Edera
22.04.10,13:49
Dobrý deň,

neplatca DPH so sídlom v tuzemsku prijal službu - poskytovanie webových stránok od platcu DPH so sídlom v ČR. Službu prijal ešte v januári 2010.
Mal sa zaregistrovať podľa § 7a, a následne podať súhrný výkaz? Čo s tým, ak sa mal a všetky termíny nestihol? Dostane pokutu, ak sa zaregistruje a podá výkaz oneskorene.

Ďakujem!
IvoM
22.04.10,12:24
Nie, nie je to služba podľa §15.1 /§69.3/ a teda nie je ani nutná registrácia podľa §7a.1
Blankake
22.04.10,12:46
Nie, nie je to služba podľa §15.1 /§69.3/ a teda nie je ani nutná registrácia podľa §7a.1
Prečo to nie je služba podľa §15.1?
IvoM
23.04.10,06:06
Sorry, áno sypem si popol na hlavu, neviem ako som to prehliadol že je to otázka na zadniteľnú osobu a tam neplatí §16.16 /§16.17/.:mee:
Blankake
23.04.10,06:08
Sorry, áno sypem si popol na hlavu, neviem ako som to prehliadol že je to otázka na zadniteľnú osobu a tam neplatí §16.16 /§16.17/.:mee:
Nič sa nedeje... je toho veľa, ja len, či som to ja zle náhodou nepochopila.

A je dobre, keď nejaké tvrdenie tu na Porade viacerí potvrdia prípadne vyvrátia.:)
branuska
23.04.10,09:22
Prosim vas, ja uz som z toho jelen :-((( a uz som preluskala Poradu aj zakony a stale mi to nezapaluje...

Klient je platca dph podla §4 - klasika....ma internetovy obchod, objednal si sluzbu - kliky zo systemu Sluzby pre obchody Heureka.sk od dodavatela z CR, ktory je registrovany pre dan v CR. Vyfakturoval mu sumu 50 Eur, vyska DPH je nulova...je tu napisany dodatok, ze zakladom pre vypocet dane je ciastka bez DPH....Vobec netusim, ako to mam zauctovat - je to vlastne samozdanenie? este som sa s tym nestretla...pomozete mi s tym, prosim....:-(
lenkam68
23.04.10,10:01
Prosim vas, ja uz som z toho jelen :-((( a uz som preluskala Poradu aj zakony a stale mi to nezapaluje...

Klient je platca dph podla §4 - klasika....ma internetovy obchod, objednal si sluzbu - kliky zo systemu Sluzby pre obchody Heureka.sk od dodavatela z CR, ktory je registrovany pre dan v CR. Vyfakturoval mu sumu 50 Eur, vyska DPH je nulova...je tu napisany dodatok, ze zakladom pre vypocet dane je ciastka bez DPH....Vobec netusim, ako to mam zauctovat - je to vlastne samozdanenie? este som sa s tym nestretla...pomozete mi s tym, prosim....:-(
Zo sumy uvedenú na fatkúre vyrátaš 19 % - tnú DPH, ktorú samozdaníš.
branuska
23.04.10,10:02
Dakujem uz to mam...som to nevedela spravit technicky...pekny den vsetkym :-)
deni27
26.06.10,16:20
Za poskytovanie webových stránok český dodávateľ plátca DPH vystavil faktúru s 20% DPH slovenskému odberateľovi plátcovi DPH. Je to správne? Nemala by byť faktúra bez DPH a na Slovensku sa mala samozdaniť. ďakujem za odpovede.
deni27
29.06.10,09:12
Za poskytovanie webových stránok český dodávateľ plátca DPH vystavil faktúru s 20% DPH slovenskému odberateľovi plátcovi DPH. Je to správne? Nemala by byť faktúra bez DPH a na Slovensku sa mala samozdaniť. ďakujem za odpovede.
Prosím, pomôže mi s tým niekto???
jeso
29.06.10,10:16
ano fa by mala byť bez DPH - odberateľ by to mal samozdaniť

objednávka bola pod IČ DPH ?
ak ano dajte tu faktúru prerobiť
MMB
30.06.10,07:59
Študujem z prava z ľava, ale samozdanenie je pre mňa španielska dedina. Prosím Vás o polopatistické vysvetlenie.
Som platiteľom DPH a prijmem službu (ubytovanie a strava) od platiteľa v CZ. Služba bola poskytnutá v CZ a faktúru sme dostali s 10% DPH na ubytovanie a 20% DPH za stravu. Čo s tým? zaučtujem a uplatním DPH na vstupe a tým končím, alebo tam treba aj samozdanenie?
deni27
30.06.10,11:59
ano fa by mala byť bez DPH - odberateľ by to mal samozdaniť

objednávka bola pod IČ DPH ?
ak ano dajte tu faktúru prerobiť
Ďakujem veľmi krásne za potvrdenie.
jeso
01.07.10,05:22
Študujem z prava z ľava, ale samozdanenie je pre mňa španielska dedina. Prosím Vás o polopatistické vysvetlenie.
Som platiteľom DPH a prijmem službu (ubytovanie a strava) od platiteľa v CZ. Služba bola poskytnutá v CZ a faktúru sme dostali s 10% DPH na ubytovanie a 20% DPH za stravu. Čo s tým? zaučtujem a uplatním DPH na vstupe a tým končím, alebo tam treba aj samozdanenie?


v tomto prípade nebudeš robiť samozdanenie
DPH na vstupe na Slovensku si tiež nemôžeš uplatniť- lebo táto DPH patrí CZ -
takáto zahraničná DPH ti bude vstupovať do nákladov
MMB
01.07.10,09:17
Jeso ďakujem za príspevok. Už keď som moju otázku odoslala tak sa mi vyjasnilo.Ako môžem uplatniť DPH, keď sadzbu 20% na Slovensku nemáme? No samozrejme že ju nemôžem uplatniť.
Samozdanenie robím len vtedy, keď prijmem tovar alebo službu z EU od platiteľa bez DPH?
jessica
09.07.10,07:46
Dobrý deň prajem. Prosím Vás nie som si na 100% istá. Môžete mi potvrdiť nasledovné:
Ja som platca DPH v SR aj dodávateľ z ČR je plátca DPH v ČR.
Dostanem od neho faktúru za službu "doprovod nadrozmerného nákladu"
na trase Žarošice - Mikulov t.j. územie ČR. Faktúra je s 0% DPH.
Miestom zdaniteľného plnenia je ČR alebo SR ? :(
Samozdaním alebo nie ? :(
Ďakujem vopred.
Katarína Cigánová
09.07.10,07:59
Dobrý deň prajem. Prosím Vás nie som si na 100% istá. Môžete mi potvrdiť nasledovné:
Ja som platca DPH v SR aj dodávateľ z ČR je plátca DPH v ČR.
Dostanem od neho faktúru za službu "doprovod nadrozmerného nákladu"
na trase Žarošice - Mikulov t.j. územie ČR. Faktúra je s 0% DPH.
Miestom zdaniteľného plnenia je ČR alebo SR ? :(
Samozdaním alebo nie ? :(
Ďakujem vopred.
Je to paradox - preprava sa uskutoční v ČR - ale zdanuješ na Slovensku , pretože je to prijatie služby podľa §15 odst. 1 . Musí platit podmienka :
poskytovateľ služby - reg. pre DPh v ČR , príjemca služby : reg. pre DPH v SR- . V tomto prípade samozdanuješ v SR .
a_je_to
09.07.10,08:13
Dobrý deň prajem. Prosím Vás nie som si na 100% istá. Môžete mi potvrdiť nasledovné:
Ja som platca DPH v SR aj dodávateľ z ČR je plátca DPH v ČR.
Dostanem od neho faktúru za službu "doprovod nadrozmerného nákladu"
na trase Žarošice - Mikulov t.j. územie ČR. Faktúra je s 0% DPH.
Miestom zdaniteľného plnenia je ČR alebo SR ? :(
Samozdaním alebo nie ? :(
Ďakujem vopred.
Miestom zdaniteľného plnenia v zadanej otázke je podľa § 15, ods. 1 zákona o DPH sídlo príjemcu služby .... pokiaľ § 16 nehovorí inak. A § 16, ods. 8 hovorí inak iba pre doplnkové služby v doprave pre neplatiteľa. Pre platiteľa sa vzťahuje § 15, ods. 1. Čiže prenos daňovej povinnosti na príjemcu služby /samozdanenie/.
jessica
09.07.10,08:24
Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Prajem pekný letný víkend :)
Ivana P.
09.07.10,10:00
Dobrý deň, prosím Vás, potrebovala by som pomôcť. Môj klient nie je platca DPH, a česká firma, platca DPH mu poskytuje službu - prenájom automobilu, používanie firemného telefónu za čo mu oni účtujú... Pred touto službou sa mal prihlásiť na daňový úrad podľa novely z 01.01.2010... lenže on to neurobil a česká firma mu už asi 5 faktúr vystavila a vystavuje to s DPH. Teraz neviem, čo s tým urobiť. Prihlásiť sa na daňový, požiadať tú českú firmu o opravu, aby to vystavila bez DPH a ja si to samozdaním??? Ďakujem pekne, mám v tom bordel :(
a_je_to
09.07.10,17:55
Dobrý deň, prosím Vás, potrebovala by som pomôcť. Môj klient nie je platca DPH, a česká firma, platca DPH mu poskytuje službu - prenájom automobilu, používanie firemného telefónu za čo mu oni účtujú... Pred touto službou sa mal prihlásiť na daňový úrad podľa novely z 01.01.2010... lenže on to neurobil a česká firma mu už asi 5 faktúr vystavila a vystavuje to s DPH. Teraz neviem, čo s tým urobiť. Prihlásiť sa na daňový, požiadať tú českú firmu o opravu, aby to vystavila bez DPH a ja si to samozdaním??? Ďakujem pekne, mám v tom bordel :(
Podobnú otázku som riešil tu : http://www.porada.sk/t142183-sluzba-prijata-z-eu.html#post1433041
Skús kliknúť, návod je zhodný. Pozri aj § 16, ods. 2 a ods. 17, písm. f zákona o DPH, lebo nevieme kde je auto a mobil používané.
Ivana P.
12.07.10,06:24
Ďakujem... auto je používané v českej republike a mobil aj v ČR aj na Slovensku..