Jarka 1
05.04.22,08:55
Kamarátovi onkáčovi v remisii pri Omikrone Iverm. zabral takmer okamžite. Úľava pár hodín po prvej tablete.
pavol54
05.04.22,07:32
Máš pravdu - funguje - ale na niektoré živočíchy zvieracej ríše, napr. kone, kravy, voly, svine, niektoré operence, napr. vrany, straky, papagáje, kukučky.... :D:D:D
ivermektin je veterinárny o tom vieš ale aj humánny o tom nevieš - takže neexistuje.
kopretinka
11.04.22,12:06
užívam dlhodobo veľké dávky D3 spolu s K2 a stále mám nízku hladinu D v krvi.Ja už neviem,ako to mám do seba dostať.
Tweety
11.04.22,12:17
užívam dlhodobo veľké dávky D3 spolu s K2 a stále mám nízku hladinu D v krvi.Ja už neviem,ako to mám do seba dostať.
A dostať ho do tela stravou bohatou na vitamín si skúšala? https://www.vitaminyprezdravie.sk/aktuality/7-potravin-s-vysokym-obsahom-vitaminu-d/
kopretinka
11.04.22,12:52
užívam dlhodobo veľké dávky D3 spolu s K2 a stále mám nízku hladinu D v krvi.Ja už neviem,ako to mám do seba dostať.
A dostať ho do tela stravou bohatou na vitamín si skúšala? https://www.vitaminyprezdravie.sk/aktuality/7-potravin-s-vysokym-obsahom-vitaminu-d/
Skús si prepočítať,kolko toho lososa by si musela denne zjesť,aby si priujala 4000 jednotiek....to by boli kilá...stravou to vôbec nejde,veď to tvrdia všetci lekári....nedostatok vit.D je novodobá pandémia na celom svete,najnovšie výskumy na Slovensku dokazujú,že stúpa množstvo ľudí s nedostatkom Dčka. Ja mám hodnotu 28,a že 30 sa dá považovať,že je to ešte OK.
veronikasad
11.04.22,12:56
užívam dlhodobo veľké dávky D3 spolu s K2 a stále mám nízku hladinu D v krvi.Ja už neviem,ako to mám do seba dostať.
A dostať ho do tela stravou bohatou na vitamín si skúšala? https://www.vitaminyprezdravie.sk/aktuality/7-potravin-s-vysokym-obsahom-vitaminu-d/
stravou to vôbec nejde,veď to tvrdia všetci lekári....nedostatok vit.D je novodobá pandémia na celom svete,najnovšie výskumy na Slovensku dokazujú,že stúpa množstvo ľudí s nedostatkom Dčka. Ja mám hodnotu 28,a že 30 sa dá považovať,že je to ešte OK.Ja som mala pri poslednej kontrole na endokrinologii 108, uzivala som Vigantol 2000j, lekár mi znížil davkovanie na obden...
kopretinka
11.04.22,13:03
nedostatok mi zistila reumatologička,to je zaujímavé,že mne ten vigantol nikdy nepredpísala,lebo už vtedy som Dčko dávno užívala.Možno keby som povedala,že nič neužívam,tak by mi predpísala.A okrem toho mám zvýšené vylučovanie vápnika,a jej riešenie bolo,že mi zmenila vápnik prírodný čistý za nejaký ochutený a sladený sajrajtom.Som tam viac k nej ani nešla,teraz som objednaná k inej doktorke,tak dúfam,že táto bude riešiť nejako inak.
Nandrolon
11.04.22,13:12
užívam dlhodobo veľké dávky D3 spolu s K2 a stále mám nízku hladinu D v krvi.Ja už neviem,ako to mám do seba dostať.
Aké veľké sú tie "veľké dávky"?
A preparát je olejový, alebo pevný biely?
pavol54
11.04.22,13:25
užívam dlhodobo veľké dávky D3 spolu s K2 a stále mám nízku hladinu D v krvi.Ja už neviem,ako to mám do seba dostať.
minule som čítal nejakú predkoronovú(2016) informáciu o potravinách a tam uviedol autor(ka) že bravčová masť obsahuje najviac vitamínu D údajne vraj dostatočne postačuje dávka jednej lyžice (teda každý deň) mastný chlieb
veronikasad
11.04.22,13:41
nedostatok mi zistila reumatologička,to je zaujímavé,že mne ten vigantol nikdy nepredpísala,lebo už vtedy som Dčko dávno užívala.Možno keby som povedala,že nič neužívam,tak by mi predpísala.A okrem toho mám zvýšené vylučovanie vápnika,a jej riešenie bolo,že mi zmenila vápnik prírodný čistý za nejaký ochutený a sladený sajrajtom.Som tam viac k nej ani nešla,teraz som objednaná k inej doktorke,tak dúfam,že táto bude riešiť nejako inak.viac rokov som uzivala Vigantol v kvapkach, ten bol na predpis bez doplatku, uz to tak nie je. Pred rokom mi endokrinolog doporučil prejsť na 2000j Vigantol v tbl. Uzivala som pravidelne 1 tbl.denne a posledný odber krvi ma prekvapil, aj hladina vapnika bola v norme. Na priame slnko moc nechodím, v strave sa snazim prijimat dost. Kdesi som čítala, ze D-cko treba uzivat spolu s horčikom, uzivam, mozno aj preto boli také dobré výsledky
kopretinka
11.04.22,13:49
užívam dlhodobo veľké dávky D3 spolu s K2 a stále mám nízku hladinu D v krvi.Ja už neviem,ako to mám do seba dostať.
Aké veľké sú tie "veľké dávky"?
A preparát je olejový, alebo pevný biely?
5000 jednotiek 3x týždenne,bol olejový
veronikasad
11.04.22,13:52
kopretinka, skus Tbl. Vigantolvit Osteo, predtým sa porad s lekárom (ja ich nemôžem kvôli liekom na riedenie krvi)
kopretinka
11.04.22,13:55
užívam dlhodobo veľké dávky D3 spolu s K2 a stále mám nízku hladinu D v krvi.Ja už neviem,ako to mám do seba dostať.
minule som čítal nejakú predkoronovú(2016) informáciu o potravinách a tam uviedol autor(ka) že bravčová masť obsahuje najviac vitamínu D údajne vraj dostatočne postačuje dávka jednej lyžice (teda každý deň) mastný chlieb
Našla som: obsahuje približne 1 000 IU v jednej lyžici. Ale iba u prasiat, ktoré majú prístup k slnečnému žiareniu.
Tiež je otázne,koľko to je 1 lyžica....kopcovitá,zarovnaná?
hej,dám si každý deň krajec chleba s masťou a za rok mám + 20 kilo.
kopretinka
11.04.22,13:58
veronika,uvidím,čo mi povie reumatologička a to magnézko užívam tiež už veľmi dlho....
kopretinka
11.04.22,14:03
som teraz pozerala na zloženie toho vigantolu,strašne málo vápnika tam je,iba 500,a ani nie je napísané,že v akej forme,ja by som mala min.1100...
Nandrolon
11.04.22,14:21
užívam dlhodobo veľké dávky D3 spolu s K2 a stále mám nízku hladinu D v krvi.Ja už neviem,ako to mám do seba dostať.
Aké veľké sú tie "veľké dávky"?
A preparát je olejový, alebo pevný biely?
5000 jednotiek 3x týždenne,bol olejový
Pri takom deficite je to málo, málo, málo.
Dal by som to na 3 mesiace 5000IU denne /na sebe 10000IU/. Olejové podľa mňa sú vstrebateľnejšie a menej zaťažujú organizmus ako rôzne kalciferoly, ktoré majú veľký problém so vstrebaním.
Viem, že na niektorých preparátoch je dokonca napísané 1 x týždenne, ale to považujem za hovadinu, skôr sa na tom smejem.
Nandrolon
11.04.22,14:26
Ináč keď už sme v téme, tak sa opýtam aj tu, hlavne Lujzi.
Mám 400g magnesium bisglycinát. Mal som dojem, že je tam nejaká iná brutálna chemikália.
Denne sú doporučené 2 gramy. Ak to dám na jazyk, štípe to, ak dám 2g do čaju, čaj zmodrie na atrament, je to hnusné, musím to piť a dýchať ústami :-))))))))))))))
Potom to zapíjam ostrou kávou bez cukru, tak cítim nehoráznu sladkosť, nejako to reaguje.
Vážim si 2g presne.
Je to magnézium prášok v chelatovej forme. Citrát /mám ho tiež/ nie je tomu ani trochu podobný.
lujza.j
11.04.22,15:17
Nandy ja práškové už nič...nedokázala som to pravidelne....teda praškove kĺbové výživy...magnesko som vždy iba v tabletach.......
Vigantol som mala kedysi v zime predpísané ...raz za týždeň....lebo osteopénia.....nikto mi ho nezrušil...iba ja som prestala chodiť do špeci ambulancie.....neviem v akom je stave....celé dva covidove roky...že opýtam obvoďaka.....Dčko....furt kupujem tabletové....ale akú hodnotu mám by som bola zvedavá.....
kopretinka
11.04.22,17:24
Ináč keď už sme v téme, tak sa opýtam aj tu, hlavne Lujzi.
Mám 400g magnesium bisglycinát. Mal som dojem, že je tam nejaká iná brutálna chemikália.
Denne sú doporučené 2 gramy. Ak to dám na jazyk, štípe to, ak dám 2g do čaju, čaj zmodrie na atrament, je to hnusné, musím to piť a dýchať ústami :-))))))))))))))
Potom to zapíjam ostrou kávou bez cukru, tak cítim nehoráznu sladkosť, nejako to reaguje.
Vážim si 2g presne.
Je to magnézium prášok v chelatovej forme. Citrát /mám ho tiež/ nie je tomu ani trochu podobný.
a ako sa to má užívať? rozpustené v niečom?
kvôli hentomu váženiu si nekupujem prášky,aj keď to je neporovnateľne lacnejšie ako tbl.A ani nejaká blbá chuť ma neprekvapí.
Nandrolon
12.04.22,03:45
Toto by mala byť jedna z najvstrebateľnejších /chelátová/ foriem magnézia.
Užívať sa to má rozpustené, ale ako píšem, je to umenie vypiť. Rozmýšľal som si to nakapsulovať, ale nemám ani kapsule, ani kapsulovač :-)))))))))))))
Ak to porovnám s "citrátom" tak ten je úplne neutrálny, bez chuti.
Kopretinka, po prvých 3-4 odváženiach si to s presnosťou na +-0,3g dáš aj sama bez váhy.
lujza.j
12.04.22,05:35
Ja zas pre chuť........ škoda lebo prášok je bez "lepidla" a iného čo drží tabletu pokope...ja mám take mini odmerky....dlho som tam MSM....tam sa chuť pre mňa dala...ale žralocia chrupavka a ribaci kolagén v skrini....
Celkom mi pomohla klbovka v tabletach....na zmasakrovanom nechte na palci ruky...mi rýchlo narástol nový....a keď starý odpadol som tam nemala holé masko...ako vyzeral....to neriešim,ale bol....teraz už pekný...
kopretinka
12.04.22,06:27
kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/
Dáša_
12.04.22,07:30
kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/

nechcem, aby to vyzeralo ako vyrývanie alebo útočenie, tak to prosím ťa ber len ako normálnu otázku.

Jedávaš normálne aj také veci ako huspenina? Vývary, ktoré sa fakt extra dlho varia. Do tých je vraj ideálne dať kvapku octu.
Vraj toto je základ, čo robia aziatky. A údajne nemajú s kolagénom v kboch ani v koži problém. Respektíve nemajú taký veľký problém, ako my. Tam sú vraj chrupavky na klboch napríklad hydiny veľkou pochúťkou.
Nandrolon
12.04.22,07:47
Načo ten ocot?
Dáša_
12.04.22,07:54
Načo ten ocot?

ten ocot by mal pomôcť uvoľniť ničo z kostí, aby sa ľahšie spracovalo v tele. pohľadám ti to. Aj mňa to celkom prekvapilo, ale dávalo mi to logiku
lujza.j
12.04.22,08:40
Konský avalis...som dávno chcela....nakoniec som si vyskladala z prachu....ale aj z toho som tiež iba MSM.... kolagén blbosť od bukovskeho..viem......keby bol v tabletach jedna denne...kúpila by som....ale nie je.....už žralocia chrupavka 3 tabl.mam problém dávam dve....pri množstve môjho "vtáčieho zobu"....tak iba kyselinu hyalurónovú forte,glukosamin..lebo jedna denne....

Huspenina je pre mňa sezónna vec....či kto ju vari v lete....aziati maju aj inú polievku kde nie je základ vývar.....?
Dáša_
12.04.22,08:44
Huspenina je pre mňa sezónna vec....či kto ju vari v lete....aziati maju aj inú polievku kde nie je základ vývar.....?

no veď medzi vývarom a huspeninou ja zas až tak veľký rozdiel nevidím - mne bežne "sadne" aj vývar z kuracích chrbtov. Len teda nie úplne do štádia vhodného na krájanie. Lebo teda nedávam také množstvo, ako pri huspenine.
duves
12.04.22,09:44
kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/
Aku konsku vyživu?
Lebo toto je v poriadku: https://www.alza.sk/sport/alavis-maxima-triple-blend-extra-silny-700g-d5574798.htm

Nechcem tu riešiť privelmi moje zdravie, ale po covide bolesti kolien. Na jesen 2021 RTG a našli, gonartrozu 2.až 3.stupňa.

Alavis je uplne v pohode. Tiež mam kupovať nejake tbl. na kolena, čo mi doporučil ortoped, musim pozrieť doma. Lenže rano 1 a večer 1. Alavis sa mi vidi aj cenovo aj účinkom lepší.
O tyžden ma čakaju injekcie do kolienok MONOVISC s doplatkom 137,56€: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/monovisc-roztok-hyaluronatu-sodneho-677311.html
lujza.j
12.04.22,10:43
Huspenina je pre mňa sezónna vec....či kto ju vari v lete....aziati maju aj inú polievku kde nie je základ vývar.....?

no veď medzi vývarom a huspeninou ja zas až tak veľký rozdiel nevidím - mne bežne "sadne" aj vývar z kuracích chrbtov. Len teda nie úplne do štádia vhodného na krájanie. Lebo teda nedávam také množstvo, ako pri huspenine.
U mňa nie je...lebo vždy silný fras uvarím:D.....ale nie tak často ako aziati.... predpokladám...u nás vyslovene ak je chuť.... občas egoisticky sama sebe si....je mi ľúto vyliať....
kopretinka
12.04.22,11:54
kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/
Aku konsku vyživu?
Lebo toto je v poriadku: https://www.alza.sk/sport/alavis-maxima-triple-blend-extra-silny-700g-d5574798.htm

Nechcem tu riešiť privelmi moje zdravie, ale po covide bolesti kolien. Na jesen 2021 RTG a našli, gonartrozu 2.až 3.stupňa.

Alavis je uplne v pohode. Tiež mam kupovať nejake tbl. na kolena, čo mi doporučil ortoped, musim pozrieť doma. Lenže rano 1 a večer 1. Alavis sa mi vidi aj cenovo aj účinkom lepší.
O tyžden ma čakaju injekcie do kolienok MONOVISC s doplatkom 137,56€: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/monovisc-roztok-hyaluronatu-sodneho-677311.html
šak to je pre kone.....ja som mala vedierko s práškom,asi 2-3kilové,s príchuťou škorice,vraj kone majú radi.
kopretinka
12.04.22,11:58
toto som kupovala,lebo to druhé v sáčku bolo vždy vypredané,bola na tom lepšia cena,naposledy sa mi podarilo kúpiť konečne aj to v sáčku

https://www.woldoshop.cz/hovezi-kolagen-500g/

https://www.woldoshop.cz/hovezi-kolagen-1kg/
kopretinka
12.04.22,11:59
kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/

nechcem, aby to vyzeralo ako vyrývanie alebo útočenie, tak to prosím ťa ber len ako normálnu otázku.

Jedávaš normálne aj také veci ako huspenina? Vývary, ktoré sa fakt extra dlho varia. Do tých je vraj ideálne dať kvapku octu.
Vraj toto je základ, čo robia aziatky. A údajne nemajú s kolagénom v kboch ani v koži problém. Respektíve nemajú taký veľký problém, ako my. Tam sú vraj chrupavky na klboch napríklad hydiny veľkou pochúťkou.
nie huspeninu som nikdy neobľubovala....a ten vývar treba variť z niečoho lepšieho,nie z toho,čo kúpiš bežne v mäsiarstve alebo v hyperm.
lujza.j
12.04.22,13:04
duves
12.04.22,15:18
kĺbovú výživu som si kúpila raz tú konskú,chcela som ušetriť,lebo to,čo som užívala,išlo do peněz dosť......No...ehmm....som skoro šabľu hodila,a celé vedro odložila.Potom som to poslala do útulku pre kone.Kupujem si práškový aj ďalej,ale našla som v dobrej cene,len už aj oni išli hore s cenami. Je úplne bez chuti.
Kupujem aj chondroitín a glukozamín,aj keď niektorí tvrdia,že to netreba,a niektorí zase,že aj kolagén je blbosť/Bukovský/
Aku konsku vyživu?
Lebo toto je v poriadku: https://www.alza.sk/sport/alavis-maxima-triple-blend-extra-silny-700g-d5574798.htm

Nechcem tu riešiť privelmi moje zdravie, ale po covide bolesti kolien. Na jesen 2021 RTG a našli, gonartrozu 2.až 3.stupňa.

Alavis je uplne v pohode. Tiež mam kupovať nejake tbl. na kolena, čo mi doporučil ortoped, musim pozrieť doma. Lenže rano 1 a večer 1. Alavis sa mi vidi aj cenovo aj účinkom lepší.
O tyžden ma čakaju injekcie do kolienok MONOVISC s doplatkom 137,56€: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/monovisc-roztok-hyaluronatu-sodneho-677311.html
šak to je pre kone.....ja som mala vedierko s práškom,asi 2-3kilové,s príchuťou škorice,vraj kone majú radi.
Ja mam iba sladidlo steviu v tom. A to je human verzia, pre kone nekupujem. Toto je certifikovane pre nas ludí.
Tabletky čo mi doporučil ortoped su: Glukozamín 60tbl: https://lnk.sk/kplt
anet
12.04.22,16:53
lujza.j
12.04.22,17:36
korela
12.04.22,19:16
kolagén ......keby bol v tabletach jedna denne...kúpila by som...
Lui ja s tymto (tie penove kocky) mam dobre skusenosti https://www.benulekaren.sk/colafit-darcekove-balenie-120ks-30ks-zdarma?aw=1&utm_campaign=freelistings&utm_medium=organic&utm_source=google&utm_term=COLAFIT+dar%C4%8Dekov%C3%A9+balenie+120+% 2B+30+kusov+ZADARMO?aw=1&gclid=Cj0KCQjwxtSSBhDYARIsAEn0thR5Kv9CW9XTQvhp1UE4 duL1IA1aCJ60-JMi5TXAJ4nu9PsiLSNhDl8aAmD8EALw_wcB
Aj my. :(
Mama ich kúpila synovi asi v 16. r., po mesiaci na každom ramene vedľa seba 3 zvislé strie dlhé 10 cm, ale pekne sa mu rozšírili ramená. Aj hrivu má dobrú. To mu kúpila iba tak, videla v lekárni ...
korela
12.04.22,19:18
Všimol si niekto z vás viditeľný efekt aj na vlasoch?
korela
12.04.22,19:24
Asi pred 30 r. sa začali chlapcovi v puberte vlniť nechty, dostali ľudový recept, nech skúsia obyčajnú potravinovú želatínu, čo sa kupovala do zákuskov. Tiež som ju používala do tvarohovej nepečenej torty, stála pár halierov, taká hnedá hrudkovitá.
Pil ju ráno na raňajky v mlieku či vode, už si nespomínam. Bleskovo sa z toho dostal.
Nepoznám vami spomínané zloženia, čo kupujete, ale či by aj dnes nestačila takáto alternatíva.
korela
12.04.22,19:38
Túto lacnú potravinu z kuchyni neprehliadajte: Stačí jej 7 dní a dokáže zázraky s vašimi kĺbmi – ako bonus aj schudnete!
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/zelatina-a-jej-ucinky-na-nase-zdravie/
Nandrolon
13.04.22,04:01
Asi pred 30 r. sa začali chlapcovi v puberte vlniť nechty, dostali ľudový recept, nech skúsia obyčajnú potravinovú želatínu, čo sa kupovala do zákuskov. Tiež som ju používala do tvarohovej nepečenej torty, stála pár halierov, taká hnedá hrudkovitá.
Pil ju ráno na raňajky v mlieku či vode, už si nespomínam. Bleskovo sa z toho dostal.
Nepoznám vami spomínané zloženia, čo kupujete, ale či by aj dnes nestačila takáto alternatíva.
Ládoval som potravinársku želatínu. Tie kocky a hlúposti sú moc predražené. Kolagén ako "látka" nie je drahá.
lujza.j
13.04.22,05:11
Všimol si niekto z vás viditeľný efekt aj na vlasoch?
Ja môžem iba k padaniu...teda "povinné vypadnutie" teda koľko môže denne a ešte je to ok....veľmi málo vlasov si vycešem....ale vlasy si asi tri roky nefarbim a roky si umývam svojim šampuchom.... žiadny kondic........dávam aj biotin....
Kvalitu vlasu si myslím,že mám dobrú....myslím,že sú lepšie ako keď som bola mlada-mladsia....
pavol54
13.04.22,06:00
Všimol si niekto z vás viditeľný efekt aj na vlasoch?
ja, keď som ich postupne vyberal z hrebeňa:) odvtedy používam prachovku. robím srandu v týchto ťažkých chvíľach, bola česká komédia "........mast na lysinu past" názov vybodkovaný, nechce sa mi hľadať. pamätníci pamätajú.
anet
13.04.22,06:18
Vidíš na tie som zabudla....dávno som ich mala...
Ja len jednoduche veci :) a ked potravinarsku zelatinu, tak potom veeela gumi cukrikov a veeela ovocno-zelatinovych kolacov :D ved aj cukor treba (inak huspeninu fakt nemusim).
babka - ježibabka
13.04.22,08:17
Všimol si niekto z vás viditeľný efekt aj na vlasoch?
Želatína určite na vlasy pomáha. Keď sa mi zdá, že mi začínajú viacej padať vlasy, takisto ako nandrolon si dám želatínové kocky. Práve som si včera robila želatínu, ale už som ju vyjedala lyžicou. Tu som sa bavila vykrajovaním formičkami. https://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=157295&d=1527866987
pavol54
13.04.22,09:17
Všimol si niekto z vás viditeľný efekt aj na vlasoch?
Želatína určite na vlasy pomáha. Keď sa mi zdá, že mi začínajú viacej padať vlasy, takisto ako nandrolon si dám želatínové kocky. Práve som si včera robila želatínu, ale už som ju vyjedala lyžicou. Tu som sa bavila vykrajovaním formičkami. https://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=157295&d=1527866987
to sa vtiera do vlasov? fakt pozde:)
kopretinka
13.04.22,10:10
Všimol si niekto z vás viditeľný efekt aj na vlasoch?
Želatína určite na vlasy pomáha. Keď sa mi zdá, že mi začínajú viacej padať vlasy, takisto ako nandrolon si dám želatínové kocky. Práve som si včera robila želatínu, ale už som ju vyjedala lyžicou. Tu som sa bavila vykrajovaním formičkami. https://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=157295&d=1527866987
to sa vtiera do vlasov? fakt pozde:)
:D:D:D:D:D:D
pavol54
13.04.22,10:14
Všimol si niekto z vás viditeľný efekt aj na vlasoch?
ja, keď som ich postupne vyberal z hrebeňa:) odvtedy používam prachovku. robím srandu v týchto ťažkých chvíľach, bola česká komédia "........mast na lysinu past" názov vybodkovaný, nechce sa mi hľadať. pamätníci pamätajú.
nedalo mi vyhľadal som "Birhanzlova mast na lysinu past"
babka - ježibabka
13.04.22,13:53
Všimol si niekto z vás viditeľný efekt aj na vlasoch?
Želatína určite na vlasy pomáha. Keď sa mi zdá, že mi začínajú viacej padať vlasy, takisto ako nandrolon si dám želatínové kocky. Práve som si včera robila želatínu, ale už som ju vyjedala lyžicou. Tu som sa bavila vykrajovaním formičkami. https://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=157295&d=1527866987
to sa vtiera do vlasov? fakt pozde:)
Natrieť si môžeš aj kolomaž :D:D:D Želatína sa papá. To kvôli natieraniu by som sa nehrala s vykrajovaním. Urobíš si namiesto z vody ochutenú sirupom, džúsom, ovocnou šťavou..... Fantázii sa medze nekladú.
pavol54
13.04.22,14:00
Všimol si niekto z vás viditeľný efekt aj na vlasoch?
Želatína určite na vlasy pomáha. Keď sa mi zdá, že mi začínajú viacej padať vlasy, takisto ako nandrolon si dám želatínové kocky. Práve som si včera robila želatínu, ale už som ju vyjedala lyžicou. Tu som sa bavila vykrajovaním formičkami. https://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=157295&d=1527866987
to sa vtiera do vlasov? fakt pozde:)
Natrieť si môžeš aj kolomaž :D:D:D Želatína sa papá. To kvôli natieraniu by som sa nehrala s vykrajovaním. Urobíš si namiesto z vody ochutenú sirupom, džúsom, ovocnou šťavou..... Fantázii sa medze nekladú.
dúfam že si pochopila že si robím srandu, u mňa aj andulka dostala na hlave šmyk. bol vtip že vraj holohlaví si majú natierať medom med vraj priťahuje a h...no(v hlave) tlačí :)
babka - ježibabka
13.04.22,14:27
Šak aj já si robím srandu. Vidzíš tam tých smajlíkov :D
Hľadám rozmery detského pulóvra. Štrikované aj háčkované uvádzajú počet riadkov. To mi je ho pla. My sme to niekedy udávali v centimetroch. Pokrok nezastavíš. Vŕŕŕ
Dáša_
13.04.22,14:35
Šak aj já si robím srandu. Vidzíš tam tých smajlíkov :D
Hľadám rozmery detského pulóvra. Štrikované aj háčkované uvádzajú počet riadkov. To mi je ho pla. My sme to niekedy udávali v centimetroch. Pokrok nezastavíš. Vŕŕŕ

takéto ti pomôže?
Dáša_
23.04.22,04:46
lujza.j
23.04.22,07:33
Sviňa vírus...zabije ho placebo....
Dáša_
23.04.22,08:18
Sviňa vírus...zabije ho placebo....

a nebude to skôr o tom, že proste na vírusy stále nemáme lieky? Proste buď si telo poradí, alebo nie. A keď nie a nastanp iné problémy, tak sa liečia tie. Ale tvrdiť, že ja som jedol toto a pomohlo mi to je dosť odvážne. Lebo nemáme kontrolnú skupinu, aby sme videli, či naozaj pomôže liek, alebo proste len čas
buchač
23.04.22,09:08
či naozaj pomôže liek, alebo proste len čas
Ja by som povedal, že každý liek proste potrebuje svoj čas...samozrejme, že je to individuálne...jeden liek zaberie do pár sekúnd a iný začne pôsobiť po pár dňoch, týždňoch, mesiacoch...;)
Jarka 1
23.04.22,09:26
Ja by som povedala, že záleží aj na etnickej skupine, alebo akoby som to povedala. Číňan, Brazílčan, Afričan, Slovan - iní ľudia, iné životné podmienky, prostredie ... Lieky môžu mať nejaké odlišnosti v účinkoch na organizmus.

Tým nechcem tvrdiť, že Iver. na nás zaručene funguje. Môže byť aj to, že na niekoho to funguje rovnako ako placebo. Viera uzdravuje. Tak nejako to funguje.
pavol54
23.04.22,10:09
Sviňa vírus...zabije ho placebo....

a nebude to skôr o tom, že proste na vírusy stále nemáme lieky? Proste buď si telo poradí, alebo nie. A keď nie a nastanp iné problémy, tak sa liečia tie. Ale tvrdiť, že ja som jedol toto a pomohlo mi to je dosť odvážne. Lebo nemáme kontrolnú skupinu, aby sme videli, či naozaj pomôže liek, alebo proste len čas
ešte jeden najpodstatnejší problém nebol skúmaný "Genetická predispozícia na daný vírus" Viem o čom píšem.
pavol54
23.04.22,10:12
Ja by som povedala, že záleží aj na etnickej skupine, alebo akoby som to povedala. Číňan, Brazílčan, Afričan, Slovan - iní ľudia, iné životné podmienky, prostredie ... Lieky môžu mať nejaké odlišnosti v účinkoch na organizmus.

Tým nechcem tvrdiť, že Iver. na nás zaručene funguje. Môže byť aj to, že na niekoho to funguje rovnako ako placebo. Viera uzdravuje. Tak nejako to funguje.
Napríklad: Čim je daný rozdiel v účinku alkoholu na Slováka a Vietnamca? No predsa ich genetickou výbavou.
kopretinka
23.04.22,10:17
užívam dlhodobo veľké dávky D3 spolu s K2 a stále mám nízku hladinu D v krvi.Ja už neviem,ako to mám do seba dostať.
Aké veľké sú tie "veľké dávky"?
A preparát je olejový, alebo pevný biely?
5000 jednotiek 3x týždenne,bol olejový
Pri takom deficite je to málo, málo, málo.
Dal by som to na 3 mesiace 5000IU denne /na sebe 10000IU/. Olejové podľa mňa sú vstrebateľnejšie a menej zaťažujú organizmus ako rôzne kalciferoly, ktoré majú veľký problém so vstrebaním.
Viem, že na niektorých preparátoch je dokonca napísané 1 x týždenne, ale to považujem za hovadinu, skôr sa na tom smejem.
kalciferoly sa zle vstrebávajú? šak to mi doktorka predpísala,mala som kalcizen,ale tam je iba 400IU a teraz mám caltrate,1000 IU a povedala mi,že mám brať aj ten môj,čo beriem,ten má 1000 IU a toto k tomu. A teda neviem,že či ten vápnik je v nejakej vstrebateľnej forme....a oba prípravky sú bez K2,a to už je úplne k ničomu potom....
Nandrolon
23.04.22,15:22
užívam dlhodobo veľké dávky D3 spolu s K2 a stále mám nízku hladinu D v krvi.Ja už neviem,ako to mám do seba dostať.
Aké veľké sú tie "veľké dávky"?
A preparát je olejový, alebo pevný biely?
5000 jednotiek 3x týždenne,bol olejový
Pri takom deficite je to málo, málo, málo.
Dal by som to na 3 mesiace 5000IU denne /na sebe 10000IU/. Olejové podľa mňa sú vstrebateľnejšie a menej zaťažujú organizmus ako rôzne kalciferoly, ktoré majú veľký problém so vstrebaním.
Viem, že na niektorých preparátoch je dokonca napísané 1 x týždenne, ale to považujem za hovadinu, skôr sa na tom smejem.
kalciferoly sa zle vstrebávajú? šak to mi doktorka predpísala,mala som kalcizen,ale tam je iba 400IU a teraz mám caltrate,1000 IU a povedala mi,že mám brať aj ten môj,čo beriem,ten má 1000 IU a toto k tomu. A teda neviem,že či ten vápnik je v nejakej vstrebateľnej forme....a oba prípravky sú bez K2,a to už je úplne k ničomu potom....
Nie, kalciferol, ale TABLETA sa horšie vstrebáva ako OLEJ.
Prvýkrát som to napísal ináč, ako som to myslel...
kopretinka
23.04.22,16:05
jaj....no....všetko to je tabletkové.
Nandrolon
23.04.22,17:17
jaj....no....všetko to je tabletkové.
Asi sa nechápeme. Je aj olej v tobolkách, ten je drahší ale vstrebateľnejší. Najlacnejšie sú lisované tablety.
Darina1234
23.04.22,17:49
Rocaltrol je priamo vstrebatelny D, ale pod dozorom lekara treba kontrolovať hodnoty D
kopretinka
23.04.22,19:26
Rocaltrol je priamo vstrebatelny D, ale pod dozorom lekara treba kontrolovať hodnoty D
dík,nabudúce sa na to opýtam.Mám kontrolovanú hladinu D,veď inak by som nevedela,že ho mám tak málo.
lujza.j
24.04.22,06:11
Viera uzdravuje.....asi ako keby ti nezavesili na nos,že máš covid.......verím,že keby to ľudia nevedeli ich organizmus-hlava by sa popasovala lepšie.....aj keď každý má inú psychiku....už to tu x krát smrť z prelaknutia....a masáž ako zomrieš tu bola 24h denne....
Na chrípku nemáme lieky?
Nandrolon
24.04.22,06:17
Niečo na tom bude, keď som videl po teste, čo dokáže "pozitivita" urobiť s takým 70+ ročným človekom, fakt to nie nebola sranda. Niekto má proste pocit, že tie 2 čiarky znamenajú rozsudok smrti.
Ale ja som zase človek, čo chce radšej vedieť ako nevedieť.
lujza.j
24.04.22,06:59
Nandy moju mamu testovali dva mesiace nazad...prvý krát.....tak som ja na trní....aby nebodaj nebola pozitív.....keď som jej to povedala....ona...šak ja by som sa zbláznila....takže asi tak....
Darina1234
24.04.22,08:03
Súhlasím, strach po pozitívnom teste spôsobil v mojej rodine tragédiu, som nasrata a smutná z tohto virusu čo tu bol, hnus
Nandrolon
24.04.22,08:40
Súhlasím, akurát nesúhlasím s tým minulým časom. Osobne poznám ľudí, že 3 x očkovaný a 3 x Covid.
My sme Covid prekonali už druhýkrát, ale prebehlo to ako silnejšia viróza s 3 dňami teplotami 39. Ale preventívne nám zase dali ATB.
Takže Covid tu stále je.
kopretinka
24.04.22,12:31
Viera uzdravuje.....asi ako keby ti nezavesili na nos,že máš covid.......verím,že keby to ľudia nevedeli ich organizmus-hlava by sa popasovala lepšie.....aj keď každý má inú psychiku....už to tu x krát smrť z prelaknutia....a masáž ako zomrieš tu bola 24h denne....
Na chrípku nemáme lieky?
máme...antivirotiká.
Nandrolon
24.04.22,16:55
Viera uzdravuje.....asi ako keby ti nezavesili na nos,že máš covid.......verím,že keby to ľudia nevedeli ich organizmus-hlava by sa popasovala lepšie.....aj keď každý má inú psychiku....už to tu x krát smrť z prelaknutia....a masáž ako zomrieš tu bola 24h denne....
Na chrípku nemáme lieky?
máme...antivirotiká.
Už si niečo počula o časovom slede a hlavne konečnečnom bode, "deadline"?
lujza.j
24.04.22,19:45
Viera uzdravuje.....asi ako keby ti nezavesili na nos,že máš covid.......verím,že keby to ľudia nevedeli ich organizmus-hlava by sa popasovala lepšie.....aj keď každý má inú psychiku....už to tu x krát smrť z prelaknutia....a masáž ako zomrieš tu bola 24h denne....
Na chrípku nemáme lieky?
máme...antivirotiká.
Daša... písala,že nemáme na vírusy lieky....chrípka je vírus....
Viem,že máme antibiotiká....
Dáša_
25.04.22,04:18
Viera uzdravuje.....asi ako keby ti nezavesili na nos,že máš covid.......verím,že keby to ľudia nevedeli ich organizmus-hlava by sa popasovala lepšie.....aj keď každý má inú psychiku....už to tu x krát smrť z prelaknutia....a masáž ako zomrieš tu bola 24h denne....
Na chrípku nemáme lieky?
máme...antivirotiká.
Daša... písala,že nemáme na vírusy lieky....chrípka je vírus....
Viem,že máme antibiotiká....

máme minimum antivirotík. Pár pôsobiacich na herpes, niečo na hepatitídu typu C, na HIV, isoprinosin. Moc toho fakt nie je. A teda, niektoré aj štvorciferné sumy

https://www.adc.sk/hladaj?q=antivirotik%C3%A1&nai=&w=&x=&p=

Antibiotiká nie sú proti vírusom. To len keď sa pridá bakteriálna infekcia, tak liečia tú.
duves
28.04.22,10:55
šak to je pre kone.....ja som mala vedierko s práškom,asi 2-3kilové,s príchuťou škorice,vraj kone majú radi.
Minuly tyžden som bol po pol roku na navšteve u ortpopeda. Znovu injekcie do kolienok za 137,54 € a pytal som sa na ten Alavas. Dochtor povedal, že to viac reklama, než naozaj učinné. A že mam brat tie tbl. volnopredajne - Glukozamín.
babi2
28.04.22,13:37
lujza.j
29.04.22,14:27
neviem, ci to tu niekto nedával, ze užíva

https://www1.pluska.sk/gal/rady-a-tipy/lekarni-stahuju-tento-liek-slovaci-ho-uzivaju-pri-chorobach-nedostatku-vitaminu-d/4?itm_brand=plus1&itm_template=article&itm_modul=article_gallery&position=3
Sťahovanie z lekárni....ja som si keď raz sťahovali moje kapky na kašeľ...tiež malo účinnej látky....že donesiem a vymenia mi...alebo vrátia keš...prd makový....veď nie je nebezpečný....to,že je neúčinný neva... pápá...(:
anet
29.04.22,15:03
...to,že je neúčinný neva... pápá...(:
Algifen (kvapky) 12 rokov po zaruke a furt bol ucinny :D
kopretinka
29.04.22,15:51
Nandrolon
29.04.22,15:53
https://www.aktuality.sk/clanok/haRlF0v/tazky-tyzden-o-smejdoch-a-zdravi/?_ga=2.164580543.1246463410.1651237466-1659234097.1651237466
Už čurákovi Gorduličovi nedala mama na pivo, keď sa vracal zo zahraničia, či prečo to už on neuvádza?
kopretinka
29.04.22,17:54
lujza.j
29.04.22,20:20
...to,že je neúčinný neva... pápá...(:
Algifen (kvapky) 12 rokov po zaruke a furt bol ucinny :D
Tak buď rada:--- keď je dobrý nebudeme zahadzovat:D....ale moje kapky na kašeľ ktoré vždy rýchlo zabrali má zradili keď som ich naj potrebovala....ale zas... mám na čo spomínať....taký kašeľ-zachvaty kašľu....som v živote nemala a chlap tiež.....
pica
08.05.22,13:39
žiadne kvapky, daj si medový zábal
kopretinka
08.05.22,13:55
anet
20.05.22,12:19
lujza.j
21.05.22,08:17
misoft
21.05.22,11:36
Pche.... choroba šialených kráv, prasací mor, vtáčia chrípka, opičie osýpky.... v podstate - i my sme zvieratá.,. takže sa vraciame tam, odkiaľ sme prišli...
Dáša_
23.05.22,05:15
Možno niekoho bude zaujímať niečo k tým opičím kiahňam (https://www.instagram.com/p/Cd3KHcNsGtm/) Je dobre prebehnúť všetky tie listy
kopretinka
23.05.22,14:19
Možno niekoho bude zaujímať niečo k tým opičím kiahňam (https://www.instagram.com/p/Cd3KHcNsGtm/) Je dobre prebehnúť všetky tie listy
takže opičie kiahne sú tak strašne smrtelné a šíriace sa,že vôbec nemá zmysel sa o nich baviť,ale samozrejme na Slovensku sa robí z komára somár. Aby sme nevyšli z cviku a boli pripravení na pokračovanie covidového šialenstva na jeseň.
anet
29.05.22,20:23
V zmysle ochrany duševného zdravia prikladám vopred :)
korela
01.06.22,18:55
kopretinka
02.06.22,05:34
mali ste niekto ružu? boli ste s tým v nemocnici či doma?
veronikasad
02.06.22,06:19
mali ste niekto ružu? boli ste s tým v nemocnici či doma?Mala som pred 10 rokmi, ležala som na kožnom v nemocnici
korela
02.06.22,07:56
Ďalší útok najmä na dôchodcov?
https://mediweb.hnonline.sk/zdn/nazory/96021958-zavedenie-plosnych-poplatkov-je-zarucenou-cestou-k-znizeniu-dopytu-v-ambulantnej-sfere

"Napríklad vyšetrenia „pre dobrý pocit“, obchádzanie čakania cez urgenty, čierne pasažierstvo v záchrankách, nahrádzanie sociálnej starostlivosti nemocničným pobytom, ale aj chýbajúca emancipácia a sebavedomie... "

Neviem si predstaviť, že by v dobe covidu išiel niekto len tak z pasie medzi ľudí do čakární.
Ktovie, ako im vyšli štatistiky návštevnosti počas týchto dvoch rokov.
Mali by hovoriť o zanedbanej starostlivosti a nie o ďalšom sťahovaní peňazí z ľudí.
Skôr chcú odpútať od nedostatku lekárov.


,(Mihál u Tódovej vysvetľoval. ako sa zanedbali dôchodky. hlavne tie spred cca 20 rokov.)
duves
02.06.22,08:34
Ak tomu nerozumieš, spytaj sa takých, čo su zamestnanci v ambulanciach vš.lekárov. Niektorí ludia každy tyžden, aj par krat do tyždna v čakarni.
korela
02.06.22,09:54
Chceš povedať, že aj počas covidu? Ak dnes, tak pacienti dobiehajú zameškané, to by sa dalo pochopiť.
Ja rozumiem tomu, čo som zažila sama, plánovaná kontrola, a dr. interná sa ani nezdvihla zo stoličky a mne bolo zle. Nechápem, prečo som hneď nevyšla hore na vedenie a nesťažovala som sa. O pár mesiacov praktický lekár detto. Dostali pokyny, či čo? Pritom úplne prázdna poliklinika, aj časenky som mala zaplatené.
Medzitým mi prišlo v jednej ambulancii zle, odmerali mi tlak, tak s taxi som išla rovno na príjem, kde ma normálne vyšetrili a ošetrili.
Takto situáciu vnímam ja. A neplatila som nič, lebo to bolo akútne. Lekárka anjel.
korela
02.06.22,09:59
Ak tomu nerozumieš, spytaj sa takých, čo su zamestnanci v ambulanciach vš.lekárov. Niektorí ludia každy tyžden, aj par krat do tyždna v čakarni.
A prečo, kto je na vine? Prečo sa opakovane vracajú?
buchač
02.06.22,10:05
Ďalší útok najmä na dôchodcov?
https://mediweb.hnonline.sk/zdn/nazory/96021958-zavedenie-plosnych-poplatkov-je-zarucenou-cestou-k-znizeniu-dopytu-v-ambulantnej-sfere

"Napríklad vyšetrenia „pre dobrý pocit“, obchádzanie čakania cez urgenty, čierne pasažierstvo v záchrankách, nahrádzanie sociálnej starostlivosti nemocničným pobytom, ale aj chýbajúca emancipácia a sebavedomie... "

Neviem si predstaviť, že by v dobe covidu išiel niekto len tak z pasie medzi ľudí do čakární.
Ktovie, ako im vyšli štatistiky návštevnosti počas týchto dvoch rokov.
Mali by hovoriť o zanedbanej starostlivosti a nie o ďalšom sťahovaní peňazí z ľudí.
Skôr chcú odpútať od nedostatku lekárov.


,(Mihál u Tódovej vysvetľoval. ako sa zanedbali dôchodky. hlavne tie spred cca 20 rokov.)
Mihál by si mal vstúpiť do svedomia a nie víriť vodu.
On, ako minister, o koľko zdvihol dôchodky ? On skôr plánoval zdvihnúť vek odchodu do dôchodku.
Keď ho čítam, bičak sa mi vrecku otvára.

K tomu čiernemu pasažierstvu ?
Šak jasné, že funguje...roky rokúce. Snáď nie je potrebné zdôrazňovať, že o akú skupinu sa jedná....či ?

Čo ty si nevieš predstaviť, inde je to tvrdá realita.

Nedostatok lekárov (a aj iné profesie) by som vyriešil veľmi rýchlo.
Absolventi VŠ by dostali na výber...buď zacvakať komplet štúdium (a kľudne do toho zahrnúť aj prospechové štipko) alebo odmakať pár rokov podľa umiestnenia ...
kopretinka
02.06.22,10:34
mali ste niekto ružu? boli ste s tým v nemocnici či doma?Mala som pred 10 rokmi, ležala som na kožnom v nemocnici
a to pošle obvodná? alebo ako to teraz funguje? Vypíše papier a idem sa prihlásiť na príjem?
duves
02.06.22,11:40
Ak tomu nerozumieš, spytaj sa takých, čo su zamestnanci v ambulanciach vš.lekárov. Niektorí ludia každy tyžden, aj par krat do tyždna v čakarni.
A prečo, kto je na vine? Prečo sa opakovane vracajú?
žeby zápal švindlov?
duves
02.06.22,11:43
Na českom portále doporučil jeden na klby, klbovu vyživu: Animal Flex a Survival Joint complex Fair. Máte s tým niekto skúsenosti?
buchač
02.06.22,13:06
mali ste niekto ružu? boli ste s tým v nemocnici či doma?Mala som pred 10 rokmi, ležala som na kožnom v nemocnici
a to pošle obvodná? alebo ako to teraz funguje? Vypíše papier a idem sa prihlásiť na príjem?
Ale kdeže..tak to nefunguje.

Predsa ku kožnému sa chodí bez výmenného lístka...a aj keby tomu tak nebolo, tak som ešte nezažil aby na základe nejakého lajstra od obvoďáka prijali rovno na oddelenie.

Čiže postup je nasledovný a bez rozdielu oddelenia :
1. Obvodný lekár dá výmenný lístok
2. Príslušné oddelenie v nemocnici pacienta vyšetrí a príjme - odošle na lôžkovú časť.
3. Existuje aj ďalší postup...že oddelenie odošle pacienta na rôzne vyšetrenia.
V prípade plánovanej operácie si pacient pobehá predoperačné vyšetrenia a až potom dôjde ku príjmu samotnému.
veronikasad
02.06.22,13:23
mali ste niekto ružu? boli ste s tým v nemocnici či doma?Mala som pred 10 rokmi, ležala som na kožnom v nemocnici
a to pošle obvodná? alebo ako to teraz funguje? Vypíše papier a idem sa prihlásiť na príjem?kožná volala do nemocnice, je to infekčné ochorenie, ktoré sa rado vracia. Aj ja som mala jednu recidívu. Dlhodobé užívanie ATB, aj po odznení príznakov...
kopretinka
02.06.22,15:31
no toto bude ešte zábava.. "V súčasnej situácii sú na infekčnom oddelení hospitalizovaní výlučne pacienti s ochorením COVID-19." zo stránky nemocnice....
veronikasad
02.06.22,16:29
no toto bude ešte zábava.. "V súčasnej situácii sú na infekčnom oddelení hospitalizovaní výlučne pacienti s ochorením COVID-19." zo stránky nemocnice....
ležala som na kožnom, nie infekčnom - v samostatnej izbe, druhý raz sme boli dve s rovnakou diagnozou
kopretinka
02.06.22,17:01
no toto bude ešte zábava.. "V súčasnej situácii sú na infekčnom oddelení hospitalizovaní výlučne pacienti s ochorením COVID-19." zo stránky nemocnice....
ležala som na kožnom, nie infekčnom - v samostatnej izbe, druhý raz sme boli dve s rovnakou diagnozou
v TN nemocnici nie je kožné lôžkové,iba ambulancia.
anet
08.06.22,08:59
kopretinka
22.06.22,05:32
korela
22.06.22,19:38
kopretinka
24.06.22,17:34
no,a je to tu,myslela som si,že aspoň cez leto bude pokoj...niektoré nemocnice v BA zakázali návštevy,lebo kovid.
pavol54
25.06.22,12:47
Napadlo ma. Môže klamať najvyšší ústavný činiteľ svojich občanov a svojom zdravotnom stave?
Nandrolon
25.06.22,13:18
Napadlo ma. Môže klamať najvyšší ústavný činiteľ svojich občanov a svojom zdravotnom stave?
Nie že môže. On musí. Ináč by mohli naňho hodiť sieť a odviezť ihneď do čalúnenej samotky!
pavol54
25.06.22,13:54
Napadlo ma. Môže klamať najvyšší ústavný činiteľ svojich občanov a svojom zdravotnom stave?
Nie že môže. On musí. Ináč by mohli naňho hodiť sieť a odviezť ihneď do čalúnenej samotky!
aj to ale ja som mysle že: diagnóza covid a potom vraj dôvod vyčerpanie, bol aj to pravý dôvod?
BXLmiami
27.06.22,09:40
Neviem o kom hovoríš,ale únavový syndron po Covide sa začína čím dalej viac sklonovať,na západe začínajú vznikať ambulancie-ano,únava trvá viac mesiacov a tí ľudia nevedia poriadne ani stáť na nohách aj ked výsledky sú OK.
pavol54
27.06.22,10:06
Neviem o kom hovoríš,ale únavový syndron po Covide sa začína čím dalej viac sklonovať,na západe začínajú vznikať ambulancie-ano,únava trvá viac mesiacov a tí ľudia nevedia poriadne ani stáť na nohách aj ked výsledky sú OK.
najvyššia
korela
28.06.22,17:49
Neviem o kom hovoríš,ale únavový syndron po Covide sa začína čím dalej viac sklonovať,na západe začínajú vznikať ambulancie-ano,únava trvá viac mesiacov a tí ľudia nevedia poriadne ani stáť na nohách aj ked výsledky sú OK.
Následky nemoci covid-19 jsou kumulativní a každé další prodělání nemoci přetrvávající příznaky zhoršuje. Tato infekce se zřejmě chová podobně jako ionizující záření, jehož účinky se celoživotně sčítají.
Marián Hajdúchmolekulární biolog
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-pacienti-poruchy-unava-pandemie-potize.A220627_203101_domaci_wes
lujza.j
29.06.22,06:15
Najvyššej by nezaškodilo trochu zredukovať.....
lujza.j
01.07.22,05:41
BXLmiami
01.07.22,08:07
Najvyššej by nezaškodilo trochu zredukovať.....
Najvyššia je v poriadku je to krásna žena.Vzhľad je rozhodne veľmi dobrý.
korela
01.07.22,14:38
Najvyššej by nezaškodilo trochu zredukovať.....
Najvyššia je v poriadku je to krásna žena.Vzhľad je rozhodne veľmi dobrý.
"Chladnokrvné živočíchy môžeme podľa aktuálnej . . . Odmenou za to je nám vačší životný priestor na zemeguli, relatívna nezávislosť od vonkajšieho prostredia, ale aj dostatok energie na veci, ktoré nesúvisia bezprostredne s prežitím. "
kopretinka
01.07.22,18:26
BXLmiami
08.07.22,11:08
Ak tomu nerozumieš, spytaj sa takých, čo su zamestnanci v ambulanciach vš.lekárov. Niektorí ludia každy tyžden, aj par krat do tyždna v čakarni.
Súhlasím.
babka - ježibabka
08.07.22,11:52
Vďaka technike neotravujem, dien iba keď musím. Lieky si dám napísať cez telefón, prípadne mailom a elektronický recept vyberiem na druhý deň v lekárni. A to sa doktorov nebojím ako malá.
kopretinka
08.07.22,15:23
zaujímavé štatistiky z Čiech,u nás to bude asi podobne,len sa to nedozvieme.....dá sa preklikávať medzi kategóriami.....
https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky_srovnani?fbclid=IwAR36pYPM84aeN0mZw7lRu rbIUHE4FoHHDEnzKK35UVL7HFnPzE0jo7IcEFI
kopretinka
10.07.22,15:38
pica
10.07.22,16:57
áno, aktuálne sa treba o zdravie starať, systematicky, pravidelne a zodpovedne.Najväčší problém , aj u lekárov hlavného prúdu je ignorovanie, či nesprávny prístup k detoxikácii. Lenže nie je detoxikácia a následné terapeutické vstupy , ako detoxikácia a tie správne detoxikáčne vstupy. Treba rozlíšiť objemy toxínov a ich zloženie. A to už je väčší oriešok.
kopretinka
10.07.22,17:50
áno, aktuálne sa treba o zdravie starať, systematicky, pravidelne a zodpovedne.Najväčší problém , aj u lekárov hlavného prúdu je ignorovanie, či nesprávny prístup k detoxikácii. Lenže nie je detoxikácia a následné terapeutické vstupy , ako detoxikácia a tie správne detoxikáčne vstupy. Treba rozlíšiť objemy toxínov a ich zloženie. A to už je väčší oriešok.
choď do hája s detoxikáciou aj s tvojou reklamou,ktorú som vymazala.Na detoxikáciu má človek ľadviny,pečeň,hrubé črevo....
pavol54
10.07.22,17:55
áno, aktuálne sa treba o zdravie starať, systematicky, pravidelne a zodpovedne.Najväčší problém , aj u lekárov hlavného prúdu je ignorovanie, či nesprávny prístup k detoxikácii. Lenže nie je detoxikácia a následné terapeutické vstupy , ako detoxikácia a tie správne detoxikáčne vstupy. Treba rozlíšiť objemy toxínov a ich zloženie. A to už je väčší oriešok.
choď do hája s detoxikáciou aj s tvojou reklamou,ktorú som vymazala.Na detoxikáciu má človek ľadviny,pečeň,hrubé črevo....
a najdôležitejšie, má mať "jazyk s mierou"
pica
10.07.22,19:29
ozvala sa kopretinka, odborníčka.. Akéže máš vzdelanie, to tam máte peknú obsadu.
buchač
11.07.22,03:51
ozvala sa kopretinka, odborníčka.. Akéže máš vzdelanie, to tam máte peknú obsadu.
...a aké máš ty vzdelanie ?
Ozaj...a koľko máš rokov ?

Nejaká nádhera (p...) z Čadce si urobila rýchlokvasený kurz pre šarlatánov a ide - chce liečiť ?
Tak to potom začni najprv u seba a na patričnom (psycho) oddelení.


áno, aktuálne sa treba o zdravie starať, systematicky, pravidelne a zodpovedne.Najväčší problém , aj u lekárov hlavného prúdu je ignorovanie, či nesprávny prístup k detoxikácii. Lenže nie je detoxikácia a následné terapeutické vstupy , ako detoxikácia a tie správne detoxikáčne vstupy. Treba rozlíšiť objemy toxínov a ich zloženie. A to už je väčší oriešok.
Takže podľa toho ty ovládaš aj biológiu a aj chémiu ?
No nehovor...

Treba sa o zdravie starať ?
No, to je síce aj fakt...ale nie jeden sa o to svoje stará až tak príkladne, že to hraničí s posadnutosťou...no aj napriek tomu chytí nejaké pľuhavstvo.
Takou druhou skupinou sú deti, ktoré niečo dostali do vienka. Takže čo len s nimi ? Aj detičky by si dala na detox ?

Holt...kadejakých pokútnych šarlatánov a liečiteľov, čo len ťahajú z ľudí love, by bolo vhodné náležite potrestať, nakoľko urobia viac škody ako osohu.
misoft
11.07.22,07:48
ozvala sa kopretinka, odborníčka.. Akéže máš vzdelanie, to tam máte peknú obsadu.
No teda - ty si fakt Πča..... Doteraz si čušala (za 10 rokov cca 20 príspevkov) a teraz len SPAMuješ a otravuješ.
korela
11.07.22,20:41
ozvala sa kopretinka, odborníčka.. Akéže máš vzdelanie, to tam máte peknú obsadu.
No teda - ty si fakt Πča..... Doteraz si čušala (za 10 rokov cca 20 príspevkov) a teraz len SPAMuješ a otravuješ.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Pica_(rod)
misoft
12.07.22,07:39
Rozdiel je v inom - straka obyčajná (lat. Pica pica) je celkom inteligentný vták (na rozdiel od pica na Porade).
Nandrolon
12.07.22,08:14
Možno kradne ako straka, tak si dal takýto nick!
:-))
anet
27.07.22,19:30
mari2x
28.07.22,04:27
Najvyššej by nezaškodilo trochu zredukovať.....


najvyššie bývajú basketbalistky
anet
15.08.22,16:32
Som rada ze sa vraciame ku chripkovym prazdninam (mmch este som nikdy ziadne nezazila :D ) ... https://www.ta3.com/clanok/243337/slobodne-a-solidarne-fungovanie-grohling-oznamil-covidove-opatrenia-na-novy-skolsky-rok V prípade, že nastane zlá situácia, môže riaditeľ školy so súhlasom zriaďovateľa zatvoriť triedu na päť dní. V prípade nutnosti môžu regionálne úrady verejného zdravotníctva vyhlásiť chrípkové prázdniny.
TB je tiez zaujimava :D https://www.ta3.com/clanok/243343/tb-ministra-skolstva-b-grohlinga-k-opatreniam-prevencie-proti-ochoreniu-covid-19-na-novy-skolsky-rok (cas 16:35 ... 20:10)
BXLmiami
16.08.22,10:25
Konečne prechodne prestali s tou chorobnou panikou ča začali v marci 2020.Teraz predtali aj s vojnou,momentálne správy staršia s energiami a prehľadávajú cenotvorbu v obchodoch.Toto nie je vysielanie,toto je debilizácia národa čo naše TV produkujú.
pavol54
16.08.22,14:56
Konečne prechodne prestali s tou chorobnou panikou ča začali v marci 2020.Teraz predtali aj s vojnou,momentálne správy staršia s energiami a prehľadávajú cenotvorbu v obchodoch.Toto nie je vysielanie,toto je debilizácia národa čo naše TV produkujú.
Nerozumiem jednej skutočnosti(porovnanie roku 2021-2022): cena jadrového paliva bez zmeny, ceny vody tečúcej v rieke bez zmeny, slnko svieti zadarmo bez zmeny, plyn z vybudovaných skládok bez zmeny, 7% elektriny vyrobenej z plynu zmenilo cenu energie za rovnakú jednotku množstva zo 70 EUR v roku 2021 na dnešných 528 EUR. Ten Putin je strašný vykorisťovateľ
anet
16.08.22,17:28
:D :D :D WHO sa obracia na verejnosť, chce zmeniť názov opičích kiahní. Zapojiť sa môžete aj vy https://www.ta3.com/clanok/243667/who-sa-obracia-na-verejnost-chce-zmenit-nazov-opicich-kiahni-zapojit-sa-mozete-aj-vy
Budem statocne premyslat :confused: :D
pavol54
17.08.22,06:01
V niektorých amerických mestách je taká horúčava, že ľudia spia na ulici pod stanmi a inými prikrývkami, skoro ako v Rusku. alebo je to inak:)
kopretinka
21.08.22,05:42
som nepochopila,prečo sa domáhal ďalšej dávky
https://www.youtube.com/watch?v=Nh841eC83uw
anet
01.09.22,17:59
Nasla som taku mudrost na https://www.facebook.com/Rady.do.zahrady.profesor.Hricovsky/

AKO POMÁHA RAKYTNÍK
PRI LIEČBE RAKOVINY?
Fajčenie, pitie alkoholu, účinky znečisteného životného prostredia, UV žiarenie, stres, nukleárna radiácia, ale aj normálna látková premena, podnecujú tvorbu voľných radikálov na povrchu pokožky, ako aj vo vnútri organizmu. Voľné radikály sú veľmi jednoduché zlúčeniny kyslíka, v ktorých neškodné kyslíkové molekuly nadobúdajú jeden nepárový elektrón na svojom vonkajšom orbite. Tým sa premieňajú na voľné radikály, ktoré agresívne útočia na všetky okolité molekuly v bunke. Sú veľmi nestabilné, a počas svojho krátkeho života sa snažia nájsť molekulu, ktorej by mohli vziať chýbajúci elektrón, a spáriť ho so svojím nespárovaným elektrónom. Nimi napadnuté molekuly sa potom oxidujú, štrukturálne poškodzujú, ba dokonca sa premenia na látky pre organizmus toxické, a to môže viesť až k vzniku rakoviny. Rakytníkový olej obsahuje veľmi účinný koktail antioxidantov. Preto je jeho užívanie vhodné nielen pri prevencii, ale aj ako podporný prostriedok počas liečby rakoviny. Veľký boom spôsobil rakytník v USA, kde zaznamenali pozitívne výsledky pri liečbe rakoviny krčka maternice.

Rakytnik zasadeny, ci z neho nieco bude ukaze cas, lebo to nie je take jednoduche ... prof. pisal ze treba mat samciu aj samiciu rastlinu ... https://www.facebook.com/Rady.do.zahrady.profesor.Hricovsky/posts/pfbid0MxcZmB5FFiTsiBGbZcvSBkoquLueShoQW5GFhrHS9A6c nJbVC1qMcuP7vXtuyzDvl
mari2x
02.09.22,19:10
AKO POMÁHA RAKYTNÍK
Fajčenie, pitie alkoholu, účinky znečisteného životného prostredia, UV žiarenie, stres, nukleárna radiácia, ale aj normálna látková premena, podnecujú tvorbu voľných radikálov na povrchu pokožky,
počas svojho krátkeho života sa snažia nájsť molekulu, ktorej by mohli vziať chýbajúci elektrón, a spáriť ho so svojím nespárovaným elektrónom.

Rakytnik zasadeny ... prof. pisal ze treba mat samciu aj samiciu rastlinu ...



Pri kríčku netuším kam sa treba porieť, či je to samec !
pavol54
03.09.22,02:12
AKO POMÁHA RAKYTNÍK
Fajčenie, pitie alkoholu, účinky znečisteného životného prostredia, UV žiarenie, stres, nukleárna radiácia, ale aj normálna látková premena, podnecujú tvorbu voľných radikálov na povrchu pokožky,
počas svojho krátkeho života sa snažia nájsť molekulu, ktorej by mohli vziať chýbajúci elektrón, a spáriť ho so svojím nespárovaným elektrónom.

Rakytnik zasadeny ... prof. pisal ze treba mat samciu aj samiciu rastlinu ...



Pri kríčku netuším kam sa treba porieť, či je to samec !
ak prečítaš prilepený odkaz tak pochopíš
mari2x
05.09.22,03:08
AKO POMÁHA RAKYTNÍK
Fajčenie, pitie alkoholu, účinky znečisteného životného prostredia, UV žiarenie, stres, nukleárna radiácia, ale aj normálna látková premena, podnecujú tvorbu voľných radikálov na povrchu pokožky,
počas svojho krátkeho života sa snažia nájsť molekulu, ktorej by mohli vziať chýbajúci elektrón, a spáriť ho so svojím nespárovaným elektrónom.

Rakytnik zasadeny ... prof. pisal ze treba mat samciu aj samiciu rastlinu ...



Pri kríčku netuším kam sa treba porieť, či je to samec !
ak prečítaš prilepený odkaz tak pochopíš


Ak si ešte nemal zasadený rakytník, čítaj si odkazy sám.
pavol54
05.09.22,05:25
AKO POMÁHA RAKYTNÍK
Fajčenie, pitie alkoholu, účinky znečisteného životného prostredia, UV žiarenie, stres, nukleárna radiácia, ale aj normálna látková premena, podnecujú tvorbu voľných radikálov na povrchu pokožky,
počas svojho krátkeho života sa snažia nájsť molekulu, ktorej by mohli vziať chýbajúci elektrón, a spáriť ho so svojím nespárovaným elektrónom.

Rakytnik zasadeny ... prof. pisal ze treba mat samciu aj samiciu rastlinu ...



Pri kríčku netuším kam sa treba porieť, či je to samec !
ak prečítaš prilepený odkaz tak pochopíš


Ak si ešte nemal zasadený rakytník, čítaj si odkazy sám.
Akú máš zasadenú odrodu Hergo alebo Polmix?
mari2x
05.09.22,06:07
AKO POMÁHA RAKYTNÍK
Fajčenie, pitie alkoholu, účinky znečisteného životného prostredia, UV žiarenie, stres, nukleárna radiácia, ale aj normálna látková premena, podnecujú tvorbu voľných radikálov na povrchu pokožky,
počas svojho krátkeho života sa snažia nájsť molekulu, ktorej by mohli vziať chýbajúci elektrón, a spáriť ho so svojím nespárovaným elektrónom.

Rakytnik zasadeny ... prof. pisal ze treba mat samciu aj samiciu rastlinu ...



Pri kríčku netuším kam sa treba porieť, či je to samec !

ak prečítaš prilepený odkaz tak pochopíš


Ak si ešte nemal zasadený rakytník, čítaj si odkazy sám.

Akú máš zasadenú odrodu Hergo alebo Polmix?



nepamätám - - to bolo cez 12 rokov

ale na dvore sa mu nejako nepáčilo
anet
14.10.22,15:47
kopretinka
14.10.22,16:10
kopretinka
14.10.22,16:13
:D https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/slovensko-prisla-dalsia-vlna-covidu-mame-tu-mix-variantov-najlepsie-ju-zvladnu-nechraneni?utm_source=fbINTERN&utm_medium=p1d&utm_campaign=fanpageP1d&fbclid=IwAR3w5uON374ET2vIAH09o8ie3PETDnIu0EZG63wf_ uIJa-jteGnKLPogrdE
asi som mala pred mesiacom covid,okrem nádchy som mala teplotu,čo ja nemávam,a boleli ma svaly po stranách chrbta,to som tiež ešte nikdy nezažila....teplota trvala asi hodinu....
mari2x
15.10.22,03:51
tento herec zase na scéne....jeho kedy odvedie NAKA za šírenie poplašných správ?
https://www.noviny.sk/koronavirus/711459-je-velmi-pravdepodobne-ze-sa-vratime-k-noseniu-respiratorov-hovori-infektolog-peter-sabaka?fbclid=IwAR1avmkBjw1YBOV_Y9O2EGQ1NFYeFVy3KE uLtChjWxrM9K0lIUSGCeo9gRo


má také príznačné meno
sabaka -
rozpráva
a covid nejde dalej
= zostáva tu
mari2x
15.10.22,03:54
:D https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/slovensko-prisla-dalsia-vlna-covidu-mame-tu-mix-variantov-najlepsie-ju-zvladnu-nechraneni?utm_source=fbINTERN&utm_medium=p1d&utm_campaign=fanpageP1d&fbclid=IwAR3w5uON374ET2vIAH09o8ie3PETDnIu0EZG63wf_ uIJa-jteGnKLPogrdE
asi som mala pred mesiacom covid,okrem nádchy som mala teplotu,čo ja nemávam,a boleli ma svaly po stranách chrbta,to som tiež ešte nikdy nezažila....teplota trvala asi hodinu....

bola si z toho taká unavená, že si si NEVLÁDALA urobiť ani domáci = záhorácky test
kopretinka
15.10.22,09:06
:D https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/slovensko-prisla-dalsia-vlna-covidu-mame-tu-mix-variantov-najlepsie-ju-zvladnu-nechraneni?utm_source=fbINTERN&utm_medium=p1d&utm_campaign=fanpageP1d&fbclid=IwAR3w5uON374ET2vIAH09o8ie3PETDnIu0EZG63wf_ uIJa-jteGnKLPogrdE
asi som mala pred mesiacom covid,okrem nádchy som mala teplotu,čo ja nemávam,a boleli ma svaly po stranách chrbta,to som tiež ešte nikdy nezažila....teplota trvala asi hodinu....

bola si z toho taká unavená, že si si NEVLÁDALA urobiť ani domáci = záhorácky test
načo by mi bol test,nikam nechodím,nemám koho nakaziť.
Nandrolon
15.10.22,10:09
Niekto sa rád špára po každom soplíku, prípadne kýchnutí.
:-)
kukučka
04.11.22,22:34
pavol54
05.11.22,08:38
https://www.youtube.com/watch?v=x54yJLKWbgk&t=3444s
5.11 na pravde blog o ivermektíne od Luptáka zaujímavé čítanie
lujza.j
07.11.22,10:45
https://www.zdravieastyl.sk/ochorenia/822-autofagia-nie-je-magia
Keby náhodou niekoho zaujímalo..... stravovanie prerušovanou hladovkou 2v1....
anet
08.11.22,17:33
duves
08.11.22,18:49
Ta chlorovana voda je plna bacilov.
pavol54
08.11.22,21:03
Ta chlorovana voda je plna bacilov.
a fľaškovaná plná ftalátov a ten je nesmrteľný
BXLmiami
09.11.22,06:30
kopretinka
10.11.22,14:39
duves
11.11.22,05:41
Aj tu sa maže? Tak skusim ešte raz. Vraj svedomie národa. Toto človek len tak lahko nevymyslí. Možno tak svedomie jednotlivca. Inak, chýba tu taký pompézny nadpis: SENZAČNÉ ODHALENIE.
kukučka
11.11.22,22:06
majster Mu Yuchun - nenosiť krátke, umelé ponožky

https://www.youtube.com/watch?v=GLBvF6wbMaU
misoft
12.11.22,10:46
A jeho druhá rada: nenosiť silónové mininohavičky - lebo sa "oná" zaparí :D
buchač
12.11.22,10:53
A jeho druhá rada: nenosiť silónové mininohavičky - lebo sa "oná" zaparí :D
...a potom prečo ich nosíš ?
misoft
12.11.22,10:58
Ja nemám "onú" - ty ju máš? Okrem toho - zase si sa "netrafil".... (ide to s tebou dole kopcom...)
buchač
12.11.22,11:19
A jeho druhá rada: nenosiť silónové mininohavičky - lebo sa "oná" zaparí :D
...a potom prečo ich nosíš ?

Ja nemám "onú" - ty ju máš? Okrem toho - zase si sa "netrafil".... (ide to s tebou dole kopcom...)
No nehovor...to vážne ???
Ty nemáš RIŤ ?

Poznámka :
Vidíš...a tu máš názornú ukážku hrátok so slovíčkami...lenže niečo také suchári na tomto fóre nemajú (alebo nechcú) šancu pochopiť.

P.S.:
To si musel dať zbytočný príspevok ku kukučkinmu linku ?
Asi nemáš nejaké skúsenosti s nosením kotníčkových ponožiek...či ? Lebo zen majster má veru pravdu.
Ale takto ? Si myslíš, že si nejak vtipný ? No nie si...akurát si dole, pod kopcom.
kukučka
14.11.22,20:20
Piť denne veľa horúceho čierneho čaju.
Niečo horúce do žalúdka pred odchodom z domu. Ja viem, už som to tu písala, ale nezaškodí zopakovať.
Najlepšia prevencia pred nachladením.
sito
15.11.22,05:35
Aj tu sa maže? Tak skusim ešte raz. Vraj svedomie národa. Toto človek len tak lahko nevymyslí. Možno tak svedomie jednotlivca. Inak, chýba tu taký pompézny nadpis: SENZAČNÉ ODHALENIE.

Čo?! To mazanie? :D
anet
01.12.22,14:41
anet
05.12.22,16:52
Katy a R
05.12.22,16:57
anet
05.12.22,17:27
anet - už aj tu sme ..
Tam sa neda, lebo je tema uzamknuta. V kazdom pripade je to chore ... mat preventivku na urologii aby mohol cerpat benefit na zuby :D
kopretinka
05.12.22,17:29
anet
05.12.22,17:38
čo je na tom smiešne? Je to skôr rozčuľujúce. ženy musia mať gynekologickú.
a co mam plakat? zakazdym ked vydumaju nejaku sprostost?
Rozculovat sa koli pablbom nemienim.
Ja nemam ziadne preventivky a ani mat nebudem! A uz vobec nie koli zubom mat gynekologicku :D ved pandemia nas mala naucit telemedicine :D
Lekari sa stazuju ze maju vela pacientov, bodaj by nie ked somariny vydumuju.
romana147
05.12.22,18:29
:D :D :D https://www.noviny.sk/slovensko/719902-zdravotna-poistovna-zamietla-muzovi-prispevok-na-zubara-nebol-totiz-na-preventivke-u-urologa?fbclid=IwAR1f52X4c4eEhw_2-B6fIepDItbRIKmin-WwycIlpyfwlYQ5Hs3yI4pK6tY
čo je na tom smiešne? Je to skôr rozčuľujúce. ženy musia mať gynekologickú.


a za pár rokov možno pre vás vymyslia nielen gyn, ale aj ekologickú
pavol54
05.12.22,21:45
:D :D :D https://www.noviny.sk/slovensko/719902-zdravotna-poistovna-zamietla-muzovi-prispevok-na-zubara-nebol-totiz-na-preventivke-u-urologa?fbclid=IwAR1f52X4c4eEhw_2-B6fIepDItbRIKmin-WwycIlpyfwlYQ5Hs3yI4pK6tY
čo je na tom smiešne? Je to skôr rozčuľujúce. ženy musia mať gynekologickú.
To je vážne, podľa Vojta má každý chlap 12 pohlavných orgánov, taký pokazený chrup je dôležitá vec:)
veronikasad
05.12.22,21:57
Preventívne prehliadky majú svoj význam, ak sú skutočne prevenciou a nie získaním platby zubára či všeobecného lekára od zdravotnej poisťovne (osobná skúsenosť).
Čo sa týka urologa, aj páni by mali myslieť na svoje zdravie, často prichádzajú k urologovi keď už je neskoro ...
romana147
06.12.22,04:22
Preventívne prehliadky majú svoj význam, ak sú skutočne prevenciou a nie získaním platby zubára či všeobecného lekára od zdravotnej poisťovne (osobná skúsenosť).
Čo sa týka urologa, aj páni by mali myslieť na svoje zdravie, často prichádzajú k urologovi keď už je neskoro ...


ja som pravdepodobne prišiel včas = na 97 % protónmi v KN rozbitý /
rok a pol ANTITESTOSTERONOVOU inekciou uspatý :D
kopretinka
06.12.22,15:55
anet
07.12.22,14:14
Tak sa toci podla potreby :D https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/skoly-nezatvara-iba-chripka-hovori-pediatricka-prokopova-detom-chrozia-aj-tieto-ochorenia/2
Za zvýšenú chorobnosť môže podľa nej aj pandémia koronavírusu, keď boli deti celé dni zavreté doma. „Navyše všetci nosili respirátory a priebežná imunita, ktorá sa buduje tým, že sa permanentne stretávame s vírusmi a baktériami, je oslabená.
duves
07.12.22,14:36
takže ked sme doma, tak sa nemôžeme stretnuť s vírusmi?
Jarka 1
07.12.22,14:55
takže ked sme doma, tak sa nemôžeme stretnuť s vírusmi?


Môžeme, ale nedá sa to porovnať. Hlavne u detí, ak sú v kolektíve. To však dobre vieš.
anet
07.12.22,15:13
takže ked sme doma, tak sa nemôžeme stretnuť s vírusmi?
to zalezi od mnoho faktorov, napr. ci si doma sam ... teda jednoosobova domacnost, ci mas doma cisticku vzduchu, ci mas spraveny test vzduchotesnosti a tak :D :D :D
Jarka 1
07.12.22,15:29
Sme v téme o zdraví. Tak aktuálne doporučujem nahradiť aspoň čiastočne minerálky nejakými čajmi. Ukázalo sa v mojom okolí, že starší ľudia, najmä muži už celé roky nepijú vodu, ale len minerálky. Nechávajú si fľašu otvorenú, aby vyprchala. Kedysi nesýtené ani neboli. Teraz si kúpia aj nesýtenú a myslia, že robia maximum pre svoje zdravie. Jeden skončil s obličkovými kameňmi a teraz druhý, že kameň upchal slinné kanáliky. O tomto sme mnohí ani nechyrovali. A veru nebola to žiadna sranda. Lekári sa museli pekne vyhrať. Zakázali piť minerálku a nakázali piť čistú vodu. Napr. Môj otec sa vody nenapije, lebo jemu vraj od nej ťažko. V lete čaj piť nebude, tak aspoň teraz cez zimu sa posnažím ho presvedčiť na čiastočnú zmenu. Odstrašujúce prípady mám.
lujza.j
07.12.22,15:30
A za momentálne infarkty a kardiovaskulárne ochor.mladych ľudí môže stres, zlý životný štýl a šport....som videla videjo...tv markíza hlásila......amen tma
lujza.j
07.12.22,15:33
Jarka roky pijem obyc.balenu vodu....z kohutika vodu neviem piť..... minerálku vôbec nekupujeme
S čajmi som začala teraz...
Jarka 1
07.12.22,15:40
Tiež ma napadlo, že dotyčnému poviem, nech si teda kupuje balenú vodu namiesto minerálky. No po tom zážitku veru začal piť čistú vodu. Pfú nechcela by som to zažiť. Najprv čiastočne pomohli lekári v mojom meste a potom musel ísť do veľkej dediny.
duves
07.12.22,15:46
takže ked sme doma, tak sa nemôžeme stretnuť s vírusmi?
to zalezi od mnoho faktorov, napr. ci si doma sam ... teda jednoosobova domacnost, ci mas doma cisticku vzduchu, ci mas spraveny test vzduchotesnosti a tak :D :D :D
Nič z toho.
A tie deti nemali rodičov? Nechodili rodičia nakupovať? Mnohí rodičia do práce (vodiči, lekari, sestry, upratovačky....atd.). Skuste ludia čítať po sebe, ake neuveritelnosti píšete a im veríte.
duves
07.12.22,15:48
A za momentálne infarkty a kardiovaskulárne ochor.mladych ľudí môže stres, zlý životný štýl a šport....som videla videjo...tv markíza hlásila......amen tma
Šport? Skôr absencia športu a pitie chemikalii (pitbull a iné *ujoviny)
Jarka 1
07.12.22,16:02
takže ked sme doma, tak sa nemôžeme stretnuť s vírusmi?
to zalezi od mnoho faktorov, napr. ci si doma sam ... teda jednoosobova domacnost, ci mas doma cisticku vzduchu, ci mas spraveny test vzduchotesnosti a tak :D :D :D
Nič z toho.
A tie deti nemali rodičov? Nechodili rodičia nakupovať? Mnohí rodičia do práce (vodiči, lekari, sestry, upratovačky....atd.). Skuste ludia čítať po sebe, ake neuveritelnosti píšete a im veríte.

Duves, to nie sú žiadne neuveriteľnosti. To je holý fakt. Rodičia predsa už majú mnohé choroby preskákané a rovnako aj dospelý. Nemôžeš porovnávať pobyt v detskom kolektíve s tým, že rodičia tiež mohli domov niečo priniesť. Veľa menších detí bolo doma s rodičmi a mnohí mali prácu z domu. Tam bola fakt menšia šanca, že sa bude dieťa denne stretávať s vírusmi a budovať si imunitu. Nedá sa to porovnať ani vtedy, ak rodičia chodili do práce. V detskom kolektíve je stále niečo. Vždy sa nájde dieťa, ktoré má sople. Jasné, že si ich utiera rukou a potom decká chytajú hračky.
buchač
07.12.22,16:33
(pitbull a iné *ujoviny)


Duves, to nie sú žiadne neuveriteľnosti. To je holý fakt.
Jarka, nevysvetlíš jedincovi, čo pije PITbulla, ktorý po sebe ani neprečíta, že aké neuveriteľnosti píše a im dokonca aj verí.
My, čo pijeme REDbull, my vieme rozdiel. ;)
anet
07.12.22,16:37
A tie deti nemali rodičov? Nechodili rodičia nakupovať? Mnohí rodičia do práce (vodiči, lekari, sestry, upratovačky....atd.). Skuste ludia čítať po sebe, ake neuveritelnosti píšete a im veríte.
Rodicov?, ktore ako :)
My sme rusko nosili minimalne, aj to pod nosom, NIKDY sa dcera netestovala ... a zili sme v bublifuku ... tak vies ;) Ale niektori rodicia este aj teraz testuju svoje deti pri kazdom sopli :D a vypisuju XX negativna, XY negativny :D :D :D nacisto im mozgy vymyli
Darmo, kazda "sranda" potrebuje svoju zakladnu, obdivovatelov a fanusikov :D
duves
07.12.22,20:17
A tie deti nemali rodičov? Nechodili rodičia nakupovať? Mnohí rodičia do práce (vodiči, lekari, sestry, upratovačky....atd.). Skuste ludia čítať po sebe, ake neuveritelnosti píšete a im veríte.
Rodicov?, ktore ako :)
My sme rusko nosili minimalne, aj to pod nosom, NIKDY sa dcera netestovala ... a zili sme v bublifuku ... tak vies ;) Ale niektori rodicia este aj teraz testuju svoje deti pri kazdom sopli :D a vypisuju XX negativna, XY negativny :D :D :D nacisto im mozgy vymyli
Darmo, kazda "sranda" potrebuje svoju zakladnu, obdivovatelov a fanusikov :D
Páčia sa mi tieto tvoje obkecávačky. Fakt.
Ozaj, viete o tom, že na odvrátenej strane mesiaca sú mimozemšťania, ale aj Lenin, Hitler, a vraj tam videli aj Elvisa.
anet
07.12.22,20:50
Páčia sa mi tieto tvoje obkecávačky. Fakt.
Ozaj, viete o tom, že na odvrátenej strane mesiaca sú mimozemšťania, ale aj Lenin, Hitler, a vraj tam videli aj Elvisa.
:D minule som citala clanok, vraj na Mesiaci v skutocnosti nik nikdy nebol a amici to cele natocili s kulisami.
Uhol pohladu ;)
kukučka
07.12.22,22:01
duves
08.12.22,06:09
Uhol pohladu ;)
Tak nech ti uhol vydrží, ja ho musím dokúpiť.
anet
08.12.22,16:03
ja ho musím dokúpiť.
Vies aka z toho bude uhlikova stopa? To nie je zdrave :D ;)
romana147
11.12.22,05:35
takže ked sme doma, tak sa nemôžeme stretnuť s vírusmi?
to zalezi od mnoho faktorov, napr. ci si doma sam ... teda jednoosobova domacnost, ci mas doma cisticku vzduchu, ci mas spraveny test vzduchotesnosti a tak :D :D :D

Kde sa dá získať info o VZDUCHOTESNOSTI bytu a jej vplyve na vírusy ?
romana147
11.12.22,05:42
A tie deti nemali rodičov? Nechodili rodičia nakupovať? Mnohí rodičia do práce (vodiči, lekari, sestry, upratovačky....atd.). Skuste ludia čítať po sebe, ake neuveritelnosti píšete a im veríte.
Rodicov?, ktore ako :)
My sme rusko nosili minimalne, aj to pod nosom, NIKDY sa dcera netestovala ... a zili sme v bublifuku ... tak vies ;) Ale niektori rodicia este aj teraz testuju svoje deti pri kazdom sopli :D a vypisuju XX negativna, XY negativny :D :D :D nacisto im mozgy vymyli
Darmo, kazda "sranda" potrebuje svoju zakladnu, obdivovatelov a fanusikov :D

U nás doma sú aj jablká z obchodu dezinfikované

čakám na čerešne
a potom ríbezle :D
anet
11.12.22,16:43
Kde sa dá získať info o VZDUCHOTESNOSTI bytu a jej vplyve na vírusy ?
Skus, mozno ti ujo google da odpoved, ci je studia Blower door test vs. virusy :D
Mna to az tak netrapi, tak nemienim tomu venovat moj cas.;)
pavol54
28.12.22,18:59
Niekto zrušil rubriku s trápením majiteľky psa čo na Silvestra, vtedy som napísal že okrem iného by mali zrušiť používanie zábavnej pyrotechniky aj preto, lebo zbytky vo vzduchu sú zdraviu škodlivé, dokonca karcinogénne . dnes potvrdil jeden Čech v správach že ich je toľko ak by bol taký výskyt vo výrobnej prevádzke tak ju hygienici zatvoria (aj s majiteľom)
kukučka
28.12.22,19:26
Preto už roky nechodíme na námestie, mladí strieľajú aj okolo nás, nedá sa to dýchať.Videla som kolovať fotku dochrámaných rúk od pyrotechniky.
lujza.j
28.12.22,19:40
Ale prachy sú najviac....
pavol54
28.12.22,19:50
Preto už roky nechodíme na námestie, mladí strieľajú aj okolo nás, nedá sa to dýchať.Videla som kolovať fotku dochrámaných rúk od pyrotechniky.
a predstav si že celá ulica si spraví "verdun" a mne to padá na pole, ľudia to jedia.
Ja by som mal jednoduchý recept.
Predavač by mal poslať elektronicky na obecný úrad adresy kupujúcich a mestská polícia námatkove skontrolovať spotrebu pred 31.12.18.00, kto nemá všetku podľa nákupného dokladu, rovno 500 eur pokutu deliť, o rok by sa zredukoval počet kupujúcich. ťažko sa dokazuje po výbuch kto hodil a kto nie. A nemáš tak zodpovedáš kde je
Nandrolon
29.12.22,06:05
Výrobná prevádzka produkuje spaliny za rok nejakých 360 * 24 = 8 640 hodín, čo je to oproti 1 hodine na Silvestra.... To bol asi nejaký odborník, porovnávať neporovnateľné....
Ja už som pyrotechniku prestal kupovať. To, čo som kupoval je už asi 10 rokov u nás aj v ČR zakázané a myslím si, že krajší efekt ako klasická červená signálna svetlica je už na zemeguli iba ROS-40, ktoré sú už pre mňa nedostupné, takže sa uspokojím aj s jednotlivými červenými guľami na oblohe.
To, čo sa predáva teraz sú už iba nebezpečné predražené čínske detské hračky za stovky eur.
buchač
29.12.22,06:17
Videla som kolovať fotku dochrámaných rúk od pyrotechniky.
Reálny pohľad je oveľa krajší...;)
pavol54
29.12.22,06:42
Výrobná prevádzka produkuje spaliny za rok nejakých 360 * 24 = 8 640 hodín, čo je to oproti 1 hodine na Silvestra.... To bol asi nejaký odborník, porovnávať neporovnateľné....
Ja už som pyrotechniku prestal kupovať. To, čo som kupoval je už asi 10 rokov u nás aj v ČR zakázané a myslím si, že krajší efekt ako klasická červená signálna svetlica je už na zemeguli iba ROS-40, ktoré sú už pre mňa nedostupné, takže sa uspokojím aj s jednotlivými červenými guľami na oblohe.
To, čo sa predáva teraz sú už iba nebezpečné predražené čínske detské hračky za stovky eur.
tie farebné efekty je chemická reakcia určitých kovov s kyslíkom pri špecifickej teplote. vzniká kysličník kovu. napríklad meď má pri reakcii typickú modrú až zelenú farbu
Nandrolon
29.12.22,06:47
Aj horenie dreva je chemická reakcia...
pavol54
29.12.22,07:20
Aj horenie dreva je chemická reakcia...
Kyslík je hlavný organizátor všetkých zmien pomocou neho vznikajú chemické reakcie, horením dreva(C+ O2) prebieha premena naakumulovanej energie na tepelnú.
doplním aj výbuch je chemická reakcia -podľa zloženia výbušniny (C, H +O2 atď ) horenie vo veľmi krátkom čase teda deflagrácia
duves
29.12.22,08:55
horením dreva(C+ O2) prebieha premena naakumulovanej energie na tepelnú.

A to drevo je to C? teda uhlík?
pavol54
29.12.22,09:01
horením dreva(C+ O2) prebieha premena naakumulovanej energie na tepelnú.

A to drevo je to C? teda uhlík?
máš pochybnosti?
Doplním drevo je základný komponent na výrobu čierneho prachu.
A zase sme pri výbušninách
duves
29.12.22,09:21
Doplním drevo je základný komponent na výrobu čierneho prachu.
A zase sme pri výbušninách
Drevo nie, ale drevné uhlie a je ho tam iba 15%
Typické zloženie čierneho strelného prachu je: 75 % KNO3, 10 % síry a 15 % drevného uhlia.
pavol54
29.12.22,09:52
Doplním drevo je základný komponent na výrobu čierneho prachu.
A zase sme pri výbušninách
Drevo nie, ale drevné uhlie a je ho tam iba 15%
Typické zloženie čierneho strelného prachu je: 75 % KNO3, 10 % síry a 15 % drevného uhlia.
a drevené uhlie ako vzniká? snáď z dreva (ZLOŽENIE C + PLUS BALAST). to KNO3 je viazaný kyslík, inak sa tam nemá ako udržať a taký kompresor nie je aby tam v momente dodal, ani kyselina dusičná ako okysličovadlo by sa tam neudržala(rakety sa ňou ako okysličovadlom plnili tesne pred štartom). takže K N S sú len podporné iniciačné alebo brzdiace komponenty aby to fungovalo. To vieš starý muničiar nezabúda.
babka - ježibabka
02.02.23,19:09
Len tak sa tu motám po internete. Hľadala som pôvodne niečo od liečiteľky, ktorej babku, tety, uja som poznala. Našla som viacero jej článkov a v jednom o šípkach spomínala hálky. Keďže to slovo som nepoznala, tak som si to dala vyhľadať. U nás sa to veľmi nepozná, na českých stránkach je o tom viacej. Zaujal ma článok od českého lekára. O lekároch je známe, že máloktorý odporúča popri liekoch aj bylinkové extrakty. Stránku si uložím a určite to vyskúšam. Kto chce nech si tiež prečíta. Na českých stránkách je toho o tých hálkách dosť. Toto píše dokonca doktor a tí bylinky veľmi neuznávajú. https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/2097-halka-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-zpracovani-tinktura
kukučka
29.04.23,19:32
Zaujímavý rozhovor o kozmetike, čo obsahuje atď
https://www.youtube.com/watch?v=gtzGVJwGKPs
kopretinka
30.04.23,11:31
dobré to bolo,kým nedošlo na vakcíny.By som chcela vedieť,aký má názor teraz,po roku.
kopretinka
30.04.23,13:37
hľadala som tú jej kozmetiku,k ostatným veciam sa nevyjadrujem,ale k mydlu mám len jednu poznámku: 12 eur za malé mydlo....uf.....
pavol54
30.04.23,14:38
hľadala som tú jej kozmetiku,k ostatným veciam sa nevyjadrujem,ale k mydlu mám len jednu poznámku: 12 eur za malé mydlo....uf.....
1. práca s nebezpečnými látkami - príplatok
2. ručná výroba náklady na mzdu
3. ručné krájanie a balenie
ak to zrátaš všetko tak sa nediv. Aj v módnom salóne zaplatíš za odev 2000 a na miletičke 50 za také isté:)
Jarka 1
30.04.23,19:13
Dnes som nazberala žihľavu. Je po daždi, tak je mladá, zdravá, šťavnatá. Vraj 1 kávová lyžička sušenej mletej žihľavy pokryje celodennú potrebu minerálov. V zime vyskúšam ako doplnok stravy.
kukučka
30.04.23,19:40
Sušia aj semená zo žihľavy a sypú na do šalátov, pomazániek a na hotové jedlá.
veronikasad
12.06.23,09:52
Janinka, bez tej reklamy by to nešlo?
anet
13.06.23,14:20
buchač
13.06.23,14:31
anet
13.06.23,14:56
osimertinib liek na rakovinu pluc
Kurňa...ale tá cena. ;)
https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/tagrisso-80-mg-filmom-obalene-tablety-130667.html
Keby nahodou, v ramci spolocnej zodpovednosti sa mi poskladate, ci? :D
lujza.j
13.06.23,17:46
osimertinib liek na rakovinu pluc https://www.theguardian.com/science/2023/jun/04/lung-cancer-pill-cuts-risk-of-death-by-half-says-thrilling-study
U mojej mamy asi nereálne,ale zo zvedavosti sa na to opýtam......
kukučka
14.06.23,19:09
buchač
14.06.23,19:22
U nás čo?
Nelegálnemu reexportu sa snaží zabrániť novela zákona o liekoch č. 362/2011. Podľa odbornej verejnosti dobre nastavená reforma liekovej politiky ministerstva zdravotníctva viedla k zníženiu cien kategorizovaných liekov pre pacienta. Na druhej strane si trh distribútorov našiel cestu, ako zarobiť v Schengenskom priestore, a to, napríklad, zneužívaním formulára, ktorým distribútor požiada o vyradenie lieku zo zoznamu kategorizovaných liekov. Slovenský pacient tým prichádza o možnosť dostať sa k potrebnému lieku. Riešením je zmena pravidiel v novele zákona č. 362/2011 Z.z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach, zmena zneužívania uvedeného formulára či prísne tresty pri identifikovanom ilegálnom reexporte.
https://www.health.gov.sk/Clanok?mzsr-lieky-reexport
Nandrolon
15.06.23,14:51
S tými liekmi a pomôckami je to celé iba biznis.
"Neviditeľný" strojček pre 5r. dieťa 100 000 Czk, keby ho človek hodil do odmerného valca a vyrobil rovnaký z investičného zlata, tak by stál menej ako tých 4 273,- eur v dnešnom kurze.
Samozrejme poisťovňa ani v ČR ani v SR ho absolútne neprepláca nijakou čiastkou.
Zdá sa mi, že tieto strojčeky podliehajú nejakému patentu, keďže sa vyrábajú v USA každý jeden na mieru.
romana147
15.06.23,17:47
U nás čo?
Nelegálnemu reexportu sa snaží zabrániť novela zákona o liekoch č. 362/2011. Podľa odbornej verejnosti dobre nastavená reforma liekovej politiky ministerstva zdravotníctva viedla k zníženiu cien kategorizovaných liekov pre pacienta. Na druhej strane si trh distribútorov našiel cestu, ako zarobiť v Schengenskom priestore, a to, napríklad, zneužívaním formulára, ktorým distribútor požiada o vyradenie lieku zo zoznamu kategorizovaných liekov. Slovenský pacient tým prichádza o možnosť dostať sa k potrebnému lieku. Riešením je zmena pravidiel v novele zákona č. 362/2011 Z.z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach, zmena zneužívania uvedeného formulára či prísne tresty pri identifikovanom ilegálnom reexporte.
https://www.health.gov.sk/Clanok?mzsr-lieky-reexport

A zrazu je žabykláč expertom na "liekovú politiku" :D
anet
11.07.23,14:24
Brněnští vědci se významně přiblížili k léčbě Alzheimerovy choroby. Dosud léky dokázaly onemocnění pouze zpomalit, ale ne plně vyléčit. To by mohl změnit nový lék, na kterém brněnští výzkumníci pracují už šest let.
https://fb.watch/lJbiWbJbQI/
kopretinka
11.07.23,16:07
Napriek rôznym snahám minulý týždeň Európska komisia zverejnila šokujúci návrh pre uvoľnenie nových GMO. Chce dostať nové geneticky modifikované plodiny (nové GMO) na naše polia a taniere bez bezpečnostných testov, bez označenia tak, aby sme o nich vôbec nevedeli. Situácia je naozaj vážna, nevyhneme sa im. Komisia koná proti väčšine občanom EÚ, ktorí GMO odmietajú. Asi práve preto chce Komisie zrušiť označenie GMO potravín symbolom "GMO".

O návrhu budú hlasovať štáty EÚ a europoslanci. Chceme sa preto zamerať na našich národných predstaviteľov, aby hlasovali za nás. Na to však potrebujeme dostatok podpisov pod petíciu. Žiaľ nemáme veľké možnosti a my všetko sami nezvládneme. Potrebujeme, aby ste okrem vášho podpisu pomohli získať ďalšie podpisy. Petícia je tu:

https://www.peticie.com/peticia_udrzujte_prisnu_regulaciu_a_oznacovanie_no vych_gmo

Potrebujeme minimálne 10 000 podpisov, aby ministerstvu vznikla povinnosť petíciou sa zaoberať. Jedine spoluprácou je možné dosiahnuť výsledky.

Ďakujeme za pochopenie.
apolitická a nezávislá
Občianska iniciatíva Slovensko bez GMO.

https://slovenskobezgmo.org/2023/07/05/europska-komisia-zverejnila-sokujuci-navrh-chce-zaviest-gmo-na-polia-a-do-potravin/
buchač
21.07.23,15:56
kukučka
21.07.23,16:53
jedna z mnohých reakcií:
Je to přesně tak. Jarda Dušek nemůže za to, že jsou někteří nechápaví, že nerozumí lidskému vědomí a nevědomí a že volby dělá člověka často nevědomě a z bolesti a programu rodu.
A teď nám to tihle lidé ukázali, jak oni přece milují život i lidi. A na výraz “úcty” tedy spustili tuhletu kampaň nenávisti, zloby, hněvu a boje proti názoru a zkušenosti jiného člověku..
Děkujeme, že můžeme vidět, co v lidech sedí. A proč je česká společnost právě plna rakoviny. Lépe to asi uvidět nešlo než na této kauze.
buchač
21.07.23,17:05
Ešte raz vyjadrenie samotného Dušeka :

" Moja mamička zomrela na rakovinu. To bola jej voľba. Vy si myslíte, že človek umrie na rakovinu. A ja si myslím, že na to, že nenávidí život. Nemá rád život, nemá rád seba,“ vyhlásil Dušek a pridal niekoľko teórií, kto má podľa neho šancu svoju vážnu diagnózu prežiť. "

Takže jeho mama dostala rakovinu a bola to jej voľba...či ?
Takže jeho mama zomrela a bola to jej voľba...či ?
Takže jeho mama nenávidela život ? Nemala rada život ?
Takže jeho teórie sú v podstate návodom na život ako nedostať rakovinu, ako nezomrieť a ako mať rád život ?

Dám tiež jednu z reakcií :
Marián Hrivňák
18. 7. 2023 17:01
Ležím na onko a kape mi chemo. Ne Dušku, není to moje volba.
kopretinka
22.07.23,10:01
jedna z mnohých reakcií:
Je to přesně tak. Jarda Dušek nemůže za to, že jsou někteří nechápaví, že nerozumí lidskému vědomí a nevědomí a že volby dělá člověka často nevědomě a z bolesti a programu rodu.
A teď nám to tihle lidé ukázali, jak oni přece milují život i lidi. A na výraz “úcty” tedy spustili tuhletu kampaň nenávisti, zloby, hněvu a boje proti názoru a zkušenosti jiného člověku..
Děkujeme, že můžeme vidět, co v lidech sedí. A proč je česká společnost právě plna rakoviny. Lépe to asi uvidět nešlo než na této kauze.
to patrí k čomu?
misoft
23.07.23,06:52
https://gulas.sme.sk/upload/posts/7/18/187457/large/65b09acd12315f1f781b529f39deb831.jpeg
No to je teda "guru"... koľko ľudí ľudí má v hlave myšlienku, že chce ešte žiť, ale príroda, telo "povedalo" DOSŤ - KONČÍME!
kukučka
05.08.23,21:39
kopretinka
06.08.23,18:04
kopretinka
06.08.23,18:05
https://gulas.sme.sk/upload/posts/7/18/187457/large/65b09acd12315f1f781b529f39deb831.jpeg
No to je teda "guru"... koľko ľudí ľudí má v hlave myšlienku, že chce ešte žiť, ale príroda, telo "povedalo" DOSŤ - KONČÍME!
on sa asi rozhodol,že bude odrbávať ľudí......
moja kamoška bojuje s rakovinou hádam viac ako 6 rokov,by som jej mala asi povedať,že nech sa už konečne rozhodne.
mari2x
06.08.23,18:35
Čo bolo v AT testoch



Nečítaj z netu všetky blbosti
ak už prečítaš, porzmýšľaj
zverejni,ak to nie je blbosť

1, neviem ako v rakúskom návode, ale u nás bolo :
vatičkou na paličke pošpáraš v nose
vatičku strčíš do tekutiny v "pipete"
z pipete kvapneš do "jamky" - - pre tých s Parkinsonom bol pološtuplík na kvapnutie
////////////////////
nič o použití kvapaliny do očí, ani na kožu

2, ak tá kvapalina ZOŽERIE kožu, už ťažko zmení genóm

3, vyzerá, že "divní vedci" , čo chcú za niečo žiadať peniaze " NIE SÚ iba u nás !
anet
11.08.23,13:45
buchač
11.08.23,14:28
Dobrú chuť všetkým predsudkárom...;) :D :D :D

https://www.facebook.com/AlaadinovaFarma/videos/1361059848099533
Mária27
11.08.23,15:45
kopretinka
12.08.23,15:19
pavol54
13.08.23,07:08
vyžadovanie testu na covid bolo protizákonné
https://akw.sk/ministerstvo-zdravotnictva-s-uvz-hodili-lekarov-cez-palubu/?fbclid=IwAR1NMuGEgWMNdMtRRbTkoW8kwoaBSAH6UP9VPd3v 6_juiDlk96pnD_06SbM&cn-reloaded=1&cn-reloaded=1
Presne pre toto som si negatívne výsledky testov tlačil doma na tlačiarni, pre celú rodinu :-))))))))
pre to isté som si dal len sputnika, s lekárkou som sa bavil o vírusoch a hovorila "vidieť že tomu trochu rozumiete, jedine sputnik je najúčinnejší", inak čo by asi robila polícia pri kontrole na ceste ak by som nepredložil test?
misoft
13.08.23,07:10
pre to isté som si dal len sputnika, s lekárkou som sa bavil o vírusoch a hovorila "vidieť že tomu trochu rozumiete, jedine sputnik je najúčinnejší", inak čo by asi robila polícia pri kontrole na ceste ak by som nepredložil test?
A ja som si nedal ani jedno, ani druhé, ani tretie.... a stále som tu!
pavol54
13.08.23,08:11
pre to isté som si dal len sputnika, s lekárkou som sa bavil o vírusoch a hovorila "vidieť že tomu trochu rozumiete, jedine sputnik je najúčinnejší", inak čo by asi robila polícia pri kontrole na ceste ak by som nepredložil test?
A ja som si nedal ani jedno, ani druhé, ani tretie.... a stále som tu!
keby som prdel doma celý deň do fotelky alebo do perín tiež by som nešiel, ak si pamätáš, tak boli časy keď policajti kontrolovali každého vodiča. takže iné východisko nebolo.