavené bat PTRS
To je celkom možné... boli vo výbave - ale často len "boli" - skôr neboli. Motoťapťap ich mali, my pri streľbách na Lešti - žiadne.
Našťastie - jediné streľby z toho "zázraku" - uši v pérdeli, ale zato vzadu bolo pekne čisto a sucho :D.
Ja som prešiel k PT - 9K11 Maljutka, 9K111 Fagot, 9P133, 9K113 a tam som už skončil. Odstrieľané: 9K11 - 10ks, 9K111 - 2ks, (9K14M, 9K14P) 9P133 - 20ks (z toho 2 OSTRÉ - žiadne náhradné), 9K113 - 1ks. Okrem toho - odstrieľané BZK (moje uši!), 100mmK 53, 122mmH vz38, 122mmH D30.
Na streleckom konte mám toho dosť.
Miesta: Záhorie, Lešť a kdesi na juhu Čiech pri Č.Krumlove (teraz si nespomeniem na názov). BTW - Č.Krumlov celkom pekné mestečko.
Boletice, za 82 BzK bolo po výstrele vyčistené, za 122 grad bolo vyčistené trocha viac, aj Gen Lafkovu volgu pekne vyčistili, len jej vodič vojak porušil rozkaz, a na doporučenie veliteľa batérie pred streľbou odišiel z auta.
misoft
09.12.21,14:30
Na GRADoch som nefungoval. A dik za naznačenie, ako sa to volalo - vyfučalo mi to z gebule.
BZK sa čistili celkom v pohode - hladná hlaveň, ale také 100-ky, alebo 122-ky - no drina.
U PTRK - handrička, trochu vazelínky Циатим a bolo to OK.
pavol54
09.12.21,15:58
UŽ VÁM DVOM DOČISTA JEBE ???????



Hm....a ja som bol v tom, že táto téma má iný názov a nie " Spomínanie delostrelcov "...
Ale šak nejakú založte, pridám sa aj ja...


Kuwa...kde je nejaký moderátor ?
Inokedy sa maže jedna radosť a toto zrazu nič ???
téma bola TINNITUS versus profesionálna hluchota čo je zdravotný problém
buchač
09.12.21,16:16
téma bola TINNITUS versus profesionálna hluchota čo je zdravotný problém

Ja čítam len toto...


Jááááj Lui - mne píska v ušiach desiatky rokov - zvykol som si na to. Lenže to nie je ani od tlaku, alebo niečoho podobného, ale dôsledok môjho predch. povolania.

...a ten zvyšok je len mlátenie prázdnej slamy, ktoré absolútne nesúvisí s témou.

ALE šak si kľudne pokračujte aj naďalej...ešte dajte, že kedy, aké, koľko nábojov ste vystrieľali...mená osádok, odkiaľ pochádzali....a nezabudnite aj na číslo kanád (lebo keď má yebať na hlavu, tak už poriadne).
anet
09.12.21,16:54
Očkovaná druhou dávkou som v oktobri, tretia dávka je možná po 6 mesiacoch, teda ako to bude s týmito dôchodcami ?
Neboj stihnes, ked bude treba skratia obdobie aj na mesiac https://www.ta3.com/clanok/220693/na-slovensku-by-sa-mohol-skratit-interval-medzi-podanim-davok-vakciny-tvrdi-lengvarsky
anet
10.12.21,08:30
buchač
10.12.21,08:36
" Vakcínu považuje za vhodnú na ochranu starších a chorých pred ťažkým priebehom infekcie. "

Teplú vodu vynašiel...
anet
10.12.21,08:57
Teplú vodu vynašiel...
Nevynasiel, ved je to dnes najpouzivanejsia veta ;)
anet
10.12.21,09:25
Tretia aj po 3 mesiacoch. Zároveň ale počíta s tým, že v relatívne krátkom časovom horizonte od tretej dávky bude musieť nasledovať i štvrtá.
https://www.ta3.com/clanok/220769/urychli-omikron-ockovanie-podla-sefa-biontechu-by-bolo-rozumne-ockovat-tretou-davkou-skor
lujza.j
10.12.21,09:30
Včera debata s 2x očko ....dala si urobiť protilátky.... žiadne
BXLmiami
10.12.21,09:34
Včera debata s 2x očko ....dala si urobiť protilátky.... žiadne
Lebo každý z nás je originál a reaguje po svojom.
Tweety
10.12.21,09:34
anet
10.12.21,09:38
Lebo každý z nás je originál a reaguje po svojom.
A dokedy sa ma ten original pichat? 4-5--6 ...
BXLmiami
10.12.21,09:40
Ako ktorý a ako bude reagovať vírus.Záleží to od vírusu a nie od Pfizera.Alebo možno od toho ako rýchlo vyvinieme lieky-antivirotiká.
buchač
10.12.21,09:46
Na urgente a vo vážnom stave sa pýtal, aká vakcína je vhodná. Teraz už žiadna...

Mala teplotu a zníženú saturáciu, ale nemohli sme nič urobiť, odmietala liečbu covidu. Príbuzná stála nado mnou a kontrolovala, čo jej podávam, hovorí záchranárka o jednom z príbehov pandemickej doby.
https://www.aktuality.sk/clanok/6hskdk7/na-urgente-a-vo-vaznom-stave-sa-pytal-aka-vakcina-je-vhodna-teraz-uz-ziadna-reportaz-zo-zachranky/
anet
10.12.21,09:46
Ako ktorý a ako bude reagovať vírus.Záleží to od vírusu a nie od Pfizera.Alebo možno od toho ako rýchlo vyvinieme lieky-antivirotiká.
Takze v podstate viete, ze nic neviete :D
Pandémia koronavírusu nebude trvať večne. Aj keď sa vírus pravdepodobne nikdy nepodarí odstrániť, naša imunita sa zlepší a svet sa nakoniec naučí s covidom žiť.
https://www.ta3.com/clanok/220694/kedy-skonci-pandemia-sposoby-mame-ale-poriadne-ich-nevyuzivame
BXLmiami
10.12.21,10:01
Ano anet my to vieme.
anet
10.12.21,10:11
Ano anet my to vieme.
A kedy teda skonci zber dat?
Nandrolon
10.12.21,10:13
Ano anet my to vieme.
A kedy teda skonci zber dat?
Síce si nepochopila tú vetu čo písala, ale nevadí :-)))))))))))))
Kvaka
10.12.21,10:17
Pamätám si z mladých čias: Ja viem, že nič neviem, ale predsa aspoň toľko viem, že viem viac, ako tí, čo ani len to nevedia, že nič nevedia.
Vie niekto, prečo po podaní MAB môže byť triaška a vysoká horúčka? Aj Jarčuška spomínal nejakú takú reakciu, jednu zo sto.
Nandrolon
10.12.21,10:29
Kvaka - ako laik by som povedal, že je to obranná reakcia organizmu proti cudzorodým látkam.
misoft
10.12.21,10:33
Ako ktorý a ako bude reagovať vírus.Záleží to od vírusu a nie od Pfizera.Alebo možno od toho ako rýchlo vyvinieme lieky-antivirotiká.
Takze v podstate viete, ze nic neviete :D
Pandémia koronavírusu nebude trvať večne. Aj keď sa vírus pravdepodobne nikdy nepodarí odstrániť, naša imunita sa zlepší a svet sa nakoniec naučí s covidom žiť.
https://www.ta3.com/clanok/220694/kedy-skonci-pandemia-sposoby-mame-ale-poriadne-ich-nevyuzivame

Ano anet my to vieme.
Otázka by bola -a VIE to ten COVID vírus? :D:D:D
BXLmiami
10.12.21,11:14
Pamätám si z mladých čias: Ja viem, že nič neviem, ale predsa aspoň toľko viem, že viem viac, ako tí, čo ani len to nevedia, že nič nevedia.
Vie niekto, prečo po podaní MAB môže byť triaška a vysoká horúčka? Aj Jarčuška spomínal nejakú takú reakciu, jednu zo sto.
Ano reakcia organizmu.Ale vieš,každý jeden liek má nežiaduce účinky,takže niekedy je tá reakcia prešvihnutá.
lujza.j
10.12.21,12:27
Včera debata s 2x očko ....dala si urobiť protilátky.... žiadne
Lebo každý z nás je originál a reaguje po svojom.
Veď práve.....
lujza.j
10.12.21,14:00
Duves nevypisuj mi do profilu....serrrwus