amater3
22.04.10,15:26
Dobrý deň,

SZCO ma za mesiac február v bankovom výpise viac krát (cez 20) položku sankčné úroky v maximálnej hodnote 0,20 eura. Sú to sankčné úroky ktoré mu banka sťahuje z dôvodu neplatenia súkromného úveru, kedže používa len jeden účet na podnikanie aj na súkromné účely účtujem mu to ako nedaňový výdavok.

Otázka znie či sa nedajú tieto rovnaké položky spočítať za celý mesiac a na konci mesiaca zaučtovať ako jedna položka?

Vopred ďakujem za odpoveď
rodina1
22.04.10,15:07
Dobrý deň,

SZCO ma za mesiac február v bankovom výpise viac krát (cez 20) položku sankčné úroky v maximálnej hodnote 0,20 eura. Sú to sankčné úroky ktoré mu banka sťahuje z dôvodu neplatenia súkromného úveru, kedže používa len jeden účet na podnikanie aj na súkromné účely účtujem mu to ako nedaňový výdavok.

Otázka znie či sa nedajú tieto rovnaké položky spočítať za celý mesiac a na konci mesiaca zaučtovať ako jedna položka?

Vopred ďakujem za odpoveď
Áno, môžeš to spočítať a dať jednou sumou. Ja tak spočítavam sumy, ktoré banka zráža pri každom vklade, úhrade alebo výbere. Na konci to dám do PD jednou sumou.
amater3
22.04.10,15:18
Mne to tiež príde logické, ale niekde som sa dočítal že podľa postupov účtovania by sa mala účtovať každá položka z bankové výpisu samostatne ako jeden doklad. Napríklad aj bankové poplatky ktoré sú rozdelené do viacerých položiek: výpisy, vedenie účtu, tuzemské transakcie..atd. Ja to už asi 4 roky vždy spočítam a do denníka dam jednu položu bankové poplatky.... Tak dúfam že to nerobím zle...
nikolia
16.12.10,17:41
prosím o radu: vyberám peniaze z ´bankomatu, výber urobím napr 11.3. čo je sobota, na účte je to ako datum realizácie, a oni to zaúčtujú v pondelok 13.3. čo je na účte ako dátum zaúčtovania. ktorý dátum do peň.denníka použijem, podľa potvrdenky 11.3. alebo dátum zaúčt.13.3.?alebo cez priebežné? viete mi niekto kto robíte s účtom &vub poradiť?
veronikasad
16.12.10,17:46
prosím o radu: vyberám peniaze z ´bankomatu, výber urobím napr 11.3. čo je sobota, na účte je to ako datum realizácie, a oni to zaúčtujú v pondelok 13.3. čo je na účte ako dátum zaúčtovania. ktorý dátum do peň.denníka použijem, podľa potvrdenky 11.3. alebo dátum zaúčt.13.3.?alebo cez priebežné? viete mi niekto kto robíte s účtom &vub poradiť?
ak účtuješ v JU:
- príjem do pokladne (cez prieb. položky) 11.3.
- výber z BU (cez prieb. položky) - dátum zaúčtovania 13.3.
nikolia
16.12.10,17:48
veronikasad vrelá vďaka, myslela som že budem prerábať účtovníctvo....ale tak to robím, dík