Mahulka
22.04.10,14:08
Prosím Vás o radu, ako zaúčtovať postupený leasing auta N1,
Je tam 16 splátok, istina a dph, finančný výnos a DPH, poistenie.

Veľká vďaka
IvoM
22.04.10,13:33
Mahulka, čo takto použiť voľbu "hľadať" vpravo hore.:)


Nájde Ti napríklad aj toto.
http://www.porada.sk/t9330-prevzatie-leasingu.html


PS Oprav si aj názov témy, máš tam "potupeného" miesto postúpeného.
Mahulka
22.04.10,16:48
Ďakujem za radu, nemohla som to nájsť, chcela by som sa spýtať na DPh, či sa uplatňuje z istiny, alebo len z finančnej časti. Je to nákl. automobil, a ako sa zaúčtuje finančná činnosť, nemám tam žiadny úrok len finančná činnosť a istina bez DPH a daň. Veľká vďaka za pomoc, potrebujem súrne kvôli dph.
IvoM
23.04.10,06:57
Pri leasingu sa uplatňuje DPH aj z istiny aj z finančenj časti /úroku/.
Mahulka
23.04.10,10:17
Len ten leasing je postúpený, a prvý majiteľ si uplatnil DPH z istiny,
takže neviem či ja môžem pri tých splátkach tiež. Z finančnej činnosti áno, ale z istiny neviem či môžem, ďakujem za skorú odpoveď.
Jana Acsová
30.04.10,14:34
Len ten leasing je postúpený, a prvý majiteľ si uplatnil DPH z istiny,
takže neviem či ja môžem pri tých splátkach tiež. Z finančnej činnosti áno, ale z istiny neviem či môžem, ďakujem za skorú odpoveď.Prvý majiteľ si mohol uplatniť DPH na základe faktúry a v závislosti od vyčísleného základu dane. Bola to aj istina, ale v pomernej čiastke zodpovedajúcej splátke. Každá nová splátka je novým zdaniteľným dodaním pre účely DPH. Spätne sa DPH neuplatňuje (vylúčené dvojité odpočítanie dane), vždy sa pozeráme do budúcna napr. od dnešného dňa. Odpočet dane je možné uplatniť na základe splátkového kalendára zo splátok počínajúc dnešným dňom. Splátkový kalendár je pre tieto účely faktúrou.