boitana
18.10.05,09:24
Ahojte,mozete mi poradit?
mozem si uplatnit odpocet DPH
1) kupili sme havarovane auto,dali sme ho opravit a uzatvoril sme nan Leasing-sme prenajimatelia,ako som mala zauctovat opravu? na ucet 511/321
343/321
alebo na 042 /321
343/321 ja som to dala na 042 nakolko som ho leasovala dalej a navysovala som OC, a tu mi bolo povedane ze ked to dam do obstatania nemam narok na odpocet DPH /jedna sa o osobne auto/ a to ma uz uplne doplietlo


a este mam jednu otazku
firma X ide refakturovat mzdu firme Y -za vedenie uctovnictva ktore sa robi na dohodu ,cize mala by som fakturovat mzdy s DPH? ked sa jedna o sluzbu? alebo je to inak ? dakujem
Vladimír Ozimý
18.10.05,11:27
no s tym obstaranim je to tak...pri oprave ano ak to navysite do OC tak nie..no a co sa tyka prenajmu zamestnancov...????tiez by ma to zaujimalo
Monika1
18.10.05,12:44
DPH sa odvádza z pridanej hodnoty, keď teda len refundujete mzdu, dala by som to bez DPH, podľa mňa nebola poskytnutá služba.
boitana
18.10.05,13:05
DPH sa odvádza z pridanej hodnoty, keď teda len refundujete mzdu, dala by som to bez DPH, podľa mňa nebola poskytnutá služba.Ano je to refundacia vsetky nakaldy im prerefundujeme-dakujem za radu
boitana
18.10.05,13:24
no s tym obstaranim je to tak...pri oprave ano ak to navysite do OC tak nie..no a co sa tyka prenajmu zamestnancov...????tiez by ma to zaujimalo
dakujem za radu,ale este sa opytam ,a keby to bolo uzitkove vozidlo kde je narok pri kupe na odpocet DPH a opravujem ho a opravu dam do OC tam mam narok na odpocet?-dakujem