Kubo
05.08.04,06:44
Chcem poprosit o radu:
Zabezpecujeme stravu zamestnancom vo vydajni stravy ineho podniku, ktory nam podla poctu vydanych obedov fakturuje prenajom ich jedalne (stravne listky osobitne).
Nejakym sposobom sme prehliadli aj my aj oni - zabudli nam vyfakturovat tento prenajom za mesiace maj a jun. Chcem sa spytat - teraz nam vystavili fakturu za jul, kde nam fakturuju aj maj a jun. Musim za tu DPH na vstupe za maj a jun robit dodatocne DP - alebo to nechat do DP za jul....
Velmi mi pomozete, dakujem.....
Lenka
05.08.04,06:58
Nemusis robit dodatocne DP - doklad fakturu si obdrzal az teraz, takze do DPH to pojde v juli...
Luckasari
05.08.04,06:59
plny suhlas s Lenka, odpocitanie DPH v mesiaci, kedy dostanes fakturu
janaGT
05.08.04,07:01
Ja DPH uplatňujem v mesiaci, kedy obdržím faktúru. Takže môj názor je, že DDP nemusíš robiť, ale si to uplatni v 07/04 kedy si obdržal fa.
Kubo
05.08.04,07:07
Dík za radu. A este jedna vec - v opacnom pripade - ked sa na to pozeram z pozicie toho druheho podniku - oni musia podavat dodatocne priznanie?
Kubo
05.08.04,07:12
Ešte upresním môj dotaz - ide mi totiž o to, že DPH na vstupe aj výstupe by mali byť uplatnené v jednom mesiaci - t.j. ak ja si to dam všetko do DP za júl a poskytovateľ služby to dá dodatočným DP....neva? Skúste mi prosím vysvetlit ešte tento hlavybôľ...
luky
05.08.04,07:42
Podľa mňa ani druhá strana nemusí podať DP, ak pôjdeme podľa §19 odst.3, kde sa hovorí o opakovanom zdaniteľnom plnení.A to asi takto:ak sa dodanie tovaru, alebo služby uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane počas trvania zmluvy, považuje sa tovar, alebo služba za dodaný dňom, keď má byť podľa zmluvy zaplatené za opakovane alebo čiastkovo dodaný tovar, alebo službu.......Ak to náhodou nemáte v zmluve, urobte si dodatok.Ale ak by sa predsa partner rozhodol podať DP, tak to nič nemení na tom, že vy si odpočet DPH môžete uplatniť až vtedy, keď obdržíte faktúru
Kubo
05.08.04,07:47
Super - ďakujem za cennú pomoc...
selena
05.08.04,11:53
Mám takú možno hlúpu otázku ohľadom dodatočného DPH: Robil z vás už niekto dodatočné priznanie kvôli 3,- Sk ?
janaGT
05.08.04,11:55
Mám takú možno hlúpu otázku ohľadom dodatočného DPH: Robil z vás už niekto dodatočné priznanie kvôli 3,- Sk ?
Ja som robila v 2.Q. kvôli 182,-- Sk.
vladan
05.08.04,12:00
nie je to náhodou v zákone o správe daní a poplatkov? Marí sa mi niečo so 100,- Sk.