majovrabel
22.04.10,12:58
Dobry den,

mam 2 otazky:

1, chcel by som zalozit s.r.o, ale po skusenostiach svojich znamych, ktori si to vybavovali sami, by som preferoval keby mi ju zalozila niektora z firiem, ktore by to urobili za mna. Reklamy je vsade velmi vela, preto ma zaujima, ci ma niekto konkretne pozitivne skusenosti s niektorou z tychto firiem. Sidlo firmy by malo byt v mieste mojho trvaleho bydliska, t.j. v Poprade.

2, Pozeral som si poplatky za vedenie podnikatelskeho uctu a kedze sa mi nechce platit banke za to, ze mam u nich svoje peniaze, zaujal ma ucet Fio. Ma niekto s tymto uctom pre s.r.o osobnu skusenost?
profesional
22.04.10,13:18
Nie som si isty ci FIO moze byt pred danovym uradom registrovany ako plnohodnotny ucet..
jacekova
22.04.10,13:43
Dobry den,

mam 2 otazky:

1, chcel by som zalozit s.r.o, ale po skusenostiach svojich znamych, ktori si to vybavovali sami, by som preferoval keby mi ju zalozila niektora z firiem, ktore by to urobili za mna. Reklamy je vsade velmi vela, preto ma zaujima, ci ma niekto konkretne pozitivne skusenosti s niektorou z tychto firiem. Sidlo firmy by malo byt v mieste mojho trvaleho bydliska, t.j. v Poprade.

2, Pozeral som si poplatky za vedenie podnikatelskeho uctu a kedze sa mi nechce platit banke za to, ze mam u nich svoje peniaze, zaujal ma ucet Fio. Ma niekto s tymto uctom pre s.r.o osobnu skusenost?

ja som si nechala založiť s.r.o. minulý rok na jeseň u jednej spoločnosti, ktorú som si náhodne našla cez net. všetko prebehlo mailovou komunikáciou a bola som veľmi spokojná. Stálo ma to 441 € a teraz majú dokonca akciu 399€: http://www.uin.sk/

a bolo to skvelé, bez behačiek, naháňania a stresov.
ludex
22.04.10,13:48
ja som si nechala založiť s.r.o. minulý rok na jeseň u jednej spoločnosti, ktorú som si náhodne našla cez net. všetko prebehlo mailovou komunikáciou a bola som veľmi spokojná. Stálo ma to 441 € a teraz majú dokonca akciu 399€: http://www.uin.sk/

a bolo to skvelé, bez behačiek, naháňania a stresov.


Presne,úplne Ti na to stačí net! Mne zakladala s.r.o. tiež firma,vzdialená
150 km a absolútne žiadny problém! :)
majovrabel
25.04.10,07:01
Dakujem za odpovede. Nerozumiem preco by fio nemohol byt plnohodnotnym uctom. Myslim, ze maju vsetky operacie ako iny ucet. Alebo sa mylim?
majovrabel
25.04.10,07:09
domenico.office
25.04.10,09:16
Dobry den,

mam 2 otazky:

1, chcel by som zalozit s.r.o, ale po skusenostiach svojich znamych, ktori si to vybavovali sami, by som preferoval keby mi ju zalozila niektora z firiem, ktore by to urobili za mna. Reklamy je vsade velmi vela, preto ma zaujima, ci ma niekto konkretne pozitivne skusenosti s niektorou z tychto firiem. Sidlo firmy by malo byt v mieste mojho trvaleho bydliska, t.j. v Poprade.

2, Pozeral som si poplatky za vedenie podnikatelskeho uctu a kedze sa mi nechce platit banke za to, ze mam u nich svoje peniaze, zaujal ma ucet Fio. Ma niekto s tymto uctom pre s.r.o osobnu skusenost?

Môžeš sa obrátiť i na užívateľku Porady - Economic, vystupuje tu aktívne a má veľké skúsenosti so zakladaním s.r.o.
majovrabel
26.04.10,06:27
Vyjadrenie Fio k tomu, ze by nemali byt akceptovani:

Fio, sporiteľné družstvo je plnohodnotná organizácia akceptovaná NBS
(http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom/dohlad-nad-bankovnictvom-a-ocp/zoznam-uverovych-institucii/pobocky-zahranicnych-bank/uverove-druzstva/fio-sporitelne-druzstvo-organizacna-zlozka-zahranicnej-osoby)
preto nevidím dôvod, prečo by mal mať daňový úrad problém s našim
uznaním.
majovrabel
26.04.10,06:50
domenico.office, dakujem za info, uz som oslovil tu prvu spolocnost, ktoru mi odporucili, tak ak by to nevyslo s nimi, tak by som sa jej ozval.